1AD Licht in rootoverval te Rotterdam ai op 5 Mei oten bouwbedrijf van gebouwen r 1947—48 van Wallace jerichten. ferdrJjf DE NOORDHOLLANDSCME COURANT DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Een der daders gearresteerd Complot in Voor-ïndië? f Hors d'Oeuvre Jongen steekt met een dolk Zandstormen in N.-Limburg Ooggetuigeverslag ballonwedstrijd Onze jarige Prinses V Het Belgisch elftal Record voetbalpool-prijs Een smokkelvliegtuig Van nabij en verre Herdenking bevrijding op de scholen Tornado treft het dorpje Worth Nederland vraagt lening van 535 millioen dollar Weec&eticfit Petroleum voor kookdoeleinden en verlichting Weer pakketpost in Nederland ^oDsmcPPWG:29A'niwg' "WKT tt NCKï Jo van AmmersKüller tot 1951 uitgesloten Gratie verleend Ons vrachtautopark zullen op S Mei, de voor zover de b«. 1st dit toelaten, ge. /erzoek van het he dging voor de Et- rijfsgroep Effecten- r van financiën be- en voor de geld- en de Nationale feest- Ijn gesloten. :aad voor hetBouw- dat de vacantie in rende dit jaar «al week van 4 tot en bereids de vacantie de week van 11 tot us, moeten daarvoor nde regionale com- vragen. uitoefening van hun dienst voor het at en een rantsoen vas- gas of electricitelt rming ontvingen, die- as. een aanvraagfor- dat bij de distribu» baar zal zijn, volle- aze dienst in te leve- ïulieren, welke na 15 tributiedienst worden voorlopig niet in be- genomen. De plaat- lienst zal z0 spoedig naken, waar en wan- >rmulier kan worden deverd. aan wie het formu- intussen rechtstreek» zingskantoor van het ter invulling werd et bovenstaande niet heeft op zijn eerste ia zijn tourné door dat de huidige bul* van president Tru- eroorlog in Frankrijk Exportveiling. Andijvie 3353; splna- er 1652; prei 25—33[ ,538; knolselderie 7} derie 67; sla 1219. 26 April 1947. 1200 kg 15,30; 2800 kg rode gele kool 17,50; 10.700 kool 12,90; 3100 kg 100 kg peen 5,607,40. roentencentrale. 5200 i0; 65.300 kg witte kool 50 kg uien 16; 1,300 kg 5,60; 17,200 kg bieten I III 4,40; 5,800 kg witlof i,50—13,20. >nd. NOORD-SCHAR- 600 kg witte kool iOO kg uien 16 en idem g bieten I 8 en II 5,70i 1,50—31,50 en H 14—15,70. el smaoli i in O.-U» IIOIIC3IIOIIO ALKMAAR. ALKMAAR. cte of Zomerbad m ingaande 1 Mal beide kassa's ver- i gaarne toegezon- IIOIIOIIOIIO* BUREAU: VOORD AM 9, ALKMAAR TELEFOON ADM. 3320 REDACTIE 3902 Giro 187204 Dir.! 3. Bijlsma WOENSDAG 30 APRIL 1947. Voortzetting vtxn de 144e JAARGANG No. 288 ALKMAAESCHE COURANT TARIEVEN: Advertentie*: 14 oeat per millimeter, „Waagjes" tot 15 woorden 75 ct„ elk woorC meer I ct„ uitsluitend contan Abonnementen! t 1.10 per maand, i 3.25 per kwartaal 1 Hoofdredacteur M. H. E. Uyldect h plv. Ti. N. Adema. De politie te Rotterdam is er in geslaagd den 31-Jarigen vertegen woordiger, J. 't H., een der daders van de laffe roofoverval, gepleegd op de alleenwonende 54-jarige we duwe Eb E. H. PiennauSteen- brugge in haar juwelierswinkel aan het Burgem. Meineszplein op 26 Februari j.l., te arresteren. De bel de daders waren er toen met een bedrag van f 1000 en 3400 aan sieraden van door gegaan, na de vrouw op een stoel te hebben vast gebonden en haar een prop in de mond te hebben geduwd. Haar ze nuwgestel heeft daardoor een ern stige schok gekregen. De verdenking viel ai spoedig op den vertegenwoordiger J. 't H., die niet voor de eerste keer in een der gelijke zaak de hand had gehad en die uit hoofde van zgn beroep met 't juweliersvak bekend was. Het bleek, dat deze door middel van den 48- jarigen particulieren rechercheur H. S. uit Rotterdam in contact was ge komen met een zekeren Marcus Broekman, geboren te Apeldoorn op 26-9-'07, wonende in de Bloemenlaan te Rotterdam. Tezamen hadden zij 't edele plan uitgedacht en na een voor bereidingstijd van vijf dagen de over val gepleegd. Ook de particuliere rechercheur is to het Huis van Bewaring opgesloten, doch Broekman is nog steeds voort vluchtig. Tegen kennissen, bfl wie hjj to de oorlog als Joods onderduiker had gewoond, had hij gezegd, dat de politie hem zocht voor het verhan delen van textiel zonder punten. Zijn vriendin, de 34-jarige Jansje Wester- Abdoel Ghaffar Chan, leider der Congrespartjj in Pesjawar, de noord westelijke grensprovincie in Voor- ïndië, verklaart, dat er een georgani seerd complot bestaat om in Voor- Indië een toestand te scheppen, waarin de Voor-Indiërs zelf den Brit ten wellicht zullen verzoeken in het land te bleven. „Ondanks de eerlijke bedoeling der Labourregering en onderkoning om per Juni van het volgend jaar de macht aan Voor-Indië over te dragen, trachten Churchill en zijn agenten in Voor-Indië een atmosfeer te schep pen, op grond waarvan Churchill wel licht geholpen wordt aan de macht te komen en den Britten door de Voor-Indiërs zelf verzocht zal worden In Voor-Indië te blijven," aldus Ghaf far Chan. „De huidige ongeregeld heden in het land leiden mij tot het vermoeden, dat er een groot complot en samenzwering achter dit alles is." beek, is eveneens met hem verdwe nen. In Amsterdam kreeg de politie de draad weer even in handen, toen op 18 April de vrouw in een pand aan de Rooseveldtiaan werd gevon den. Broekman, die naar de bioscoop was, kon men toen niet arresteren, wel belde hij 's avonds op, zeggende, dat hij na orde op zijn zaken te heb ben gesteld, zich zou melden, wat echter niet gebeurde. DE VERBUIGINGS-N Er ls met onze spelling veel gehaspel geweest, maar zo niet alle leed dan is geleden als de Mei-maand aangebroken is, dan toch het grootste deel ervan. Dan schrijven we eenvoudig alom de vereenvoudigde en behoeven wo het woordenboek niet meer te raadplegen om na te gaan of sle pen met één e moet worden ge schreven of met twee. Er blij ven moeilijkheden, als men bijv. schrijven wil dat men een geha- ten buurman wenst te negeren door hem te negeren. Maar dat is te verhelpen door het plaatsen van een accent, of door aan beide ondeugden niet meer te doen; want dan behoeft men 't niet te schrijven ook. Maar er is nog altijd de moei lijkheid met de verbuigings-n of naamvals-n. Daar zit men maar mee. En hoe. De Tweede Kamer geeft het ennetje de bons, zon der pardon; de Eerste Kamer w*l er niet af. En de kamer-verslag gevers zullen rekening moeten houden met d e spreker uit de Tweede, en met den spreker uit de Eerste Kamer. Gelukkig ls Kamer" vrouwelijk (wat eigen lijk héél gek is, want er zitten bijkans uitsluitend mannen in"). Overigens, zal men vrouwelijk en mannelijk nog uit elkaar kunnen houden, nu de naamvals-n er niet meer is? Lezen wij in het ver volg bijvoorbeeld van de Tweede Kamer, dat h ij een motie ver worpen heeft, en van de Eerste, dat zij het deed? Zal men dus tóch het woordenboek nog dienen te raadplegen? Ik ben er hard bang voor. Zo eenvoudig is ver eenvoudigen niet. Het ware het beste het voorbeeld van den En gelsman te volgen die alle vrou wen vrouwelijk, alle mannen mannelijk en alle dingen onzij dig maakt Wij zouden dan heel eenvoudig spreken van het ta fel, het stoel, het kamer enz., zo als wij reeds spreken van het bed. Wie neemt tot deze ver eenvoudiging nu eens het initia tief? KREEFT. Een plagerjj onder jongens heeft tot een vechtpartij geleid, die ernsti ge gevolgen had. Een 17-jarige jon geman liep daarbij een steekwonde op en moest in ernstige toestand in een ziekenhuis worden opgenomen. Maandagavond moest de 16-jarige perser C. E. in de Oleanderstraat te Rotterdam een costuum halen. Hij liet in die straat zijn fiets onder de hoe de van een vriend achter, maar een groep spelende jeugd maakte zich van het rijwiel meester en één hun ner ging er op rondtoeren. Toen hij met het costuum terugkeerde werd de fiets niet teruggegeven en er bleef hem niets anders over dan het pak naar huis te brengen en, zittend achterop de fiets van zijn vriend, te rug te keren, gewapend met een dolk. In de Oleanderstraat teruggekeerd kwam het tot een vechtpartij, waarbij hij aanvankelijk enige klappen opliep. In woede ontstoken trok hij zijn dolk en bracht zijn tegenstander, den 17' jarigen H. Oltson uit de Pimpernel straat, daarmee een steek in de heup streek toe. Het slachtoffer deed nog enkele passen en zeeg toen ineen. Hij werd in ernstige, hoewel niet levens gevaarlijke toestand naar het Zuider ziekenhuis vervoerd. De hevig go schrokken dader rende naar huis, waar hij later door de politie gear resteerd werd. Tengevolge van de weinig neerslag gedurende de laatste weken is de lichte zandgrond van Noord-Limburg zeer rul geworden. De sterke wind heeft de laatste dagen wolken van stof en zand opgejaagd, waarbij vooral pas omgeploegde velden het zwaar te verduren hadden. De men sen op het veld waren dikwijls ge noodzaakt hun arbeid in de steek te laten, terwijl het vee zoveel mogelijk met de kop uit de wind ging staan. Vanuit de trein tussen Eindhoven— Venlo kon men aan weerszijden de stofwolken hoog zien opvliegen. Be halve veel ongerief veroorzaken deze zandstormen ook grote schade aan de tere blaadjes van de nu juist opko mende bonen en andere veldgewassen. Verschillende tuinders en boeren zul len genoodzaakt zijn pas bewerkte stukken land opnieuw een beurt te geven. Het verloop van de Internationale ballonwedstrfld om de coupe Andries Blitz, welke op Maandag 5 Mei van het Houtrustterrein in Den Haag af gehouden wordt, zal in het gehele land van uur tot uur gevolgd kunnen worden. Een speciale verslaggever van de Nederlandse Radio Unie (welke op de Nationale Feestdag het gezamenlijke programma verzorgt) zal met een lichte kortegolfzender deze wedstrijd met een van de Nederlandse ballons meemaken. Hij zal onderweg regel matig verslag uitbrengen van zijn er varingen. De reportages worden 's middags en 's avonds uitgezonden. rvE vlaggen wapperen over vrij Nederland en de oranje-wimpel zwiert uit. Want onze Prinses viert haar verjaardag en heel ons volk viert die feestdag mee. Want de jarige Prinses heeft door haar eenvoud, haar ernst, haar be langstelling in vraagstukken van maatschappelijke aard, door de wijze ook waarop zij met ons volk weet mee te leven, aller harten veroverd. Hoezeer dit het geval is heeft nog onlangs kunnen blijken, in de weken waarin zij de geboorte van haar vierde kind tegemoet mocht zien. De span ning, in alle lagen der bevolking gevoeld, is toen zeer groot ge weest, en de vreugde bij de ge boorte van het jongste prinsesje onverdeeld. Toen de geboorte van dit jongste Prinsenkind werd verwacht, heeft Prins Bernhard, in een interview voor de radio, een treffend woord gesproken. Hij stelde aan den ver slaggever de vraag of het verlan gen naar de geboorte van een prins, dat door velen ln den lande gekoesterd werd, niet eigenlijk hoogst onrechtvaardig tegenover de vrouwen was. „Wij allen heb ben gezien", zeide hij, „wat zij in de oorlog hebben verricht. En ge looft u, dat het levenswerk van mijn schoonmoeder meer zou zijn gewaardeerd als zij een man was geweest? Daarom is de hoop op een prins een beetje unfair". Inderdaad, Prins Bernhard heeft het raak gezegd. Toen Koningin Wilhelmina de geboorte van haar kind verbeidde, ook toen heeft menigeen de wens gekoesterd dat het een jongen zou zijn en bij menigeen is een zweem van te leurstelling gevoeld toen bleek, dat onze Vorstin het leven aan een dochter geschonken had. Wij zijn er zeker van dat dit ge voel van teleurstelling zich bij niemand lang gehandhaafd heeft. Het heeft niet veel tijd gevergd, of Nederland droeg „Juliaantje" op de handen, en deze genegenheid is, toen het prinsesje was opge groeid tot een prinses, toen zij haar verloving vierde, in het hu welijk trad, een gelukkige moe der werd, niet verzwakt. Inte gendeel. Wij kunnen slechts dank baar zijn dat deze prinses ons ge schonken werd. Nederland heeft het voorrecht door een vrouw te worden gere geerd, een Koningin die welhaast een halve eeuw lang haar geest kracht en toewijding aan de zor gen voor ons land gegeven heeft. En naast haar staat sinds vele jaren een andere vrouw, haar dochter Juliana, die reeds de ge negenheid en het vertrouwen van heel ons volk te veroveren wist. De vrouweheerschappij van het Oranje-geslacht is ons tot zegen geweest. Wij wensen Prinses Juliana daarom op deze dag toe al wat men een jarige wensen kan. Het Belgisch elftal, dat Zondag a.s. te Antwerpen tegen Nederland in het veld treedt, is als volgt samengesteld: Doel: Daenen (Tillenr); achter: Aernoudts (Berchem) en Pannaye (Tilleur); midden: Puttaert (Union St. Gilloise), Vercammen (Lyra) en Debuck (Eendracht); voor: Lembe- rechts (Melchelen), Coppens (Meehe- len), Decleyn (Mechelen), Anoul (Luik) en Thirifait (Charleroi). Reserves: Meert Anderlecht)van Boven (Beerschot), Henriet (Charle roi) en van Vaerenherg (Namen). In de plaats van Vermeulen is dus thans de, eveneens als stopper optre dende spil Vercammen opgesteld, ter wijl Chaves, die de laatste tijd uit vorm is, is vervangen door Anoul. Scheidsrechter zal zijn de Engelsman Wiltshire, dezelfde die jl. Zaterdag de Cup-finale leidde. Naar wij vernemen, is de spil van E.D.O., Schijvenaar, door de keuze commissie van de K.N.V.B. uitgeno digd, om als reserve op te treden voor de wedstrijd BelgiëNederland, die Zondag a.s. in Antwerpen zal worden gespeeld'. Verder zal, naar alle waar schijnlijkheid, v. d. Linden, die dezer dagen als ziek wérd gemeld, zijn plaats als achterspeler in de Nederlandse ploeg wel kunnen innemen. De 59-jarige schot William Melville te Aberdeen heeft een prijs gewon nen met zijn oplossing van een foot- ball-pool, die tot dusverre nog nooit is uitbetaald. Hij won n.l, een bedrag van 64-450 pond. Senegalese ruiters gaven enige staaltjes van hun rijkunst voor de autoriteiten ter gelegenheid van het bezoek van den Fransen president, Vincent Auriol, aan Senegal. Volgens een verslaggever van de Daily Mail wordt in Oost-Engeland herhaaldelijk rond middernacht een vliegtuig waargenomen, dat op grote hoogte het land in vliegt. Nachtvlie gers in de nieuwste Mosquito's zijn er op afgestuurd, doch zij slaagden er niet ln het geheimzinnige vliegtuig te ach terhalen. De onbekende machine komt steeds op ongeveer hetzelfde punt over de kust binnen en laveert zo behendig, dat men is gaan veronderstellen, dat het is uitgerust met radar, om de na dering van andere vliegtuigen te kun nen waarnemen. Men kon er ook niet tn slagen de machine op de terugweg te onderscheppen. Er zijn vermoedens, dat het vliegtuig behoort tot een inter nationale smikkelbende, die zich be dient van een of meer landingsplaat sen in afgelegen delen van het land. De Italiaanse chirurg prof. Potosch- nig opereerde een dezer dagen een 20-jarigen jongen man, die door een schot in het hart was getroffen, in een recordtijd van acht minuten. Bij Urupan in de staat Michoacam (Mexico) ls een autobus in een ravijn gestort. Zes-en-dertig personen zijn om het leven gekomen, twaalf personen zijn gewond. Volgens de Sowjet-Rus- sische wetenschappelijke expeditie is de meteoor, welke 12 Februari tussen Wladiwostok en Chabarofsk is geval len, de grootste die ooit op het aard oppervlak is terechtgekomen. Er zijn totnogtoe meer dan dertig kraters ge vonden. De grootste krater is meer dan 25 meter bre»! en tien meter diep. Het Amerikaanse schip „Pontus H Ross" (7.247 ton) staat in de haven van Stavanger (Noorwegen) in brand. Het schip is geladen met tarwe. De campagne voor Nijmegen te Albany (Michigan) bereikt reeds tastbare re sultaten. Honderden cheques van vijf tot 300 dollar komen van alle delen van het land binnen. Tevens is veel kle ding ingezameld. Het zal ongeveer nog een week duren, alvorens het gehele resultaat bekend zal zijn. Een aantal Nederl. vrouwenorgani saties heeft zich met een adres tot den minister van overzeese gebiedsdelen gewend om aan te dringen op een zo spoedig ogelijke bevrijding van de nog ruim 20.000 in Indonesië geïnter neerden. Radio Warschau maakt bekend, dat bij Danzig een geheime Duitse zender ontdekt is. 't Ame rikaanse departement van Landbouw heeft verklaard, dat de graanvoorraden op 1 April J.l. voor deze tijd van het jaar de laagste waren sinds 1937. GOEDERENVERVOER N. S. OF NATIONALE FEESTDAG. De Nederlandse Spoorwegen zullen op 5 Mei, de nationale feestdag, de goederendienst uitvoeren als op Zon dag. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft aan de di recteuren van Rijksscholen, de ge meentebesturen en de besturen van scholen voor bijzonder onderwtjs in Nederland een circulaire doen toeko men waarin hij meedeelt, dat de re gering er prijs op stelt, dat ook dit jaar de plechtige herdenking van onze bevrijding uit de Duitse over heersing in de scholen zal plaats vin den, waaraan gepaard zou dienen te gaan een herdenking van de doden en een herdenking van het verzet. Het verdient aanbeveling hiervoor te bestemmen een lesuur op de laat ste schooldag, voorafgaand aan de Nationale Feestdag (i.e. Zaterdag 3 Mei). De minister verzoekt te willen spreken over: „De diepere betekenis welke aan de herdenking ten grond slag ligt, waarbij vooral naar voren ware te brengen het grote idealisme en liefde voor vorstenhuis en vader land, die onze helden van 19401945 moeten hebben bezield". 13 doden, 100 gewonden Naar het Rode Kruis te St. Louis gisteravond heeft medegedeeld, heeft een tornado gistermiddag het dorpje Worth in Missouri getroffen. Twintig personen werden gedood en honderd anderen gewond. De telefoniste van het naburige Gentry meldde, dat een tornado Worth weggevaagd had. De telefoniste te Worth was gedood op haar post. Men beschikte niet on middellijk over een schatting over het aantal gewonden, doch naar ver luidt zijn alle gebouwen ln het stadje vernield, waaronder ook het schoolgebouw. Latere inlichtingen melden, dat de kinderen, die zich in het schoolge bouw bevonden, gewaarschuwd waren dat de orkaan op komst was, en dat zij daarop in veiligheid waren gebracht. Worth heeft een inwoneraantal van 200. Ooggetuige. De directeur van de telefoonmaat schappij van de nabijgelegen plaats Grant City was op weg naar Worth, toen hij de storm over Worth zag gaan. De slachtoffers zijn naar Grant City overgebracht, terwijl de overlevenden poogden verwonde personen uit de puinhopen te graven. De telefoondirec teur zeide, dat de storm het spoor wegstation, het dorpshotel en alle za- kengebouwen in Worth weggevaagd had. Al de woonhuizen werden even eens geteisterd, behalve enkele aan de rand van het dorp. Dertien doden. Het aantal doden is nu vastgesteld op 13. Door inwoners en brandweer lieden uit nabijgelegen plaatsen wordt nog naar slachtoffers gezocht. Men vermoedt echter, dat alle verongeluk ten gevonden zijn. Het aantal gewon den is nog niet bekend, doch zal vol gens schattingen misschien 100 bedra gen. De wereldbank heeft medegedeeld, dat de Nederlandse regering een for mele aanvraag voor een lening van 535 millioen dollar heeft Ingediend. De Nederlandse regering heeft deze lening aangevraagd, aldus de officiële mededeling der bank, teneinde een ge deelte van de belangrijkste plannen in het kader van het programma tot her stel, wederopbouw en industrialisering te kunnen financieren. Weersverwachting, medegedeeld door het K. N. M. I. te de Bilt, geldig tot Woensdagavond: NOG STEEDS KOUD. Harde, geleidelijk van zuid-west naar noord-west ruimende wind. Wisselend bewolkt met enkele regenbuien. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat op de onderstaande bonnen der petroleumkaarten voor kookdoel einden en verlichting gedurende de maand Mei 1947 de daarachter ver melde hoeveelheden petroleum ver krijgbaar zullen zijn. Kaarten UA 611: Bon A 25 t/m A 28: vier liter per bon. Kaarten UB 611: Bon B 13 en B 14: vier liter per bon. Kaarten UC 611: Bon C 07: vier liter per bon. Kaarten UD 611: Bon D 12: twee liter per bon. Met ingang van 6 Mei a.s. zal P.T.T, de laatste barrière slechten, die haar scheidt van de mogelijk heden, welke de P.T.T.-diensten vóór de oorlog boden. Kon op X April j.l. de expressebestelling voor brieven enz. weer worden In gevoerd, nu wordt dan met ingang van 6 Mei a.s. de binnenlandse pak ketpost hervat. De oorlogsomstandigheden en de daarmede samenhangende langdurige stilstand van de dienst, leggen echter nog tijdelflke beperkingen op, waar van we de voornaamste hier laten volgen: Uitsluitend volledig gefrankeerde gewone pakketten of pakketten met aangegeven waarden en pakketten met verrekening tot een maximum gewicht van 5 kg. kunnen worden verzonden. De grootste afmeting wordt ge bracht op 100 cm., terwijl de som van lengte en grootste omtrek, niet in de lengterichting gemeten, niet meer dan 200 cm. mag bedragen. Expressebestelling van pedeketten is niet mogelijk, terwijl pakketten met aan bederf onderhevige inhoud uit sluitend op risico van den afzender worden verzonden. Schadevergoeding van door vertra ging verminderde waarde van de in houd wordt niet verleend. Nu de bin nenlandse pakketpost wordt hervat zijn de N.S. en P.T.T. overeengeko men, dat, wat pakketten niet zwaar der dan 5 kg. betreft, deze voortaan door de post zullen worden behandeld, met uitzondering van zendingen, die zich moeilijk lenen voor vervoer door de post (b.v. open zendingen met fruit, vis en dergelijke). Deze af spraak houdt verder in, dat postpak ketten tot 5 kg. ook op de vracht goederenkantoren van de Nederland se Spoorwegen en de factorijen van Van Gend Loos met een postpak ketformulier kunnen worden aangebo den. De P.T.T.-kantoren verstrekken alle nadere inlichtingen. De Centrale Eereraad voor de Kunst heeft de schrijfster Jo van Ammers Küller, oud 62 jaar, wonende te Bus- sum tot 1 Juli 1951 uitgesloten van iedere publicatie, het aan de markt brengen of doen brengen van reeds verschenen werk of herdrukken, als mede het optreden in het openbaar of op het gebied der kunst. Voorts is zij veroordeeld tot een boete van 2000 aan de Staat der Nederlanden. H.M. de Koningin heeft gratie ver leend aan H. Luijendijk, tot de dood straf veroordeeld bij sententie van het bijzonder gerechtshof te 's-Gravenhage en aan W. J. Bekkers, tot de doodstraf veroordeeld bij sententie van het bij zonder gerechtshof te Aruhem. Ten aanzien van beiden is de dood straf gewijzigd in een levenslange ge vangenisstraf. Tegenover de ruim 18.000 vracht auto's, waarover het beroepsvervoer in 1939 beschikte (het totaal aantal vracht auto's in Nederland bedroeg toen onge veer 50.000) stonden op 1 Januari 1947, zo deelt de vakgroep Goederenvervoer langs de weg mede, 17.189 vrachtauto's van het beroepsvervoer. Het totale laad vermogen van het vrachtautopark van het beroepsvervoer is iets gestegen. CANADEES VLIEGTUIG VERMIST. Een vliegtuig van de Trans-Canadian Airlines met 12 passagiers en een drie koppen tellende bemanning aan boord, wordt boven het eiland Vancouver ver mist. Drie minuten vóór de landingg- tijd bestond nog contact. Men heeft 16 km ten zuiden van Vancouver bij de monding van de ri vier de Fraser een grote olievlek op het water ontdekt

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 1