KIJKEN is KOOPEN BU CLOECK Ifrodsn'; AGENDA. DISTRIBUTIE-NIEUWS. disper9?l~^aÊ0"IÊ& Amsterdamsche Beurs* RADIOPROGRAMMA ALKMAARSCHE COURANT VAN DINSDAG 28 APRIL 1943. Pagina (Ontleend aan onze advertentterubrick) CLANDESTIENE SLACHTINGEN. Een dezer dagen werd door een ftgent van politie de melkventer P. Stroet aangehouden, die een partij rundvleeseh en vet vervoerde, wel ke door hem, naar hij voorgaf, van een onbekende was gekocht. Het mocht den economischen diengt van de politie, alh., geassisteerd door den gemeenteveldwachter van Warmen- huizen, na een diepgaand onderzoek, gelukken den veehandelaar S. Kos- sen en den verzekeringsagent A. Tijm, beiden wonende te Warmen- huizen, als de hoofddaders van clan destiene slachtingen te ontmaskeren. Het bleek, dat deze heeren het vleesch van meerdere geslachte koeien voor 3 en 't vet voor 15 p. kg in den zwarten handel brachten, terwijl de melkventer Stroet deze prijzen bij zijn afnemers te Alkmaar weer opvoerde tot 4.50 en 20 per kg. Tegen een 15-tal koopers, die al eerder vleesch en vet van S. hadden gekocht, is tevens procesverbaal op gemaakt. De slachter, de 26-jarige M. Dek ker, wonende te Tuitjehorn, is in ar rest gesteld. HERHAALDE PRIJSOPDRIJVING. Een groentenhandelaar, die 14 da gen geleden werd geverbaliseerd we gens prijsopdrijving, is wederom be keurd, omdat hij zijn uien tegen veel te hooge prijzen verkocht. De ge- heele voorraad uien werd in beslag genomen. PRIJSOPDRIJVING VAN TARWE. Tegen een drietal personen, waar onder twee winkeliers, is proces verbaal opgemaakt wegens prijsop drijving. Deze personen hadden 150 kg tarwe verhandeld tegen bui tensporig hooge prijzen. De tarwe is in beslag genomen. HUUROPDRIJVTNG ACHTERHAALD. Wegens - huurprijsopdrijving is procesverbaal opgemaakt tegen een inwoner van Hoorn, die in deze ge meente een woning verhuurde. WERKGEMEENSCHAP ALKMAAR DER NEDERL.-DUITSCHE KULTUURGEMEENSCHAP. De onlangs hier ter stede opge richte werkgemeenschap van de N. D. K. zal op Donderdag 30 April, des avonds te half acht in hotel Proot zijn eerste bijeenkomst hou den, waarbij dr. Frans A. J. Ver meulen uit Den Haag een voor dracht met lichtbeelden zal houden over de wisselwerking tusschen de Nederlandsche -en Duitsche kunst in den loop der eeuwen. De schrijver zal daarbij aantoonen, hoe door de eeuwen heen contact en wisselwer king op het gebied van kunst en kuituur tusschen beide landen be staan heeft en zich niet voltrekt naar staatkundige voorschriften en wetten, maar naar de eeuwige wet ten van de natuur en het bloed. De spreker is referendaris bij het Rijksbureau voor Monumentenzorg en lid van de Rijkscommissie voor Monumentenzorg, schreef vele boe ken over bouwkunst en kunstge schiedenis en deed zich in woord en geschrift als een uitstekend kenner van ons oud stedenschoon kennen. UITVOERING KUIPER'S KOORKLASSEN. Ook de tweede uitvoering door Kulper's koorklassen werd gisteravond voor een uitverkochte zaal gegeven. Na verschil lende aprdige Kinder- en speelliedjes door de jongere meisjes, waarbij vooral van de speelliedjes zeer veel werk was gemaakt (zij behaalde dan ook een groot succes), volgde de opvoering van de operette Zigeunerleven, waarbij ook ouderen hun medewerking verleenden. Allen, jong en oud, speelden en zongen met volle ambitie, en brachten het een voudige verhaal van het leven der zi geuners en het jongetje. Tonny (dat'zoo vrijmoedig speelde) tot frisch, vroolijk leven. Het koor zong zeer goed. De heer E Bilars mag zeker nog als goed zanger genoemd in de rol van den burge meester. De regie werd gevoerd door den heer Robert Jr. die den heer Groenland, door ziekte verhinderd, had vervangen. Hem werd door den heer Kuiper dank gebracht. Het orkest speelde onder leiding van den heer Kuiper uitstekend, evenals mej. Kuiper, dé pianiste. Haar werden ook nu weer door de jeugd bloemen aangeboden. De aanwezigen toonden zich zeer voldaan. ALKMAARSCHE OPERETTE VEREENIGING. Na de moeilijkheden te hebben overwonnen, zal deze vereeniging dan a.s. Zaterdag en Zondag voor het voetlicht kunnen treden om de operette-liefhebbers een bijzondere opvoering te bieden van Léhar's be roemde operette Zigeunerliefde. De A O. V. heeft kosten noch moeiten gespaard om het geheel zoo goed mogelijk te doen slagen. Décors, costuums en grime zullen uitstekend verzorgd zijn. Het Zigeunersballet, met als solo-dansers mevr. Ris en Peter Demaat belooft een speciale attractie te worden. In het geheel zijn er 80 medewerkenden. Het Alkm. Symp. ofkest staat weder on der leiding van den heer Joh. Ger ritsen, De regie berust bij den heer A. Govers. Wij twijfelen niet of de zaal van het Gulden Vlies zal beide avonden te klein blijken. Voor na dere bijzonderheden zie men elders in dit blad. JEUGDIG REIZIGER. Een 10-jarige jongen, verpleegd in een koloniehuis te Egmond aan Zee, had er na 5 weken genoeg van. Hij verlangde naar huis en ging. er van door. Hoewel hij geen cent op 'zak had en heelemaal in Dordrecht woonde, slaagde het ondernemende longmensch erin op denzelfden dag, dat hij het koloniehuis ontvluchtte, veilig en wel de ouderlijke woning te bereiken. HET HUWELIJKSFEEST IN DE SCHERMER. Naar ons heden werd medegedeeld zijn de dansen die op dit feest wer den uitgevoerd, ingestudeerd door mevr. PrangerSchuitemaker, al hier, en niet door mevr. v. d. Ven ten BenseL KETTiNGHANDEL IN SCHOENEN. Boeten van 600. Opsporingsambtenaren kwamen eenigen tijd geleden een kettinghan- del in een groote partij schoenen op het spoor, welke verkocht werden voor prijzen van 10.75, 11 en 12 per paar, terwijl de toegestane prij zen 3.25 en 4.25 bedroegen. Het gevolg was, dat de drie betrokke nen, de leerhandelaar L. te Alk maar, de schoenwinkelier F. te Be verwijk en de grossier in suikerwer ken B. te Zwolle, zich dezer dagen hadden te verantwoorden voor den inspecteur voor de prijsbeheersching te Amsterdam. Deze heeft hen, om dat het een vrij groote partij schoe nen betrof, strenge straffen opge legd. L. en B. werden beboet met 600, F. met 10 en verbeurdver klaring van de nog in zijn bezit zijnde schoenen ter waarde van een aanzienlijk bedrag. DIERENBESCHERMING. Slnd3 eenige weken is zwervend een mooie zwarte poes (veel wit). De eigenaar wordt verzocht zich zoo spoedig mogelijk te melden bij den heer C. Verwer, inspecteur Dieren bescherming, Baanstraat, alhier. NIEUWE PRIJZEN GROENTEN EN FRUIT. Met ingang van Dinsdag 28 April zullen nieuwe prijzen gelden voor de verschillende tuinbouw producten. Voor roode kool is de prijs verhoogd tot 10.30, voor gele kool 'tot 9.60, voor witte kool tot 7.40 per 100 kg, witte uien tot 7.80, glaskoolrabi boven 7 cm 9.50, van 47 cm 7.60 en van 24 cm 4.80 per 100 stuks. Roo de peen zonder lof 6.40, III 5.30, IV 4.60 per 100 kg, gewasschen peen I 10.60, schorseneeren tot 20 st. per kg 19, tot 45 st. per kg 12 per 100 kg, raapstelen 20. Kropsla minstens 15 kg per 100 st. 9.50, van 1315 kg 8 per 100 st.; kaskomkommers vanaf 46 kg per 100 st. 31, van 3846 kg 23.50, van 3038 kg 15.50 per 100 st., glasspinazie 20, natuur- spinazie 17, prei boven 10 mm 10.40, tot 10 mm 7.30 per 100 kg., radijs 3.70 per 100 bos, sa- voyekool (groen) 9.60, savoye kool (schelk) 16, boerenkool 7.30, knolselderij boven 10 cm 14.50, van 810 cm 13.50, van 68 cm 11.50 per 100 kg, bossel- derij 8.50 p. 100 bos, witlof, ten hoogste 15 st. per kg 20, meer dan 15 st. 15, spruitkool onge- schoond 22.50, geschoond 32.50, roode uien 9, rabarber- 18, pos telein 35, andijvie 20, veldsla 35, sjalotten 10.70, koolrapen 4.50, rammenas 11.50, per 100 kg, bospeen (glas) 21, peterselie 9.50 per 100 bos, bloemkool bo ven 20 cm 32, van 1620 cm 24 en van 1016 cm 16 p. 100 stuks, vroege aardappelen 30 per 100 kg, nieuwe stookdruiven 360 en aardbeien 500 per 100 kg. Voor appelen en peren worden de prijzen van 10 April gehandhaafd. DE VERKOOP VAN KAS- AARDAPPELEN. De Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale deelt aan de aange sloten veilingen mede, dat met in gang van 28 April de kasaardappe- len niet meer mogen worden verkocht of toegewezen aan de daarvoor in aanmerking komende handelaren. De aardappelen moeten worden verkocht tegen den daarvoor ge stelden prijs aan de V.B.N.A., welke voor centrale verzending naar de plaatselijke verkoopkan toren zorg zal dra^n. De vertegen woordiger van de V.B.N.A. geeft voor het vervoer van de veiling naar de plaatselijke verkoopkan toren een vervoerbewijs af. EEN HALVE EEUW DIENST. De heer D. Brommer te 't Zand is vandaag 50 jaren in dignst van het waterschap Zijpe en Hazepolder. Hij was de eerste 2 jaren arbeider en de overige 48 jaren watermolenaar te 't Zand. SCHOORL. Schoorl's Gemengd koor. - Ter gelegenheid van zijn 15-jarig be staan gaf Schoorl's Gemengd koor Zondagmiddag in de zaal van den hier Nic. Schuyt, onder leiding van Corn. Jonker, een concert met me dewerking van Alkmaar's Dubbel- mannenkwartet „Zang en Vriend schap" en 't tooneelgezelschap „De Maskerspelers" van Bergen. De zangver. heeft dezen middag eenige mooie liederen laten hooren. Voor al het Pater Noster van Fred. J. Roeske, waarmee in Amsterdam in de super-afd. de le prijs (een gou den medaille) werd behaald, heeft het koor uitstekend vertolkt. Het dubbel mannenkwartet oogstte, vooral met „Rosen aus dem Süden", een groot succes. Den directeur, den heer Jonker, werden een fruit mand en bloemen aangeboden, ter wijl zes leden, die van de oprich ting af steeds trouwe léden zijn ge weest, met bloemen werden be dacht. Na de pauze voerden De Maskerspelers de comedie „Over schotje" op, welk stuk door het u'tstekende spel zeer in den smaak van het publiek viel Bioscopen. Harmonie-Theater, 7.30 uur, hoofd' nummer Vërgeten vrouwen (lom.) 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Alcazar (rom.-dram.) Alle leeftijden. (Geprol.) Woensdagmiddag, half 3, pratinee. Cinema-Theater, 7.30 uur, hoofdnum mer Piraten (rom.-sens.) 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Alkm. Bioscoop-Theater, 7.30 uur, hoofdnummer Mannen uit één stuk (rom.-sens.) 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 28 April. 6 uur, t Gulden Vlies, vergadering kapperspersoneel. 8 uur, Kapelkerk, openbare godsdienst oefening, spreker A. Hijmans, arts te Rotterdam, onderwerp „Huwelijk en gezinsvorming". Woensdag 29 April. 7 uur, 't Gulden Vlies, uitvoering Prangers zangklasse; kinderoperette. Donderdag 30 April. 7.30 uur, 't Gulden Vlies, Volkszang. 9 uur, stierenverkoopdag te Schagen. 7.30 uur, zaal Proot, lezing met licht beelden voor de Ned.-Duitsche Kuituur gemeenschap. HEILOO. „Hoe maller hoe mooier". -* Het cabaretensemble van Dick Scholten heeft met de revile „Hoe maller hoe mooier" Zondagavond in „De Rus tende Jager" de talrijke bezoekers laten genieten van kostelijke Jor- daanschen humor. Na een muzikaal uitgevoerde potpourri van Jordaan- liederen door de pianiste van het ge zelschap, Willy Moorman, werden in een zeer vlot tempo de verschillende liedjes en schetsen ten tooneele ge bracht. Er is meer dan hartelijk ge lachen om de dolkomische scènes, waarin Dick Scholten en Jan Kelly met de kleine Miep dikwijls in de gekste situaties waren gewikkeld. Tilly Kalkhoven wist met haar lied jes haar bezoekers te boeien en tot meezingen te brengen; Miep Schol ten was een aardige, vlotte verschij ning, die de lachers op haar hand had. De tenor John van Loenen oogstte veel succes met zijn „Ode aan den Westertoren". De soubrette Ans Poppens zong zeer verdienste lijk enkele aardige liedjes. Met een uitstekend gezongen bloembollenlied werd het programma besloten. SINT PANCRAS. Ouderavond O.L.S - Vrijdag avond werd een ouderavond gehou den in het vergaderlokaal der open bare school Het hoofd der school, de heer P. de Ruiter, heette speciaal de nieuwbenoemde onderwijzeres mej. Bartels en de ouders die voor het eerst, doordat thans kinderen van hen. de school bezoeken, op dezen avond aanwezig waren. In herinnering werd nog even ge bracht het afscheid van mej. Dal- meier, die meer dan 39 jaar onder wijs aan de school gegeven heeft. De voorzitter wees op het groote nut van geregelde controle door den schoolarts op de gezondheidstoestand van het kind. Hierna gaf het hoofd der school een inleiding over het stel-onder- wijs in al zijn schakeeringen. Ten slotte declameerde de heer C. van der Tak, onderwijzer aan de school, uit „De gelukkige klas" van Tij sen. LANGEDÏJK. Vitamine-tabletten. - Men verzoekt ons, er de aandacht op te vestigen, dat de uitreiking van vita mine D-tabletten door het Witte -Kruis en het Wit Gele Kruis be ëindigd is, omdat deze alleen voor de wintermaanden was bedoeld. Thans' worden op de scholen vita mine C-tabletten aan de leerlingen uitgereikt. NOORDSCHARWOUDE. Geen verpachting weer. - Tot nu toe werd de gemeentesluis alhier steeds verpacht. Naar wij verne men, zal hierin met ingang van 1 Mei verandering komen. De tegen woordige pachter, de heer Wage- maker, komt in gemeentedienst als sluiswachter. De Vogelkoopman. - Ook de vierde opvoering van de operette „De Vogelkoopman", door de ope- rettevereen. „Caecilia" in Concordia alhier, was een groot succes. Het zeer talrijke publiek de zaal was geheel uitverkocht heeft een heel mooien middag gehad. Fiets gestolen; dader gevat. - Zondagmorgen werd een rijwiel, dat bij de r.k. kerk alhier stond, gestolen, 's Middags heeft de politie reeds de hand weten te leggen op den dader, een jongeman, afkomstig uit deze gemeente.- De fiets werd in beslag genomen en de dader inge sloten. SCHAGERBRUG. Boerenleenbank. - In zaal van der Poll te Schagerbrug werd Zaterdag avond j.l. een ledenvergadering ge houden van de coöp. boerenleenbank. Door het bestuur en den raad van toe zicht werd een bloemstuk aangebodeh aan mej. G. Klerk, omdat zij 20 jaar als kasslere ln dienst van de bank is ge weest. Uit het door mej. Klerk uitgebrachte jaarverslag 1941 bleek o.m. het volgende: ontvangen aan spaargelden 733.956,55, uitgegeven 553.532,04. Per 31 Dec. was bij de bank belegd 1.181.361,40 op 844 spaarboekjes. Aan voorschotten en hypotheken terugontvangen 513.105,56 en uitgegeven 372.050. Ontvangen in rekening-courant 2.214.982,41 en uit gegeven 2.519.499,10. De in 1941 ge maakte winst bedroeg 1320,53. De bank telde einde December 278 leden. De voorzitter deelde nog mede, dat de gemaakte winst zal worden aange wend voor afschrijving ep dubieuse crediteuren en voor eventueele verbe tering van bankgebouw en omgeving, waarmee de vergadering zich kbn ver eenigen. Als respectievelijk bestuurslid en lid van den raad van toezicht werden her kozen de heeren C. Tlel en C, Nobel- UITREIKING TABAKS-, SIGARETTEN- EN VERSNAPERINGSKAAKTEN. De Leider van den Distributiedienst, Kring Alkmaar, maakt bekend, dat van af Woensdag 29 April a.s. een aanvang zal worden gemaakt met de uitreiking van: 1. Tabakskaarten EH, voor mannelijke personen, die op 31 Mei a.s. den leeftijd van 18 jaar of ouder hebben bereikt. 2 Sigarettenkaarten EJ, bestemd voor vrouwen, die op 31 Mei a.s. den leef tijd \an 25 jaar of ouder hebben bereikt. 3. Versnaperlngenkaarten EK, voor de genen, die geer. prijs stellen op het bezit van een tabaks- of een sigaret- tenkcart, of die op grond van hun leeftijd niet voor deze kaarten in aanmerking komen. De kaarten worden alleen uitgereikt tegen overlegging van de distributie- stamkaart en de textielkaart. Ten opzichte van de uitreiking is de volgende regeling vastgesteld: Voor hen, wier geslachtsnaam begint met: Letter A, C, of D op Woensdag 89 April 1942. Ba t/m Bla op Donderdag 39 April 1942. Ble t/m B(j op Vrijdag 1 Mei 1942. E, F of G op Maandag 4 Mei 1942. n H op Dinsdag S Mei 1942. t 3 of L op Woensdag 6 Mei 1942. K op Donderdag 1 Mei 1942. M of N op Vrijdag 8 Mei 1942. O, P of Q op Zaterdag 9 Mei 1942. R, T of U op Maandag 11 Mei 1942. S op Dinsdag 12 Mei 1942. - V op Woensdag 13 Met 1942. W, X, Y of Z op Vrijdag 15 Mei 1942. De uitreiking zal geschieden in de Christelijke Kleuterschool, Doelenstraat 15. De lokalen zullen op bovengenoemde data geopend zijn van 9.30 uur v.m. tot 4 uur n.n. Aan personen beneden 18 jaar worden geen distributiebescheiden afgegeven. Er wordt met nadruk de aandacht op gevestigd dat men bij de in ontvangst- name der bonkaarten dient na te gaan of alle kaarten aanwezig zijn. Van reclames na het verlaten van het uitreikingslokaal kan geen nota worden genomen. Alkmaar, 28 April 1942. De Leider voornoemd, H. BAKKER. EGMOND AAN ZEE. Distributienieuws. - De uitrei king "van de nieuwe distributiebe scheiden voor de 6de periode zal plaats vinden Woensdag 29 April voor de letters A tot en met L en Donderdag voor de letters M tot en met Z, telkens van 8,3012,30 uur en van 13,304 uur, in de tooneel- zaal van De Vergulde Valk (dit zijn dus andere data dan vermeld op de bonkaarten 5de periode). Een na-uitreiking zal niet plaats heb ben. Tegelijkertijd heeft uitreiking plaats van een brandstoffenkaart voor het stookseizoen 1942/1943. Tabakskaarten en versnaperingen- kaarten worden nog niet uitgereikt. Uitreiking bonkaarten voor de zesde periode en brandstOikaarten. De Leider van den Distributiedienst, Kring Alkmaar, maakt bekend, dat van af Maandag 27 April 1942 een aanvang zal worden gemaakt met de uitreiking van: 1 Bonkaarten voor voedingsmiddelen voor de 6e periode 2. Brandstofkaarten stookseizoen 1942 1943. De bonkaarten worden alleen uitge reikt tegen overlegging van de distrfbu- tiestamkaart met inlegvel aan personen, die zijn opgenomen in het bevolkings register van de Gemeente Alkmaar. Hierop wordt een uitzondering ge maakt ten aanzien van: a. Schippers en woonwagenbewoners, b. de vaste bevolking van kostscholen, gestichten en dergelijke inrichtingen, c. gedetacheerde marechaussee's, d. tengevolge van oorlogsomstandig heden tijdelijk elders verblijvenden. De brandstoffenkaarten worden uit sluitend uitgereikt aan personen, die de aanduiding „Hoofd" op hun stamkaart hebben. Op deze stamkaart moet het code nummer van den brandstoffenhandelaar z(jn ingevuld. Ter verkrijging van een brandstoffen- kaart moet de bonkaart voor vaste brandstoffen J of K met alle niet geldig verklaarde bonnen, dan wel de bonkaart L met alle niet geldig verklaarde bon nen, behalve bonnen 21 C.V. en 22 C.V. worden ingeleverd. Men diént zich voor het afhalen der kaarten uitsluitend aan te melden op den datnm, welke op de oonkaart 5e periode ls afgestempeld. Ten bewijze, dat men op den jnlsten datum verschijnt, moet een bonkaart van de 5e periode worden getoond. De uitreiking zal geschieden op de navolgende plaatsen, t.w. 1. In het schoolgebouw aan de Brille- steeg. In dit gebouw zal op twee plaatsen worden uitgereikt. 2. In de voormalige Keetkolkschool, in gang Westerkolkstraat. De kantoren zullen op bovenge noemde data geopend zijn van 9.30 uur v.m. tot 4 uur n.m. De personen, geboren in de maand Juni van dc jaren 1921, 1928 en 1938 moeten hun inlegvellen eerst ruilen ln lokanl It van het schoolgebouw ln de Brilresteeg. Pas daarna kunnen de bon kaarten in'ontvangst genomen worden, mits met in achtname van den datum van afstempeling. v Aan personen beneden 18 jaar worden geen distributiebescheiden afgegeven. Er wordt met nadruk de aandacht op gevestigd, dat men bij de in ontvangst- name der bonkaarten dient na te gaan of alle kaarten aanwezig zijn. Van reclames na het verlaten van het uitreikingslokaal kan geen nota worden genomen. De zelfverzorgers (tuinders, veehou ders en huisslachters) zullen afzonder lijk worden orgeroepen om met hun stamkaarten en inlegvellen te ver schijnen aan het Distributiekantoor, Oudegracht 168. Zjj, die ln gebreke blijven de bonkaar ten op den gestelden datum af te halen, zullen -ïlet meer tjjdig van de nieuwe kaarten worden voorzien. De Leider voornoemd, H. BAKKER. OUDKARSPEL. Dcrg- en Kerkmeerpolder. - Maandagavond vergaderden stem gerechtigde ingelanden van den Derg- en Kerkmeerpolder in het lokaal van den heer van, Liempt, alhier, onder leiding van den heer Jb. Kroon Jbz. Deze deelde mede, dat de sloot naar den nieuwen molen gereed is. De molen is ook zoo goed als klaar, het materiaal voor den onderbouw ligt klaar, zoodat men spoedig kan gaan bouwen. Men moet, in 5 jaar aflossen. De molen in de Dergmeer voldoet goed. De rekening over 1941 sloot op 3425.34 met een voordeelig saldo van 180.15, een vooruitgang van 155. De schuld van den polder is thans nog f 600. De begrooting 1942 sloot op 4264.70 met een post voor onvoorzien van 13.20. De omslag is voor de beide jfolders 20 per H.A., zijnde een verhooging van 4. Besloten werd een kasgeldleening van 1500 aan te gaan. Het bestuur stelde voor, het ka naal te laten vervallen, waarmede de vergadering accoord ging. De heer P. Swager stelde voor, het peil te verlagen. De voorzitter meende dat dit niet noodig is. Het heele bestuur is voor he'. laag hou den van het water. Na nog eenige bespreking volgde sluiting der vergadering. Feestavond D. T. S. - Zondag avond heeft de voetbalver. D. T. S. in de zaal van den heer van Liempt een feestavond gehouden waaraan medewerkte het duo „Wi-Jo". De zaal was vrijwel geheel gevuld met belangstellenden. Hoewel 't volgens den voorzitter geen feest was in den waren zin des woord, toch heerschte er wel iets van een feeststemming onder de leden, daar het eerste elf tal zich denzelfden dag veilig had weten te stellen. Het duo „Wi-Jo" heeft de aanwezigen een tijdje bezig gehouden met enkele liedjes, voor drachten e.d., waarvan wel is geno ten. Was de kwantiteit der num mers niet groot, .de kwaliteit, wat betreft de uitvoering, was heel aar dig. J. CASTRICUM. Ziekenhuis verpleging. -r Onder voor zitterschap van den heer J. A. Losekoot heeft in de zaal van café Heerem^ de jaarvergadering plaats gehad van de onderl. verzekering tegen de kosten van zlekenhuisverpleglng en operatie. Uit het financieel jaarverslag bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen totaal 8607,86, vooruitgang alzoo 2116,60. Het aantal gezinnen van de ziekenhuis- verzekeringsafdeeling bedroeg per 1 Januari j.l. 942, met 3578 leden, waar van, b dalenden 3039. Op 1 Januari 1941 resp. 1131 gezinnen 4445 leden en 3875 betalende leden. Van de operatleafdee ling waren de cijfers per 1 Januari 1942: 279 gezinnen, leden 985, betalende 868 (het jaar tevoren resp. 280, 1076 en 945. Onder de bestaande omstandigheden kan dan ook gerust de toekomst tege moet worden gegaan. De heer J. A. Loosekoot werd als voorzitter bij acclamatie herkozen. HEERHUGOWAARD. Houtverkoop. - Nadat Vrijdag van de 213 aan den Middenweg en Broakerweg liggende parken hout bij loting aan de inschrijvers 192 waren toegewezen, waarvan te voren de waarde getaxeerd was, vond Zaterdag de aanval plaats. Reeds vroeg in den morgen zag men de talrijke koopers zich naar de hun toegewezen parken begeven. Met alle mogelijke werktuigen, waar mede gehakt en gezaagd kon wor den, was men bezig de afgehakte kruinen ziulken omvang te geven, dat zij geschikt waren voor vervoer. Na den middag begon echter iets, dat op een ware exodus begon te ge lijken. De meest wonderbaarlijke voertuigen zag men in bonte menig te-op den Middenweg, van de buurt tot aan het Zuideind verschijnen. Iedereen had beslag gelegd op een of ander iets op wielen, dat hem in staat stelde zijn partij thuis te krij gen. Sommigen waren bij de loting gelukkig geweest en hadden een park diaht bü hun woning gekre gen. Weer anderen waren verplicht zich naar het Zuideinde (een afstand van meer dan 4 km) te begeven om hun stapel op te laden. Een-twee- drie- en vierwielde voertuigen zag men tegen den avond opgeladen terug keeren, sommige getrokken of geduwd door menschenkracht, an dere voortbewogen door paarden Zelfs toen de maan reeds lang de zon had vervangen en de gordijnen gesloten waren, hoorde men nog het ratelen van wielen langs de straat. Zondag lagen er nog enkele park jes. De Middenweg, tusschen buurt en Kruisweg, berooid van zijn eens 2xx> prachtigen tooi, lag er in den stralenden zonneschijn verlaten en eenzaam bij. SCHERMERHORN. Boerenleenbank. - Donderdag vergaderde de coöperatieve boeren leenbank alhier, o. 1. v. 'den voorzit ter, den heer Jb. Los. De rekening 1941 was groot in ontvangsten en uitgaven 850.364.18; de balans in bezittingen en schulden 643.476.01; de balans van de spaarb. 480.073.34. De winst over 1941 bedroeg 470.06, welk bedrag aan de reserve zal wor den toegevoegd. Het aantal spaar ders bedraagt 547 met een te goed van 480.073.34, aan rente daarvoor werd uitgekeerd 10850.28. De re serve bedraagt 23096,78. Herbenoemd werd het lid van het bestuur de heer Jb. Govers, tot le den van den raad van toezicht de heeren Jb. de Boer Czn. en W. de Boorder. LIMMEN. Personalia. - De burgemeester heeft aan 'den heer S. A. Gijzen. wegens het bereiken van, den 70- jarigen leeftijd, eervol ontslag ver leend als gerreente-ontvan-ger en ln diens plaats benoemd den heer C. J. Admiraal, ambtenaar ter gemeen tesecretarie. 1 j. tanden door ÏT M.Y. PRODENTA. AMERSFOORT «Ut Opg. Amsterdamsche Bank MV. x Bijkantoor Alkmaar, van Dinsdag 28 April 1942 STAATSLEEN1NGEN. Vor k. Z% Nederland 1941 99Vs 4 Nederland 1941 .100'/4 4 Nederland 1940 II 100»/-. 3—3'/, Nederl. 1938 9(H/s 3 Ned.-Indië 1937 895/M BANKINSTELLINGEN Amsterd. Bank 159'/, Handel Mij. Cert. v. 2.50,135 Koloniale Bank .137 Ned. Ind. Handelsbank 931/3 IND. OND. BINNENL. Aig. Kunstzijde Unie 155'/, Calvé Delft Cert. ,122 Nederl. Ford .360 Lever Bros .174 Phil. Gloeil. Gem. Bezit 301 CULTUUR MAATSCH. H. V. A. .310 Java Cultuur .178 Ned. Ind. Suiker Unie 177 Verg. Vorstenlanden 91 PETROLEUM. Kon. Petr. ,313 RUBBERS, Amsterd. Rubber .197 Dei) Ba£ Rubber 151 Oostkust 101 SCHEEPVAARTEN. Holland-Amerika lijn 159 Java-China-Japan lijn 135 Kon. Ned. Stoomboot 206 Scheepvaart Unie ,185 TABAKKEN. Deli Batavia ,156 Oude Deli190 Senembah 160 SPOORWEGEN. Deli Spoor ,65 Ind. Spoor 473/, lu. 40 99°/w 100'/. >00 Via 96'/, 89'/, 158 135 137 94 154 1221/, 370 173'/« 297 3061/, 175 175 901/, 315-1J 1991/, 152 100 160-57 134 203 183 154 193 158-9 66 471/s WOENSDAG. HILVERSUM 1, 415,5 M. 6.45 Gr.pl. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.Gr.pl." 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gr.pl. 8.— BNO: Nieuwsber. 8.15 Gr.pl. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gr.pl. ll.Voor de kleuters. 11.20 Ensemble Jack der Kin deren en solist. 12.Sylvestre Trio. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.Van Hummeltje en Slobberop. 13.15 Zang met pianobegel. en gr.pl 14.„Het geslacht en de familie naam de Ruyter", lezing. 14.15 De Melo- disten en pianosoli 15.Voor de vrouw. 15.20 Zang" met pianobegel. 16.— Bijbel lezing. 16.20 Voor de jeugd. 17.— Theo Uden Masman en zijn dansórkest. 17.15 BNO: Nieuws-, écon.- en beursber. 17.30 Nat. Jeugdstorm-kwartier. 17.45 Theo Uden Masman en zijn dansórkest. 18. Lezing „Admiraal de Ruyter en Neer- land's economisch léven van de 17e eeuw". 18.15 Pianovoordratht. 18.50 BNO: Nieuwsber. 19.BNO: Econ. praatje over den landbouw. 9.10 Her denking van Michiel Adriaansz de Ruyter op diens sterfdag. 20.15 Roe- meensch orkest Gregor Serban. 20.4. De familie de Boer. 21.— „Portugal in het lied", gr.pl.progr. 21.30 Gr.pl. 21.45 BNO: Nieuwsber. 22.— BNO: Politiek praatje. 22.10—24.— Gr.pl. HILVERSUM II, 301,5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gr.pl. 9.— Kees Vee- ning en zijn ensemble (opn.). 9.45 Gr.pl. 10.— Morgenwijding. 10.15 Pianovoor dracht. 10.40 Voordr. 11.Zang met pianobegêl. en gr.pl. 11.40 Gr.pl. 12.— Ensemble Joan Lancé. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 13.Gevarieerd middagprogr. 14.15 Uit Neerlands Gouwen. 14.30 Rococo-octet en soliste (opn.) 15.Omroeporkest en solist (opn.). 16.Viool, piano en gr.pl. 16.50 Gr.pl. 17.— Voor de jeugd. 17.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 17.3U Om roeporkest. 18.15 Gr.pl. :8.30 Van huls tot huis. 18.45 „Bommen op Zierikzee". 19.— Orgelconcert. 19.30 BNO: Nieuws ber. 19.40 Spiegel van den dag. 13.50 BNO: Brabantsch praatje. 20.Gr.pl. 20.15 Omroep-Opera-ensemble en -orkest en solisten. 21.Als je verre reizen doet, dan kan je veel verhalen. 21.15 Vervolg van 2C.15. 21.45 BNO: BNO: Nieuwsber. 22.— Gewijde muziek (opn.). 22.0522.10 Avondwijding. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio- Centralej, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. In verband hiermede zijn de hee ren A. P. Punt te Bergen en N. J. Kuijs alhier, benoemd tot ambte naren ter secretarie in vasten dienst. Tevens is de heer P. H l- Nieuwenhuijsen benoemd tot tijde lijk ambtenaar te rsecretarie.

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 2