Carnaval D RUGBYSPELERS ENGELAND r Bureaucratius op z'n best Mijnopruimers naar de mijnen DRIE DAGEN IN Als oe DE BAN DER ZOTHEID maar leui ei" kwamen uit de lucht vallen Sajed El Boukir in Cairo zei zijn horloge gelijk op de P.H.-T.A.C. Wij luisteren morgen neer Amsterdam in het duister Militaire vrachtauto's voor kolenvervoer Reorganisatie Kinderzorg Prof. Piccard gaat onderduiken in duisier en kou! ri' Losse waardebonnen consumen tencrediet Het „zware geval" met nummer veertien MICKEY ROONEY gedemobiliseerd SingaporeBangkok. 9-2-'47 a.b. PH-TAC Amice, 't Was gisteren warm, abnormaal warm in Batavia, toen we luisterden naar het verslag van de Elfsteden tocht en nu hebben we alweer bijna een dag, dus een 3000 K.M., achter de rug. Er liggen twee weerberichten naast elkaar op het navigatie-tafel- tje, een van Bangkok mooi, ietwat heiïg weer, temperatuur 97%, en als een koele tegenstelling daarnaast Schiphol matige tot zware sneeuwbuien, temperatuur 5%. En wij vliegen nu nog met onze shirts wgd open, maar morgen, met de kra gen op, naar het Noord-Westen, de kou tegemoet. Schiphol vertelde ons even, clan destien tussen een stel telegram men door, dat er nog geen nieuwe Oranjetelg geboren was. En toch, iedere maal als we verbinding met Schiphol hebben, kjjk ik vanaf m\)n plaats achter het stuur of vanaf 't navigatietafeltje naar den man, die het ons vermoedelijk het eerst zal vertellen, mjjn marconist Den Her tog. Er heerst dan een soort spanning in da cockpit, een soort gelgke span ning als die op het Koningsplein te Batavia, waar ik gister uit pure nieuwsgierigheid de artilleristen „klaar" voor 51 of 101 schoten be keek. 't Is ten slotte precies hetzelfde als op het IJsclubterrein in Amster dam, maar er zit iets aardigs in. Weet Je wat my in Batavia op viel? Dat er vooral van Inlandse zyde zoveel bekijks was voor de verslering, die aan de voetbrug van BUswyk naar Noordwyk werd aan gebracht; Tientallen inlanders ston den vol verbazing de Oranje-rood- wlt-blauw W. J. en B., waarin de lampjes proefbrandden, te bekyken. Je voelt het aan, dat dit volk Oran je goed gezind is en je zou op zo'n moment alle moeilpkheden willen vergeten. Maar als je dan even ver der met je rug naar de Postspaar bank by het Molenvliet staat en je bekykt dit volkje in zyn bedrijvig heid eens en ziet hoe primitief het ls, dan begrijp Je, dat het zonder onze hulp tot ondergang gedoemd ls. Een partytje rugby. Sorry, dat Ik zo afdwaal, want ik had Je beloofd, jou, als luchvaart- enthouslast over de vliegery te schrij ven. Welnu, het volgende zal je in teresseren. Maakt het indruk op je als by een interlandwedstryd de spe lers onder het spelen van het volks lied opkomen? Een meer originele wijze zag ik de vorige Zaterdag in Karachi. Daar werden alle spelers keurig op tyd uit een paar Dakota's aan parachutes neergelaten, deden hun harnas af, stelden zich op en be gonnen, of er niets gebeurd was, hun spel. Het was geen voetbal, maar rugby en deze sport vind ik alleen prachtig als ze in de modder gespeeld wordt, dus ben ik na half-time de stad in gegaan en heb, volgens de tapijtjes- koopman, een nog nimmer zo goed koop „Persje" voor nog nimmer zo Woensdag 19 Februari 1947 Hilversum I geeft nieuws om 7 u, 8 u, 1 u, 7 u, 8 u, 10 uur NCRV: 7,30 H C J de Man, orgelbespeling 7,45 Een woord voor de dag 8,30 Morgenconcert 9,15 Ziekenbezoek 9,30 Dvorak-programma 10,30 Mor gendienst 11,45 Fam.ber. uit Overz. gebiedsd 12 u Radlo-bazuinkwartet 12,30 Kamerkoor 13,15 Mandoli- nata t4,30 Charles Panzera zingt 16,15 Meisjes en kinderzangklasse 16,45 Kinderuurtjé 17,35 Orgelcon cert 18 u Jan Odé, piano 19,30 Engelse les 20,08 Mariniers-kapel 21,05 „Een schuld der kerk" 21,25 Orgelconcert uide Oude Kerk te Delft 22,30 Muziek van J F Bach 23 u Avondconcert Hilversum II geeft nieuws om T u, 8 u, 1 u, 6 u, 8 u en 11 u VARA: 7,30 Gramofoonmuziek 8,50 Voor de huisvrouw 9,50 Kamermuziek (gram) 10 u VPRO: Morgenwijding 10.20 Voor de vrouw llu Populair non- stopprogramma 12 u. Johan Jong, orgel 12,35 Mars- en walsmuziek 13,15 Voor het platteland 14 u Voor de vrouw 14,15 Sollstenprogr, (gram) 15 u Voor de jeugd 15,45 Ziekenhalf- uur 17.15 Gra g gehoorde orkest werken 18,15 Miller's Sextet 19 Ned componisten op de zwarte schijf 19.30 VPRO: De kerk in de stad VARA: 2015 Verzoekereer. samengest door Mercurius 21,15 Multatuli-hoor- spel 2215 Symnhonietta 22 25 Dolf v d Linden en zijn Metropoleorkest 23.15 Op de vleuglen van 23,25 Rus tige avondklanken lage prijs gekocht, met het gevolg, dat al mijn dagtoelagen in eens voor de gehele reis op waren. Ik heb je brief onderbroken. We zijn intussen al drie van onze, door de kou vertaagde machines tegen ge komen en ik hang nu, terwijl ik dit schrijf, ten Zuiden van Allahabad op 3000 meter boven Britsch-Indië. We hebben tegen wind, lopen hoogstens 140 knopen, dat is dus ongeveer 250 km. per uur en we hebben nog een goede vijf uur voor de boeg. Een eentonig landschap, nu en dan door sneden door rivieren, die hun water al weer gaan verliezen. Over een paar maanden zal alles hier weer dor als in een woestijn zijn totdat dè Óostmoeson haar water weer aan komt dragen. De zon staat recht vooruit en de cockpit is een cactus kastje, smoor heet. Een soort Sweepstake. Dit traject is voor de passagiers wel zeer eentonig en ik heb een soort Sweepstake georganiseerd. Zij moeten raden hoe laat onze wielen op het eerstvolgende veld Karachi de grond raken, 'k Heb, zes-en-twintig verschillende antwoorden. Er is vre- seiyk gerekend, er is gediscusieerd over snelheden, winden, hoogten enz. Enfin, er is meer dan een uur ge werkt. Toch is het bar eenvoudig en ik wil het je verklappen. Als het jou ge vraagd wordt, neem dan de dienst regeling voor je, zoek de daar ver melde tgd van aankomst, trek er vyf minuten af voor het taxiën naar het stationsgebouw en je bent niet ver .mis. Zet de juwelier Sajed El Boukir te Cairo nie altijd zyn horloge gelijk op het overvliegen van onze toestellen! Misschien vind je het een beetje verwaand, maar voor een keer is dat niet zo erg. Solong. TON. Ter voldoening aan de opdracht van de regering, dat de openbare verlichting gedurende de nacht uren sterk moet worden beperkt, is de openbare verlichting te Am sterdam des nachts tot nader or der volledig gedoofd van 1.30 tot 5.30 uur. Ook de brandmelders zijn gedurende deze tijd niet verlicht. Gisteren zfln met de {rein uit Leiden naar Slttard vertrokken 63 man, onder wie twee officieren, van de derde compagnie van het bataljon technische bewakingstroepen, gelegerd in de Mospoort-kazerne In de sleutel stad. Het bataljon technische bewakings troepen is een onderdeel van de mijn- en opruimingsdienst. De militairen hebben zich vrijwillig beschikbaar gesteld, om werkzaamheden In de mynen te verrichten. Door den commandant van de Mijn- en Munitieopruimingsdienst te Leiden zijl», door bemiddeling van den chef van de generale staf, honderd zestons mili taire vrachtauto's ter beschikking ge steld van het Rijkskolenbureau voor het vervoer van brandstoffen voor de industrie. De commandant van de M.M.O.D. kon dit doen, aangezien de werkzaamheden van zijn dienst door vorst en sneeuw stagneren. Het aanbod is door het Rijks kolenbureau dankbaar aanvaard. Mocht een of andere industrie een kolentoewij- zing krijgen voor het transport waar van geen burger-auto's beschikbaar zouden zijn, dan zullen de auto's van de M.M.O.D. ingeschakeld worden. De vereniging Kinderzorg ln de classis Haarlem der Ned herv kerk en de stich ting Hervormde Kinderbeschefming te Haarlem besloten onlangs tot fusie der beide Instellingen- over te gaan De gerëorganiseerde vereniging zal voortaan de naam dragen van ,,Ned herv ver Kinderzorg Noord-Holland" en zal haar werkterrein, behalve over de Classis Haarlem, thans ook uitstrekken over de Classes in Noord-Holland benoorden het IJ Leden der vereniging zullen kunnen zijn; kerkelijke gemeenten en instellin gen,* die zich met kinderbeschermings- werk bezig houden of er zich voor inte resseren Zij betalen een Jaarlijkse con tributie van f 50 per predikantsplaats of per instelling; N Het doel der vereniging is in do eerste plaats: het verzorgen van de verwaai loosde kinderen, waarvan zij de voogdij heeft aanvaard, door hen hetzij in gezin nen, hetzij in tehuizen te plaatsen In de tweede plaats wil zij het Protes tantse kinderbeschermingswerk in haar ressort stimuleren en coördineren Reeds is er een aantal contacten gelegd, waarb uit blijkt, dat bij velen de bereidheid aanwezig is om het Th deze richting te zoeken. Ook met de Ver. „Tot Steun" zijn onderhandelingen gaande om tot samenwerking te geraken In de derde plaats zal allerlei nieuw werk moeten worden aangepakt, dat alleen zal kunnen geschieden met vereende krachten Het bureau is gevestigd: Wilhelmina- park 27 Haarlem, telefoon 113E7 Gelden, ook van geblokkeerde rekeningen, kun nen worden gestort op postrekening Kin derzorg Haarlem no 4340 of ten name der vereniging bij Guépin en van der Vlugt te Haarlem Begin deze zomer zullen de door bal lonopstijgingen tot 16000 meter bekende geleerden, prof. Piccard en prof. Co- syns, opnieuw een -der dromen van Ju les Verne in werkelijkheid gaan omzet ten. In een stalen duikklok met een inhoud van 4 m3 en weerstand biedend aan een waterzuil van 15000 m3 zullen zij zich namelijk tot 4000 meter diepte onder de zeespiegel laten zaken ten einde hier wetenschappelijke onderzoe kingen té verrichten. (Van onzen Londensen correspondent) LONDEN, Februari. Het is voor een Hollander in Lon den een beetje verwarrend om, nu door verschillende oorzaken de kolen- voorziening in de war is gelopen, de reacties van het publiek en vooral van de kranten te zien op de inder daad nogal onplezierige gevolgen, die deze noodtoestand met zich brengt. Over de oorzaken van de kolencrisls valt eigenlijk niet zo veel te zeggen. De regering en alle trou we socialisten geven het bittere win terweer, de zware sneeuwval en de daaruit voortvloeiende transport- moeiiykheden van de laatste weken de schuld en in tweede instantie de fouten, die de conservatieve „kolen- baronnen" in het verleden hebben ge maakt. De conservatieven van hun kant en met hen allen wier ontevre denheid groeit naarmate zy zelf ge troffen worden, zeggen, dat de rege ring het schandelijk heeft laten lig gen; dat deze zomer al te voorzien was hoe het lopen zou; dat ook zon der de strenge winter een dergelijke crisis niet te vermijden zou zijn ge weest; en dat de socialisten 'zich maar liever wat meer met de dage- ïykse gang van zaken en wat min der met de nationalisatie van dit en van dat bezig moesten houden. In beide beweringen zit een grond van waarheid, maar het is wel amu sant om te bedenken hoe de conser vatieven óók moord en brand schreeuwden, toen minister Strachey van 't zomer de broodrantsoenering invoerde „zonder de minste aanlei ding", maar, zoals later bleek, vol komen terecht. Carnaval ls ln het land en over al in het Zuiden ls de Prins der Zotheid met uitbundige vreugde in gehaald om gedurende drie dagen zijn scepter te zwaaien over de be volking, die zich maar al te graag aan zijn macht onderwerpt. In Oeteldonk werd Amadeiro 16 ingehaald en de bewoners van Den Bosch, welke stad van oudsher ver maard ls om haar groteske Carna valsfeesten stonden in dichte drom men langs de weg geschaard, toen Amadeiro per extra trein gearriveerd zijn triomftocht begon. Dat de Bosée- lenaren met de voeten diep in de sneeuw stonden en een koude Noord ooster hun oren deden tintelen, ver mocht niets af te doen aan hun vreugde. Het locomotiefpersoneei van de versierde trein draagt om de hals een rode zakdoek, samengebonden met een lucifersdoosje. Jan van Mortel, voorzitter van de „Oeteldonkse Club", vermaant 's prinsen onderdanen om zyne ma jesteit niet met sneeuwballen te be kogelen en de „Muziek van Goulle- my" slaat met de aloude carnavals liedjes de vreugde los. Oeteldonk is 65 jaar oud gewor den en viert uitbundig de twaalfde intocht van Amadeiro 16 ln het ryk der zotterny. De versierde Casino- Schouwburg ls drie dagen lang het middelpunt van pret en jool, maar van dansen is geen sprake, omdat een duizendkoppige menigte alleen maar wil hossen en Joelen en gek doen. Hier wordt de gekkenprlns, Kwasi, plechtig-ernstig ontvangen en zingt de massa hfm het Oeteldonkse volks lied toe. Peer van den Muggenheuvel, de grootste dwaas in deze stad van dwaasheid en daarom burgemeester houdt een speech en reikt dan alleen voor Oeteldonkers begrypeiyke ere tekenen uit. Eerst aan „Zunnen veldwachter" Driek Pakaon, die til 35 jaar dienst doet, maar nog nooit een „perses van baal" opmaakte Het Centraal Bureau voor het Consu- mentencrediet vestigt er de aandacht op, dat winkeliers geen losse waardebonnen mogen accepteren Doen zij dit toch en blijken de geac cepteerde bonnen ,van diefstal afkomstig, dan zullen deze bonnen niet alleen door de banken worden geweigerd, maar bo vendien zal een strafvervolging worden ingesteld. „omdat hy het te druk heeft met de vrollie"; dan aan zyn assessor Rees Minkels, die zo van „snevel" houdt, dat zijn ereteken be staat in een „snevelkrukske". Zynde eèn kruik aan lange band, opdat hy daar altyd gemakkeiyk aan zal kun nen. Daantje Woenders, sinds 25 Ja ren 's Prinsen voorryder, krijgt ook een „gekken-decoratie". Onder al dat dwaas vertoon komt er meer en meer de stemming in, zodat na een goed matinée een uitgelaten menigte Amadeiro omstuwt, wanneer hy om vyf uur en elf minuten op het Markt plein het standbeeld van „Knillis" onthult, den Oeteldonksen boer, sym bool van het carnaval. Kinderen dansen op straat ln cos- tuums van gaas of in een geleende te Brabantse kap en een onwerke lijk oude-mensengezicht, maar als de avond valt, gaan wij langzaam en schor van het zingen hulstoe en ko men steeds meer de groten in hun veelkleurige costuums. Onafgebroken stromen de stoeten der feestgangers, elk met eigen muziek, naar de palei zen van vermaak. De stad gonst en dreunt van ongemeten vreugde. Dit is het leven van de schyn. De Bossenaar zal Carnaval steeds biyven vieren, ai wordt hy elf maal elf jaar. De inzet was een ongekend succes. Een Breugheliaanse maaltyd met honderden deelnemers in origi nele klederdracht vormt na een gro te optocht de clou van het uitgebrei de feestprogram, waarmede Oetel donk het 65-jarig bestaan van zyn onderrok van moeder met een te gro- leidende carnavalsclub viert. Een eerzaam Rotterdammer, die in het rustige Biydorpkwartler zyn laatste levensjaren siyt, vond dezer dagen zyn anders nooit overladen brievenbus verstopt met een ult- zonderiyk omvangryke ochtend post, vertelt de „Maasbode". Nadat hy al deze paperassen, gro te stukken, uit zyn brievenbus had weggepeuterd, telde hy in zyn enigs een man van één dag, was ter meer dere verzekerdheid, dat genoemd huisnummer zou worden opgeverfd meteen aan diens eventuele, naaste erfgenamen een geiykluidend codicil toegestuurd. Tezamen acht kostbare exemplaren op prachtig papier, keurig getikt en persooniyk door den gemeentesecre taris getekend. Bovendien werd behalve deze acht exemplaren nog een afschrift in du plo afgegeven aan den directeur van zins bevende hand niet minder dan Bouw- en Woningtoezicht. Als deze functionaris nu eens een van zyn vele mannetjes met een gewone boodschap of aanzegging naar 't bedoelde adres had gezonden, waarschynlijk dat de gemoedeiyke eigenaar dien bood schapper opdracht had gegeven om het zware geval met no. 14 even in orde te maken. Trouwens dé eigenaar had al een schilder opdracht gegeven no. 14 in de oude stad op te knappen en wat fleuriger te maken. Vandaar in deze tyd van papier schaarste de lawine van acht plus twee officiële documenten met vol ledige rechtskennis van alle ge- meenteiyke bepalingen en verorde ningen zorgzaam samengesteld om 't hachelijk geval van huisnummer 14 In de materiële zin van het woord tot een opgeverfde klaarheid te bren gen. Het stadhuis heeft er mogelijk nog een volle dag werk aan besteed. acht officieel uitziende documenten vanwege de dienst „Departement van Binnenlandse Zaken, Gemeentebe stuur van Rotterdam, Secretarie, af deling Algemene Zaken". Successieveiyk heeft hy toen deze officiële ambtelgke stukken acht in getal, zeker omdat hy vooral „acht" zou geven met gepaste eerbied open gesneden en voor zich uitgeplooid, met de nu verrassende ontdekking, dat hem acht maal ach tereen werd beduid, dat hy aan een toebehorend pand ergens in de oude stadhet huisnummer zynde no. 14 ten spoedigste meer dui- deiyk leesbaar moest maken. En zie nu hier weer de ambtelijke accuratesse. Aangezien de eigenaar van bedoeld pand reeds een man op leeftijd kan heten, wat in deze gure en koude winter zoveel betekent als Overigens gaat de regering zeker niet vrij uit en vooral kolenminister Shinwell, die een half jaar geleden alle waarschuwingen met een glim lach van de hand wees, moet nu zwaar voor zyn lichtvaardig optimis me boeten. En zelfs de leek kan zich niet goed aan de indruk onttrekken, dat zgn departement door de concen tratie op allerlei principiële zaken, zoals het wetsontwerp voor de natio nalisatie van de eiectriciteitsvoorzle- ning, niet genoeg aandacht heeft kunnen geven aan de zorgen van alledag, zoals de kolenvoorzlening aan industrie en publiek. Dat het stopzetten van de stroom- levering aan alle niet dringend noodzakelijke bedryven een zware slag voor de Engelse nyverheid be tekent, wordt door niemand betwist. Al weken lang hameren zowel rege ring als oppositie voortdurend op het aambeeld van 'productieverhoging en exportuitbreiding en zelfs al zou deze noodtoestand maar een week duren, dan zullen de gevolgen daarvan voor- Engelands economie nog maanden lang voelbaar biyven. Dat daarover- grote bezorgdheid bestaat is dus be* grypelijk. Maar de drukte, die door de parti culieren wordt gemaakt over de uren per dag, dat wy allemaal wor den afgesneden, of liever gezegd! worden verzocht ons zelf af te sny* den, is naar onze Nederlandse begrip pen een tikje belachelyk. De Engelsen zouden geen Engelsen zyn als zy met hun sterk ontwikkeld gevoel voor sportiviteit niet de grootst mogeiyke medewerking verleenden en vrijwel Iedereen draait dan ook tussen 9 en 12, 2 en 4 zijn lampen, electrische kacheltjes en fornuizen uit, ook ln de achterkamer „waar toch niemand het ziet". Maar, al wordt er dus niet gesaboteerd, er wordt wel gemop perd en de kranten die nu zelf ook weer ln sterk gedunde oorlogsvorm verschijnen, geven daarby de toon aan. Intussen is ledereen het er over eens dat wy, hoe we ook over de re gering en de genomen maatregelen mogen denken, eensgezind moeten samenwerken om deze slag te boven te komen. En dat het volk, waarop blokkade en vliegende bommen geen vat hadden, daarin zal slagen, ls bo ven alle twyfel verheven. Mickey Rooney, één van de popu lairste filmsterren, diende geduren de de oorlog zyn vaderland ln mili taire dienst en vocht o.m. aan het Europese front. Thans ls ht) gedemo biliseerd en heeft Mickey zfln plaats in de studio's weer Ingenomen. 59 INJECTIES EN PERENNAT Voorzichtig, zoo voorzichtig als een jonge moeder haar jongste kindje tilt en het draagt, werden Kees van der Slot, Nico Hoogendam en Bazil Izzy van het dek opgenomen en onder lei ding van den Chief Pharmacist naar den ziekenboeg van het schip vervoerd. De Chief Pharmacist keek lang en ernstig naar de mannen, daarna boog hy zich over hen heen. Luisterde naar den hartslag, voeld.e de polsen, bekeek do oogen en de half-geopende monden. Hg zag bleek en eenmaal keerde hy zich, om naar den commandant, die naast hem stond en hfl haalde zyn /choudera op. En' toen ving de strijd aan om het Leven weer te doen keeren in die rampzalige lichamen van de drie zee lui. Ze kregen een injectie. By Nico lukte het eerst na verscheidene mislukte pogingen. By hem brak de naald op den dorren, houtachtigen huid. Half wakend, half slapend lieten ze den dokter en zjjn asistenten begaan. Buckley, Chief Pharmacist's mate, was verschrikkeiyk begaan met deze drie mannen en hy mompelde onafge broken vriendeiyke, kozende en moe- deriyke woordjes. Hy had tranen in zy-n oogen en Buckley was doorgaans niet zoo bar sentimenteel. Hy had ook al zijn portie van de oorlogmisère te verstouwen gehad. Toen kregen ze voedsel, Ohed weinig maar. Net zoo veel als een stervend mensch na drie maanden kan verdragen zonder op het laatste oogenblik ten onder te gaan. Heel voorzichtig werd het hun toe gediend, in een witte kom, dat beetje pereneap. Ze slurpten het op, maar smaak hadden ze er niet van. Ze waren den «snaak van normaal menscheiyk voed sel vergeten. En later vertelde hun de dokter, dat ze magen hadden niet grooter dan een kinderhand. Het was hem een raadsel hoe iemand zoo het ,1e ven ge- houdén had. Toen vroeg de olieman van de .Zaandam" om een sigaret. Hy kreeg er een. Buckley stopte hem in zyn mond, hield er vuur by en Kees van der Slot zoog de rook naar binnen. Hy spoog de rook uit, wierp de siga ret weg. B3j vond het een vuil-sma- kend smerig ding, die sigaret. Hy lustte hem niet. En hy had drie maanden lang van die eene sigaret gedroomd. Nu had hfj hem en hy smeet hem weg! Hij had het rooken verleerd en het deed hem denken aan een vieze brand- luehti Ze hadden hun injecties gehad, ze hadden wat perensap gekregen en nu kwam het toelangrykte: een bed en slaap. Er kwam een bed: Nico en de olie man kregen samen één hut, Izzy een aparte. Ze werden neergelegd op wonder- lijke zachte dingen, die dekens en la kens bleken te zyn. En ze voelden een vreemde gewaarwording nu ze niet meer lagen op dat deinend vlotje. Ieder oogenblik vreesden ze tegen de vlakte t* slaan. Kees van der Slot lag achterover en het eenige dat hy zich nog herinnerde was het vriendeiyk- lachende gezicht van Buckley, die de deur dicht trok. Heel ln de verte hoorde hy het water tegen de flanken van het schip schuren. Hy hoorde ergens ver weg een machine gonzen. Hy hoorde ook geroep en gelach van menschen, en hy rook vreemde geuren, die hy maar gedeelteiyk thuis kon brengen. Zwaar waren zyn oogleden en hy sloot zgn oogen. Hy probeerde te slapen, maar eerst ging het niet. lederen keer op nieuw spatten er nieuwe gedachten door zgn brein en hg wilde nu juist nergens aan denken. Hy wilde ten ondergaan in de weelde van lakens en dekens. HU w&de zich la voilé wel lust uitleven in de ongehoorde heer lijkheid van een schoon, opgemaakt bed na vier en tachtig dagen houten balken. Hy dacht aan het vlot, hy zag de haaien, die de oppervlakte openkerf den en hy rook nog de lauwe bloed geur van het haaienvleesch. Als ln een film trokken de beelden voorbijv mons terachtige close ups, grooteske beeld vormingen en montages. Hy wist op hef laatst niet meer wat hy moest doen. Hy dacht nooit te kunnen sla pen op zoo'n bed. Het was veel te zacht, veel te ingedeukt, veel t« week en te warm. Hy. probeerde zich om draaien. Toen voelde hy hoe vreesefRc moe hy was. En waar Kees van der Slot geen kans toe zag,-dat deden andere, ster kere machten dan hg\ die de oogen toedrukten en den olieman ln het ryk van den slaap voerjftiv Hy lag er met een pgniyke, moede trek om zgn baardige gezicht .en of hij droomde van het vlot, van Jimmy Maddox of Beasley weet niemand. Dat wist later de olieman zelf niet. (Wordt vervolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 4