iilKKERIJ GENGAST reen Britse stappen inzake Linggadjati Noteringen op de Duitse Ruilbeurs SVOORUIT Marshall, Bevin en Bidauli Ie Moskou Weec&ecichl LIHD Az. iiü! i Munk 35.100 ton kolen naar boven gehaald Wieringermeer één witte vlakte Een paar brieven U iste brandstof 9 Maart a.s. Jen gelost. Sortering MENTTASSEN Tel. 2474 15a-17, TELEF.3464 RHUUR. OBIELBEDRIJF N.V. TELEFOON 3444. thoenmalcerij DE NOORDHOLLANDSCHE COURANT DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Geruchten officieel tegengesproken I Het incident „Empire Mayrover". Voetbalcompetitie wordt normaal afgewerkt Unieke prestatie der mijnwerkers Geen K.L.M.-toestellen op Brits-Indische, vliegvelden Rij n en Waal wassen c JNazi-beweging in Oostenrijk ontmaskerd Vliegtuig van de R.A.F. verongelukt Haarlem's burgemeester Commissaris der Koningin in Utrecht Lening provincie N.-Holland Telefoongesprek met ingesneeuwden burgemeester Marshall, Bevln en Bi- dault zijn te Moskou aan gekomen, alwaar zij hun intrek hebben genomen in het Moskwa-hotel. De conferentie zal waar schijnlijk plaats hebben in het „Huis der Vliegers" eens 'n aristocratisch res taurant. MÊk WÈÊÈÊÈÊm MARSHALL: Kapitein van „Martin Behrmann" niet van commando ontheven BEVIN: BIDAULT: Export van tuinbouwproducten naar Engeland Oude moordzaak in hoger beroep Revolte in Paraguay mislukt STIJGING VAN TEMPERATUUR Reisvergoeding voor leerlingen ijs hebben gewonnen: :je Korver. Vierhagen. e Vriend. >oiste inzendingen waren vaj Vries en Elise de Vries. Grap. jullie dezelfde achternaam heb» naai geen familie van elkaar' -jaardagskalender. •t Jaap Ginnik. :t Elise de Vries. :t Anie Mooy. *t Krijn Troost. og: s van de Helderse Ambacht? ifd Schilders. Heel harteUj, oor de toegezonden postzegels, ist er een adres voor en het ar de plaats van bestemming ransen. Je doolhof Is erg knap it. Maar je had het zelf al be. rij is wat groot. Nu zal ik het ewaren. Misschien kan ik hem verkleinen. De tekening krijg Groot en Dirk Roosendaal. Qp t nog een mooi boek te wach. prijs voor de tekenwedstrijd res is echter onbekend. Schrij! waar je woont dan kan ik ji sturen. 'isscher. Een zelfgemaakt vers je best insturen. Als het iet! komt het ook in onze hoek t as: ik wacht- Groeten van STEK rE MET BAL NA ten xk uur. Kaarten verkrijg- ingsweg 70, Alkmaar, 's avonds aan de zaal HE SPOORWEGEN bebooren es, briketten enz.) r door geadresseerden rteJJen voor de berekening termijn en van het staan- an de stations. De Directie. ;ooien, denkt u, dat uw waterdicht zijn? ïoenen eerst even na. euren, dat bijvoorbeeld ;oed uitzien, dan is het at ze voorzien worden n. ïrlaarzen en overschoe* erdicht afgeleverd. ALKMAAR' BUREAU: VOORDAM 9, ALKMAAR TELEFOON ADM. 3320 REDACTIE 3902 Giro 187294 Dir.: J. BIjlsma MAANDAG 10 MAART 1947. Voortzetting van de 144e JAARGANG No. 243. ALKMAARSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 14 cent per millimeter. „Waagjes" tot 15 woorden 75 ct., elk woorr meer 5 ct., uitsluitend cöntan Abonnementen: f 1.10 per maand. f 8 25 per kwartaa Hoofdredacteur M. H. E. Uyldert plv, TJ. N. Adema, p Het Persbureau Reuter heeft een bericht de wereld ingezonden, als zou de Britse regering er bij de Nederlandse regering en Indonesi sche leiders op hebben aangedrongen over te gaan tot de ondertekening tjt vaii het accoord van Linggadjati. Een woordvoerder van het Britse ministerie van buitenlandse zaken heeft gisteren evenwel aan het A.N.P. medegedeeld, dat „geen 1 recente officiële stappen by de Ne- f derlandse regering, waarbij de Brtt- se regering er bij de Nederlandse op zou hebben aangedrongen de A overeenkomst van Linggadjati te ondertekenen, zijn gedaan." Het standpunt van de Britse rege ring, zo vervolgt de woordvoerder, is jweï tot uitdrukking gebracht aoor den minister van buitenlandse zaken in een rede op 27 Februari tijdens het .debat over de buitenlandse politiek in het Lagerhuis. Daarin zeide de ml- Mster het te betreuren, dat de over- ■ênkomst, in October j.l. door de 'ffllederlanders en de Indonesiërs ge parafeerd, niet getekend was. ■Zowel van de zijde der Nederlandse j^Unbassade te Londen als van de Britse ambassade te Den Haag wordt nog verklaard, dat de overhandiging Van een Britse nota naar aanleiding van het incident met het Engelse 'arhip „Empire Mayrover" het enige contact van de laatste weken tussen het Britse ministerie van buitenland se zaken en de ambassade heeft ge vormd. Ter ambassade wordt met de mees te nadruk tegengesproken, dat deze nota enigerlei verwijzing naar de overeenkomst van Linggadjati zou bevatten. (10 dagen geleden is een nota in gediend over het aanhouden van Britse schepen, waaronder de „May rover". Deze nota van de Britse re gering werd ingediend door den Britsen ambassadeur te Den Haag, Sir Neville Bland. Daarin stond ook niets over Linggadjati. - Red.) Het bestuur van de KNVB heeft besloten het eompetitieprogramma, zodra de weers- en terreinomstandig heden dit toelaten, op normale wijze af te werken. Dit besluit steunt op de volgende motieven: De competitie heeft circa drie maan den stil gelegen. Inplaats van in de zomer, hebben de spelers reeds thans hun „vacantie" gehad. Voetbal is een volkssport en de meeste spelers beoefe. nen geen tak van zomersport, zoals dat bijv. met de hockeyers wel het geval Is. Bovendien hebben de verenigingen hun bijzondere uitgaven voor deze strenge winter en heeft men ook de oefenmeester moeten door betalen. Om al deze redenen zou het niet billijk zijn de competitie niet op normale wijze af te spelen, waarmede men omstreeks half Juni gerec„ houpt te zijn. Daar bij dient in aanmerk'ng te worden ge nomen. dat op 4 Mei, de dag van Bel- gië-Nederla.rd te Antwerpen, een ge woon competitieprogramma zal wor den afgewerkt, waarbij alleen die clubs worden vrijgesteld, die één of meer spelers aa et Nederlands elftal heb ben afgestaan. Hetzelfde zal geschie den op 25 Mei, de dag waarop te Parijs Frankrijk-Nederland plaats vindt. Ten slotte zal op 7 Arril, wanneer te Am sterdam Nederland-België wordt ge speeld. een aantal wedstrijden worden uitgeschreven, welke als beslist nood zakelijk worden 'ekenmerkt, bijv. van verenigingen, die een groter aantal .wedstrijden achter zijn dan de andere clubs. Ook het programma der kam- pioens- en promotie/degradatiewed strijden zal op de gewone wijze wor den afgewerkt. Vast staat, dat zgn vriendschappelijke wedstrijden tegen buitenlandse verenigingen alleen in de .^eek mogen word°n gespeeld, zodat de ^Kompetitie er niet onder zal lijden. Met een opkomst van gemiddeld 73 procent van het vaste personeel hebben de Limburgse mynen b(J de tweede Zondagdienst een productie gehad van 35.100 ton. Deze hoe veelheid is gelyk aan die van een normale dagproductie en ligt rond 9.000 ton hoger dan die van de eer ste werk-Zondag op 2 Februari j.l. Er ls weer ontzettend hard ge werkt. De individuële prestaties la gen stukken hoger dan normaal. Iedereen gaf het uiterste tot leni ging van de kolennood in het Noor den. Op grond van speciale maatregelen, welke door het parlement van India in werking zijn gesteld, zal aan passagiers vliegtuigen der KLM verboden worden te landen op Bi its-Indische vliegvelden, aldus verklaarde de heer Kundan, tij delijk regeringsvertegenwoordiger van India bij de Indonesische republiek. Van een U. P—correspondent. Autoriteiten van het ministerie van K binnenlandse zaken deelden mede, dat I een uitgebreide ondergrondse nazi» beweging in Oostenrijk was ontmas- kerd De Oostenrijkse politie en Amerikaanse troepen hebben 57 „nazi- leiders" gearresteerd. 1 Aanvoerder der groep was de S.S.- Seneraai Walter Raffelsberger; die on der een valse naam leefde. De nazi's hebben omvangrijke zwartemarkt- opcratie.* uitgevoerd en hebben ge tracht met zoveel mogelijk nationaal- socialisten in contact te komen. Volgens een. woordvoerder van het ministerie hebben de arrestaties van vandaag ,de bende uitgeroeid, toen zij oog in een beginstadium verkeerde". Te Gent vond een internationale bokswedstrijd plaats tussen Kid Dussart. Belgisch kampioen veder gewicht en onzen landgenoot Nol Klein, waarbij laatstgenoemde een nederlaag leed. Een moment uit de strijd. (Amsterdam P.) Tengevolge vau het slechte zicht Is een viermotorig toestel van de RAF Zondag op het eiland Ischia, in de Golf van Napels, tegen een berg gevlo gen Alle inzittenden kwamen om het leven Een functionaris van het Engelse minis terie van luchtvaart meldt nader, dat het vliegtuig met 13 inzittenden aan boord op weg was van het vliegveld Hassani Jn Egypte naar Ciampino bij Rome Tot nu toe zijn 10 lijken geborgen Onder de in zittenden bevonden zich 5 Britse burgers, een Italiaan en een baby van 2 jaar Naar het Vrije Volk verneemt. ls de be noeming te verwachten var. den heer M A Reinalda, burgemeester van Haarlem, tot Comriïïssaris der Koningin in de pro vincie Utrecht Sinds 23 November 1945 bekleedt de heer Reinalda het burge meesterschap van de Spaarnestad, na eerst sinds de bevrijding dit ambt te heb ben waargenomen voor den toen nieuw- benoemden Commissaris der Koningin ln de provincie Noord Holland, dr J.E baron de Vos van Steenwijk In één etmaal is de Waal bij Tiel 3.15 meter gewassen. Gistermiddag om drie uur wees de peilschaal bij Tiel 7.80 m N.A.P. Het laat zien aanzien, dat weldra de hoogste stand is bereikt, daar een later bericht uit Nijmegen meldt, dat daar reeds val is ingetreden. In verband met het zware drijfijs, dat met grote snelheid de rivier afgaat, moest de veerdienst TielWamel worden gestaakt. De waterstand in de Rijn is thans 3,70 meter gestegen en over circa 1/3 van de rivier wordt het drijfijs snel afgevoerd. Een sleepboot blijft in de omgeving van de Baily-brug bij Arnhem, om bij kruien van het ijs onmiddellijk te kunnen ingrijpen. Naar wij vernemen, is de 33 V2 procent obligatielening groot f 3.000.000 van de provincie Noora- Holland sterk overtekend, zodat op de inschrijving een reductie zal wor den toegepast. MILITAIR VLIEGTUIG NEERGESTORT Te Casablanca is een militair vlieg tuig neegestort. De twee inzittenden zijn om het leven gekomen. (Van een U. P.-correspondent) In Duitsland kan men een gezin on derhouden van 14 dollarcent of nog geen vier dubbeltjes per maand, daar bij inbegrepen alle kosten zoals huis huur, levensmiddelen, (voor zover verkrijgbaar), verzekering, kleding. Dat zit zo: de Duitse arbeider ver dient gemiddeld 45 rijksmark per week, of 180 per maand. Daarvan kan hij wel iswaar niet veel kopen, maar hij kan er toch in ieder geval zijn huur van betalen >(40 mark), zijn verzekering (12 mark) zijn distributiepakket voor hem zelf, vrouw en kind (36 mark) en hij kan er dan nog 92 mark van overhou den voor andere dingen, zoals kleren. Een pakje belastingvrije sigaretten kost den Amerikaansen soMaat zeven dollarcent, maar op de zwarte markt brengt het 90 rijksmark op, zodat twee pakjes sigaretten het maandloon van een Duitsen arbeider betekenen: 14 dol- arcent is gelijk aan 180 mark. In Berlijn en Frankfort zijn ruilbeur zen opgericht, waar op legale wijze si garetten verkregen kunnen worden voor allerhande zaken, luxe-artikelen, meest De Wieringermeer in de lentemaand van 1947 Een uitgestrekte witte vlakte Slechts de drie dorpen Midden- meer, Wieringerwerf en Slootdorp tekenen zich als zwarte vlekken af In dit ogenschijnlijk verlaten winterland schap „Dit is reeds de vierde maal, dat wü, zij het dan slechts voor enkele dagen, van het „oude land" geïsoleerd zijn", zo deelde de burgemeester van de Wieringermeer, de heer G G Log gers, aan een redacteur mede, die Za terdagavond een telefonisch onderhoud had met den ingesneeuwden ma gistraat ,Het ls een eigenaardige gewaarwording ais ik voor de ramen van mijn woning ta in Middenmeer, het knooppunt van de polder, en over het sneeuwtapijt de De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, George Marshall, heeft ,vóór zijn vertrek uit Berlijn naar Mos kou medegedeeld: De Verenigde Staten zullen als het voornaamste doel van de conferentie beschouwen: een viermogendheden- pact, zoals voorgesteld door Bevin. Indien zo'n verdrag tot stand zou komen, aldus Marshall, dan zouden vele moeilijkheden met betrekking tot Duitsland en Oostenrijk uit de weg geruimd z(jn. Volgens officiële Nederlandse bron is het bericht, dat de kapitein van de „Martin Behrman" door de Nederland se Marine van zijn commando onthe ven is, onjuist. Wel is naar aanleiding van zijn weigering de orders van den havencommandant op te volgen het schip naar een andere haven overge bracht om een begin te maken met het lossen van de lading. De kapitein blijft echter het gezag over zijn schip uitoefenen. De Britse minister van buitenlandse Zaken, Bevin, heeft bij zijn aankomst op het station te Moskou voor de microfoon het volgende gezegd: „Ik ben zeer verbeugd weer ln Mos kou te zjjn en de groeten te kunnen overbrengen van de volkeren van Groot-Brittannië en het Britse ge menebest. Wjj zullen de komende dagen wijden aan pogingen tot het tot stand brengen van een duurzame vrede, welke een herhaling van agres sie zal voorkomen en het mogelijk zal maken, dat de gehele wereld vei lig leeft. Ik breng de beste wensen over voor het volk van de Sovjet- Unie". Georges Bidault, de Franse minister van buitenlandse zaken, zeide bij zijn aankomst te Moskou: „Gedurende de oorlog kwam ik naar Moskou om een verdrag van vriend schap en militaire bijstand te teke nen. Nu is het doel van mijn komst, den vijand, tegen wien ons verdrag was gericht, te beletten ooit weer op te staan. Ik heb deze aangename reis volbracht met volkomen vertrouwen ln het gunstige verloop van de confe rentie". boeren van heinde en ver met hun arre- sleden naar het dorp zie trekken, terwijl ik volkomen geïsoleerd ben" Na de hevige sneeuwbuien van de vo rige week Vrijdag en Zaterdag dachten wij verlost te zijn van ons tijdelijke isole ment maar de sneeuwval van de afge lopen dagen heeft ons weer heel wat last bezorgd Gelukkig beschikken wij over modern materiaal en de samenwerkende diensten van de Provinciale Waterstaat, de gemeente en het Hoogheemraadschap lukt het tot nog toe binnen enkele dagen het 250 km lange wekdek van de polder weer sneeuwvrij te maken Dag en nacht zijn de diensten met vier Bull-dozers !n de weer um de sneeuw, die op sommige plaatsen zelfs 1 Vt tot 2 meter hoog ligt, weg te ruimen De meeste last ondervin den de twee doktoren, die uren moeten lopen om hun patiënten op de wijd en zijd verspreid liggende boerderijen te be zoeken Speciaal bij bevallingen staan zij voor grote moeilijkheden Gelukkig kun nen wij deze gedeeltelijk ondervangen en zo verlenen de brandweerauto's met vier of vijf spuitgasten bemand, voor het even tueel uitgraven van de wagens, in spoed gevallen, goede diensten Maar, er zijn zelfs plaatsen waar de auto's niet kunnen komen en zo kon het gebeuren, dat het zeven uur duurde eer de dokter een afge legen hoeve kon bereiken, waar een man aan een beroerte was gestorven „Heeft U steeds verbinding gehad met het oude land?" „Ja gelukkig wel De weg Schagen Middenmeer hebben wij steeds open kunnen houden" Zaterdagavond om kwart vóór 10 ech ter deelde de burgemeester ons mede dat de toestand weer hopeloos was geworden De wegen, w°lke Zaterdagmiddag sneeuw vrij waren gemaakt, zijn in het begin van de avond, als gevolg van de straffe wind, welke In het polderland vrij spel heeft, voor de vijfde maal onderge sneeuwd De melkauto, die Zaterdagavond uit Middenmeer naar Schagen vertrok, moest onverrichter zake terugkeren, daar in enkele uren tijds de sneeuw weer zo hoog op de weg was komen te liggen, dat het zelfs voor deze zware treiler onmO' gelijk was er door te komen Het Britse ministerie van Handel heeft bekend gemaakt, dat met ingang van 10 Maart tot 6 April een aantal landen, w.o. Nederland, zonder in- divlduële invoervergunning de volgen de producten in Engeland mogen in voeren: sprultkool. bloemkool, kool en prei. Voorts ls bekend gemaakt, dat de geldigheidsduur van de algemene ver gunning voor invoer van 7000 ton bloembollen, gerookte knollen en knol len uit Nederland tot 30 April 1947 la verlengd. „Deze Jonge man zal zijn geslotenheid moeten laten varen, ,wil er na zijn straf tijd, nog iets van hem terecht komen Ik eis tegen hem, met vernietiging van het rechtbank vonnis, 10 jaar gevangenisstraf, met aftrek van de preventieve hechtenis" Deze woorden sprak de procureur-gene raal bij het hof te Leeuwarden, met be trekking tot de op het ogenblik van het misdrijf 15-jarige P R K te Wolvega, die op 21 Januari 1943 in blinde woede twee vrouwen h. I vermoord Om dezen jongen niet in handen van dq^ Duitsers te spelen, wist de justitie de zaak~sïepende te hou den jK Dr Verweij vergeleek deze daad met amokmakerij en was van oordeel, dat verdachte op het rampzalige ogenblik tijdelijk minder toerekeningsvatbaar geweest Dr J P L Hulst was echter een geheel andere mening toegedaan Deze deskundige was van oordeel, dat de jon gen volkomen in koelen bloede heeft ge handeld Nog nooit heeft hij in een moordzaak zulke afschuwelijke verwon dingen aangetroffen KERES SCHAAKKAMPIOEN VAN DE SOVJET-UNIE Paul Keres heeft het schaaktournooi te Leningrad gewonnen en daarmede de titel van kampioen van Sovjet-Rus land veroverd. Naar bekend speelde Michael Botwinnik niet mede, omdat zijn werkzaamheden ziilks niet toelie ten. Door het ministerie van Binnenland se Zaken van Paraguay is medegedeeld, dat naar aanleiding van de Vrijdag ge dane poging om gewapenderhand de regering omver te werpen een zestig tal arrestaties is verricht. De poging is geheel mislukt en thans heerst overal weer rust. aldus het communique. Vier personen kwamen om het leven en ve len werden gewond. die de Duitsers nog kunnen missen. Zij brengen daar hun camera's, hun Saksisch porselein, hun kleden, hun schilderijen en hun huisraad en ontvangen daarvoor koffie, suiker, vlees, vet, schoenen en sigaretten, vooral sigaretten. Deze ruil beurzen kennen een apart soort geld, een gekleurd stukje papieren ruilgeld. Een slof sigaretten brengt 50 van die papier tjes op en dit geld is merkwaardiger wijze zeer gewild in Duitsland. Een Ame rikaanse officier in Heidelberg nam eens een proef hiermee. Hij stapte een win kel binnen, waar hij 'n schilderijtje kocht voor 20 mark. Hij legde de 20 mark op de toonbank en daarnaast één biljetje van do ruilmarkt. „Wat van de twee wilt u hebben?" vroeg hij het verkoopstertje, dar zonder aarzelen het gekleurde stukje papier koos. „Niemand- garandeert ona ons geld", zei ze, „maar de ruilbeurs in Frankfurt garandeert wel zijn ruil- bewijzen." Sigaretten doen dus een goede prijs cp de beurs. Andere koersen zijn: een paar schoenen 40 punten, een overjas 80, een goede zilvervos 450. Fototoestellen zijn gewild. Een Leica-camera haalt wei de 1800 punten, een Rolliflex 950 tot 1200. De mening van de deskundigen is ver deeld: de autoriteiten beweren dat de ruilbeurs een sort „overgangs economie vormt, waardoor de Duitsers in de gele genheid worden gesteld zich te ontdoen van datgene,, waarvoor zij in hun een kamerwoningen toch geen plaats hebben. Andere Amerikanen achten het hele ge doe van op winst beluste Amerikaanse soldaten demoraliserend. Vooral de vrou wen van Amerikanen, die in Duitsland zijn, worden gecritiseerd. In het Ameri kaanse bezettings-orgaan „Occupation Chronicle" schrijft een ambtenaar van het departement van oorlog: „De beurs was propvol met op winst beluste vrou wen, van wie sommigen hun auto's voor de deur lieten wachten, volgeladen met sigaretten. Andere zeulden geholpen door haar Duitse dienstboden met enorme pak ken rookwaar. Drie uur en langer sjacher den zij om een paar duizend „punten" voor haar sigaretten te krijgen, waar voor zij dan ijlings porselein of glaswerk kochten voor haar huizen. Daarbij deed het niet toe, wat men haar voorzette, zij kochten zonder onderscheid. Het is moeilijk te schatten, hoeveel sigaretten op deze wijze verhandeld wor den. De Amerikaanse soldaat ontvangt 10 pakjes sigaretten per week, maar zeer velen laten zich van huis nog meer toe zenden. De Frankfurter ruilbeurs heeft het sigaretten-verkeer aan bepaalde li mieten gebonden. Toen zij voor enkele dagen die grens ophief, werden er in vier beursdagen niet minder dan 220.000 pakjes „verhandeld". Amerikaanse economen van het mili taire bestuur praten van een weder opbouw van Duitsland's verwoeste eco nomie en zeggen dat een geldhervorming in de eerste plaats nodig is. Maar hun Duitse vakgenoten lachen sarcastisch en zeggen: „Een sigaretten-hervorming zal daaraan moeten voorafgaan". Weersverwachting, geldig tot he denavond: Voor het Noordoostelijk gedeelte van het land: In de vroege ochtend matige tot strenge vorst met hier en daar nevel of mist. Later op de dag wat toenemende bewolking en tot om het vriespunt oplopende temperatuur Aanvankelijk weinig wind, later toenemende wind tus sen Zuid en Oost. Voor het Zuidwestelijk gedeelte van het land: In de vroege och tend lichte vorst tot temperatuur om 't vriespunt. Later op de dag stijgende temperatuur, op sommi ge plaatsen tot meer dan 5 graden boven het vriespunt. Toenemende bewolking en plaatselijk mist. Later hier en daar enige regen. Matige tot krachtige wind tussen Zuid en Oost. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen maakt bekend, dat oudejs ef verzorgers van jeugdige pecs,men met behoorlijke aanleg, die een opleiding aan een van Rijkswege gesubsidieerde dag- 'Chool voor lager nijverheidsonderwijs (ambachtsschool, Industrie- en huishoud- •chool, vakschool) voor het schooljaar '947-1948 niet kunnen bekostigen, in aan merking kunnen komen voor een tege moetkoming in de reiskosten en de kos ten van boeken en leermiddelen. Aan melding vóór 1 April 1947 voor scholen, die omstreeks I April aanvangen en scho len. die met 1 September beginnen aan melding vóór 1 September. LOCOMOTIEF BIJ MEDEMBLIR UIT DE RAILS GELOPEN. Zaterdagmorgen is een locomotief van een goederentrein bij Medemblik uit de rails gelopen, doordat op de overweg ijsvorming tussen de rails was ontstaan. Persoonlijke ongeluk ken deden zich echter niet voor en de materiële schade was zeer gering. Met vereende krachten heeft een werkgroep van de Nederlandse Spoorwegen de locomotief weer op het rechte spoor gezet en tegen ae avond kon het verkeer weer normaal doorgang vinden.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 1