fBflïflVlf 5 hoogspa Stad en Omgeving, Centrale stierenkeuring te Alkmaar Uit de Alkmaarse Raad L 1/ Amerikaanse Gezant bezocht Alkmaar Ter gelegenheid van Stierenkeuring Na zeven jaren onderbreking S. Krom t Gecostumeerde motortocht Beste stier ter wereld in de ring Bonkaarten afhalen Distributiekring Alkmaar Burgerlijke stand. De buren waren bang Ingezonden Marktberichten Ophaald van de Honderdduizend bi Feuilleton maanden Gistermiddag heeft de Ameri kaanse Gezant in Den Haag, Mr. Baruch, Alkmaar vereerd met een bezoek, waarbjj zjjn speciale be langstelling uitging naar de stieren- keuring. De ambassadeur was vergezeld van den Amerikaan sen Landbouw- attaché en arriveerde omstreeks 't middaguur per auto in de Kaasstad. Slechts weinigen vermoedden, dat In de auto, waarop de Stars en Stripes wapperde, een van de oud ste Amerikaanse diplomaten geze ten was, die, na lange tijd gezant te Lissabon te zijn geweest, ztJn land thans te 's-Gravenhage dient, dient. In een interview, dat Mr. Baruch na afloop van de stierenkeuring, die hfl met grote belangstelling gevolgd bad, toestond, zeide ha o.m. zeer ge troffen te zijn door de hoge kwaliteit van de getoonde stieren. In het ba ronder sprak de gezant zan bewon dering uit over het hoge vetgehalte der productie van het Nederlandse vee, hetgeen beduidend hoger bleek te zan dan het Amerikaanse vetge halte. Op een vraag deelde de landbouw- attaché mede, dat ook in de Verenig de Staten een op het Nederlandse rundveestamboek gekkende veeregis tratie bestaat. Gelijk de bevolking was ook het Amerikaanse vee voor een belangrak deel van Nederlandse herkomst Gevraagd naar het doel van hun bezoek, deelde Mr. Baruch mede, dat de Amerikanen niet zozeer ge ïnteresseerd waren voor de import van Nederlandse stieren in Ameri ka, als wel voor de toepassing der kunstmatige Inseminatie. Zeer lofwaardig liet Mr. Baruch zich uit over de schoonheid van Alk maar. „Alkmaar is a beautiful little town" waren de woorden van den grij zen diplomaat, wiens markant gelaat getooid wordt door een slerlgae sneeuwwitte baard. vierde de Chr. Oranjever. weer feest Vfidr de oorlog was het traditie, dat de Chr. Oranjever. elk jaar op 30 April haar feestelijke Jaarvergadering hield. Dere traditie is, na zeven jaar onderbroken te z(]n geweest gister avond hervat. De zaal van het Gulden Vlies was vol oranjeklanten, toen de heer G. C. Dun de bijeenkomst opende. De beschermheer van de vereniging, burgemeester Koelma, die nog altfld ziek is, had een schrijven gezonden, waarin hij de vereniging het beste toewenste. Indrukwekkend was het, toen de heer Dun met enkele woorden den heer H. A. v. 't Laar herdacht, die in een concentratiekamp is overleden. De spreker van deze avond was ds. R. Dijkstra, uit Amsterdam. Hij be gon zijn rede met te zeggen, dat men 't op een feestavond niet erg op spre kers heeft voorzien. Ze bederven dik wijls 't cachet van de avond door langdradige betogen. Daarom beloof de spr. het kort te zullen maken. Doch in die korte tijd wist hij de aanwezigen op zo boeiende wijze be zig te houden, dat de tijd omvloog. Zonder sentimentele en overdreven verering behandelde hij de geschiede nis van de Oranjes, die dikwijls moes ten vluchten, maar de eigenschap hebben, altijd weer terug te keren. „Oranje in druk en geluk" had spr. Zijn rede genoemd; hij legde er dan ook de nadruk op, dat 't onder Oranje altijd goed is geweest, en dat Oranje •n Nederland ook in druk één waren. Het verdere deel van de avond werd op „bonte" wijze verzorgd. Er werd gezongen, een groep jongens en meisjes voerde op voortreffelijke wij ze volksdansjes uit, er werd gedecla meerd en film vertoond. Wat betreft de declamatie van den heer Grondsma zouden wij willen opmerken, dat de. keuze der uitstekend voorgedragen verzen niet erg gelukkig was. De films, die na de pauze vertoond wer den, mogen interessant geweest zijn, door grote onduidelijkheid van het beeld was het inspannend er naar té kflken. Gelukkig was de grappige te kenfilm beter te volgen. Niettemin was deze eerste feestavond na zeven Jaar goed geslaagd te noemen. En wanneer er straks wat meer jonge leden tot de vereniging toetre den, zullen de feestprogramma's en de activiteit van de vereniging onge twijfeld in stijgende lijn gaan! GELIEFD BIJ DE VROUWEN! Dat zal de thans in militaire dienst zijnde jongeman Popke H. indertijd wel geweest zijn, want hij wist voor zijn kennisjes en vrouwelijke familieleden wel kousen te krijgen. Hij ging daartoe naar Amsterdam en kocht kousen op de zwarte markt voor f 10 per paar. Helemaal belangeloos deed hij 't niet, want ieder paar ver kocht hij voor f 12.50. „Om de onkos ten te dekken", beweerde hij, gister morgen voor den economischen rechter staande. Kortom, deze hulpvaardigheid kost den jongeman thans f 50 boete. De ambassadeur sprak zijn bewon dering uit over het herstel in Neder land en de wijze waarop hier gewerkt wordt, om de slagen door de oorlog toegebracht, te boven te komen. Bljjf optimist- Het getuigde van een verkwikkende levensblijheid, toen Mr. Baruch, ge vraagd over de onbehaaglijke gevoe lens in West-Europa na de misluk king van de conferentie te Moskou, zeide, dat pessimisme in ieder geval tot niets zou leiden en dat slechts *n blijvend optimisme West-Europa op de been zou kunnen brengen. Nadat de Amerikaanse gezant in Hotel „Irene" de lunch had gebruikt, vertrok 't Amerikaanse gezelschap in noordelijke richting voor een bezoek aan de Zuiderzeewerken. Hier ter stede is op 75-jarige leeftijd onverwacht overleden de heer S. Krom, directeur van de wasserij en ververij S. Krom N. V., welke fabriek door den overledene werd opgericht en onder zijn leiding tot een grote, in brede kring bekende onderneming is gegroeid. De heer Krom was vroeger in dienst van het Ned.-Ind. leger en werd bij een gevecht verwond, zodat de lin kerhand geamputeerd moest worden. Hij stichtte daarna in 1909 de was serij en ververij, welke thans over de gehele provincie haar filialen en de- pöts heeft De heer Krom was bestuurslid van de Ver. Oost en West, maar zijn druk bedrijf waaraan hij zich ten volle gaf, liet hem over het algemeen weinig tijd voor maatschappelijke functies. De crematie is vastgesteld op Zater dag a.s. te Westerveld na aankomst van de trein van 12.05 uit de richting Alkmaar en 12.15 uit de richting Haar lem. Het vertrek uit het sterfhuis is op 11 uur gesteld. Op 5 Mei, de Nationale Feestdag, organiseert de motorclub „Zaandam" voor alle motorrijders van de Zaan streek een speciale Bevrijdingsrit. Alle rijders zullen gecostumeerd een rond rit maken naar de plaatsen Wijk aan Zee, Alkmaar, Hoorn, Purmerend en terug naar Zaandam. In elk van deze plaatsen zal een jury uit het publiek beoordelen wie het origineelst gekleed zijn. Zij die de meeste punten behalen komen in aanmerking voor de prijzen. Om pl.m. kwart over tien zal men in Alkmaar aankomen en dan óp het ,.Canada"-plein een drietal rondjes rij den om een beoordeling mogelijk te maken. Daarna trekt men weer verder op. WIJZIGING MARKTDAG ALKMAAR De wekelijkse overnamemarkt voor rundvee en schapen wordt in verband met de Nationale Feestdag in plaats van op Maandag 5 Mei gehouden op Dinsdag 6 Mei a.s. NU ZIJN ZE WARM! Zes inwoners van Alkmaar, die zich hadden schuldig gemaakt aan het zon der punten en tegen hogere prijs ver handelen van wol, werden door de economische dienst van de politie voor dit feit geverbaliseerd. De restauratie van de Grote Kerk te Alkmaar is thans zover gevorderd, dat men het werk nog dit Jaar hoopt te kunnen beëindigen. Hiermede zal een der fraaiste bouwwerken in ons land weer in de oude trant herschapen zijn. Werkzaamheden aan de beelden op het orgel. De stierenkeuring, die op de gewone plaats, de daarvoor zo schitterende Bergerhout, plaats vond, kon gisteren niet op mooi weer bogen, hoewel het gelukkig droog bleef. De algemene indruk was, dat het publiek veel belangrijker dan vorig jaar scheen. Uit bjjna alle provinciën waren belangstellenden aanwezig. Zelfs 't roodbonte district uit Limburg ont brak niet, terwijl door meerdere instanties buitenlanders, w.o. een Argentijn, ais belangstellenden werden meegebracht. De roep, die van Noord-Holland als melkrjjk veebeslag uitgaat, bleek weer bewaarheid. Het aantal Rjjkspremiestieren dat dan ook dit jaar weer naar voren kwam, wordt verwacht groter te zijn, dan in het zo beroemde Friesland en waarschijnlijk groter dan in de rest van Neder land. HEDENAVOH»! Gulden Vlies, l uur n.m.: 1 Mei-viering PvdA. Wapen van Heemskerk, S ut»: openbare vergadering CPN. BIOSCOPEN! Harmonie, uur: de Rode Pimpernel: M jaar. Victoria, S uur: Onder Verdenking; 18 jaar. Cinema Amerlcain, I uur: Walvisvaarders; 14 jaar. A B T, uur: Hoe krijg ik een baantje? Alle leeftijden. VRIJDAGAVOND: Gulden vnee, uur: Feestavond NI WIN Wapen van Heemskerk, uur: Feestavond RASA. BIOSCOPEN: Harmonie, 8 uur: „Het boek der Wilder nis"; 14 Jaar. Victoria, 8 uur: „Laura"! 14 jaar. cinema Amerlcain, uur: Th, North- star; 18 jaar. A B T, 8 uur: De zwarte diamant; 18 Jaar Degenen, wier familienaam begint met de letters S en V (tot Vink) kunnen morgen, Mei, hun Bonkaarten, Versnaperingen- en/of Tabaksfcaarten, be nevens de Brandstoffenkaart voor het sei zoen 1947—1948 afhalen. De jury. De jury bestond uit Prof. de Jong, Ir. de Vries, Z. Bakker en enkele provin ciale deskundigen. De keuring verliep vlot; niettemin kon de einduitslag pas tegen twee uur worden bekend gemaakt. Hoewel de jury met twee groepen Werkte, zijn deze onafgebroken aan de arbeid geweest. De kooplust bleek bij de stieren beneden 2500 gulden goed voldoende, echter in de hogere prijzen was de zeer trage afname aigermate in tegenstelling met de vo-ige herfst betaalde koopsommen, waarbij 14.000 gulden voor een stierkalf is betaald, dat het thans niet verder dan tot de derde klasse één jarigen kon brengen. Toch werden voor kunstmatige be vruchting enkele stieren tegen prijzen tussen 6,000 en 8,000 verkocht. Algemeen oordeel. Het algemeen oordeel was, dat in de rubrieken 2-, 3-jarige en oudere stieren Alkmaar begint uit te blinken, doch dat de één-jarigen in het alge meen niet tegen de collectie van het vorig jaar opkonden. Verwacht wordt dan ook, dat in 1948 de rubriek twee jarigen niet gelijk zal zijn aan hetgeen dit jaar in deze rubriek werd aange nomen. JONGE EENJARIGE STIEREN. Ie kiase: Alcmaria 26, J. Zwaan, Schagerwaard; Frans van Maartje 12, A. Kuiper, Heer-Hugowaard-Noord; Nanco, Fam. Jochem' Blauwboer, Schagen. 2e klasse: Worteltje's Adema 3, J. Brak, Schagen; Bart van Houkeshoef, Gebr. Monsma, Slootdorp; Jacob, P. Jongert, Westwoud; Ernst van Blok land, P. J. Koster, Hoogkarspel. Middenklasse: Adema 21 v. d. Woud hoeve, Gebr. Ruiter, Oosterblokker; Adema van Cruysoord, W. Kool, Beèm- ster; Auke's Adema, C. G. Ruiter. Beemster; Eisenhower, Wed. J. Scha per, Zwaagdijk; Adema 22, v. d. Beu kenhof, Wed. D. Ruiter, Nibbixwoud; Adema 22 v. d. Woudhoeve, Gebr. Ruiter en J. J. Ruiter, Bobeldijk; Frans 41, C. Winkel, Hauwert; Adema 4 van Houkeshoef, Gebr. Monsma, Slootdorp; Alcmaria 22, Jacob Zwaan, Schagerwaard; Donker's Frans 10, S. Jonker, Egmond a. d. Hoef. Tweede klasse: Adema 3 van Cruys oord, W. Kool, Beemster; Hinke's So crates, Jacob Reyne, Barsingerhorn; Adema 23 v. d. Beukenhof, Wed. D. Ruiter, Nibbixwoud; Frans 334 van Groenhoven, F. A. F. Groneman, Wie- ringerwaard. 3e klasse: Adema 17 v. d. Beukenhof, Wed. D. Ruiter, Nibbixwoud; Adema 24 v d. Woudhoeve, Gebr. Ruiter, Ooster- Blokker; Hooglander 367, P. v. d. Oord Gzn., Barsingerhorn; Leopold, P. Grin, Kolhorn; Adema 30 v. d. Woudhoeve, Stierenver. Wieringerwaard; Jongert's Lindberg, P. Jofigert, Westwoud. OUDERE EENJARIGE STIEREN. Ie klasse: Debont's Constantijn 2, Gm. Dekker, Oosterblokker; Adema 16 V. d. Woudhoeve, Bakkerde Jonge en Olie, Beemster; De Boer's Adema 7, Wed. J. de Boer, Spanbroek. 2e klasse: Uilkje's Janko, D. Kaay, Oterleek; Luwke's Adema 11, K. Kaper. Zwaagdijk. TWEEJARIGE STIEREN. Ie klasse: Adema 7 v. d. Woudhoeve. Gebr. de Ruiter, Oosterblokker; Coba's Adema, A. Eriks Hzn., Oudesluis; Ade ma 34, K. Schouten, Schagen; Adema 302, Stierenver. Wieringerwaard. 2e klasse: Ceres v. d. Waard, A. J. Bakker, Wieringerwaard; Oldambtster Willem 5, C. Marees, Schagerbrug; Jongert's Adema, P. Jongert, West woud, Hooglander 349, T. Scheringa, Beemster. 3e klasse: Adema 13 v. d. Woudhoeve, S. Kalverboer, Stompetoren; Jonker, J. Fijnheer, Lutjewinkel; Jongert's Ade ma 2, A. Kraakman, Warmenhuizen; Adema v. d. Beukenhof 4, M. Sluis, Schellinkhout; Frans Y 67, A. IJf Gzn., Beemster; Adema Botermijn, Jb. Hou- ter en J. Wit, Sijbekarspel. DRIEJARIGE STIEREN. Ie klasse: Adelbert Adema 2, W. Jimmink Hzn., 't Zand; Maarten, K. Metselaar, Opperdoes. 2e klasse: Frans A 108, E. Ton, War der; Peter Adema 2, Stierenver. Nieuwe- Niedorp; Booy's Adema, N. J. v. Ber- kel, Hoogwoud. 3e klasse: Egbert Adema 2, J. H. v. Berkel, Wognum; Frans 314 v. Groen hoven, J. Blauw Pzn., Stompetoren; De Boer's Adema 4, J. Groot, Egmond a. d. Hoef. VIERJARIGE EN OUDERE STIEREN Hiervan werd bekroond de buiten gewoon uitblinkende Dina Lindberg's Adema van Gebr. Ruiter te Ooster blokker, welke door zijn schitterende kruisvorm en schone staart-inplanting als een van de beste, zo niet dé beste stier ter wereld wordt beschouwd en vervolgens Trui's Adema, Erven Blauw, Hoogwoud; Matador v. d. Waard, G. M. Dekker, Oosterblokker; Emma's Adema, W. J. Schipper, Span broek; Aaltje's Adema, G. Stapel, Lam- bertschaag. Kampioenschap. Tot slot werden voor het kampioen schap vflf éénjarige stieren, vier twee jarige, twee driejarige en twee ondere in de ring teruggeroepen. Terecht zette de Jury de éénjarige ter stond terng en riep tot kampioen nit Dina Lindberg's Adema van Gebr. Ruiter te Oosterblokker, terwijl tussen Adelbert Adema X van W. Jimmink te 't Zand en Adema 1 v. d. Woudhoeve, van Gebr. Ruiter te Oosterblokker een zware strijd ontstond, waarbij de be nen van de laatste aan W. Jimmink het reserve-kampioenschap deed toevallen. Het paradepaardje van den heer Torenvlied draafde maar enkele ogenblikken in de arena Alkmaar maakt een goed begin met leniging van de woning nood Het is niet gemakkelijk om een schaap met vijf poten te vinden Er gingen de laatste tijd weing Raads vergaderingen voorbij waarin niet één of meerdere overledenen herdacht werden. Soms stonden deze in nauwe betrekking tot Raad of gemeente, soms waren het burgers, die hier op maat schappelijk gebied een vooraanstaan de plaats hadden ingenomen. Dinsdagavond is de heer Andriesma herdacht als verdienstelijk raadslid, die, mede door zijn journalistieke ar beid, vele jaren van zeer nabij het pro en contra in onze raadszaal heeft kun nen volgen en zich inderdaad te allen tijde de juiste man op rechte plaats heeft getoond. Ook wij, die zovele jaren met hem op de eerste rang van de politieke arena hebben gezeten, willen hem gaarne nog herdenken ais een goed collega, een bekwaam journalist en 'n prettig mens, met wien het samenwer ken te allen tijde een genoegen is ge weest. Nadat in bewogen vergaderingen vertegenwoordigers van zo vele politie ke en maatschappelijke groepen als noodzakelijke candidaten naar voren waren gebracht, werd de voordracht van leden der Commissie voor de Huisvesting ditmaal met een zekere berusting ontvangen. Zelfs de heer Van der Borden had niet meer de moed met een makelaar op de prop pen te komen en er lag slechts een zwijgend protest in de uitslag der stem ming toen bleek, dat negen raadsleden de voorkeur aan den heer Couwenho- ven hadden gegeven. Wij hadden deze graag een plaats gegund. Hij heeft als raadslid en wet houder zoveel verdienstelijk werk ge daan, dat zijn verdwijning zowel uit de zaal der vroedschap als uit de com missie waarin hij zo lange tijd belan geloos zijn krachten heeft gegeven, 'n min of meer onbevredigend gevoel geeft. In verband met de opmerking van Ged. Staten, dat het presentiegeld voor de heren commissieleden met twee gulden per vergadering verlaagd was, slaagde de heer De Wilde er in den loco-burgemeester, die toch weer eens in Haarlem moest zijn, te bewegen nog eens met de hoge heren te gaan pra ten en wethouder Van Slingerland, die een zeer welwillend man is, beloofde zijn oratorische talenten daar eens te zullen demonstreren. Hij scheen minder heil te zien in de door deze afgevaardigde bepleitte gro te commissie die het pröbleem der bal dadige jeugd van alle kanten zou moe ten bekijken en het wil ons voorko men, dat dit meer op het terrein der vrije organisaties is gelegen. De heer Torenvliet haalde, in ver band met het verzoek van de EVC om alle gemeentedienaren een vacantie- toeslag te geven, een paradepaardje van stal en liet het lustig door de are na draven, maar de loco-burgemeester, die ook op hippisch gebied een zeer deskundig man is, had met een enkele oogopslag gezien, dat dit een zo kost baar raspaardje was, dat de gemeente het onmogelijk zou kunnen betalen. Hij vertelde den heer Tbrenvliet, die op dit gebied absoluut ondeskundig bleek, dat het beestje minstens f 60.000 zou kosten, waarna de gepluimde en bellenrinkelende viervoeter weer even onverwacht achter de staldeuren ver dween als hij er uit te voorschijn was gekomen. De benoeming van een nieuwen di recteur van Gemeentewerken maakte een geheime zitting van meer dan een uur noodzakelijk, wat te meer verwon derlijk was omdat nummero één van de aanbeveling zich had teruggetrok ken en er dus nog slechts één candi- daat was. Wij geven gaarne toe, dat deze func tie een zeer belangrijke en veelomvat tende is, omdat de directeur van Ge meentewerken in verloop van tijd ook nog chef van de Reiniging, het Bouw en Woningtoezicht, het Grondbedrijf en het Sportpark is geworden. Het is niet gemakkelijk iemand te vin den, die op al deze terreinen gespecia liseerd is en het is begrijpelijk, dat men in deze omstadigheden geen knol len voor citroenen wenst te kopen. Men heeft als het ware een schaap met vijf poten nodig en het aanbod daarvan schijnt in de vrije handel nu juist niet overweldigend te zijn. Bij de stemming bleek, dat ook an der factoren nog een rol hadden ge speeld doordat er enige stemmen op den heer Kirkenier werden uitge bracht, die, als waarnemend directeur door de bouw van verschillende ob jecten o.a. het nieuwe gymnasium wel bewezen heeft, dat hij een des kundig architect is. Het leek niet meer dan billijk hem thans een promotiekans te geven, maar de meerderheid van de Raad scheen in hem niet het gezochte schaap met de vijf poten te zien. Hoeveel er daarvan te kort kwamen is natuurlijk in open bare raadsvergadering niet gebleken, maar de uitslag der stemming was, dat ff. H. Knol, directeur gemeentewerken te Haarlemmermeer, 19 stemmen op zich verenigde, dat de heer Kirkenier er slechts 4 kreeg en dat één der raads leden blijkbaar zijn misnoegen over gebrek aan voldoende keuze gedemon streerd heeft door eenvoudig blanco te stemmen. Een geheime zitting is altijd een vei ligheidsklep, in zoverre, dat de dames en heren dan eens onomwonden hun edelachtbaar gemoed kunnen luchten en wat uitgepraat zijn als de deuren weer opengaan. Nu het kruit er blijkbaar uit is zou de heer Sietsma wel eens willen we ten waarom meneer Duin die dat aangevraagd heeft niet in het z.g. kruithuisje mag wonen en hij zal in 'n volgende raadsvergadering daarop het antwoord vernemen. Hij bepleitte bü de voorgenomen bij slag van 25% op de gemeentelijke pen sioenen om Ook eens aan de pennings kes der wethoudersweduwen te denken en het College bleek daar sympathiek tegenover te staan. In navolging van onze voorvaderen, die Nedrland in de dubbele zin des woords groot gemaakt hebben door water in land te veranderen, werd tot demping van het Afgesneden Kanaal vak besloten. Het bleek niet zozeer de dempingslust welke het edelachtbaar gezelschap bezielde als wei het voor uitzicht, dat de Exportveiling daar een niéuw gebouw wil zetten en het goede werk dus met klinkende munt zal be loond worden. Onze vroede moederen hebben thans beiden haar maidenspeech gehouden. Mevrouw Kommervan der Zwaard bewoog zich met voorzichtige pasjes op het terrein van het kleuteronderwijs en bracht het College dank voor het gul gebaar tegenover de Ver. „Alk maarse Fröbelschool", die haar voorde lig saldo in eigen beheer had mogen houden. Juffrouw Kamphuis zocht het hoger op en maakte bezwaar tegen de voor geschreven schuine daken van het uit breidingsplan „West" omdat haars in ziens gebroken daken veel meer woon ruimte zouden geven. Ogenschijnlijk heeft zij gelijk, omdat een vijfhoek altijd groter is dan de driehoek, die men er in kan trekken, maar zij is geen specialiste ln de fijne kneepjes van het bouwvak en de heer Wiese liet haar om een hoekje naar een alleraardigst vlierinkje kijken, dat hij alleen maar in een schuinl^pend dak kon fabriceren. Desondanks stuurde mej. Kamphuis vrouwmoedig op een stemming aan en vijf harer partijgenoten bleken ridder lijk genoeg om haar op het gebroken dak te volgen. Het resultaat was natuurlijk een le lijke valpartij waarna het dakprobleem in het voordeel van de vliering beslist wérd. BELGIE-NEDERLANÖJ 4 Mei 1947 Hoe zal de uitslag zijn en wie kan deze voorspellend Zoals België is ook heel Nede^j land benieuwd hoe deze weckj strijd zal eindigen. Natuurlijk] hopen wij allen op een Hol-I jandse zege; maar wie kan de< uitslag voorspellen Wie hierin] slaagt, zal worden beloond Da' opgave der gemaakte doelpunten wordt niet gevraagd, ledereen' kan aan deze zeker interessante meningswedstrijd meedoen en mag zelfs zoveel meningen irj-1 sturen als hij zeil wil. Voor een] goede regeling wordt het vol-j gende bepaald. 1. Deze advertentie uitknippedl en één der onderstaande hok-f jee met inkt zwart maken. 2. Men levert deze advertentie^ bij aankoop van een pakje] de Gruyter'» cacao in een] onzer winkels vóór Zondag' 4 Mei a.s. in en ontvangt deze) advertentie afgestempeld aiej bewijs terug. J. Dii bewijs goed bewaren eril Zondag 4 Mei -weet men al) ol men recht heeh op» eeir beloning. lèclereen/ onverschfllig JjoeveéF honderdduizenden juiste menin gen ingediend zijn, ontvangt als beloning op de volgende cacao bon zoveel pakjes cacao op zijn bonnen gratis als hij afgestem pelde advertenties met de juistw mening inlevert. Wij wensen allen, maar Vcdrdf het Nederlandse elita), veel suc-j ces! De Gruyter, de koffie--enj theezaak van Nederland, vooraf bekend om zijn goede choco», lade en cacao. Nederland zal op 4 Mei 1947' winnen 3 gelijk spe1eri^r?T~r .'verliezeni-gyj Dé Gruyter'a cacao, de Ideale] krachrvoedmg voor sportlief-j hebbers! (Ingezonden mededeling) VERPLAATSING KANTOOR Met ingang van Dinsdag 6 Mei sj zal de zitdag te Egmond aan Zee wor den gehouden in het Oud-Kath. Ver, gebouw. Het kantoor zal voortaan geopeti: zijn iedere Dinsdag van 9.3012 e van 1.30—3 uur. (Ingezonden mededeling) Geboren: Cornells, zoon Van Kaal en T Ottema. Getrouwd: August H Spruijt Margaretha J M Netten. Frederik Bi] jes en Margaretha I Grude. Hendrik Groot en Trijntje Ploeger. Johannt W Teuben en Jacoba E Oosterwijk. Klaas W Wit en Maria T B van de Heuvel. Jan Kuiper en Johanna P Eg gers. Pleter Woudsma en Anna Stoop. Overleden: Simon Ruiter, 65 jaa gehuwd met B E Jansen. Ante van de Berg, 75 jaar, wed. van G T Groot. Mevrouw A. V.S., thans woonr tig te Dirkshorn, was in verzet men tegen de verbeurdverklaring f 9000 van haar vermogen. De zaak tegen deze dame werd eens opnieuw behandeld, en het .biel wel, dat zij een ijverig propagandist voor de NSB geweest was. Toen zij nog in Alkmaar woondl waren de buren en leveranciers bail voor haar scherpe tong en noemdl haar een echte zeur met politie! stokpaardjes. Mevr. V. was zich d| blijkbaar niet bewust. Mr. J. P. Bosman, die als haar raadl man optrad, wilde eerst het naadje vl de financiële kous weten en beg| daarna een pleidooi, teneinde het bunaal ervan te overtuigen, dat de v«J beurdverklaring wel wat aan de hof kant was. DIERENBESCHERMING Zwervend aangetroffen een brï smoushondje, reu, bruine kleur, lanl harig, een witte hond, ruwharige i| en te Heiloo een witte hond. Adres Inspecteur: C. Verwer, Baa| straat, Alkmaar. Mijnheer de Redacteur, Gaarne verzoek ik opname van I volgende schrijven. Naar aanleiding van mijn ingeztl den schrijven, dat geplaatst werdf deze courant op 29 April j.l., on| het hoofd: „Knappen wij zo de ningnood in Alkmaar op", ontving| een mededeling, dat de mij vers" te inlichtingen, betreffende deze niet juist geweest zijn. Ik bied bij deze ook gaarne verontschuldiging aan, aan de in schrijven genoemde instanties, mijn onjuiste beschuldiging. In de hoop dat deze geaccepH zal worden en na dankzegging 7| de opname, verblijf ik Hoogachtend. I D. A. WITTOP KOI®] Noordermarktbond. NOORD-SCK1] WOUDE, 1 Mei. 1500 kg uien 16, grove 16, idem drielingen 6,60—6,70 en gele nep 5,20; 5500 kg peen II 7,40, 5,80 en IV 5,60; 8000 kg bleten I 8, B '1 en in 4,40; 1400 kg witlof I 35,8038.» II 19,50—23,60; 125 kg prei 19. LangedUker Groenten Centrale. OP LANGENDIJK, 1 Mei. 9200 U kool 19,50; 4800 kg gele kool 17.6" kg uien 13,80—15,50; 4700 kg witlcrf 1 —38,70 en n 3,90—12,10; 1000 kg rat 18—14; 200 kg prei I 20. (Van onzen Indischen co Batavia is een tragisch mer is het zo vol en dl men hokt bij elkaar i: hotelkamers, bijgebouwe: ges. Maar nimmer ook ■telloos. Het leven van n: millioen inwoners spoed' het modderige Molenvlii we Kali Besar en de we wekkende winkeletalages wijk, men krijgt de ind hard gewerkt wordt in c hitte van de kentering, •ven achter de fagades gebouwen en departemei vooral wie even doordri vermoeide harten, weet 1 loos en wanhopig dit al ledig en hol. Batavia i het weet niet meer waa In de handel, op de dej bij de bankiers en in de i huizen, overal valt tussen over „de toestand" plotseli van een pessimistisch gebs een vraag hangen in de 1 gaan wij heen? En buiten, pen voor de hotels, die no; van welvaart trachten op trossen grote groepen 1 naakte bedelkinderen om i uitgestrekte handjes en h< ogen. In de avond, bij het s van een lantaarn, ziet ge 2 da bruggen, op de verb langs de weg: kleine skelet zworven kinderen, of v. mannen en vrouwen, in ee: pen gehuld en met zwere Men vindt er gemiddeld de dood op straat. Een voorbi een stuk papier over het 1 loopt weer door, tot er stral iemand van de ophaaldien Denk er niet over na, 1 dan honderdduizend bi Batavia, er komen er el er zfjn meer dan hon rondzwervende bedelklm heinde en verre uit de re komen. Doet men er nie Rode Krols deelt 30.000 per dag nit, er zfjn xwen delaarskolonies opgericht gering Is die hulp vergel voortdurende stroom elic hierheen komt, en voor voedsel ia, noch kleding, het licht van de grote stad om eraan ten onder te Batavia van vroeger ken deze toestanden voorheen ben bestaan, dat dit ee van oorlog en revolntie. Men vraagt zich af waa publikeinse leiders, die in om politieke voordelen zich van het lot dezer hon den ellendigen klaarbliji aantrekken. Door verbeteri rfjstaanvoer naar Batavia u den, waar een overschot veel van deze afschuwelijl onmiddellijk een einde ger nen worden. De republike hiertoe echter niet de no werking. Wat aan hulp wo niseerd en verleend gesel Nederlands initiatief. Innerlijke en niterii Dit deze ellende der t is de u i te r lij k e tragiek via, die den bezoeker onml valt. De innerlijke tra? in het vermoeid pessimisn uitwerking van Linggadjatl algemeen heeft men zich hi met da ondertekening vai werp wel verzoend, alleen tend omdat ieder begreep, 53. door Tjeerd Ac HOOFDSTUK XD De zaken nemen een Nachtwaker Bas had van tier, omdat door zijn wa: een zo gevaarlijk individu al der" gegrepen was, nog geei gedaan. Om zeven uur 's morgen: haar huis getogen, had z ■Wakker gemaakt en haar e< gedaan, waarin hij zichzelf als balancerend op de rand dakgoot, met een spartelen: ker in zijn ene vuist en een kostbare sieraden in de ande Hij had daarna behoefte g anderen met zijn heldendad te \maken en was naar zijl „Dek Gekroonde Mier" gegaa e«iV chauffeur aantrof, die vrachtauto van Leeuwarden

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2