Werelds grootste deskundigen in de strijd tegen het water s Prins Frederik Deens regent DE NOORDHOLLANDSCHE COURANT DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN aren morgen naare Nederland bevrijdt Engeland Britse pers vol lof Materiaal wordt klaar gestoomd. Hors d'Ouevre Roofmoord te Haarlem Van nabij en verre Voute komt voor V lüeec&ecic/it Doodstraf geëist tegen SS-er. Minister Drees-vader der ouden van dagen/ Jhr. D. J. de Geer Bijzonder Hol De man, die paard het voertuig zonder construeerde Truman dreigt Plaatsing minder valide arbeidskrachten. 26 doden in Venezuela )0< DAT N06Ï "10ET IK. 6E.K (A/ORDEN? BUREAU: VOORDAM 9, ALKMAAR TELEFOON ADM. 3320 REDACTIE 3902 Giro 187294 Dir.: J. Bijlsma WOENSDAG 9 APRIL 1947. Voortzetting van de lUe JAARGANG No. 266. ALKMAARSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 14 cent per millimeter. „Waagjes" tot It woorden 75 et-, elk woorc meer 5 ct„ uitsluitend contan Abonnementen: f 1.10 per maand, f S 25 per kwartaa Hoofdredacteur M. H. E. Uyldert plv. Tj. N. Adema. .ten tijd wisten de Ant- twaemaal toe overrom- breken en door toedoen ieuns, die in de eerste idstrijd op zijn best was, len Rotterdamsen doel- (02). De Rotterdamse lie tot nu toe wisselend irdediging had gespeeld, lenblik af het spelletje de kansen lagen van ;er zo voor het grijpen, werpen het beste van maar het verrassende e Rotterdamse voorhoe- ir rekening nemen. Het iddenvoor Brandes het leuns te copiëren en er, strafschop, veroorzaakt Aernoudts, linksbinnen de achterstand tot 12 met een strak schot 2-2 Nog voor de rust werd n der Tuyn uit een ver- raak. na de rust zorgde taelens voor de gelijk- r, 301 M. VARA. Nieuws- 8 uur, 13 uur, 18 uur, 7,15 Gymnastiek, 7 30 Gra- 10,(VPRO) Morgen- 'ARA) Onze keuken. 11,— n.45 Famlliebe. en walsen. 12,85 Jan Vogel's accor-i 15 Kamermuziek. 15,-* 13,45 Voor de zieken, muziek. 15,35 Jan 3o Voor de strijdkrach- De Raaff—Schutte ns leven en ons geloof. Radiophilharm. Orkest, 22,— Ram* Lezing over Schweilw Op vleugelen van mu* ïtia. II, 415 M. NCRV. Nieuws- 8 uur, 13 uur, 19 uui^ 7,30 uur Orgelspel. 8,13 ,30 Morgenconcert. 9,-4 •,50 Trio Pasquier. 10,30 1,15 Reportage. 12,15 Man- Liederen van Heinrich Scala-Sextet. 14,50 PauJ, André Kostelanetz. 5,50 rijkkwartet. 16,20 Koor- ieruurtje. 17,45 Rijk ov<*r e-stafmuziek. 19,23 Nieur* Engelse les. 20,05 Busch uur Christendom efl erland 21,20 NCRV-Koor, ncert. t in voorroad. goede tijdvoor r»d wit. gotrf en ox. Weg met 4dox bevat het :moieaat, het atwisteen op de ■effende manier n voorkomt. En seft U een heer. j wchen mond. erlandFrankrijk xupéry ttérature Je RC JOSPIN, derdag 10 April Js 8 uur in :n KINHEIM. iop modern 4DIOTOESTEL. 486 bur, v. d. blad) 4 RKENSMESTERS. s Maandag gelegen- ja het abattoir te r om VARKENS TE EN, mits Woensdags ir opgeven aan D: IER, Dijk 9, Alk' Oud-minister RINGERS vertrokken Gistermiddag om tien minuten over twee is vanaf het vliegveld I Schiphol met een speciale KLM- I Dakota vertrokken oud-minister ir. j. A. Ringers, die op uitnodiging van I het Britse ministerie van Landbouw de overstromingen h\j Treat en Northfolk in ogenschouw zal nemen. Ir. Ringers, die voorvliegt naar het I vliegveld Hemswell bij Hull, is ver gezeld door ir. C. H. Kraayenveld, I vice-voorzitter van de N.V. A. Vol kers Bagger Mij. te Amsterdam. Vóór zijn vertrek zeide ir. Ringers, dat Engeland vooral behoefte heeft I aan zwaar materiaal en pompen. I „We zullen zien op welke wijze we Engeland volgens de in Nederland beproefde methoden de helpende hand kunnen reiken." De Daily Herald, het orgaan der I Britse Labourpartij, wijdt een hoofd- I artikel aan de Nederlandse hulp bij 't I droogmaken van overstroomde gebie- den in Engeland, waarin o.m. het vol- j gende gezegd wordt: „Er is hulp onderweg uit Neder land. 's Werelds grootste deskundigen op het gebied van de strijd tegen het Water hebben arbeidskrachten en ma chines naar de overstroomde lande rijen van Groot-Brittannië gestuurd. Wij konden geen betere of meer be kwame bondgenoten hebben gekozen Nog geen twee jaar geleden, toen de Britse en Canadese troepen Neder land bevrijdden, zagen de .Nederlan óers hoe een tiende van hun vrucht baar bouwland door binnenstromend Water van zeeën en rivieren werd f overstroomd, om de nazi's te verdrij ven, waardoor het dodelijk zeewater Jedere boom en plant vernietigde. De Duitsers veroorzaakten overstromin gen om zich te verdedigen en bliezen tenslotte uit wraak de dijken van een C drooggemaakt gebied ten Noorden Amsterdam op. Een ieder, die de reusachtige kra nen en pompen in die gebieden in de jaren 1945 en 1946 heeft zien wer ken, is er van verzekerd, dat de Ne derlanders een machtige bijdrage zullen leveren bjj de droogmaking van overstroomde gebieden in het Oosten van Engeland. Wij hadden niet verwacht, dat Nederland zo spoedig reeds in de gelegenheid zon worden gesteld om de Britse steun te belonen. Het weder heeft ons evenzeer getroffen als de oorlog de Nederlandse boeren. Wij moeten het voedsel hebben, dat onze over stroomde landerijen kunnen opbren gen. Wij verwelkomen dankbaar on ze trouwe vrienden aan de overzijde van de Noordzee." De Nederlandse drijvende kranen, die gebruikt zullen worden bij het dichten van een gat in de dijk van de rivier de Trent in Engeland worden op het ogenblik gereed gemaakt voor de overtocht. Hoewel het aanvanke lijk in de bedoeling heeft gelegen drie van deze enorme grijpers naar Enge land te zenden, worden alle krachten op het ogenblik gericht op het be drijfsklaar maken van twee drijven de kranen. Eén ligt er in Amsterdam en één bij Den Oever (Wieringermeer). Zij zul len door sleepboten naar de mond van de Humber gesleept worden. Ver volgens gaan ze naar de Trent, om 't gat dat zich één mijl ten Noorden van Gainsborough in de dijk bevindt en reeds een lengte van meer dan 100 yards heeft aangenomen, te dichten. Het water dat door dit gat vrij spel over de landerijen heeft gekregen, overstroomde nu reeds meer dan 20.000 acres bouwland. Het ligt voorts in de bedoeling, tientallen pompen naar Engeland over te brengen, die ons destijds kort na de bevrijding door de gealliëerden wa ren geleverd. FRANKRIJK OPENT REGERINGSWINKELS. Ongeveer 40 levensmiddelenwinkels der regering zijn gisteren te Parijs ge opend. Zij vormen een onderdeel van de regeringscampagne tegen de zwar te handel. Er worden zowel gerantsoe neerde als vrije artikelen verkocht te gen wat de regering „redelijke prijzen" acht. DE AUTOMOBIEL Onze regering gaat bezuinigen Na welhaast twee jaar gaat zij bezuinigen. Het is niet te vroeg. Neen, zeker niet. Terwijl Nederland onder een ondragelijke schuldenlast zucht, terwijl er overal met koortsige yver wordt gezocht naar het gou den sleuteltje waarmede de be groting sluitend kan worden ge haakt, begint men in Den Haag tot het besef te geraken, dat men ook in eigen huis wel eens een beetje zou kunnen bezuinigen. O, het is maar een heel zuinige bezuiniging, welke thans wordt aangekondigd, en menigeen zal zuinig hebben gekeken toen hij bet vernam, maar alle begin is moeilijk. Het Ministerie van Verkeer en Waterstaat heeft verleden week meegedeeld, dat het aantal per sonen-auto's, bij de civiele rijks diensten in gebruik, dat op 1 Januari van het vorig jaar 7.700 bedroeg, teruggebracht is tot on geveer 4.600 op 1 Januari 1947. Hetgeen een bezuiniging bete kent van 3.100 auto's, èn van de kosten voor olie, benzine, ban den, stalling en reparaties, die voor ruim drieduizend wagens worden gevergd en die niet ge ring moeten worden geacht. Men heeft dus in Den Haag eventjes drieduizend auto's méér gebruikt dan strikt noodzakelijk was; ja, men gebruikt nog altijd méér wagens dan strikt nood zakelijk i s. Want ik 4as verder nog dat, o.a. „door het doen ge bruik maken van de openbare middelen van vervoer" getracht zal worden het aantal auto's nog verder te verminderen. !s Prettig dat de regering eindelijk heeft ontdekt, dat er „openbare middelen van vervoer bestaan. Maar aan de andere Si V,heren van de civiele rijksdiensten in de.... tram? Men zaï even aan die gedachte moeten r„emLe,n; het hhnkt absurd. Wat een tijd, wat een tijd! En wie zal nog willen dienen bij die dienst ,e5 geen auto meer op over- sclüetl KREEFT. Tijdens de ziekte van koning Christ!- aan X van Denemarken, zal kroonprins Frederik, zijn oudste zoon, als regent op treden, De gezondheidstoestand van den koning, die 77 jaar is, is de laatste dagen zeer veel slechter geworden. Hij lijdt aan hevige koortsen en wordt behan deld met penicilline. Christiaan de Tiende, koning van Dene marken en IJsland, werd op 26 Septem ber 1870 geboren als zoon van koning Frederick de Achtste en koningin Louise, dochter van koning Karei de Vijftiende van Zweden—Noorwegen. Op 26 April 1893 huwde hij koningin Alexandrine, dochter van Groothertog Friedrich Franz van Mecklenburg-Schwerin. Uit dit huwelijk werden twee zoons geboren: prins Frederik en prins Kund Koning Christiaan volgde bij de dood van zijn vader op 14 Mei 1942 dezen op. De nieuwe koning, de voormalige kroon prins Frederik, werd op 11 Maart 1899 geboren. Hij huwde op 24 Mei 1935 Ingrid, prinses van Zweden. Uit dit huwelijk werd een dochter geboren: prinses Mar- grethe, op 16 April 1940 te Kopenhagen. Bejaard echtpaar overvallen Gisternacht is in een winkel in glas- en aardewerk aan de Amsterdamstraat 26 te Haarlem een roofmoord gepleegd, waarvan de 77-jarige winkelier C. Kos ter het slachtoffer is geworden, terwijl zijn vrouw ernstig is gewond. Omstreeks 3 uur in de nacht stond de vrouw van Koster even op. Toen zij de deur naar de keuken opende werd zij aangevallen door een inbreker, di* blijk baar door het W C-raampje was binnen gekomen, De inbreker bracht de vrouw een aantal steken toe met een koubeitel en dwong haar daarna om te zeggen waar het geld verborgen was. De zwaargewonde vrouw bracht hem naar de huiskamer, doch inmiddels was haar man op het la waai afgekomen. Hij werd in de huis kamer door den inbreker met een beitel zodanig gestoken, dat hij even later over leed. De dader maakte zich daarop meester van het geld, onderzocht de kleren van zijn slachtoffer en nam daarna ijlings de vlucht. Op het hulpgeroep van de vrouw wer den de buren wakker, die daarop de po litie waarschuwden. De vrouw is naar de Maria-Stichting overgebracht, waar zij tegenover de poli tie verklaarde, dat de dader een jonge man van omstreeks 25 jaar is. De politie stelt alle pogingen in het werk om den onverlaat op te sporen. De dader moet van top tot teen onder het bloed hebben gezeten, want de weg die hij genomen heeft op zijn vlucht was met bloed getekend. Nader kan worden gemeld, dat de dader zich meester heeft kunnen ma ken van een bedrag van ca. twee dui zend gulden, dat zich bevond in een kastje in de huiskamer. Nederland zal binnenkort een lucht vaartovereenkomst jnet Z.-Afrika slui ten. Voorlopig zal de K. L. M. éénmaal s weeks naar Amsterdam en Ned.-Indië naar Johannesburg vlieger. Later hoopt men tot de instelling van een 4 maal wekelijkse returnvlucht te komen De Tsjechoslowaakse consul in Pa rijs, Raegejac, werd niet, zoals wij gis teren meldden vermoord, maar heeft zelfmoord gepleegd. De violist Jehudi Menuhin heeft 't honorarium, dat hij vdhr zijn optreden op het Volks concert te Amsterdam ontving, afge staan aan het pensioenfonds van het Concertgebouw. Gistermorgen werd een 69-jarige vrouw uit Eemnes door een vrachtauto gegrepen en op slag gedood. De auto reed door. Bij de gevechten in Griekenland wer den 147 guerilla-strijders gedood en 91 gewond of gevangen genomen. Volgens een mededeling van het statis tisch bureau der V. S. is de bevolking der Verenigde Staten sinds 1940 met 10 millioen toegenomen. De 40-ja- rige metselaar S. P. uit Bussum werd door de rechtbank te Amsterdam we gens doodslag op zijn vrouw tot 7 jaar gevangenisstraf veroordeeld. In Amsterdam is een tweejarig jongetje uit de eerste étage op een betonnen vloer gevallen en aan de bekomen ver wondingen overleden. De Chi nese regering zal, teneinde het staats- inkomen te vergroten een aantal staats bedrijven in openbare verkoop brengen Voüte, die vanuit de handen van de Duitsers het burgemeesterschap van Amsterdam aanvaardde, zal op 25 April a.s. voor het Bijzonder Gerechtshof te Amsterdam terechtstaan. Reeds was hij vóór de oorlog geabonneerd op Volk en Vaderland. Hij was toen woonach tig te Bergen en_ had zitting in de gemeenteraad voor een neutrale groepering. Na de oorlog werd Voüte geïnterneerd. Geruime tijd geleden werd hij echter op vrije voeten ge steld. Mr. N. J. G. Sikkei zal persoon lijk het requisitoir houden. KROONPRINS FREDERIK. LATER TIJDELIJK OPKLAREND. Weersverwachting, medegedeeld door het K. N. M. I. te de Bilt, geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. Aanvankelijk vooral in het noor den van het land nog harde wind tussen zuid-west en west met en kele regenbuien. Later afnemende zuidwestelijke wind en tijdelijke opklaringen. Weinig verandering van temperatuur. Tegen den SS'er J. Peening uit Pur- merend heeft de advocaat-fiscaal bij het bijzonder gerechtshof te Amster dam, mr. J. Besier, gistermorgen de doodstraf geëist. De verdachte had o.m. in België en in de Betuwe tegen de oprukkende gealliëerden gevochten. Een deputatie van de Algemene Bond van Ouden van Dagen heeft, namens ge noemde bond, op het Ministerie van So ciale Zaken aan minister W. Drees, als blijk van waardering voor zijn beleid in zake de Noodvoorzieningswet voor Ouden van Dagen, een vulpen aangeboden en daarbij de wens uitgesproken, dat het hen gegeven mocht zijn, mei deze pen nog vele sociale wetten te ondertekenen Mevrouw Drees werd een vaas met bloemen geschonken. Namens alle ouden van dagen aan vaardde de minister de benaming van „Vader der Ouden van Dagen". Vier prinsessen op de ski. H.K.H. Prinses Juliana poseert met de prin sesjes Beatrix, Irene en Margriet voor den fotograaf. voor het y. Op 9 en 10 Mei aanstaande zal de Eerste Kamer van het Bijzonder Ge rechtshof te Amsterdam, onder pre sidium van prof. dr. J. A. van Hamel, de zaak van jhr. D. J. de Geer, oud minister-president, behandelen. De samenstelling van het Hof zal zijn: president: prof J A van Hamel, rechts geleerde raadsheren mr. F. R. Mijnlieff en mr F P T H Rolingh, militaire raadsheren gen.-majoor A R v d Bent en schout-bij nacht H Jolles. De procureur-fiscaal is mr W P Bakhoven. Op 9 Mei zal het Hof de getuigenver horen afnemen en op 10 Mei zullen requi sitoir en verdediging worden gehouden. In de dagvaarding wordt jhr De Geer in hoofdzaak ten laste gelegd: dat hij tijdens het verblijf van de Nederlandse regering in Engeland zich naar het door clen vijand bezet gebied heeft begeven en aldaar zijn brochure „De Synthese van de Oorlog" heeft doen verschijnen en ver spreiden. Op de lange lijst der getuigen in deze zaak bevinden zich ook de namen van verscheidene oud-ministers en andere vooraanstaande personen van de Londense regering. HENRY FORD Vermogen: 200 millioen dollars Naar wy gisteren reeds meldden, is op 83-jarige leeftyd te Detroit overleden de automobielkoning Henry Ford. Tot zijn 16e jaar volgde hij de lessen op een school bij Greenfield, waar hij zich een Ijverig leerling betoonde. Daarna trad hij in dienst bij een reparatie-inrich ting van klokken en horloges. In zijn vrije tijd ontwierp hij een nieuwe dors machine. Plotseling kwam hij op het idéé een door olie aangedreven „vóer- tuig zonder paard" te construeren. In 1890 vervaardigde "hij een twee-cylinder model en, na 13 jaar van onderzoekingen en practisch werk in een rijwielfabriek, kwam in 1903 de Ford Motor Co. tot stand met een kapitaal van 100,000 dol lar. Zestien jaar later kocht Henry Ford de aandeelhouders uit, waarbij hij hun 12.500 dollar betaalde voor elk aandeel van 100 dollar. De zaken verliepen zo voorspoedig, dat Henry Ford tenslotte bekend stond als de rijkste man ter wereld. Uitvinder van 6e lopende band Het is zo goed als zeker, dat men Ford later hoofdzakelijk zal beschouwen als Soetan Sjahrir, de Indonesische premier, begroet na ztfn aankomst op het vliegveld New Delhi zjjn echtgenote^ van wie hy 12 jaar gescheiden was. Ass Press P. ,.de vader van massa-productie". Hij vont zelf de 'lopende band uit, waarbij een aantal arbeiders werden geplaatst op be paalde plaatsen naast een bewegende band, elk met een nauwkeurig omlijnde werkzaamheid. Hierdoor konden zijn au tomobielen sneller worden gebouwd dan ooit te voren. Sindsdien is dit systeem nagevolgd in fabrieken over de gehele wereld en de basis geworden van de mo derne productie-methoden in de industrie Het eerste product was het beroemde T- model, dat tot 1927 het standaard-model bleef en in alle delen van de wereld werd gezien. Daarna werd het vervangen door het model A. Henry Ford is niet alleen „vader van de massa-productie" en automobiel-fabri kant. Hij was ook een zakenman, wiens belangen zich uitstrekten tot de State Bank of Detroit, de scheepvaartwereld de rubber- en vliegtuigindustrie, alsmede de confectie- en levensmiddelen-industrie Op het terrein der glasindustrie was hij de tweede - producent in de Ver. Staten Socioloog en philosoof Ford was ook socioloog en, op zijn eigen wijze, philosoof. Hij was over tuigd pacifist. Zijn economische inzich ten brachten hem er toe, Roosevelts New Deal te béstrijden. Hij was tegen stander van staatsbemoeiing met de ondernemingen en van erkenning de* vakorganisaties. Hij voerde een 32-urige werkweek in en een minimum-dagloon van 5 dollar, doch weigerde de vak verenigingen te erkennen. Daarop wer den zijn artikelen geboycot en werd hij van alle regeringscontracten uitgeslo ten. Hij hield echter vol, tot hij in 1934 plotsfeling capituleerde. Zijn. zoon Edsel werd in 1919 president van de Ford Motor Company, doch stierf in 1943, waarna Henry Ford zijn taak overnam. Na de capitulatie van Japan trad hij voor de tweede maal af, waarna zijn kleinzoon „Henry Ford II" zijn plaats innam. Ford's persoonlijk vermogen wordt ge schat op ruim 200 millioen dollar. Zijn industrieel bezit zal overgaan op zijn weduwe, zijn schoondochter mrs Edsel Eleanor Ford en haar vier kinderen, o.w. .Henry Ford n". De activa van de Ford Motor Company bedroegen ultimo 1946 ongeveer 750 mil lioen' dollar. Later is medegedeeld, dat Ford's overlijden toegeschreven wordt aan in wendige bloeding. Rouw over de gehele wereld. Henry Ford II maakte bekend dat de werkzaamheden van de Fordmaat schappij over de gehele wereld ge staakt zullen worden, en de vlaggen der maatschappij zullen halfstok gehe sen worden tot na de teraardebestelling Henry Ford op Woensdag. Terwijl de U.N.O., nazaat van de Volkenbond, zich nog in de periode der groeistuipen bevindt, de commissie, welke de beperking der bewapening voorbereidt, vastgelopen is op het probleem der atoom-energie en de conferentie te Moskou nog altjjd niet de overeenstemming heeft bereikt, welke nodig is om een grondslag te vinden voor het vredestractaat, dat aan Duitsland zal worden opgelegd; terwijl dus de eensgezindheid en de overeenstemming tussen de grote mogendheden vèr te zoeken is, geeft het thans oppermachtige Amerika duidelijk blijk van de wil om de wereldpolitiek te beheersen, om een wereldorde te scheppen naar eigen inzicht en begrip en het doet het voorkomen, alsof het dit wil door zetten, desnoods met kracht van wa nen, desnoods met geweld. Sinds generaal Marshall, terugge keerd uit China, waar hij de expansie politiek der Sovjet-Unie van een ge vaarlijke zijde heeft leren kennen, de leiding van buitenlandse zaken uit handen van Byrnes heeft overgeno men, is de politiek van de Ver. Staten steeds agressiever geworden. Byrnes had die politiek trouwens reeds in zijn sensationele rede, te Stuttgart ge houden, uitgestippeld, maar Marshall heeft het niet bij woorden gelaten, hij is tot daden overgegaan. De bezetting van de Jsipanse mandaat-eilanden in de Stille Zuidzee was zulk een daad. Het besluit der regering om Grieken land en Turkije steun te verlenen tegen de gevaren, welke deze landen van de zijde der Sovjet-Unie bedrei gen, is daarop gevolgd en de toon van Trumans redevoeringen is steeds agressiever geworden, steeds dreigen der, al richt deze dreiging zich op 't behoud van de vrede, desnoods door mid.del van strijd. Het is een onaantrekkelijke en vrij gevaarlijke vorm om het handhaven van de vrede te bevorderen, maar klaarblijkelijk ziet men te Washing ton geen andere weg om de obstruc tie te breken, welke door Rusland, zo wel bij de ontwapeningsbesprekingen als bij de onderhandelingen te Mos kou, wordt gevoerd. Want in het Witte Huis ziet men de Russische po litiek als een vorm van obstructie, van lijdelijk verzet; in het Kremlin heeft men hieromtrent allicht een hier van afwijkend begrip. De rede van president Truman, uitgesproken op het jaarlijkse diner van de democratische partij, kondigt wederom daden aan. Washington wenst eens en vooral paal en perk te stellen aan de pogingen van de Sovjet-Staat om zijn invloedssferen uit te breiden in westelijke richting. Die pogingen zijn onmiskenbaar en ook begrijpelijk. Wanneer Rusland waarborgen verlangt voor de vrfle vaart door de Dardanellen en partij trekt van de onrust in Griekenland om zich op de duur te verzekeren van een basis aan de Middellandse Zee en wanneer het tot op zekere hoogte zijn politieke invloed in Oost-Dultsland dat door zijn legers, en met grote offers, veroverd is, steviger wenst te vestigen, volgt het een politieke lijn, welke iedere grote mogendheid in ge lijke omstandigheden volgen zou. En het kan, redelijkerwijs, van dit stre ven geen afstand doen, alleen omdat een andere mogendheid, in dit geval Amerika, afkerig is van de Russische ideologie. Amerika echter is zeer beducht voor deze communistische ideo logie en kan de regeringsvorm der Sovjet-Unie niet anders zien dan als een dictatuur, welke zich met de Amerikaanse opvatting van het be grip democratie moeilijk verenigen laat. Hier staan dus niet slechts twee grote gewapende machten, maar ook twee levensbeschouwingen tegenover elkaar. Men zal echter goed doen zich niet te zeer te laten verontrusten door de heftige woorden van den president. Zij zijn ook voor „binnen lands gebruik" bestemd. Truman moet zijn politieke tegenstanders winnen voor zijn Balkan-politiek. En een politicus vindt dan bij rhetorische heftigheid wel eens baat. U. Naar het ANP verneemt zal bin nenkort de Tweede Kamer een wetsontwerp hereiken, dat een re geling inhoudt, waarbij de werk gevers overheid zowel als parti culieren worden verplicht bü aanstelling van nieuw personeel een zeker aantal minder-valide arbeidskrachten in dienst te nemen. Gisteren is in Venezuela een vliegtuig brandend neergestort. Alle 26 Inzittenden werden gedood. Bij de passagiers bevon den zich o.a. 21 jongens en meisjes, die *aa hun Eaqsveaantte terugkeerden,

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 1