Mislukte economische besprekingen in Indië De noodtoestand in Duitsland 'lüeetftecicfU {ZIEKTEN enz. kost 45 cent DE NOORDHOLLANDSCHE COURANT DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Reden tot ernstige bezorgdheid West-Borneo autonoom gebied Volgende winter werpt reeds zijn schaduwen vooruit" 12 MUD KOLEN Vliegfeest met tragische afloop Twee toestellen neergestort Van nabij en verre De enige weg AN NEDERLAND jASSE CADRE 35/2. v. Lochem kampioen. ischap eerste klasse is speeld en na spannende er algem. gem. gewon- ochem met 10 p. Weber rn. voetballer) werd ikhof derde, eveneens alg. gem. waren 27,92, Ook De Jong, die een aide van 20,79 promo- ïoofdklasse. ijfde te Zaandam e Wielrennersclub DTS terdag wielerwedstrijden in nieuwelingen, liden: iver 50 km: 1. C Schou- C van Elswijk, Zaan- ders. Halfweg; 4. R Su- n; 5. D Keyzer, Amster- :m: 1. G Voorting, Haar- Neut, Amsterdam; 3. J m; 4. G van Beek, Oost- ning, Alkmaar. rlagen, niet ten koste oer of arbeider, doch ationalisatie, verkave- betere afwatering, be- verktuigen. Voor dit ïstituut voor landbouw- lericht. Dit alles is niet mdraai te bewerkstelli- ren tijd zullen daarmee n de begroting van '48 ier worden voorgelegd, ubsidiepolitiek gevoerd in de overgangs tijd 't vel eens nodig zijn .fa- in in de vorm van het peil houden van de steden wordt beweerd, dat de tuinbouw met isteund is, doch dit is is een tegemoetkoming nent ïst zal veel aandacht dat een goed grond- gewaarborgd is. Iede- ser moet de beste zijn Dit lijkt vreemd, doch In de middenstand een vestigingseis vol- de landbouw is dit loon- en prijsvraags' ik dat het in de bedoe- t jaar weer een bodem leggen. werden door den minls- i beantwoord. ht 231, Tel. 3528 :he Levensverzeke- .eeuwarden. maakt Us 5b 10 i afgegeven, waar- i wordt. i binnen een week ectie worden ge- I Alkmaar ergadering 1947, des avonds „De Harmonie". en: tingen met „vrij den van de beper- ziektegeval; het an 90 op 100 dagen. ET BESTUUR. Jw advertentie olommen voor- ien nauwkeurig inze lezers. Dit lak in het feit, flichte nieuws- en omgeving. BUREAU: VOORDAM 9. ALKMAAR TELEFOON ADM. 3320 REDACTIE 3902 Giro 187394 Dit.: J. Bljlsma DINSDAG 13 MEI 1947. Voortzetting van de 144e JAARGANG No. Zn3. ALKMAARSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties- 14 cent pet millimeter „Waagjes" tot 1 woorden 75 ct.. elk woore aieer 5 ct uitsluitend contan Abonnementen: t MO per maand f S 2? per Kwartaa Hoofdredacteur M. B. E. Uyldert plv. TJ, N. Adem». Het Franse persbureau A.F.P. meldt, dat volgens een officieel Ne derlands communiqué, de Neder landse voorstellen betreffende samenwerking op economisch gebied tussen de Nederlanders en de repu blikeinen na onderhandelingen, die verschillende weken in beslag na men, door de republiek zjjn ver worpen. De gemeenschappelijke regeling, door de Nederlandse regering voorge leid betreft: L De vestiging van een gemeen schappelijk centrum ter verkrijging van inlichtingen en ter contróle op do export. S. De stichting van een centraal deviezenfonds om de voor geheel In donesië noodzakelijke aankopen te fi nancieren. De republikeinse weigering verhin dert de instelling van een Nederlands- republikeinse douane, die de mogelijk heid zou kunnen openen tot de terug keer van de normale handel in alle tm/eas van Indonesië. De republiek weigerde eveneens de aanvaarding van een voorlopige regeling, die zou voor zien in het opheffen van de blokkade op producten van vreemde onderne mingen op republikeins gebied. Hierbjj wordt aangetekend, dat de houding van de Republiek, die van weinig wil tot samenwerking getuigt, ernstige bezorgdheid in Nederlandse kringen heeft teweeg gebracht". Een regeringscommuniquè. In een communiqué, uitgegeven door de regeringsvoorlichtingsdienst, wordt deze gang van zaken in hoge mate betreurd, aangezien op korte termijn maatregelen dienen te wor den genomen ten behoeve van de economische vooruitgang van dit land en teneinde Indonesië in staat te i stellen zo spoedig mogelijk tegemoet te I komen aan de tekorten op de we reldmarkt. Tijdens een kleurrijke plechtigheid is heden te Pontianak het statuut voor West-Borneo ondertekend, waarbij West-Borneo als autonome staat met zelfbestuur wordt erkend. Onder aanwezigheid van de Neder landse minister-president, dr L Beel, en de Indonesische zelf bestuurders en adviseurs van West-Borneo, onder tekenden luitenant-gouverneur-generaal dr Van Mook en de commissie-generaal het historische document, dat Indo nesië weer een stap nader brengt tot zelfbestuur in het kader van de Unie met Nederland. Be sultan van Pontianak, voorzitter van de Raad van West-Borneo, be- J loofde te zullen samenwerken bij de oprichting van de Ver. Staten van In- "donesië. Na afloop van de plechtigheid wa- j ren de Nederlandse ministers, de luit.- gouverneur-generaal en prof. Scher- I ttierhorn de gasten van den sultan van L Pontianak op een partij in zijn paleis. Een lijfwacht van twintig gesluierde vrouwen geleidde de autoriteiten in de troonzaal. Eigen Dajakstaat? r Naar Oevuang Oeray, hoofd van het kantoor voor Dajakse aangelegenheden te Pontianak, Maandag verklaarde, be- I staat de mogelijkheid, dat de Dajaks zullen verzoeken een afzonderlijke i «taat te vormen. Ook Ambon, Timor en Menado. Ambon, Timor en Menado hebben officiëel bij H. M. de Koningin en de Staten-Generaal het verlangen kenbaar gemaakt, dat aan de volken van de Mo- I lukken, de Minahassa en Timor een status binnen het Koninkrijk der I Nederlanden zal worden gegeven. \an Tiergarten tot volkstuin De eens beroemde Tiergarten, het I pltgcs'rekte park in het centrum van j Berlijn, is thans hervormd in een nij ver werkterrein voor volkstuinders. Bet park was reeds volkomen ontluis- j Jerd uit de eerste na-oorlogswinter ge- omen en door de hout-nood herseha- Pen in een kale vlakte, waarop nauwe- Jks nog enkele bomen waren achter- ej.even. Het park is thans verkaveld I n» ne strookjes, waaruit de Berlij- jv's ,een magere oogst willen halen, is rienige mest, waarover men beschikt, latelf Wellfe Paarden op de straten na- I bliw, en rï'e naarstig met vegers en it>hn„Cri vergaard wordt. Er zijn thans I oen rt>n geopPerd om in de Tiergarten |bchnr!i?n(it®1 "oodwoningen met bij- mee tumen te bouwen en daar in het n voorrna''ge park tot een dorp net haft van de stad te maken. Ondanks de ondervonden teleur stelling wordt getracht alsnog een oplossing te vinden. Worden besprekingen hervat? Tijdens een ihterview heeft prof. ir. W. Schermerhorn verklaard, dat geen sprake is van een crisis in de huidige situatie, doch alleen van een mede deling, welke beoogt, de verschillen de punten, waarop het bereiken van een oplossing door de gang van de besprekingen tot nu toe niet verwe zenlijkt kon worden, weer te geven. Deze punten zijn te beschouwen als van vitaal belang voor de organisatie van een vruchtbare samenwerking en practische uitwerking van het accoord van Linggadjati. Prof. Schermerhorn sprak de hoop uit, dat terstond na de terugkeer der autoriteiten te Batavia de besprekingen in hoogste instantie voortgang zouden kunnen vinden. Deze week weer een ei In de bonnenljjst, die Woensdag: a.s. wordt bekend gemaakt, zal weer een bon voor een ei worden opgenomen. Deze bonaanw^zing zal voor alle leeftijdsgroepen gelden. Cocaïne- en morphine- smokkel De recherche van de Enschedese politie heeft, in samenwerking met de Britse en Duitse politie en grens bewaking, een complot ontdekt van een smokkelhandel in verdovende middelen. Voor honderdduizenden rijksmarken aan cocaïne en morphine is in Duitsland in beslag genomen. Enige tijd geleden werden aan de Ne derlandse grens personen aangehouden die flesjes morphine bij zich droegen, terwijl ook cocaïne bij verschillende controles op personen werd gevon den. Keulen schijnt het centrum van deze organisatie te zijn, vanwaar uit de verdovende middelen naar Neder land en andere landen werden ge smokkeld. Op het ogenblik is voor een bedrag van ca. een half millioen rijksmark aan cocaïne en morphine in beslag genomen. Het onderzoek is nog gaande en mogelijk heeft dit com plot ook in Nederland uitgebreide vertakkingen. 99 De Berlijnse correspondent van het ANP meldt: Het zeer verrassend gekomen plan van den Beiersen min.-presi- dent, dr. Ehard, om begin Juni in München een conferentie te hou den van de minister-presidenten van alle landen, waarin Duitsland op het ogerblik verdeeld is, is tot nog toe nog niet het onderwerp van een zeer drukke discussie geweest. Deze voorstellen van de leiders der politieke partijen, om het Duitse beraad tot geheel het land uit te brei den, worden gemotiveerd door de nood- toesta d, waarin het land twee jaren na de beëindiging der gevechten ver keert. Deze motieven worden juist in deze dagen weer bekrachtigd door de nieuwe crisis in de voedselvoorziening van verschillende steden in de Britse zóne. Het is trouwens feitelijk onjuist te spreken er een nieuwe crisis, aan gezien de laatste inzinkingen, die uit Essen, Hamburg, Wuppertal en andere steden gemeld zijn, onderdeel zijn van een slepende crisis, waarvan het einde niet te voorzien is voor de oogst van dit jaar ter beschikking kan komen. Generaal Lucius D. Clay, de Ameri- aanse militaire bestuurder in Duits land, heeft hij zijn laatste mededelin gen over de toestand generlei hoop kunnen wekken, dat een verhoogde import het broodgebrek zou ltunnc-n verminderen. Hij heeft hoogstens de Duitse boeren die ook j- het gezicht van de hongersnood blijven weigeren aan hun leveringsplichten te voldoen, kunnen waarschuwen, dat er nog een bezetting is, die desnoods zal kunnen optreden. Broeiende atmosfeer in het Ruhrgebied. e reeks van protest-demonstraties is deze maal ingezet in Hamburg. De vrees bestaat, dat z|j, wanneer zij weer naar de broeiende atmosfeer van het R> hrgebied mochten over slaan, erns er zullen zijn dan die van Maart. Van meer betekenis dan de berichten over de protesten zijn evenwel de kolencjjfers, die in Essen werden bekend gemaakt en waaruit blijkt, dat de produin dalende Hjn gaa- en men voor enkele dagen weer was afgedaald tot het peil van Januari. Dit alles geeft de Duitse pers reden tot zeer somber gestemde beschouwingen, die het best gekenschetst worden door het volgende citaat uit het leidende libt aal-den-"-ratische blad „Der Mor gen"; „Nog hebben wij innerlijk de schrik van de afgelopen winter niet overwonnen of het spook van de vol gende winter werpt reeds zijn schadu wen vooruit". Een ultimatum. De leiders van alle vakverenigingen in Düsseldorf hebben de Britse bezet tingsautoriteiten doen weten, dat zij hun funcie zullen neerleggen, wanneer niet binnen tien dagen een definitieve waarborg ten aanzien van de voedsel voorziening wor gegeven, en dat Zij zich niet verantwoordelijk stellen voor de gevolgen van dien. Duitse boeren houden voedsel achter Taylor Ostrander, hoofd van het bureau voor prijscontrole van het Amerikaanse militaire bestuur, heeft verklaard, dat sommige Duitsers op de boerderijen in de Britse en Ameri kaanse zones twintig procent van het inheems geproduceerde voedsel achter houden om prijs- en veilingcontröle te ontduiken In zijn rapport aan het mi litaire bestuur wijst Ostrander er op, dat onder de huidige omstandigheden van overvloed van waardeloos ge'd de kanalen der goederenvoorziening be- creigd worden. Een monster op de Mount-Everest? Eric Shipton, één der meest bekende Britse bergbeklimmers, heeft bij zijn onderzoekingen op de hellingen van de Mount-Everest in de Himalaja, voor de oorlog verricht, in de sneeuw sporen gevonden van, zoals de streekbewoners verklaarden, een onbekend monster van meer- dan vier meter hoog. Shipton maakt zich thans op om in gezelschap van majoor Tilman weer naar Kasjmir te vertrekken, teneinde zich daar aan te sluiten bij een Zwitserse expeditie voor de Mount Everest en mogelijk bet raadsel van het onbekende monster op te lossen. De aankomst van den Nederlandsen minister-president, dr. L. J. M. Beel en de minister van Overzeese Gebiedsdelen, mr. J. A. Jonkman te Batavia, Y.l.n.r.: Minister Jonkman; de luit.-gouverneur-generaal dr. Van Mook; prof. W. Schermerhorn en minister-president dr. Beel kort na de aankomst op het vliegveld Kemajoran te Batavia. De Nederlandse Vereniging van ex-politieke gevangenen heeft op het Eregraf te Bloemendaal alle gevallen kameraden herdacht. Tijdens de rede van den minister van Justitie, Z.Exc. Mr. J. H. van Maarseveen. Beel en Jonkman zijn tevreden Na hun terugkeer te Batavia heb ben de ministers Beel en Jonkman tegenover Aneta verklaard, dat zij zeer verheugd zijn met de onderte kening van het statuut van West- Borneo. Zij omschreven deze ge beurtenis als een mijlpaal in de wordingsgeschiedenis van de ver enigde staten van Indonesië In West-Borneo is, aldus de minis ters, opnieuw de reële mogelijkheid gebleken om op basis van wederzijds vertrouwen een hechte samenwerking van in dit gebied zelfs zeer onder scheiden bevolkinggroepen op demo cratische wijze tot stand te brengen. Dit wederzijds vertrouwen zal niet alleen in West-Borneo, maar ook in de overige delen van Ir issië de juiste grondslag zijn van een voor spoedige toekomst voor de verenigde staten van Indonesië, in unie-verband samenwerkend met Nederland. Nog deze week naar Makassar Aneta verneemt uit Pontianak, dat liet' in dé bedoeling ligt, dat de mi nisters Beel en Jonkman nog deze v.eek, waarschijnlijk Donderdag of Vrijdag, naar Makassar vertrekken. voor a.s. Winter Er wordt naar gestreefd voor het stookseizoen 1947/'48 twaalf eenheden brandstof beschikbaar te stellen. Door de stenge en langdurige win ter is echter een tekort ontstaan van 100.000 ton kolen, die bestemd waren voor het nieuwe stookseizoen. Ook de invoer van buitenlandse gaskolen is nog onzeker. Een en ander maakt het nog niet mógelijk om nu reeds het nieuwe rantsoen definitief te bepalen. Vermoedelijk zal eind Mei een bon voor vijf eenheden worden aangewe zen. 19 millioen man onder de wapenen Over de gehele wereld zijn bijna 19 millioen man onder de wapenen veertig landen geven gezamenlijk 82.000.000.000 gulden per jaar uit aan bewapening, aldus Hanson Baldwin, de militaire deskundige van de New York Times. Ongeveer 25 milliard gulden worden per jaar meer aan bewapening uitge geven dan vóór "de oorlog. En bij deze bedragen is niet inbegrepen wat ten kóste wordt gelegd aan de ontwikke ling van de atoombom, bacteriologische oorlogvoering, raketprojectielen en an dere nieuwe wapens. Welke nationale ploeg tegen Frankrijk? Voor de interlandwedstrijd tegen Frankrijk op Maandag 26 Mei te Parijs zijn de volgende zestien spelers aange wezen, uit wie het nationale team wordt geformeerd: Doel: Kraak (Stormvogels) en Van der Vliet (ODS). Achter: Van Bun (MW). Van der Linden (Ajax), Schijvenaar (EDO) en De Vos (Quick N). Midden: Stroker (Ajax), Möring (Snschede), De Vroet (Feijenoord) en Stoffelen (Ajax). Voor: Drager (Ajax), Wilkes (Xerxes). Roozen (Haarlem), Bergman (Blauw Wit) en Van Onselen (VSV). Prijzen Staatsloterij. No. 20504 5000. No. 19153 1500. Nos. 1585 en 19589 1000. Nos. 8215, 10958 en 18621 400. Nos. 3572, 6177, 6375 6594, 10334. 12383, 12916 en 13673 200. Nos. 1486, 2227, 2297, 3102, 9195, 10820, 12961 en 13166 100. Tijdens de luchtdoop, die na af loop van de opening van het vlieg veld te Keersbergen (tussen Leuven en Meehelen plaats had, heeft zich een tragisch ongeluk voorgedaan, waarbij drie personen werden ge dood en twee zwaar gewond. Onder de personen die 'het vlieg feest te Keersberg'en bijwoonden, wa ren er velen die voor het eerst een tochtje met het vliegtuig maakten. Verscheidene sporttoestellen stegen omhoog voor een korte luchtdoop. Om 18.30 waren twee van deze toestellen aan het rondcirkelen. Het ene vlieg tuig kwam uit de richting Haacht, terwijl het andere uit de richting Lier het vliegtuig naderde. Door een on bekende oorzaak raakten de vleugels der beide toestellen elkaar en de toe schouwers op het vliegveld zagen r.tet ontzetting hoe de piloten de macht over hun toestel verloren en omlaag stortten. Het ene toestel, waarin behalve de piloot de commandant van de rijks wacht te Haache, de heer Rene Pels- maeckers, alsmede de eerste veld wachter van Keersbergen, de heer Jules van Rompaye, als passagiers gezeten waren, kwam met een hevige slag op het vliegveld terecht en vloog onmiddellijk in brand. Ondanks de toegesnelde hulp kon men de inzit tenden wegens de ontzettende hitte niet bereiken. Toen de brand geblust was, vond men de geheel verkoolde lijken van de drie inzittenden. Het andere toe stel vloog nog enkele honderden me ters door, om tenslotte in een wei land naast het vliegveld neer te ko men. Beide inzittenden, de piloot en een dame-passagier werden met zware verwondingen opgenomen. In de buurt van Laval in noord-west- Frankrijk is een vliegtuig tegen een boom gevlogen en brandend neerge stort. Tot dusverre zijn vier lijken uit het wrak geborgen. Ter hoogte van de kust van Delaware is een Con stellation van de Transworld Airlines op een proefvlucht in de lucht geëx plodeerd. Drie inzittenden zijn om het le'-en gekomen. Leopold en Gloria Stokowsky van der Bilt zijn Vrijdag in cognito in de residentie aangekomen. Onopgemerkt maakten zij een dezer dagen in de heerlijke voorjaarszon een wandeling door de stad. Deze zo mer zullen weer 700 buitenlandse stu denten naar Zeeland komen om bij de afgravingen en oogstwerkzaamheden behulpzaam te zijn. Te Rotter dam is een baby van vier maanden, dat zich in de wieg had omgedraaid, in het kussen gestikt; te 's-Gravenhage is eveneens een baby op d1—o wijze over leden. De dieven worden steeds brutaler. Op de Van Alkemadelaan in Den Haag stalen zij een auto en onder Lrosduinen gingen zij er zelfs met een schuit van door. Te Rotterdam zijn negen mannen en een vrouw gear resteerd, terwijl zij zich bezig hielden met het roulettespel. De bankhouder had een bedrag van f 2335 op zak 1400 arbeiders van twee fabrieken van Renault zijn gisteren, nadat zij nog geen 12 uur het werk hervat hadden, weer in staking gegaan. Zondag middag zijn tc Vught de gebroeders K., die op een motorfiets reden, door een autobus gegrepen met Ket gevolg, dat een der broers or slag werd gedood cn de ander zwaar gewond. In de Ver. Staten is het de koudste maand Mei sinds 24 jaar. In de staten New York. Pennsylvania en Nieuw-Enge- land is sneeuw gevallen. In sommige streken van het midden-westen is de temperatuur tot 19 graden Celsius on der nul gedaald. Marshall en Bevin hebben over de teleurstellende resultaten van Moskou hun mening kenbaar gemaakt. Wij heb ben daaraan een vorig artikel gewijd en gewezen op het optimisme zij het dan een van gematigd karakter de zer staatslieden die, naar zij zeggen, nog steeds het vertrouwen koesteren, dat de kloof tussen de westelijke mogendneden en Rusland te overbruggen zal zijn. Dat de mislukking der conferentie door Amerika aan Rusland geweten wordt ligt voor de hand, schreven wij. Evenzeer ligt het voor de hand lat Rusland de mislukking aan de Anglo- Amerikanen wijt. Niettemin moeten ook ae Russen niets zozeer wensen als vre de en eendracht en een oplossing der geschillen die alle partijen bevredigen kan Men kan ook op het Kremlin geen heil zien in het op de spits drijven der politieke conflicten welke over en weer slechts gevoelens van vijandschap kun ne verwekken. En men is het er over eens dat een toestand als thans bestaat niet tot in den treure kan worden ver lengd en dat een oplossing moet worden gevonden, vroeg of laat, en liefst zo vroeg als maar mogelijk is. De tijd dringt. Stalin wil, zegt hij, samenwerking. Toen de conferentie te Moskou een maand had geduurd heeft hij aan den epublikeinsen candidaat voor het Ame rikaanse presidentschap, Harold Sas sen, een onderhoud toegestaan en naar Reuier thans onthult, op zijn wil tot /redelievende samenwerking de nadruk gelegd. Hij heeft daarbij echter zijde lings te verstaan gegeven dat oorlog on vermijdelijk zou zijn wanneer mocht blijken dat de wil tot samenwerking bij een der partijen ontbreken mocht. Als voorbeeld haalde hij de vroegere be- ttekkingen van de Sovjet-Unie tot Duitsland aan. Tussen beide staten was vredelievende samenwerking, tot Duits land deze verbrak. Naar Stalins overtui ging worden de tegenwoordige onder handelingen door propaganda vertroe beld: en men behoort in de wereldpoli tiek geen propaganda te maken, men dient zakelijk te zijn. Ei zou, naar aanleiding van deze ver klaring heel wat op te merken zijn. Men kan er een verkapte bedreiging in horen, indien men wil; men zou ook kunnen uitweiden over het feit, dat Stalin zijn klacht over de neiging tot propaganda en de onzakelijkheid der wederpartij juist geuit heeft tot Tru- mans politiekep tegenstander en dat po litieke propaganda aan zijn uitlatingen dus misschien niet geheel vreemd i3 geweest. Maar het zwaartepunt van zijn verklaring ligt toch in de wens om tot eensgezindheid te geraken door vreedzaam overleg. Intussen is ter conferentie niet veel gebleken van Russische zakelijkheid. En wat het gevaar voor oorlog betreft, de kans dat de Anglo-Amerikanen ener zijds en de Russen aan de andere kant tot beslechting hunner geschillen tot dit geweldmiddel hun toevlucht zouden willen nemen, moet gering worden ge acht. Engeland is tot het voeren van een nieuwe oorlog niet in staat; het is, evenals Frankrijk, economisch uitgeput. En ook Rusland is nog bij lange na niet hersteld van de slagen welke het van Hitiers legers te verduren heeft gehad. Daarbij komt dat de Russische legers bun overwinningen in niet geringe ma 's verschuldigd zijn geweest aan de eco nomische bijstand van Amerika. Het wapenmateriaal waarmede Stalin de Duitsers verslagen heeft is voor een groot deel uit Amerika aangevoerd. Al leen Amerika zou wellicht tot het voe ren van oorlog bij machte zijn, maar een oorlog tegen Rusland zou weinig kans hebben op succes. Het resultaat zou tenslotte zijn: nieu we verwoestingen; nog grotere verar ming van Europa; een onvruchtbaar re sultaat waaruit Amerika nooit voor deel trekken kan. Men zal de vrede door vredelievende besprekingen moeten winnen. Er is geen andere weg. u. Weersverwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, gel dig van Maandagavond tot Dins dagavond: WARM VOORJAARSWEER. Aanhoudend warm voorjaarsweer met overdag tijdelijk zonneschijn, maar met voornamelijk in de na middag, avond en nacht enkele verspreidde buien met kans op onweer. Des nachts weinig wind met hier en daar nevel of mist- vorming, overdag meest matige wind uit Oostelijke richtingen. Algemene vooruitzichten: Het is te verwachten, dat het voor de tijd van het jaar zeer warme weer nog tenminste enkele dagen zal aanhouden, waarbij de kans op losse onweersbuien echter blijft bestaan.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 1