Stad en Omgeving. aTj. ruiter Theo van der Pi| Witte Kruis-verpleegsters Roekeloze motorrijder De reddende bananen Alkm. Kamermuziek Veren. Burgerlijke stand. vergaderen Onvrijwillig bad Doet er uw voordeel mee! Tribunaal Nog geen onderscheidings vermogen AGENDA Bonkaarten afhalen Te slap om te breken Heiloo. Visveren. Oudkarspèl Geestmerambacht Stompetoren. Oterleek. Egmond aan Zee. Uitvoering Achilles Schoorl. De Rijp. Jaarverg. Tuinbouw ver. De Rijp en O. Gemeenteraad in Beemster Advertenties praktijk hertfat. Mevrouw U wenst in de zomer 1947 Maison GEELS, Oudegracht 231. Tel. 3528 Adverteert in dit blad KLEPP ER'S VISHANDEL I „GULDEN VLIES" Alkmaarse Kameii muziek Vereniging Donderdag 24 Apr' 1947. Aanvang 7.30 u#| D€ Russisch generaal k Goerinu in d° wa Malversaties bij de K Einde van MocVr>n-conf< in zicht SSH MILITAIR VEROORZAAKT ERNSTIG ONGELUK Zondagmorgen om 11,50 uur heeft op de Kennemersingel een ernstig verkeers ongeluk plaats gevonden. Een militaire motorrijder kwam met zo n grote snelheid van de Geestersingel de Kennemersinael oprijden# dat hij in de bocht voor het Gerechtshof de macht over het stuur verloor. Tengevolge hiervan vloog hij nabij de Kabeljauwstraat het trottoir op Een 58 jarige man en een 9-jarig jon getje, die hier juist passeerden, werden ondersteboven gereden en op de weg ge slingerd. De motorrijder vloog tegen de muur van •en woonhuis op, waarvan een ruit in diggelen ging. De wandelaar kreeg een hoofdwonde en brak zijn linkerbeen, het jongetje liep een bloedende hoofdwonde op. Dr. v. d Wilk verleende assistentie en deed beide slachtoffers naar het Centraal ziekenhuis vervoeren, De motor werd in beslag genomen «n d\ï bestuurder, die zelf geen letsel opliep, werd op last van de brigade-commandant der Koninklijke Marechaussée in arrest gesteld. In het Centraal Ziekenhuis alhier ligt een Alkmaars meiske in verple ging. een dochtertje van de familie La Fontaine. De doktoren hebben over het patiëntje beraadslaagd en kwamen tot de conclusie, dat alleen banannn hier redding konden brengen, evenals dit destijds bij een jeugdigen patiënt, naar wij menen te Gouda, het geval was. Bananen zijn echter, tegen welke prijs ook, in Holland niet te koop en daarom heeft men een beroep gedaan op de K.L.M. om op korte termijn een aantal van deze goudgele vruch ten uit het buitenland mee te nemen. Dit werd niet aan dovemansoren verteld! want reeds zeer spoedig daar op voerde het toestel, dat uit Portugal kwam, de reddende bananen mee, die thans te Alkmaar zijn gearriveerd en die ongetwijfeld hun heilzame uitwer king niet zullen missen. Bravo, K.L.M.! Op Donderdag 24 April a.s. geeft de Alkm. Kamermuziekver. haar vierde concert in 't Gulden Vlies. Op die avond zal optreden de meester-pianist Theo van der Pas met een Chopin- programma. „Parool" schrijft: Voorzover men het nog niet wlat, heeft men Dinsdagavond in de kleine zaal kunnen ervaren, dat Theo van dei- Pas ongetwijfeld één van Nederlands beste pianisten is. Van het uitgebreide Chopin-pro- gramma, dat hij ten gehore bracht, werden de verschillende facetten, die typerend zijn in het werk van den Poolsen piano-componist bij uitstek in beheerste en doorleefde vertolkingen duidelijk belicht. Waar het nodig was speelde Van der Pas nu eens met een virtuoze bravour dan weer met een innige tederheid zodat behalve de hartstochtelijke geladenheid o«k de poëzie recht werd gedaan. Zo werd het Largo uit de sonate opus 58 tot een Subtiele ver stilde stemming, die men in onze con certzalen niet vaak aantreft. Het publiek g\f door een goede op komst blijk deze prachtige Chopin- avond niet te willen missen en dwong Van der Pas enkele toegiften af. OPHEFFING GEMEENSCHAPPELIJKE REGELING SPORTKRING ALKMAAR. ,De raden der gemeenten Alkmaar. Bergen (N.-H.), Egmond aan Zee, Egmond Binnen, Harenkarspel, Heer- hugowaard, Heiloo, Koedijk, Lange- dijk, Limmen, Oterleek, Oudorp, Schoorl, St. Pancras en Warmenhul- zen hebben besloten tot opheffing van de gemeenschappelijke regeling in zake sportbeoefening buiten school verband Sportkring Alkmaar, met in gang van 1 Januari 1947, welke op heffing is goedgekeurd door Ged. Staten van Noord-Holland bij besluit van 2 April 1947 No. 91. A.A.C. OPGERICHT! Gister werd in café Haring de Alkm. Concours Commissie (een combinatie van de postduivenver. Alcmaria Vic- trix, de Postduif en Steeds in Span ning) opgericht. Het doel is gezamen lijk af te richten, concoursen te hou den en tentoonstellingen te organiseren. In 't bestuur werden gekozen de he ren: C. F. Rabeling, voorzitter; H. Pel, 2e voorzitter; J. Huiberts, secretaris; B. Termaat, penningmeester; A. Hymans, J. J. vd Elskamp, A. Haring, N. Wlese en A. de Jager. Ook de hokcontrole- commissie zal voortaan gezamen'ijk op treden. Deze commissie bestaat uit de heren H. Mooy, de Jager en Janssen. Geboren: Gerhard A., z. v. A. A. Heeren en W. Karssen. Anna M., d. v. S. P. Wokke en J. P. M. Scholten. Petronella T. M., d. v A. N. Driesen en T. C. Blom. Maar- tje,-d. v. P. J. van der Oordt en P. Burgert. Adrianus, z. v. N. P. Bijl en C. de Moei. Pierre J. M., z. v. Jan W. Schut en M. N. Commandeur. Tosca J. M., d. v. W. H. Faust en P. G. Kroon. Johanna M. V., d. v. J. P. M. van der Ven en H. M. Loe rakker. Overleden: Hendrika Knecht, 80 jr., geh. met C. Blom. MOTORSPORT. Tijdens de nationele terreinwedstrijd om het kampioenschap van Zuid-Holland, is het onze stadgenoot Cees Bas gelukt op de derde prijs beslag te leggen. Gezien het zware terrein en de vele fabrieksmachines ia rit een prestatie, die •r zijn magl Cees bereed natuurlijk weer zijn onaf scheidelijke 125 e.c, DKW. K. Kus uit Heer-Hugowaard moest we gens mol orpech opgeven De pensioenkwestie. Zaterdagmiddag vond in het Wapen van Heemskerk een vergadering plaats van de wijkverpleegsters, ver bonden aan het Witte Kruis in de af deling Noord-Holland. Deze vergade ring, die geleid werd door de presi dente, mevr. Kunst, had ten doel de behandeling van de pensioenregeling der wijkverpleegsters. De presidente heette de vrij talrijk opgekomen zus ters hartelijk welkom en deelde mede, dat het In het voornemen ligt het pensioen te verhogen van 600,tot 1000,per jaar. Vooral echter voor die verpleeg sters, die de leeftijd van 40 Jaar reeds zijn gepasseerd, zijn er vele fi nanciële moeilijkheden te overwinnen, aangezien op deze latere leeftijd de te betalen pensioenpremie zeer hoog wordt. Hierdoor zal het in vele afdelingen noodzakelijk worden, de contributie van de leden te verhogen. Mevr. Kunst zeide er zich volkomen van be wust te zijn, dat dit in vele gezinnen op moeilijkheden zal stuiten en dat eerst de mogelijkheden hiertoe gron dig dienen te worden onderzocht. Want wanneer, bij eventuële contri butieverhoging vele leden zich ge noodzaakt zouden zien te bedanken, dan zou men daarmee het paard ach ter de wagen hebben gespannen. In dit verband vroeg mevr. Kunst de medewerking van alle zusters. De geneeskundig inspecteur, dr. De Groot, die hierna het woord verkreeg, deelde mede, dat het in de bedoeling van de regering ligt, alle verpleeg sters van een bepaald pensioen te verzekeren en, indien dit voor sommi ge afdelingen financieel te zwaar zou worden, dispensatie te verlenen. Voor dit echter verleend zal worden, zal gebleken moeten zijn, dat al het mo gelijke is gedaan door de betreffende afdeling, om de financiële positie te versterken. Dit kan worden bereikt o.m. door middel van doeltreffende reclame, waardoor voorkomen Kan worden, dat iemand slechts uit onwe- tenheid geen lid van het Witte Kruis is Geen woorden, maar daden. „De wijkzusters worden door een ieder in hoge ere gehouden," zeide de heer De Groot, „doch laat men van deze hoogschatting niet alleen met woorden, maar ook met daden blijk geven, door lid te worden van het Witte Kruis." Na deze toelichtende rede van dr. De Groot stond het de zusters vrij vragen te stellen, die door Mevr. Kunst en dr. De Groot werden beant woord. O.a. deelde mevr. Kunst hier bij nog mede, dat zij van plan is een fondsje te stichten ten bate van noodlijdende gepensionneerde vei- plaegsters. Dit zou dan geheel gefi nancierd moeten worden uit privê- giften. Vaste toezeggingen hierover kon mevr. Kunst echter niet doen. Het was voor de zusters een mid dag waarop zij zich door de duidelijke uiteenzettingen van de presidente, hebben kunnen overtuigen van net feit. dat actief wordt gewerkt aan 't zekerstellen van een verzorgde oude dag. Zaterdagmiddag trachtte een wielrijder een op het, Verdronken Oord geparkeerde bakfiets te passeren. Een mand, die hij op zijn bagage-drager vervoerde kwam in botsing met de carriér. Als gevolg hiervan sloeg de wielrijder achterover en kwam in het water terecht. Hij kreeg gelukkig gene letsel en werd door om standers meteen weer op het droge ge bracht. In het afgelopen week-end maakte de verkeerspolitie weer een groot aantal processen-verhaal op. Bestuurders van motorrijtuigen met de fecte stuurinrichtingen of zonder ver eiste kentekenen, motorrijders zonder rij bewijs of rij-vergunning en bestuurders van motorrijtuigen en rijwielen zonder verlichting gingen zonder pardon op de bon. Ook het veranderen van richting zonder dit tijdig aan te geven en het fietsen waar dit verboden ls, hadden de aandacht. Dus en in uw eigen belang en dat van uw portemonnale: neem de verkeers regels in achtl Dirk S., zoon van den Alkmaarsen drogist die na de capitulatie van Mei '40 Zün zaak „De Meikogel" doopte, was niet zozeer nit overtuiging lid van de NSB geworden. In huis werd hij op het Nat.-Soc. pad voorgegaan en bezat als 17-jarige jongen niet voldoende onderscheidings vermogen om eigenmachtig een andere richting te kiezen. Hij ging bij de SS en WA welke instellingen hem spoedig on eervol ontslag gaven. Eens kwam men hem in de nacht vorderen voor de Landwacht, waarvoor hij weinig voelde. Later kwam hij toch bij dat gilde, uit angst naar Duitsland te worden gezonden. Hij hielp echter niet mee aan razzia's en bewees Alk- maarse jongens goede diensten, door hen te waarschuwen, als er onraad was. Mr. Leesberg Jr. schetste in zijn plei dooi het NSB-millieu waaruit besch. afkomstig is en verzocht 't Tribunaal dezen jongen, die graag zijn studie (hij verkreeg een studiebeurs voor de MTS) wil voortzetten, terstond in vrij heid te stellen. Het Tribunaal zal echter eerst op 23 April a.s. uitspraak doen. HEDENAVOND Gulden Vlies, 7,30 uur: Revue Vierstiten Cabaret „Wat nou weer?" Wapen van Heemikerk, 8 uur: Propafan- da-avond „Volkaonderwlji". DINSDAG: Gulden Vlies, 10 uur v,m.: Algemene Prov. Vergadering Plattelandsvrouwen. Wapen van Heemskerk, 7,S0 uur: Muziek, uitvoering „Zang en Vriendschap'» en „Danza". Café Central, 8 uur: Ledenvergadering 8-Octobervereniging „Alkmaars Ont zet", Kapelkerk, 8 uuft Orgelconcert Peike Asma. BIOSCOPEN: Harmonie, 8 uur: „De Vier Veeren"; 14 jaar. Victoria, 8 uur: „Rebecea" (geprol.); 10 jaar. Cinema Americain, 8 uur: „De Spook trein"; 14 jaar. ABT, 8 uur: „Executie-peloton"; 18 jaar Degenen, wier familienaam begint met de letters H (vanaf Helder to> het eind) I en J kunnen morgen, Dinsdag 22 April hun Bonkaarten, Versnaperingen en/of Tabaks- kaarten en Gecombineerde kaarten, bene vens de Brandstoffenkaart voor het sei zoen 1947-1940, afhalen. Men dient hiervoor mede te nemen de Stamkaarten en inlegvellen,de vorige bon kaarten het Ingevulde formulier MD 333-15 en de Brandstoffenkaart T 606. Jan M. had als zoon van een kleinen boer te Zijpe armoede gekend, en meende in 1935 met de NSB naar een betere toekomst te marcheren. In 1940 kon hij echter het tegendeel constateren, doch was te slap om zich terug te trekken. Via kleine baantjes bij de NSB zag hij in 1942 zijn ideaal verwezenlijkt: hij kon bij de hulppoli tie komen. In deze functie deed hij zijn uiterste best, doch kon niet vermijden, dat men een opleiding te Schalkhaar nodig achtte. Op zijn qui-vive trok M, er heen. Hij werd daar bij de AKD geplaatst en zag zich in 1944 plotseling ingedeeld bij een zgn. Vrijwilligers Bataljon, Hier werd hij voor de keus gesteld de eed op Hitier afleggen of als dienst weigeraar naar Duitsland. M. heeft de weg van de minste weer stand gekozen en zwoer, hoewel en masse trouw aan den Führer. Een gevaarlijke streek haalde M. uit toen hij in '43 nog bij de Alkmaarse hulppolitie was ingedeeld. Hij plaatste zijn handtekening onder een protest, dat de beruchte agent Gr. indiende, toen de wachtmeesters O. en van D. niet naar het nieuws van de BNO wensten te luisteren. Tevens was M. enkele malen mee geweest om arrestanten naar Amers foort te brengen. Echter tégen zijn zin. Eindelijk in 1944 toén M. voor de keuze werd gesteld: vechten of onder duiken koos hij het laatste. Mr. Jonker vertelde in zijn pleidooi hoe M. niet met hart en ziel NSB-er was, en in de kampen om zijn voor beeldig gedrag geprezen werd. Bij een eventueel nieuw politiek conflict zal hij geen gevaar meer opleveren. M. zal niets liever doen dan ijverig aan het werk gaan, zoals hij de laatste jaren teeds deed. Uitspraak op 23 April a.s. Donderdagmiddag vergaderde de vis sersvereniging „Geestmer-Ambacht" ten lokale van den heer J. Dekker te Oudkarspel. De voorzitter, de heer W. Kliffen, opende de vergadering. Spr. bracht in herinnering de strenge winter die veel schade aan de vis stand heeft veroorzaakt. De grote vis vrijwel verdwenen. Men hoopt ech ter dat het pootgoed bewaard is ge bleven. Men zal echter drie moeilijke jaren tegemoet gaan. Nieuw pootgoed vrijwel niet te krijgen. Vervolgens zeide spr. dat hij het welkom niet meer kan toeroepen aan het erelid den heer E. Vlug, die 40 jaren zijn beste krachten heeft gegeven voor de vereni ging en hedennacht is overleden. Hij ruste in vrede. Uit het jaarverslag bleek dat de afd. 60 leden telt. De rekening sloot met een batig saldo van f 3214,20.c- Een huldiging. De secretaris deelde mede, dat dit de 42e jaarvergadering is, waarvan hij 40 jaren in 't bestuur zitting heeft ge had. Spr. is nu 80 jaar en wenste dat een jongere hem opvolgt. De voorzitter bracht dank aan den secretaris voor het werk dat hij gedaan heeft voor de vereniging. Als blijk van waardering kreeg de secretaris een vulpen. „Al is U oud", zeide de voorzitter, „toch hoop ik dat U ze nog jaren mag gebruiken. Het niet-afhalen van een partij fuike- stokken lokte enige discussie uit. Me degedeeld werd dat er 5000 stuks poot- karper is besteld. Het Rijk zal 30 vergoeden. O-'- werd besloten om zo veel mogelijk pootaal te bestellen. Dit kan via de Visserij-Inspectie. Men krijgt dan Franse pootaal tegen een prijs van ongeveer 25 cent per pond. Bestuursverkiezing. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden, de heren W. Glas en IJ. Boer- dijk gekozen. Tot secretaris werd ge kozen de heer W. Glas. De prijs voor een visvergunning werd gesteld op f 15. Mocht men echter meer pootgoed kunnen kopen dan er geld in kas is, dan wordt bij een eventueel tekort f 10 per lid bij betaald. De vergoeding van den secretaris werd met f 50 per jaar verlaagd. De heer J. Slewerts bracht verslag uit van de vergadering van de Noordhollandse Bond van Vis verenigingen. Tot afgevaardigde voor de Noordholl. Bond en de Algemene Bond werden bij acclamatie de heren Siewerts en Kliffen gekozen. Enige partijtjes fuikenstokken werden ver loot. „HET ONTLUIKENDE ROOSJE". Zaterdagavond gaf 't Ontluikende Roosje een aardige avond aan haar be gunstigers. Toen de voorzitter, de beer Vennik, opende, was de zaal geheel ge vuld. Hij heette allen welkom en deel de mede, dat het aantal donateurs weer stijgt, en zegde toe, dat het volgend jaar waarschijnlijk weer drie toneel stukken zullen worden gegeven. Het stuk dat Zaterdagavond opgevoerd werd, heette „Sensatie in New-York". En laten wij het maar direct zeggen Wij hebben volop genoten. Terry Rafferty "de kruier" (de heer B. Gras) heeft ons herhaaldelijk doen lachen om de koddige en onnozele si tuaties die geschapen werden door zijn waarneming als Prins August. Ook Jane Callahan als typiste (mevr. G. VenemaSchoen) later als pseudo- prinses Alma was uitstekend. Zij be heerste haar rol en haar uitspraak was voortreffelijk. Mej. Koppes uit Alk maar speelde de rol van het Negerka mermeisje en ook zij wist iets goeds te leveren. Verder deden allen hun best en wij kunnen constateren, dat 't spel van 't Ontluikende Roosje met sprongen vooruit gaat. Dat belooft het volgende seizoen iets goeds. SUCCESSEN VAN DE PLAATSELIJKE VOETBALCLUBS. HSV deed het uitstekend. In een uit wedstrijd werd gewonnen van Uitgeest. Het werd 2—0 voor de Heilooërs. De Foresters lieten zien, dat de ma gere overwinning van vorige week een vergissing was, want nu werd maar eventjes gewonnen met.... 14—0 van KVV 5. Een compliment waard. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Bob, z. van S. Meijer en C. M. Kieft. Catharine M. A„ d. van K. A. Kiugt en A. A. Jonker. Jaco bus A., z. van S. P. A. Jannes en E. N. Speur. Dirk, z. van D. Blokker en G. Jonker. Anna M„ d. van M. 01- bers en A. C. A. Swar.t Overleden: Johannes Prinsen, ge huwd met Helena Prlesman, 87 jaar. Cornells J. J. Hoogendorp 49 jaar. Dirk Greuter, gehuwd met G. Groen, Ondertrouwd: Jacob Wijker te 86 jaar. Egmond aan Zee en Joanna D. van Houten. Johannes A. Pronk en Geer- truida M. Karskens. Getrouwd: Pieter Bakker en Cor nelia Zwaan. Klaas Koomen en Amelia Lamar. PENSION „ZONNESCHIJN". Zaterdagavond had in café Kamsteeg de 2e uitvoering in dit seizoen plaats var- „Schermeer's Toneelvereniging .Aurora". Opgevoerd werd het toneel spel: „Pension Zonneschijn" van Cor Hermus. Mevrouw Zonderland, exploi teert een druk pension waarin de gasten met hun vreugden en zorgen komen en gaan. Haar ene zoon Otto is door een vliegtuigongeluk zwaar ge wond en vraagt veel verzorging, haar tweede zoon Henri is een fantast en mislukt in het leven. Het stuk bracht ons geheel in de sfeer van een druk pension. Aurora is in de uitbeelding van de verschillende typen goed ge slaagd. Aan het slot bracht de voor zitter, burgemeester Poseh, de leden dank voor hun werk. De regisseur, de heer J. E. van Dok, bood namens de spelers de souffleuse, mevrouw Posch, bloemen aan. AANPLANTINGEN Langs verschillende gedeelten van de Dorpsstraat zijn van gemeentewege jonge bomen, heesters en struiken geplant, bi) welke aanplant de schooljeugd haar hulp verleende. De zaak tegen H. F. T. uit Castri- cum, die, in opdracht van S., voor f 80 een koe clandestien had geslacht, werd aangehouden, teneinde een reclasse- ringsrapport in te winnen. De Egmondse gymnastiekvereniging Achilles gaf Donderdagmiddag voor een stampvolle zaal een uitvoering in „De Vergulde Valk". De voorzitter, de heer P. C. Dekker, memoreerde in zijn openingswoord de steun, die altijd ondervonden was van oud-burgemeester Eyma. Hij vertrouw de dat zijn opvolger, burgemeester Niele, die hij hartelijk welkom heette, diens voetsporen zou drukken. Doordat de Egmondse bevolking geëvacueerd was, waren ook de leden van Achilles verstrooid en zo was het nu 7 jaar ge leden, dat de laatste uitvoering gege ven was. Maar de toekomst is hoopvol. Had Achilles vóór de evacuatie onge veer 100 leden, thans telt de vereniging alleen al meer dan 100 adspirant-leden! Het programma werd hierna buiten gewoon vlot afgewerkt en het mocht er zijn. Nauwelijks een jaar geleden is Achilles herrezen, maar aan de presta ties was dat niet te zien. Bijzonder in de smaak vielen de knotsoefeningen en de rythmische dansen der dames. Dat was af. Maar ook de heren oogstten luid applaus met hun verrichtingen op de brug en aan de rek. Bij de dames viel vooral op mevrouw Düster en bij de heren Hopman Jr., die dan ook te recht een open doekje kregen. Doch ook de kleintjes weerden zich dapper en toonden van het goede hout gesne den te zijn. De woorden van lof, na afloop door den voorzitter gesproken tot de lirec- trice, mej. A. Borrison en den directeur, den heer K. Schroor, waren dan ook ten volle verdiend. Bij hen is de lei ding van Achilles zeker in goede han den. Burgemeester Niele maakte zich tot tolk van alle aanwezigen, toen hij be dankte voor al het gebodene. Hü ver heugde zich zeer over de bloei van deze gymnastiekvereniging, die voor een gezond lichaam en voor de volks opvoeding van zo grote betekenis is. Als dit najaar het Egmondse sport park zal worden geopend, zal het be volkt worden door een gymnastiekver eniging waaraan van nu af aan ook een afdeling athletiek wordt verbon den en een voetbalvereniging, die er beide zijn mogen! Om half 12 was het goed gevulde en rijk gevarieerde programma afgewerkt. Met een gezellig bal werd deze geslaag de avond besloten. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: H. G. Lesterhuis en G. C. Winder. S. Duin en S. W. Prins. J. J. Slot en R. E. de Geus. J. Louter en A. J. C. Bruin. De Coöperatieve Tuinbouwvereniging „De Rijp en Omstreken" hield haar jaar vergadering in café Drenth. De hagelschade, het slechte weer, de strenge nachtvorsten, ziedaar de drie oorzaken van een slecht teeltjaar 1946. De fruitteelt was het beste, de koude grond het ongunstigst. Aan de veiling te Pur- merend werd door R. en O. en LTB een omzet behaald van f 277.171,81. Dit bedrag stijgt tot f 400.000,—, indien we de aardappelen er bij berekenen. Dus 1940 is slecht te noemen. De winst over 1046 bedroeg f 400,Het aantal leden is nu 55. De heer Joh. Bakker werd herkozen als bestuurslid; de heer D ter Beek kwam in de plaats van Joh. Bakker. Aan de commissie van toezicht werd toegevoegd de heer L Smit. Met de firma S Visser is een regeling getroffen voor het transport van produc ten naar de veiling te Purmerend. Het plan van een stands-organisatie wordt nader bezien. R en O zal op de algemene vergadering van de Langendijker Groenten-Centrale vertegenwordigd worden door de heren Joh. Bakker, J Zee, D Dekker, E Klomp maker en W Middelveld. Rondvraag. Er kwam protest tegen de heffing van IV# op de omzet. Toch is dit nodig voor he zoeken van afzetgebieden, voor /teun ana de koelhuizen en de diepvries-orga nisaties. De Raad der gemeente Beemster kwam Donderdag in vergadering bijeen. Na de opening door den voorzitter werden de notulen goed.; gekeurd en de ingekomen stukken en mededelingen voor kennisgeving t aangenomen. Op de gelukwens vanl het gemeentebestuur aan H.K.U,[ Koningin Wilhelmlna op de geboon.1 tedag van Prinses Marijke, was 'n| dankbetuiging binnen gekomen. Hierna ging men over tot de| agenda. De heer A. Noome heeft zijn be.l noeming tot lid van de Commissie! van schoolverzuim niet aangeno-l men. Uit de aanbeveling werd nul met meerderheid van stemmen ge.[ kozen de heer K. Mayer Fzn. Totl lid van het Burgerlijk Armbestuur! werd herkozen de heer J. J. Groot. De straatverlichting aan hetl Kolkpad wordt verbeterd. Het voor-I stel van B. en W. dienaangaande I werd aangenomen en door del plaatsing, van 2 lantaarns aldaar inl overeenstemming met de P.E.KI wordt de verlichting aanzienlijk verbeterd. Honden In de Raadszaal.1 De bondenbelasting kwam ter apra-l ke. B. en W. stelden voor de honden. belasting te verhogen en wel ƒ6.—I voor een luxe hond en ƒ4.— voor 'a| waak- of erfhond. De heer Poel vroeg of er niet op-I getreden kon worden tegen de vele! hondeh zonder baas, eigenaar of I meester. Da Rijp weet van honden I mee te praten. In één naeht 18 scha-f pen verscheurd en ƒ1000.— schade. De heer Koeman wilde de belasting! aanzienlijk verhogen voor loslopende honden. B. en W. stelden voor het invoeren! van een hondenpenning. De politie! zal worden gevraagd toezicht te hou-f den op honden zonder penning, de2t| zelfs desnoods neer te schieten. Thans verenigde de Raad zich mei dit voorstel. 1 Mei gaat deze nieuwf regeling in. De hondenkwestie zal later nog nader worden besproken. De taal der cijfers De begroting van het Burgerlijk! Armbestuur werd goedgekeurd Del subsidie voor 1947 bedraagt 26.000. De begroting van het gemeentelijk! grondbedrijf werd eveneens goedge-f keurd. Baten en lasten voor 19471 ƒ1359.62; kapitaalsinkomsten en uitf gaven voor 1947 ƒ19.513.45. De begroting 1947 kwam nu sprake. De heer Brand vroeg om degelijkI en deskundig toezicht op de woning-1 bouw. De heer Schagen vond, dat d® serve te vroeg werd aangesproken. Daarna kwam het Burgerlijk Arm-| bestuur aan de orde. De Raad was van mening, dat de| samenwerking tussen B. en W., meenteraad enerzijds en Burgerlijkl Armbestuur anderzijds hechter moei zijn. Dit zou een herziening, des! noods wijziging der reglementen met| zich medebrengen. B. en W. beloofden dienaangaandi| poolshoogte te zullen nemen. De begroting voor 1947 werd verl der goedgekeurd en z.h.st. aangensl men. De gewone inkomsten en uit-l gaven bedroegen ƒ340.227.80; posj onvoorzien beliep ƒ4105.86; de kapil taaisinkomsten en uitgave:! ƒ112.134.84. De vergoeding voor tel L.O. over 1947 werd vastgesteld of ƒ22.02 per leerling (het bedrag v#f 1946). De vergoeding bedroeg nu voor o R.K. Büz. school 184U x ƒ22.02 1 4059.02. JUBILARISEN. De heren Y. Bier en Jb. Tamis dachten de dag waarop ze voor 35 jll in dienst traden van de afslagverenid Beemster, Purmerend en Omstreken. jubilarissen werd een fraai armbïj horloge als aandenken aangeboden. 25 April hopen onze geliefde Ouders A. KLOMP en E. KLOMP—SLOOTEN hun 50-jarige echtvereni ging te herd anken. Hun dankbare kinderen, E MANTEL—KLOMP C. MANTEL B ZWART—KLOMP J. ZWART J. SCHERMERHORN— KLOMP W. SCHERMERHORN en Kleinkinderen. Gelegenheid tot feliciteren 25 April 3.30—5 uur Ou- degracht 210 A. Scherm er weg 56, Alkmaar. TANDARTS, Kennemersiraaiweq 31. Alkmaar, In het Centraal-Zieken- huis te Alkmaar worden WERKSTERS gevraagd. Aanm. b. d. Adj'. Direc trice middags tussen 5—6 ver. weer eens gezond, glanzend haar, geperma nent, platina blond of donker geverfd, in natuurlijke golving Uw gelaat omlijstend? Door gebruikmaking van de nieuwste machines kunnen wij uw wensen in ver vulling doen gaan. DAMESKAPPER haar en schoonheidsspecialist. Gevraagd NET MEISJE v.d.e.n. in klein gezin. Gezellige kamer en goed loon. Mevr. HEEMSKERK, Jan v. Eyckstraat 1, A'dam-Z, Tel. 27325. Gevraagd: MEISJE of WERKSTER voor 4 ochtenden p. week WITTOP KONING, Eg- monderstraat 14. Gevraagd: GEMEUB ZIT- en TWEE SLAAPKAMERS met of zonder pension door echtpaar met 14 j. zoon per 1 Mei of latej, Brieven onder Nr. 28 'bureau van dit blad. Koningsweg 55. Tel. 3221 heeft deze week voorradig TONGEN TARBOT. GRIET SCHELVIS WIJTING SCHOL SCHAR KABELJAUW vanaf 25 ct. p. pond ZURE HARING, ROLMOPS CONSERVEN GEROOKTE PONEN en SCHARREN GEDROOGDE SCHARREN Iedere dag van 38 uur prima warm gebakken SCHAR, WIJTING, enz. met een Chopin Programm'j Entree 2.- (plus bel.) Kaartverk.: vanajl Dinsdag 22 April Ml Boekh. TER BURG.f Koorstraat 1 en April 's avonds a. Icassa. Plaatsbespr.: Donderf dag 24 April 11—1 uur. TE KOOP: - SNELLE WEDSTB"| ZEILBOOT 11 M2 ZEIL, geh. pleet, tegen elk aanneK] lijk bod. C. LUST, Boezems® 65, Alkmaar. .R'JWItUJALi f Koning Christiaan is t omstreeks 23 #e uur te K overleden. Koning Christiaan X van ken stamde uit het seidert van de 15e eeuw in Denen gerende huis Sleeswük-Hol derburg-Gliicksburg. Zün de in 1912 te Hamburg koning Frederik VIII. ZM prinses Louise van Zweden in 1926 l De overleden koning werd tember 1879 op het kasteel C lund' bij Kopenhagen gehore: Mei 1912 volgde hij zijn vadc 86 April 1898 was hij in he getreden met prinses Alexan Mecklenburg—Schwerin (g< 1879). Hij had twee zoons: Frederik. geb. 11-3-1899 en ii huwd met prinses Ingrid vai en prins Knud. geb. 27-7-19C Ziing was een broeder van ko kon van Noorwegen en een koning Gustaaf van Zweden. Christiaan X werd' door h gesloten bondsverdrag ook k IJsland. Het verdrag is in IJsland opgezegd, toen het zelfstandige republiek verkls durende de regeringsperiode ning Christiaan heeft Di zich door de invoering van wenkiesrecht en de veroverii meerderheid in het parlemen sociaal-democraten in sterke een parlementair-democratis narchie ontwikkeld. De wijz de koning zijn taak heeft heeft hem niet alleen de doch ook een hoge persoonl riteit bij zijn volk doen v Zijn waardige houding tijdens se bezetting heeft hiertoe n dragen. Hij was toen practise yangene van de Duitsers in hoofdstad, doch weigerde er soonlijke concessie té doen. In October 1942, toen de 1 gewoonte getrouw, 's morge een rit door Kopenhagen mi li ij van zijn paard. Er deden pllcaties voor en men was herstel ten zeerste bezorgd, bruarf van hej vorige jaar longontsteking, doch hersteld handeling met penicilline, behandeling kreeg hij tijdens Ste ziekte: een longaandoenir volge van gevatte koude. Koning Christiaan werd s grootste koning van het klei ninkrijk" genoemd. Hij was dan 192 m lang. Waarschijnlij de enige koning, die voor zi paleis op schildwacht heeft toen hij als kroonprins alle rangen wenste te doorlopen. Zoals wij enige tijd geled blad meldden, zijn de lijken ring en de tien nazi-leidei October van het vorig jaar hangen, gecremeerd, en hm vier geallieerde generaals in beid van Miinchen in de Isa- geworpen. Hierover wordt thans nog dat op verzoek van de Russ Britse generaals de kisten mi ken van Göring en Keitel werden. De Russische generaal 1 beide kisten en kneep in de i Göring, om zich ervan te o dat» deze werkelijk dood was. seis werden vervolgens wee kisten geschroefd, en daarna crematie plaats. Na afloop verzamelde men c de elf nazi's in een vuilnisvat Amerikaanse leger. De vier reden tenslotte in een gewon Sedan met 't vat naar de Isar, den het in de snelstromende r Naar radio-Batavia mededei momenteel 13 personen in staa' schuldiging gesteld wegens kn die zij bij de KNILM hebben Zij hebben zich bezig gehoui clandestiene handel in tick voor het personenvervoer 1 Bandoeng, waarbij deze ticket: aan prioriteit verbonden was, te hoge prijzen werden .verhani is voorgekomen, dat employe': kets in Chinese toko's te koop den tegen de prijs van 200 gi schoon het officiële tarief sl gulden bedraagt. Verschillen thans aan de justitie overgei wisten op deze wijze hun ma men met enige duizenden gulc verhogen. De conferentie te Moskou z schijnlijk 22 of 23 April a.s. i Een volgende zitting zal, naar r nèemt, in Juli a.s. plaats vinde schijnlijk zal Woensdagavond een speciale trein met de Frai gatle uit Moskou vertrekken.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2