Kon. Shell gaat nieuwe fabrieken bouwen De eerste coloradokevers zijn gesignaleerd Weec&edcht Grote smokkelaffaire met auto's DE NOORDHOLLANDSCHE COURANT DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Investeringskapitaal 10 millioen 't GooiAjax 03 Hors d'Oeuvre Verse groente naar Duitsland „Willem Barendsz" weer thuis Honderd millioen dollar voor Nederland? B.P.M. speurt naar olie Tjecho-Slowakije Luxemburg 81 Geruchten over Zjoekof Een wolkenkrabber voor de U.N.O. De moordaanslag te Amsterdam Daar gingen de kousen Krachfige bestrijding noodzaak Van nabij en verre Nieuwe Bonnen Extra snoep en bon voor spijsolie. De steunverlening der V.S. aan Griekenland en Turkije Doodkisten-schip Wanhoop in Duitsland! BUREAU: VOORD AM 9. ALKMAAR TELEFOON ADM. 3320 REDACTIE 3902 Olro l«RM Dir.: J. BIJlsma DONDERDAG 22 MEI 1917. Voortzetting van de llle JAARGANG No. 300. ALKMAARSCHE COURANT TARIEVEN: Adrert«ntle«: M cent pet millimeter. „Waagjes" tot U woorden 75 ct., elk two ore meer I ct.. uitsluitend contan Abonnementen! t 1-10 per maand f 5 25 per kwartaa Hoofdredacteur M. H. E. Uyldert plv. Tj. N. Adema. Op een in het IJpaviljoen van het la boratorium der N.V. Bataafse Petro- leummij. te Amsterdam gehouden pers conferentie, deelde de directeur der B. P.M., mr. B. Th. W. van Hasselt het een en ander mede over de plannen van de maatschappij. Deze neemt zich in de naaste toekomst het volgende voor: 1. Het bouwen van nieuwe kunst- meststoffabrieken bij haar dochteron derneming, de N.V. Mekog te IJmui- den, ten einde de aldaar voor de oor log bestaande productie-capaciteit van 16.000 ton gebonden stikstof per jaar op te voeren tot 51.000 ton gebonden stikstof per jaar. 2. Het bouwen van een nieuwe fa briek, te Pernis op de terreinen van haar raffinaderij aldaar, voor de ver vaardiging van synthetische wasmid delen, met een productiecapaciteit per jaar van 25.000.000 kg. 3. Het bouwen van een nieuwe fa briek, eveneens bij de raffinaderij, voor een productie van ongeveer 2.000.000 kg per jaar kunstharsen op basis van vinyl- en vinylideenchlori- de. In deze projecten, zo zeide mr. van Hasselt, welke een belangrijke schrede betekenen op de weg van de voor ons Zes smokkelaars van groot formaat zijn te Enschede gearresteerd en meerdere arrestaties zullen waar schijnlijk nog volgen in verband met de ontdekking van een smokkelcom- plot, waarbij talloze smokkelaars betrokken zijn. Zij hielden zich er mee bezig auto's en auto-onderdelen - uit Duitsland naar Nederland te brengen. Een jaar lang zijn vele auto's en vrachtwagens vol onderdelen uit Duits land naar ons land gesmokkeld in ruil Voor levensmiddelen. De smokkelaars waren gekleed in ge allieerde uniformen, maakten gebruik van valse papieren en bedienden zich bij de grenscontrole van de Engelse taal. De omvang van deze affaire schijnt zo groot te zijn, dat het bureau van invoerrechten en accijnzen, waar van ambtenaren de arrestaties hebben verricht, de samenwerking heeft ver zocht van de fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst uit Amsterdam, die onmiddellijk een onderzoek op grote schaal heeft geopend. Men verwacht, dat van deze smokkelaffaire binnen kort vele feiten aan het licht zullen komen. Woensdagavond werd in het Hil- versumse Sportpark de competitie wedstrijd 't GooiAjax gespeeld, wel ke in een 30 overwinning voor de Amsterdamse kampioensploeg eindig de. BEROVING Mijn vrouw las het mij voor, en zij zag bleek. Een eenzaam en eerzaam wan delaar te Amsterdam werd door twee mannen gesommeerd zijn portefeuille af te geven. Op klaar lichte dag. Deed hij het niet dan.... En natuurlijk heeft hij het gedaan. Dat was Vrijdag. Een eenzaam en misschien ook wel eerzaam wandelaar werd Ir een andere wijk van de hoofd stad door vier onverlaten van zijn portemonnaie beroofd.' Omstreeks middernacht. Wilde hij voor de bedreiging niet zwichten dan... En natuurlijk is hij gezwicht. Dat was Zondag. „Kan men zich eigenlijk no* veilig op straat begeven, me^ handtas of schoudertas?" vroeg mijn vrouw. „Ik durf werkelijk geen geld meer bij mij steker Het is een schandaal dat zo teti mogelijk is. Heb het gehoord man, op klaarlichte dag!" „En omstreeks middernacht' vulde ik aan. „Nu ja, dat is dat tweede geval maar de eerste aanslag gebeurd» 's ochtends en bij de Willems parkweg, dat is toch in het har van de stad. Dat geboefte hee^ dien weerlozen man van eer. kleine tweehonderd gulden be roofd. Waarom zeg je nu niets' Laat het je weer volkomen koud' Waarom kijk je zo onverschillig alsof het de gewoonste zaak va de wereld was? Heb je dan geer, temperament?" „Och", zei ik, gelaten, wan waarom zou ik mij over zo'r kleinigheid opwinden, „wat w« je, het is in de geest van de tijd. Een heffing-in-eens, niet waarKREEFT land zo nodige industrialisatie, zal een totaalbedrag van ongeveer 70 millioen gulden worden geïnvesteerd. De Neder landse regeringsinstanties hebben de bouw- en bedrijfsvergunningen terzake reeds verleend, waaruit blijkt dat deze projecten van vitale betekenis voor de Nederlandse volkshuishouding worden geacht. Het geregelde contact, dat Nederland net Amerikaanse en Britse autoriteiten in Duitsland over eventuele groentele veranties aan de respectievelijke be zettingslegers onderhoudt, heeft tenslot te geleid tot het afsluiten van een over eenkomst waarbij het aan Nederlandse exporteurs na 1 Juni wederom zal zijn toegestaan verse groente aan bovenge noemde bezettingslegers te leveren. De quanta zullen fluctueren. Het be- tieft hier normale transacties op han delsbasis, waardoor een toestand, zoals die voor enige tijd eveneens aanwezig was, hersteld is. Weer thuis! Een grote menigte had zich langs de oevers van het IJ opgesteld om getuige te zijn van de aankomst in de hoofdstad. INTOCHT IN AMSTERDAM. Burgemeester D'Ailly van Amster dam, mr. Oyevaar, dir.-gen. van de scheepvaart, en baron Collot d' Esqui- ry, pres.-comm. van de maatschappij, kwamen de Willem Barendz in de sluis verwelkomen. Om 8.05 heeft de Willem Barendsz de sluis verlaten en zette, gesleept door de „Roosevelt" en de „Churchill" koers door heir Noordzeekanaal naar Amsterdam. Zolang het schip in de sluis lag, was de bewaking door de douane zeer streng, zo zelfs, dat ka pitein Visser moest zeggen: „Mijnheer, ik ben kapitein van de boot, mag mijn vrouw even aan boord?". Het schip werd tegemoet gevaren door het s.s. „Hontestroom" van de Rederij Koppe, met de stafmuziek van de Amster damse politie aan boord en bevolkt door honderden Amsterdammers. En %3n de Willem Barendsz om half drie meerde, was een glorieuze intocht vol bracht. Naar het Franse persbureau AFP uit welingelichte bron te Londen ver neemt zal de internationale bank van wederopbouw binnenkort bekendma ken, dat na de lening van 250 mil lioen dollar aan Frankrijk thans een lening van 100 millioen dollar aan Nederland zal worden toegekend. Terwijl Frankrijk de helft heeft ont vangen van hetgeen dit land heeft ver langd, zal Nederland slechts het vijfde deel krijgen van het bedrag, waarom verzocht is om het plan tot economisch herstel te kunnen uitvoeren. De olie in de Nederlandse bodem biedt nog steeds nieuwe perspectie ven. De Bataafse petroleummaat- schappij zal binnenkort ten westen van Koevorden beginnen met diepbo- ring. De maatschappij zal daar in de komende maanden olie winnen en de plannen bestaan boringen tot een diepte van 2000 meter te verrichten Bij Schoonloo (ten noorden van Em- ben) zal de Bataafse proefboringen tot een diepte van 600 meter ondernemen Hierbij zullen regelmatig kernen van de grondsoorten worden onderzocht. Voorts zal zeer binnenkort een aan vang gemaakt worden met geophysisch onderzoek der Wadden-eilanden en an dere gebieden. De BPM zal daar boringen verrich ten met seismisch onderzoek waarbij trillingen in de bodem opgewekt wor den door ondergrondse exn'osies om zodoende de bouw van diepere la gen te kunnen vaststellen. Voorts houdt men rekening met de mogelijkheid dat deze kunstmatig teweeg gebrachte trillingen opwelvingert van oliehouden de lagen zullen doen ontstaan. In tegenwoordigheid van 18.000 toe schouwers heeft het B-elftal van Tsjecho-Slowakije een 81 zege be haald op het vertegenwoordigend team van Luxemburg. Met rust was de stand 51. CIJFERS.... Er werden 401 blauwe vinvissen gevangen, 354 gewone vinvissen en 15 potvissen, in totaal 770 stuks. Hannes de Boer maakte voor Poly goon 6'/: km. film, 175.000 woorden aan persberichten werden door de radio opgevangen, de radar werkte 500 uren, het aantal gevangen vissen beslaat een lengte van 21 km., et verschenen gedurende de reis }5S nummers van de .Walviscourant en 34 millioen liter zout water werd om gezet in zoet water. Te Moskou is het bericht, dat maar schalk Zjoekof, tijdens de oorlog een van Rusland's beroemdste generaals, tot 15 jaar gevangenisstraf zou zijn veroordeeld wegens een samenzwering tegen de Sowjet-Unie, met nadruk te gengesproken. „Aan maarschalk Zjoekof is nog nooit zo iets ten laste gelegd. Het bericht is „provocerend", aldus 'n Russische functionaris in een onder houd met een correspondent van Reu ter. Voor zover men kan nagaan, is Zjoekof momenteel bevelhebber van het militaire gebied van Odessa. Op 1 Mei nam hij een troepen-defile te Odessa af. Een nieuw spelletje op Urk Op Urk is een nieuw spelletje onder de jeugd aan de orde, nl. de bestraffing van oorlogsmisda digers. Het driejarig kind van den heer J. van Veen werd in een kartonnen doos gezet en verder geheel in papier gewik keld. Hierna werd de brandsta pel aangestoken. Het was meer dan geluk, dat dit schouwspel door de omwonenden werd ont dekt en het kind uit de vlammen werd gegrepen. Doktershulp moest worden ingeroepen. Volgens voorlopige plannen zal een wolkenkrabber te New-York met ac- comodatie voor 3000 personen het hoofdkwartier van de V.N. worden. Daaromheen zullen gebouwen verrij zen met vergaderzalen, restaurants, bibliotheken en werkvertrekken der verschillende delegaties. De algemene vergaderzaal biedt plaats aan 4250 personen, een ondergrondse garage zal 2000 auto's kunnen bevatten. Vermoedelijke daders bekend Verdacht van poging tot moord op den 42-jarigen bewaker L. van R., die Maandagavond door bijlslagen op het hoofd ernstig gewond op de O. Z. Voorburgwal te Amsterdam werd aangetroffen, zoekt de politie thans den in Leeuwarden geboren 30 jaar ouden Wiebe de Boer en den 33-jar. Amsterdammer Johan Andreas Loos, die Joop genoemd ordt. De gewonde bewaker heeft de re cherche nl. medegedeeld, dat hij een zijner aanvallers, een Fries, van ge zicht kende, en dat deze veelal in een bekend Amsterdams logement verblijf hield. Enige rechercheurs vervoegden zich daarop aan dit adres en gingen de in het nachtregister geschreven ramen na. Bij een daarvan stond ver meld „gebox-en te Leeuwarden". Dat was Wiebe de Boer. die. zoals te be grijpen is, niet meer in het logement aanwezig was. De logementhouder deelde mede, dat de Boer bijna steeds in gezelschap was van Loos en aange zien de neergeslagen bewaker heeft verklaard, dat hij door twee mannen was overvallen, wordt thans ook de opsporing van Loos verzocht. Navraag van de recherche bij de politie in Leeuwarden heeft uitgewezen, dat de Boer reeds een gevuld strafregister ïieeft. evenals zijn kameraad Loos. Te Nijmegen heeft een felle brand (ewoed in de textielfabriek N.V. Ad- va. van de firma J. Troost. Een grote partij kousen en sokken ging door het vuur verloren. De schade wordt geschat op ongeveer f 100.000. In 1947 zal door de telers de colora- dokeverbestrijding met kracht aangevat dienen te worden. Hiervoor zijn ver schillende redenen. In de eerste plaats zijn de hoge tem peraturen van de laatste tijd zeer gun stig geweest voor de ontwikkeling van de coloradokever. De eerste kevers zijn reeds verschenen en spoedig zullen de ze door meer gevolgd worden. Bij deze hoge temperatuur zullen bovendien spoedig eitjes afgezet worden, en mag men op een vroege en snelle larvenont- .vikkeling rekenen. Bovendien zijn door de warme zuidelijke winden veel kevers uit aangrenzende landen komen over waaien. In de tweede plaats zijn de aardappels in vele streken nog klein, zodat de kevers en larven grote schade kunnen aanrichten. In de derde plaats ondervindt de ex port van land- en tuinbouwproducten raar bepaalde landen in verband met het voorkomen van de coloradokever ♦hans zeer grote moeilijkheden. Onder de aanwijzingen, welke de dienst aan de telers geeft, wordt o.m. gezegd, dat elke gevonden kever direct moet worden gedood Voorts wordt er daarin op gewezen, dat het bespuitings- middel voor aardappelgewas calcium- arsenaat en een voor mens en dier zwaar vergift is. Men dient dus de nodige voorzorgsmaatregelen in acht te nemen. In het Westen des lands zal door den burgemeester der gemeente op verzoek van de Plantenziektenkundige Dienst een algemene verplichte-bespuiting van alle aardappelpercelen worden voorge schreven. Evenals voorgaande jaren zal op de naleving van de bestrijdingsvoor- schriften van overheidswege controle worden uitgeoefend. De omstandigheden noodzaken daarbij strenger op te treden dan het vorige jaar. De ontdekker der vitaminen, Sir Frederic Gowlander Hokins, is op 86- jarige leeftijd te Cambridge in Enge land overleden. Het Amei-ikaan- se militaire bestutu: in Duitsland heeft .'n hervatting van de passiespelen te Oberammergau in 1950 goedgekeurd. Volgens een mededeling van Alexander, de Engelse minister van de fensie, kost de bezetting van Duits land Engeland tijdens het finantiële jaar 1946/47 ongeveer 84 millioen pd. st. Op het strand tussen Zoute- lande en Vlissingen zijn de laatste da gen honderden coloradokevers aange spoeld. Aangenomen mag worden, dat de~e kevers door uitputting niet meer in staat zijn veel schade te veroorza ken. De leidekker J Bredero uit Utrecht viel van het dak van de Ned. Herv. kerk te Elburg, een hoogte van ruim 20 m, op straat. Wonder boven wonder liep hij slechts enige schaaf wonden op. Het Nederlands Po- litie-elfta] zal op 30 Mei te Londen een voetbalwedstrijd spelen tegen het En gelse Politie-elftal. Naar A.N.P. verneemt, is het vertrek van de mi nisters Beel en Jonkman uit Batavia één dag uitgesteld en thans bepaald op Vrijdag a.s., 23 Mei. D—01 Melk D—03, D—05 Melk D—01 Vlees D02 Vlees D01 Algemeen D02 Algemeen D03 Algemeen D04 Algemeen D05 Algemeen D06 Algemeen D01 Reserve D03 Reserve D04 Reserve D06 Reserve D07 Reserve D07 Algemeen voor het tijdvak van 25 Mei t.e.m. 7 Juni 1947. Elk der volgende bonnen geeft recht op het kopen van: Bonkaarten KA, KB, KC 705 (serie D): D01 Brood 800 gr. brood. D02 Brood 400 gr. brood. D01 Boter 125 gr. boter. D02 Boter 250 gr. margarine of 200 gr. vet. 4 liter melk. 7 liter melk. 100 gr. vlees. 300 gr. vlees. 200 gr. kaas. 1 ei. 100 gr. bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel (niet uit rijst bereid). 125 gr. koffie. 50 gr. thee. 100 gr. suikerwerk. 125 gr. margarine of 100 gr. vet. 1600 gr. brood. 125 gr. margarine of 100 gr. vet. 800 gr. brood. 125 gr. boter. 120 gr. spijsolie (voorinlevering uiterlijk op 31 Mei a.s.) Bonkaarten KD, KE 705 (serie D): D11 Brood 800 gr. brood. D11 Boter 250 gr. boter. D12 Boter 125 gr. margarine of 100 gr. vet. D13, D15 Melk 12 liter melk. D11, D12 Vlees 100 gr. vlees. D11 Algemeen 100 gr. kaas D12 Algemeen 1 ei. D13 Algemeen 100 gr. suikerwerk. D13 Reserve 800 gr. brood. D14 Reserve 100 gr. bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel (niet uit rijst bereid). D—16 Reserve 600 gr. bloem of kindermeel (niet uit rijst bereid) of zelfrijzend bakmeel. D14 Algemeen 120 gr. spijsolie (voorinlevering uiterlijk op 31 Mei a.s.) Bonkaarten MA, MC, MD, ME, MF, MG 706 (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken), (serie D): D21 Brood 800 gr. brood. D—21 Boter 250 gr. boter. D22 Boter 250 gr. margarine of 200 gr. vet. D—21 Melk 5 liter melk. D21 Vlees 300 gr. vlees. D22 Vlees 100 gr. vlees. D21 Kaas 200 gr. kaas. D21 Eieren 5 eieren. Op 29 Mei zullen bonnen worden aangewezen voor suiker, versnaperin gen en tabak. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 23 Mei a.s. worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk, waarop eerst met ingang van Maandag 26 Mei a.s. mag worden ge kocht. De bonnen D06 en D13 Algemeen geven uitsluitend recht op 100 gram suikerwerk, niet op chocolade, suiker, jam, e.d. De niet-aangewezen bonnen van de serie C kunnen worden ver nietigd. De bonnen D07 en D14 Algemeen moeten uiterlijk op 31 Mei a.s. bij een detaillist, die gewoon was spijsolie te verkopen, ingeleverd worden. Omtrent de aflevering zullen nog nadere berichten volgen. Naar het Witte Huis bekend maakt, is het wetsontwerp ter steunverlening aan Griekenland en Turkije, waarmede 400 millioen dollar gemoeid zal zijn, per vliegtuig naar president Truman, die zich te Grand View (Missouri) bij zijn zieke moeder bevindt, verzonden. Verleden week werd het wetsontwerp door het congres aangenomen. Men verwacht, dat Truman het binnen 24 uur zal tekenen. Het Amerikaanse transportschip „Joseph v. Connolly (7176 brt) is de zer dagen de haven van Antwerpen binnengelopen met een lading van 6200 doodkisten aan boord. Deze ma cabere vracht werd in lichters over gebracht met bestemming naar Neder land, Luxemburg en Frankrijk. De doodkisten zonden bestemd zijn om er gesneuvelde Amerikanen naar de Verenigde Staten in over te brengen. Ongeveer 80.000 lijken zouden aldus via Antwerpen en Cherbourg naar A: -erika terug worden vervoerd. WOLCONFERENTIE TE PARIJS. Vertegenwoordigers van de wolin dustrie van België, Tsjecho-Slowak'je, Gr.-Brittannië, Nederland, Polen, Por tugal, Spanje en Argentinië zullen deel nemen aan de conferentie van de In ternational Wool Textile Organisation, welke van 9 tot 13 Juni in Parijs al worden gehouden. De komende winter, schreven wij in een vorig artikel, werpt reeds, wat Centraal Europa betreft, zijn schadu wen vooruit. Het lijkt voorbarig om zich nu, in de Mei-maand, reeds zor gen te maken over de wintertijd, maar wanneer men honger heeft en weet, dat de steenkool-productie aan het verminderen is Zeker, ook wij hebben in de laatste oorlogswinter honger en koude te ver duren gehad, maar wij wisten tenmin ste dat er spoedig een einde zou ko men aan onze nood. Zelfs het Duitse December-offensief in de Ardennen heeft ons daaromtrent niet aan het twijfelen gebracht. Wij wisten toen reeds met zekerheid, dat Duitslands macht voor lange tijd gebroken was. Voor de Duitsers is er echter geen perspectief en zij zien, nu te Moskou geen overeenstemming werd bereikt, met angst en beven de komende koude- periode tegemoet, en het ontbreekt niet aan daden van verzet, welke hun oorsprong vinden in wel enigszins gerechtvaardigde wrok. Want de Duit ser, die overwonnen is, mag redelij kerwijs verwachten en verlangen, dat de overwinnaar nu ook orde op zijn, des Duitsers, zaken stelt. De overwin naar kan en mag hem zwarelasten opleggen, een last welke hem desnoods gedurende een kwart of een halve eeuw drukken blijft, maar hij dient hem een kans te geven op uiteindelijk herstel. Tenminste wanneer hij zijn eigen beginselen van humaniteit in daden omzetten wil en niet wil ver vallen in de fouten, die het Nazi régime heeft gemaakt. De Geallieerden zijn van het Vae Victis wars. Zij hebben de oorlogs misdadigers terechtgesteld, zij zijn niet van zins het Duitse volk als geheel ten onder te laten gaan als straf voor hetgeen de Nazi-leiders hebben mis daan, al zal dit volk natuurlijk moe ten bijdragen tot het herstel van de schade, door de oorlog aangericht. Maar zolang zij onderling verdeeld zijn aangaande de wijze waarop Duits land zijn levenskansen verkrijgen moet, is er reden tot wanhopen tus sen Oder en Rijn. Nu zullen de be sprekingen tussen de Grote Vier in November worden hervat. En dan staat de winter voor de deur. De arbeiders te Hamburg, te Dus- seldorf en elders hebben met stakin gen en hongeroptochten gedreigd en generaal Clay, de militaire bevelhebber in de Amerikaanse zóne, heeft bekend gemaakt, dat hij zo nodig van de wa penen gebruik maken zal. De Ameri kaanse gouverneur van Hessen heeft de aanstokers van wanordelijkheden met de doodstraf bedreigd. Den Duit sers, betoogde hij, past geen zelfbe klag; zij hebben de ellende, waarin zij gedompeld zijn, slechts aan zichzelf te wijten. Dit heeft de Duitse bevolking voorlopig van een protest-actie afge schrikt, maar het heeft daarom de ge moederen nog niet gekalmeerd. Het klinkt ons, Nederlanders, die zoveel hards van de Duitse bezetters hebben ondervonden, enigszins vreemd in de oren, wanneer wij vernemen dat de leiders van de Duitse vakbeweging aan de bezettings-autoriteiten een „ulti matum" hebben gesteld, waarin een „minimum-levensstandaard" wordt ge- eist, want dergelijke eisen, wanneer zij indertijd onzerzijds waren gesteld, zouden onverbiddelijk met concentra tie-kamp of kogel beantwoord zijn, en wij zijn geneigd het optreden der Duitsers als aanmatigend te beschou wen, maar er is wel enig verschil tus sen toen en nu, daar het feitelijk krijgsbedrijf op het ogenblik geëindigd is. Gelukkig zijn de Anglo-Amerikaan- se autoriteiten erin geslaagd de toe voer van graan naar centraal Eurdpa aanmerkelijk te verhogen en zijn er maatregelen getroffen om de Duitse boeren tot aflevering van gehamsterde voorraden te dwingen, maar er be hoeft niet veel te gebeuren stakin gen dreigen altijd of de transporten worden belemmerd. De toestand in de Anglo-Amerikanase zóne blijft critiek en de nood draagt er niet toe bij de productiviteit te verhogen, hetgeen weer voor de opbrengst uit de steen koolmijnen ernstige gevolgen hebben moet. Er is voor dé Duitsers inderdaad reden om de komende winter met grote bezorgdheid tegemoet te zien, een bezorgdheid, die zeker in Enge land en Amerika wordt gedeeld. U. Weersverwachting, medegedeeld door het K. N. M. I te de Bilt, geld'g tot Donderdagavond: FRAAI VOORJAARSWEER. In de kustprovincies gedurende de nacht weer vorming van enige wolkenveld in, welke overdag xplossen. In de overige provin- nes alichts weinig bewolking. i?i het gohele land droog weer met opnieuw iets hogere tempe raturen. Meest matige wind tus sen noord en oost.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 1