DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. -rftSAG VAN DFM ARRFfl^. Duitsche luchtaanvallen op Norwich. De strijd in het Oosten. De strijd in het Verre Oosten. Zandstormen belemmeren de operaties. Runderhorzelbesiult afgekondigd. Oprichting van 't N.A.F. DISTRIBUTIE-NIEUWS. De nieuwe bonnen. Aardappelenrantsoen voor volwassenen verlaagd. DISTRIBUTIE SERVIEZEN. ALKMAARSCHE COURANT. 144ste Jaargang No. 101. Deze courant wordt eiken dag, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.10: franco door het geheelè Rijk 2.63. Losse nummers 5 cents. Prijs der gewone advertentiën: 0.10 per m.M., minimum 14 m.M. f 1.40, elke 3 Vi m.M. meer 0.35, grootc contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. Herms. Coster Zoon, Voordam 9, postgiro 37060. Tel. Administratie (abonn., adv.) 3320, Redactie 3330. Direct.: C. Krak. Hoofdredact.: Tj. N. Adema.^ a—■aan—gr—b—«aaa—MamMmjiuafc mwiw—nw*a— Vrijdag 1 Mei 1942 Duitscli legerberieht. Hoofdkwartier van den Führer, 30 April (D.N.B.) Het opperbevel dei- weermacht maakt bekend: „In den centralen en Noordelijken sector van het Oostelijk front wer den eigen aanvals- en stoottroep acties met succes uitgevoerd. Enkele vrij zwakke aanvallen van den vijand werden afgeslagen. Door aan vallen van de luchtmacht op spoor weginstallaties en achterwaartsche verbindingen leden de bolsjewisten gevoelige verliezen aan rollend ma terieel. Aan het front in Lapland e'n aan het front bij Moerrnansk mislukten hernieuwde vijandelijke aanvallen onder hooge, bloedige verliezen voor den vijand. In Noord-Afrika als gevolg van hevige zandstormen slechts levendi ge wederzij dsche verkenningsactivi teit. In het Oostelijke deel van de Mid- dellandsche zee heeft een Duitsche duikboot een transport-zeilschip van het" Britsche ravitailleeringsverkeer tot zinken gebracht. Vliegvelden op hét eiland Malta werden overdag en 's nachts met goede uitwerking ge bombardeerd. Duikbooten hebben aan de Ooste lijke kust van Noord-Amerika zes vijandelijke koopvaardijschepen met een gèzamenlijkeiv inhoud van 33000 brt. tot zinken gebracht en een an der vrij groot schip door torpedo treffers beschadigd. De vergeldingsaanvallen van de Duitsche luchtmacht op Groot-Bri- tannië werden voortgezet. In den nacht van 29 op 30 April vielen for maties gevechtsvliegtuigen bij goed zicht de Engelsche stad Norwich aan. In het centrum der stad en in industrieele installaties werden om vangrijke branden en hevjge ont ploffingen waargenomen. Bij een vijandelijken luchtaanval op de voorsteden van Parijs ont stond vrij groote schade aan gebou wen en verliezen onder de burger bevolking./ Enkele Britsche vliegtuigen heb ben storingsvluchten ondernomen bij de Noord-Duitsche kust. Twee Britsche vliegtuigen yerden neer geschoten. SPORTTERREIN HOUTRUST DEN HAAG. Als men bovenstaanden naam leest is iedereen geneigd onmiddellijk te denken aan een groote sportgebeur tenis, die dar zal plaats vinden. Im mers, Hou trust is als centrum van dergelijke gebeurtenissen overal bekend. Op Zondagmiddag, 3 Mei 1942, zal dit sportcentrum gevuld zijn met 1300 mannen van den Ned. Arbeids dienst en enkele honderden arbeids- meisjes. De N. A. D. zal Zaterdagmiddag in twee .groote colonnes, elk bestaande uit 5 afdeelingen een marsch door, Verbitterde luchtgevechten boven kust van de IJszee. Berlijn, 30 April (D.N.B.) Naar het opperbevel van de weermacht mededeelt, zijn gisteren overdag op nieuw boven de kust van de IJszee verbitterde luchtgevechten geleverd, waaruit de Duitsche jagers zegevie rend te voorschijn kwamen. Volgens de tot dusver ontvangen berichten werden 7 bolsjewistische jagers neergeschoten. Een ander bolsjewis tisch vliegtuig viel ten offer aan^de Duitsche luchtdoelartillerie. Duitsche duikbommenwerpers be stookten bolsjewistische troepen en kazematten ten W. van Moerrnansk doeltreffend met bommen. Verschil lende stapels munitie kwamen tot ontploffing. Tegenover het visschers- eiland werd een kleine haven door de Duitsche duikbommenwerpers doeltreffend bestookt. De bommen kwamen terecht tusschen 'de barak ken. Voltreffers op troepenconcen traties aan den landingssteiger ver oorzaakten bij de bolsjewisten zware verliezen aan menschen. Neergeschoten Hurricanes. Omtrent het neerschieten van tal rijke bolsjewistische jachttoestellon van het type Hurricane in het N. van het O. front, wordt uit Berlijn ge meld, dat het D.N.B. van militaire zijde nog vefiieemt, dat van de Hur- ricane-eskaders, die de Britten naar dit deel van het front haddetj gezon den, het grootste deel reeds in en kele weken ten offer is gevallen aan de Duitsche jagers, zoodat de bolsjewisten dringend nieuwe vlieg tuigleveranties hebben gevraagd. Een deel daarvan is reeds bij. het transport door de N. IJszee tegelijk met de transportschepen in den grond geboord. De tenslotte na een aan verliezen rijken tocht bij de bolsje wieken aangekomen vliegtuigdeelen zijn in allerijl gelost en gemonteerd. Het „succes" van deze Britsche hulp was verbluffend. Even weinig als de bolsjewieken er tot dusver in ge slaagd zijn van de Britsche hulp te profiteeren, even snel slaagden zij er in de waardevolle Britsche vliegtui gen tot schroot te doen worden. Meestal hadden zij zelfs niet den tijd om de Hurricanes van de bolsjewis tische teekens te voorzien. Nauwe lijks aangekomen vlogen de bolsje wisten de Britsche vliegtuigen re gelrecht in brokken. Alleen "het uit zenden van Britsche piloten naar de Sovjet-Unie kón de dure leveranties Hurricanes behoeden, voor volkomen ruïneering. Zoo'n hulp zal het Brit sche luchtwapen echter nauwelijks nu nog kunnen bieden, aangezien het door de buitengewoon zware verliezen bij zijn eigen vluchten naar Duitschland of het bezette ge bied een gevoelige vermmderin" van zijn vliegend personeel zal heb ben te boeken. den Haag maken. Elke colonne wordt vooraf gegaan dóór muziek. Om 15.30 uur wordt er van de Hout- rustlaan afgemarcheerd. De frommels slaan een roffel; Ons volk staat op! Met hamer, spade, troffel, Met vuist en kop Gaat Nederland oegiiinen Een nieuwen tijd: Een volksstaat is te winnen Voor d'eeuwigheid!' Bouwt mee, kameraden! En bonWtm vraagt daden! De schoot van de toekomst verwacht onze zaden! De Jjand aan den hamer, dep ploeg en de spade! Volk, wij marcheeren Met negen millioen! Ons noodlot zal verkeercn, Als wij duiden doen! De nacht is overwonnen: In het morgenrood Is de dag begonnen Van vrijheid, arbeid, brood. Bouwt mee, kameraden! En bouwen vraagt daden! De schoot van de toekomst verwacht onze zaden! De hand «ao den hamer, den ploeg en de spade! Volk, hal de vuisten! Ken één gebod: Maak met Uw knuisten Uw eigen lot! Volk, sluit de rijen» Nu is 't de stond: Word een volk van vrijen» Eén arbeidsfront] Bouwt mee, kameraden! En bouwen vraagt daden! Dè schoot van de toekomst verwacht onze zaden! De band aan den hamer, den ploeg en de spade! i r EDUARD ANNE SCHOT 'JStte RIJKSCOMMISSARIS RIJKSMINISTER Dr. SEYSS-INQUART bezocht dezer dagen de voorjaarstentoonstelling van Duiseldorfsche kunstenaars. (Atlantic-Hollafid) Birma voor de Engelsehen verloren geacht. Geneve, 30 April (DNB). United Press'meldt uit Londen, dat de toe stand in Birma de laatste 24 uur zooveel slechter is geworden, dat des meeste militaire experts een spoedig einde van den geheelen veldtocht verwachten, De Daily Mail schrijft in een hoofdartikel: „Uit Bfrma komen slechte berichten'. De toestand is daar uiterst kritiek.' Wij moeten voorbereid zijm op het volledige verr lies van Birma". Indien de Japanners er in slagen Lasjio tè bezetten, hebben zij niet alleen- den weg door Birma in han den, maar zij schuiven ook een wig tusschen de Britsehe- en Chinee- sche troepen, met het waarschijn lijke gevolg,' dat China geisoleerd wordt en de Britsche troepen moe ten terugtrekken, vermoedelijk over Manipoer naar de grens'van Britsch- Indië. Het verlies van Birma zou voor de geallieerden ook bet verlies van het reusachtige Chineesche menschenmateriaal beteekenen, ter wijl China zou moeten afzien van de oorlogsleveranties der geallieer den met uitzondering van het Riate'- r;aal, dat de Sowjet-Unie kan mis- sén. De Japanners kunnen hun con trole over de Golf van Bengalen consplideeren en van daaruit Cey lon en de belangrijkste geallieerde zeewegen bedreigen. De beteekenis van den val van Lasjio. Een Chineesch legerberieht van Donderdagavond meldt, dat Lasjio gevallen is, aldus meldt1 de Britsche berichtendienst uit Tsjoengking. De Japanners, zoo luidt dit leger berieht, die Dinsdag de buitenwijken van Lasjio bereikt hadden, onder namen een hevigen aanval op Nieuw-Lasjio, gesteund door artil lerie en vliegtuigen. Sterke pantser- afdeelingen trokken voor de troepen uit. Tengevolge van het onophoude lijk aankomen van vijandelijke ver sterkingen was het Chineesche gar nizoen gedwongen, - zich Woensdag middag uit Lasjio „op een nieuwe stelling terug te trekken". De Japan ners zetten hun aanvallen voort. He vige gevechten zijn nog gaande. OPZIENBAREND BOEK VAN LORD STRABOLGI. Stockholm, 30 April (D.N.B.) Lord Strabolgi, lid van het Engelsche Hoogernuis, heeft een opzienbarend boek gepubliceerd „Singapore and alter". Hierin, stelt hij de ineenstor ting van het Britsche empire in Oost-Azië op de scherpste wijze aan de kaak. Hij stelt zich niet tevreden rnet een critiek op de plaatselijke bevelhebbers, doch stelt den minis- ter-presideni persoonlijk verani- woordelijk. „Het onnoozele optimis me van de verantwoordelijke instan ties in Londen was bijna ongeloof lijk", schrijft hij. Toen-de Japanners reeds drie weken lang over het schiereiland Malakka optrokken zöndéj' dat het gelukte, hun op marsen tot staan te brengen, ver klaarde mr. Churchill in een rede te Ottawa, het rotsvaste vertrouwen te bezitten, dat Singapore behouden kon blijven. Het is eenvoudig ver bluffend, hoe mateloos slecht geïn formeerd deze man .was, die verant woordelijk is voor de geheele stra tegie van dezen oorlog". Vervolgens onderwerpt lord Stra- Solgi de defensiemaatregelen op het schiereiland Malakka aan een ver nietigende critiek. Ons verdedigings plan was eenvoudig kinderlijk, ver klaart hij. Al wié het Britsche kabi net in deze zaak van advies gediend heeft, is ongeschikt voor den post dien hij b'èkleedt. Wanneer ons re- geeringsstelsel ministers, ambtena ren en officieren te N voorschijn brengt, die dergelijke domheden be gaan, dan is er „something rotten" in den staat. De dood van generaal George. (D.N.B.) - De Engelsche nieuws dienst verneemt uit Melbourne, dat de bevelhebber van het Amerikaan- sche vliegercorps in Australië, gene raal George, bij een vliegongeluk om het leven, is gekomen. Ook de Amerika ansche journalist Melville JaCoby kwam bij deze gelegenheid OQi. Italiaansch weermachtsbericht. Rome, 30 April. (Stefani). Het 698e weermachtsbericht luidt": Aan het front van Cyrenaica le vendige activiteit .van onze verken- ningspatrouilles, die door den hevi gen ghibli belemmerd werd. On^e vliegtuigen vielen met succes de" haven van Tobroek aan en beschoten met machinegeweren concentraties van vijandelijke voer tuigen ten westen van de vesting. Een Curtiss werd door Duitsche jagers neergehaald. Sterke Italiaansche en Duitsche- vliegtuigformaties ondernamen her haalde bombardementen op Malta, waardoor groote verwoestingen wer den aangericht. Een verkenningsvliegtuig van de Koninklijke Marine, dat een fconvooi in het centrale deel van de Mid- dellandsche Zee escorteerde, sloeg met succes een aanval af van drie Britsche Blenheims, waarvan er één ernstig werd getroffen. Ons toe stel, dat bij het gevecht werd be schadigd, is met drie gewonden aan boord .op zijn basis terugjskeerd. r 's-Gravenhage, 30 April. In de Ned. Staatscourant van 22 April 1942, No. 77, is opgenomen het z.g. „Runder- horzelbesluit" waarbij tie bestrijding van de runderhorzel verplicht wordt gesteld. De runderhorzel is oorzaak van verlies ^an melk en vleesch en tast bovendien de huid van het vee aan. De schade, welke de eigenaren hier door lijden, bedraagt gemiddeld drie millioen gulden per jaar. Het belangrijkste in het besluit is wel de bepaling, dat elke veehouder verplicht is om jaarlijks voor 1 Juni alle larven van runderhorzelvliegen, welke in de periode FebruariMei óp 2ijn runderen voorkomen en o.a. bulten in de huid doen optreden, te dooden. Dat moet gebeuren, - voordat d_ runderen in de weid^gaan, on geacht op welk tijdstip v o r 1 Juni. Komen daarna nog wormbuiten te voorschijn en dat is in den regel hetfjgeval dat moeten ook deze lftr'ven worden gedood. Ook den gebruiksgerechtigde van weiland wordt uitdrukkelijk verbo den gedurende de maanden Februari tot en met Mei runderen in hét wei land te brengen of toe te laten, in dien deze bulten of andere uiterlijke teekenen vertoonen, welkeop de aanwezigheid van runderhorzels wijzen.' Voorts mogen-op markten, keurin gen, tentoonstellingen van vee, open bare verkoopingen en dergelijke geen runderen met wormbuiten wor den gebracht. Blijft een veehouder nalatig in de onthorzeling van zijn runderen, dan kan zulks op zijn kosten vanwege den vepartsenijkundigen dienst ge schieden. Het beste ia, dat de vee houder t.a.v. de onthorzeling met zijn dierenarts overleg pleegt. Een doeltreffende bestrijding geeft als resultaat een grootere opbrengst van melk en vet hetgeen zoow el in het belang is van de boereri zelf als van het .geheele volk. 's-Gravenhage, 1 Mei. Decreet van deft Rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied over de oprichting van het Nederlandsche Arbeidsfront (N.A1FO Par. 1. Ik richt met ingang van 1 Mei 1942 het Nederlandsche Ar beidsfront op. Par. 2. 1) Het Nederlandsche-Ar beidsfront heeft tot taak, de in het bedrijfsleven staand'e Nederlandsche menschen samen te bundelen, hun belangen te behartigen, hen op te voeden tot wedérzijdsch begrip voor hun economische belangen en voor hun sociale en cultureele behoeften en mede te werken aan de bevredi ging van deze behoeften. De 'andere artikelen volgen in ons nummer van morgen. Benoemingen bij het N.A.F. 's-Gravenhage, 1 Mei. Het .Rijles- commissariaat maakt bekend, De Rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied heeft op grond van de par. 7 en 10 van zijn decreet over de oprichting van het Nedérlandsche Arbeidsfront (N.A. F.) van 1 Mei 1942 benoemd: Den heer H. J. Woudenberg te den Haag tot leider van het Neder landsche Arbeidsfront, den secreta ris-generaal van hét département voor bijzondere economische aange legenheden, mr. Rost van Tonnin gen, tot voorzitter der financieele commissie van het Nederlandsche Arbeidsfront, en tot leden van deze financieele commissie: den waarne mend secretaris-generaal van het departement voor sociale zaken, ir. R. A. Verwey, den bankdirecteur H C. van Maasdijk te den Haag, den heer Fr. G. Gips, zakenman te den Haag en den transportarbeider G. Sormani te Oosterbeek. Dit nummer bestaat uit vier pagina's. HET LAATSTE BEDRIJF. Landgenoot, het scherm is opge gaan, het laatste bedrijf, waarin U getuige zult zijn van de algeheele vernietiging van het bolsjewisme, neemt een aanvang. Natuurlijk, er zijn er onder ons, die toeschouwer moeten blijven. Er zijn er die het schouwspel' ongaarne zullen zien, omdat zij het bolsjewistische gevaar niet beseffen en niets begrijpen van wat er in de wereld gebeurt. Maar er zijn er ook die geen genoegen ne men met een ro'l als toeschouwer. Zij wenschen hun plicht te doen. In dien gij het ook niet met Uw eer en geweten overeen kunt brengen toe schouwer te blijven, neemt dan uw beslissing, want het scherm is im mers reeds opgegaan. Bovendien, men verwacht U in het Oosten waar de eindstrijd gestreden zal worden. Het laatste bedrijf. Landgenoot, neemt Uw plaats in. Meldt U aan bij het vrijwilligerslegioen „Neder land", Koninginnegracht 22 te 's-Gravenhage. VERDUISTER GOED 4 ZON 1 Mei onder: 21.03 2» Mei op: 6.10 MAAN 1 Mei óp: 21.49 onder: 6.56 7 Mei Laatste kwartier. Nu 2y2 k.g. p. week. 's-Gravenhage, 1 Mei Voor de volgende week zijn ter verkrijging van de gebruikelijke rantsoenen brood en vleesch aangewezen de bonnen genummerd 23 (drie en twintig), terwijl voor het koopen van 11/4 kg aardappelen zijn aan gewezen de bonnen genummerd 23 A (drie en twintig A), en voor het koopen van 1/2 kg aardappe len de bonnen genummerd 23 B (drie en twintig B), waardoor het aardappelrantsoen is gebracht op: voor kinderen tot en met 3 jaar 11/4 kg per week; van 4 tot en met 13 jaar 21/2 kg per week; van 14 tot en inet 20 jaar 3 3/4 kg per week; voor volwassenen 21/2 kg per week. DISTRIBUTIE SINAASAPPELEN. 's-Gravenhage, 1 Mei. De secreta ris-generaal van het departement van landbouw en. visscherij maakt bekend, dat de geldigheidsduur der ter verkrijging van sinaasappelen aangewezen bonnen 304 en 404 reserve wederom verlengd is en wel thans tot en met 9 Mei a.s. DE AANVALLEN OP DUITSCHE STEDEN. Groot verlies aan Britsche vliegers. Berlijn, 30 April (D.N.B.) Naar het D.N.B. van militaire zijde ver neemt,. verliezen buiten verhouding veel Britsche vliegers bij de vernie ling van woonwijken in Duitsche steden hun leven. Ste,eds weer wordt in de rapporten, die bij de Duitsche commando-instanties binnenkomen, gezegd, dat alle inzittenden* van een neergeschoten bommenwerper den dood gevonden hebben Zeer vaak zijn de gedoode vliegers volkomen verkoold en kunnen niet' meer ge ïdentificeerd worden. Dat is de droeve balans van een optreden, dat de zware offers niet loont. Het steeds toenemende verlies van Britsche vliegtuigen toont den "Britsdhen vlie gers, wat zi^ te verwachten hebben bij hun zinnelooze ondernemingen tegen d£ Duitsche woonwijken en culluurplaatsen. Zij worden een wreeden dood ingejaagd en gedwon gen tot acties, die de Duitsche ver gelding uitlokken en die den Brit- schen vliegers niet tot eer strekken. 1 Mei-parade in de Sovjet-Unie afgezegd. (D.N.B.) - Volgens een bericht van. Associated Press uit Koeibisjef heeft de Sovjet-regeering de traditioneele 1 Mei-parade afge zegd De arbeiders moeten zich op 1 Mei in de fabrieken bevinden. Het is voor het eerst sedert de bolsjewis tische revolutie, dat deze parade niet wordt gehouden. v Met ingang van 1 Mei. 's-Gravenhage, 30 April. De secr.-gen. van het dep. van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat met ingang van 1 Mei 1942 een aanvang zal worden gemaakt /met de distributie van aardewerk of porselein vervaardigde tafel-, thee- en ontbijtserviezen, platte, diepe, desseft- en ontbijtborden, koppen met schotels (oorgoed), losse koppen en kommetjes, melk- en roomkannetjes, gedekte schotels (dekschalen), vleesch- schotels (ronde en ovale),vischschotels (ronds e.i ovale), losse schalen, soepter rines, sauskommen, saladebakken, zuur- schalen, theepotten, koffiekannen, sui kerpotten, botervloten, broodschalen, melkkannen, melkbekers en nesten schalen. Van 1 Mei 1942 af mogen deze artikelen slechts tegen afgifte van geldige distributiebescheiden wor den gekocht, verkochten afgeleverd. Voorloopig zullen slechts serviezen en wel in gevallen van eerste inrich ting en huwelijk en van totaal ver lies ten gevolge van brand of oor logsgeweld worden beschikbaar ge steld. Binnenkort zullen nadere mededeelingen worden gepubliceerd betreffende de beschikbaarstelling van de overige hierboven genoemde artikelen. Ten behoeve van degenen, die in het huwelijk treden of om een andere reden voor het eerst een huishouding gaan in richten en van hen, wier inboedel ten gevolge van totale brand of oorlogs geweld verloren is gegaan, zullen de distribu.iediensten sueciale vergunnin gen afgeven. Er zijn, drie soorten speciale vergun ningen ontwerpen: a. Een voor een tafelservies, bestaan de uit 1 soepterrine, 1 gedekte schotel of 2 gedekte schotels zonder soepterrine en voorts uit 1 slabak, 1 sauskom, 1 vleesch- schaai, 4 diepe borden, 4 platte borden en 4 dessertbordjes, o f, indien dit ser vies niet verkrijgbaar is, of niet ge- wenscht wordt, uit: 1 nest schalen, 4 diepe borden, 4 platte borden en 4 des sertbordjes. b. Een voor een ontbijtservies be staande uit 6 ontbijtbordjes, 1 brood- scaaal, botervloot en 2 zuurschaaltjes, of, indién dit servies niet verkrijgbaar is of nie. gewenscht wordt uit: 6 ontbijt bordjes, 1 melkkan en 2 melkbekers. c Een voor een theeservies bestaande uit 1 theepot, 1 melkkannetje, 1 suiker pot, 6 koppen, 6 schotels en 1 koffiepot met filter. De bovenstaande hoeveelheden worden verstrekt voor een gezin, bestaande uit hoogstens vier personen. Voor grootere gezinnen kan een aanvulling worden gegeven. Het is voorts niet geoorloofd de hier boven" genoemde aantallen en artikelen te wijzigen, zoodat men de serviezen in de standaardsamenstelling moet be trekken. Voor nadere bijzonderheden, welke voor detaillisten van belang zijn, wordt verwezen naar de desbetreffende offi- cieele publicatie. OP DÉ VEEMARKT TE ROTTERDAM werd een Belangrijke stierenkeuring gehouden, georganiseerd door dè provinciale commissie voor de ondersteuning van imfeëwgge .van .de veefokkerij.in guid-IIpllaad, IPptygbon-Hpfi NIEUWE BOUWSTEEN VOOR DE EUR. POSTVEREENIGING. 's-Gravenhage, 29 ApriL In het raam der bemoeiingen om de wor dende Europeesche economische een heid een berichtenapparaat ter be schikking te stellen, dat, wat de ta rieven 'en voorwaarden van verzen ding betreft, eenvoudig en eenvor mig is, hebben de Duitsche rijkspost en het Ned. Staatsbedrijf der P. T. en T. onlangs een nieuwe overeen komst gesloten op het gebied der telegrafie. Een dergelijke regeling is voordien reeds op postal gebied tot stand gekomen. Het tarief is thans niet meer zooals tot nog toe ge bonden aan den gouden frank, maar is vastgelegd in de Duitsche valuta, 15 pfennig voor elk volbetaald woord. Het Ned. P. T. T.-bednjf stelt de tegenwaarde vast in zijn eigen betaalmiddel. f**...

Alkmaarsche Courant | 1942 | | pagina 1