Vervolg en slot van de ge beurtenissen in den Rijksdag. AGENDA Een huwelijk in oud-Hollandschen stijl. DISTRIBUTIE-NIEUWS Uitreiking bonkaarten voor de zesde periode en brandstojkaarten. RADIOPROGRAMMA -^^^ARSCH^^OlJ^AN^VAN^Vl^Nj^L^^^JR^^942^ Pagina 2. BESLUIT BURGEMEESTER. De waarnemende Burgemeester van Alkmaar heeft besloten tot wijziging van de gemeentebegroo- ting voor 1941 en van de bedrijfs- begrooting van de gemeente-reini- «ing voer 1941 Co. a. tor regeling mn het crediet voor aeelnemmg jfe de Stichting Tankgas-station Alkmaar). GESLAAGD. Bij de examens voor stenografie, gehouden op 23 April te Amsterdam, onder leiding van den ontwerper den heer A. W, Groote slaagden mej. S. M. M. Kalb te Alkmaar (met lof), mej. I. v. Lunteren te Alkmaar, mej. A Tilstra te Akersloot, mej. J. de Rie te Alkmaar, mej. J. Zaadnoordijk te Alkmaar, mej. A. B. de Rie te Alk maar, mej. A. Koning te Bergen, mej. N. Verhagen te Bergen, mej. J. de Waard te Broek op Langendijk, de heer K. S. Sluis te Alkmaar, de heer J. Koopman te Alkmaar en de heer J. Nieuwenhuis te Bergen. GEGUND. Aan de N.V. Alkmaarsche IJzer- en Metaalgieterij is door de Rijkswaterstaat opgedragen het vervaardigen en be- drijfsvaardig opstellen van twee verf- wagens onder de verkeersbrug over den IJsel te Deventer voor een bedrag van 4970. ZAAK VERPLAATST. De nog slechts twee jaren hier bestaande kleermakerij Perfect, dié gevestigd was aan den Koningsweg, had nu reeds behoefte aan uitbrei ding. In het perceel Boterstraat 11, waar tot dusver de kapperszaak.van den heer de Boer gevestigd was, is een betere huisvesting gevonden. De winkel is nieuw behangen en be timmerd, zoodat er een geschikte werkplaats van gemaakt werd; on der den kap van het perceel is een flinke ruimte gemaakt, waar de te behandelen kleedingstukken stofvrij kunnen worden opgehangen. Het ge heel beteekent voor de onderne ming een flinke verbetering en ver schillende bloemstukken getuigen van evenzoovele hartelijk gemeende gelukwenschen hiermede, ORGELBESPELING FEIKE ASMA. In de gereformeerde kerk alhier zal de Leidsche organist Peike As- ma dit seizoen een 13-tal orgelbe spelingen geven. Te beginnen met Dinsdag 5 Mei zullen tot en met September om de 14 dagen de con certen gehouden worden. Den thans internationaal vermaarden organist zal het ook dit jaar zeker niet aan belangstelling ontbreken. VERGADERING KAPPERS- PERSONEEL. Morgenavond zal in 'frGulden Vlies de voorzitter van den Ned. Bond van Kapperspersoneel in een voor de beoefenaren van het kap persvak belegde vergadering de positie der bedienden bespreken, aan de hand van het gesloten col lectieve arbeidscontract. De verga dering zal om 6 uur aanvang^i. VOLKSZANG. Zooals blijkt uit de advertentie in dit nummer Bestaat Donderdag a.s. weer gelegenheid aan een Volks zangavond deel te nemen. GEEN 50, MAAR 55. Het echtpaar van Westehop, waarover wij in ons vorig nummer schreven, vierde Vrijdag niet zijn gouden bruiloft, maar was dien dag 55 jaar getrouwd. DE SNIP- EN SNAP-REVUE IN HET GULDEN VLIES. De Nederlandsche Revue van René Sleeswijk de Snip- en Snap-Revue: Dat is wat voor U heeft Zaterdag en gisteren drie maal een uitverkochte zaal gevoir den in het Gulden Vlies. En het succes is groet geweest. De aan wezigen hebben zich kostelijk ge amuseerd bij deze revue, die in buitengewoon tempo soms bijna te vlot werd gebracht door de artisten Piet Muyeelaar, Willy Walden, Jan Roem, Gerard Wal den, Berry Kievits, de 6 van het Muriloff-ballet en Paguita en haar drie zeeroovers. Het zoo populaire duo Snip en Snap bleek ook nu weer een groote attractie. In diverse liedjes en schetsen en in hun bekende scène van juffrouw Snip en juffrouw Snaj) waren zij uitstekend op dreef. Berry Kievits trad naast hen op in vele scènes en droeg door spel en verschijning veel tot het welslagen bij. Ook Gerard Walden bleek een goede kracht in dit ensemble en Jan Roem toonde zich een zeer goed zanger. Het Muriloff-ballet een uitstekende dansgroep, be staande uit zes danseressen, heeft een groot aandeel in de succesvolle opvoering gehad. Onvermoeid heb ben zij in tal van scènes gedanst, in afwisselende costuums en hun slotnummer was zeer goed. Zeer zeker mag ook genoemd het num mer, dat het programma vóór de pauze afsloot, n.l. het optreden van Paquita en haar drie zeeroovers. Als een veer wisten deze drie met de slanke Paquita te werken en het publiek heeft dit nummer luide toegejuicht. Piet Muyselaar en Berry Rievits brachten nog de scène van het weerhuisje, terwijl het optreden van de nieuwe groep der muzikale clowns: De Snip- snappelini's zeer in den smaak viel. Een uitstékend kwartet deze heeren: Willy Walden, Piet Muy selaar, Jan Roem en Gerard Wal den. De décors en costuums, ont worpen door Joop Geesink, vol deden zeer goed. Het, orkest onder leiding van W. Treyttel heeft zorg gedragen voor een vlotte muzikale begeleiding en de belichting bracht meermalen mooie effecten. Een ge heel van vlot amusement vol af wisseling. G. C. van Gulik. ZANGKLASSEN JOH. KUIPER. De eerste uitvoering dezer zang klassen vond j.l. Vrijdagavond plaats en voor een publiek dat de zaal van het Gulden Vlies geheel vulde. Wanneer Kuiper met zijn koorklassen voor den dag komt, is men verzekerd mooien, met zorg genuanceerden zang te zullen hoo- ren, waarin men ook Vrijdagavond niet te leur gesteld is, want men heeft dat ruimschoots gehoord in Ruim baan, Wees gegroet vol- schoone Lentetijd, van Cath. van Rennes, en In Mei en Lentezang van Hendr. van Tussenbroek. Het groote koor nam het geheele po dium in beslag, dicht aaneengeslo ten stonden daar kleine en grootere meisjes, die nauwkeurig de bewe gingen van K.'s directie opvolgden. Niet mindër dan de uitvoering dezer liederen was die van de speelliedjes voor de kleintjes (de Vervolg pagina 1. Het vertrouwen van weermacht en volk, dat de Führer altijd al ge had heeft, is in dezen winter nog grooter geworden. En het volk en vooral de weermacht weten, dat wij alles moeten doen om den Führer zijn taak te hedpen volbrengen, dat wij hem alles moeten geven wat hij noodig heeft. En het volk. weet voor al van de wijsheid, de rechtvaardig heid, de goedheid en grootheid en In het bijzonder van het genie van zijn leiding. En omdat het hiervan overtuigd is, voelt het den plicht al lee te doen om den Führer te helpen. Een motie. Hij stelde vervolgens de volgende motie: „Het kan aan geen twijfel onder hevig zijn, dat de Führer in dezen i oorlogstijd, waarin het Duitsehe volk gewikkeld is in een strijd van te zijn of niet te zijn, het recht moet hebben om alles te doen, wat dient of bijdraagt tot het behalen van de overwinning. De Führer moet derhalve, zonder aan be staande rechtsvoorschriften gebon den te zijn, in zijn hoedanigheid van Führer der natie, opperste be velhebber der weermacht, chef der regeering, hoogste bekleeder van het uitvoerend gezag, hoogste ge rechtelijke instantie en leider der partij, steeds in staat zijn zoo noo dig eiken Dultscher, zij het een eenvoudig soldaat of een officier, een laag- of hooggeplaatst ambte naar of rechter, een leidende of éen dienende functionaris der pwztij, een arbeider of 'n employé, met alle middelen, die hem gepast voorkomen, te brengen tot vervul ling zijner plichten en bij de ver- waarloozing daarvan, na een consciëntieus onderzoek en onge acht de zoogenaamde verkregen rechten, een gepaste straf op te leggen, of hem in een bijzondere procedure zonder instructie te ver- wijderen uit zijn ambt, zijn rang of zijn betrekking". De afgevaardigden verhieven zich van hun zetels als bewijs van in- stemmtog m'< Sm ffioitg» Minister Göring verzekerde den Führer vervolgens, dat het volk en de weermacht gereed staan om den strijd succesvol te beëindigen. Krachtiger en harder dan ooit te voren zullen leger, vloot en lucht macht de geniale en heldhaftige lei ding van hun oppersten bevelhebber volgen, er heilig van overtuigd, dat deze aanval de grootste overwin ning zal worden, een overwinning, welke Duitschland de grootheid zal verzekeren, die het gegeven is door de weergalooze persoonlijkheid van onzen Führer, In en om de Kroll-opera. Duizenden en nog eens duizenden Berhjners stroomden naar de toe gangswegen, die naar de Kroll-opera leiden, om den Führer te kunnen begroeten tijdens zijn rit naar de Rijksdagzitting, Toejuichingen weerklonken, zoo dra de dichte rijen der bevolking in de lange reeks auto's een der be kende leidende figuren in het oog kregen. In de Kroll-opera overheerschte het grijs der militaire uniformen, want een groot aantal afgevaardig den staat in de eerste gelederen aan het front en in het vaderland. Diepe stilte heerschte in de zaal, toen de Führer om drie uur binnen trad. Toen Hitier zijn plaats had bereikt, werd- hij geestdriftig door de afgevaardigden gehuldigd. Rijksmaarschalk Göring opende de zitting met het voorlezen van de namen der gesneuvelde Rijks dagleden. Hij herdacht) voorts de overleden leden der Rijksregeering Todt en Kerrl en verbond aan dit eerbetoon een herdenking van alle zware offers aan menschenlevens, die de natie tot dusver heeft ge bracht. De Rijksdag had! zich in zijn ge heel ter eere van de gesneuvelden en overledenen van zijn zetel ver heven. Tot slot verzocht Hermann Göring den Führer, tot het Duitsehe volk te spreken. De rede van Hitier werd steeds weer onderbroken' door .lormachtiigen bijval -i Bioscopen. Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofd nummer Vergeten vrouwen (rom.) 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Alcazar (rom.-dram.) Alle leeftijden. (Gepról.) Woensdagmiddag, half 3, matinee. Cinema-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Piraten (rom.-sens.) 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Alhm. Bioscoop-Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Mannen uit één stuk irom.-seiw.) 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag VI April. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, tweede uit voering van Kuipers zangklassen. Dinsdag 23 April. 6 uur, 't Gulden Vlies, vergadering kapperspersoneel. 8 Uur, Kapelkerk, openbare godsdienst oefening, spreker A. Hijmans, arts te Rotterdam, onderwerp „Huwelijk en gezinsvorming". groote Toovenaar van Hendr. van Tussenbroek, Sneeuwprinsesje en de lieve Grootmoedertjes, beide van Dalcroze). Keurig en precies werd alles uitgevoerd. Daarna kwam de operette, waarvoor K. gekozen had: Zigeu nerleven (drie bedrijven) tékst van A. J. v. d. Knaap, muziek van A. Th. Vis. Beiden.zijn in hun werk zeer geslaagd; 'n aardige tekst en frissche uitstekend klinkende mu ziek, levendige en kleurige toonee- len. Eerste en derde bedrijf spelen op het marktplein van een stad; het tweede in het zigeunerkamp in een bosch. Zang en spel vielen on voorwaardelijk te loven. Allen hebben daartoe medegewerkt. Ve len waren er noodig voor het ver vullen van een rol, en daarom kunnen zij niet alle genoemd wor den. Wij vermelden slechts den zigeneurhoofdman (Emile Robert), Roessia, zigeunermeisje (Annie Mooy); den zang van Rodolfo, den timmerman en van zijn vrouw Julia (H. Schinkel en Jo Bruin) en het spel van Tony, hun kind (Frans Stokman). De instrumentale bege leiding geschiedde door een strijk orkest met piano. Aan mej. Kuiper, die als pianiste een zeer werkzaam aandeel in deze uitvoering had en ook de dans in de operette ont worpen en ingestudeerd had, en aan de heeren Kuiper en Jos. Groenland (laatstgenoemde als re gisseur), werden fraaie bloemen aangeboden. Hedenavond wordt deze uitvoe ring herhaald én de belangstelling zal zeker weer groot zijn-, A. Kooger. BEZOEK AAN DE BLOEMEN VELDEN IN LIMMEN EN TE HEILOO. Hoewel de voedselvoorziening van Nederland ook van invloed is op de uitgestrektheid der bollen- yelden, was er in Limmen en het zuidelijk gedeelte van Heiloo veel bloemenweelde te aanschouwen. Mooi en sterk zijn de narcissen, de hyacinthen en de vroege tulpen. Zaterdag en vooral- Zondag was er veel bezoek. Duizenden fietsers tornden tegen den straffen Oosten wind op om Se bloemenweelde te aanschouwen. Aan den Rijks straatweg, op de kweekerijen van de firma's van 'tHof en Blokker en J. Valkering en Zonen is heel wat te zien en ook aan den Hoogeweg en Disseldorperweg. DE OVERNAME VAN HET G.E.B. Geen tariefswijziging voor den stroomverbruiker. Zooals wij Zaterdag reeds in het kort hebben medegedeeld, zal met ingang van 1 Januari 1942 dus met terugwerkende kracht het gemeentelijk electriciteitsbe- drijf overgaan aan de provincie. Het gemeentelijk electriciteits- bedrijf, aldus vernamen wij van den burgemeester, zou binnen korten tijd niet meer rendabel kunnen zijn. De uitbreiding der gemeente n.l. stelt hooge eischen aan 't bedrijf. Het geheele net, dat nu voor het grootste gedeelte nog bovehgrondsch is, dient binnen afzienbaren tijd ondergrondsch te zijn. de dichtbevolkte wijken eischen dit. Als een voorwaarde van overname is door den burge meester dan ook bepaald, dat bin nen 5 jaar het geheele net, behou dens enkele kleine uitzonderingen (afgelegen boerderijen e. d.), on dergrondsch zal zijn. Over de koopsom sprekende, waarvoor het bedrijf door het P. E. N. is overge nomen, zeide de burgemeester, dat deze gebaseerd is op de gemiddelde winst over de laatste 10 jaar. In verband met den in vorige jaren te laag betaalden inkoop van stroom is dit bedrag vastgesteld op 59062,50. Het tarief blijft voor den stroom verbruiker ongewijzigd, met dien verstande, dat de halve cent per kilowattuur, die er vanaf 1 Januari j.l. was opgebracht, komt te ver vallen, het teveel betaalde wordt gerestitueerd. De directeur van het bedrijf, de heer H. Wolzak, die het G. E. B. steeds een warm hart heeft toege dragen en vooral de laatste jaren met succes het eUctrisch koken heeft gepropageerd, zal een functie gaan vervullen bij het P. E. N. te Bloemendaal. Ook de heer Over toom, ambtenaar bij het G. E. B., zal daar werkzaam zijn. De lyn- werkers Sengers en ter Buurkes zullen in Heiloo hun werkzaam heden verrichten en daar kunnen blijven wonen. Het verdere tech nisch personeel wórdt overge plaatst. Alleen jiet.' net veranderen van boven- in ondergrondsch zal een slordige 125.000 vragen. Daarom meenen wij de gemeente Heiloo geluk te kunnen wenschen met dezen door den burgemeester ge- danen stap,^waarbij niet alleen de gemeente, $naar ook de stroom verbruikers in1 de toekomst gebaat zullen zijn. WATERSCHAP „DE SCHEEMEER". De hoofdingelanden van het wa terschap „Da Scharmeer" kwamen heden in de raadszaal te Alkmaar, ondier voorzitterschap van den dijkgraaf, deni heer C, Kramer Glijnis, in vergadering bijeen. De) voorzitter uitte in zijn ope ningswoord den wensch., dat de be sprekingen in het belang van de Schermeer zouden worden gevoerd. Van het Provinciaal bestuur was de goedkeuring ingekomen op de keuren van de Matten en de Scher meer, alsmede op het besluit tot overdracht van den Noorderdijk en op het besluit tot het aangaan van een kasgeldleening van ten hoogste 50.000. Na rapport van den heen Lakeman werden de rekeningen van den polder de Matten, ontvangsten 429, uitgaven 539,16 en van de Schermeer, ontv. 142.825,13, uitg. 120.554,92, batig saldo 22.270,21, goedgekeurd. De begrooting van den polder „De Matten" werd in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op 560.87. De omslag per H.A. werd bepaald op 12. De begrooting van de Schermeer werd vastgesteld op 177.892,24 in ontvangsten en uitgaven. De om slag over 4444.63.70 H.A. werd bepaald op 20 per H.A. of in totaal op 'n bedrag van 88.892,74. Voor onderhoud wegen werd 23.420,95 uitgetrokken. De heer Klaver bepleitte het stofvrij imaken van het gedeelte Westdijk van den Omval tot de nieuwe brug, in het belang van de vele wielrijders die daarvan nog gebruik maken. Dev oorzitter zeide, dat het dagelij ksch, bestuur diat reeds had besproken, doch dat dit vastzit op het moeilijk verkrijgen van de ma terialen, zoodat dit voorloopig moet worden uitgesteld. Aan de orde was hierop het voor stel tot afkoop van het verschuldig de wegens den bouw van de provin ciale wegen in de Schermer, tegen een penning van 22, zijnde voor den weg langs de Noordemart 79381,50 en voor den Zuider- en Westdijk 20079,40, tezamen 99460,90. Deze afkoop kon bestreden wor den uit eigen middelen plus een lee ning van 38000. De voorzitter deelde mede, dat voor de leaning een aanbieding voor 3)4 was ingekomen. De tijds duur van de leening zal 25 jaar be dragen, dé aflossing in de eerste 7 jaar 2500 per jaar, daarna 3 jaren 2000 en 15 jaar 1000 per jaar. Ook dit voorstel werd met alge- meene stemmen aangenomen. Hierna werden nog eenige for- meele bescheiden genomen. De voorzitter gaf vervolgens een overzicht van het electriciteitsbe- sluit, waaruit bleek, dat het water- bezwaar dit dienstjaar gunstiger was geweest dan in het vorige. De gemiddelde stroomprijs had 3.69 cent bedragen. Nadat de voorzitter den heer Kor- ver nog geluk had gewenscht met diens 25-jarig huwelijksfeest en met het huwelijk van zijn zoon, dat gister algemeene belangsteüing had ge trokken en den wensch had geuit.dat hij nog vele jaren het geluk van zijn kinderen zal mogen aanschou wen, volgde sluiting. BROEK OP LANGENDIJK, 27 April 1942. 2175 kg Peen 6.30; 140 kg Witlof 17- NOORDSCHARWOUDE, 27 April 1942. (Noordermarktbond). 75000 kg Rèode kool 9.80; 164000 kg Deensche witte kool 7; 300 kg Bieten 3.50; Kroten ƒ3. WARMENHUIZEN, 27 April 1942. 14900 kg Roode kool 9.80; 23800 kg Deensche witte kool 7. In de tijdelijke secretarie van de gemeente Oterleek, ondergebracht in het oude schoolgebouw te Stom- petoren, dat met palmen was ver sierd, werd gistermiddag door bur gemeester Posch het huwelijk vol trokken van den 24-jarigen Piet Korver en de -jarige Geertje Eli sabeth Helder, beiden in de gemeente geboren en getogen en stammende uit veehoudersfamilies, die daar ja ren zijn gevestigd. Voor dit huwelijk, dat in oud-Hol landschen stijl werd voltrokken, be stond een buitengewoon groote be langstelling. Van heinde en ver had zich een groote menigte in de om geving opgesteld om den fleurigen stoet, bestaande uit drie oud-Hol- Lyndsche sjeezen, '5 oude boerenwa gens en twee barouchettes met feestgenooten in oud-Hollandsche costuums, gade te slaan. Om twee uur had de afrit plaats van de boerderij van den heer H. Korver aan den Oterleekerweg, waarna langs den Provincialen weg tot de boer derij „De Drie Koningshoofden" van den burgemeester werd gereden en vandaar naar de secretarie, waar het huwelijk werd vo7trokken en waar men om 3.15 arriveerde. Het was een prachtig gezicht, den fleurigen stoet de wagens waren met papieren bloemen versierd langs de polderwegen te zien trek ken. Ondanks den feilen wind waren honderden naar Stompetoren geko men, terwijl een dozijn fotografen, alsmede de filmwagen van Polygoon zich beijverden «een en ander op de gevoelige plaat vast te leggen. Onder de belangstellenden in de secretarie merkten wij op den folk lorist v. d. Ven en diens echtgenoote dr. v. d. Venten Bensel, den dijkgraaf van de Schermer, den heer C. Kramer Glijnis, dien van het Hoogheemraadschap Hollands Noor derkwartier, mr. A. F. Kamp, den burgemeester van Twisk, den heer Teer, den oud-burgemeester van Alkmaar, jhr. mr. van Kinschot, en dien van Wij denes, den heer de Goede. Voorafgegaan door een bruids meisje met bloemenmand en een bruidsjonker, betraden bruid en bruidegom, vergezeld van de we- derzijdsche ouders, den speelnoot hoog en den speelnoot laag, met de feestelingen het vertrek van de plechtigheid. het huwelijk over te gaan, vroeg de burgemeester, die helaas niet in oud-Holiandsch costuum gekleed was, of de wederzijdsche ouders hun toestemming tot het huwelijk verleenden. Nadat hierop bevesti gend was geantwoord, las h(j de be treffende artikelen uit het Burger lijk Wetboek voor, waarin staat, dat de echtgenooten elkander weder- keering hulp, trouw en bijstand ver schuldigd zijn, zich verbinden hun kinderen te onderhouden en op te voeden en waarin kenbaar wordt gemaakt, dat de man het hoofd is van de echtvereeniging en dat de vrouw den man gehoorzaamheid verschuldigd is, verplicht is met hem samen te wonen, en hem te volgen terwijl de man den plicht heeft, zijn vrouw bij zich in huis te ontvangen en haar al hetgeen zij noodig heeft, overeenkomstig zijn stand, te verschaffen. Zooals gewoonlijk maakten de voorlez'lhg van de ernstige bepa lingen weinig indruk op bruid en bruidegom, die al lang besloten wa ren, dit voor elkander te doen. Met een welgemeend „ja" ver klaarden beiden dan ook, elkander aan te nemen als echtgenooten en getrouw alle verplichtingen te zul len vervullen en al datgene te zul len doen, wat aan het wederzij dsch geluk bevorderlijk kan zijn. Toen burgemeester Posch daarop, als ambtenaar van den burgerlijker klaarde, dat het huwelijk was vol trokken, keken bruid en bruidegom elkander blij in de oogen en blonk ei slechts een traan in de oogen van de wederzijdsche ouders, die beseften, dat hiermede een mijlpaal in hun leven werd afgesloten. Toespraak van den burgemeester. Na voorlezing en teekening van de huwelijksacte hield de heer Posch een toespraak, waarin hij zich aller eerst richtte tot de wederzijdsche ouders, waarbij hij er op wees, dat vaak een huwelijk wordt voltrok ken, waarbij één van hun plaatsen ledig is en het een voorrecht noemde, dat in dit geval de wederzijdsche ouders nog in de kracht van hun leven zijn. Daarom, aldus spr., pluk dezen dag ten volle. Voorts herinnerde hij aan c(e prille jeugd van bruid en bruidegom, him eerste schooljaren en hun arbeid op de boerderij en de zorgen, die de op voeding van ieder menschenkind geeft. Vooral voor dé ouders van de bruid, die op dezen heugelijken dag hun zilveren huwelijksfeest vierden, noemde spr. dezen een kroondag. Hierna richtte hij een speciaal woord tot den grootvader van de bruid, den heer Kwant, de overtuiging uitspre kende, dat deze zijn wandelingen ook zal uitstrekken naar de boerderij van hef jonge paar, die daar hun nieuwe leven zullen aanvangen. Zich tot bruid en bruidegom rich tende, noemde spr. den dag een hoogtedag voor h.ur. beiden. Beide kennen jullie den groei van de Schermeer. Beide hebben jullie op de boerderij van vader en móeder gewerkt en vaak heb ik de bruid be zig gezien met het melken en in den hooitijd met de paarden. Ik ken den bruidegom als een werkzamen jon gen boer, bezield met liefde voor het vee, paarden en schapenfokkerij en ben daarom overtuigd dat hij zal slagen. Denk aan het schoone ge dicht van de Génestet: Durf te leven! Kwel U niet Met te veel gedachten, Werk Uw werk en zing Uw lied Onder blij verwachten! Vroom en vroolijk, frisch en vroeg Met de zonne wakker, Strek Uw handen aan den ploeg Op den grooten akker. Hoe velen zullen je deze dagen de hand hebben gedrukt en geluk ge wenscht. Vaijer en moeder zouden jullie het geluk wel mee willen geven. Maar dat is iets, wat ze niet kunnen. Maar toch kim je voor het welslagen in Alvorens tot het voltrekken van"*6' huwelijk wel wat doen. Het leed, dat andere menschen je aandoen is te dragen, ook dèt wat opgelegd wordt door hooger hand, maar het leed wat je elkander zelf aandoet is te zwaar. Ieder mensch heeft behoefte aan vriendelijk heid. Spaart die elkander niet en denk, als er moeilijkheden komen, aan dezen voorjaarsdag, toen jullie vol goeden wil stond voor den ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Jullie huwelijk is voltrokken in oud- Hollandsch costuum. Ik vind dit een prettig idee, want onze folkloristen en schrijvers mogen daarvoor nog zoo veel doen, als de boerenstand niet mede werkt, dan zijn de oude mooie dingen ten doode gedoemd. Met den wensch, dat belden, als zij oud zullen zijn, kunnen zeggen, dat de liefde en hoogachting, waarop ieder huwelijk moet zijn gebaseerd, is ge bleven, eindigde spreker. Hierop begaf het gezelschap zich naar buiten, waar een neefje en nichtje voor het bruidspaar een wensch zegden en door de gecostumeerden voor de me nigte, onder grooten bijval, een boeren- schots en een Schotsche wals werd uit gevoerd, ingestudeerd onder leiding van mevrouw Dr. van der Ven—ten Bensel. De bruiloft werd hierna in familie kring op de boerderij van den heer Korveifc gevierd, waar bruid en bruide gom zich in de trouwpakken van hun tijd hadden gestoken, waarin zij zich als kinderen van hün tijd toch meer thuis gevoelden. t)e Schermer had echter een attractie beleefd, waarover nog lang gesproken zal worden en die velen een prettige afleiding had bezorgd. Voor de bewoners speelde des avonds in café Kamsteeg een Hoornsch gezel schap het tooneelspel „Amor in d De Leider van den Distributiedienst, Kring Alkmaar,-maakt bekend, dat van af Maandag 27 April 1942 een aanvang zal worden gemaakt met de uitreiking van: 1 Bonkaarten voor voedingsmiddelen voor de 6e periode 2. Brandstofkaarten stookseizoen 1942—* 7943. De bonkaarten worden alleen uitge reikt tegen overlegging van de distribu- tiestamkaart met inlegvel aan personen, die *qn opgeü. men in iet bevolkings register van Geme® ie Alkm »r. Hierop wordt een uitzondering ge* maakt ten aanzien van: a. Schippers en woonwagenbewoners, b. de vaste bevolking van kostscholen, gestichten en dergelijke inrichtingen, c. gedetacheerde marechaussee's, d. tengevolge van oorlogsomstandig heden tijdelijk elders verblijvenden. De brandstoffenkaarten worden uit sluitend uitgereikt aan personen, die de aanduiding „Hoofd" op hun stamkaart hebben. Op deze stamkaart* moet het code nummer van den brandstoffenhandelaar zjjn ingevuld. Ter verkrijging van een brandstoffen- kaart moet de bonkaart voor vaste brandstoffen J of K met alle niet geldig verklaarde bonnen, dan wel de bonkaart L met alle niet geldig verklaarde bon nen, behalve bonnen 21 C.V. en 22 C.V. worden Ingeleverd. Men dient zich voor het afhalen der kaarten uitsluitend aan te melden op den datum, welke op de bonkaart 5e periode is afgestempeld. Ten bewijze, dat men op den juisten datum verschijnt, moet een bonkaart van de 5e periode worden getoond. De uitreiking zal geschieden op de navolgende plaatsen, t.w. 1. In het schoolgebouw aan de Brille* steeg. In dit gebouw zal op twee plaatsen worden uitgereikt. 2. In de voormalige Keetkolkschool, lui gang Westerkolkstraat. De kantoren zullen op bovenge noemde data geopend zijn van 9.30 uur v.m. tot 4 uur n.m. De personen, geboren in de maand Juni van de jaren 1921, 1928 en 1933 moeten hun inlegvellen eerst ruilen in lokaal li van het schoolgebouw in da Brillesteeg. Pas daarna kunnen de bon kaarten in ontvangst genomen worden, mits met in achtname van den datum van afstempeling. Aan personen beneden 18 jaar worden geen distributiebescheiden afgegeven. Er wordt met nadruk de aandacht op gevestigd, dat men bij de in ontvangst- name der bonkaarten dient na te gaan of alle kaarten aanwezig zijn. Van reclames na het verlaten van het uitreikiiigslokaal kan geen nota worden genomen. De zelfverzorgers (tuinders, veehou ders en huisslachters) zullen afzonder lijk worden opgeroepen om met hun stamkaartei. en inlegvellen te ver schijnen aan het Distributiekantoor, Oudegracht 168. Z(j, die in gebreke blijven de bonkaar ten op den gestelden datum af te balen, zullen 'liet meer tijdig van de nieuwe kaarten worden voorzien. De Leider voornoemd, H. BAKKER. KRING OUDORP. In den kring Oudorp zullen de bonkaarten voor tabaksproducten en versnaperingen uitgereikt wor den: te Oudorp in café Morsch op Dins dag 28 April van 9)4-12)4 en 1-4 uur; te Schermerhorn in café Treiture op Woensdag 29 April van 10-12)4, en 1-4 uur; te Ursem in café Mulder op Don derdag 30 April van 10-12)4 en 1-4 uur; te Oterleek in café de Vries op Vrijdag 1 Mei van 9)4-12 uur; te Stompetoren in café Renses op Vrijdag 1 Mei van 1-3 uur. Voor een tabaks- of sigaretten- kaart moet bon P en voorreen ver» snaperingenkaart bon T of BB of JJ worden ingeleverd. Voor nadere bijzonderheden raad plege men de aanplakbiljetten. stand, plechtig namens de wet ser- i Pastorie" san jr.ac, Bailings, DINSDAG. HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Gr.pl. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.Gr.pl. 7.55 Gr, platen. 8.BNO: Nieuwsber. 8.15 Poli tiek weekpraatje (opn.). 8.30 Gr.pl. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Amusements orkest en solist (opn.). 10.Kamermu ziek (gr.pl.). 11.— Voor de vrouw. 11.29 Amabile-sextet. 12.Gr.pl. 12.10 Otto Hendriks en zijn orkest. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber 13— „De boerderij ontwaakt", luisterspel. 13.15 Omroeporkest. 14.Groninger Or kestvereniging, solist en gr.pl. 16— Ziekentroost. 16.20 Gr.pl. 16.30 Roe- meensch orkest Gregor Serban. (16.45— 17— Voor de jeugd). 17.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 17.30 Musette-orkest en soliste. 18.Voor de vrouw. 18.15 Gr.pL 18.35 Neejlands stem van het Oostfront. 18.50 BNO: Nieuwsber. 19— BNO: Gesproken binnenlandsch over zicht. 19.10 Gr.pl. 19.30 „Foto-album", muzikaal progr. 20.15 Gerard van Krevelen en zijn orkest en solist, 21.15 „Vrijdag de dertiende en een ring", luisterspel. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22— BNO: Mil. overz\. 22.1024,Gr.pl. HILVERSUM U, 301,5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Liederen (opn. en gr.pl.). 8.40 Gr.pl. 10.Morgenwijding. 10.15 Gr.pL 10.40 Vroeger en nu. 11. Zang piano en gr.pl. 11.40 Gr.pL 12.15 Orgelconcert. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.Pianovoordr. 13.30 Gr.pl. 14.30 De Lichte Toets. 15.80 Voor de zie ken. 16.Gr.pl. 16.45 Zang, piano en gr.pl. 17.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 17.30 De Melodisten en solist. 18.15 Boekbespreking. 18.30 Reportage. 18.45 Salonorkest. 19.30 BNO: Nieuws ber. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 BNO: Zeeuwsch praatje. 20.BNO: En- gelsche uitz.: „Holland and the econo mie reorganisation". Voor de Radio- Oentrales Gr.pL 20.15 Cello en piano. 20.45 Gr.pL 21.Mevrouw van Straten wil het naadje vna de kous weten. 21.45 Otto Hendriks en zijn orkest. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.VDude koorzang (pr.pl.). 22.052-.10 Avoncwijding. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. ALKMAAR. GEBOREN: Lodewijk G., z. van Christianus M. de Vries en L. J. van der Putten. Wouter J., z. van Simon Vijselaar en W. C. Smit. Jan, z. van Jan van Druneu en A. Koster. Antje M., d. van Bernardus C. Hoebe en E. Cligge. Johannes J, z, van Dirk Wentel en A. Gouma. OVERLEDEN: Johannes J. Vreden- burg, ®e{Ji, ya£ A. A. G1U&3, fiö laar, - ALKMAARSCJ OFFICIEELE 1 De nieuwe paard De Bedrijfsorgai Vleesch maakt bel van Woensdag 29 markten voor paa worden opengestel zullen alle paarde worden voorgeleid Vleeschaankoopbui kocht en verkocht hen, die in het be dige aankoopvergu koop als verkoop schieden door b( agent. De bij de Nederl Centrale erkende die het Vee- en 1 een bankgarantie doen toekomen, da: som van 2000 he door het Vee- en als agent bij haar ingeschakeld. Deze ontvangen van di Organisatie aaj waarmede zij paarc paard aan het Vee- bureau ten verkool bieden, schriftelijk markt nunnen op worden door het V< koopbureau tegen onder aftrek van de genomen. Dit bedra kooper van het paa markt van zijn agei Houders van onb gunningen kunnen van de vergunning Crisis-Organisatie, heeft uitgereikt, een verkrijgen, waarmee middeling van do< Vleeschaankoopburei schakelde paardenhi bepaalde taxatie-mai Voorzoover de aar worden hun paarde sluitend tegen de 10 Dit bedrag vei van het paard na agent. Zij, dte op een paard willen koopi moeten zich voor di een aanbreng- of aai voren schriftelijk hi het Vee- en Vieesc 's-Gravenhage en Commissie, welke rr de taxatie-markt is het secretariaat geve tore van den Provin missaris. De hiertoe te gebri en aanvraagformulier Vee- en Vleeschaank betreffende Provincia ontvangen voor de ta: Woensdag 29 April: c 28 April; Donderdag dagmorgen 29 April; Donderdagmorgen 2 Mei: op Vrijdagmor 6 Mei: op Zaterdagmo: 9 Mei: op Dinsdagmoi en later: telkens vier taxatie-markt (Zater feestdagen niet medeg Tevens wordt er no alleen diegenen als en Vleeschaankoopbur den ingeschakeld, die Nederlandsche VeehOi paardenhandelaar zijn Verbod tot verbande van stroc Het Rijksbureau voo ziening in Oorlogstijd aansluiting op de publ j.l., bekend, dat het niet meer toegestaan koopen op de namens Akkerbouwcentrale d van Neuerlandsche st uitgereikte machtiging handelaren mogen aar derhalve geen vlas vertoon van deze macl leveren der reeds aan voor export verkochte ^plaats vinden. Voor het verkrijgen tot bet verhandelen stroovlas aan de Ne sersbedrijven is de getroffen: De reeds woor 30/12 vergunning tot aan! en/of handelaren aan partijen stroovlas mof afgeleverd tegen in van machtigingen tot partijen, welke "machtii betrokken vlassers mof gevraagd bij de onder bewerkende Industrie singel 50e te Rotterdan Voorzoover door de - en handelaren reeds afleveringsverbod is dii ontheffing nog a! Voor door vlassers pen partijen geldt, d van handelaren uit aangekochte, doch nog kochte partijen mogen in het '-ezit zijn van vergunning, welk dient te worden aani de handelaar moet Bij aflevering dezer bovendien de bovenbi gingen lot afname wor Deze aankoopvergunn eveneens worden aang( ondervakgroep „Vlasb dustrie". De vergunning welke reeds door de N afgegeven aan vlassers zoover er nog geen vla is, worden omgeruild de ondervakgroep. Na 3 Mei zullen de gifte van" de aankoopvi slechts kunnen koopen Nederlai dsche Stroovla vestigd te Rotterdam, te Groningen. Distributie van boter De Secretaris-Generaa partement van Landbi maakt bekend, dat de! nen der boterkaart bonnen „e e n rantsoen Plaatselijke Distributied inleveren, doch deze gescheiden moeten houd nen der vetkaart, .welk' de bonnen „e e n rantsoi vet" ingeleverd kunnen levering moet derhalve afzonderlijke opplakvell afzonderlijk ontvangstbe- distributiedignsten zulle: nen der boterkaart boter uitreiken, recht koopen van boter, .en der vetkaart toewijzinge rine, welke recht geven van boter of margarine Voorts zullen de Plaa butiediensten aan gross! zingen voor boter aanbii toewijzingen voor welke recht geven op boter. Voor toewijzingen rine of toewijzingen schillig of de linke toewijzingen al dan r zullen grossiers ve voor margarine ontvé de op het koopen van rine.

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 2