DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Hoogstraat. I 1EOPEND l v.m. 7 tot .m. 10 uur. Nog steeds hevige gevechten aan het Oostfront. Britsche aanval afgeslagen. De oorlog in Oost-Azië Japan en Ned.rindië. ei DE BOODSCHAP VAN ROOSEVELT. DISTRIBUTIE-NIEUWS. Distributie van zeep, m oude taach liggen, handschoenen, die a en daar lag ook die n jas of schort, anderen kunnen het kunt van deze mementen den ge en dag of meer- s malen daags ge en. laarna worden de ALKMAARSCHE COURANT. 14*ste Jaargang No. 100. Deze courant wordt eiken dag, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10; franco door het geheele Rijk f 2.63. Losse nummers 5 cents. Prijs der gewone advertentiën: 0.10 per m.M., minimum 14 m.M. f 1.40, elke 3 Y, m.M. meer 0.35, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9, postgiro 37060. Tel. Administratie (abonn., adv.) 3320, Redactie 3330. Direct.: C. Krak. Hoofdredact.: Tj. N. Adema. Donderdag 30 April 1942 Duitsch legerbcricht. Hoofdkwartier van den Führer, 29 April (D.N.B.) Het opperbevel- der weermacht maakt bekend: In het gebied van de Zwarte Zee en de Zee van Azof werden doeltret, fende luchtaanvallen op havenwerk ken en schepen der bolsjewisten on dernomen. In den middensector van het Oos telijk front herhaalde de vijand op enkele plaatsen zijn vruchtelooze aanvallen. In den Noorelijken front sector werden eigen plaatselijke aanvals- en stormtroepenacties met succes uitgevoerd. Bij het opruimen van een vijandelijk bruggehoofd door een Duitsche infanteriedivisie verloor de tegenstander 1400 doo- den, 6 pantserwagens, 9 kanonnen en talrijke andere wapens. In Lap land sloegen Duitsche en Finsche troepen verscheidene vijandelijke aanvallen af. Aan het IJszeefront schoten Duitsche jagers zonder eigen verlie zen 15 vijandelijke vliegtuigen neer, waaronder 14 van het type Hurri cane. In Noord-Afrika werd in het ge bied ten Z.O. van Mekili een Brit- sche uitval afgeslagen. Doeltreffen de luchtaanvallen waren gericht te gen Britsche tentenkampen en con centraties van automobielen nabij Tobroek, alsmede tegen militaire werken van het Britsche vlootsteun- punt Alexandrië. Sterks formaties gevechtsvliegtui gen zetten het bombardement van militaire installaties op het eiland Malta voort. Lichte i Duitsche gevechtsvliegtui gen vielen overdag werfinstallaties op het eiland Wight en spoorweg doelen aan de Engelsche Zuidkust met bommen en boordwapens aan. Boven de Kanaalkust schoten Duit sche jagers uit sterke formaties Britsche jagers zonder eigen verlie zen 6 vijandelijke vliegtuigen neer. Als vergelding voor de Britsche luchtaanvallen op woonwijken in Duitsche steden vielen formaties ge vechtsvliegtuigen in den nacht van 28 op 29 April de Engelsche stad York aan. Talrijke groote en klei nere branden alsmede ontploffingen toonde de groote uitwerking van den aanval. Britsche bommenwerpers vielen in den afgeloopen nacht het Noord- Duitsche kustgebied aan. De aanval was vooral tegen de stad Kiel ge richt. De burgerbevolking leed ver liezen. Woonhuizen, ziekenhuizen en cultureele monumenten werden ver woest of beschadigd. Elf der aanval lende bommenwerpers werden neer geschoten. Bovendien verloor de vijand er drie bïj een nachtelijken aanval op de Noorsche kust. De eerste luitenant Eckardt be haalde zijn 14e tot 16e nachtelijke overwinning met een jachtvliegtuig. Italiaansch legfrbeiiclit. Rome, 29 April (Stefani). Het weermachtsbericht luidt: In het aan de woestijn grenzende gebied ten Z.O. van Mekili is de aanval van een door pantserstrijd krachten gesteunde vijandelijke af- deeling volkomen afgeslagen. Onze gevechtsvliegtuigen hebben met goed gevolg tentenkampen en con centraties van automobielen in het gebied van Tobroek met machinege weervuur bestookt. Bij een vijande lijken aanval op Martoeba werd een bommenwerper van het type Wel lington door het luchtdoelgeschut neergehaald. Formaties van de Duitsche lucht-, macht vielen herhaaldelijk de vloot- steunpunten en de vliegvelden op Malta aan en verwoestten munitie depots, fabrieken, barakkenkampen en barkassen. Ook op den grond staande vliegtuigen werden zwaar beschadigd en op artilleriestellingen werden voltreffers geplaatst. Vliegtuigformaties van de asmo- gendheden drongen ondanks de on gunstige weersomstandigheden door tot Alexandrië (Egypte), welks mi litaire haven zij hevig bombardeer den. De strijd in Birma. Bangkok, 29 April (D.N.B.) De troepen van Tsjang Kai Sjek zijn hij Meiktila door numeriek sterkere Japansche strijdkrachten verslagen en over de geheele linie trekken zij zich terug' op Mahliang. Zij moesten meer dan 2000 gevangenen en een groote hoeveelheid oorlogsmate riaal achter laten. Ook in den O. frontsector in het bergland der Sjanstaten rukken de Japanners verder op. Vrij sterke Japansche gemotori seerde formaties rukken in het on herbergzame gebied in de nabijheid van de rivier De Teng naar het N. op, waarbij zij de Tsjoengkineesche troepen naar den spoorweg Manda- lay-Lasjio terugdringen De Tsjoengkineesche troepen, die nog in het dal van .de Boven-Sittang o vertwijfeld tegenstand bieden, wor den door omsingeling bedreigd. Men tracht den Japanschen opmarsch te stuiten. Londen, 29 April. (AFIP). Men meldt uit Tsjoengking aan het agentschap Reuter, dat Chineesche troepen in allerijl naa.r het front worden gezonden om den opmarsch der Japanners in Burma te stuiten. Een Japanschf colonne rukt i.' een snel tempo op in de richting van Koenhing, gelegen op denlinker oever van de Salwein. Een andere colonne beweegt zich naar het N. in de richting van Manson, ten W. van Konghaipin. Men veronderstelt, dat de Japan sche voorhoeden Manson bereikten. Een derde colonne rukt op naar het O. met het doel den aftocht der Chineesche troepen, die in de pro vincie Sjan aan de Thailandsche grens geconcentreerd zijn, af te snijden; Japanners bij Lasjio. Stockholm, 29 April. (A.N.P.) Volgens een bericht van den Brit- schen berichtendienst uit Tsjoeng king zouden de Japanners de bui tenwijken van Lasjio bereikt hebben. Bangkok, 29 April (A.N.P.) Naar de zender Boston meldt, kunnen de met groote moeite en onder aan zienlijke tonnageverliezen naar bashiQ in Birmn vervoerde .voorra- MAX BLOKZIJL SPREEKT. 's-Gravenhage, 30 April. Heden avond spreekt Max Blokzijl via Hil versum 2 in den s°rie brandende kwesties over het onderwerp: „Ge wetensconflicten". Proclamatie van Japanschen opperbevelhebber. Tokio, 29 April (DNB). Naar aan leiding van den verjaardag van den Tenno heeft de opperbevelhebber van het Japansche expeditieleger in Nederlandsch-Indië, generaal Ima- moera, een proclamatie uitgevaar digd, waarin het volgende wordt medegedeeld: De gezinnen van Indonesiërs, die aan Japansche zijde in den strijd vielen, zullen steun ontvangen. Er zullen godsdienstplechtigheden wor den gehouden ter hedenking van de Indonesische niet-strijders, die tij dens de kortstondige vijandelijkhe den werden gedood. Inboorlingen, die bereid zijn, in samenwerking met de Japanners mede te helpen aan het vestigen van een nieuwe orde, zullen gele genheid krijgen hun - krachten te ontplooien. De beschikbare zieken huizen in Indonesië zullen voortaan ook voor de Inheemsche bevolking open Staan. Het aantal Indonesische volksscholen zal worden uitgebreid. De plaatsnamen, die aan het vroe gere Nederlandsche bewind herinne ren, worden gewijzigd. 0 Japan exploiteert de Indische tinmijnen. Tokio, 29 April (ANP). De mijn- bouwondernemingen Mitsubishi en Tokio zullen binnenkort volgens de Yomiure Sjimboen de exploitatie van de wereldberoemde tinraffina derijen in Shonan, Penang en Banka overnemen. DE DUITSCHE VERGELDINGS- AANV ALLEN. Stockholm, 30 April. (DNB). As sociated Press meldt1 uit Londen, dat de Duitsche luchtmacht in het kader van haar vergeldingsaanvallen in den nacht van Woensdag op Donder dag en Donderdagochtend vroeg een stad in Oost-Engeland heeft aange vallen. Van Britsche zijde wordt de aanval „zwaar" genoemd. Over den omvang van de aangerichte schade, tn het aantal slachtoffers zijn nog geen be richten ontvangen, doch de plaatse lijke brandweerformaties zijn ge dwongen geweest uit" de omliggende gebieden om hulp te vragen. Winant bij Roosevelt. (A.F.I.P.) - De ambassadeur der V.S. in Groot- Britannië, John Winant, is door Roo sevelt ontvangen, alvorens het land te verlaten om zijn ambt waar te nemen. De gezant zal een boodschap van Roosevelt meenemen voor Chur chill. den aan Amerikaanseh oorlogsma teriaal niet meer door de Engel- schen vernietigd worden. De Japan sche opmarsch is te snel en verras send geschied. De Engelsche Nieuwsdienst geeft toe, dat Lashio wordt opgegeven. Om zich schade loos te stellen» voor het verlies, wordt het eigendom der Inlandsche burgerbevolking in brand gestoken er. opgeblazen. De strijd op de Philippijnen. Tokio, 29 April. (Domei) De Ja pansche troepen, die hij Kotabato op Mindanao geland zijn, hebben de stad Parang, 15 kilometer naar het N. bezet. Manilla, 29 April (Domei) Het Japansche hoofdkwartier op de Philippijnen heeft bekend gemaakt, dat Japansche strijdkrachten van daag geland zijn, te Kotabato op M-ndanao en kort daarop deze plaats geheel hebben bezet, NEDERLANDSCHE VRIJWILLIGERS OP WEG NAAR HET OOSTFRONT. Met aardige, rake teekeningen hebben de Nederlandsche vrijwilligers, die zich op weg naar het Oostfront bevinden, hun treinen versierd. (Atlantic-Holland-S.S.R.K. Wenniger Mulder) yx g i OPMARSCH IN HET HOLLANDSCHE LANDSCHAP. (N.A.D.-v. d. Werff-Polygoon) Genève, -29 April (D.N.B.) Volgens United Press oefent een groot deel der Amerikaansche pers scherpe cr-itiek op de prijsstabilisatie. De bladen schrijven, dat de wortel vga het kwaad der inflatie ongemoeid wordt gelaten. De New-York Times vindt het programma van den presi dent „uiterst ontmoedigend". Door handhaving vaat de 40-urige werk week belemmert de regeering op zettelijk een uitbreiding van de pro ductie van civiele goederen, terwijl zij zelf verklaart, dat het gebrek aan die goederen een der oorzaken van de inflalionistische prijsstijging is. De regeering, aldus het blad, heeft een „anti-inflatieprogramma" opge steld, dat een maximum aan verwik kelingen'en storende factoren, als mede 'n uitgebreide inmenging in 't economische leven paart aan een minimum aan' kans op succes. Economische maatregelen. Lissabon, 29 April (A.N.P.) Roose velt heeft over de financieele situa tie van de Ver. Staten o.m. het vol gende in het congres verklaard: Al leen voor oorlpgsdoeleinden geven wij thans ongeveer 100 millioen dol lar per dag uit. Voor het einde van het jaar zullen deze dagelijksche uitgaven echter verdubbeld zijn, hetgeen beteekent, dat meer dan de helft van het nationale inkomen voor oorlogsdoeleinden zal worden aangewend. Dientengevolge moeten alle winsten niet alleen bij de pro ductie van oorlogsmateriaal maar ook in andere bedrijfstakken sterk beperkt worden. Roosevelt's programma bevat de volgende zeven punten: 1. Drastische belastingmaatregelen tot beperking van alle winsten; 2. maximumprijzen voor producten en huren; 3. stabilisatie der loonen; 4. stabilisatie van de landbouwprijzen; 5. plaatsen van oorlogsleeningen bij alle loontrekkers; 6. rationalisatie van alle belangrijke artikelen van levensonderhoud; 7. beperking van aankoopen op crediet en termijn. Berlijn over de radiorede. JL Berlijn, 29 April (A.N.P.) In poli tieke kringen alhier is men van meening, dat de radiorede van pre sident Roosevelt in hoofdzaak slechts dingen bevatte, die hij reeds in zijn recente boodschap aan het congres gezegd heeft. Bijzonder be lang hecht men in Berlijn evenwel aan de passage' in Roosevelt rede. waarin hij verklaarde, dat het volk der Ver. Staten geestelijk reeds in oorlog was, toen de Japansche aan val op Pearl Harbour werd onder nomen, waardoor z.g. de Amerikaan sche deelneming aan den oorlog is ontstaan. Voor zoover het nog noodig is, de kwestie van, de schuld aan den oor log te stellen, wordt zij naar Duit sche opvatting door deze erkenning van Roosevelt thans volkomen opge helderd. Men bestempelde hedenmiddag in de Wilhelmstrasse tegenover journa listen de opmerking van Roosevelt, dat de Ver. Staten zich lang voor den aanval der Japanners, als in staat van oorlog beschouwden, ais een bijzonder duidelijke, ja histori sche gebeurtenis. VERNIETIGING VAN BONKAARTEN. 's-Gravenhage, 30 April. De secr.- gen. van het dept. van, landbouw en visscherij-'maakt bekend, dat na af loop van iedere distributieperiode van vier weken, dat is dus op het oogenblik, dat de nieuwe bonkaar ten voor voedingsmiddelen in ge bruik wórden genomen, alle niet aangewezen bonnen der oudere bon kaarten voor voedingsmiddelen kunnen worden vernietigd. Men houde er evenwel voor reeds aange wezen bonnen rekening mede: 1)..Dat na afloop van iedere dis tributieperiode de mogelijkheid be staat, dat de geldigheidsduur van bepaalde bonnen wordt verlengd. 2). Dat het eveneens kan voorko men, dat bonnen bij aanwijzing voor een langer tijdvak dan een distri butieperiode worden geldig» ver klaard. In deze, beide laatste gevallen moeten de bonnen uiteraard niet vernetigd worden, aangezien men ook in de volgende distributieperio- dê nog de op-deze bonnen verkrijg baar gestelde artikelen tegen inwis seling daarvan kan k'oopen. VASTE BRANDSTOFFEN VOOR KOOKDOELEINDEN EN VOOR GENERATOREN. 's-Gravenhage, 29 April. De secre taris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheep vaart maakt bekend, dat gedurende het tijdvak van 1 Mei 1942 tot en met 30 April 1943 de bon „01 K.F." (beige kleur) van de nieuw uitge reikte kookkaarten voor vaste brand stoffen DZ recht geeft op het koo- pen van één eenheid vaste brand stoffen, niet uitzondering van anthra- ciet. Men dient er rekening mede te houden, dat met de op dezen bon betrokken brandstoffen tot 15 Juni a.s. moet worden uitgekomen, daar het in de bedoeling ligt gedurende de zomermaanden voor kookdoel- einden twee eenheden brandstoffen per drie maanden beschikbaar te stellen. Voorts geven gedurende het tijd vak van 1 Mei 1942 fot en met 31 Mei 1942 de met „generatoranthra- ciet vijfde periode" gemerkte bon nen recht, op het koopen van één hectoliter (max. 75 kg) anthra- cietnootjes 4 of 5, terwijl de met „geneartorturf vijfde periode" ge merkte bonnen gedurende- hetzelfde tijdvak recht geven op het koopen van 50 stuks baggerturf. Zooals reeds eerder bekend is gemaakt, zijn turfcokes niet meer op de bonnen „generatoranthraciet" verkrij g- baar, doch op vergunningen van het Rijkskolenbureau of de Rijksver keersinspectie. Deze vergunningen geven recht op het koopen van het op de vergunning vermelde aantal eenheden turfcokes. Een eenheid turfcokes bedraagt 50 kg. Rantsoeneering van koffie in Ver. Staten. (A.N.P.) - In de Ver- eenigde Staten zal thans ook de koffie gerantsoeneerd worden. De oorzaak hiervan is het gebrek aan seheepsruimte. Het scheepsverkeer met Zuid-Amerika moet beduidend beperkt worden, daar de* seheeps ruimte noodzakelijk is voor oorlogs doeleinden. 's-Gravenhage, 30 April. De secr.- gen. van het departement van han del, nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat de onderstaande bonnen recht geven op de daarachter ver melde hoeveelheden zeep. Gedurende het tijdvak van 1 Mei tot en met 31 Mei a.s. geven de met „Algemeen 293" en de met „J zeep'" gemerkte bonnen van de Zeepkaar- ten, welke aan kinderen beneden den leeftijd van 8 jaar zijn uitgereikt, recht op het koopen van: hetzij 150 gram toiletzeep (samen stelling van na 1 September 1940), hetzij 90 gram huishoudzeep, hetzij 150 gram zachte zeep (samenstelling van na 1 Januari 1941), hetzij 100 gram zachte zeep (samenstelling van na 31 Augustus 1941), hetzij 250 gram zeeppoeder (samenstelling van voor 1 Mei 1942), hetzij 250 gram zeeppoeder (samenstelling van na 1 Mei 1942), hetzij 450 gram wasch- poeder. Nog voorradige stukken huishoud zeep van 120 gram mogen tegen in levering van eer. bon worden uit verkocht. Gedurende bovengenoemd tijdvak geeft de met „J-toiletzeep" gemerkte bon van de Zeepkaart, welke is uit gereikt aan kinderen beneden den leeftijd van 2 jaar, recht op het koo pen van 75 gram toiletzeep van oude samenstelling. Zooals bekend, mag waschpoeder uitsluitend aan wasscherijen worden afgeleverd, terwijl vloeibare Sham poo uitsluitend voor kappers be schikbaar wordt gesteld, waarbij een rantsoen Shampoo* 200 gram bedraagt. Wasscherijen zijn verplicht voor elke twintig kilogram droge, vuile wasch een zeepbon van het publiek in ontvangst te nemen, voordat zij tot behandeling van het wasch- soed, hetzij ineens, hetzij in gedeel ten overgaan. Dit voorschrift geldt eveneens voor „waschverzenders'", die slechts als-tusschenpersoon tus- schen het publiek en de wasscherijen optreden. De wasch van kantoren, hotels, café's enz. kan ter behandeling wor den gegeven, zonder dat daarbij bon nen behoeven te worden afgegeven, voor zoover het betreft handdoeken poets- en stofdoeken, servetten e.d. De hiergenoemde uitzonderingen gelden derhalve niet voor bedde- goed van hotels. Voorts wordt bekend gemaakt, dat de geldigheidsduur der eveneens ter verkrijging van zeep aangewezen bonnen „alge meen 211", „algemeen 228", „algemeen 272", „G-zeep", „H-zeep", „I-zeep", „G-toilet- zeep", „H-toiletzeep" en „I- toiletzeep" is verlengd tot en met 31 Mei a.s. Gedurende het tijdvak van 1 Mei tot en met 31 Augustus a.s. geeft de met „U" gemerkte bon der textiel- kaart DA, welke is uitgereikt aan mannen en jongens van 15 jaar en ouder, recht op het koopen van het zij 50 gram scheerzeep, hetzij één tube of één pot scheercrême. Er zijn nog velen die zeepbonnen in hun bezit hebben, die in Feb?, reeds géldig waren, doch waarop'zij geen zeep konden koopen. Ter geruststelling wordt van of- ficieele zijde medegedeeld, dat op alle zeepbonnen die op het oogen blik geldig zijn, t.w. no. 211, 228 en 272 tegen zeep of zeepproducten zeep zal kunnen worden gekocht. Wel moet hierbij worden opgemerkt dat men genoegen zal moeten ne men met hetgeen de winkelier voor handen heeft, vooral huishoudzeep is schaarsch. Het is dus niet uitge sloten, dat b.v. met toiletzeep of zeeppoeder genoegen genomen moet worden nochtans kan er op worden gerekend, dat in ieder geval op elk van de hierboven genoemde bonnen geleverd zal kunnen worden. Men beware daarom de nog in Uw bezit zijnde bonnen zorgvuldig. DISTRÏBUTIE VAN SCHOENEN. 's-Gravenhage, 30 April. De secr.- gen. van het dept. van handel, nij verheid en scheepvaart maakt be kend, dat in den vervolge schoenen bonnen zullen worden uitgereikt met een geldigheidsduur van twee maanden. In verband hiermede wordt de gel digheidsduur van de in den loop der maand April uitgereikte schoe nenbonnen, welke gedurende /één mcand geldig waren, verlengdmet één maand. De in April uitgereikte bonnen blijven derhalve twee maan den na den daarop vermelden da tum van afgifte geldig. HONDEN- EN KATTENBROOD. 's-Gravenhage, 30 April. Het rijks bureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd maakt bekend, dat voor de periode van 1 tot en met 31 Mei 1942 op bon no. 5 van de nieu we voederkaarten voor honden de zelfde hoeveelheden hondenbrood verkrijgbaar worden gesteld als voor de afgeloopen periode. Op bon no. 5 van de voederkaart voor hondenbrood (groep K) wordt voor dezelfde periode IK kg katten brood verkrijgbaar gesteld. Na 30 April 1942 zijn de bonnen no. 4 van bovenbedoelde kaarten ongeldig, zij mogen dan niet meer worden aangenomen. Het ware socialisme is de leer der meest harde plichtsvervulling. .(Hitler.) Dit nummer bestaat uit vier pagina's. VERDUISTER GOED l ZON 30 April onder: 21.02 1 Mei op: 6.12 MAAN 3-0 April op: 20.29 onder: 6.33» 30 April Volle Maan. UITREIKING BONKAARTEN BIJZONDEREN ARBEID, 's-Gravenhage, 29 April. De secr.- gen. van het departement van land bouw en visscherij maakt bekend, dat zij, die bij de vorige uitreiking van distributiebescheiden in aan merking kwamen voor een toeslag- kaart M 103 of M 203 voor bijzon deren arbeid, thans wederom een dergelijke bonkaart zullen ont vangen, voor zoover zij nog denzelf den arbeid verrichtten. Zij, die voor de eerste maal een aanvrage indie nen ter verkrijging van een toeslag- kaart voor zéér zwaren of zwaren arbeid, zullen, behalve een toeslag- kaart Ma103 of M 203 onderschei denlijk een aardappelkaart E. B. of E. D. ontvangen. De uitreiking geschiedt op nader te bepalen tijdstippen in het tijdvak van 3 tot en met 16 Mei a.s. door de distributiediensten der gemeenten, waar de arbeid verricht wordt. Zij, die een kaart M 303 bezitten, moeten opnieuw een aanvrage in dienen. Zelfverzorgers voor brood en vleesch zullen wederom geen toeslagkaarten ontvangen, doch zelf verzorgers voor aardappelen wel, uiteraard zonder aardappelkaart INLEVERING DISTRIBUTIEBESCHEIDEN BOTER EN MARGARINE. De Leider van den Distributie- dienst, Kring Alkmaar, brengt ter kennis van belanghebbenden dat de inlevering van bonnen van de boter en vetkaart tot nader order op de zelfde wijze blijft geregeld als in het tijdvak van 20 tot en met 24 April l.L Op bonnen van de boterkaart wor den dus toewijzingen voor boter uit gereikt en op bonnen van de vet kaart toewijzingen voor margarine, recht gevende op het koopen van boter of margarine. Voor ingeleverde boterloewy- zingen worden verzameltoe wij zingen voor boter uitgereikt en voor toewijzingen voor margarine of voor vet, ongeacht of de linkerbovenhoek al dan niet verwijderd is, worden verzameltoe wij zingen voor marga rine verstrekt, recht gevende op het koopen van boter of mragarine. OPENSTELLING TEXTIELAFDEELING, De Leider van den Distributie- dienst, Kring Alkmaar, maakt be kend dat in den vervolge de textiel- afdeeling op de dagen Donderdag, Vrijdag en Zaterdag voor het pu bliek gesloten zal zijn. UITREIKING TABAKS-, SIGARETTEN- EN VERSNAPERINGSKAARTEN. De Leider van den Distributiedienst, Kring Alkmaar, maakt bekend, dat van af Woensdag 29 April a.s. een aanvang zal worden gemaakt met de uitreiking van: 1. Tabakskaarten EH, voor mannelijke personen, die op 31 Mei a.s. den leeftijd van 18 jaar o9 ouder hebben bereikt. 2 Sigarettenkaarten EJ, bestemd voor vrouwen, die op 31 Mei a.s. den leef tijd van 25 jaar of ouder hebben bereikt. 3. Versnaperingenkaarten EK, voor de genen, die geer. prijs stellen op bet bezit van een tabaks- of een sigaret- tenk„art, of die op grond van hun leeftijd niet voor deze kaarten in aanmerking komen. De kaarten worden alleen uitgereikt tegen overlegging van de distributie stamkaart en de tixtielkaart. Ten opzichte van de uitreiking is de volgende regeling vastgesteld: Voor hen, wier geslachtsnaam begint met: Letter Ble tlm Bjj op Vrijdag I Mei 1942. E, F of G op Maandag 4 Mei 1942. H op Dinsdag 5 Mei 1942. I, J of L op Woensdag 6 Mei 1942. K op Donderdag 1 Mei 1942. M of N op Vrijdag 8 Mei 1942. O, P of Q op Zaterdag 9 Mei 1942. R, T of U op Maandag 11 Mei 1942. S op Dinsdag 12 Mei 1942. V op Woensdag 13 Mei 1942, W, X, Y of Z op Vrijdag 15 Mei "1942. De uitreiking zal geschieden in de Christelijke Kleuterschool Doelenstraat De lokalen zullen op bovengenoemde data geopend zijn van 9.30 uur v.m. tot 4 uur n.r-. Aan personen beneden 18 jaar worden geen distributiebescheiden afgegeven. Er word: met nadruk de aandacht op gevestigd dat men bij de in ontvangst- name der bonkaarten dient na te gaan of alle kaarten aanwezig zijn. Van reclames na het verlaten van het uitreikingslokaal kan geen nota worden genomen. De T.cider voornoemd, H. PAKKER. r

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 1