Amsterdamsch Podium Raadsvergadering Koedijk. Castricuni Limmën. Beemster. Schermerhom De Rijp. Graft Hensbroek. Langedijk. Egmond-Binnen 1} muidon. Instelling woningdienst noodzakelijk r «sus: Alkmaar. Hervatting onderwijs Bij Ruwe Handen PSYCHOMETRISCHE UtRSCHUHSELEH KESSELRING,x de beul van Italië jonge Werkster Br. nr. 376 bur. v. d. blad. S. KROM N.V. Tarvobrood Adverteert in dit blad JONGE TEKENAAR, ALMAARSE INLEGGERIJ en HARINGHANDEL S. KOPJES Jr. flinke werkkrachten en 2 flinke jongens een halfwas machinebankwerker, een leerling machinebankwerker, Abonneert U op dit blad Volksuniversiteit LEZING MULTATULI DE MISKENDE De raad der gemeente Koedijk kwam ddker dagen in vergadering bijeen. p. voorzitter opende de vergadering met de leden weikóm te heten en her dacht met enkele woorden de geboorh van prinses Marijke. Hij gaf hierna een kopt overzicht van de belangrijkste ge beurtenissen in de gemeente in het af gelopen Jaar. De voorzitter deelde nog mede, dat goed gekeurd is de wijziging van de verorde ning op de hondenbelasting. Zonder hoofdelijke stemming werden vervolgens aangenomen een wijziging der begroting 1947, een wijziging van de verordening qp de straatbelasting en een van de ver makelijkheidsbelasting. Aan de orde was thans het voorstel van S en W tot verhoging van de sala rissen van 't gemeentepersoneel. De raad besloot overeenkomstig het voorstel. Evenzo Werd de kinderbijslag voor het gemeentepersoneel verhoogd. In verband met het aftreden van enige leden van de commissie tot wering van schoolverzuim werd een nieuwe commis sie verkozen. Op voorstel van den heer Biaauboer werd ook een arbeider ais candidaat gesteld. Verkozen werden dc heren P. J. Lammerschaag, Rljnders, Sloof, Heetnan, Verduin en W. Hes. "Do raad besloot vervolgens den heer J A Pasman voor te dragen aan de raad van Alkmaar ter benoeming tot regent van het Centraal Ziekenhuis. B en W stelden voor het subsidie voor het Centraal Ziekenhuis te verhogen. Het bedrag zal voor de gemeente Koedijk ongeveer f 1000 bedragen. Do heer Rlekwel lichtte ét voorstel toe Overeenkomstig het voorstel werd besloten. B en W stelden voor het kohier van de hondenbelasting in comité te behan delen, waarmede de raad accoord ging Naar aanleiding hiervan merkte de heer Hart op, dat het z.i. beter geweest ware om lederen ingezetene een aangifte biljet te zenden, zulks om ontduiken van de belasting tegen te gaan B en W stelden vervolgens voor om in princtpe te besluiten een bijdrage te ver laste tot een maximum van f 8000 voor do wederopbouw van de toren. De voorzitter heeft e.e.a. met den Com missaris van de Koningin besproken. Hij zou gaarne zien, dat aan deze te gemoetkoming de volgende voorwaarden werden verbonden: 1. dat bij de kerk een toren komt, die ruimte bevat voor de klok: 1. dat zo mogelijk een uurwerx wordt aangebracht en 3. dat kerk en toren het eigendom zullen worden van de kerkelijke gemeente. De heer Hart was er voor om als vlerdi voorwaarden te verbinden, dat de klok in de gemeente moet blijven. De raad was het hiermede eens en al dus werd besloten. De heer Hart verzocht een Interpella tie te mogen houden over het sneeuw ruimen. Hij deelde mede, dat de toestand aan de Kanaaldijk zeer slecht is en stelde voor in de politieverordening een artikel op te nemen betr. het verplichte sneeuwruimen, met daaraan verbonden hel recht van parate executie. De voorzitter antwoordde, dat het wet telijk niet aan de raad toegestaan is het recht van parate executie hieraan te verbinden. B en W zijn over het algemeen tevre den over de toestand. Bij gevallen van „ONDERLINGE HULP" Dinsdag a.s. zal een ledenvergadering plaats hebben van het plaatselijk Zie kenfonds „Onderlinge Hulp" in de zaal van café W Borst. NAAR cracus KNIt ..De Katholieke Kring" van het Prov. Ziekenhuis „Duin en Bosch" organiseer de dezer d;v> een uitstapje naar Cir cus Knie te Amsterdam. Het gezelschap bestond uit 13 deelnemers. „GEBR. KALKOEN" VOOR „RUITEN TROEF" In de zaal van „Sint Maarten" werd het succesvolle stuk „Gebr, Kalkoen" door de oneelvereniging van het har moniecorps „Excelsior" voor het voet licht gebracht ten bate van de actie „Ruiten Troef". Het spel had een volle z verdiend. In verband met het goe de d^el viel de publieke opkomst wat tegen, Een bijzonder woord van dank werd gebracht aan den ZeerEêrw. Heer Pastoor voor het gratis beschikbaar stellen wan de zaal en aan de toneel vereniging „Excelsior" voor haar be langeloze modewerking. AUTO-ONGEVAL Een auto, die twee gedetineerden ver voerde van fort Spijkerboor naar Alk maar, raakte bij 't passeren van een sneeuwbank van de weg en werd zwaar beschadigd Met verwondingen en ont hechtingen liep dit ongeval nog betrek kelijk goed af voor de inzittenden operette-uitvoering Door de gemengde zangvereniging ,Hsr- «al lanVrtn MLdtien Beemster werd in de nnereM» T Trelturê uitgevoerd de operette „De Tsarewitsclv v™ Franz He werd een succes vo?r spéél- Jo^ Gerrltse9 '^r burgerlijke stand Geboren: Wilhelmus C M z van c Bonk en E C Sinkeldam - Cornells M z van A van Petten en D van Petten - q A Bernhard, z van P Kweldarti en m Veis De laatstgenoemde Is de ..Oranje telg" van de gemeente de Rijp gemeentesecretaris gaat heen De heer Duin, die benoemd is bij de Uitgeverij N 8amson NV te Alphen aan Le heeft reeds zijn ontslag als ge- ÜÏÏÏ1 orttvanSer -secretaris van Graft verlaten***0 Zal °°k °"S dorp gaan Marktberichten «JBéTk^raifv G,ro!n,ehcentrale 24 Febr 42000 kg Gele kool 13,90—13,60 en 1SOOO kg Deense witte kool f 10 nalatigheid zal streng worden opgetre den tegen den overtreder. Hierover ontspon zich een levendige discussie. De heer Hart was het niet met den voorzitter eens. Hij zou indien nodig ook de brandweer ingeschakeld willen ziert. De voorzitter voelde hier niet voor. De heer Lammerschaag zou gaarne zien, dat de gemeente Sint-Pancras zou worden verzocht het op haar gebied lig gende gedeelte van het Daalmeerpad schoon te maken van sneeuw. De voorzitter deelde nog mede, 1 dat van de woningbouwvereniging een ver zoek is ontvangen om medewerking aan de bouw van enkele huizen. De raad besloot deze medewerking zo veel mogelijk te verlenen. Plannén wer den met belangstelling tegemoet gezien De heer Biaauboer zou gaarne zien, dat aan ouden van dagen een extra hoeveel heid brandstof werd verstrekt ln de vfcrm van turf. De voorzitter antwoordde, dat dit de aandacht van B en W heeft en dat eraan gewerkt wordt. DE PLATTELANDSVROUWEN BIJEEN. K Donderdagavond kwamen de platte landsvrouwen in café Butter bijeen on der presidium van mevrouw Pesman Deze is het die de aanwezige dames van harte welkom heette in het bijzonder den heer Span uit Winkel die 'n boek bespreking zou houden en mevrouw Dijkstra die door den Minister van Landbouw was aangesteld als sociaal werkster. Uit de mededelingen van de voorzitster stippen we aan dat binnen kort een avond zal worden gegeven met eigen krachten en dat de boeken club 'zal zorgdragen dat eens per 14 dagen de boeken zullen worden door gegeven. De afdeling zal zorgen dat voor het as Internationaal congres poppen in nationale klederdracht zul len worden aangeboden Voorzitster wekte de aanwezige dames op om aan het werk te gaan Verder werd mede- gedeel- dat in Maart inleidingscurs, zullen worden gehouden, terwijl in April een gastdag zal worden gehou den ln de Volkshogeschool te Bergen Lode van Gent zal binnenkort een lezing houden voor de dames Door de secretaresse werd voorgelezen een dankbrief van de militairen, die ver pleegd worden in het hospitaal te Utrecht, voor de aan hen gezonden ge ven Nadat het bondslied was ge zongen, hield de heer Stam zijn boek bespreking over het boek Ciske de Rat Dit boek hebben we reeds eerder in onze kolommen beschreven Na afloop kreeg de heer Span een hartelijk applaus voor zijp keurige le zing Hierna volgde sluiting PRIJZENSWAARDIG INITIATIEF Het dagelijks bestuur van de polder Hensbroek heeft een initiatief genomen, dat zeker ten zeerste valt toe te juichen Er is n 1 besloten om water uit de ring vaart in de polder te laten lopen en tege lijk de poldermolen in bedrijf te stellen Hiermede hoopt men voldoende stroming in het polderwater te verkrijgen om^de vis, die hij de langdurige - vorst en Zware sneeuwval, in een uiterst benarde positie is komen te verkeren nog zoveel moge lijk in leven te houden Moge dit streven bekroond worden en tot navolging voor andere polderbestu ren strekken Het loshakken van de molenvijzel uit het ijs is een moeilijk werk geweest, dat niet minder dan 2*/a dag arbeid gevor derd heeft, zodat eerst Vrijdagochtend met malen kon worden begonnen BURGERLIJKE STAND Geboren: Grietje B, dochter van W de Jager en A Leijen. Geertruida J T, dochter van J Put en M Bakekr. - Susanna K, dochter van C Voogt en A A Dekker. Trijntje, dochter van J Vis ser en J M de Waal. Tammo, zoon van P Bruin en E Uil. Ondertrouwd: Frederik H Koch (won. te Zaandam) en Guurtje Goet, Getrouwd: Gerrlt Greeuw en Jan tje Langedijk. Arnoldus A Vonk en Anna M Schuit. Hendrik Chr Bakhuljs (won. te Haarlem) en Johanna H Slooves Overleden: Marijtje Borst, 79 jr, gehuwd met P Glas. - Neeltje Duijn, 93 Jr.. wed. van K Peijs. SCHAAKCLUB V De pas opgerichte schaakclub groeit ge stadig. Zij draagt de naam van de „Schaakvereniging De Egmonden". In het onlangs gekozen bestuur hebben zitting de heren J, de Waal, voorzitter; J. Groen secretaris-penningmeester en C. Visser wedstrijdleider. Met grote voldoening kan geconstateerd worden dat er een bloeiende vereniging met goede tientallen Uit groeien kan. De clubavonden (elke Woensdagavond) zijn gezellig en de onderlinge competitie-wed strijden hebben een spannend verloop Schaakliefhebbers, die nog niet zijn aan gesloten, doen er goed aan lid te xWor den. Egmönd als seizoenplaats móet op alel gebied kunnen meedoen. Hoewel nog niet kan worden gezegd, dat de woningbouw in onze gemeente een grote vlucht heeft genomen, zal toch in de toekomst rekening gehouden moeten worden met» een sterke uit breiding van de werkzaamheden aan de woningbouw verbonden Deze werk zaamheden zullen liggen op't technische zowel al? op het administratieve ter rein en zullen moeten worden verricht door een ambtenaar, die beide gebieden kan overzien. B en W ste'len de rn'éd voor hen te machtigen, de begroting voor 1947 nu reeds te belasten met het salaris (f 5074,—) van een ambtenaar zang van hoofdopzichter Daarnaast echter wordt het door B en w ook noodzakelijk geacht te ko men tot de instelling van een Wonine- 1 welke zowel het beheer van all- woningen, verzorgt a's we"kzaamhéden voortvloeiende e ou,y door woningbouwveren'- "Zn wrdcht Bl< de begroting voo- Al naar mate de vorst zijn heer schappij continueert, is de belangstel ling voor artistieke gebeurlijkheden in de hoofdstad omgekeerd evenredig aan die voor brandsof. Desondanks zetten de hoofdstedelijke theaters hardnekkig hun pogingen voort hun deuren geopend te houden, en dank zij het feit dat verreweg het meerendeel dezer theeaters beschikt over olie-stook inrichtingen, werd de regeeringamede- deellng inzake het niet meer verstrek ken van brandstof aan inrichtingen des vermaaks niet catastrophaal. Het geen niet beteekent dat er een hausse te constaeeren valt inzake bezoek aan genoemde inrichingen. Het gevaar van half en heel zieke grieplijders, de eenigszins unheimische aanwezigheid van slbasol en andere grieponderdruk- kende middelen slikkende bezoekers stimuleert het uitgaan niet, zoodat alleen dóórggfourneerde liefhebbers zich de moeite (en de kosten) getroos ten een tocht door deze ongure en poolkoude stad te maken. De Stadsschouwburg worstelt om de voorstellingen door te laten gaan, doch de opera liet van de week verstek gaan. Begrvlpelijk! Het is voor een vocaal artist geen doen zijn stem te verheffen tegen' een iedere inspiratie doodende kou en hoe kan er contact bestaan met een publiek, dat hufterig. huiverend en kuchend met den moed der wanhoop een programma poogt te ondergaan. Nee, bet is niet je-dat in deze dagen en de stemming is onder nul. Ineens ziet men overal vervelende gingen. Bij voorbeeld het gevlieg en geren naar de garderobes als de laatste meters celluloid, eventueel de laatste gezon gen maten, nog moeten komen. En daar is die andere ergernis over het eeuwig te Iaat komen, een euvel dat ook aan de boorden van de Zaan wel epidemisch zal zijn. In den Stads schouwburg en in het Concertgebouw weet men met deze onwellevendheden wel weg: de deuren gaan dicht en blij ven gesloten tot de eerste acte, of 1 het eerste tooneel afgespeeld is. Een probaat middel! Géén middel heeft men nog kunnen ontdekken tegen het Hoest- en Kuchcomplex, waarmee he hedendaagsche publiek behept is. Alt- men noodzakelijk wenscht te hoesten snuiven, kuchen en niezen, laat men dan thuis bltjven. Men bederft er het plezier b(j anderen grondig mee. Sommige bezoekers hebben het ver gebracht ln de kunst van hoeetgelui- den voortbrengen: heele cyclussen en recitals kan men soms beluisteren, die de krachtigste forti van het orkest vermogen te overstemmen. Nee, het is alles nog verre van ideaal en ik raad u zoolang het kwik onder het O-punt blijft, bezoeken aan de theaters af, zélfs aan opera's, zélfs aan Rebecca's en Gaslichten. „Car men" in Royaal Is nog tot daar aan toe, omdat het daar heet toegaat, en misschien weet iemand met een goede bioscoopneus nog films te ontdekker in het genre van „Beau Sabreur" of „Livingstone's avonturen in Donker Afrika". Met wat fantasie kan men zich dan tenminste wanen op dat para dijselijk deel van Moeder Aarde, waar vetkolen, anthraciet en cokes geen primaire levensproblemen vormen. Kunstzinnig Amsterdam huivert, zit bij elkaar, hetzjj op de ateliers, hetzij in de taveernen waar nog wat warmte verschaft wordt. En men praat en maakt plannen. Plannen over een groot ballet, waaraan Amsterdam en de rest van Nederland dringend be hoefte heeft. Overigens een tragedie, die balletgeschiedenis, waarover al hopeloos veel gepraat, gekletst en ge roddeld is. Het blijkt een wel heel moeilijke geboorte te zijn, die van een gemeentelijk ballet en de verzuchting wordt al geslaakt of het inderdaad wel ooit zoover zal komen. Vast staat, naar ik hoor. dat Yvonne Georgi dit jaar weder zal verschijnen. Haar zui vering wordt ln 1947 een feit en ik voorspel U dat deze dame een num mertje zal gaan weggeven, waarvan de muren der Stadsschouwburg zullen klepperen. Aannemende, dat men haar toelaat in de Leidschepleintempel, dat men de witte muizen en stinkbommen thuis laat en we gespaard blijven voor zuiveringsstunts, zooals bij de uitvoe ringen van de Ramblers. Overigens praat men over Óees La- seur, die in het geheel geen plan schijnt te hebben het Amerikaansche stof van zijn voeten te schudden, over de komst van „les Ballets des Champs Elysées". welkensemble na Jooss de crème de la crème heet te zijn en over Bertus Aafjes, den dichter. Bertus gaat, vol gens het Vrije Volk, een reis van en kele jaren maken naar Noord-Afrika en Italië. Een gelukkig mensch, die zich vrij kan maken al naar mate hem dat invalt. Maar het is aan te bevelen Bertus een geleider mee te geven. En kele weken geleden reisde hij van Am sterdam naar Bergen aan Zee, doch Bertus las een boek en toen de con ducteur hem ten slotte verzocht uit te stappen zat Re rus in Den Helder.t Geeft men hem dus géén geleider mee, dan is er een meer dan redelijke kans dat hjj niet in Noord-Afrika, doch op de goudvelden van Alaska terecht komt, hetgeen alleen voor Bertus Aaf jes vervelend zou zijn, want vèrzen komen er toch.' En nu zijn mijn vingeren, die deze gevarieerde kroniek van heele en halve niemendalligheden voor u neer typen op een hondsch-koude schrijfmachine, volkomen bevroren en zie ik geen kans nog een enkele zin geboren te doen worden in mijn brein, dat leeg en hol is ten gevolge van de kwaal, waar van de symptomen kenbaar zijn aan allen die direct of indirect betrokken zijn bij de hoofdstedelijke podia en waarvan de naam is: griep. ANTHONY VAN KAMPEN. Internationale trophee voor de beste wieier- prestatie Teneinde de nagedachtenis te eeren (ran Edmond Gentil, die een belangrijke figuur geweest is in de Fransche wie- Ierindustrie en stichter was van de Alcyon fabrieken, is een internationale onderscheiding in het leven geroepen, de „Trophée International Edmond Gentil". Het is een groot bronzen beeld, vervaardigd door den beroem den beeldhouwer Carlo Sarrabezolles, en stelt een athleet voor die bij het passeeren van de eindstreep een arm omhoog heft als teeken van de over winning. De andere hand rust op het stuur van een rijwiel. Deze tropee is bestemd om periodiek aan de beste prestatie van één renner, dan wel aan de gezamenlijke prestaties der ren- ners van een bepaald land, glans bij te zetten. ongeveer zoo man oeKwaam personeel uit Italiaansche ijzer en staalgietertjen is uit een aantal van 2000 candidaten gekozen om binnen kort ln Engeland te gaan werken. «Volgens een gesloten overeenkomst kunnen voor bepaalden tijd ongeveer 2800 Italiaansche arbeiders uit de staalbedrijven in Engeland te werk worden gesteld. Vijf voormalige Joegoslavische beambten van de Shell te Zagreb zijn wegens collaboratie met de Duitschers tijdens de bezetting van Joego-Slavië tot gevangenisstraf veroordeeld. Arthur Altmeyer, directeur van het Instituur voor Sociale Verzekering te Washington, is benoemd tot secre taris van de voorbereidende commis sie van de internationale vluchtelin genorganisatie 'te Genève. O Wij vermelden even, zulks ln verband met de publicatie in ons blad van .11 Za terdag inzake de hervatting van het on derwijs aan diverse scholen, dat de leer lingen zich niet hebben te vervoegen aan het schoolgebouw Laat, hoek Brillesteeg, doch aan het gebouw van de ULO-school aan de Krelagestraat Ruwe huid, Ruwe lippen PUROL 30 ct ^uyvoéltt met meer crème-karakter, daarom geliefd door de vrouw. Doos 40 ct. Gevallen, die zich voordeden [ET ITALIAANSE BURGERS MASSA DOODSCHIETEN IN In het proces tegen Kesselring, ex-veló maarschalk, voormalig opperbevelhebber van de Duitse troepen in Italië en Hit ler's commandant van de luchtvloot in de strijd legen Engeland, heeft de aan klager verklaard, nadat, in een straat te Pome 32 Duitse politie-agenten doör een bomontploffing waren gedood, Kesselring bg wijze van represaille 335 Italianen tiet doodschieten, ondei wie mih- stens 50 Joden. Toen er een bevoi van hét hoofdkwartier van den I..hl-er kwam om voor lederen Duitser die gedood werd, lo Italiaanse krijgsge angenen dood te schieten, maakte Kés selring hiervan „10 Italianen", zodat ar restaties moesten worden verricht óm over voldoende slachtoffers te kunnen beschikken. De ten dode opgeschreven burgers, wier leeftijd varieerde van 14-70 Jaar, werden zonder vorm van proces er. zonder tijd te krijgen tot bidden in groe pen van vijf in de nek dood' geschoten Bij een andere gelegenheid werd de dood van 30 Duitsers met hét vermoor den van 1078 Italianen beantwoord, Vsychooiotrie is de naam voor eon verschijnsel, dat zich bij sommige menschen voordoet, n.l., dat zij door aanraking van 'een of ander voorwerp indrukken ontvangen of verschijnselen zien. En de goschiedenis van het voor werp vertelt aan wie het toebehoort, en waar het betrekking op heeft. Zij, lie de gave waarlijk bezitten, noemt men Psychometrischen of Psychome- risten. 'Deze gavon zijn ai eeuwen oud. Wie zulk een graad van sensitiviteit bezit, kan er buitengewone proefnemingen mede verrichten. Er zijn vermogens, die door verschillende onderzoekers bevestigd zijn. Er zijn „subjectieve" toestanden bijvoorbeeld., trance, hyp nose, somnambule of hoe men het noemen wil. Deze vermogens schijnen aan onze onderbewuste persoonlijk heid of aan het „subjectieve ik" eigen te zijn, zooals Thomson Jay Hudson 'net in zijn standaardwerk „Do Wet dor Psychische Verschijnselen" noemt. Dat net edereen dit vermogen be zit, schijnt daaraan toe te schrijven te zijn, dat de meesten niet in staat zijn, de gewaarwordingen van hun onder- bewustzijns aan hun hersenbewustzijn (hun objectieve-ik) over te brengen. Het aura. Ik zelf zie meostal iets om de voor werpen heen, wat ik het „aura" noem. Het aura van het voorwerp is geen scherp physisch begrip al kan men uit physisch oogpunt aannemen, dat alle voorwerpen min of meer verdampen, dat is moleculen uitstoten of uitstralen. De psychometrist ontvangt de indruk ken in den vorm van gevoelsindrukken en beelden. Vaak kunnen zij treffend mist zijn Ook kan de "psychometrist iien of het levende of overleden per sonen betreft, waar ze zic-h bevinden >ti in welk wereld deel. In ceuwigheidssteer. Ook kan hij gaven bezitten om in don geest de vior-dimonsionalo „tijd- ijnen of tijdsbanen" te volgen, en la>rbij als het ware in de eeüwigheids- feer te verkeoren. Ik kan het niet duidelijker naar voren brengen dan iet geestelijko vermogen te vergeljjkert net het aardsch zintuigelijk vermogen can een speurhond, die in de drie dimensionale wereld door zijn reuk orgaan het spoor van persoon en voor werp volgt. Zoo kan het dan voor- De' lieer C. Boering, Westzijd i 108», Zaandam, heeft zich bereir, verklaard eenige artikelen in ons blad te schrijven over Psychome trie en haar toepassing, waarbij hij een en ander uit zijn drukke practijk zal illustreeren, Wij zijn er van overtuigd, dat onze lezers hierin veel belang zullen stellen. komen, dat de psychometrist een voor werp ter hand neemt en krachtens zijn geestelijko reukvermogens volgt hij dan in den tijd het spoor van het voor- worp, dus het door het voorwerp door gegane tijdsperk. Gevallen, die zich voordeden. Een chef, bij wien ik in dienst was (de heer H. S. te Zaandijk) had cip een mooien middag een fietstocht naar het duin gemaakt, maar thuis gekomen ontdekte hij, dat hij zijn ring kwijt was. Wij waren naar bed gegaan en tot onze groote verbazingwerder gehold. Ik ging naar benoden om te kijken wie daar was en zag een teleurgesteld ge zicht van den chef. Hij vertelde mij zijne wedervaren. Ik had vacantie en ging den volgenden dag kijken of ik den ring kon vinden. Ik liep naar de plaats waar zij geweest waren-en bin nen 2 minuten had ik don ring. Dit was werkelijk een speld in een hooiberg! Eenzelfde geval deed zich 2 maanden later voor. Een zekere heer C. de V. uit Zaandijk kwam bij mij en vertelde, dat. hij zijn trouwring kwijt was. Nu had hij hét gehoord van H. S., zoodat hij hét ook eens moest proboeron. Zelf kwam dio heer de geheele Zaan streek door. Eiken dag kwam hij bij veel menschen. Dus dit was voor mij heel moeilijk. Ik ging de zaak mij goed roaliseeren'en kwam tot de ontdekking, dat de ring in zijn tuintje moest, liggen. Daar 2ie ik het tuintje in gedachten voor mij en zag er een bijenkorf, Daar onder moest het voorwerp liggen. Er gekomen was niemand thuis, ik ben zelf zoo vTij geweest om over een hooge poort te klimmen en vond daar tot. mijn groote verbazing den ring. Zoo kan ik wol doorgaan, maar moet het voorloopig hierbij laten. C. BOERING." Heden overleed, na een korte ongesteldheid, onze beste Vader, Be huwd- en Grootvader, de Heer CORNELIS KRAMER GLIJNIS, Weduwnaar van MAIJKE OLÏJ, in de ouderdom van 71 jaren. Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, Oud- Dijkgraaf van het Hoog heemraadschap van de Uitwaterende Sluizen in Kennemerland en West friesland en het Water schap „De Schermeer." M. BüRMANN KRAMER GLIJNIS. P'. M. BüRMANN. J. POSCH— KRAMER GLIJNIS.! J. POSCH. D KRAMER GLIJNISi J. KRAMER GLIJNIS KISTEMAKER én kleinkinderen. Rouwdienst in de Ned. Herv. Kerk te Stompe- toren op Vrijdag 28 Fe bruari a.s. 's namid dags 2.30 uur, waarna teraardebestelling op de Algemene Begraaf plaats te Stompetoren. Stompetoren, 24 Februari 1947. „Wittenburg". Biedt zich aan Van heden krfj'gbaar HOrueveHANClER Chemische Wasscherij en Ververij ALKMAAR,Tet.4041 3 lijnon WINKEL: LANGESTEAAT 64; TELEFOON 2160, af weer ver- Bakkerij RANDSHUIZEN, Prins Hendrikstr. 5, Tel. 3755. BIJVERDIENSTE. Gevraagd betrouwbare BODE voor het incasseren van kwitanties. Enige da gen per week. Brieven niet referenties onder No. 375 bureau van dit blad. GEVRAAGD liefst bekend met algemene machine- en apparaten bouw, tekenwerk betreffende nieuwbouw en repara- tiewerkzaamheden. Brieven met opgaaf van verlangd salaris aan de Technische Dienst van RINGERS' Cacao- en Choco ladefabrieken N.V Alkmaar. V Vraagt nog enige Aanmelding kantoor: VERDRONKENOURO 47 GEVRAAGD leeftijd 20—25 jaar, en leeftijd 1720 jaar, voor het verrichten van algemene reparatie werkzaamheden. Persoonlijke of schriftelijke sollicitaties Technische Dienst van RINGERS' Cacao- en ladefabrieken N.V. Alkmaar. aan de Choco- door Dr. GARMT STUIVELING, HILVERSUM, VRIJDAGAVOND 8 uur (zaal open half acht) in de grote zaal van „HUIZE WESTERLICHT" (NIET in het Gymnasium). Goed verwarmde zaal. Kaarten 75 cent vanaf heden b/d. Boekhandel Fa. ZWAAN ZOON, NtcuWeslbót, Neemt tijdig Uw kaarten. Beperkt aanttal plaatsen,

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 3