GELD N de Alkmaarse Raad EM?? WEER THUIS On ze Puzzlehoek CHANTAGE vergissing? Koedijk Beemster. tenties )M N.V. Nu er geen groente is. A a twee jaar komen de jongens Een circus wedstrijd De fraude bij de K.N.V.B. afd. N.-Holland Zangers te Nieuwe Niedorp Prins ALI KHAN op Schiphol Urk wordt geholpen Wij luisteren morgen naar De Schager markt. erstand werd Hen- og wonende te Den lagen van 1940 voor igezien en gevangen hijnlijk was het dus eming, dat hij hier- de beweging over at hij de naam had lijn pension in het 3 Den Helder in neer en langzamer- k naar de kelder baantje te hebben, J.S.K.K. Meevechten ;d hij echter niet en iet gilde der brood- i gerekend, verzocht het Tribu- t weer met K., die drie kinderen heeft villen proberen TRIBUNAAL van het Tribunaal uitspraak in de vol- Egmond aan Zee, tijd in detentie door- uit kies- en ambts- lorn, internering voor doorgebracht Ver- a het vermogen tot 000 (Bij de vorige uit- WEFKSTER Pancras en Oudorp ister van Landbouw aangesteld, t.w. Haar arbeid zal be- voorlichting, wat meer met so rb and staat Zij heeft van haar taak ge- ddels reeds bij ver ter pLaatse ge- rste contact. Spoedig wel meer vernemen sociale werking, et platteland. :ten en de tbc via propaganda, nog opgetreden tegen de tbc onder het rund- vrij van ratten, vrij van tbc, ziedaar n voor 1947. DSE VERKOO- irweg is de boerderij ands verkocht van den FOEMD is benoemd tot secretarie te Midden- TARTEN strijd biljarten tegen vonnen door Midden- nder (M.Beemster)—P. —78; H. Oosterink—A. C. .Groen 100— 85100; P. Mo- totaal 481452. [JKE STAND. Maria, d. van. M. Dekker. Gerar- ia, d. van M. P. Noo- ruggen. Klaas van Lingen, 33 jaar. i Wasscherij erverij >1.4041 (3 lijnen VKEL: in A AT 64 OON 2160. [OLLANDSÖH 1REDIET N.V- 11 Alkmaar ste hypotheken lorwaarden. n en specialiti gebruikt maar ;een resultaat eens mijn zalf. :uw recept ge- ïl de droge als i genezen, sen. jnder no. 361 dit blad. De hoogste vorm van ze!fopolferfog is het vrij willige lidmaatschap van een woningcommissie. Zelfs bij een gemeente ijke dancing moet men het vuil kunnen afvoeren. De Raad is de beste pol tieke leerschool. Er zijn mensen, die hun leven aan de ■belangen der gemeenschap offeren en bcewel zij dagelijks ondervinden, dat ondank 's werelds loon is geen haar breed afwijken van de weg der naas tenliefde en zelfopoffering, welke zij viij willig hebben gekozen. Het zijn in Alkmaar de mannen, dis vrijwillig de zogenaamde woningcom- missie gevormd hebben, brave en eer biedwaardige burgers, die nooit ver wacht hebben, dat zij nog eens in het brandpunt der publieke zouden staan waterspoeling en een riolering nodig, wat f 9200 zal kosten en de heer Van der Bor den heeft direct uitgerekend, dat men zich tegenover een pachter, die vrijwel geen huur betaalt, dergelijke financiële uitspattingen niet zal kunnen veroorloven. Maar een gemeente heeft als huiseige naar niet alleen financiële, maar ook mo rele verplichtingen en men was het er verder unaniem over eens, dat riolering zelfs bij een dancing, een eis van deze tijd is. j De Muziektuin is een kindje bij welks belangstelling geboorte vader en moeder zich een gou- den toekomst voor een 'veelbelovende Zij Zijn blind voor geld, voor boter en j spruit hebben gedroomd, maar dat niet voor bonnen waarmede mensen in nood het minst door een verkeerde opvoeding hun gunsten trachten te kopen. Zij zuch- een karakterloos jongmeps is gewor- ten met de vertwijfelden en wenen met den, .wiens aspiraties hoofdzakelijk naar ...EH JAGEN IEDER: EEN bE GTUlPEh OP HET LUF MET HUN VERHALEN... de bedroefden Zij geven al hun vrije tijd voor het ontvangen en te woord staan van radeloze bezoekers en zij beslissen telkens als er een woning leeg komt naar eer en geweten wie de gelukkige zal zijn die daarin zijn intrek zal mogen nemen. Zij zijn bereid hun talenten en krachten nog langer voor de publieke zaak be schikbaar te stellen, maar ln plaats dat de raad zich daarover van harte verheugt en dezen philantropen de dank der ge meente vertolkt, is de vraag of men de commissie al dan niet zal uitbreiden, oor zaak. dat er een heftige aanval op de leden wordt gedaan en van vele zijden verkondigd wordt, dat in een dergelijke commissie eigenlijk heel andere mensen moeten zitten. De communisten willen er vertegen- t woordigers van politieke partijen in zet ten en er dus ten koste der daklozen een l soort debatingclub van maken en de heer Van der Borden acht het hoog tijd, dat de commissie met een makelaar wordt uitgebreid omdat men wel naar de belan gen der huurders kijkt, maar die van de huiseigenaren lelijk in het gedrang zijn gekomen. De heer Van der Borden is een ernstig man van wie geen politieke bokkespron- gen zijn te verwachten, maar hij springt als een duiveltje uit een doosje zodra er maar Iemand aan de belangeloosheid van een huiseigenaar durft twijfelen. Dank zij deze steunpilaren onzer samenleving zo betoogt hij is er in het verleden zo veel gebouwd, dat de woningmisère nog heel wat groter zou zijn als zij niet zo 'n voor uitziende blik hadden bezeten, maar toen de wethouder van Publieke Werken sar castisch opmerkte, dat de heren bouwers zich toch niet aan de productie van de altijd riskante arbeiderswoningen hadden gewaagd, was hij een moment zó in een hoekje gedreven, dat hij tot grote hilari teit van de Raad niet wist wat hij daarop moest antwoorden O- Uit de nieuwjaarsrede van den burge meester blijkt, dat 1946 een jaar van grote vooruitgang is geweest, maar de woningnood is het grootste probleem, dat Alkmaar ooit gekend heeft. Het woningvraagstuk is urgenter dan ooit en er zal ongetwijfeld een oplossing moeten komen, welke het werk van de betrokken commissie nog veel ondank baarder zal maken dan het tot dusver ge weest is. Waarom, zo werd er gevraagd en er ls dezer dagen ook in onze courant op ge wezen waarom worden hier allerlei kantoren en crisisinst.ellingen gevestigd in gebouwen, welke veel nuttiger tot leni ging van de woningnood kunnen worden gebruikt Hoeveel jong gehuwden en ook grote gezinnen voor wie het woningprobleem inog zoveel nijpender is zou men b v niet onderdak kunnen brengen als men vele gebouwen eens vrij maakte van alle mogelijke na-oorlogse instellingen en organisaties, die men hoe eerder hoe liever uit onze samenleving ziet verdwij nen Er is alom ontevredenheid, welke zal groeien naarmate het probleem onaf wendbaar een nog ernstiger karakter zal krijgen. De burgemeester heeft door tijdnood ae verdere besprekingen over de toekom stige samenstelling der commissie tot een volgende vergadering moeten, uitstellen en het zal verheugend zijn dan de namen te horen van hen, die, k raison van vijf gulden presentiegeld per vergadering, nog bereid zullen blijken hun levensblijheid aan het belang der gemeenschap ten offer te brengen. Onze Muziektuin heeft toiletten met sigaretjes, meisjes en dansgelegenheden uitgaan. Meerdere fractieleiders hebben in het vooruitzicht gesteld, dat zij bij de ko mende begrotingsdebatten een hartig woordje zuller wijden aan het feit, dat Alkmaar er een gemeentelijke dancing op nahoudt, maar het is de vraag of men daaraan nog iets zal kunnen verbeteren, zelfs al gaat men wat al jaren geleden had moeten gebeuren het front van deze mooie tuin naar de Kennemerstraat- weg verplaatsen. O— „Wanneer 't gemeen U roept besorght* het als Uw eigen" heeft Vondel gezegd en de vroedschap heeft dat zo treffend juist geacht, dat zij het eertijds boven de ingang van het stadhuis heeft laten beitelen. Er zijn in - verloop van jaren talloze raadsfracties geweest, die van mening waren, dat de „besorgching" van dat „ge meen" in het bijzonder aan hen toever trouwd was. Hoe meer tevredei^ kiezers des te groter de fracties en hoe groter de fracties des te meer invloed van de partij op de algemene besluiten. .Een oud-Hollands spreekwoord zegt, dat nieuwe bezems schoon vegen en het is dan ook niet te verwonderen, dat de communisten- in onze Raad al hun best doen, als pleitbezorgers van het door ambtelijke willekeur vertrapte proleta riaat op te komen. Dat hebben indertijd ook de sociaal-democraten gedaan en al lerlei andere politieke groepen, die bij de begrotingsdebatten weer hun verontwaar diging over velerlei reactionnaire maat regelen zullen uiten, maar nu nog glim lachend toezien hoe de nieuwelingen als Don Quischot tegen de windmolens vech ten. O Zij kijken met een medelijdend glim lachje naar den heer Asjes als die de huurdersrechten van een man bepleit, die clandestien in een afgekeurde woning blijkt gekropen en er alleen nog niet uit gezet is omdat men hem anders vóór zijn beurt iets beters zal moc'-n geven. Zij knikken instemmend tegen den wethou der, die den heer Knuistingh Neven ver telt, dat de gemeentebeambten, over wie deze zich druk maakt, zelf nog niet ge klaagd hebben en zij kijken grinnekend naar den heer Torenvlied met de weten schap, dat alles wat deze van B en W zal eisen al lang dooi het college gedaan is zodat de politieke luchtballon die de communistische fractie wil oplaten, tot een zeepbelletje ineenschrompelt, dat plotseling uiteen spat. O— Politieke veteranen op het gebied van sociale gemeentezorg als de heren Van Slingerland en Hoytink, kennen de tekst der ministeriële beschikkingen minstens evengoed als de heer Torenvlied en als deze daaruit citeert en plotseling ophoudt, nodigen zij hem glimlachend uit om nog even verder te lezen omdat men juist dan iets heel anders te horen zal krijgen. .En de argeloze nieuwelingen, vol ijver om de gemeenschap en speciaal de in een hoek getrapte gemeentebeambten te die nen, worden stap na stap achteruit ge drongen tot zij ten slotte erkennen, het college eigenlijk niets te kunnen ver wijten. Het zijn wijze lessen in raadspolitiek, die zij thans gratis mogen volgen en zij zijn schrander genoeg om daarvan terdege te profiteren. Als straks de begrotingsdebatten begin nen en ook andere politieke groepen .,'t gemeen" willen tonen, dat niemand an ders dan zij de echte' en onvervalste de mocraten zijn, zullen de communisten, door ervaring gerijpt, tactische en niet ie onderschatten strijders zijn geworden. Dan zullen de politieke spiegelgevech ten als van ouds een interessant schouw spel kunnen bieden. Onderhbnd met Generaa' Spoor We hebben de laatste fijd veel horen vertellen over het circus. Misschien -zijn enkelen van jullie er wel heen ge weest. Vandaag hebben we een nieuwe wed strijd en die zullen we voor de gezel - digheid circus-wedstrijd noemen. Want het gaat over dieren. In de eerste klas hebben we van die leuke versjes geleerd, waar honden, poesen, Vogeltjes en alle mogelijke an dere dieren in voorkwamen. Acht van die versjes heb ik in r "n gedachten. Ze gaan achtereenvolgens over een oli fant, een paard, een schaap, een beer, een hond, een poes, een kip en een vo gel. Nu moet je maar eens heel goed nadenken of je je de bedoelde versjes nog weet te herinneren. Ze zijn heel bekend. Je mag inzenden tot 25 Februari. Er worden dan onder de goede oplossers drie boeken verloot en er zijn twee ex- tra prijzen voor degenen, die van hun inzending iets moois hebben gemaakt. Dit laatste doen ve, omdat er heel dikwijls prachtige tekeningen worden gemaakt, terwijl Je oplossing niet hele maal goed is. En als je zoveel werk van je Inzending hebt gemaakt, verdien je best een prijs. Groeten van STEN. ONZE VERJAARDAGKALENDER 12 Februari Jantie Boks. 14 Februari Minnie Pekelharing 17 Februari Niek Stuifbergen. (Van onzen specialen verslaggever) Generaal Spoor heeft het tijdens zijn bezoek aan Nederland ontzettend druk gehad: conferentie volgde op conferentie^ bezoek op bezoek van 's morgens vroeg tot 's avonds laat Het wasdus een bof, dat wij den legercommandant nog even te spreken kregen in „Du Vieux Doelen" in Den Haag Is u tevreden over de bereikte re sultaten? Generaal Spoor houdt het hoofd even schuin, kijkt ons aan en antwoordt: Ja, ik kwam hier om o m ook de verlofregeling van de jongens te be praten en nu is vastgesteld, dat ieder milicien en oorlogsvrijwilliger circa twee jaar in Indië zal blijven Dan gaat hij naar huis toe Naar hij zei, had 't hem gespeten, dat er op de perscon ferentie eigenlijk geen gelegenheid meer was geweest om te praten over het welzijn van onze jongens in de Oost Met nadruk wees generaal Spoor erop, hoe de eerste voorwaarde voor een gezonde verhouding in het leger moet zijn: belangstelling van den meerdere 'voor den mindere De laatste moet weten, dat zijn chef voor zijn belangen op de bres staat De geest is goed, ik kan op de jongens bouwen! zegt de legercommandant Voort durend zoek ik samenwerking met ieder een, die met de troep en zijn geestelijk welzijn te maken heeft Geen vervelende cursussen, maar levend contact van man tot man.... De soldaat moet iets weten van het leven en de gewoonten der In heemsen De generaal heeft veel plannen voor het welzijn van de militairen ln Indië; hij probeert speciaal het huiselijk verkeer aan te moedigen door het con tact tussen de burgerij en de soldaten te bevorderen Wanneer zijn adjudant, een nog zeer jong luitenant-vlieger, hem wat komt vragen constateren we, dat de generaal hem bij zijn voornaam noemt en dat de verhouding hartelijk is Ons gesprek belandt enigermate op poli tiek terrein volgens den generaal is de eenheid des Rijks niet alleen een kwestie van paragrafen in de Grondwet; men moet vooral geen tegenstellingen zien, waar ze niet zijn, zei hij Indische generaals zijn geen mensen, die denken in termen van koloniale oorlogen, er moeten nog heel wat bruggen geslagen worden! „Ik ben de eerste Indische legercommandant, die een zo groot aantal Hollandse jongens onder zijn bevel heeft Dat betekent een band tussen Nederland en Tndië, die van zeer uitnemend belang is, zij vormen als het ware de peilers voor een brug, niet al leen tussen Nederland en de Indien, maar ook voor de toekomst" De generaal wilde zeggen: de koloniaal is verdwenen en met hem de typische ko loniale officier Uit alles bleek wel, dat niemand als deze legercommandant volkomen doordrongen is van de overtui ging, dat er een nieuw Indië aan het groeien is, dat mensen vraagt van zeer brede visie Dan nemen we afscheid De generaal vliegt naar Indië terug We wensen hem een goede reis en veel succes! De grote 'zerg van de groenten schaarste doet ons byna naar het hoo"d< grypen. Je kunt toch niet elke dag peulvruchten eten?" Gelukkig kunnen we nog soep koken. En met dit weer sneeu ,v en ijs is een stevige soep o, zo welkom. We zuilen hier een paar minder bekende recepten voor soepen geven. Uit het oogppunt van smake lijkheid èn voedingswaarde beide; Potpourri-soep. Eenodigdheden: Een rest aard- appelnat, jus, melk. Een rest ge prakte aardappelen, bonen, erw ten, gort, havermout, kruiden en tcmat.enpurée. De restjes aardappel e.d. fijn- snijden of fijn wrijven en toevoe gen> evenals het vocht, Het ge heel aan de kook brengen en enige minuten doorkoken. Is de soep te dik, dan watei toevoegen. Is de soep te dun haar dan bijbinden met een wei nig aangemengd aardappelmeel Indien nodig, de soep cp smaak brengen met zout of kerry, peper (surrogaat), aroma of bouillon blokjes. De soep afmaken met tomateri- purée. Bonen- of capircijnersoep. llU liter bonen- of capueijne»'- water, een restje gekookte bonen of capucijners, laurierblad, peper (surrogaat), boter of margarine aroma en aardappelmeel De boren of capucijners met een vork fijnwrijven. Het bonen- of capucijnerwatpr aan de kook brengen en de ui. de fijnge maakte bonen of capucijners en het laurierblad toevoegen. De soep doorkoken en even later trekken, Hierna de soep naar verkiezing zeven, bijbinden met aangemengd aardappelmeel en ten slotte afmaken met wat peper (surrogaat) en aroma. Als vulsel kunnen gebakken dobbelsteentjes brood er bij ge geven worden. Vissoep. 11/4 1. water, 1/4 dl. melk, 250 gr. visjes, tomatenpurée of diep vries tomaten en zout. De ingekerfde vis (en graten) - opzetten met koud water en 1 lepel zout en langzaam aan de kook brengen. De visbouillon pl.m. 1/2 uur laten trekken en daarna zeven. De melk toevoe gen, de soep nog even doorkoken en vlak voor het opdienen de tomaat en stukjes vis er door roeren. Gebonden vissoep. IV4 liter water, vis, 40 gr. (pl.m. 4 eetlepels) bloem, een scheutje melk, boter of margarine, thijm, laurier en zout. De vis opzetten met koud Water, de schoon gemaakte, fijn gesneden kruiden en met 1 lepel zout en het geheel langzaam aan de kook brengen. De bouillon pl.m. V2 uur laten trekken en daarna zeven. De bouillon binden met de aangemengde bloem en op smaak afmaken met melk, boter of mar garine en fijngehakte peterselie. Als vulsel stukjes vis of visgehakt gebruiken. Puzzle 20. Twaalf varh drie. De 12 bedoelde woorden van drie let tergrepen waren (wij geven ze meteen iu de volgorde die nodig is, opdat de eerste letters de naam Bovenkarspel vormen) 1. Bedelaar. 2 Oostenwind. 3 Vaderland, 4. Eigendom. 5. Nederlaag f. Kameraad. 7. Akkerbouw. 8. Regel maat. 9 Stedeling. 10. Parasol. 11. Edel man. 12. Logica Uit de vele Ingekomen oplossingen bleek wel hoezeer deze puzzle in de rmaak ls gevallen. Bij loting viel de wekelijkse prijs 5.deze keer ten deel aar» den heer P de Ruiter, Wijdenes B 148. Gefeliciteerd! Deze prijs zal worden toegezonden. En nu onze nieuwe opgave met weer dezelfde te verloten prijs. PUZZLE 21. Welke plaatsen zijn bedoeld? Hieronder vindt men een tiental let tergroepen, waaruit door omzetting der letters de naam van een plaats in ons land is te maken. 1. MAZARMWEMD. 2. NIETBOSPÜT. 3. GESETAWTBAREZ. 4. S IRDAND ILHEM 5. LEEBEKRUN. 6. ZERENTUEN. 7. ANJAROLPUDI. 8. HES-AMESS IN, 9. ZEUMERWINHAN 10. SARKAHEGBEN. Welke 10 plaatsen zijn bedoeld? Oplossingen tot en met Woensdag 19 Februari (uiterlijk) aan de Redactie van Uw Courant (briefkaart). We schreven Februari en ondergaan nog ten volle de minder aangename er varingen van een strenge winter. Doch strenge heren regeren niet lang en wie weet, brengt deze maand ons nog enkele zonnige dagen, waarop wij volop van de buitenlucht kunnen profiteren. En wat zouden we dan betei aan kunnen trek ken dan zo'n vlot mantelpakje? Het mo del op onze foto, zo juist uit Amerika gekomen, bewijst, dat niet alle jasjes van de moderne pakjes tot over de heu. pen vallen. Meteor P. Van bevoegde zijde deelt men ons mede, dat de geruchten als zou de voortvluch tige administrateur van de KNVB, afd Noord Holland, ook gelden van het sport blad „De Nop" onder zich hebben gehad, volkomen uit de lucht zijn gegrepen Hoogstens heeft hij enkele door hem geïncasseerde abonnementsgelden tot een bedrag van niet meer dan f 15 onder zijn berusting gehad Doof het bestuur van de Bond van Zangkoor in Noord-Holland is besloten dat het v'eze zomer gehouden zal worden in Nieuwe Niedorp. Zoon van den rijksten man ter wereld Per KLM arriveerde Donderdagmid dag 6 Februari uit Londen Z H Pi«ns Ali Khan, oudste zoon van den beken den leider der Ismaili-Mohammeda- nen, die volgens de overlegging in rechte lijn van den profeet Mohammed afstamt en heerst ovér 20 k 30,000,000 gelovigen ln Brits-Indië, Perzië, Syrië, Irak en Oost-Afrika De Prins, die vergezeld is van zijn secretaris, vloog Vrijdag per KLM- Skymaster verder naar Cairo, waar zijn vader met vacante vertoeft, daar na vliegt hij naar Karachi De 34-jarige Ali Khan is voornemens, enige tijd temidden van zijn volk te ver toeven en zijn vader, een van de rijkste vorsten ter wereld, in verband met diens hoge leeftijd (hij is 72 jaar) tijdelijk te vervangen De toekomstige Agha Khan stond onzen verslaggever op Schiphol een onderhoud toe, waarin hij mededeelde, dat luchtvaart en renpaarden zijn favo riete liefhebberijen zijn De Prins, zelf een enthousiast sportvlieger, deelde mede, reeds vóór de oorlog regelmatig van KLM-diensten gebruik te hebben ge maakt „De opbouw van de KLM, zoals deze zich na de oorlog heeft voltrokken, is verbazingwekkend Als van ouds was ook nu de service aan boord weer per fect" De secretari; van den Prins de heer E Williams, deelde meda, dat de Prins de grootste renpaardenhouder ter wereld is Hij is persoonlijk zeer geïnteresseerd in de renpaardenfokkerij en heeft onlangs aan een Engels renpaarden-syndicaat drie eerste-prijswi» naars van de Derby-races verkocht „Eén hiervan, het paard Star dust", zeide de Prins mei een glimlach, „heb ik indertijd voor 1400 pond gekocht en onlangs voor 112,000 pond verkocht" Hilversum I (301 m) geef nieuws om 8 u, 1 u, 7,30 en 10 u KRO: 8,30 Plechige Hoogmis NCRV: 10,15 Ge wijde muziek 10.45 Kerkdienst 12 u gewijde muziek KRO: In 't Boeckhuis 13,45 Uit onze muziek- kalender 14 u „De Gooise kring" 16,20 Kath. Boeren- en Tuinders- bond 16,30 Ziekenlof IKOR: 17 u dienst 18,30 Progra. Ned. Sirijdkr. NCRV: 19 u Werken van Handel 19,15 „Kent gij Uw bijbel" KRO: 19,48 Sportreportage 20 u Actuali teiten 20,08 De gewone man 20,45 Vastenavondviering 21,15 Luister spel „Een klein reisoponthoud" 23,30 „Eine kleine Nachtmusik" Hilversum II (415 m) geeft nieuws om 8 u, 1 u, 6 u, 8 u en 11 u VARA: 8,30 Voor het platteland 8,45 Zon dagmorgenmelodieën 9,15 Geestelijk leven 9,30 Men vraagt.. VPRO: 10 u Zondagshalfbuur IKOR: 130 Kerkdienst AVRO: 12,30 De Zondag club 13,15 „Mijn lievelingsmelodie" 13,50 De spoorwegen spreken 14 u Alfred Cortot 14,30 Muziek- mozaiek 15 u Filmpraatje 15,15 Harprecital 15,30 Thé-dansant 16,40 Sportflitsen VPRO: 17 u „Het nieuwe vers" 17,10 Ds Spelberg VARA: 18,15 Sport 18 30 Melodie der verte 19 u Radiolymous 19.30 Wim Ibo's cabaret AVRO. 20,15 „Fidelio" 21,45 Domberg Zoon 22,20 Van drie- en vierkwartsmaat 23,15 Gramofoonmuziek Radioprogramma voor Maandag 17 Febr Hilversum I (301 m) geeft nieuws om 7 u, 8 u, 1 u, 7 u, 8 u en 10 u NCRV: 7,30 Harmoniemuziek 8,15 NCRV kleinkoor 8,30 Ochtendconcert 9,30 Benny Goodman 10,30 Morgen dienst 11,15 Van oude en nieuwe schrijvers 1145 Fam.ber. uit Indo nesië 12,20 Piano-duo André de Raaff en Jacques Schutte 12,40 Continental Quintet 13,20 Orgelbespeling 14 u „Voor jonge moeders" 15 u Anna del Rio zingt 15.15 Amati-trio 16 uur Bijbellezing 17,25 „Hoor je het verschil?" 17,45 Paul Robeson 18,15 Sportpraatje 19,15 Onder de NCRV-leesIamp 19,45 George Bou- langer 21 u Beroepskeuze 21,20 „Frysk Kantate Koar" 22,45 Avond overdenking 23 u NCRV-koor Hilversum II (415 m) gééft nieuws om 7 u, 8 u, 1 u, 6 u, 8 u en 11 u AVRO: 7,30 Een vrolijk begin 9,15 Morgen wijding 9,50 Arbeidsvitaminen 10,30 Van vrouw tot vrouw llu ,,On de uitkijk" 12 u „Boite a Matelots" 12.35 Concert door Stafmuziekcorps A'damse politie 14,05 Kerkorgelcon cert 76,30 Grepen uit de opera 17.30 „The Skymasters" 18,15 Disco- promenaide concert 19.05 „Elck t sijne" 20,05 „Radioscoop" 22,10 Paul Godwin, viool 22.45 „Wat leeft onder onze studenten?" 23.15 Dutch swing college" 23,45 Vioolspel van Erica Morini Voor de centrale werden overgeno men 29 koeien 4 stieren, 11 pinken, 140 nuchtere kalveren en 1 schaap. Onder invloed van. sneeuw en ijs was de aan voer op de gebruiksveemarkt weer niet veel. Toch waren de prijzen nog niet zoveel lager in gebruiksvee. Vooral de verse melkkoeien blijven aan de prijs. Be handel in kaifkoeiep was goed, actie met de colonne vrachtauto's 'l-rijzen tot f 750, Geldekoeien tot f 475 welke hedenmorgen uit Kampen naar Urk met een stpgge handel. zal vertrekken, wordt ondernomen door de dienst hulpverlening van het ministe rie van binnenlandde zaken Was oorspronkelijk het plan gezamen lijk uit Kampen te vertrekken, later bleek dit niet mogelijk, omdat Kampen geen onderkomen aan zoveel mensen kon bieden Daarom is een gedeelte doorgere den naar het kamp „Maternesse" in de Noord Oost Polder, van waar uit zij de uit Kampen komende colonne tegemoet zulen rijden De colonne, waarbij zich eni ge hoofdambtenaren van het ministerie van binnenlandse zaken bevinden, wordt tegen 1 uur op Urk verwacht Voor Urk is dit transport van zeer grote betekenis Vele levensmiddelen, waaraan sedert da gen gebrek is, zal men morgen weer kun- r nen kopen Het transport bevat o a 8 ton jaarlijkse concours suiker, 7 ton boter, 20 ton eierkolen, 10 ton meel, 5 ton erwten en bonen, 2J/a ton grutterswaren en niet te vergeten voor de mannen 24000 tabaksrantsoenen Ook op de paardenmarkt was de aan voer niet groeit Er is echter veel vraag raar beste paarden en de prijzen hier van blijven hoog. Luxe paarden tot 1 1300 De bese paarden blijven duui en hiervan is het nog niet ?lot afleveren /an trekkers wel de grootste oorzaak. Op, de wolveemarkt was ook niet veel •drukte. De handel was weer eent toopmanshandel Overhouders van f 40 to*. f 55 Fokschapen f 60 tot t 80, Wei- deschapen f 90 tot f 120 Voor de leve ring werd slechts 1 schaap aangevoerd. Op de biggenmarkt wa.: wegens de kou «retnig aangevoerd De prijzen waren net lager. Bokken en geiten werden er hoegenaamd niet aangevoerd. Naar wij 1 oorden, worden deze elders duur ver kocht. Kippen en konijnen de vastge stelde prijzen. door J. 3. FLETCHER. 98) „Dat kan niet", zei Eldrlck, terwijl de koet sier de zweep over de paarden haalde. „Zij gat alleen de order om te telefoneeren, Pratt is er. En, maar dat weet niet, de politie zoekt Pratt. Sinds den middag zoeken ze hem. Hij heeft een moord begaan." „Wees maar niet ongerust, juffrouw Malla- thorpe", zei Collingwood bedarend. „De moord heeft niets met deze zaak uitstaande. Dat 's al maanden geleden gebeurd. En heb geen zorg ovér uw moeder, er zijn heel wat pienschen om haar heen," „Toch ben ik een beetje ongerust als Pratt er is", zeide zjj. „Hoe kwam htj er weer? Ik ben pas een uur weg. rk geloof, dat Esther Mawson er tusschen zit. En we moeten nog zoowat een uur wachten voor we er iets meer van weten. Het it den heelen weg heuvelop en de paarden kunnen het niet vlugger doen." „Eldrick", zei Collingwood t°en zij het Cen traal Station naderden, waar een lange rü taxi's stond, „laat den koetsier stil houden. We nemen een auto. We moeten juffrouw Malla- thorpe niet zoolang in onzekerheid laten. Voor uit", ging hjj voort, toen ze overgestapt waren tn een auto, die Eldrick onmiddellijk uitgepikt had als de snelste wagen uit de rij, „nu vol gas naar Normandale." Eldrick gaf den chauffeur zijn orders. „HJj zal die andere twee niet al leen inhalen, maar voorbij rijden", zeide de advocaat, terwijl hij neerzonk in zijn zitplaats. „Dit is een snelle wagen en we zullen er het eerste .zijn. En juffrouw Mallathorpe, wees maar gerust, nu wordt alles opgehelderd Pratt ligt er in alle geval uit." „Ik ben alleen maar een beetje bang", zei Nesta, „omdat ik weet, dat hij en,Esther Maw son thuis zijn, die halen vast iets uit." „Binnen het half uur zijn we er", zei Eldrick, toen zij den motor inhaalden, waarop Puydale en Byner zaten. „In dien tijd kan er toch niet veel gebeuren." Niemand sprak meer, totdat ze met een ruk en remgeknars voor het hek stil hielden, De oude bediende ging het hek openen en toen hij Nesta zag, kwam hij voor het portier staan en zei: „Er is juist een dame binnen gegaan, die u speciaal moest spreken, juffrouw Mallathorpe. Ik zei, dat u naar Barford was gegaan, maar zij antwoordde, dat zij van ver kwam en wilde wachten. Daar gaat ze op het huis toe." Hij wees naar een zwarte gestalte, die een smal pad naar het huis afliep. Nesta keek haar nog na toen de auto de poort doorreed en over den oprit stoof. „Wie kan dat zijn", zei ze peinzend. „Iemand van ver af, om mij te spreken." „Ze zal het huis spoedig na ons bereiken", zei Eldrick. „Laten we die dringende zaken eerst afmaken. Binnen een paar minuten weten we wat er aan de hand is." Maar het was niet zoo eenvoudig om er ach ter te komen, wat er aan de hand was. De auto hield stil aan de voordeur, de motor volgde bijna onmiddellijk en Nesta, Eldrick, Collingwood, Puydale en Byner stormden de hall binnen. Daar vOnden zij een verbaasden knecht, een paar hulpelooze lakeien en den stalknecht, die na lang op Esther gewacht te hebben, maar eens was komen zien, waar ze bleef. „Wat moet dat allemaal", vroeg Eldrick, die de leiding maar in handen nam. „Wat is er gebeurd? Waarvoor moet u de politie hebben?" „Mevrouw zei het, mijnheer", zei de knecht en keek verontschuldigend naar zijn jonge mees teres. „We weten zelf niet precies, wat er ge beurd is. Wij zijn zoo in de war. Zoover ik weet is dit gebeurd. Niet lang nadat juffrouw Malla thorpe uitgereden was, kwam Esther naar be neden uit mevrouw's kamer en liep door de hall. Toen verscheen mevrouw boven en riep Jan en mij toe, haar te grjjpen, omdat ze geld gestolen had en juweelen. We moesten haar opsluiten en om de politie bellen en zeggen, dat mijnheer Pratt hier was." „En", vroeg Eldrick. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 3