Stad en Omgevingi Nieuws voor de Sportmensen Druk sportweek-end voor Alkmaar Wat de theaters brengen „Luilak". Muziekconcours van de Postharmonie. „Rivoli" een fraaie aanwinst. Volksconcert te Alkmaar, Auto-rijschool instructeurs Ernstige autobotsing Marktberichten Predikbeurten De Engelsen laien nieis van zich horen HARMONIE THEATER „Het teken van Zorro". VICTORIA THEATER Elephant boy. CINEMA AMERICAIN „Hoe groen was mijn dal". A.B.T. Land zonder wet. Bergen. Het Kunstenaarscentrum Heüoo. Groot-Schermer. Dit romantisch jeugd-festijn is weer voor een jaar voorbij. De eerste luilak-vierders gaven in de afgelopen nacht reeds bij het aan breken van de ochtend-schemering even na drieën acte de présence met hun roep „luilak-slaapzak!" De feest-attributen bestonden ook ditmaal weer voor het grootste ge deelte uit voormalig geallieerd mate riaal als ledige biscuit- en vleesblik- ken, ja enkele van de rustverstoor ders sleepten zelfs een jerry-can (ben- zineblik van 20 liter inhoud) achter zich aan. Als steeds stond de politie ook dit maal welwillend tegenover deze over treders van de bepaling, dat het ver boden is lawaai te veroorzaken in de voor de nachtrust bestemde tijd. Alleen tegen vuurtjesstokers en af steken van voetzoekers werden na tuurlijk maatregelen genomen. Er waren heel wat „groentjes", die voor de eerste maal de sensatie van een luilakviering beleefden. Die sensatie bestond menigmaal uit het te voorschijn komen van een vertoond hoofd uit een der ramen, dat dreigend vroeg: of „dat gednog niet afgelopen was", waarbij deze gekwelde vergat dat de jongenskiel ook eens om z ij n schouder is gegleden. Het viel op, dat de vrouwelijke jeugd thans ver in de meerderheid was en zich geducht weerde. Als het waar is, dat grote gebeurte nissen hun schaduwen vooruitwerpen, dan behoeft Nederland wat de activi teit onzer vrouwen betreft niet te wanhopen! Naar wij vernemen heeft de jeugd in Heiloo zich hedenmorgen minder prettig gedragen. De deuren en ra men van talrijke huizen waren met gekleurd krijt volgesmeurd, wat nu juist niet tot de meest aangename ver rassingen van het „luilakken" behoort De tweede Pinksterdag belooft voor de in Alkmaar zo bekende Posthar monie een heel bijzondere dag te wor den. Op die dag zal n.l. te beginnen om half 12 in de Stedelijke Muziek- tuin een groot muziekconcours gehou den worden, waaraan door negen korpsen zal worden deelgenomen, n.l. uit Groningen, Zwolle, Deventer, Hil versum, Rotterdam, Den Haag, Lei den, Haarlem en Alkmaar. Dat be looft inderdaad iets te worden. Door ongeveer 450 muzikanten zal gezamenlijk een mars worden gespeeld onder leiding van den heer G. Ander son, directeur van de Postharmonie. Na afloop 5 uur) zal-* een rond gang plaats vinden van alle corpsen door de stad naar het Waagplein, waar de uitslag van het concours zal worden bekend gemaakt en de prijzen zullen worden uitgereikt. De Groningers arriveren reeds Zon dagavond. Hun zal een cabaretavond worden aangeboden in de Aula van het Gymnasium. Deze avond wordt ver zorgd door het P.T.T.-cabaretgezel- schap „De Vuurpijl" uit Amsterdam. „DE STORMBAL HANGT UIT" In de laatst gehouden vergadering is besloten om het gezelschap oud illegalen. dat het stuk „De stormbal hangt uit" zal opvoeren in Groot- Schermer, te laten komen op Zaterdagavond 7 Juni a.s. Voor inwoners van de gemeente Groot-Schermer zal de entrée voor deze avond geheel vrij' zijn. Niemand verzuime deze avond bij te wonen, het stuk is zeker de belangstelling ten volle waard. Tere pasteltinten en zachtblauwe, indirecte verlichting, verwerkt in zui vere, verwijdende perspectieven, vor men de achtergrond van de op smaakvolle wijze geëtaleerde luxe artikelen in de sinds kort geopende „Kunstandel Rivoli", in het Payglop. De fraaie kleuren van het kunst aardewerk, het zachte glanzen van de lederen tasjes en het heller blinken van hun „plastic" soortgenoten, alles wordt op de juiste wijze belicht, en lokt de kijker tot kopen. Het is de architectuur van de fa. Cordia en van Straten, uitgevoerd door den aannemer Tromp, die het donkere kleine winkeltje van voor heen zulk een metamorphose heeft doen ondergaan. Wij wensen de firmanten der fa. Rivoli, de heren de Jong en Marcan, evenveel succes als zij reeds met de inrichting van hun zaak hadden! Dinsdag 3 Juni a.s. komt de Haar lemse Orkest Vereniging weer in Alk maar concerteren en zal o.l.v. Kees Hartveld in ,,'t Gulden Vlies" een Volksconcert geven. De Haarlemse pianiste Ans Bouter zal hieraan haar solistische medewerkin verlenen. Er is een zeer aan..ekkelijk pro gramma samengesteld, dat zal aanvan gen met Von Weber's ouverture „Oberon". Hierna vertolkt de soliste het tweede pianoconcert van Rach maninoff, terwijl tenslotte na de pau ze de vijfde symphonie van Tschai- kowsky ten gehore zal worden ge bracht AANGEHOUDEN. De recherche heeft een 24-jarige vrouw uit Hoorn aangehouden, ver dacht van verduistering van verschil lende huishoudelijke voorwerpen. Zij is ter beschikking van de Hoornse poli tie gesteld. behaalden hun diploma De animo om autorijden te leren, heeft na de bevrijding een grote vlucht genomen, een belang stelling, welke zich nog aanzienlijk zal uitbreiden naarmate het rijver- keer toeneemt. Deze toename van verkeer stelt uiteraard eisen aan de verkeersveiligheid en het is dan ook toe te juichen, dat ongeveer 50 ondernemers en instructeurs van auto-rijscholen in Noord-Holland zich hebben onderworpen aan een examen, ter verkrijging van het instructeurs-diploma. Zij toch wer ken er in zeer belangrijke mate toe mede bij de adspirant-automobilis- ten de grondslag te leggen voor de veiligheid langs onze wegen. Gisteren heeft in Amsterdam de diploma-uitreiking plaats gevonden, waarbij ook het diploma werd uitge reikt aan onzen plaatsgenoot, den heer C. de Vries, directeur van de auto-rijschool de Vries, alsmede aan zijn instructeurs, de heren J. Smit en J. Vreeken, alhier. Bij deze diploma-uitreiking is door den secretaris van de Vakgroep Per sonenvervoer langs de weg, den heer Kraak Steeman, het 'döel en het nut van dit examen in het licht gesteld. Nu het verkeer zich zo geweldig ont wikkeld heeft, wordt met dit instruc teursexamen, waarvoor de eisen zeer hoog gesteld waren, medegewerkt een zo groot mogelijke verkeersvei ligheid te krijgen. Het is met het Veilig Verkeer zo, dat als men het kwaad niet bij de wortel aantast, er geen doeltreffende resultaten moge lijk zijn. De instructeurs hebben in deze een vormende taak. Indien de leerlingen een goede scholing ont vangen, zal dit niet in de eerste plaats hunzelf bij het proefrijden voor het rijbewijs ten goede komen, maar zal ook het verkeer langs onze va derlandse wegen daarmede ten zeer ste gediend zijn. De gehouden examens hebben tot resultaat, dat men thans de beschik king heeft over een corps uitstekend geschoolde krachten, die volkomen voor hun taak berekend zijn en voor publiek en overheid aanvaardbaar. In aansluiting op de diploma-uit reiking hebben de ondernemers een „Auto-schouw" gehouden door de hoofdstad. Een lange file auto's, alle voorzien van het welbekende oranje embleem der vakgroep, reed door de Amsterdamse straten en trok allerwe- ge veel belangstelling. In het wagen-' park, dat de autorij-school-onderne- mers op het Stadion-plein tezamen brachten, sloegen de Alkmaarse wa gens een kranig figuur. Aan het diner, dat deze dag be sloot, kwamen o.m. de moeilijkheden ter sprake, welke deze categorie in 't verkeerswezen als teken des tijds heeft te overwinnen. Het gebrek aan nieuwe wagens en de „beunhaze rij" door onbevoegden werden scherp gehekeld. De ondernemers zullen evenwel voor de problemen niet wijken. De di ploma's van bekwaamheid zijn een belangrijke stap in de goede richting en het verheugt ons dat onder de eer ste geslaagden zich de ondernemer en instructeurs bevinden van onze plaatselijke autorij-school. Het publiek kan hiermede verzekerd zijn bij de autorij-school de Vries onder deskun dige, vakbekwame leiding het stuur wiel in handen te nemen. ZATERDAG: Gulden Vlies, 8 uur: „De Oosterhoutse nachtegalen". Wapen van Heemskerk: Dansen. StedelUk Museum, 3 uur: Opening schil derijententoonstelling. ZONDAG 25 MEI (Eerste Pinksterdag) Gulden Vlies, 8 uur: Snip en Snap. Wapen van Heemskerk: 's middags en 'a avonds dansen. Aula Gymnasium, 8 uur: Cabaretrevue MAANDAG 26 MEI (Tweede Pinksterdag) Muziektuin, 10 uur: Concours PTT-mu- zlekverenigingen. Gulden Vlies, 8 uur: Snip en Snap. Wapen van Heemskerk: Dansen. Sportpark, 2 uur: Wielrennen. DINSDAG 27 MEI: Sportpark, 2,30 uur: Motorraces. BIOSCOPEN: Harmonie: „Het teken van Zorro' 11 jaar. Zaterdag 7 en 9.30 uur. Beide Pinksterdagen 2, 4,30. 7 en 9,30 uur. Victoria Theater: „Elephant Boy": tot 14 jaar onder geleide; Zaterdag en 9,30. Beide Pinksterdagen 2, 4,30, 7 en 9,30 uur. Cinema Americain: „Hoe groen was mijn dal"; 14 Jaar, Zaterdag 7 en 9,3o uur Beide Pinksterdagen 2, en 4,30, 7 en 9,30 uur. A B T, 8 uur: „Land zonder wet"; 14 jaar Beide Pinksterdagen 2, 5 en 8 uur. Gistermiddag ongeveer half vier kwam op de Kennemerstraatweg een vrachtauto uit Heiloo, die ter hoogte van de Van Everdingenstraat twee personenauto's als tegenliggers had. Plotseling zwaaide de voorste perso nenauto naar links af om de Van Everdingenstraat in te rijden. De vrachtauto voorkwam een aan rijding door eveneens naar links te wijken, maar kwam in botsing met de tweede personenauto die ernstig beschadigd werd. Tegen den bestuurder van de eerste personenauto is proces-verbaal opge maakt. Alkmaarse Exportveiling. 23 Mei. Andijvie 73—93; spinazie 8—27; postelein 22—36; postelein 22—36; worteltjes 65—75 (bos); raapstelen 1—6; rabarber 4—9; prei 9—18; uien 16 (bos); asperges 68—2,15 (bos), aardbeien 73—l,3o (doos); bloemkool Ia 1,111,53, idem I 7597 en idem 3253; witlof 640; radijs 2—13; selderie 2—10: selie 2730; sla 6—24. WARMENHUIZEN, 23 Mei 6000 kg witlof 15,3042; 2200 kg rabarber door gedraaid. EERSTE PINKSTERDAG. ALKMAAR. Oud-kath. kerk, in de luth. kerk aan de Oudegracht, nam. 2,30 uur dienst. Rem. geref. gem., half elf, ds. De Regt (verbeterde op gaaf). Geref. kerk, 10 uur, dr. Pol man; 5 uur ds. Von Meijenfeldt. (Pink ster-collecte). HEILOO, geref. kerk, in Evang.geb. Kerklaan, half 9 en 4 uur, dr. Polman. GROET, geen dienst. SCHOORL, 10 uur, ds. De Jong. WARMENHUIZEN, geen dienst. DIRKSHORN, half 3, ds. Wiegers. EGMOND AAN ZEE, geref. kerk, 10 uur, ds. Von Meijenfeldt; half 5 lees- dienst. (Pinkstercollecte). GROOT-SCHERMER, 10 uur, de heer Albertz. SCHERMERHORN, geref. kerk, 10 en 3 uur, ds. Visser. TWEEDE PINKSTERDAG. ALKMAAR. Geref. kerk, 10 uur, ds. Von Meijenfeldt (Pinkstercollecte). HEILOO, geref. kerk, geen dienst. EGMOND AAN ZEE, geref. kerk, 10 uur, dr. Polman. BERGEN, geref. kerk, 10 uur, ds Tel- kamp. SCHERMERHORN, geref. kerk, 10 uur, ds. Visser. SINT PANCRAS, geref. kerk, 10 uur, ds. Donner van Broek op Langendijk. (Aanvullende opgaaf). Een dezer dagen zijn bestuur en le den van het „Sportcomité Alkmaar", dat, zoals men weet veel werkzaamhe den heeft verricht voor het comité „Bath", in jaarvergadering bijeen ge weest, voor welke vergadering echter aan de pers geen uitnodiging was ver zonden. Thans verstrekte de heer Van Zoonen, bestuurslid van het „Sport comité Alkmaar" ons de volgende ge gevens omtrent de op deze vergade ring genomen besluiten. Oorspronkelijk was de afspraak ge maakt, dat een ploegje Engelse sport mensen 10 Mei in Alkmaar zou komen, waarbij echter was overeengekomen, dat, wanneer onverhoopt een of ander zich zou voordoen dat een goede gang van zaken zou verhinderen, een maand van tevoren daarvan bericht zou wor den gegeven. Daar, zoals ieder weet, de voetbalcompetitie nog zeer laat in het seizoen uitgespeeld moet worden, werd per schrijven van 17 April mede gedeeld, dat het de Alkmaarders on mogelijk was, de Engelsen 10 Mei reeds te ontvangen. Hierop is van Engelse zijde geen antwoord gegeven, even- Alcrnaria start voor de promotie Voor Alkmaar belooft het lange Pinksterweek-end (met als verleng stuk de z.g. 3de Pinksterdag!) een druk sportgebeuren te worden. In de allereerste plaats zullen op de nieuwe sintelbaan wielerwedstrijden worden gehouden voor amateurs, een dag later zullen op dezelfde baan de motoren razen en tenslotte ziet geheel Alkmaar uit naar de verrichtingen van Alcrnaria, dat overmorgen 'start voor de promotie naar de 2e klasse! Men kan er verschillend over oor delen, maar op het ogenblik is de wedstrijd H.B.C.Alcrnaria toch dè sportgebeurtenis van de stad. Het is met Alcrnaria een merkwaar dige geschiedenis. Verleden jaar was De heer J. P. Geense overhandigde namens de V. V. V. Petten bloemen aan mej. jr. Van den Ban, de ontwerpster van het nieuwe Petten. Wij hebben in vroeger jaren Zorro gekend, verpersoonlijkt door Douglas Fairbanks Sr., „the man with the sunny smile" en hier, in deze film keert de figuur van de gemaskerde en o, zo rechtvaardige, wreker terug, uitgebeeld door Tyronne Power. Het paardrijden, schermen en schieten gaat Power even vlot af als zijn voorganger en zijn zonnige glimlach behoeft voor die van den ouden Fair banks niet onder te doen, om maar te zwijgen van het hof maken aan mooie vrouwen. Linda Darnell en Basil Rathbone (de laatste natuurlijk als de schurk") zijn waardige tegenspe lers, maar zoals zovaak is het ook hier een kleine rol, die het meest op valt. Eugene Palette speelt den dorps pastoor en hij alleen al is een gang naar deze film waard. En hoewel regisseur Rouben Mamoulian hier geen Greta Garbo tot zijn beschik king had, om haar te vormen en te kneden naar zijn wil, slaagde hij er toch in een film te maken, die zonder grote kwaliteiten, aan de betere kant van de middelmaat staat. Nog ligt de herinnering aan „Het boek der wildernis", met in de hoofd rol Sabu, en verfilmd naar een boek van Rudyard Kipling, ons vers in ons geheugen, nu ons, thans in het Vic toria-theater, weer een verfilming van een boek van Rudyard Kipling, „To- maai van de olifanten" wordt aangebo den, waarin ook het befaamde jonge tje Sabu de hoofdrol vervult. Toch zijn deze twee films van een heel an der genre. De eerste was gekleurd, en misschien juist daardoor veel sprook- jesaehtiger. „Elephant boy" is aanne melijker en menigeen die deze film zal gaan zien, voelt zich vertederd bij het zien van de „kleine Tomaai", die volkomen meester is van de geweldi ge olifant „Kala Nag". Wanneer „Kala Nag" dan ook bij 't sterven van zijn meester, Tomaai's va der, van verdriet wild wordt, en alle tenten en huizen in de nederzetting tegen de grond trapt, is kleine Tomaai de enige die het wilde beest tot be daren kan brengen. Voor liefhebbers van een „jungle-film" is het de moei te waard te gaan-, zien, hoe kleine To maai ten slotte degene is, die de oli fanten jacht tot een groots succes weet te maken. Een uitgebreid vóórprogramma toont ons o.a. een romantisch Hollands filmpje van zon, lucht, water en liefde, sport- en wereldgebeuren. Het behoeft geen verwondering te wekken dat de film: „Hoe groen was mijn dal", vervaardigd onder regie van John Ford naar het bekende boek van Richard Llewellyn, reeds bij het eerste vertoning veel belangstelling trok. Het boek heeft velen geboeiden de film geeft in prachtig spel de soms ontroerende geschiedenis van de mijn werkersfamilie Morgan uit Wales. Het conservatieve leven in deze familie waar vader zo echt het hoofd is en naast de moeder ook de jongste zoon Huw (gespeeld door Paddy Mc. Do- well) op de voorgrond treedt, wordt op uitnemende wijze in beeld gebracht, met daarnaast de liefde van de doch ter voor den predikant. En dan, de film wordt zeer sterk gespeeld. Do nald Crisp maakt een creatie van den vader en Walter Pidgeon boeit op nieuw door zijn zuiver doorvoeld menselijk spel. Maureen O'Hara als de dochter is eveneens uitstekend. Velen zullen deze week nog van deze ernstige geschiedenis, die op zo voor treffelijke wijze wordt gespeeld, ge nieten. De hoofdfilm neemt bijna het ge hele programma in beslag en wordt slechts voorafgegaan dor een interes sant journaal. Wie lange tijd in zware lectuur ver diept is geweest vindt het wel eens prettig voor afwisseling een spannende defectieve roman of een vrolijk ont- spanningsverhaal te lezen. En wie weken lang films heeft be keken, waarin de deugd beloond en het kwaad gestraft wordt, wil ook wel weer eens genieten van zo 'n echte ouder wetse knok- en smijtfilm, waarin man nen op vurige paarden achter elkaar aan galopperen en er zo heerlijk wordt gevochten dat het publiek er van gan ser harte in kan meeleven en dat ook overduidelijk zijn voldoening Iaat blij ken. Elke slag is raak dat is zelfs op de achterste rijen hoorbaar en bij elke kaakslag vliegt er een man over de grond die in zijn val alles met zich meesleept. Het zijn ditmaal geen cowboys maar dwangarbeiders in Australië en de film speelt zo ongeveer in 1850, zodat er geselpalen en knallende zwepen in voorkomen, die het effect nog verho gen. Ten slotte zijn we toch allemaal in verloop van eeuwen beschaafd gewor den oermensen. Onze oude instincten, die al zo lang sluimeren, willen zo nu en dan wel eens weer gewekt wor den en waar kunnen we dat prettiger en ongevaarlijker doen dan bij een film, waarin Hij en Zij elkaar ook nog krijgen, zodat de romantiek ook ruim schoots haar deel krijgt. het allemaal misère in alle onderde len, de onvermijdelijke degradatie kwam enhet was in September, alsof de aloude club na een zware ziekte was hersteld, het was, of er frisch bloed door de Alcmaria-aderen stroomde. Enthousiast werd de competitie be gonnen, spoedig namen diverse elf tallen der club de leiding en uitein delijk regende het kampioenschappen! Het eerste, verjongde elftal, startte in een zware afdeling, wist wedstrijden uit het vuur te slepen, wist zijn tech niek en taktiek geleidelijk weer op ho ger peil te brengen en liet zich slechts één keer kloppen. En zo kon het ge beuren, dat de bijkans 50-jarige na één jaar reeds weer aan de poorten der 2e klasse klopte. De klop op de deur! Och, we behoeven Alcrnaria eigenlijk niet aan te moedigen. We hebben bijna alle wedstrijden bijgewoond en gezien, hoe het hele team zich geeft, hoe het met de sterke wil tot winnen volhoudt tot de laatste minuut. De zeer bewege lijke ploeg, zonder een bepaald zwakke plek, is mentaal klaar voor de promo tiewedstrijden, terwijl ze zich tech nisch zeker niet bezorgd behoeft te maken. Ze trekt dan Maandag naar Heemstede, waar H.B.C. haar ontvangt. Deze ploeg heeft nooit een sterke in druk op ons gemaakt, bezat nooit de felheid om een wedstrijd uit het vuur te slepen en heeft dit seizoen zulke morele klappen gehad, dat we haar weinig kans geven tegen de Alkmaar ders. Men ziet, we zijn optimistisch, dur ven dat te zijn, omdat we Alcrnaria kennen! H.B.C. komt met een sterk gewijzigd elftal in het veld, n.l.: Doel: Willemse; achter: H. de Reus en Kors; midden: J. Martin, v. d. Linden Sr. en Juffersman; voor: A. Martin, Drayer, v. d. Linden Jr., S. de Reus, Nolet Alcrnaria stelt daar tegenover: Doel: Brouwer; achter: Maassen en Hendriks; midden: de Grand, Mul der en Rootring; voor: Godvliet, Swaerts, v. Wieringen, Schmidt en Huiberts. Scheidsrechter is de heer Crabben- dam, terwijl als neutrale grensrechters zijn aangewezen v. d. Hoff en Gouds waard, beiden uit Den Helder. De wed strijd begint om 2,15 uur. Competitierestanten. Er worden in de 4e klasse nog ver schillende wedstrijden gespeeld, waar van er enkele van belang zijn met het oog op de promotie/degradatie. We noemen CSVAlkmaar, (o, Go ahead, waar blijft toch die vroegere wils kracht, die innerlijke sterkte, die eens het kenmerk was van de vrienden club?), RandersAssendelft (een kans voor de jonge Alkmaarders?) en H.S.V. U.S.V.U., waarbij de thuisclub de beste papieren heeft. WIELERSPORT OP DE SINTELS! Jan Derksen bekeek de baan en meen de dat op het Alkmaarse Sportpark heel best wedstrijden gehouden kon den worden. Een official vandeN.W.U. keurde de baan en was enthousiast: een pracht baan voor wegrenners, oor deelde hij. Welnu, 2e Pinksterdag zal dat blij ken. Een 50-tal sterke amateurs zal in verschillende wedstrijden elkaar de erepalm betwisten en als de voorteke nen niet bedriegen, zullen het leven dige, boeiende wedstrijden worden, waarvan het aardige is, dat iedereen elk onderdeel van de strijd kan vol gen. De wielersport geniet 'n grote po pulariteit in Alkmaar en omgeving, mede te danken aan de roemvolle wie lerbaan en zo zullen ongetwijfeld velen de races deskundig „bekijken!" K1GELSPORT. Tenslptte de kegelsport! Alkmaar neemt op het ogenblik een der voor aanstaande plaatsen in op het gebied van de kegelsport; vandaar, dat het concours, dat reeds enige dagen oud is en in de nieuw gerestaureerde Unie min als op een volgend schrijven, waarin de heer v. Zoonen nogmaals op antwoord aandrong. Daar van 15 Juni tot 15 Augustus het voetbalseizoen gesloten is en hierop door 't K.N.V.B.- bestuur geen uitzondering wordt ver leend, zullen wij dus de Engelse sport mensen eerst na 15 Augustus in Alk maar kunnen ontvangen. Een brief met mededeling hiervan is naar Bath gezonden, met verzoek binnen drie weken antwoord te zenden, terwijl bij niet-beantwoording zal worden aange nomen dat de Engelsen van het bezoek aan Holland afzien. De Olympische dag. Mede in verband met de organisatie van de „Olympische dag", in het Sport park te Alkmaar te houden, is het noodzakelijk spoedig te weten of de Engelsen komen, ja dan nee. Komen zij wel, dan zal deze dag moeten worden gehouden in het gesloten voetbalsei zoen, hetgeen natuurlijk niet gewenst zou zijn. Waarschijnlijk zullen dit jaar, behalve de wedstrijden in turnen, athietiek en boksen, ook no" !eler- wedstrijden en rugbywedstr' wor den gehouden. 1 JUNI DE KORENBEURS WEDSTRIJDEN. Op Hemelvaartsdag, de traditionele dag voor het houden der Korenbeurs wedstrijden (die al enkele jaren „groentenveiling"wedstrijden zijn) stond de spinazie in de Alkmaarse groentenveiling hoog in kisten opge stapeld, en dientengevolge was het on mogelijk voor turners en turnsters hun kunnen te tonen. Thans is de datum voor deze wedstrijden bepaald op 1 Juni a.s. Reeds 600 deelnemers (sters) hebben zich laten inschrijven. Zoals gewoonlijk zal het Kringkampioen schap 1947 worden verturnd. Voor de Christelijke verenigingen zal echter Zaterdagavond 31 Mei reeds gelegen heid voor deze wedstrijden worden gegeven, en ook de keurturners kun nen dan reeds hun verplichte drie oefeningen uitvoeren. DE DRIEKRINGEN- WEDSTRIJD. De wedstrijden tussen de 3 turnkrin gen: Kennemerland, Zaandam en Alk maar, zullen dit jaar gehouden worden op 20 Juli a.s. in het park Groenendaal te Heemstede. OPENING NIEUWE HOCKEY VELDEN. Op 14 September zullen de nieuw aangelegde speelvelden van de Alk maarse Mixed Hockey Club worden geopend. Hiertoe zijn door de A.M.H.C. de hockeyspelers uit Bath uitgenodigd. Er zullen vier wedstrijden worden ge speeld, n.l. twee door de dameselftal len en twee door de herenelftallen. Een en ander geschiedt geheel bui ten het „Sportcomité Alkmaar" om. Het onlangs opgerichte Kunstenaars- Centrum Bergen is voornemens om van 7 Juni tot 3 Juli haar eerste expo sitie in de kunstzaal Boendermaker, Loudelsweg 66 te Bergen te houden. Voor de exposities gedurende de maanden Juni en Juli hebben een der tigtal beeldende kunstenaars hun me dewerking toegezegd. Betreffende de andere tentoonstel lingsplannen gedurende de komende zomermaanden zullen zo spoedig mo gelijk nadere mededelingen volgen, terwijl ook bijzonderheden betreffen de de opening der eerste tentoonstel ling dezer dagen zullen worden he kend gemaakt. BOND VOOR STAATS- PENSIONNERING. De Bond voor Staatspensionnering, afd. Heiloo, heeft deze week besloten een commissie in te stellen om de ouden van dagen behulpzaam te zijn bij het invullen van de formulieren. Zij zal daartoe waarschijnlijk zitting houden op het gemeen tehuis. De commissie bestaat uit de heren A. Greeuw, W. v. d. Vall Jr., B. A. v. Veen en B. Elzer. HSV ONTVANGT USVU. Tweede Pinksterdag speelt HSV thuis tegen USVU uit Uitgeest. Het belooft een spannend partijtje té worden en een mooie gelegenheid voor HSV om jonge krachten te proberen op plaat sen, die o.a. vrijgekomen zijn door het vertrek van P. Haanraads. De over winning voorspellen we aan de thuis club. FORESTERS OEFENT! Waarschijnlijk gaat de promotie te gen St. Bavo. Maar voordat deze een aanvang gaat nemen, gaan de Fores ters eerst Donderdag a.s. nog een oefenpartijtje spelen tegen Alcrnaria 2 op het Forestersterrein. GESLAAGD. De heer G. M. Haagen van de auto rijschool „Succes" slaagde te Amster dam voor het Vakgroep Instructeurs examen der Autorijschool-onderne mers. NIEUW PAND BETROKKEN. De heer H. Kieft, wiens zaak in 1944 in de vlammen opging, heeft thans in het pand van mevr. wed. Koning een nieuwe winkel gekregen. Door zijn houding in de oorlogsjaren heeft hij wordt verspeeld, meer dan plaatselijke I het vertrouwen der bevolking gewon- of regionale betekenis heeft. npn

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2