NEDERLAND KLOPT BELGIË MET 2-1 hoogspanning Enthousiasme gaf de doorslag Slechie wedsirijd bij harde wind rijzen Staatsloterij Castncunr honden vergiftigd. Belgen hadden gelijk spel verdiend Holland-België-sfeer Het verloop van de strijd Feuilleton 5 maanden Bergman scoort.... De Belgische gelijkmake1*, maar 4HAGE, 8 April. 5. 2, 8689, 14611. 2, 8158, 9497, 10325. 1, 5245, 12810. 1, 5555, 7624, 8354, 10653 ogenblik zijn bruid had verloren. „Moeilijkheden?" informeerde ze, be langstellend. „De kwestie is", zei Hans, die snak te naar een levend wezen, dat een ogenblik zijn zorgen zou kunnen delen, de kwestie is, dat ik gesolliciteerd heb en geen schijntje van een kans krijg". „Waar heb je gesolliciteerd?" vroeg het meisje, nadat zij op een stoof had gestaan om een ketel kokend water in een nikkelen koffiereservoir te gieten. „Hier op 't kantoor", antwooordde Hans. „Hé", zei het meisje, een tikje ver wonderd, terwijl zij een handvol lepel tjes greep en die vlug over een rijtje schoteltjes distribueerde. „Ik dacht, om zo te zien, dat jedat u „Wat dacht u?" informeerde Hans opkijkend. „Dat u eigenlijk iets anders van uw vak was", ze 't meisje, „ik dacht zo. ,;Ik ben ook eigenlijk iets anders", zei Hans. „als u 't precies weten wilt ben ik hulpkellner in een volkskroegje in de Korte Utrechtse Dwarsstraat". „Zonde", zei het meisje. „Voor het cafétje?" vroeg Hans. „Doe niet zo dwaSs", zei ze met een glimlachje, „voor jou.... voor u, be doel ik natuurlijk. Waarom probeer je niet wat anders?" „Tja, waarom?" zei Hans, terwijl hij zijn schouders ophaalde, „waarom eigenlijk niet. Ik probeer 't toch al. Er werken hier honderden mensen me', verschillende bezigheden en verschillen de salarissen, maar voor mij schijnt er totaal niets bij te zijn en ook niets bij tc zullen komen". Het meisje knikte medelijdend er schoof met een brede taartschep drie gebakjes op een bordje. „Je moet de moed maar niet opgeve", zei ze, „ik heb ook jare van armoe en ellende gekend voor ik buffetjuffrouw ben geworde". Hans van Linschoten keek aandachti ger naar de blonde verschijning met wie hij in gesprek was. Zij had jaren van armoede gekend en nu was zij dan buffetjuffrouw geworden. Als je haar positie moest wegen en maatschappelijk bezien een cijfer moest geven, zou het waarschijnlijk ternau wernood „voldoende" zijn, maar zij had haar ideaal bereikt en was gelukkig. Zij stond daar in haar keurig costuumpje, blond, blank en blozend tegen een ach tergrond van rose crème, van slagroom en confituren, in een omlijsting van spiegelglas en zon-kaatsend nikkel, als een sprookjesprinses uit een prenten boek. „Ik ben blij voor u", zei hij, „dat u gelukkig bent". Het meisje glimlachte. „U zal uw kans ook nog wel krijgen", zei ze, maar op hetzelfde ogenblik verstrakte haar gezichtje. (Wordt vervolgd.) [ezamenlijk na de bevrij. >edig in verbinding met en 't polderbestuur van tot herbouw te geraken, verse besprekingen en on- ;en tussen deze drie par. i we alleen releveren eperkte plaatsruimte ons it dat Ged-. Staten des. iet het plan zijn gekomen aan 't verkeer te onttrek, dit plan zijn toen verschil, zwaren binnengekomen, ieuw het potlood ter hand ien. n, dat deze brugbouw beslag zal kunnen krijgen, zo lang op is gewacht. l'ERK GEGUND 'eisel van een onlangs ge. t hrijving voor rekening derl Amsterdam betreffende ri. bestratingen, is het werk I aan de laagste inschrijver I i de Jong, alhier voor Met de werkzaamheden i aanvang gemaakt. 1DEDELING VAN (JZENCOMMISSIE selijke Prijzen Commissie s mede te delen, dat behou. ikele uitzondering, alle ar- talages en op toonbank tot nwezige artikelen moeten i, en dat voor controle van oor de consument een han- in de handel is gebracht a n een ieder kan contróleren e veel wordt gevraagd. De aadt 'n ieder aan, zich van, boekje te voorzien. CHR. BOND VAN IHEIDSPERSONEEL ïlijke afdeling van de Ned. id van Overheidspersoneel 'rijdag 11 April een leden- in de zaal van lunchroom pr. is de heer C. de Bruin, ïrder, dip zal spreken over erp: „De Christelijke Vak- n het Overheidspersoneel'. jVERING VACANTIE- BONNEN n. Nederl. Bouwvakarbei- houdt zitting op Vrijdag 11 Zeeweg 15, voor het verzil- vacantiebonnen. estelijke Veluwezoom is in I n weken grote beroering idelijke bevolking gewekt I tiging op grote schaal van I of honden. Aan de hand vanl klachten kan worden vast-[ in een tijdsverloop van een I len minstens 40 honden de sdood gestorven zijn. >eerde landbouwers wijzen I enzelfden persoon aan als I naar tot dusver zijn geen I wijzen aangevoerd, jlijkt, dat hier door een on lelijk persoon gewerkt I een geconcentreerd vergif, f k strychnine. Een uiterst i elheid is voor mens en dierl lijk. Het vergif wordt ge-f irborgen in een stuk worst I ets dergelijks; het gevaar l e kinderen zoiets oprapen I hun vingers naar de mont| lang niet denkbeeldig lei richting wordt gewerkt] 3 het werk van de overigi even de revue passeren] de heer Bakker zich aan- te voelen tot de tekening, van hem een portret, een n een boerenvrouwtje. ma en Bood zijn weer bi- i van het stilleven in pot- steltechniek, terwijl de bi- rijk en Hoebe zich voor» lieverf uitten. De heer li et ons een bijzonder af- tekeningetje zien. We W ns niet de enige, die dden, want, naar men on* ras het het eerste werkj# :ht werd Ook van enkel# :n werd werk verkocht, willen we ons nog e?en en met het werk van ó"1 l. Hier doet zich de echt# :leur en fantasie kennen e# ■ve duidelijk het karak- van deze vereniging. Ecc| door in de richting, leeste ligt. De heer van T'l en zijn gehele werk ook van liefde voor e vorm van bloemen, plWj ïen. ons nog te vermelden, da] aanwezig waren de he#' met glas in loodwerk Rover van de Kunstwet#' gel" met mooi handweel' aanwezige kunstuiting*" len vormde dit een harm0' el en we herhalen dan 00 j het begin gezegd hebbe^i geen spijt gehad van (et is dan ook jam"1*1 hier geen aanbeveling I nnen geven om °e ling te gaan bezichtig*^ 5t ogenblik, dat deze re® I 3gen komen, is de be I weer gesloten. In i we U aari brj de volg1e I eens met het werk >ërs kennis te nemen. Het Nederlandse elftal, dat een 2-1 overwinning op de Belgen behaalde (Van onzen specialen verslaggever.) Toen het scoringbord, waarboven de Belgische en onze aan flarden gewaaide nationale driekleur wapperden in de felle bries, de eindstand 21 wees en scheidsrechter Tibaldi voor de laatste maal zijn fluit aan de mond bracht, jubelden 52.000 Nederlanders de zege van het Oranje-elftal toe. In deze vreugdeklanken ging het gefluit der drieduizend Belgen verloren. Reden tot dit fluitconcert was er niet, wel daarentegen was er reden voor teleurstelling, want de Rode Duivels hadden een gelijk spel verdiend. Technisch beter, waren zij in de eerste helft sterker en kreeg Nederland met de 11 meer dan haar toekwam. Het enthousiasme, dat de Ne derlandse ploeg evenwel in de tweede helft aan de dag- legde, gaf de doorslag. Bergman, uitgesproken de beste man in de Nederlandse voorhoede, scoorde voor de twee de maal en hiermede was het lot der Belgen beslecht. Voor de negende maal in successie heeft het Nederlandse elftal op eigen bodem de Belgen verslagen en al is deze wedstrijd dan wellicht de slechtste geweest van dit negental, de Oranje-hemden hebben de duizenden in het Stadion en de ontelbarer. m de huiskamers reden tot juichen gegeven. len stelden zich naast elkander op, de BERGMAN „de beste" „Het was waoterverf", aldus typeer de een rasechte Amsterdammer de tra ditionele wedstrijd tegen de Belgen. Ook al was dit dan wat al te kras uit gedrukt, zo erg ver ernaast was deze hoofdstedeling niet. Technisch stond het spelpeil zo laag, dat men nauwelijks van een interland-wedstrijd kon spre ken. Weliswaar maakte de stormachtige wind klasse-voetbal schier onmogelijk, toch had men van deze internationals mogen verwachten, dat zij zich beter aan de weersomstandigheden hadden aangepast. Aan Nederlandse zijde moet de verkiezing van Lakenberg op een vergissing hebben berust, althans bleef de Nijmegenaar gistermiddag ver bene den peil. De grootste teleurstelling be zorgde Wilkes evenwel het publiek. De Xerxes-speler demonstreerde zo zelden zijn grote talenten, dat hier zeker van een off-day gesproken kan worden. De nieuwe spil Möhring herstelde zich in de tweede helft en schakelde in die pe- riode Decleyn uit. De Nederlandse achterhoede, met v. d. Linden en Kraak aan het hoofd, speel de een goede wedstrijd. Aan Belgische zijde was het meeste gevaar te duchten van de beide vleu gelspelers Lemberechts en Thirifait. In Amsterdam heerste reeds in de voormiddag een ouderwetse Holland België-sfeer. Treinen uit alle richtingen spuwden een stroom van 30.000 reizi gers over het Centraal Station, lange files formeerden zich voor de trams, die af en aan reden om het „leger der gelukkigen" naar het Olympisch Stadion fe brengen, café's en restaurants waren- propvol, Belgische touringcars en per sonen-auto's sierden het straatbeeld en duidden op de aanwezigheid van een aanzienlijk aantal Belgische supporters. Langs de Amstelveense weg en andere straten begaf zich een onafgebroken stroom in de richting van het Stadion, dat zich allengs vulde met een enthou siaste menigte in gespannen afwachting van hetgeen de wedstrijd tegen onze Zuiderburen zou brengen. De prijzen voor toegangsbewijzen stegen met de minuut en alom hoorde men fluisterstemmen: „Wie heeft er nog een kaart over?" De vraag overtrof echter verre het aanbod. De harde wind maakte het verblijf in het Stadion niet bepaald tot een genoe gen en deze felle bries mag tevens als een belangrijke factor gerekend wor den bij de beoordeling van het ver toonde spel. Wapperden de vlaggen op de muren in de richting van de Mara thon-tribune, de corner-vlaggen wezen van doel tot doel, terwijl het muziek corps der Mijnwerkers met een har telijk applaus begroet ongetwijfeld üj geweest zal zijn, als zij de hoek om waren en de wind weer in de rug kre gen. Dm 14,38 uur werd het wachten der tienduizenden beloond en wandelde aanvoerder Decleyn ran het hoofd van zijn Rode Duivels het veld op, gevolgd door het Nederlands elftal. Beide elftal- Brabangonne weerklonk en vervolgens het Wilhelmus, een leger persfotografen deed zijn werk, het publiek hoorde staande de volksliederen aan om an het slot met een klaterend applaus de elftallen te begroeten. De 63ste Hol- Iand-België-wedstrijd had met deze tra ditionele ceremonie een aanvang geno men. Het énige wat nog ontbrak was het voorjaarszonnetje, doch toen Roozen de bal aan het rollen bracht, gaf ook de zon acte de présence, al was het dan slechts voor enkele ogenblikken. Reeds onmiddellijk is Nederland in de aanval. Roozen lost een schot, doch de bal gaat naast het Belgische doel. Uit een vrije schop door de Vroet geno men, schiet Wilkes naast Even later plaatst Stroker naar den vrijstaanden Rijvers, die zijn schot door Daenen ge stopt ziet. Dat het een forse wedstrijd zou worden, bleek reeds in de eerste vijf minuten, toen scheidsrechter Tibal di drie maal Voor free-kick floot. Van 00 naar I1. Zes minuten is de wedstrijd oud, als Nederland de leiding neemt. Rijvers heeft zich in het bezit van de bal ge steld, plaatst deze naar de zijlijn, waar Roozen zich vrij heeft opgesteld. De lange Haarlem-midvoor geeft een scherpe voorzet, de bal belandt op de linkervleugel en het is Bergman, die deze pass benut door onhoudbaar voor Daenen te scoren (10). Het enthousiasme op de tribunes is nauwelijks geluwd of de Belgen heb ben dit doelpunt met gelijke munt betaald, als Lemberechts de bal voor de voeten van Thirifait kopt en deze Kraak passeert (11). Beide doelpunten doen het beste ver wachten, doch het spelpeil zakt zien derogen. Telkenmale wordt de bal te hoog gespeeld en daardoor een prooi van de wind. Wel tonen de Belgen zich technisch iets beter, maar zij zien geen kans zich met kop en schouders boven het Nederlandse spelpeil te verheffen. Het publiek wordt tot enthousiasme gebracht als Wilkes enige Belgen pas seert en vervolgens van 25 meter een keihard schot lost, dat rakelings over 't Belgische doel suist De eerste hoek schop in deze wedstrijd wordt genomen door Thirifait, doch door Chaves hoog over geschoten. Even later breekt Roo zen door, geeft een listige pass naar Bergman, maar de Blauw-Witter schiet in de veilige handen van Daenen. Dat Kraak voor zijn overbuurman niet on derdoet, bewijst hij door de wijze, waarop hij een hard schot van den ge vaarlijken Decleyn vangt. Enkele minuten later maakt de dui zendkoppige menigte zich op een oor verdovend gejuich aan te heffen, als Roozen bij een scrimmage voor het Belgische doel een schot lost. Daenen de bal laat vallen en Bergman er als ds kippen bij is. Onze linksbuiten schiet, maar Daenen is op zijn pQjt terugge keerd en weet de bal uit de rechterhoek te stompen. Nadat de Belgen een hoekschop ge forceerd hebben, die door Thirifait ge nomen, door Coppens ingeschoten en door Kraak gestopt is, plaatst Rijvers bij een Nederlandse aanval naar Roo zen, die met" een omhaal scoort. Scheidsrechter Tibaldi annuleert 't doelpunt echter terecht wegens hands. De Zuiderburen komen thans in de meerderheid. Terwijl Decleyn zich tussen Möhring en van Bunt opstelt, krijgt hij een pass, maar zijn schot gaat naast. Een voorzet van Thirifait wordt dóór v. d. Linden tot hoekschop gekopt, Decleyn en Chaves trekken ten aanval, Kraak loopt uit, maar ook deze kans wordt door naast schieten teniet gedaan. Tegenover het Belgisch overwicht stelt hét Nederlands elftal slechts een pover initiatief. Wilkes speelt te egoistisch, slaagt er welis waar in een paar Belgen te passeren, maar strandt op de volgende. |i||g|||g^gg| Lakenberg pres- wor(jt door Vermeu v. d. Linden len afdoende gescha duwd. Rijvers dribbelt, maar is niet pro ductief. Gelukkig weten de Belgen hierte genover geen klasse-voetbal te stel len. De geboden kansen worden niet benut en zo laten de Roode Duivels de Oranje-elf de tijd zich te herstel len. Thirifait, Decleyn en Coppens zoeken het doel op de verkeerde plaats, en een ver schot van Puttaert vindt Kraak op zijn plaats. Het twee de geannuleerde doelpunt komt van de voet van den Belgischen linksbui ten, die van een misverstand tus sen van Bun en Kraak tracht te pro fiteren. Toch ontstaat er in deze periode van Belgische meerderheid nog een goede scoringskans voor Bergman, die vrij staande een pass van Rijvers ontvangt. Hij wacht evenwel te lang. zodat de Belgische verdediging kan ingrijpen. Ook het Nederlandse doel doorstaat in de eerste spelhelft nog een benauwd ogenblik. De Vroet maakt hands op de rand van het strafschopgebied, hetgeen den goed leidenden Frensrr ..n niet ontgaat. Lemberechts plaatst zich achter de bal, een haag van spelers stelt zich op, maar een zucht van verlichting stijgt op uit de eivolle tribunes -ils Kraak hoogopspringend het harde schot over de lat stompt. Andermaal redt Kraak fraai als Chaves op doel schiet. De eerste helft verstrijkt zonder dat de Belgen kans gezien hebben hun veldmeerderheid in een voorsprong uit te drukken. De 52000 Nederlandse toeschou wers :jn lang niet zeker van de overwinning als de tweede helft van deze HollandBelgië wedstrijd aan breekt en Decleyn direct na de aftrap zijn rode voorhoede ten aanval voert, v.d. Linden is echter uitstekend op dreef en weet de rechtervleugel der Belgen te bedwingen. De wind, die eerder toe- dan afneemt is bijna oor zaak, dat België toch reeds in de eer- Het moment, waarop Bergman het twede Nederlandse doelpunt maakt door Tjeerd Adema Hij haalde zijn sollicitatie formulier uit zijn zak en begon het, nieuwsgierig, te lezen. Als hij het 'volledig had inge vuld, was de heer Protsinger volkomen op de hoogte van het millieu waarin hij geboren was, de scholen, welke hij be zocht en de cijfers, welke hij daarin ge middeld had gekregen, de gezondheids toestand van zijn ouders waar het ongeneeslijke ziekten of geestelijke af wijkingen betrof en die van hem zelf, waarbij het de onderneming voorname lijk scheen te interesseren of hij wel eens in een ziekenhuis had gelegen, zo ja, hoe lang en waarvoor, waarna nog nadrukkelijk geïnformeerd werd of hij (zij) van deze kwaal volkomen was ge nezen, wat blijkbaar minder uit belang stelling naar het welvaren van den can- didaat, dan uit voorzorg tegen een mo gelijke uitbetaling van salaris zonder tegenprestatie geschiedde. Hii kon gemakkelijk alle vragen be antwoorden en zou dan zeker geen slechter figuur slaan dan menige andere sollicitant, maar 'n oud-Hollands spreek woord zegt, dat onder in de zak de re kening zit. Er komt tenslotte altijd iets minder aangenaams te voorschijn en zo was het ook hier, want, nadat het be drijf waarbij gesolliciteerd was een vol ledig overzicht van de capaciteiten en de gezondheidstoestand van den candi- daat had gekregen, volgde de vraag. „Bij welke firma's of particulier (en) is u het laatste jaar in betrekking ge weest en bij wie is daar naar u te in formeren? (Namen en adressen s.v.p. duidelijk in blokletters schrijven.)" Daar zat hij nou. Moest hij den heer Protsinger verwij zen naar den heer Lewyt van de Elite- Stofzuigerfabriek, die hem als zijnde 'n prul van een colporteur wegens ongeschiktheid en brutaliteit de deur uitgegooid had? Kon hij, bij het solliciteren naar een kantcorbetrekking, een werkgever als baas Govers van het kroegje in de Korte Utrechtse Dwarsstraat naar voren brengen? Ouwe Dirk zou, als hij hem de kwes tie uitlegde, ongetwijfeld bereid blij ken, hem een pracht van een getuig schrift te fabriceren, maar kon hij ver wijzen naar een relatie onder wiens naam op de enveloppe eigenlijk moest worden geschreven: „P.a. bankje in het park, schuin tegenover het standbeeld van Joost van den Vondel?" Het leven was vol onaangename ver rassingen. Het was soms of je in een bootje zat, dat op een door zonlicht overgoten rivier, langs een prachtig oeverlandschap geleidelijk voortgleed en dan juist op het moment, dat je van stille vreugde sentimenteel begon te worden en naar een guitaar greep kwam er deining in het water. De zon kroop weg achter zwarte wolkenflar den, de golven kregen schuimkoppen en vielen op de boot aan, er kwamen stroomversnellingen en draaikolken je verspeelde alles wat weggespoeld kon worden en je moest je met beide han den vastgrijpen om niet weggeslingerd te worden en onherroepelijk verloren te gaan. Zijn levensbootje had de laatste jaren alleen maar in woelig water gevaren, er was niets meer aan boord, wat de moeite waard scheen, er nog notitie van te nemen en hij begon er aan te wanho pen of uit het grauwe wolkendek nog ooit een gouden straaltje zou schieten, dat de voorbode van een blijde en ge lukkige vaart zou kunnen zijn. Hij zuchtte diep toen hij het sollicita tieformulier opvouwde en weer in zijn zak stak en de juffrouw uit het buffet ving die zucht op en staarde een ogen blik met- belangstelling naar het ont moedigde gezicht van den knappen jon geman. die de indruk maakte, dat hij had willen trouwen, maar op het laatste Een. muziekkorps van de Limburgse mijnwerkers luisterde de voetbalwedstrijd Nederland-België op genheid zijn talenten in het nemen van hoekschoppen te demonstreren, maar ook in deze beide gevallen faalt "hij. Een vrije schop tegen Ne derland ordt door Pannaye geno men, hoog voor de Nederlandse doel- mond geplaatst, waar Kraak's vuist reddend optreedt en de bal ver het veld in stompt. Om ongeveer vier minuten over vier voelen de duizenden in 't Sta dion dat een Nederlands doelpunt geboren gaat worden. Wilkes, die deze wedstrijd ver beneden z'n kun nen speelde, is de grondlegger. In de wijze waarop hij twee Belgen passeert, herkent men weer „dester van Huddersfield". Faas flitst langs de beide Belgen, plaatst naar Roo zen, die op zijn beurt een pass geeft naar den vrijstaanden Bergman, die met een hard diagonaal schot Dae nen onhoudbaar passeert en het Stadion laat schallen van het ge juich (21) Het is of dit doelpunt het Oranje elftal moed geeft. Möhring schaduwt als een terrier Decleyn, v. Bun speelt met grotere zekerheid, Stroker grijpt bal toegespeeld, vindt Möhring aan zijn zijde, brengt den Hollander ten val en plaatst vervolgens naar Thi rifait die in 't door Kraak verlaten doel schiet. Zeer terecht had de scheidsrechter Tibaldi echter voor free-kick gefloten en wordt deze Belgische gelijkmaker geannuleerd. Nog is de Nederlandse zege niet veilig. Een vrije schop, door Debuck genomen, gaat naast, en nadat een corner op het Belgische doel geen suc ces heeft opgeleverd, moet Möhring nog eenmaal bij een gevaarlijke Bel gische aanval handelend optreden, vooraleer voor de laatste maal het fluitje weerklinkt en het publiek ge legenheid krijgt het kranige Oranje elftal een ovatie te brengen, want al hadden de Belgen dan een gelijk spel verdiend, de doelpunten beslissen nu eenmaal en het is de verdienste van onze Oranje-elf geweest, dat zij de Belgen weerstaan hebben. In Milaan werden sprintwedstrij den gehouden, die gewonnen werden door Senfftleben met 8 pnt. Derksen er Scherens werden 4 en 5, ieder met pnt. Doelman Kraak heeft de bal na een der Belgische aanvallen veilig in zijn armen geklemd nu doortastender in, terwijl de rech tervleugel van de F.C. Mechelen in de Vroet en v. d. Linden waardige tegen standers heeft gevonden. Toch hangt de Nederlandse voor sprong aan een zijden draad als Thi rifait, die evenals zijn collega op de rechtervleugel, Lemberechts, uiterst gevaarlijk is, hoog voorzet en de bal over Kraak's handen vliegt. Gelukkig voor onzen doelman is geen Belg in de nabijheid om deze fout af te straffen. Men vergeeft Kraak echter gaarne dit foutje, als hij kort daarop een schot van Thirifait van een afstand van on geveer drie meter met de benen stopt, Thirifait de opspringende bal opnieuw inkopt, maar Kraak reeds weer op de been is en klaar om de bal te vangen. Aan de overzijde krijgt Roozen een schietkans, welke hem evenwel door Vermeulen, die niet van zijn zijde wijkt, ontnomen wordt. Lakenberg, Roozen en Bergman gaan er dan van door. Van den rechtsbuiten belandt de bal bij Roozen, die naar onzen vete raan doorgeeft. Bergman's schot weet Daenen echter vallende te stoppen. Als v. Bun een aanval van de Rode Duivels niet anders weet te stuiten dan door de bal tot hoekschop te wer ken, redt de Maastrichtenaar op de doellijn, door een kopbal van Puttaert met zijn lichaam de weg naar 't doel te versperren. Nog twee corners vol gen, de druk op het Nederlandse doel wordt benauwend, maar tot tweemaal toe weet Möhring de situatie meester te blijven. Ongeveer tien minuten vóór hel einde komt het Belgische doelpunt, dat de oorzaak blijkt van een fluit concert der Belgische supporters, 'n concert dat zich ook aan het sic: van de wedstrijd manifesteerde. Dc Belgische midvoor Decleyn krijgt d„ ste minuten na rust een voorsprong neemt. Kraak beoordeelt een inge schoten bal verkeerd, laat het leder vallen, doch herstelt zich keurig door de gevaarlijke voorzet klemvast te vangen. De eerste hc .kschop voor Neder land in deze wedstrijd wordt vier minuten na half-time door Laken berg die een zeer slechte wedstrijd speelt genomen en achter ge plaatst. Kort achter elkander krijgt Lakenberg tot tweemaal toe gele-

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 3