Musicale Parade brengen Schoorl wacht U! Alkmaarse Boys maken een kans 1 Alkmaarders bleven met hun cabaretgroep in de sneeuw steken redikbeurten NEMA AMERICAINl A.B.T. Een Alkmaarder die achter de schermen vc kan kijken Neem Linggadjati maar aan, dan kunnen we tanks kopen om ze er uit te smijten Voor wedstrijden 2de kl. kampioenschap van Nederland cadre 35/2 Economische delicten De duinen zijn er veilig! Zal Alcmaria zich handhaven 99 AG 30 MAART 1947 2 uur, ds. Bierman <be lidmaten). HERMER, 10 uur, de heer sen dienst. 10 uur, ds. Kastein (b(,„ aascoll.) ev- \FTDIJK, av. half 8, ds e Vrijdag en Pasen. i an ten en anderen, di op opname van de Pre' tier kerk op de komend» vordt verzocht om di irzover zulks nog niet spoedigste te zenden, 0p. lijk Donderdagmorgen ij ezit zijn. I nde Zondagen dienen wa I te ontvangen op Vrij da» lijk 9 uur. g )NDAGSDIENST iPOTHEKEN. g zal de dienst worno, vei 1 door apotheek Wan», omgeving vertoeven, die blijk hebben streven van de K.A.O. Vol. 99 ■Wij hadden dezer dagen een gesprek L heer S. Spruit, een Alkmaar der wiens musicale prestaties in het lichtere genre hier algemeen bekend en gewaardeerd zijn. De aanleiding tot dit onderhoud was Jlfeit dat de heer Spruit sedert em- ïftijd met een cabaretgezelschap ons land doorkruist om overal wat af- te brengen in het vaak een- He leven van onze militairen. En niet alleen in ons land heeft hij met tin gezelschap reeds de zoo nodige verstrooiing gebracht, ook in Enge land zijn onze daargelegerde militai ren bezocht en het zijn voornamelijk onze geuniformde jongens, die daar ver van huis in een voor hen vreemde evoort. Ook zal de in de avond- en nacht, itotheek geopend zijn. mble, no. 747289 en late., r Davos is uiterst sugge laxter heeft juist genoe, i 1 op haar rol, om den lie iet Afrika-korps te belt., oheim zagen wij bete: ■anieten masker en ziji. P kunnen toch wel bij sen. Ongeveer zó zullen I en „Feldmarchall" hebben] Een film om niet te ver- R EN CLEOPATRA. gestemde verwachtingen ij gisteravond naar de een film naai>een werk Shaw, uitgevoerd in tech- noest en kon niet anders evenement op filmgebied, vij ergens gelezen hebben f heel tevreden was met ïg van zijn werk, hoewel peweren dat zijn tevre- anders dan een uitvloei- idelheid kon zijn geweest, r huis wandelend, moes- lf bekennen, dat in dit waarheid moet hebben Technisch is deze film voerd en doet heel veel Alexander Korda's „De lad". Gedurende ruim an- vertoeft men in een van prachtige kleuren, stond op hoog peil, hoe- igh (Cleopatra), af en te ^e momenten vertoog* eze film ons heeft teleur t slechts een blik wordt 1 zeer korte periode van n Cleopatra en de film einig handeling bevat. werk van Shaw goedgemaakt door de 'gen, doch daarvan is zeker in de Hollandse te bemerken. Voor het wij toch een ieder aan aan zien, mede om het nte en mooie voorpro- HOEN VAN ZORRO mende eerste deel is het ideren, dat ook het twee- leze week in het A.B.T. 'nd, grote belangstelling innender zijn de avontu- oekers leven geheel mee. chzelf bij het legioen en isaties mee. Voor de lief- iit genre iets aparts. /ordt het hoofdnummer een aardig voorprogram- gegeven het streven van (Recreatie en algemene ontwikkeling) welke organisatie Onder de bemoeiingen van de Niwin valt, bijzonder te waar deren. Leider van deze cabaretgroep, welke uit vele personen, waaronder een zevental dames bestaat, is de bekende musicus Guus Brox, die bezig is zich een wereldvermaard heid ie verwerven. De heer Spruit is in deze groep niet de enige Alk maarder, want conferencier van de „Musicale Parade" is de heer Andre Carroll, die onze stadgenoten beter zul illen kennen als de heer Kesselaar een der kunstzinnige gebroeders g„ die allen van Alkmaarse irigine zijn. Een cabaretgezelschap in de !et meest interessante deel van de tournee is ongetwijfeld de tocht naar ■geland geweest in de dagen, dat de gpeeuw hier velden en wegen bedek te,! maar dat men er in Engeland zoo mee gezgend was, dat de wegen door Metershoge sneeuwbergen totaal on- Mgaanbaar waren geworden. 1 Het gezelschap trad in Langhalm op voor 1500 Hollandse militairen en liet deze niet alleen genieten van zijn musicale prestaties maar ook van de sketches, welke inmiddels zijn ingestudeerd en die overal een da verend succes hebben. In Langhalm werd besloten de voorgenomen tweede voorsctelling niet te geven uit vrees, dat men er anders niet meer vandaan zou kun nen komen. Met vier militaire wa gens en veertig manschappen werd de tocht ondernomen, maar al gauw liepen de auto's vast en moesten alle artisten de militairen helpen om de sneeuw van den weg te ruimen. Meter voor meter kwam men vooruit, maar al spoedig kwamen de wagens in greppels terecht en er bleef voor de artisten geen andere keus dan, met dekens om hoofd en schou rs geslagen, enkele kilometers te voet al te leggen, om zo op de plaats van vertrek terug te kunnen komen. De dames kwamen ziek in Langhalm terug. Men moest naar Spitlegate, maar de dlitaire autoriteiten brachten het erzoek van een duizendtal jongens 'ever, die de voorstelling nog niet ge zien hadden en er op aandrongen, dat er althans nog een matiné zou worden gegeven, welke inderdaad plaats vond en die natuurlijk een overweldigend Succes had. Successen in Londen. De tocht naar het hoofdkwartier in ionden werd mogelijk doordat de mi- Itairen van vlammenwerpers gebruik Taakten. De weg naar Norwich kon porden vrijgemaakt en vandaar ging fct Scala Theater een voorstelling let Ccala Theater een voorstelling perd gegeven. Diverse impresario's wilden hier beslag leggen op Guus Brox die in de „Musicale Parade" o.a. met zes aceordeonspelende fami lieleden optreedt, maar deze besloot zijn dapper groepje en daardoor de Hollandse militairen trouw te blijven en naar Holland terug te keren. Een reis met de K.L.M. durfde het gezel schap niet aan zodat allen per boot weer in ons land terug kwamen. Ook hier in Holland ligt nog een dankbaar arbeidsveld vor dit caba retgezelschap open en dat het werk gewaardeerd wordt bleek de artisten wel in Assen waar na hun optreden, te hunner ere, een grote militaire parade werd gehouden. Wellicht trekt het wakkere groepje nog naar Duitsland maar daarvoor moet de toestemming van de bezettingsauto riteiten worden verkregen. Het werk, zo beslot de heer Spruit, is uiterst dankbaar want nergens wordt het optreden van artisten meer gewaardeerd dan in de kampen en ka zernes waar onze jongens het vader land dienen en aan enige afwisseling in hun vaak eentonig bestaan meer dan ooit behoefte hebben. Moge de „Musicale Parade" zowel hier als in het buitenland nog vele successen boeken. De beide „aatjes in de vulpendop zorgen er voor, dat de lucht bij het opschroeven van de dop kan ontsnappen. Ze moeten goed schoon gehouden worden anders krijgt U, indien de ingedroogde inkt door de warmte in Uw zak oplost, vuile vingers. GESLAAGD. Gister slaagde te Utrecht voor het candidaatsexamen Ned.-Indisch Recht mej. E. W. M. de Wilde alhier. GEEN SPREEKUUR. Naar wij vernemen is de heer M. Coerts, wethouder, verhinderd Maan dag a.s. zijn spreekuur te houden. Als de belastingen afgeschaft voudig naar de maat- teun worden overgehe- geldt ook voor normale ils we optimistisch wil- van de veronderstelling e hier alleszins degelijke l zullen krijgen, dan ngoed" zoals men dat gt voor moeilijke pro industrie eist arbeiders Iers die ter plaatse wo- e arbeiders hebben hui- en die zün er niet. Zü jes nodig en die zijn er ook niet of ze zjjn heel ;el duur omdat ze overal en. 'orrnt een probleem, dat tigt, dat er in deze tijd ustrieterrein niet zoveel zal zijn, al heeft de ge- ran dan ook grote ver- rplaatsing van industrie- lelijk is en daarin zit het ogenblik wat meer s, dat het bouwrijp ge- ieterrein vooreerst door istigde zaken in gebruik i. tal van ondernemingen, „gelegen" zijn, die be- rwater en spoorverbin- de deur hebben en die aar gebruik zullen ma- degenheid hun fabrie- :en naar de Huiswaar- ïrplaatsen. arnaar eens een onder- daarvan kan van zeer zijn, zowel voor de tng der nu reeds be- als voor de prijs iraks voor de bouwrijp 1 zal kunnen vragen. Tj. Ad. TOT AMBTENAAR O. M. g BENOEMD. Bij Kon. besluit van 20 Maart 1947 »o. 36 is benoemd tot ambtenaar van het openbaar ministerie bij de kanton gerechten in het arrondissement Alk maar mr. G. W. von Meyenfeldt, in specteur van politie te Amsterdam, tevens officier-fiscaal bij het bijzonder gerechtshof aldaar, wonende te Heem- tede. BEZING „EX ORIENTE LUX". Y Onder grote belangstelling verzorgde listeravond voor bovengenoemd gezel- ichap Dr. H. C. van Esveld een le ting met lichtbeelden over de Water voorziening in de Oudheid. Vergezeld Var. zeer fraaie lichtbeelden begon spr. rijn lezing met een overzicht van de Waterwerken van omstreeks 2000 jaar. iVoor Christus in de steden Gezer, Me- giddo en Oud-Jeruzalem, om vervolgens pver te gaan tot de watervoorziening i de paleizen van Koning Hiskia. Van Verschillende systemen werd in de oud heid gebruik gemaakt, doch vooral het 'tunnelsysteem was alom verbreid. Zeer nteressant waren de afbeeldingen op ;<>ude Griekse vazen, van badhuizen met roonnentempels bij de oude Grieken. Oat in hygiënisch opzicht de Romeinen zeker niet onze minderen waren, wordt Vel aangetoond door het feit, dat het Waterverbruik in het oude Rome, dat jtoen één millioen inwoners had, gelijk .stond aan het waterverbruik van het tegenwoordige New-York. Dit water- Verbruik wordt slechts overtroffen door j e stad Chicago. De lezing werd beslo- I A' atbeeldingen van opgravingen bij Pompei', waar o.a. een geheel loden uizenstelsel is blootgelegd, dat tegen woordig, bij feestelijke gelegenheden i T f j eens in werking wordt gesteld, inderdaad een zeer interessante en leer- I zame lezing. worden zijn we er vóór Er zijn in ons land heel wat men sen, die niet precies weten wat de overeenkomst van Linggadjati bete kent, maar er zijn er in Indië tien duizenden, misschien wel honderddui zenden, die er helemaal niets van be grijpen. Dat bewijst een. zeer interessante brief van den heer drs. H. F. Wiebols, een Alkmaarder, die thans controleur bij het Binn. Bestuur te Kota Baroe (Poeloe Laoet) is. De aan zijn familie gerichte brief, waaraan we het onderstaande ontle nen, is natuurlijk vóór de onderteke ning van het accoord geschreven, maar hij geeft zulk een interessante kijk op de mentaliteit van zovele in heemsen, dat wij onze lezers de vol gende beschouwing niet willen ont houden: „Morgen gaat de K.N.I.P. op Java over Linggadjati beslissen. Onder tussen zal er een republikeinse com missie naar Z. Borneo komen om voorlichting te geven aan de S(eri- kat) K(erakdjatan) I(ndonesia), de grootste politieke partij in Z. Borneo, die zich achter Sjahrir gesteld heeft. De bedoeling is om te komen tot ver kiezingen in plaats van de onlangs mislukte en de staat Borneo op te richten met de residenties West en Oost tezamen, dus a la Indonesia Ti- moer (Oost Indonsië). Onze Kjai Besar (indonesisch hoofdbestuursamhtenaar) is terug van zijn politieke tournee naar Bata via, Den Pasar en Djocja, waar hij Sjahrir, Pangeran Noor (de republi keinse „gouverneur" van Borneo) en Soekarno heeft ontmoet. Tanah Boemboe-Poeloe Laoet wordt in drie landschappen opgede'eld, elk onder bestuur van een Kjai Kepala (indon, bestuursambtenaar en een Raad van vier leden. Deze landschapjes kunnen zich verenigen of federeren tot een daerah, een autonoom onderdeel van de negare (staat) Borneo, die weer lid wordt van de Ver. Staten van In donesië of wel Uegara 2 Serikat In donesia. Het is een fraaie, maar wankele constructie. Propaganda-affiches. De Kjai Besar had twee propagan da-affiches bij zich van de republi keinse voorlichtingsdienst. Op één was een tweetal rotsen getekend, gescheiden door een die pe kloof, waarover een plankje. Een man wil op het plankje stap pen. Aan de overkant is alleen een bloem. Het geheel stelt voor de ontwerpovereenkomst-Linggadjati. Tweede affiche: in het Maleis 'n opschrift: „Neem Linggadjati aan, want dan kunnen we kopen Volgen de tekeningen van een tank, kanon, bommenwerper en kruiser! Dit plaatje deed zeer gemengde ge voelens bij mij ontstaan. Neem Ling gadjati aan, zegt de republiek, dan worden we erkend, kunnen relaties aanknopen, geld verdienen en dan oorlogsmateriaal kopen, om jawaarom en waarvoor? Om ons er na een paar jaar uit te gooien? Om bij de latere onderhandelingen over de Unie of los van Nederland met de gepantserde vuist te kunnen slaan? Reculer pour mieux sauter. Wat ter vergadering gezegd werd. Vanmorgen heb ik een vergade ring van de Serikat Karakdjatan Indonesia in Kota Baroe bijge woond. Alle redenaars (plaatselijke figuren en gematigd over het alge meen) begonnen en eindigden hun rede met merdeka en een soort van Hitlergroet, uitgesproken op zn feldwebels. De inhoud van het gesprokene was overigens rustig, maar het hele ge doe is zo'n amateurisme, naïef en xo onbeholpen, dat je medelijden krijgt met deze verwaterde revolutie, tragle- comedie. Overigens zijn er ook nog geschrokken merdekagasten. Ergens in de Hoeloe Soengei (Borneo) werd door de aanwezigen op een politieke vergadering ge vraagd of na de vrijmaking de be lastingen zouden worden afgeschaft Uitgelegd werd, dat zoiets onmoge lijk was. Of de Hollanders verder nog sud- sidie zouden geven? Neen, was het antwoord. Na ae vrijwording moeten we alles zelf do enen zelf betalenO, zei de ver gadering, „dan doen we niet mee, want dan wordt die vrijwording ons te duur." Moet je daar om lachen of huilen? Voor den man in de kampong is al les nog abacadabra. Overigens zijn de S.K.I.-voorman nen hier in Kota Baroe zeer gematig de, reële kérels, waar wel wat mee te bereiken is als 't onnut gepraat over nauwelijks begrepen begrippen als democratie en zo achterwege gelaten Wordt. Tot slot: Op Poeloe Laoet, ter groot te van Noord-Holland, met 100.000 inwoners, komt misschien één dokter. Denkt U zich eens even In, dat in Noord-Holland de eerste arts zijn intrede zal doen!" ABONNEMENTS-CONCERT H.OV, Schubert's .Onvoltooide" opende dit programma van het laatste concert dezer serie, want er volgen nog twee Beethoven-concerten. Dij werk, waarvan wel iedere noot aan iederen muziekminnaar bekend is, werd natuurlijk uitstekend gespeeld, maar er was toch niet dat musiceren, wat alleen maar kan voortkomen uit innerlijke bewogenheid, en den luiste raar treft. Te veel gespeeld? Toen volgde de kennismaking met een werk van E. Chansson (18551899) „Poème de 1' amour et de la Mer" op tekst van Maurice Bouchior. Dit werk voor zang en orkest, werd gezongen door Trude Westerouen van Meeteren. Dit werk, wat wel zéér romantisch en lang van stof is, bood de zangeres veel kansen tot schoon vocaliseren. Wat de lagere regionen betreft, heeft ze daar ten zeerste gebuik van ge maakt, en gaf met wisselend geluk van Chansson's Poème een zeer aanvaard bare vertolking. De orkestbegeleiding klonk hier en daar wat onzeker. De „echte muziek", dat ondefinieer bare wat achter de noten staat, scheen pas te beginnen, na de pauze met do Symphonie no. 5 van Dvorak „Aus der neuen Welt". Dirigent en orkestleden hadden hier volledig con tact gevonden. Deze brillante en prachtig geïnstrumenteerde symphonie liet dirigent Adam met ware bezieling ten uitvoer brengen. De zeer gave klank-productie van de blaas-instrumenten verdient terecht een extra-vermelding. Na het laatste accoord volgde er een ovationeel ap plaus, de dirigent werd door het ent housiaste publiek teruggeroepen, en liet zeer sympathiek het orkest in de gebrachte hulde delen. De H.O.V. heeft met de abonne- ments-concerten succesvol gewerkt, en veel luisteraars aan zich verplicht, door ook nieuwe en alhier onbekende composities uit te voeren. Hopen we, dat voor een volgend sei zoen de romantische componisten iets minder, en de klassieke wat méér aan de beurt komen. Nederlandse compo nisten van deze tijd zou men hier ook gaarne eens horen. •- Musicus. VERGOEDING WEGENS UITGESTELDE INLIJVING. De dienstplichtigen der Koninklijke Landmacht, wier opkomst in werke lijke dienst tengevolge van het kolen- gebrek is uitgesteld en die hierdoor nadeel hebben ondervonden, kunnen voor een geldelijke tegemoetkoming in aanmerking komen. Inlichtingen hieromtrent worden verstrekt ter gemeentesecretarie, afd. Militaire Zaken, van 912 uur. opstellingen Alcmaria komt morgen tegen WMS uit met Brouwer: Maassen en Hendriks; de Grand, Mulder en Rootring; Godvliet, Swaerts, v Wieringen. Schmidt en de Buyzer alkm boys—spartaan 4. In de thuiswedstrijd tegen Spartaan komt Alkm Boys uit met: Kramer; Slik ker en de Ley; Admiraal, Blok en Bart; Indri. Appel, United, v Zon en Ver meulen In Alkmaar nemen vier spelers deel aan de voorwedstrijden. ieder speelt tegen elk der andere twee partijen van 300 caramboles. Donderdag werden de eerste vier partijen gespeeld in Hotel „De Nachtegaal", waar thans twee prima biljarts staan met nieuwe lafcens en prima ballen. Het materiaal vol deed uitstekend. De eigenaar, de heer Wessels, heeft geen moeite en kosten gespaard om de wedstrijden te doen slagen. Jan Moejes speelde zijn twee partijen tegen Jan Veken en G Wessels zijn twee partijen tegen A Peetoom. Ie partij Moejes—Veken. Moejes was uitstekend op dreef en maakte o.a. series van 52, 48, 69, 43 en 55. In 12 beurten was hij uit spelende met een gom. van 25.— Jan Veken kreeg weinig kans en bleef op 70 staan. 2e party MoejesVeken. Thans waren de rollen omgedraaid In de eerste 10 beurten won Moejes weliswaar een kleine voorsprong van 102-66. Maar 5 beurten later was Jan Veken uit. Hij kwam er geheel in en deed allen verrast staan. Eerst een serie van 124. Prachtig beheerst gespeeld, die een luid applaus verwierf. Het restant maakte hij in 4 beurten o.a. met een serie van 53. Zijn gem. bedroeg 20. Moejes bleef in de partij op 200 staan (gem. van 13). Ie party Wessels—Peetoom. Deze was in 18 beurten beëindigd met 300208 in het voordeel van Wessels, die in de 6e beurt een fraaie serie maakte van 126. Zijn spel maakte een prima indruk, zyn gem. was 16.66. Het spel van Peetoom voldeed eveneens zeer goed. Hij kent het spel goed en was een waardige tegen partij Maar die grote serie besliste de strijd. 2e party Wessels—Peetoom. Ook hier waren nu de rollen enigszins omgekeerd. Peetoom zette direct op fanatieke wijze dc stryd in, wist een voorsprong te nemen en die tot het einde te behouden. Hij maakte verschillende nuttige series, ter wijl Wessels maar niet op dreef kon ko men. Moeilijke stoten en stoten die op ongelukkige wijze juist mis gingen drukten het gemiddelde. Tenslotte won Peetoom in 27 beurten met 300—268 (gem. 11 en 10). Elk der deelnemers heeft nu één partij gewonnen. De alg. gem. zijn nu Moejes 18,51, Veken. 13,70, Wessels 12,62 en Peetoom 11,28. TWEEDE DAG Moejes en J. Veken winnen beide partyen. Gisteren werden in Hotel „De Nach- gaal" deze wedstrijden voortgezet en wel met de partijen Moejes—Peetoom en Wes sels—Veken (elk tweemaal). 's Middags won Moejes van Peetoom in een door de eerste zeer goed gespeelde partij. In 14 beurten had Moejes de 300 vol, zijn tegenstander bleef op 66 staan, gem. 21*43 en 4,60. In de avond-ontmoe ting bracht Peetoom het tot 131, terwijl Moejes in 12 beurten uit was met in de in de laatste 7 beurten series van 94, 21. 39, 31, 42, 11 en 26 (gem. 25 en 11). 's Middags won Jan Veken van G. Wes sels. Deze laatste bleef beneden zyn kunnen. De eindstand was 300263 in 17 beurten. Ook 's avonds kon Wessels zijn beste vorm niet vinden en verloor met 300—156 in 21 beurten. Duidelijk bleek ook nu weer, dat het bij het bil jartspel ook mee- en tegen kan lopen Wessels had Fortuna niet op zijn hand, Jan Veken heeft uitstekend gespeeld^ kalm eri rustig en met overleg. Een spel, dat zeer goede beloften inhoudt voor de toe komst. Na vier partijen is de stand: 1. J Moejes 6 p., 1100 car. in 53 beurten, alg. gem. 20.75. 2 J Veken 6 p., 970 car. in 65 beurten, alg. gem. 14.91. 3 G Wessels 2 p., 987 car. in 83 beurten, alg. gem. 11.88. 4. J Peetoom 2 p., 705 car. in 71 beurten, alg. gem. 10.—. Heden, Zaterdag, spelen Moejes—Wes sels en Veken—Peetoom tweemaal tegen elkaar, 's middags en 's avonds. persoonlijk kampioenschap le klas alkmaar Voor dit kampioenschap hebben zich 10 spelers opgegeven Er kunnen er 8 ge plaatst worden, waardoor voorwedstrijden nodig zyn Deze zullen in de week van 1—5 April in Hotel de Nachtegaal ge speeld worden De tien deelnemers zijn: D Buisman (3 Huiten)gem 6,81; J Bur ger (Optimisten), gem 5.40; C Hoed (Opti misten^ gem 5,76; C Honing (Exc), gem 7,94; a'h v Lingen (ZEKZ?). gem 7,45; P Schouten (Exc), gem 5,71; Jb Smit (N ge dacht), gem 6,20; W Watertor (O Ons), gem 7,06 librt; A Wijkhuizen (3 Ruiten), gem 6,82; Jb Zwart (WJK)f gem 7,21 libre Elke deelnemer speelt 4 partijen van 150 car cadre De twee laagstgeplaatsten vallen af 12, 13. 19 en 20 April worden de eindwedstrijden gespeeld 'n Vleescomplot. Er bestond een hechte samenwerking tussen de familie G. te St. Pancras en den caféhouder N. te Alkmaar op het gebied van schapenvleeslevering. Over een periode van pl.m. 1V« jaar werd een hoeveelheid van pl.m. 600 kg. vlees zonder afgifte van bonnen gele verd aan diverse gezinnen in Alkmaar. De gebr. S. zorgden dat het vlees bij N. kwam en deze en G.'s echtgenote zorgden voor de verdere distributie onder de klanten. 't Zaakje werd echter ontdekt en deswege waren gistermiddag de 4 „fir manten" voor den economischen réch ter gedagvaard. Mevr. G. beweerde, dazij slechts tweemaal vlees had weg gebracht, het geen de Officier zo vrij was niet te geloven. Tegen haar werd een geldboete van f 100 geëist en een voorw, gevangenis straf van 4 mnd. met proeftijd van 2 jaar. Door den economischen rechter werd zij, in verband met de moeilijke finan ciële omstandigheden, tot een boete van f 25 subs. 15 dagen, benevens 4 maanden voorw, gevangenisstraf, proef tijd 3 jaar, veroordeeld. Tegen den caféhouder N. eiste de Officier 4 maanden gevangenisstraf. N.'s raadsman, mr. Berkhouwer, meende dat N. alleen veroordeeld zal kunnen worden voor het vlees dat hij zelf heeft gebruikt, en verzocht den econom. rechter te willen overgaan tot een voorwaardelijke straf. Mr. v. d. Wal Bake besloot te dien einde een rapport in te winnen. Corn. G. beweerde thans, dat hij het wel vervoerd had, maar niet had ge weten dat het vlees was. „Kletskoek", beweerde mr. v. d. Wal Bake, en wist binnen korte tijd verdachte tot een be kentenis te brengen. Tegen dezen ver- dache eiste de Officier 2 maanden ge vangenisstraf, waarna de rechter ver oordeelde tot 14 dagen. A-sociaal. Mevr. Anna H.de S. te Alkmaar had tot driemaal toe. op een van mevr. G. tegen geld in pand aangenomen stamkaart, bonkaaren enz. gehaald. De Officier merkte op dat dit een klein staartje was van een groot muisje. Hij wenste deze a-sociale handeling be straft te zien met een flinke boete en eiste f 100 subs. 60 dgen. De recher maakte er f 60 subs. 24 dagep van. De meeste Nederlanders, enkele deviezensmokkelaars natuurlijk daarge laten, zullen hun vacantie dit jaar nog wel in eigen land moeten door brengen. Na ons bezoek aan Bergen en Egmond aan Zee hebben we daar om ook in Schoorl ons licht eens opgestoken. In het park van het kasteel Bouvigny bij Breda, waar het opleidingskamp van het V.H.k. is gevestigd, werden dtie vrouwelijke officieren beëdigd. De commandante, majoor Smit, neemt de eed af. Tweede klasse A. Werden in de A- afdeling van de tweede klasse vorige week slechts drie wedstrijden ge speeld, voor morgen staat weer een volledig programma te wachten, en het is te hopen, dat de velden onder tussen zó zullen zijn verbeterd, dat alle wedstrijden doorgang kunnen vinden. Het leidende Zeeburgia komt tegen H.V.C. uit de middengroep, terwijl de Alkmaarse Boys een thuiswedstrijd spelen tegen de Spartaan. Voor de Boys ligt hier een kans, vooruit te komen! Ook A.F.C. heeft een zwak kere tegenstander, n.l. R.C.H., dat voor deze wedstrijd naar Amsterdam moet. Voor W.-FrisiaDe Kennemers lijkt het voordeel aan de kant van de Enkhuizenaren, en tot besluit staat hier W.F.C.Hilversum op 't pro gramma. 3e klasse D. In ons rayon wordt in deze afdeling de belangrijke wed strijd om de laatste plaats gespeeld, die wel eens van groot belang kon zijn voor het verdere verloop. A.D.O. ontvangt n.l. Schagen. Weet Schagen deze wedstrijd te winnen dan is de kans groot dat de Heemskerkenaren lantaarndragers zullen blijven. Ook voor HRC is een dergelijk resultaat niet ongunstig omdat ADO dan nog maar drie wedstrijden heeft, n.l. WMS thuis en uit tegen APGS en Zaan dijk. Een gelijk spel ligt echter het meest in de verwachting. Hollandia is tegen OVVO niet kans loos temeer daar de wedstrijd in Hoorn wordt gespeeld. Zaandijk zal de laatste illusie van APGS de bodem inslaan, terwijl daarna nog resteert de wedstrijd WMSAlcmaria. Wij kennen de kracht van de Alkmaarders, maar WMS is op eigen veld een lastig te genstander en technisch een der bes te ploegen uit deze afdeling. Eerlijk gezegd menen wij dat de Alkmaar ders een veer zullen laten. OPSTELLING RANDERS. Het elftal waarmee Randers mor gen tegen Zeevogels uitkomt bestaat uit: S! Blom, doel; C. v. Sol en G. Teuwing, achter; G. v. Berkum, Th. Schot en H. Bakker, midden; R. Bakker, J. Stroet, v. d. Kleij, P. Tei- geler en A. Jansen, vóór. BESPREEKT VOORUIT! Wie in Schoorl van de zomerzon wil gaan genieten, doet er goed aan reeds nu voor onderdak te zorgen, al dus de heer Selhorst, secretaris van de afd. Schoorl van de» plaatselijke V.V.V.! Hotel „De Rode Leeuw" is voor de Paasdagen reeds geheel volgeboekt em ae zomermaanden beginnen ook aardig vol te lopen. Speelduin en speeltuin verwachten via Pakketboot en stoom tram een ware invasie van „schoolrei- zende" kinderen. Er is op gerekend! Ook de pensionruimte is reeds voor een groot gedeelte bezet, mede doordat enkele, in de oorlogsjaren hierheen gé- evacueerde inwoners van Den Helder en Petten, nog steedss niet kunnen of mogen terugkomen. Bijzondere attracties zullen de gasten niet geboden worden. De gemeente Schoorl is van Aagtdorp tot de drievou dige Pettemer zeewering trouwens zo rijk aan natuurschoon, dat dit niet als een gemis zal worden gevoeld. Alleen het vergezicht, dat men van de duin toppen over het wijde polderlandschap heeft is al een gang naar Schoorl waard! VLUG EN VEILIG. Bovendien kent Schoorl nog een aar dige aantrekkelijkheid. Hoewel de heer Selhorst natuurlijk niets kon garanderen mogen de Schoorlse bossen en duinen gevoegelijk tot de veiligste langs onze kust gerekend worden. Mijnen en an der oorlogstuig veroorzaakten nog geen enkel ongeluk. De bussen gaan binnenkort om het uur rijden en ook het vrolijk klepelen de tramnietje zal Schoorl vaker aan doen. Op ^et strand te Camperduin, is, naar wij van den heer Medendorp, V.V.V.'s secretaris van Camperduin vernamen, eveneens voor de veiligheid gezorgd. Op het strand, waarvan de gemeente dit jaar een groter gedeelte dan voorheen pachtte, zijn n.l. ten gerieve van in nood verkerende baders weer de be kende palen met boei-en-lijn geplaatst! HET ZAL DRUK WORDEN. Camperduin verwacht dit jaar zelfs meer bezoekers dan voor de oorlog. Het aantgl aanvragen, dat op het secreta riaat binnenkwam is nu reeds zeer groot. Bovendien zal de W.R.V. gedu rende de zomermaanden excursies naar Camperduin organiseren. Teneinde deze gasten behoorlijk te kunnen ontvangen zal waarschijnlijk een grote tent worden opgezet, die tijdelijk als uitspanning dienst zal doen. Volgend jaar hoopt men er een permanente gelegenheid te bou wen, VOLDOENDE RUIMTE VOLKS BELANG. In verband met deze plannen en het gebrek aan voldoende pension ruimte hield de heer Medendorp, die zelf druk bezig was de aan zijn kwe kerij toegebrachte oorlogsschade te herstellen een warm pleidooi voor het verlenen van faciliteiten bij de bouw van hotels, pensions e.d. „Het betreft hier een volksbelang! Ons volk moet, vooral na deze ijzige winter, ook volop van de milde zijde der natuur kunnen genieten!" KAMPEERDERS, OPGELET! Tenslotte deelde de ijverige secreta ris ons nog mede, dat alle kampeerders, die hun bivak in de gemeente op wil len slaan, in het bezit moeten zijn van een ANWB-kampeerkaart! In de loop van de zomer zullen enige muziek-uit- /oeringen worden gegeven. „LET OP UW SAECK!" Men ziet het: aan de V.V.V. Schoorl zal het niet liggen. Wie echter zijn va- cantiedagen in deze duinen wil door brengen, zorge ervoor, dat hij er bijtijds bij is. Een blonde Schoorlse schone, die als de verpersoonlijking van de Lente de bus instapte, werd tenminste door een aantal soldaten met een dusdanig ent housiast „Oh Madeion etc." begroet, dat de waarlijk zomerse dagen niet lang meer op zich zullen laten wachtep!

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 3