DROOM gaat in varvulling Export naar Duitsland een noodzaak Kolendampvergiftiging in een Noodschoollokaal Prof. Piccard en prof. Co&yns willen fot 4000 meter onder de zeespiegel afdalen van Jules Verne SMOKKELKONINGEN IN PALEIZEN Kippenvoor bemesting Wat Ministers beloofden x Onoordeelkundig gesloten handelsverdragen Kruiend ijs bij Deventer De „Hertha" vlot Opnieuw tumult in Franse Kamer Damrubriek Geen ernstige gevolgen P.R.A.-personeel aan de dijk? st' Mensenredder ging heen. Landelijk Scholierenblad „De Schoolknuppel" Professor Jean Piccard, die al eerder van zich liet horen door zijn tallontochten naar de stratosfeer, bereidt zich thans met professor Cosjjns voor om deze zomer nog een andere droom van Jules Verne te verwezenlijken. De beide professo ren willen in een stalen kogel tot 4000 meter onder de zeespiegel af dalen, teneinde op die diepte we tenschappelijke waarnemingen te doen. De stalen kogel, die aan tal van bij zondere eisen moet voldoen, is reeds vervaardigd en hij bevindt zich thans in de grootste constructiewerkplaats en ijzergieterij van België, in het ge hucht Court St. Etienne, dat op on geveer 25 km. van Brussel ligt. Een correspondent van het A.N.P. heeft het voorrecht gehad met pro fessor Cosijns deze kogel in ogen schouw te nemen. Veel is er niet aan te zien, schrijft hij. Stelt u zich een ronde kogel voor, bestaande uit twee halve op elkaar geplaatste bol len met een middellijn van twee me ter. Met krijtlijnen is de bol in 140 vlakken verdeeld. Prof. Cosijns ziet onze vragende blikken. „Evenveel Röntgenfoto's zjjn genomen om de zwakke plekken in de huid van de kogel op te zoeken." Daarna vertelt prof. Cosijns nog enkele bijzonderheden over de bol. De dikte van de wand is 10 cm. en na gepolijst te zijn zal deze nog 9 cm. bedragen. De stalen kogel, die van nikkelchroom vervaardigd is, weegt niet minder dan 10.000 kg. De twee helften zullen los op elkaar liggen, daar de grote druk van het water op de buitenwanden vastschroeven overbodig maakt. De afdaling tot 4000 meter onder het zee-oppervlak zal waarschijnlijk niet eerder ge schieden dan in Juli van dit jaar. Dit zal gebeuren ten zuiden van de Ivoorkust in de golf van Nieuw- Guinea. Vóór de eigenlijke afdaling zullen daar nog twee proefnemingen plaats vinden. Bij de eerste proef zul len prof. Piccard en prof. Cosijns bei den tot op slechts geringe diepte dui ken. Bij de tweede proef zal de stalen bol tot 4000 m. dalen zonder beman ning. De kogel zal voorzien zijn van een zevental drijvers, die verenigd zullen zijn in een aluminium omhulsel. Deze drijvers zullen een lichte soort ben zine bevatten, die het de stalen kogel, nadat de werkzaamheden op 4000 m. onder de zeespiegel zijn volbracht en nadat de ballast is afgeworpen, mo gelijk zal maken weer aan de opper vlakte terug te keren. De ballast be staat o.m. uit 16 stalen blokken van 100 k 120 kg., die door electromag- neten aan de buitenkant van de sta len kogel zijn bevestigd en naar belie ven afgeworpen kunnen worden. De bol staat overigens in geen enkele verbinding met het zee-oppervlak. Een speciaal voor dit doel in België gebouwd marinevaartuig, de 4000 ton metende „Scaldis", zal de bol te wa ter laten. Zowel het schip als de ko gel zijn uitgerust met een geluids apparaat van de soort zoals deze in duikboten wordt gebruikt voor het opsporen van schepen. Door middel van deze apparaten zal men elkaar kunnen seinen. Na de stijging zal men eveneens in verbinding kunnen tre den met het schip door middel van een ultra-kortegolfzender. In de bol zullen twee patrijspoorten van onbreekbaar glas, ter dikte van 15 cm. en met een diameter van 10 cm. worden aangebracht, terwijl hjj verder uitgerust zal zijn met vier schijnwerpers, waarvan er steeds twee tegelijk zullen branden. Er zullen fo to's en films worden gemaakt en er is tevens een installatie voor het ma ken van moment-opnamen „aan boord". En wat verwacht U op de zee bodem te vinden? Daarvan hebben wij nog geen idee. Wij weten echter zeker, dat wij op deze diepte leven zullen aantref fen, antwoordt de heer Cosijns. Twaalf uur onder water. De beide onderzoekers zullen 12 uur onder water blijven. Door middel van twee schroeven zal de bol zich over de zeebodem kunnen voortbe wegen. In totaal heeft de kogel voor 24 uur zuurstof aan boord. Per mi nuut komt er vier liter gezuiverde lucht vrij. Wanneer wij zinspelen op de moge lijkheid van gevaar, zegt de heer Co sijns eenvoudig: „In onze berekenin gen zijn geen risico's opgenomen. Deze kunnen slechts bij de verwezen lijking van onze plannen ontstaan en hiervoor koesteren wij geen vrees." Daar de temperatuur op 4000 me ter 0 tot 4 graden Celcius zal bedra gen, zullen de onderzoekers vlieger- smokkelkoning in Aerle .heeft he, her pakken dragen. De electrische accu- mulatoren, die de schroeven zullen ^an. volgens de verhalen om op éen voortbewegen en die voor de verlich- nacht een winst van 7o000 gulden te HET SCHANDAAL AAN DE NED.-BELGISCHE GRENS. De strijd van de politie tegen de veesmokkelarij neemt niet af. Men boort steeds nieuwe bronnen aan en regelmatig worden nieuwe arrestaties verricht. De politie is thans weer een nieuwe bende op het spoor ge komen; ze had haar zetel in Baarle- Nassau. Enige arrestaties zijn reeds verricht en de hoop 's gewettigd, dat er dra meer zullen volgen. Verschil lende leden der bende zijn evenwel naar België gevlucht. Ook ten aanzien van de beruchte benden uit Hilvarenbeek en Chaam valt nog iets nieuws te melden. Waren er tot voor kort ongeveer 40 lieden vastgezet, in de afgelopen dagen heeft men er nog 14 gearresteerd. En dit aantal zal nog groter worden, zo ver zekerde men van bevoegde zijde. In de meeste gevallen zii- de gearres teerden eigenlijk hulpjes, ofschoon zij een massa geld aan de smokkel ver dienen. Zij zijn het, die, öf de beesten een stapelplaats geven totdat het mo ment is aangebroken om kommiezen en politie te verschalken, öf de dieren bij nacht en ontij over de grens smok kelen. De mannen, die aan de touwtjes trekken. vinden zich een heel eind buiten de gevaarlijke zóne. Zo is het onomstotelijk komen vast te staan, dat 75 procent van het gesmokkelde vee van boven de rivieren naar Brabant wordt gebracht met de bedoeling, dat het 'naar België wordt gesmokkeld. Zelfs lopen er draden tot Leeuwarden. Het spreekt vanzelf, dat zij, die aan de touwt: trekken, de grootste winsten inpalmen. Dat is niet alleen in ons land zo, maar in België eveneens. Daar leven smokkelkoningen in paleizen van In een Engels landbouwblad vonden wij een pleidooi voor het houden van kippen naast koeien en wel 20 kippen voor iedere koe. Deze kippen zouden met behulp van verschuifbare rennen, geleidelijk het grasland moeten afpik ken. waardoor een grote hoeveelheid kippenmest regelmatig verdeeld over de weiden komt. Volgens dit blad brengen 20 kippen bij een normale .oedering met hard graan evenveel bemestingswaarde in de gri-d terug als de productie van 3000 liter melk eraan onttrekt. In het bijzonder vermeldt de scKrijver, dat het voorweiden van hooiland met kip pen een verzwaarde grasgroei en bui tengewoon voedzaam hooi geeft. In verschillende gevallen was de hooioogst op deze wijze de helft ver groot. In verband met een artikel, dat wjj op 7 Maart j.I. plaatsten, geti teld „Wat ministers beloofden", schrjjft het hoofd van de afd. Voor lichting van het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening, de heer J. D. Kempt, ons, dat een scherp onderscheid dient gemaakt te worden tussen wat in de pers wordt medegedeeld over verwachtingen waarbij dikwijls bepaalde uitlatingen niet juist wor den weergegeven of zelfs volkomen willekeurige meningen worden verkondigd en datgene wat door den Minister of namens hem offi cieel wordt medegedeeld. Achteraf vervaagt dit onderscheid en blijft alles als officieel beloofd in het ge heugen hangen. Voor de eieren zijn aanvankelijk maatregelen genomen, die het moge- ting van de kogel zorgen, zijn even eens door middel van electromagneten aan de buitenkant van de kogel be vestigd en kunnen in geval van nood worden afgeworpen. Het totale ge wicht van bol en drijvers bedraagt 40 ton. maken, en dat zou de betrokkene niet eens onder stoelen of banken steken. Men vraagt zich in het Zuiden af, of er van de zijde van de Belgische rege ring niet meer afdoende maatregelen getroffen zouden kunen worden. De moeilijkheden der tuinbouw: Gisternacht is het zware pakijs in de Ussel bij Deventer in beweging gekomen Het hevig kruiende ijs vaagde boven de landerijen langs de rivier alles weg wat het op zijn weg ontmoette Het ijs bescha digde het vaste gedeelte van de schipbrug bij Deventer, doch het drijvende brugge- eelte bleef gelukkig onbeschadigd Ook de spoorbrug bleek in staat de druk van het ijs te weerstaan Bij Terwolde, noord waarts van Deventer, bleef het pakijs in de Ussel muurvast zitten zodat daar een „wateropspatting" ontstond Daardoor liep het IJsselwater bij Deventer hoog op Hier ri"*d het park „De Worp" in korte tijd overstroomd- De daarachter gelegen woon wijk De Hoven werd tegen de dreigende vloed beveiligd door het snel sluiten der dijkcoupures en het in werking stellen Van een pompgemaal Aan de stadkant is men bezig de Berg weidepolder, waarin-twee arbeiderswijken, de lichtfabrieken en grote industrieën ge legen zijn, tegen de hoge vloed te bevei ligen Men hoopt, dat men hier het water «jdtg zal kunnen keren Alles hangt ervan a of het water en daarmede het ijs, naar het IJsselmeer kan worden afgevoerd Het verkeer over de IJssel bij Deventer blijft voorlopig geheel gestremd De heer W. J. van Kampen, lid van het hoofdbestuur van de afdeling Tuinbouw, besprak g'ster te Amster dam, op een vergadering van de afd. Tuinbouw van het Koninklijk Neder lands Landbouwcomité, de vooruit zichten van de export en in het bij zonder die naar Duitsland, ons na tuurlijke achterland De export naar dit land is na de oorlog weggevallen. Men heeft weliswaar getracht een an der behoorlijk afzetgebied te vinden en is in 1946 tot export naar andere Europese landen gekomen, maar de vooruitzichten voor 1947 zijn op het ogenblik nog zeer bedroevend. Bv. met Tsjechoslowakije, waarheen in 1946 een belangrijk gedeelte van onze groentenproductie ging is nu een ver drag tot stand gekomen, dat weliswaar een overeenkomst inhoudt voor het ex porteren van tuinbouwproducten ten bedrage van f 1.000.000 naar dat land, maar een verdrag, dat aldus spreker op zeer onoordeelkundige wijze is samengesteld. Immers de bepalingen houden in, dat wij voor dat bedrag kunnen uitvoeren aan kasbloemkool vóór 1 Mei en aan stooktomaten vóór 1 Juni a.s. Ieder tuinder weet, dat dit een onmogelijkheid is en, hoe goed be doeld ook, biedt deze handelsovereen komst den tuinders voor Tsjechoslowa kije geen vooruitzichten. Met Polen, waarheen wij voor de oorlog voor circa f 500.000 aan druiven exporteerden, is in het handelsverdrag, dat nu met dit land gesloten is, geen plaatsje ingeruimd voor de tuinbouw producten. De handelsovereenkomsten met België en Frankrijk, die in 1946 een export ter waarde van tientallen millioenen inhielden, zijn, zo ging spr. voort, door die landen dusdanig gesa boteerd, dat de export geen behoorlijke bedragen bereikte. Voor ons bestaat geen andere moge lijkheid. dan exporteren naar ons na tuurlijke achterland: Duitsland. Dat dit niet alleen de wens van de Neder landse tuinders maar ook van de re gering is, blijkt uit de rede, die mr Van Klef fens onlangs gehouden heeft en waarin hij er op aandrong, dat ook de kleine landen, die gedurende de oorlog zoveel geleden hebben, stem krijgen in het grote koor, dat over het economisch bestel van Duitsland zal beslissen. En dan vooral ons land, dat vóór de oorlog zijn grootste afzetge bied vond in Duitsland en toch zeker wel mag meeprofiteren van de econo mische voordelen, die in de toekomst uit dat land zullen voortkomen. Liever nav Duitsland dan doordraaien! De heer van Kampen vervolgde: „In dien in 1947 Duitsland niet als afzetge- bed r het tuinbouwbedrijf vrijkomt en voordat het zover is zullen nog vele moeilijkbeden overwonnen moeten worden zal er ook in 1947 een chao tische toestand op tuinbouwgebied heersen- tt j lijk zouden maken de eierdistnbutie huizen, zoals m Aerle en Weelde. Een op te heffen het vormen van een buffervoorraad maar de Minister heeft zich van de aanvang af de mo gelijkheid voorbehouden met het oog op export de distributie te hand haven. Het vleesrantsoen is indertijd, toen het broodrantsoen omlaag moest, van 150 gram op 200 gram per week ge bracht. In het najaar kwam daar tel kens per 14 dagen 100 gram extra bij. Dit extraatje moest in de wintei tijdelijk worden afgeschaft, maar wordt nu al weer enige weken gege ven. Er is wel van de zijde van de regering aangekondigd, dat het var kensvlees vrij zou komen, maar ge heel onder voorbehoud van herstel der veevoedervoorziening. Wat de melk betreft, zult U begrijpen, dat onmogelijk een opheffing van de dis tributie beloofd kan zijn, omdat deze nauw samenhangt met de botervoor- ziening en derhalve met de gehele vetvoorziening. Waar de regering het onvermijde lijk acht de onpopulaire maatregelen inzake de varkenshouderij te hand haven om de vleesvoorziening in stand te houden, gaat zij aan de an dere kant geen belofte doen inzake het loslaten van de distributie van varkensvlees. Cacaopoeder is weliswaar in een persbericht van 21 December 1945 ge noemd als een van de artikelen, die in 1946 vrg van de bon zouden ko men, maar toen op 2 Januari d.a.v. 't officiële bericht kwam, waarmede de vrijlating van een aantal artikelen een feit werd, werd daarin cacao poeder nadrukkelijk niet genoemd. Gistermorgen om kwart voor tien zijn de „Stentor", „Volharding" en „Storte- melk II" erin geslaagd de „Hertha" vlot te brengen. De wind was zodanig ge ruimd, dat het met het opkomen van de vloed een betrekkelijk gemakkelijk karwei was, het schip van de,- gronden te trekken. 'GROTE SCHADE DOOR OVERSTROMING Naar wij vernemen hebben de over stromingen door het smeltwater van ijs en sneeuw, dat van de hoger ge legen heuvels naar beneden stroomde, en de beken bij Sittard buiten haar oevers deed treden, daar voor een waarde van naar schatting 80.000 a 100.000 gulden schade toegebracht aan kapot geslagen oevër-beschermingen, wegen en voetpaden en in het villa park. Liever sturen wij de producten in de vorm van regeringscredieten naar Duitsland on vorr. .n zo onze afzet, dan dat wij weer op de veilingen onze pro ducten laten doordraaien en ze hier la ten verrotten. Mogelijk zal deze export plaats moeten vinden met grote offers van de zijde der tuinbouwers, mogelijk zal het met compensatie-transacties af gedaan kunnen worden. In ieder geval zullen wij. er naar streven, ook in het belang van de opboaw van Europa op de juiste manier de export van onze groenten naar het buitenland en voor al naar Duitsland t vergemakkelijken om op deze wijze onze steun aan de wederopbouw van Europa te geven." - Aan het begin van de zitting van Vrij dagmorgen van de Franse Nationale Ver gadering is het wederom tot heftige tone len gekomen, naar aanleiding van de de batten over Indo-China Maurice Violette, afgevaardigde van de socialistisch-demo- cratische verzetsunie, beschuldigde de communistische partij er van, ten aan zien van de overzese gebieden een anti- Franse politiek te voeren Maurice Thorez, de leider der communisten, verliet hierop de zaal, gevolgd door fractie-genoten La ter keerde hij terug, doch nam toen niet plaats in de regeringsbanken maar in de banken der afgevaardigden, naast Jacques Duclos Toen Violette het 4voord wilde hernemen, begonnen de communistische afgevaardigden met de deksels van de les senaars te klappen De voorzitter, Herriot, deed daarop de tribunes ontruimen en deelde mede, dat het bureau van de As semblee ging vergaderen Te Weert is de 850ste paardenmarkt gehouden, welke uit 1563 dateert. In strcmende regen deden de boeren uit het Zuiden hun zaken en vele paarden verwisselden van eigenaar, Een koop wordt met handslag bekrachtigd. NFB F< Oplossing probleem 23. Stand. Zw. 12 sch. op. 4, 7, 8, 12. 13, 14, 18 20 22, 23, 29, 37. W. 12 sch. op: 21, 26, 27, 30, 31, 35 38, 89 40, 42, 43 47. Wit speelt: 1. 38—83 (29x49), 2. 39—34 (37x48), 3. 21—17 (12x32), 4. 31—27 (32x21), 5. 26x10 (4x15), 6. 30—25 (48x30), 7. 35x24 (49x19), 8. 25x1!! Een mooi standje uit de partij. Het volgende aardige standje werd ons toegezonden: Zw. 6 sch. op: 14, 17, 9, 22, 23, 29. Wit 6 sen. op. 25, 30, 32, 35 37, 39. Zwart was aan zet en speel de 17—21, wit 37—31, zw. 21—26, - wit 30—24, zw. 26x28, wit 24x13, zw. 29—33, wit 138 gedw. met remise. Speelt wit i. p. v. 13—8 de zet 39—34, dan volgt van zwart 3339 1419, 2329 en 28x48. In de oorspr. stand van 6 om 6 had zwart moeten spelen 2934, wit 3024, zw. 19x30, wit 35x24, zw. 34x43, wit 19—14, zw. 22—27, wit 32x12, zw. 14—20, wit 43—48 en zwart wint. Na de eerste zet kan niet 3933 we gens 34—40, 23—28 en 1«*&0. 3ee* in teressant. Ter oplossing voor deze weekt PROBLEEM 24 van Max Douwes te Groningen Zvz. 10 sch. op: 9, 13, 19, 23 25, 28, 29, 33 39, 41. Wit 10 sch. op: 27, 30, 32, 34 37, 40, 43, 46. 48, 49. Wit speelt en wint. Huizen van aluminium. Een aluminium bungalow, de eerste in haar soort, zal binnenkort uit Engeland naar Palestina worden verscheept als het pro totype van 130 stuks, welke door een firma in Palestina voor huisvesting van haar personeel in 't gebied van de Doode Zee zjjn besteld. Deze bunga lows worden in gedeelten verscheept en kunnen op iedere plaats worden opgericht. Anefo P. In het noodschoollokaaltje van de Stichting Onderwijs aan Gerepatriëer- den uit Nederlands-Iradië. op de eerste verdieping van het perceel Kerkgracht 58, de voormalige pastorie van de Doopsgezinde Gemeente, heeft zich Don derdagmorgen een geval van kolen dampvergiftiging voorgedaan, dat ge lukkig zonder ernstige gevolgen voor de slachtoffers is afgelopen. De lessen aan de gerepatrieerde kin deren werden gedurende de vorst periode normaal voortgezet, met het oog op de achterstand die zij hadden in ie halen. Donderdagmorgen was de school om negen uur begonnen. Om kwarj over tien werden enkele kinde ren plotseling onwel. Door de onderwij zeressen, de dames Van der Putten en Van Soest, werd onmiddellijk met de hulp van enige voorbijgangers het schooltje ontruimd. De bewusteloze kin deren werden- bij omwonenden binnen gebracht. De G.G.D. werd gewaarschuwd, waarna de doktoren Reilingh en Van Waveren ter plaatse kwamen voor het verlenen van de eerste hulp. Zij achtten het nodig om vijf kinderen, de 11-jarige Cornelia J„ de 10-jarige Jan H., de 10- jarige Andries v. d. V., de 11-jarige Ali v. d. B. en de 12-jarige Jan M., ter ob servatie naar het gemeente-ziekenhuis te laten overbrengen. De andere negen kinderen konden na onderzocht te zijn naar huis gaan. Het bleek, dat het incident was ver oorzaakt doordat de kachel te dicht naar de muur stond, en de pijp te ver in de schoorsteen was gestoken. De on- Het .bestuur van de PRA-personeels- bond, afd den Haag, heeft' een adres ge richt aan de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, waarin aandacht wordt gevraagd voor de positie, waarin zich dit personeel bevindt In het adres wordt herinnerd aan de mededeling van den minister van justitie, dat het zijn be doeling is, "pirsoneel in dienst van de bijzondere rechtspleging over te hevelen naar-- de diverse gerechtshoven Adressan ten vragen zich af, bij wien geïnformeerd zal worden naar het personeel, in dienst bij de PRA, ofwel dat het de bedoeling is deze mensen „aan de dijk te zetten" Gewezen wordt er dan opt dat vele mede werkers van de PRA, voortgekomen uit de illegaliteit, indertijd hun bedrijf in de steek hebben gelaten, of zelfs door het MG gevorderd, zijn, om mede te helpen aan de zuivering Later zijn verschillende toezeggingen gedaan, betreffende overne ming van personeel door justitie, doch deze zijn nimmer zwart op wit gezet Ver schillende acties in deze richting onder nomen, hebben geen resultaat gehad Verder wordt erop gewezen, dat terug keer in de burgermaatschappij voor vele medewerkers van PRA-diensten moeilijk zal zijn, omdat zovele bedrijven hebben gecollaboreerd Adressanten vragen zich af, hoe het nu staat met degenen, die aan de zuivering hebben medegewerkt, terwijl anderzijds de nodige maatregelen worden genomen, om politieke delinquenten we der in de maatschappij to doen opnemen derwijzeressen hadden van de kolen damp niets gemerkt) en zij werden er tas op attent gemaakt, toen de kinde ren onwel werden. Van een strafbaar feit is geen sprake, daar nog de vorige week zowel kachel als schoorsteen na gezien en in orde waren bevonden. De ter observatie in ,,Parkzicht" op genomen kinderen bleken geen nadelige gevolgen van de kolendampvergiftiging te hebben ondervonden. Gistermiddag konden ze het ziekenhuis weer verlaten. Gisteren werd op Terschelling het stoffelijk overschot teraardebesteld van Jacob Brouwer, voor zijn verscheiden een van de laatste neg levende roeiers van de vroegere reddingsboot. Met Jacob Brouwer is een dier dap peren heengegaan, die, zonder acht te slaan op gevaar voor eigen leven, te hulp snellen, wanneer dat van ande ren op de verraderlijke zandbanken van enze kust in gevaar is. 34 jaar lang maakte Brouwer deel uit van de bemanning der reddings boot van West-Terschelling en heel wat moeilijke tochten heeft hij in die jaren met zijn makkers ondernomen. Wij noemen slechts de tocht naar de „Fernando" een Italiaans schip, dat in 1907 tijdens noodweer op onze kust strandde. Vijf mensen mochten Brou wer en zijn makkers daarbij redden, maar op de terugtocht sloeg de roei- reddingboot met bemanning en gered den om. Drie der redders verloren hierbij het leven. Brouwer zelf werd door een sleepboot gered. Velen heeft hij op zijn tochten mogen redden, ter wijl ook menige tocht werd onderno men. zonder dat succes kon worden ge oogst. Thans is hij op 76-jarige leeftijd overleden, na vanaf 1929 door de Noord en Zuid-Hollandse reddingsmaatschap pij gepensionneerd te zijn geweest. Op 18 Maart a s zal voor het eerst in de geschiedenis der Nederlandse schoolverenigingen een landelijk scho lierenblad het lichf zien. De algemene scholierenbond voor Nederland heeft namelijk besloten het Haagse scholierenblad, de Schoolknup pel, tot landelijk orgaan te verheffen, om daardoor alle scholieren van Ne derland, uitgezonderd die van het La ger Onderwijs, in het interscolaire werk van de bond te betrekken. AMERIKAANS PROTEST INGEDIEND Het protest van James Ryan, waarvan gemeld werd dat het 13 Maart zou wor den ingediend, is eerst gistermiddag over handigd Het protest is mede ondertekend door zes officieren van de Martin Behr- man, den purser en twee leden van de bemanning Ook de Amerikaanse vice- consul heeft zich bij het protest aange sloten Het gehele document is gezonden aan het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken, de Nederlandse en de Ned-Indische regering

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 5