SCHIPHOL,"l"Z^ Verlichting Dader van 28 inbraken voor de balie Damesschorlen zonder punten LABORI A, G. van der Kilst J. ELEMA Dr. BRUINS INSECTEN? TIMMERMAN Deurten. Heiloo. berichten De Officier van Jusiifie verwondert zich Koedijk. Burgerlijke stand NOORD-HOLLANDSE DAMDAG Heer-Huaowaard. Kind door schaap aangevallen Egmond aan den Hoef. Nieuwe predikant der herv. gemeente Bergen, Een avond vol spanning. 4500 man aan het werk Einde hittegolf hervat MOCCA OVAALTJES 16 en 17 Mei geen spreekuur. Distributiekring LANGEDIJK. zuiver natuurrubber Fa. AvLEEUWENHoorn. Zonnebrand Olie Crèmes Beenbruin enz. Laat 136-138, Tel. 2462, Alkmaar ft WOLLEN PETTEN VOOR BESTRIJDING OMYL D.D.T. DIDIET LAAT 66 n.d. Kapelkerk Adverteert in dit blad LARTSDAG kerk (art 31 DKO) 9,90 uur Dienst, ïerv kerk, 10 uur dm rENDIJK: Doopsgez. Geref kerk (art. 31) Anna P">ulowna. Herv kerk, 10 uur >rl. JDE: Herv kerk, geen 10 uur ds Haitsma. geen dienst Herv kerk, geen enst. vierde klasse. Derde klasse D. imma, in de derde ontmoetingen op iO '20, dat de vorige datiegevaar ontliep winning op Schagen tegen Zaandijk spe- laakt de reis naar APGS. De kleine nog heeft, zou defi- n, als de Horinezen den winnen, echter waarschijnlijk. Vierde klasse C. 'itesse zal kunnen r de vraag, terwijl ■n Assendelft weinig HSV als CSV, die V en thuis tegen elen, hebben niets terwijl de Randers sn Vrone een goede ;n, en waar CSV vo- Efer was, kijken wij naar het resultaat HSV-KAMP. se 4e klasser naar ,er. Oude rivaliteit at hier een zeer jd verwacht wordt. iuwd of ook nu HSV tegen Vrone zal de nede zij haar goede »en. RGEN KAMPIOEN 7 i der medegegadigde ischap waartegen Fo- moet spelen, nl. te- astricum. Het werd leden een wat on- in Heiloo, maar deze s Heilooërs gewon- dt in, dat onze plaat- op een warme ont- >n. Als Foresters wint /erliest zij deze ont- it ze gelijk met Vi- lijkt het grote belang ting. Maar Foresters, lullle waard zijn! MARKTBOND. 7,40, III 5,70, IV 5,60; 7000 kg. rabarber 4; 1 10—20, II 10—13. 1EDIJKER 5N CENTRALE. 8; 8200 kg. witlof 10— barber 4; 650 kg. prei EEN, 13 Mei. Aan- arber 44,20; 7750 kg. 1000 kg. gele kool eten 5,708. .ollMl*! Cl mSSn eerA. 7uit zien .vw/n 3n Veel beten v?>on. U daardoor heeft. ii heu-5 nlefc noditf thefio tPÓ nlakf nSap dar he/ de gehele dag funig 2«n hef geeff die mooie cnnBfueir>. te dl3n^ aan.tnneemf m n be<chaafd« getus e mef opV3lf,m33r/odn ttkep Polk/. Cirnaap.cn/ pq ophoudelijk met hun in de richting van telkens naar de radio uur in de morgen ge- :ijd was voorbijgekro- liggende Haagweg uur een groot vlieg- ïen schot uit de rich- rand was geraakt en immen opging, riep een gewonde om tegen twee uur ver personenwagen met burgerkleding op de uide verkondigde, dat tilstand was gesloten, gezelschap Hollanders itig af of hun landge- 1 binnen twee maal uur al hadden moeten Duitsers staakten on- vuren, maar uit de duurde het schieten lacht, maar een Duit- 1de, dat daar een ver die nog niets van het ïieuws had vernomen. (Wordt vervolgd.) Meervoudige Kamer t Het was in de maanden November tot en met Februari j.L, dat de burgerij van Alkmaar werd opgeschrikt door een serie inbraken, o.a. aan de Tienewal, Dubbelebuurt, v. Everdingenstraat, Jul. van Stolberg laan enz. De dader ging volgens een bepaalde tactiek te werk. Hjj ver gewiste zich er n.l. eerst van, dat de bewoners niet thuis waren, waar na hjj zich door inbraak toegang verschafte en waardevolle gebruiks voorwerpen en kleding uit de huizen sleepte. Zelfs vloerkleden waren van zjjn gading. Lange tjjd reeds had de politie den vermoedelijken dader in het oog, doch de wettige bewijzen waren niet te leveren. Eindelijk toch kreeg men bewijzen in handen en hoewel in den beginne de 22-jarige Alkmaarder Cornells M. niet wilde bekennen, was er op het laatst voor hem geen ontkomen meer aan. Wie was autor intellectualis? Gisteren stond dan dit veelbelovend lid van de maatschappij terecht voor de Meervoudige Kamer, onder presi dium van mr. Alblas. Verscheidene in beslag genomen voorwerpen waren op de groene tafel uitgestald, zodat deze thans de ongewone aanblik van een uitdragers-etalage bood. De ten laste- legging bevatte slechts 9 van de 28 door hem gepleegde inbraken. Hij stond zwijgend en schuchter op de beklaag- denmat en die hem zag staan, zou niet denken, dat deze jongeman met zoveel raffinement te werk is gegaan. Hij bekende zijn daden volledig, maar verontschuldigde zich door het initia tief te schuiven op den heler van ver scheidene voorwerpen zijner buit, zijn zwager Pieter K., die eveneens heden terecht stond. Ook de rechercheur van politie Paling verklaarde dat zijns in ziens Kuiper er wel meer van wist. Mr. Meischke, de Officier van Jus titie, stelde getuige Paling de vraag waarom verdachte, nadat hij eerst in voorarrest was gezet, weer was vrij gelaten. Paling: „Omdat wij niet voldoende bewijs tegen hem bezaten om hem vast te houden". Op de vraag van mr. Alblas, hoe hij er toch toe gekomen was op een der gelijke frappante wijze van het rechte pad af te gaan (verdachte was nog nooit eerder met de justitie in aanra king geweest) antwoordde M., dat hij voor zijn huwelijk veel geld nodig had gehad. „Ik kreeg een onbewoonbaar ver klaarde woning, waarvan het opknap pen veel geld kostte." Pres.: „Voor de politie hebt u ge zegd dat het was omdat u in de win termaanden niets verdiende!" Verwondering. De Officier van Justitie uitte in zijn requisitoir er zijn verwondering over dat het mogelijk is geweest een derge lijke uitgebreide serie inbraken te plegen, waar toch Alkmaar over een goed en uitgebreid politiecorps be schikt. Het al dan niet initiatiefnemer zijn veranderde volgens mr. Meischke niets aan de feiten. „Verdachte is vol komen gezond en dus zelf verantwoor delijk voor zijn daden. Ik eis een on voorwaardelijke gevangenisstraf van drie jaar!" De verdediger, mr. van Hilten, meende dat aan deze misdaden toch wel een bijzondere oorzaak ten grond slag gelegd moest zijn, gezien de fei ten dat verdachte voordien nooit ge derailleerd is. Verdediger was ervan overtuigd, dat de omgang van ver dachte met zijn zwager K. zeker geen invloed ten goede gehad heeft. „De jongeman is psychisch niet sterk en daarom acht ik een dergelijke lange gevangenisstraf niet de juiste manier cm van hem nog een goed lid der maatschappij te maken". Mr. van Hil ten bepleitte verkorting van de geëis te straf en prefereerde voor zijn cliënt de jeugdgevangenis. De helers. Behalve het feit, dat K. verschillende voorwerpen 'van M. had opgekocht, waarvan hij slechts van een koffiekan beweerde te hebben geweten dat deze gestolen was, was K. ook enige keren met M. naar de melkfabriek Neerlan- dia te Stompetoren gegaan en had van de buit, bestaande uit enige baaltjes melkpoeder, de helft in de wacht ge sleept. De Officier meende dat, hoewel de ton lastelegging eigenlijk geen behan deling voor de Meervoudige Kamer vereist, deze verdachte zeker meer schuld heeft dan men zou vermoeden. De eis luidde 2 jaar en 6 maanden. Mr. Sluis, de verdediger van K„ was van mening dat, in tegenstelling met eerder vernomen geluiden, ze ker niet K. in deze zaken de drij vende kracht is geweest. Mijn cliënt dr|jft sinds jaren een handel in an tiek en zjjn connecties kennen hem als een betrouwbaar man. Schrifte lijke verklaringen hiervan kan ik u overleggen. Daarom achtte mr. Sluis de eis veel te hoog, daar alleen van die koffiekan schuldheling bewezen kan worden. Ook de vader van de eerste verdaeh- te- Bernardus M., stond terecht in verband met het feit, dat ook te zij len huize diverse gestolen voorwer pen waren in beslag genomen. Tegen "em luidde de eis zes maanden, ter wijl de kostganger van vader M., de kleermaker Cornells T., die ook ver scheidene voorwerpen onder zijn be keer had, een straf van acht maan- n 'egen zich hoorde eisen. Een eerlijk man! Deze laatste beweerde dat hjj die voorwerpen, het waren een mantel, een bijouteriedoosje met sieraden en een wekkertje, slechts in ontvangst ad genomen, om het aan denrecht- watigen eigenaar terug te geven. De President merkte hier op dat de Of- "cier hieraan wel niet veel geloof z°u hechten. In al deze zaken volgt op Don- erdag 22 Mei a.s. de uitspraak. Ontrouwe bedienden. Dat het tegenwoordig moeilijk is be trouwbaar personeel te krijgen (en te houden!) ondervonden deze laatste maanden weer twee Alkmaarse zaken lieden. De bij de Fa. Poortr werkzaam zijnde bediende Cornelis J. P. heeft n.l. kans gezien meer dan een com pleet meubilair, benevens nog vele ar tikelen als kapok, stukken meubelstof e.d. aan zijn patroon te ontroven. Wel moest de heer P., als getuige versche nen, bekennen dat aan de voorraad administratie wel het een en ander mankeerde. In geld omgerekend schat te de heer P. de waarde van het ge- stolenene op pl.m. f 1500. De eis tegen dezen ontrouwen bediende luidde: I jaar gevangenisstraf. De afnemer van deze meubelen, George F. du P., hield stok en stijf vol, niet gewete.. te hebben dat zijn aan koop van diefstal afkomstig was. Op een verklaring van den heer P. leek het echter waarschijnlijk dat hij dit wèl had geweten, weshalve de Offi cier tegen hem 8 maanden eiste. Mr. Sluis vroeg vrijspraak. Uitspraak Don derdag 22 Mei. Officier voelt niets voor een lustoord! Net 18 jaar was het woonwagenbe wonertje Matthijs L. geworden, en nu reeds moest hij zich wegens diefstal verantwoorden. En het was niet mis ook! Maar liefst 180 paar klompen en 640 paar leren klompsokken had het boefje aan z'n baas, den heer L. Palea- rie weten te ontstelen. Het rapport dat over Matthijs was uitgebracht luidde zeer ongunsig. „Diefachtige en hui chelachtige aanleg" waren de daarin gebezigde krachttermen en een flinke correctie werd aangeraden. Eenter was ook een aanbieding van de kolonie „Koningslust" binnengekomen om den jongen op te nemen. De Officier zeide in zijn requisitoir daarvoor niets te voelen. „Het is daar gewoon een lust oord, en dat is niet de bedoeling. De jongen moet voelen dat hij fout was!" De eis luidde 2 jaar jeugdgevangenis. Uitspraak Donderdag 22 Mei a.s. Geboren: Cornells, zoon van J N Hartland en N Zeeuw. Hartland en J Zeeuw. Catharina, doch ter van Th A Veen en G Schuur. Dirk, zoon van C Kaas en S Bak. Jacob, zoon van J Wijn en G Kuiper. Getrouwd: Theodorus Klanker en Maria J Admiraal. Maarten Oosten broek (won. te Noord-Scharwoude) en Cornelia Wallaart. Overleden: Jan Hart, 66 jaar, echt- genoot van Jannetje Visser. D« Provinciale Noord-Hollandse Dambond organiseert op 15 Mei aan staande (Hemelvaartsdag) zijn jaar lijkse damreünie met de daaraan ver bonden eerste Nederlandse damten- toonstelling in Alkmaar. Met welwillende medewerking van B en '/f. heeft hij die dag de be schikking gekregen over het Murmel- lius gymnasium in de Bergerhout. Het Poolse damspel wordt reeds vanaf 1710 ln onze provincie gespeeld, dus wij mogen wel aannemen, dat de bakermat dezer sport in Noord-Hol land ligt, reden waarom een zo groot mogelijk aantal dammers die dag ln Alkmaar bijeen zal komen. Gespeeld wordt in groepen van 4 spelers; de eerste ronde vangt aan 's morgens om 10,30 en om 2 uur de slotronde. Voor de eeregroepen zijn o.a. uitge nodigd de ons allen bekende spelers: (eregroep A): Keller, Beers, Ligthart en Dukel en (eregroep B): H. de Jongh, H. Kruider (kampioen van Alkmaar 1946), C. de Boer Cz. (kam pioen van 'West-Friesland 1947) en J. J de Wit, erelid Prov. Nrd.-Holl. Dam bond. De winnaars der ochtendronde ko men tegen elkaar uit in de middag ronde, evenzo de verliezers. Als prij zen zijn zeer mooie damwerken be schikbaar gesteld. Over de tentoonstelling nog bet vol gende: Er wordt getracht door het samenbrengen van damattributen op het gebied van deze sport bij de be zoekers van deze tentoonstelling meer belangstelling voor de damsport op te wekken en een kijk te geven, wat er zoal in de loop der jaren Is tot stand gebracht en welke middelen daarbij zijn gebruikt. Alles wat in ons land en daarbuiten voor interessants te vinden is, wordt den belangstellenden getoond, te we ten: damperiodieken, portretten ran bekende en overleden dammers, foto's van belangrijke damgebeurtenissen, manuscripten, legpenningen en me dailles, ''«eb- damlitteratuur, ge dichten (o.a. van den pionier Joseph Blankenaer, onder zijn pseudoniem van Mr. Zwartenhalra), tekeningen, kopergravures, damborden met histo rie, correspondentiepartijen, enz. Zulks behoort toch wel tot de zeld zaamheden. Evenwel deed dit zich Maan dagmiddag voor, toen de bijna 2-jarige Pieter Hemke onder toezicht van zijn 10- jarlge broer op het erf der boerderij heen en weer dribbelde. Plots stormde één der vele schapen, die zich op 't ter rein om de boerderij bevonden een ram op de kleine af en wierp hem met een smak omver. Daarbij kwam Pietje ongelukkigerwijze met het hoofd op een steen terecht. De ram bleef voortgaan hét kind met zijn harde kop te bewerken, en zeer zeker, zou dit geval een tragisch einde hebben genomen, indien niet de 10-jarige knaap, die op enige afstand op een bank zat, hoewel slecht ter been, zijn broertje ter hulp was gestrompeld en het wilde dier met alle kracht, waarover hij beschikte, terzij geworpen had. Het slachtoffer was lelijk toegetakeld. Bloedend op vele plaatsen aan hoofd en armen werd hij vervolgens door zijnflin- ken broer huiswaarts gedragen, waar een dodelijk verschrikte moeder den kleine overnam. De wonden waren gelukkig niet diep, zodat hij wel spoedig genezen zal zijn. Spoediger dan gezien het tekort aan predikanten verwacht mocht worden, is voorzien in de sinds vijf maanden bestaande vacature van pre dikant van de hervormde gemeente te Egmond aan den Hoef en Egmond- Binnen. Zondagmiddag deed de nieuwe predikant, ds. Plug, uit Nuenen (N. Br.) overgekomen, zijn intrede, na vooraf in dezelfde godsdienstoefening te zijn bevestigd door zijn voorganger' en vroegeren studievriend ds. Veen- huysen, thans te Wormerveer. Het kerkgebouw, dat voor deze gelegen heid gesierd was met enige bossen tulpen, was geheel gevuld met be langstellenden, onder wie zich ook een drietal ring-predikanten bevonden, alsmede een aantal jongeren, leden van de V.C.J.B. Na gebed en samenzang der ge meente ving ds. Veenhuysen zijn predikatie aan naar aanleiding van Hooglied 2:11 en 12, dat de liefde van mens tot mens bezingt en dat hij zag als een serenade, een prediking van de goddelijke liefde uit het Nieuwe Testament, als een preludium van Romeinen 13. Daarna overgaande tot de bevestiging van den nieuwen le raar en voorganger, wenste hij dezen, alsmede diens vrouw en dochter, ge luk met deze dag namens de herv. gemeente en hare colleges. Hem ken nende, hield spr. zich ervan overtuigd dat ds. Plug de kerkelijke belangen der kleine Egmondse gemeente naar beste weten zal behartigen. Spr. voor zich had hem gaarne werkzaam ge zien in een grotere gemeente, maar v/aar het Gods wil was hem naar Eg mond te leiden, legde spr. zich daar gaarne bij neer, wetende dat ds. Plug zijn gaven ook hier kan ontplooien. Na voorlezing van het bevestigings formulier, dat door ds. Plug op dui delijke toon beantwoord werd met het gebruikelijke „Ja, ik van ganser har te" zong de gemeente Gezang 229:1, 2 en 4. Ds. Plug had de tekst voor zijn eer ste toespraak tot de herv. gem. van Egmond gekozen uit hoofdst. I van Pau lus' brief aan de Colossenzen, vers 18, de woorden „Hij is het begin". Wij kunnen ons afvragen hoe het zo kon, dat hier in de schemering der ge schiedenis, eeuwen geleden, een groep mensen kwam, die een kerk konden stichten en die altijd wisten te be waren en uit te breiden, die eendrang hadden leiding te geven aan de jon geren en dan is het antwoord: God heeft het begin gehad. God heeft ook in Paulus' leven het begin gehad, H|j is hem tegemoet getreden, zodat diens levei} omgekeerd werd, welk nieuw leven in hem de drang naar de eeu wigheid legde. Door te komen tot een verloren wereld heeft God een begin gemaakt met haar redding. Gods lief de ontsluit de eeuwigheid, Hij moet de eerste zijn in onze gedachten, in ons werk, in onze gesprekken, in on ze gemeente. Als wij ons leven aan Hem opdragen, kunnen wij het laten heiligen en dat heeft onze tijd wel no dig. Tot Zijn verheerlijking wilde spr. steeds weer opwekken. Nadat spr. was voorgegaan in ge bed en gezamenlijk gezongen was Gez. 76:1 en 2, hield de predikant nog eni ge persoonlijke toespraken. Allereerst tot de vertegenwoordigers der burger lijke overheid, met wie hij goed hoop te samen te werken. Hij vond het jam mer dat geen vertegenwoordigers van andere kerken aanwezig waren. Voorts bracht hij ds. Veenhuysen dank voor diens voortvarendheid en vriendschap. Ds. Van Wijk uit Alkmaar dankte hij voor de vervulling van de ondankba re taak van consulent gedurende de vacature en tot de ringbroeders zei hij verheugd te zijn over hun komst, waarbij hij de hoop uitsprak dat sa menwerking met hen voor hem vreug de zal zijn, zoals hij ook met de ge meente en hare functionnarissen goed hoopte samen te werken. Nu reeds was hij dankbaar voor de betoonde hulp. Ds. Van Wijk sprak een welkomst woord namens de Ring, de gemeen te, kerkeraad, notabelen en kerkvoog den, alsmede namens de V.C.J.B,, voor wie veel zal afhangen van de leiding van dep nieuwen voorganger. Gaarne had spr. méér voor de gemeente wil len doen dan waartoe hij nu in de ge legenheid was geweest. Met dankbaar heid gedacht hij de prettige avonden, doorgebracht bij de jongeren, die zoe ken naar leiding in het leven en die hij thans gaarne aan den nieuwen herder overdroeg. Op spr.'s verzoek werd den nieuwen predikant en diens gezin toegezongen Gez. 263:5. Nadat ds. Plug met een enkel woord had gedankt, liep de volle kerk lang zaam leeg. Tot besluit van dit toneelseizoen voerde het AmsterdamsRotterdams- Toneelgezelschap Maandagavond voor de Berger Kunstkring een thriller op van E. Percy en R. Denham „Ladies in retirement", in de vertaling van Frouke de Waard „Het huis aan het moeras". De geheel gevulde zaal van De Rus tende Jager heeft van dit aan span nende momenten zo rijke sensatiestuk genoten. Het publiek toonde zijn grote voldoening over stuk en spel zeer dui delijk door een luid applaus na elk toneel. „Gij zult niet doodslaan." „Gij zult niet stelen." Tante Ellen overtrad het zesde gebod door haar vriendin te doden om haar geld en goed toe te eigenen. Neef Albert pleegde fraude aan de bank. om op die manier „zijns naasten goed" aan zich te brengen. Maar beiden zullen zij ondervinden, dat men de geboden niet straffeloos overtreedt en dat onrechtmatig ver kregen goed niet gedijt. Tante Ellen heeft geen rust en duur meer, wordt achtervolgd door de schim van haar vriendin endoor haar neef, die een schuilplaats zoekt in haar woning om te ontkomen aan de arm der gerech tigheid. Met steeds stijgende spanning volgt het publiek het hele gebeuren, dat eindigt met de vlucht van den jongen man en het zich melden bij de politie van tante Ellen. Zielig bleven de beide niet helemaal normale zus ters op het toneel achter met haar „wij kunnen wel voor ons zelf zorgen." Het was een avond van triomf voor De Start (Stichting Amsterdams-Rot terdams Toneel). Prachtig was Hetty Beck als tante Ellen, aangrijpend mooi haar spel in haar wanhoop na de pauze. Het spel van Marie Hamel en Stine Leron als de niet helemaal nor male zusters wekte algemeen bewon dering. Ook het vlotte spel van Ro bert de Vries en Jenny van Maerlant, die de rollen van Albert en Lucy, de gedienstige, vertolkt en van Jacq. RoyaardsSandberg als de vriendin, droegen niet weinig bij tot het succes van deze avond. Décor, toneelaankleding, costume- ring verplaatste de toeschouwer in het Victoriaanse tijdperk. Wederopbouw! Wilt U daar iets daadwerkelijks van zien, dan gaat U naar Schiphol! Daar werken duizend arbeiders om de gemeentelijke luchthaven onzer hoofdstad weer op te bouwen op een wijze, waarbij de vooroorlogse toestand niet in de schaduw kan staan. En daar zijn 4500 mensen bezig om het K.L.M.-bedrijf die grote vlucht te geven, die het nodig heeft om zieh blijvend te kunnen meten met de grootste onder nemingen op luchtvaartgebied. Schiphol is een wereldluchthaven-ln- wording, de K.L.M. een wereldbedrjjf in de groei. Het is een lust voor het oog die wording en die groei te aanschouwen; het geeft de burger moed te zien, dat in het gehavende Nederland zo kort na zulk een ver woestende oorlog in zo'n snel tempo gebouwd kan worden. (Van onzen specialen verslaggever). Wij hebben jaren geleden zulk een boeiend tafereel gezien op een reis naar de Poolse havenstad Gdynia, die in zeven jaar tijds haar inwonertal zag aangroeien van honderd tot hon derdduizend. De getallen liggen anders, maar 't beeld is identiek. Schiphol kenden wt) twintig jaar geleden alp een gezellige vliegweide tussen de boerenhofsteden van de Haarlemmermeerpolder met wat militaire tweedekkers, een hand vol sportvliegtuigen en af en toe een Fokker van de K.L.M. Tien jaar la ter was het al een echte luchthaven geworden met verkeer in de eerste plaats, maar daarnaast altijd nog de sportvliegerij en de militairen. Toen kwam de oorlog, maar daar zullen wij het niet over hebben. In Mei 1945 was de luchthaven een ontredderd veld met honderden kraters en verder wat armzalige ruïnes van wat dienstge bouwen en hangars waren geweest. Er was niets bruikbaars meer. Met frisse moed werden voorlopige voorzieningen getroffen. De muren en de dakspanten van het nieuwe stationsgebouw staan overeind. Het krijgt een oppervlak te van 220 bij 45 meter; modern wordt het en comfortabel, voorzien van al wat de verwende luchtreizi ger verwacht. Maar dat is niet al les. Er staan weer een paar reus achtige hangars en er is nog één in de maak. Ook voor een reusachtige motorwerkplaats worden voorberei dingen getroffen. Hoe groot die moet worden moge blijken uit het feit, dat het technisch grondperso neel van de K.L.M. een tweeduizend koppen telt. R|jk in een dood slop. Het vliegveld wordt sterk vergroot; zo sterk, dat het dorpje Rijk, vroeger op kilometers afstand van de vlieg weide, in een dood slop komt te liggen, omdat het aan drie zijden omringd wordt door de luchthaven. Nog blijft het gespaard Schiphol is een grote slokop van werkkrachten en van materialen; het lijkt wel of men nooit gehoord heeft van tekort en gebrek in dit dorado van de opbouw. Wie niet gelooft aan het herstel van ons land wordt hier bekeerd. Naturlijk is dit geen maat staf. De luchtvaart heeft allerlei prio riteiten verkregen. Dat is natuurlijk zuür voor de evacué, die lang wach ten moet op zijn terugkeer naar het eigen huisje, maar de handhaving van Neerlands plaats in het luchtruim wij zjjn ten slotte de derde lucht- vaartmogendheid ter wereld is van dermate groot belang, dat hier geen vertraging mag ontstaan. Bij het ter perse gaan van dit num mer ontvingen wij nog de volgende weersverwachting, medegedeeld door het K. N. M. I. te de Bilt, geldig van Woensdagavond tot Donderdagavond: Tijdelijk meer bewolking, met voor al in de avond en nacht op vele plaatsen regen- of onweersbuien. Morgen overdag veel minder hoge temperaturen dan vandaag. Meest matige naar westelijke richtingen omlopende wind. Geboren: ELLEN, dochter en zusje van J. G, DE GRAND— SNOECK C. DE GRAND HANNY SONJA Alkmaar, 13 Mei 1947. Ilouttil 22. Heden overleed zacht en kalm, geheel onver wacht, onze lieve Moe der, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Mevr. MARIA MARGARETHA DE JONG, Wed. van DIRK DE JONG, in de ouderdom van 84 jaar. Uit aller naam, P. C. DE JONG. Alkmaar, 13 Mei 1947. Hoogstraat 7. De teraardebestelling zal plaats vinden Vrij dag 16 Mei a.s., n.m. 2 uur. op de Algem. Begraafplaats. Voor de zeer vele blijken van belangstelling, bij ons gouden huwelijks feest ondervonden, betui gen wij onze hartelijke dank. J. MAYEB G. MAYER—VADER H.H.Waard Zd.t Mei 1947. TANDTECHNICUS. Spreekuur iedere Dinsdag en Vrijdag 2,304 uur Stationsweg 23, Alkmaar. Op andere tijden Bree- laan 5, Bergen. Reparaties kunnen nè, af spraak in 4 uur gereed zijn. Vrijdag 16 Mei AFWEZIG. Tandarts, Bergen heeft praktijk „CHOCOLADE BLAADJES MET MOCCA-SMAAK" Eiaht in g&wieJvt 100 gram 32 c. Mevr. PALEARI, Paul Krugerstr. 11, Alkmaar, vraagt wegens familie omstandigheden van de tegenwoordige een NETTE HULP IN DE HUISHOUDING. Gevraagd: EEN NETTE SLAGERSKNECHT goed kunnende winkelen, van prima getuigen voor zien. BERNARD KOOMEN, Laat 142, Alkmaar. ■ooooooooooooooooo oooooooooooooooooc De Directeur van Open bare Werken te Alkmaar vraagt vóór of op 1 Juni 1947 prijsopgaaf voor: het Iaden op dek schuiten 4000 M3. verteerde vuilnisstof- fen. Voorwaarden zijn ver krijgbaar aan het Bureau van Openbare Werken tegen betaling van f 0.25. Wij hebben aan te bieden WONINGEN in Hoorn, Delfzijl, Bols- ward in ruil voor wonin gen in Alkmaar of om geving. Brieven onder No. 388 bureau van dit blad. Uitreiking van bonkaarten, tabakskaarten, versna- peringenkaarten en gecombineerde kaarten 707 en de brandstof f enkaart TA 707, tegen overlegging van de stamkaart MET INLEGVEL, het restant van de bonkaart 705 met inwisselingsbon. het ingevulde aanvraagformulier MD 323-15, hetwelk met de vori ge uitreiking is afgegeven en het restant van de brandstoffenkaart T 606, waaraan zich de bon 72 BV bevindt, uitsluitend aan ZELFVERZORGERS voor de plaatsen HEERHUGOWAARD. OBDAM, HENS BROEK en WOGMEER. HEERHUGOWAARD: Café W. Groenland: Vrijdag 16 Mei van 9.3012 uur, Wijk E en F geheel. Van 13 uur, Wijk C geheel, Wijk D van 1 t.m. 98, Wijk B van 2Ó3 t.m. 275. Distributiekantoor: Donderdag 22 Mei van 912 uur, Wijk A geheel en Nieuwe weg; van 13 uur, Wijk B van 1 t.m. 202. Vrijdag 23 Mei van 912 uur, Wijk H geheel. Wijk D vanaf 99; van 13 uur, Wijk G geheel. HENSBROEK: Café C. Kossen: Vrijdag 30 Mei van 9.301 uur. OBDAM: Café „De Admiraal": Donderdag 5 Juni van 9.3012 uur en van 13 uur. WOGMEER: Café Homan: Vrijdag 6 Juni van 9.30—12 uur. In verband met de juiste uitreikingsdatum is het zeer aan te bevelen deze mededeling uit te knippen. Levering alléén aan winkeliers op factuur. Verkoop 3.50. Zolang de voorraad strekt worden alle orders in volgorde van binnenkomst uitgevoerd. RUILEN: een 2-persoons eiken ledikant m. Auping- spiraal voor éénpersoons opklapledikant mot om bouw. Stofzuiger te koop 125 V. 's Morgens te bevr.: Kennemerstr.weg A 41. Te koop: DUITSE HERDER, D/2 jaar oud, te bevr. P. DE JONGH, Postweg D 48. Schoorl. PARFUMERIE ooooooooooooooooo Voor al uw MIETER Ziet de speciale Etalages ooooooooooooooooo KOOLPLANTEN AANGEBODEN: ongeveer 5000 vroeg geel en ongev. 6000 Herfst wit uit de kas; ongev. 10000 laat rood en ongev. 10000 Herfst wit uit platglas goed afge harde planten. Tevens nog tabakspl. Slits No. 25. Alles direct lever baar. E. MEURS, Berkhout A 247. heeft ook fijne met rtibberklepl Langestraat 4, Tel. 2231 thans f 0.65 10% D.D.T. f 0.45

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 3