Duitsland komt in beroering DE NOORDHOLLANDSCHE COURANT VoorimeHmg van dt DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Steenkoolproductie daalt snel Koning Abdoellah koestert plannen V.S. wensen Linggadjati van kracht te zien Het Concertgebouworkest naar de Ver. Staten? Ex-burgemeesier Voüie gevangen genomen De boterverstrekking aan kinderen De rattenkruid-moordaffaire 01IIIII till!!! 1P| Wp) - fmüsig W< - Èj W- mm WÊÊÊÊÈÈm Opstand in vrouwen gevangenis In vier dagen het IJsselmeer rond Oceaanrace naar IJmuiden gaat niet door Hoof dor iizen Staatsloterij. Van Leer met de „Twenthe" terug Ontzettend moorddrama opgehelderd Staking op Hoogovenbedrijf. Harde zeep niet onmiddellijk verkrijgbaar. Wilkes linksbinnen van „De Rest" DE TOESTAND IN DE LANDBOUW. Van nabij en verre Onze bijdrage 'Ufeec&eticfit BUREAU; VOORD AM 9, ALKMAAR TSLSFOON ADM. BSDACm MM rttt.t BUtoma VRUDAG 9 MCI H4T. 144c JAARGANG Mo. >06. ALKMAABSCHI COURANT TARIRVBN: ACRtttnta U oost por mMUmaCar. «X It woontOB o*., cUt wook mar I ulUwWind coaten maand. I.M por kwsrtea Hoofdredacteur M. H. K. Wdart ptr. Tl. V. Adema. De Berlijnse correspondent van 't ANP meldt: Terwijl de voedselcrisis m het Ruhrgebied onverminderd aanhoudt en uit sommige steden ver dere inzinking»: in rantsoenen wor den gemeld, heeft de communistische partij een nieuwe campagne inge zet om het volle effect te trekken uit haar verkiezingssucces. Met machtige reclamemiddelen wendt de communistische partij zioh in het gehele industriegebied tot de „sociaal democraten, christelijke arbeiders, partijlozen en communisten" om de vorming van een socialistische een heidsparty naar voorbeeld van de Sovjet-zóne als eerste voorwaarde te stellen voor het overwinnen van de slepende Ruhrcrisis. Voor de volgende acht dagen zijn niet minder dan dertig meetings voor het gehele land van Noord-Rijn en Westfalen op touw gezet, die door de communistische pers als „conferenties der éénheid" worden bestempeld. Zij zullen culmineren in landelijke party- dagen op 14 en 15 Mei te Solingen, d* meest rode stad van 't Ruhrgebied, waar bijna de helft van de kiezers communistisch gestemd heeft. Tege lijk eisen de communisten de vorming van een linkse regering in het land van Noord-Rijn en Westfalen, zo mo gelijk met uitsluiting van de CDU. In middels confereren de CDU- en SPD- leiders sedert weken over de mogelijk heid dat de twee grootste partijen 'n regering vormen. Haar partijbladen trachten de betekenis van 't verschijn sel dat vele christelijke en sociaal-de mocratische arbeiders vergaderingen van de KPD bezoeken, te verkleinen. Daarentegen vernemen wij uit krin gen van vakbonden, dat de toenamen van de communistische invloed in be-, drijven steeds groter wordt Een sterk toegenomen actie van communistische bedrijfscellen heeft in de deze maand plaats vindende verkiezingen van be- drijfsraden reeds geleid tot een sterke tendenz naar uiterst links. De spannin gen die in het Ruhrgebied blijven heersen hebben een zodanige terugslag in de kolenproductie gehad dat de toegezegde verdeling van huisbrand weder door het uitvoerend comité voor beide zones is ingetrokken. In de maand April is de productie namelijk 700.000 ton beneden plan gebleven. Wanneer in Mei de dagproductie niet tot 250.000 ton kan worden opgevoerd (thans 220.000) vrezen de Duitse auto riteiten voor het stopvallen van staai- chemische- en bouwbedrijven. Er zijn ook krachtige maatregelen tegen het beroven van kolentreinen aangekon digd. Koning' Abdoellah van Transjordanïë heeft in een witboek over zijn na oorlogse politiek beloofd, een groter Syrië te zullen stichten, bestaande uit Transjordanië, Syrië en Palestina, alles binnen het kader van het Hand vest van de Arabische Liga. Een solide samenwerking met Turkije en andere staten van het Midden Oos ten en de Arabische landen zal de hoofdlijn z van de buitenlandse politiek van het huidige en het groter Syrië van de toekomst, aldus het wit boek. Koning Abdoellah is van overtuiging dat zijn politiek de vrede zal verzeke ren. Politieke kringen in Bagdad jüich- ter het witboek toe. BABÏ BEKNELD GERAAKT. Woensdagmorgen is te Rotterdam het zoontje van 14 maanden van me vrouw Lorijn, in een ledikantje tus sen het matras en het ledikantje be- tneld geraakt en gedood. Een woordvoerder van het Ameri kaanse departement van buitenlandse zaken heeft verklaard, dat de Ame rikaanse regering haar ambassadeur te 's-Gravenhage en haar consul-ge neraal te Batavia heeft opgedragen de Nederlandse autoriteiten mede te delen, dat de V. S. levendig belang stellen in het van kracht worden der overeenkomst van Linggadjati. De woordvoerder zeide, dat de V. S. verlangend zijn te zien, dat de handel met de Indische archipel zal worden hervat en tevens wensen de V-S., dat art. 14 van de ivereerd-omst, waarin voorzien wordt in de restitutie van buitenlandse eigendommen aan de rechtmatige eigenaren, in praetijk zal worden gebracht. Naar wij ver- nen, worden er op het ogenblik onderhandelingen ge voerd cve- een tournee van het Con certgebouworkest naar de Verenigde Staten van Noord-Amerika it het najaar van 1948. Nieuwe behandeling van zy'n zaak op 6 Juni a.s. E. J. Voute, oud-burgemeester van Amsterdam, tegen wien de Procureur-Fiscaal bij het Bijzonder Gerechthof te Amsterdam, Mr. N. J. G. Sikkel, twee weken geleden een gevangenisstraf eiste van 6 jaar, maar die sinds 5 October van verleden jaar op vrije voeten is geweest, is vanmorgen op last van het Hof ter terechtzitting gevangen genomen en overgebracht naar het Huis van Bewaring. Er blijkt, zo deelt de Afd. Voorlich ting van het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening mede, enig misverstand te zijn gerezen over de verstrekking van boter aan kinde ren van vijf tot veertien jaren, n.l. dat deze kinderen boven het bestaande normale rantsoen voedingsvetten 125 gram boter extra zouden ontvangen. Het is echter zo, dat in het rantsoen voedingsvetten 125 gram margarine vervangen wordt door 125 gram boter. Tot nu toe ontvangen personen boven vier jaar (A-, B-, C-groep) per veer tien dagen 500 gram voedingsvetten, waarvan l. gram Boter en 375 gram margarine/vet. In de afgelopen winter maanden is een enkele maal het rant soen per veertien dagen geheel in mar garine/vet verstrekt. Men heeft het in de bewuste periode zonder boter moe ten stellen. Thans is er gelegenheid, alleen voor de kinderen van vijf tot veertien jaren (C-groep), voorlopig méér boter te geven, uiteraard met overeenkomstige vermindering van de hoeveelheid margarine. In de nieuwe distributieperiode van veertien dagen ontvangt c_ze groep 250 gram boter en 250 gram margarine/vet. De kinderen ontvangen 3 in plaats van 375 gram margarine/vet nu 250 gram en in plaats van 125 gram boter nu 250 gram. Voor deze groep zijn de volgende bon nen aange wezen: C 01 boter (125 gram boter), C 07 Reserve (125 gram boter) en C 02 boter (250 gram margarine of 200 gram vet). Onlangs meldden wij, dat de 32- jarige vrouw. J. L. uit Zwolle, her haalde vergeefse pogingen aangewend had haar an door middel van ratten- kruid te vergiftigen. Behalve de vrouw J. L. werd ook haar zustc. E. L. gear resteerd, daar deze het rattenkruid in bewaring had. De politie heeft deze zaak verder onderzocht en is tot de conclusie gekomen dat zij veel ernsti ger aspecten vertoont dan eerst ver moed werd. Er werd n.l. nagegaan, waar de zus ter E. L. vandaan is gekomen. Deze bleek tot voor kort in Wierden by Almelo gewoond te hebben. Tevens bleek dat haar man op 19 Januari j.l. overleden was. Destijds wekte dit overlijden geen argwaan. In verband met de Zwolse kwestie achtte de po litie het nu raadzaam het Ujk op te graven, wat Donderdagmorgen is geschied. Dokter Hulst uit Leiden heeft de sec tie verricht. Naar wij vernemen zou den er inderdaad tekenen zijn die op moord schijnen te wijzen. - Bovenstaand primitief schip zal een reis van 6000 km ondernemen. Het vaartuig is een getrouwe kopie van de schepen der oude Indianen van 1: eru en zal een reis naar Polynesië maken om te bewijzen dat de Peru anen verbindingen onderhielden met Polynesië. Men heeft n.l. overeen komst tussen de culturen van beide volken ontdekt. Honderd Franse vrouwelijke gevan genen v. d. gevangenis te Fresnesble- ken waren niet langer met haar lot tevreden en begonnen te muiten. Eerst na het inroepen van politieversterking konden de dames weer tot de orde ge bracht worden. Tijdens de onder bewaking verrichte werkzaamheden buiten de gevangenis kwam een groep vrouwelijke gevange nen in de leeftijd van 16 tot 21 jaar plotseling in opstand. Zij verschansten zich in een gebouw en weigerde het werk te hervatten. De lieve kinderen hadden kans gezien uit het gevangenis ziekenhuis enige alcoholische versnape ringen te bemachtigen, waarmede zij zich moed en sterkte in dronken. De in de haast o~~->-oepen politieverster king gelukte het na enige moeite het gebouw binnen te dringen, waarna spoe dig de rust hersteld was De lieftallige opstandelingen zijn thans in cellen op gesloten waarin zij een beetje kunnen afkoelen. NOODLOTTIGE KINDERRUZIE Dinsdagmiddag kreeg de 15-jarige scholier A. F. O. te Rotterdam bij het knikkeren voor de deur van de ou derlijke oning in de Van Malsen straat ruzie met zijn elfjarig broertje, die hem in drift een stalen knikker naar het hoofd wierp. Ongelukkigerwijze kwam de knik ker tegen de linkerslaap van den jon gen terecht, met het gevoi<? dat hij een dag later overleed. Vier Hilversumse tippelaars van de wandelvereniging Vivo willen in 4 da gen rond het IJsselmeer wandelen. Donderdag was o.a. de Afsluitdijk aan de beurt en Wijdagavond hopen deze wandelaars in Zwolle te arriveren. De laatste dag staat nog het traject Zwolle Hilversum op het programma. Naar wij vernemen is de zeilwed strijd, welke deze zomer zou worden gehouden tussen Newport in Amerika en IJmuiden, waarbij ook de Konink lijke Nederlandse Zeil- en Roeivereni ging betrokken was in verband met haar 100-jarig bestaan, afgelast. De reden is, dat er te weinig inschrijvin gen voor deze wedstrijd waren binnen gekomen. s-Gravenhage, 8 Mei. 17328 met f 1.000 f 400: 4781 8163 9285 13753 17808. f 200: 2065 5096 14249 18294 21106. f 100 7386 7630 8808 9034 9461 10047 15075 15780 19756. GEORGE ALLISON VERLAAT ARSENAL. George Allison, de bekende manager van de Arsenal heeft verklaard einde Mei als zodanig af te zullen treden waarna hij zijn vroegere journalistieke loopbaan zal hervatten. Donderdagavond om half elf landde het K.LM. DC-4-vliegtuig PH—TAT „Twenthe" op Schiphol met aan boord het echtpaar Van Leer. De gehele vlucht heeft 25 vliegdagen geduurd en er werden 48.000 km afgelegd. Op 12 Maart vertrok de „Twenthe" van Schiphol. Het toestel, dat Donderdag ochtend uit Tunis startte, werd eerst Vrijdagmiddag op Schiphol verwacht. Desondanks was echter 'n grote groep belangstellenden aanwezig, toen de Twenthe, fel beschenen door de schijnwerpers, het platform oprolde. Namens de KLM was de directeur, de heer Van Veenendaal, ter begroeting aanwezig. De heer en mevrouw Van Leer waren zeer tevreden over het ver loop van de reis en vol lof over de be manning onder gezagvoerder P. Both. In April 1946 werden op de afdeling van de Criminele Recherche van de Civiele Poliie te Batavia de eerste berichten en aanwijzingen verkregen over de omstreeks November 1945 op de familie Jonathans te Pisangan Baroe gepeegde moord Na ruim een jaar van nasporing door de Criminele Recherche, waarin o.m kwam vast te staan, dat de zes hoofddaders tijdens gevechten in het Bekassische wa ren gesneuveld, werd tenslotte op 21 Maart te Buitenzorg de hand gelegd op een mede-dader, die alsnog tot tweemaal toe pogingen deed tot ontvluchten Deze Arigka Widjaja genaamd, en tijdens de Bersiapperiode mantri van de gevangenis Tjipinang, heeft ten volle bekend Volgens zijn verklaringen werd de familie Jonathans, bestaande uit 18 per sonen, tien mannen, seven vrouwen en één baby van 8 maanden, door een bende van ruim 20 man uit haar wo ning ontvoerd en naar de Markas van Rawahmangoen (Meester Cornells) ge bracht. Nadat de meisjes gemolesteerd waren, werden alle slachtoffers naar een put op het Engelse golfterrein gevoerd om vervolgens op weerzinwekkende manier van het leven te worden beroofd De baby van 8 maanden werd levend in de ongeveer 9 meter diepe put gewor pen. Op 15 April zijn op aanwijzingen van den mede-dader Angka Widjaja 9 schedels benevens beenderenresten opge haald, waarna de werkzaamheden wegens een te hoge waterstand in de put moes ten worden gestaakt. Nadat op 17 April met behulp van de brandweer de put was leeg gepompt, konden nog twee schedels en anderè stoffelijke resten van de slacht offers worden geborgen. Een honderdtal arbeiders van het cokesbedryf der Kon. Ned. Hoogovens te IJmuiden hebben het werk neerge legd, aangezien een premie, waarop zij meenden rechten te kunnen doen gelden, niet was uitgekeerd. Het ge volg was, dat de gasvoorziening van verschillende plaatsen in de Zaanstreek moeilijkheden ondervond. Zo zijn in Wormerveer, dat niet over een eigen gasfabriek beschikt en geen voorra den bezit, reeds tijdelijk voorzorgs maatregelen genomen om ernstige stagnatie te voorkomen. Gistermiddag hebben de arbeiders het werk voorlopig hervat in afwach ting van de beslissing der directie over het alsnog uitbetalen van ge noemde prestatiepremie. Nader wordt gemeld, dat de directie van de Hoogovens de aangelegenheid in nadere overweging genomen heeft en een voor de arbeiders gunstige be slissing heeft getroffen. De premie zal dus worden uitgekeerd. Het centraal distributiekantoor deelt mede, dat de harde zeep op de bonnen C 03 en C 13 algemeen en C 17 reserve niet overal onmiddellijk verkrijgbaaT zal zijn. Dit zal eerfct in de loop van de week van 11 tot en met 17 Mei het ge val zijn. Glasgow, Donderdag (van een specia le verslaggever ANP-sport): Het elftal dat Zaterdagmiddag in Hampdenpark tegen Groot-Biitannlë za: spelen is sa mengesteld. De ploeg is dezelfde, welke Dinsdagavond een oefenwedstrijd speei de in het Feijenoordstadion, met uit zondering van een speler, nl. Gyger (Zwitserland)Hij is vervangen door den Deense back Petersen, die momenteel in uitstekende vorm is. Onze landgenoot Wilkes is als linksbinnen gekozen, een keuze, welke wel verwacht kon wor den na zijn spel te Rotterdam Carey fungeert als aanvoerder. De ploeg ziet er als volgt uit: Darui (Frankrijk) Petersen Steffen (Denemarken) (Zwitserland) Carey (Ierse Vrijst.) Parola •(Italië) Ludl (Tsj.Slow Gren Wilkes (Zweden! (Ned.) Lembcrechts Nordahl Prest (België) (Zweden) (Denem.) In gebouw „Excelsior" te 's-Graven- hage werd de 156e algemene vergade ring van de „Hollandse Maatschappij van Landbouw" gehouden. De voorzitter de heer den Hartog, herinnerde er aan, dat 1947 het jubeljaar van de Maatschappij is. In September a.s. zal een grote land- en tuinbouwtentoonstelling gehouden wor den. Onze landbouwende bevolking, aldus spr., gaat een moeilijke tijd tegemoet. Terwijl wij hier vijf jaar van achteruit gang achter de rug hebben, is in vele concurrerende landen gewerkt aan de verbetering van de bedrijfsvoering. Wij hebben deze achterstand in een gefor ceerd tempo in te halen en dat, terwijl de hulpmiddelen hiertoe vaak nog ont breken. De gezondheidsdienst Noord-Holland heeft den minister in overweging gege ven de tuberculose bestrijding in die provincie verplicht te stellen. Het be stuur van deze dienst heeft de gezond heidsdiensten van Z.-Holland en Utrecht verzocht dezelfde gedragslijn te volgen Wederopbouw onbevredigend. De wederopbouw heeft geen bevredi gend verloop. Vooral de regeling der schadeloosstellingen die op basis 1940 geschieden maakt het voor ve len onmogelijk hun panden te herbou wen, omdat zij geen schuldenlast op zich wensen te laden. De toestand samenvattend, consta teerde de voorzitter, dat in landbouw- kringen over het algemeen een gevoel van onbehagen bestaat naar zijn oordeel niet ten om-echte. Hoewel spr. wilde toegeven, dat het gewenst is, de prijzen in de hand te houden. \vas hij van oordeel, dat aan de landbouw in dit opzicht te zware eisen worden gesteld. Rede Minister Man-holt. Op deze vergadering werd ook het woord gevoerd door minister Mans- holt, die er na het noemen van ver gelijkende cijfers over de productie op wees, dat de voedseltoestand in ons land nog verre van bevredigend is. Het peil, dat wij thans hebben be reikt, kunnen wij slechts enkele jaren handhaven. Wij zijn niet in staat het Nederlandse volk voldoende voedsel te waarborgen, zonder uiterste krachtsinspanning van de boeren. De regering wenst zo ruim moge lijk maatregelen te treffen, doch de regelen, die zjj maakt, komen voort uit bittere noodzaak. Te veel van de goederen bljjft op de boerderijen achter. De minister noemde de cijfers van 400 liter melk per koe per jaar, d.i. 1 liter per inwoner per week. 64.000 koeien van de 400.000, die geslacht moe ten worden, bereiken nooit de plaats van bestemming. (Zie vervolg pagina 2) Een trein met 529 ondervoede Duit se kinderen is uit Berlijn vertrokken naar Zwitserland, waar de kinderen een vacantie van drie maanden zullen doorbrengen. Op Zondag 11 Mei a.s. zal het echtpaar J. van den Broe- ke en E. van den Broekevan Nest te Schoondijke 65 jaar getrouwd zijn. Niet minder dan 70 ringen werden vorige week uit een Zwolse juweliers winkel gestolen. De inbreker, zekere W. uit Zwolle, is nu gearresteerd. 65 van de 70 ringen zijn gevonden. Een Noorse wal vis jager, het motor schip „Amslia", is in de Noordzee door een walvis tot zinken gebracht, toen het dier in zijn doodsstrijd een gat in de romp van het schip sloeg. De be manning kon worden gered. Het hoofd van de immigratieafdeling van de „Canadian Pacific Railway" heeft te Ottawa verklaard, dat er bij gebrek aan scheepsruimte dit jaar slechts 25.000 Europeanen naar Canada kun nen emigreren. De kathedrale kerk van het bisdom Münster in West- phalen, de St. Paulusdom, die tijdens de oorlog zwaar beschadigd werd, zal in de oorspronkelijke vorm worden herbouwd. Z. K. H. Prins Bern- hard heeft medegedeeld, dat hij in Augustus de Jamboree te Parijs hoopt te bezoeken. Ingevolge een tus sen de regeringen van Nederland en Ierland gesloten overeenkomst, zullen geen visa meer nodig zijn voor reizen van het ene land naar het andere Er is een staking uitgebroken in de Franse papierfabrieken bij Douai in Noord-Frankrijk, welke fabrieken 'n kwart van het krantenpapier voor het hele land leveren. In Voor-Indië zijn in de afgelopen drie weken bijna vpertienduizend gévallen van pest of cholera met dodelijke afloop geregis seerd. JAARBEURS VAN 9 T/M 18 SEPT. Met het oog op het feit, dat van 1726 September de Friese Land bouwtentoonstelling ten dele met de Jaarbeurs zou samenvallen, terwijl voorts in de eerste dagen van Septem ber de Hollandse Maatschappij van Landbouw een expositie organiseert, heeft de Raad van Beheer besloten, dat de 49ste Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs zal worden gehouden van 9 tot en met 18 September ax Het is voor welhaast memand mo gelijk te leven van de ene dag in de andere. Dat wil zeggen: iedereen stelt zich in de verre of nabije toekomst een ideaal, waarvoor het de moeite waard is te werken en ie leven. Als wij ons beperken tot de aardse idea len, zien wij dat die voor verschillen de lieden zeer ver uiteenlopen. Ter wijl de één droomt van een eigen huisje met een stukje grond, niet be zwaard door hypotheek, droomt de ander van een wereld zonder oorlog en ellende en een derde acht zijn ge luk volmaakt als hij van directe geld zorgen ontheven is. Het is begrijpelijk, dat de mensheid na twee wereldoorlogen, die aan enige tientallen millioenen het leven gekost hebben en die de overlevenden in een weergaloze geestelijke en stoffelijke ellende hebben gestort, vóór alles wenst, dat deze rampen zich niet her halen. Maar terwijl na de eerste we reldoorlog de wereld beheerst werd door een groot optimisme, is er na de tweede algemeen wankelmoedigheid en angst. Tevens is het inzicht doorgebroken, dat e<m oorlog niet de oorzaak is van de ellëfide, maar dat hij op zijn beurt gevolg is. Met al ons vernuft, met al onze technische bekwaamheid zijn wij niet in staat geweest deze oorlo gen te voorkomen. Dit hoeft echter niet te betekenen, dat wij nu werke loos moeten gaan neerzitten en gelaten wachten wat er verder over onze hoof den zal losbarsten. Integendeel, wij hebben de plicht en wij zouden niet anders kunnen! mee te bouwen aan een wereld, die plaats biedt voor allen, waar de ene mens niet leeft ten koste van de andere en waar het ene volk het andere niet meer over heerst. In een maatschappij, waarin men gaarne spreekt van „de strijd om het bestaan", waarin de sterken de zwak ken verdringen, ligt de conflictstof hoog opgetast. Naarmate de gedachte van de samenwerking veld wint, wordt de kans op oorlog geringer. Maar de wqorden, die gesproken worden, zijn nog geen daden. Voor samenwerking is onderling vertrouwen nodig. Dat ontbreekt nog maar al te vaak. Maar het is dikwijls maar al te begrijpelijk dat het ontbreekt. Als Rusland de Anglo-Amerikaanse landen wantrouwt en omgekeerd elke Russisch? manoeu vre met argwaan wordt gadegeslagen, is dat niet onbegrijpelijk. Amerika heeft een overmachtige positie ge kregen en is door de „leen- en pacht wet" de schuldeiser geworden van bij na de gehele wereld. Het ziet in Rus land een gevaar, dat het met behulp van zijn economische macht wil af wenden. Rusland vreest op zijn beurt de economische macht van Amerika. Op de wrijvingsvlakken, Oost-Europa en China, is de machtsstrijd in volle gang. Ook Nederland kan zijn aandeel le veren in de opbouw van een wereld zonder oorlog. Wij zijn er trots op, dat ons land eèn krachtig begin heeft ge maakt met liquidatie van de kolonia le verhoudingen. De ontwikkeling staat niet stil. Wat in 1700 zonder be denking werd aanvaard, maakte in 1800 een onderwerp van gedachtenwis- seling uit. In de twintigste eeuw werd de roep der koloniale volkeren om eigen lotsbeschikking steeds sterker en, voortbouwend op de rede, die de Koningin in December 1942 hield, heeft de Nederlandse regering er na de capitulatie van Japan onvermoeid naar gestreefd een oplossing te vin den, die voor beide partijen aanvaard baar was. Aan beide kanten hebben bekwame mannen met veel realiteits besef kans gezien in het accoord van Linggadjati een basis voor verdere onderhandelingen te scheppen, zonder zich door de achter hen agerende ex tremisten van de wijs te laten bren gen. De moeilijkheden en het wan trouwen, die nog overwonnen moeten worden, zijn groot. Maar a prijs die behaald kan worden, een bijdrage tot volkeren, is waard dat wij het doel een betere verstandhouding tussen de met hardnekkigheid blijven nastreven om op deze wijze als klein volk enke- 1-! stenen aan te brengen voor de he tere wereld, die ons allen voo* ogen "staat. H. v. HULST. IETS MEER BEWOLKING Weersverwachting, medegedeeld loor het K. N. M. I. te de Bilt, 'eldig tot Vrijdagavond: tn het Oosten van het land: aan- iouden van het warme voor- aarsweer met over het algemeen veinig bewolking en matige wind tussen oost en zuid. In het Wes ten van het land: Tijdelijk nog verder toenemende bewolking, ■chter voornamelijk in de hogere agen. Overwegend droog weer, ■ets minder hoge temperaturen overdag. Matige wind tussen zuid-oost en zuid-west.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 1