KONING CHRISTIAAN Fortificaties op Helgoland vernietigd 1 Theo van der Pas van Denemarken overleden lüeec&ecUM ïnteraad in eemster „De Grootste Koning van het Kleinste Koninkrijk" Wagon vloog de lucht in Maar het eiland is er nog Wijzigingen in tabaksdistributie R.K.A.F.C. klopt Petten li II! 1 der gemeente Beemster derdag in vergadering de opening door den verden de notulen goed- de ingekomen stukken ingen voor kennisgeving Op de gelukwens van ntebestuur aan H.K.R, ,'ilhelmlna op de geboot. Prinses Marijke, was 'n ng binnen gekomen, fing men over tot de A. Noome heeft zyn be- t lid van de Commissie verzuim niet aangeno- le aanbeveling werd nu ;rheid van stemmen ge- leer K. Mayer Fzn. Tot Burgerlijk Armbestuur zen de heer J. J. Groot, katverlichting aan het irdt verbeterd. Het voor- en W. dienaangaande genomen en door de an 2 lantaarns aldaar in iming met de P.E.N. verlichting aanzienlijk tonden in de Raadszaal. lelasting kwam ter spra- stelden voor de honden- verhogen en wel ƒ6.— i hond en ƒ4.— voor 'n lond. iel vroeg of er niet op- i worden tegen de vele Ier baas, eigenaar of Rijp weet van honden n. In één nacht 18 geha rd en ƒ1000.schade. >eman wilde de belasting erhogen voor loslopende telden voor het invoeren idenpenning. De politie evraagd toezicht te hou- en zonder penning, deze s neer te schieten, tiigde de Raad zich met 1 Mei gaat deze nieuwe| De hondenkwestie zal der worden besproken, De taal der cijfers, ng van het Burgerlijk I werd goedgekeurd De 1947 bedraagt 26.000. g van het gemeentelijk werd eveneens goedge- n en lasten voor 1947 pitaalsinkomsten en uit- 1947 ƒ19.513.45. ing 1947 kwam nu ter I Srand vroeg om degelijk toezicht op de woning- chagen vond, dat do re- eg werd aangesproken, ram het Burgerlijk Arm- de orde. was van mening, dat de I g tussen B. en W., ge- enerzijds en Burgerlijk anderzijds hechter moet >u een herziening, des- ing der reglementen met sngen. beloofden dienaangaande te zullen nemen, ing voor 1947 werd ver- eurd en z.h.st. aangeno- wone inkomsten en uit-1 Degen ƒ340.227.80; post leliep ƒ4105.86; de kapi-f en en uitgaven I De vergoeding voor het I 947 werd vastgesteld op I leerling (het bedrag van| ding bedroeg nu voor chool 1841/, x ƒ22.02 9| JUBILARISEN. Bier en Jb. Tamis lui ag waarop ze voor 35 Ja.l len van de afslagverenlBtSl rmerend en Omstreken. ~'l irerd een fraai armba andenken aangeboden. „GULDEN VLIES" Alkmaarse Kamer muziek Vereniging, Donderdag 24 April 1947. Aanvang 7.30 uur met een Chopin Programmfl' Entree 2. (plus bel.) Kaartverlc.: vanaf Dinsdag 22 April bil Boekh. TER BURG, Koorstraat 1 en 24 April 's avonds a. d- cassa. Piaatsbespr.: Donder- dag 24 April 11—1 uur. vanl E KOOP: - SNELLE WEDSTRIJ" ZEILBOOT I M2 ZEIL, geh. leet, tegen elk aannek jk bod. I LUST, BoezemsM Alkmaar. Russisch generaal kneep Goerlna in wang Zoals wij enige tijd geleden in ons blad meldden, zijn de lijken van Go ring en de tien nazi-leiders, die in October van het vorig jaar zijn opge hangen, gecremeerd, en hun as door vier geallieerde generaals in de nabij heid van Miinchen in de rivier de Isa. geworpen. Hierover wordt thans nog gemeld dat op verzoek van de Russische en Britse generaals de kisten met de lij ken van Göring en Keitel geopend werden. De Russische generaal keek in beide kisten en kneep in de wang van Göring, om zich ervan te overtuigen dab, deze werkelijk dood was. De dek sels werden vervolgens weer op de kisten geschroefd, en daarna vond de crematie plaats. Na afloop verzamelde men de as van de elf nazi's in een vuilnisvat van het Amerikaanse leger. De vier generaals reden tenslotte in een gewone zwarte Sedan met 't vat naar de Isar, en leeg den het in de snelstromende rivier. Malversaties bij de KNILM Naar radio-Batavia mededeelde, zijn momenteel 13 personen in staat van be schuldiging gesteld wegens knoeierijen, die zij bij de KNILM hebben gepleegd Zij hebben zich bezig gehouden met clandestiene handel in tickets, o.a. voor het personenvervoer Batavia— Bandoeng, waarbij deze tickets, waar aan prioriteit verbonden was, voor veel te hoge prijzen werden .verhandeld. Het is> voorgekomen, dat employe's de tic kets in Chinese toko's te koop aanbo den tegen de prijs van 200 gulden of schoon het officiële tarief slechts 36 gulden bedraagt. Verschillende der thans aan de justitie overgedragenen wisten op deze wijze hun maandinko men met enige duizenden guldens te verhogen. Einde van Moskon-conferentie in zicht De conferentie te Moskou zal waar schijnlijk 22 of 23 April a.s. eindigen. Een volgende zitting zal, naar men aan- nèemt, in Juli a.s. plaats vinden, waar schijnlijk zal 'Woensdagavond 23 April een speciale trein met de Franse dele gatie uit Moskou vertrekken. f Koning Christiaan is gisteravond omstreeks 23.00 unr te Kopenhagen overleden. Koning Christiaan X van Denemar ken stamde uit het sedert het einde van de 15e eeuw in Denemarken re gerende huis Sleeswijk-Holstein-Son- derburg-Gliicksburg. Zijn vader was de in 1912 te Hamburg gestorven koning Frederik VIII. Zijn moeder, prinses Louise van Zweden, overleed in 1926 De overleden koning werd 26 Sep tember 1870 op het kasteel Charlotten- lunó' bij Kopenhagen geboren. Op 14 Mei 1912 volgde hij zijn vader op. Op 26 April 1898 was hij in het huwelijk getreden met prinses Alexandrine van MecklenburgSehwerin (geb. 24-12- 1879). Hij had twee zoons: kroonprins Frederik. geb. 11-3-1899 en in 1935 ge huwd met prinses Ingrid van Zweden, en prins Knud, geb. 27-7-1900. De ko ning was een broeder van koning Haa kon van Noorwegen en een neef van koning Gustaaf van Zweden. Christiaan X werd' door het in 1918 gesloten bondsverdrag ook koning van IJsland. Het verdrag is in 1914 door IJsland opgezegd, toen het zich tot zelfstandige republiek verklaarde. Ge durende de regeringsperiode van ko ning Christiaan heeft Denemarken zich door de invoering van- bet vrou wenkiesrecht en de verovering van de meerderheid in bet parlement door de sociaal-democraten ln sterke mate tot een parlementair-democratische mo narchie ontwikkeld. De wijze, waarop de koning zijn taak heeft vervuld, heeft hem niet alleen de sympathie, doch ook een hoge persoonlijke auto riteit bï3 zÖn volk doen verwerven. Zijn waardige houding tijdens de Duit se bezetting heeft hiertoe nog bijge dragen. Hij was toen practisch een ge vangene van de Duitsers in zijn eigen hoofdstad, doch weigerde enige per soonlijke concessie té doen. In October 1942, toen de koning, de gewoonte getrouw, 's morgens vroeg een rit door Kopenhagen maakte, viel |lij van zijn paard. Er deden zich com plicaties voor en men was over zijn herstel ten zeerste bezorgd, In Fe bruari van het vorige jaar kreeg hij longontsteking, doch herstelde na be handeling met penicilline. Dezelfde behandeling kreeg hij tijdens zijn laat ste ziekte: een longaandoening tenSe" volge van gevatte koude. Koning Christiaan werd soms .,de grootste koning van het kleinste ko ninkrijk" genoemd. Hij was n.l. meer dan 1.92 m lang. Waarschijnlijk was hij de enige koning, die voor zijn eigen paleis op schildwacht heeft gestaan, toen hij als kroonprins alle militaire rangen wenste {e doorlopen. Frederick de Negende opvolger Hedenmorgen is te Kopenhagen een salvo afgevuurd ten teken van rouw over de dood van koning Christiaan. Beide Kamers van het Parlement zullen hedenmiddag bijeenkomen voor kennisneming van de officiëele mede deling der proclamatie van den nieu wen koning, Frederick den Negenden. Het stoffelijk overschot van den overleden Koning zal worden bijgezet in de Kathedraal van Roskilde, de traditionele begraafplaats van de Deense koningen. 40 doden - 200 gewonden In het station te Fiume (Italië) is Zaterdagavond een spoorwagon, die met 18 tot 20 ton explosieven geladen was, in de lucht gevlogen, waarbij 40 personen gedood en meer dan 200 ge wond werden. Reizigers, die uit Triest te Rome aan kwamen, verklaarden, aat de ontplof fing buitengewoon hevig was en dat ieder binnen 150 meter door de weg geslingerde stukken weid getroffen Zelfs in het midden van de stad, op honderden meters afstand van het sta tion werden brokstukken van de wa gon gevonden. De stationsgebouwen en installaties werden beschadigd. Kupers Commissaris van de N.S. In de buitengewone algmeene verga dering van aandeelhouders van de N.V. Nederlandse Spoorwegen zijn 'e heren E. Kupers, voorzitter van het N.V.V. en mr. H. L. s' Jacob, secreta ris-generaal van het ministerie van Financiën, benoemd tot nieuwe leden van den raad van commissarissen. Op zijn verzoek werd aan mr. dr. A. van Doorninck eervol ontslag verleend als lid van de raad. Tweede helft van België Holland wordt uitgezonden Het bestuur van de K.N.V.B. heeft toestemming gegeven voor het uitzen den van de tweede helft van de op 4 Mei a.s. te Antwerpen te spelen inter landwedstrijd BelgiëNederland. Verenigingen, die een voor haar op die datum vastgestelde competitie wedstrijd op een vroeger tijdstip wen sen te doen aanvangen, kunnen daar voor toestemming krijgen, mits haar verzoek, vergezeld gaat van de ac- cooi dverklaring van de tegenpartij, uiterlijk 26 April in hetbezit is van den secretaris-penningmeester van de K.N.V.B. Luitenant Bernard CahiU is Zater dag als eergte officiële' waarnemer op Helgoland aan land gegaan. Hü deel de mede, dat alle grote kanonnen, op een enkele uitzondering na, verdwe nen waren. Ondanks de hevige ontploffing zijn echter vele door bommen beschadigde huizen in het vissersdorp bij de onder zeeboot-onderkomens overeind blijven staan. Over het gehele eiland vindt men grote kraters en beton-resten van de opgeblazen onderzeeboot-onderko mens. Er was op het eiland geen ge vaar van gassen of branden. Er wer den geen dode vogels gevonden; de lichte ontploffingen, waardoor men vóór de grote explosie de vogels be oogde te verdrijven, schijnen dus suc ces gehad te hebben. Duizenden vo gels keren thans op hef eiland terug. Vice-admiraal Sir Harold Walker, de commandant van de Britse vlootstrijd- krachten in Duitsland, heeft alle bij de operatie betrokken personen geluk wenst met het volkomen succes. Een groep journalisten heeft een be zoek gebracht aan het opgeblazen eiland Helgoland. Naar hun bevinding is de enige merkwaardige structurele wijziging van het eiland te vinden aan de Zuid-Westzijde van het eiland, waar een tachtig meter hoge klip in de buurt van de havens opgevallen is. De havens zijn betrekkelijk ongeschonden gebleven. Doch ook de Duitse journa listen moesten toegeven, dat de maat regelen van de Britse marine om slechts de fortificaties en het geschut te vernielen, succesvol waren geweest. De vogels schijnen het eiland geheel te hebben verlaten, hoewel duizenden vogels tijdens het bezoek der journa listen boven het eiland vlogen. Duit sers overwegen de mogelijkheid van het eiland een vacantieoord te maken. GEEN BLOEMEN, GAARNE ZEEP. „Geen bloemen, gaarne zeep" zette een origineel Venloos vader in de geboorteannonce van zijn zoon. Teken des tijds of een nieu we stijl in de traditionele feest- gebruiken? Het Europees biljartkampioenschap kader 71/2 werd behaald door onzen landgenoot J. v. d. Pol. De kampioen (links) wordt door P. de Leeuw geluk gewenst. ANP P. Zeven militairen ernstig gewond bij auto-ongeluk te Haarlem Zeven militairen werden ernstig gewond, toen Zaterdagmiddag te Bloe- mendaal een militaire vrachtauto bij het nemen van een bocht omsloeg. De auto was op weg van de Storm- school in Bloemendaal naar de Kouden- hornkazerne in Haarlem. De chauffeur wilde met vrij grote snelheid de bocht BloemendaalsewegDr. Bakkerstraat nemen, waarbij de wagen overhelde en tegen de straat sloeg. De tien militairen die in de laadbak zaten, werden op het wegdek geslingerd. Zeven hunner wer den ernstig gewond naar een Haarlems ziekenhuis overgebracht. De overige drie liepen slechts lichte verwondingen op. Naar ooggetuigen verklaarden, heeft de chauffeur de bocht te scherp geno men. Een gelukkige omstandigheid is, dat hoewel de benzineleiding werd stuk geslagen en de brandbare vloeistof over de straat gulpte, de wagen niet in brand vloog. Voor geen der zeven militairen be staat op het ogenblik direct levensge vaar. Een speciale A.N.P.-fotoversIag- gever was in staat ais één der eersten Zondagmorgen het vol komen verwoeste Helgoland te betreden, waarbij hy bovenstaan de opname maakte. Wat er over bleef van het dorpje Helgoland. Er circuleren berichten, volgens wel ke binnenkort de gehele of gedeeltelij ke opheffing van dë sigarendistributie zou mogen worden verwacht. Naar aan leiding hiervan deelt het ministerie van economische zaken mede, dat weliswaar bepaalde wijzigingen in de tabaksdistri butie worden overwogen, doch dat een beslissing nog niet is genomen. Het is zeer goed mogelijk, dat de te nemen be slissing zódanig uitvalt, dat de distribu tie van sigaren gehandhaafd blijft. TREINONGELUK IN ILLINOIS. Naar gemeld wordt is er een ongeluk gebeurd met de „City of Miami", een passagierstrein van de Illinois Central Railroads. De hulp van ambulances is ingeroepen. Naar verluidt zijn er vermoedelijk twee personen gedood Eén dode zou er in elk geval te betreuren zijn. Het aan tal gewonden moet meer dan vijftien bedragen. Nader wordt gemeld, dat vijf van de zeven wagons van de luxe-trein ontspoord zijn. Nederlandse kloosterzusters in China vermoord Vier Belgische priesters en zes Neder landse kloosterzusters zijn bij de plun dering van de stad Soengtsjioetsjieoe (prov. Jehol) door Chinese „communis ten" gedood; door plaatselijke missie kringen wordt het bericht bevestigd. Een onderzoek is aan de gang en men tracht de namen der slachtoffers te we ten te komen. BRITSE KONINKLIJKE FAMILIE DEZE WÉÉK NAAR ENGELAND TERUG. De tournee in Zuid-Afrika van de Britse koninklijke familie eindigde gis teren toen de witte trein, na een reis van ruim 11.000 km, te Kaapstad aan kwam. Donderdag zal men met de „Van guard" de terugreis naar Engeland aanvangen. WEGVERBETERING IN DE WIERINGERMEER. Naar de A.N.W.B. verneemt, zal 't gedeelte SluisgatwegFrieseweg van de Rijksweg Amsterdam-Afsluitdijk, gelegen in de Wieringermeer, binnen kort aanbesteed worden. Op dit weggedeelte zal een klinker bestrating aangebracht worden. Arbeidsongeval van één der Boysspelers De Alkmaarse Boys zijn niet alleen in hun wedstrijden doch ook met hun spelers niet bijster gelukkig geweest. Liep hun back M. Radsma reeds in het vorig jaar een ernstige beenfrac tuur op, waardoor hij in diverse wed strijden niet kon uitkomen, thans werd deze zelfde speler een dezer dagen in zijn dagelijks werk vrij ernstig aan één zijner ogen verwond, waardoor hij waarschijnlijk het gezichtsvermogen aan dit oog zal moeten missen missen. Radsma werd n.l. door een afsprin gende metaalsplinter in het oog getrof fen, waardoor zijn opname in een Am sterdamse oogkliniek noodzakelijk bleek, alwaar men het vorenstaande heeft vastgesteld. In een vooral voor de rust goed' ge speelde wedstr d, is het de Alkmaar- ders gelukt, Petten op eigen veld een nederlaag toe te brengen. De sterke wind, die dwars over het veld stond, was zeer hinderlijk. A.F.C. als tech nisch betere ploeg, wist zich hierbij aan te passen. Met tussenpozen maakten zij vier doelpunten en daar de achter hoede zich niet liet passeren, kwam met 4-0 de rust. Na de rust waren beide elftallen orp beurten in de aanval. De thuisclub wist de achterstand te verkleinen. Pet ten kwam geweldig opzetten, maar de A.F.C-verdediging hield verder stand. Een kwartier voor het einde brachten de AF.C.-ers de stand' op 5-1 endaar- mee kwam ook hej einde. De Westerweg-bewoners kunnen weer op een behoorlijke wedstrijd terugzien. Er is hard gewerkt en een behoorlijke partij voetbal gespeeld, Alkm, Boys - De Kennemers 1-5 De leiding berustte bij den heer Sim mers uit Den Haag die de Boys liet af trappen. De Kennemers namen direct de aanval over en reeds na 4 minuten belandde een goec' pass van v. Luyn bij Bleeker die voorzette en van Wijk scoorde (01). Kort hierna is het Van Wijk die goed doorgeeft aan Bleeker, die onhoudbaar 02 maakt. Op enkele slordige Boys-aanvallen na, waarbij achtereenvolgens v. Urk, Lejeune en Rijnders moesten worden opgelapt, nam Verbeek de bal mee, passeerde de gehele achterhoede en tenslotte ook doelman Kramer (03). Na de hervatting had de thuisclub in 't geheel niets meer in te brengen. Aanval op aanval werd op de Alk maarse veste ondernomen en Bleeker maakte spoedig 04. Een fraaie kop bal van Steeman had- beter lot ver diend en ook v. d. Sluis heeft nogal eens pech. Het gelukt echter aan Bleeker beter, want als hij een fraaie pass van v. d. Sluis krijgt, is het met een en -rm hardt schot 05. Het heeft er d e schijn van dat de thuisclub niet eens de eer zal red den, zo subliem speelde de Bever- wijkse achterhoede. Het gelukte echter aan linksbuiten Goudsbloem, kort voor tijd, v. Urk te passeren. Einde 15. Biljarten. Kampioenschao van Alkmaar Ie klas. Cor Honingh kampioen. Zaterdag en Zondag zijn in Hotel de Nachtegraal de wedstrijden voortgezet en beëindigd om het eerste klas kam pioenschap van Alkmaar. Na een bij zonder spannende slotpartij is het kampioenschap gewonnen door Cor Honingh ,lid van de Alkm. Biljartclub Excelsior, Van Lingen van Z.E.K.Z. werd een uitstekende tweede en J. Burger van de Optimisten derde door hoger algem. gemiddelde dan Wijk huizen, die vierde werd. Nadat de laatste opwindende partij Honinghv. Lingen was geëindigd, sprak de heer Kooy, voorzitter van de afd. Alkmaar, hartelijke woorden tot den kampioen en feliciteerde hem met zijn succes. Ook roemde hij de pres taties van de spelers van Lingen en Burger. Hij prees de ver. Excelsior, die op buitengewone wijze de eind- wedstrijden had geregeld en hij hul digde den heer Koelman voor zijn vele werk en den heer Wessels voor le goede verzorging van het materiaal. Hij wekte de belangstelling der lief hebbers voor de wedstrijden, die Woensdag aanvangen om het kamp. van N.-Holland-Noord te Alkmaar in 't café van den heer A. de Wit Door den heer Kesting, voorzitter van Excelsior, werden de prijzen uit gereikt, waarbij geen der deelnemers werd vergeten en de heer Schouten nog twee serieprijzen kreeg (n.l. voor de hoogste serie op Zondag en hoogste serie in de achtste beurt). Dank bracht spreker aan de heren Kooy en Koelman voor het vele administratieve werk. Ook de heren Koelman en Rolie voerden nog het woord Het was een zeer geslaagd biljart- tournooi, waarin de kampioen met zijn algem. gem. juist onder de 9,bleef en dus een volgende maal weer in de eerste klas kan uitkomen. Ook van Lingen behaalde een mooi gemiddelde en zijn laatste remise partij tegen den kampioen was uitstekend. Buisman bezet, wat algem. gem. be treft, de derde plaats. Wij laten hier de uitslagen van ver schillende partijen en de eindstand volgen: Wijkhuizenvan Lingen 225154 (7,75 en 5,31); WatertorZwart 225 120 (9,37 en 5,HoninghBurger 225148 (9,27 en 6,16); Buisman-Schou ten 225—214 (7,75 en 7,37); Honingh— Wijkhuizen 225—46 (13,23 en 2,70); v. JUugenBurger 225—125 (10,71 en 5,76); WatertorBurger 225179 (8,65 en 6,88); WatertorSchouten 225119 ('7,en 3,71); SchoutenZwart 225- 144 (7,75 en 4,96); BuismanZwart 225140 en Honinghv. Lingen 225—225. Eindstand: 1. Honingh 6 1 1595 176 8,94 13 2. v. Lingen 5 1 1 1504 185 8,12 11 3. Burger 4 3 1312 186 7,05 8 4. Wijkhuizen 4 3 1303 209 6,23 8 5. Buisman 3 4 1377 188 7,32 6 6. Watertor 3 4 1324 198 6,68 6 7. Schouten 1 6 1288 228 5,64 2 8. Zwart 1 6— 901 186 4,84 (De kolommen geven resp.: gew., verl., remise, aantal car., aantal beur ten, alg. gem. en matchpunten). VAN DE POL EUROPEES KAMPIOEN 71/2. Door zijn laatste partij tegen den Belg Van Hassel in 21 beurten te winnen met een slotserie van 119, werd de Rot terdammer P. van de Pol Europees kampioen 71/2. De Belg bleef op 191 staan. Hoogste serie 36. Hiermede heeft Van de Pol een schitterende prestatie geleverd en zijn tweede Europees kam pioenschap behaald. Ook de Leeuw heeft weer prachtige staaltjes van zijn kunnen laten zien. Hij bracht het serierecord op 202 en klopte Van Hassel met 300—83 in 9 beurten. Hij bezet dan ook met ere de tweede plaats met het hoogste alg. gemiddelde van 16,17. De Belg Van Hassel was mede één der grote verrassingen in dit tournooi. Hij heeft uitstekend gespeeld. Alleen tegen de beide Hollanders v. d. Pol en De Leeuw moest hij het onderspit del ven. De eindstand was: pnt. gem. h.s.' 1 Van de Pol 14 14.78 179 2 De Leeuw 12 16.17 202 3 Van Hassel 10 16.12 144 4 Baudart 6 11.44 155 F Dufetelle 6 7.54 81 P Sweering 4 11.03 96 7 Albert 4 9.71 t>3 8 Francl 0 6.59 56 Radiorede van H.M. de Koningin op 3 Mei In het kader van de nationale herdenkingsavond op 3 Mei a.s. zal H.M. de Koningin zich te 18.45 uur over beide radiozenders met een toespraak tot het Nederlandse volk richten. Grote brand in Sprang Capelle Opnieuw heeft een felle brand Sprang Capelle getroffen. Een woon- hius, vijf boerenschuren en vier stal len, alle met riet gedekt, brandden tot de grond toe af. Vijf runderen en twee vhrkens kwamen in de vlammen om. Een grote massa landbouwproducten en veel kostbaar materiaal gingen ver loren. Dodelijke schietpartij aan de grens Zaterdagnacht trof één der man schappen van de Koninklijke mare- chaussée te Gianerbrug op de grens enige mannen aan, die 't bij 't zien der agenten op een lopen zetten. Nadat de agenten eerst enige waarschuwings schoten in de lucht hadden gelost, vuurde één van hen een schot af in de richting van de vluchtelingen. Eén van hen, een zekere J. U. uit Delden, werd daardéor ernstig getroffen en naar het ziekenhuis te Enschedé over gebracht. Hij is daar intussen aan de verwonding bezweken. Hoewel het ernstige vermoeden be staat, dat de beide mannen zich met smokkelen ophielden, trof men op den overleden Deldenaar geen smokkel waar aan. Zijn kameraad wist te ont komen. MINDER ZACHT. Weersverwachting, medegedeeld door het K. N. M. I. te de Bilt, geldig van Maandagmorgen tot Maandagavond. Wisselende bewolking met enkele verspreide buien. Tijdelijk krach tige zuid-westelijke wind. Minder hoge temperaturen dan vandaag. Marktoverzicht Schagen Voor de centrale werden overgenomen 21 koeien, 2 stieren, 1 pink en 455 nuch tere kalveren. Op de gebruiksveemarkt was een mooie aanvoer. Het weidevee was echter williger en er ging ook zeer wei nig naar de leveringsmarkt. Er werd dan ook wel voor de weiderij gekocht. Als er iheer gras was zou deze handel' nog wel beter zijn geweest. De hoogste note ring van geldekoeien was f 500,—, met een goede handel. In verse kalfkoeien en vaarzen was de handel ook goed. De beste liepen er flink uit en de hq^gste notering was 1 700,—. Dit was dus hoger' in prijs dan de vorige weken. Wij kunnen nog vermelden, dat er een mooie collectie Groninger verse kalfkoeien werden aan gevoerd door den handelaar R. Schoen, alhier. Op de paardenmarkt was niet die grote drukte, welke wij gewoon zijn. Op het moment hebben de boeren het druk met de werkzaamheden en de verkoop was hierdoor minder goed. De handel was dan ook matig. De notering van de luxe paarden liepen van f 900,— tot f 1500,—,, Luxe werkpaarden van f 800,— tot 1350,—. Oudere paarden f 400,— tot f 900,— Hitten f 300,— tot f1000,— Op de wolveemarkt komt, wat aanbod betreft, in de fokooien met lammeren thans wat schot. Fokschapen met 2 lam meren tot f110,—Met 1 lam tot f90,—. Overhouders met 2 lammeren tot f 85, Met 1 lam tot f75,—. De handel was vrij goed. Marktberichten Langedijker Groentencentr. 21 April. 3300 kg Gele kool f 17; 36000 kg D. witte kool f 12,60; 1400 kg Uien f 9—f 12; 2000 kg Bieten: 1 f 8, 2 f 5,70 en 3 f 4,40 Noordermarktbond, 21 April 1947. 25000 kg D. witte kool f 12,60; 5000 kg Uien f 10f 14,50, grove uien f 11,50 f 12,90, drieling uien f 5; 1000 kg Peen 2 f 8,10 en 3 f 5,60. WARMENHUIZEN, 19 Maart 1947. 1150 kg Uien f 11,10; 1125 kg Rode kool f 19; 2300 kg Gele kool f 17; 12125 kg D. witte kool f 12,60; 15000 kg Bie ten f 4,40—f 8; 6700 kg Peen f 5,60— f 7,40. Maatschappij ontkent munitie-lading De „General Transatlantic Company", die eigenares is van het Franse schip „Grand Camp", heeft ontkend, dat het schip wapenen vervoerde. Hoewel het schip een lading wapenen van Antwer pen naar een Zuid-Amerikaanse haven had moeten brengen, bevond zich in feite slechts kunstmest (ammonium ni traat) aan boord. I

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 3