Vliegend over Landen en Oceanen Pinksteren Van oorlogsbouwwerk tot ideaal jeugdhuis Moeilijkheden op de Indië-Lijn Ministers Beel en Jonkman te Singapore Obdam. De nieuwe jeugdherberg bij Schoorl Egmonds vroede vaderen bij een Een nieuwe waterplant te Hensbroek? Voor de Zondag Z. en N. Schenner. Maar de K.L.M. versaagt niet a.b. PH—TAG. CALCUTTA BANGKOK, 2 Mei 1943. AMICE, Deze brief schrijf ik in de ochtend, nog in donker, kort na de start uit Calcutta een stad, die ik nooit en nimmer zal weten te waarderen terwijl onze Skymaster vol met passagiers zijn neus naar het Zuid- Oosten richt en de „Beisbosch" van de Ganges achter zich laat. Aan de nog donkere hemel, waar een paar reusachtige onweerswolken het eerste daglicht proberen tegen te houden, de eerste tekenen van de komende moesson met wat weer licht. De moesson, die zal trachten de eerstvolgende maanden onze dienstregeling in de war te schop pen. Een verschijnsel, dat zich ieder jaar troordoet, doch met onze moderne ma chines en binnenkort de Constellation die overal hoog boven uit gaat tal het slechts bij een poging blijven, rant ook dit weer, waar de K.L.M. jiu langzamerhand twintig jaar erva- iing in heeft, kunnen we de baas. "och zal niemand ons een kleine ver- raging, als hij de enorme regenbuien, ie in een half uur tijd een start- in pen roeibaan veranderen, kent, kwa lijk nemen. fIN AFWEERVUCR BOVEN EGMOND. 'Aan het stuur mijn tweede vlieger Cochrane, die zijn eerste reis maakt, feen enthousiaste, doch zeer beschei den oud-R.A.F.-vlieger uit het Bom- fjer Command, die zijn decoraties thuis gelaten met jbloed en zweet •boven het Duitse land aan alle fron ten heeft verworven. Gisteravond, toen we door de warm te op onze kamer, waar het kwik niet onder de 110 gr. wilde zakken, terwijl pen ventilator vergeefs probeerde ons fcoelte te brengen, kreeg ik hem zo- |rer, dat hij eens iets over de interes sante tijd, die nog maar kort achter bns ligt, los liet. Het kostte moeite, poch pratende over mijn woonplaats wat zal het daar nu heerlijk zijn over Egmond, Schagen en andere plaatsjes in Noord-Holland, zegt hij Plotseling: „Het was op mijn verjaardag. We hadden 's nachts net Herman Görings (Olieraffinaderij in Hannover te pak- jjten gehad, toen ik, na een voltreffer jn mijn rechter buitenmotor en een ernstige olielekkage in de binnen- Vnotor, een half uur achter mijn squadron, met een ernstig gewonde han boord, op betrekkelijk lage hoog te over de Zuiderzee naar huis vloog. De Lancaster deed zijn best en slechts pog enkele mijlen vijandelijk gebied Noord-Holland' moesten wij over. fe' Reeds meenden wij ons gered, toen even ten Noorden van Egmond plotseling een hevig afweervuur ons te pakken kreeg. Een granaat schoot mijn voorruit in puin. Ik meende in zee te moeten landen, maar mijn goeie Lancaster heeft me op een paar meter na de hele „drink" overgesleept!" Ik heb hem niet gevraagd of hij Zijn D.F.C. (hoge onderscheiding) hieraan dankte. Hij zou dat niet pret tig vinden. Wel vertelde ik hem, hoe yrij landrotten toen mee leefden, hoe ik het platte dak van mijn huis in Heiloo opvloog om te zien of „ze" het al of hiet zouden halen. Hij is een van de vele Canadezen bij ons sinds kort in dienst. Of hij de capaciteiten heeft om bij ons te blijven? Dat is nu moeilijk te bezien. Ik hoop het van harte, je hebt het yerdiend, kerel! CALCUTTA, ACHTERLIJK (j MILLIOENENDORP. Calcutta, de moesson dwingt ons hier te overnachten, een millioenen- stad, gistermiddag trillende in de ver schroeiende middagzon, stinkend van asphalt, vuilnis, karbouwen- en wat dies meer zij. Volle straten met een angstaanjagend aantal gammele transportmiddelen, ricksjaws, bellen de, hobbelende overvolle trams, post koetsen uit Dicken's tijd met bonkige armoedige trekkers, die je geen paard durft te noemen, nu en dan een nieuwe Amerikaanse showroomcar flink gedeukt natuurlijk heilige koeien, die het verkeer nu en dan stil leggen, wanrfeer het hun belieft de straat over te steken. Op de trottoirs bedelaars en afgrijselijke invaliden in lompen naast geraffineerde zakken rollers, krantenverkopers, die hun pornografische lectuur aanprijzen en in de goot liggende, slapende kin deren, waar je het best doet over heen te stappen. Op de daken in de Hindoebuurten lijken waar de gieren om de beste stukjes vechten. In je hotel het beste in Calcutta be dienden, die grote fooien verwachten, doch geen service geven, een kamer niet te harden van de hitte, doch en dat is een luxe een bed zonder ongedierte. Kortom, een stad om van te rillen als het niet zo warm was. Gelukkig is deze nachtstop slechts tij delijk en weldra zal ons eigen hotel in Karachi ons beter ontvangen. Een hotel, bestaande uit een heel complex oud-Amerikaanse stenen barakken. Een hotel, dat er zijn mag met 62 2-persoons kamers en Hollandse keu ken. Geen overdreven luxe, doch doel matig, luchtig en vooral zindelijk. Met een keuken, waar in de toekomst in Holland bereid diepbevroren ver voerd voedsel den passagier voorgezet zal worden. Dat de K.L.M. dit alles ter hand neemt, is bittere noodzaak enerzijds, doch meer economisch an derzijds. Bittere noodzaak, omdat geen plaatselijk hotel die service kan bieden, die onze maatschappij vraagt. Trouwens niet alleen de hotelaccomo- datie wordt in eigen hand genomen, maar de omstandigheden, soms de veiligheid, eisen, dat vaak ons perso neel, waar wij in Holland zo krap in zitten, naar het buitenland gaat om daar een helpende hand Dutch Goodwill te bieden. Neem Cairo, de hoofdstad van een land, dat trots is op zijn zelf standigheid, waar op het vliegveld Almaza van de verkeersleiding, radio en verlichting na het weg trekken van de R.A.F. niets, maar dan ook helemaal niets terecht kwam. Dit was vorige reis net ge beurd en wat is er in de afgelopen weken verbeterd? De radio werkt vrij behoorlijk en het neon-herken- ningslicht is gedeeltelijk gerepa reerd. Doch wat was er gebeurd als de K.L.M. ook uit eigenbe lang natuurlijk er geen technisch personeel heen had gestuurd? En nu kwam ik na 5 weken op de toren en vroeg kwasi hoe laat de zon onderging, waarop de ambtenaar Si mon Arzt aan zjjn collega Christo Cassimis vraagt: „Hij vraagt hoe laat de zon ondergaat." Twee mensen, die elkaar stom verbaasd aankeken, doch plotseling grijpt Simon Arzt zijn bloempotvormig hoofddeksel, grabbelt er in en toont mijn collega een vet doortrokken krantenknipsel en vertelt mij, dat je te Cairo om zo en zo laat met licht op moet rijden en de zon dus wel zo om en nabij deze tijd onder zal gaan. Zeer spitsvondig van den man in kwestie, doch het komt toch bij den verkeersleider van een wereldlucht haven als Almaza niet te pas. Ik schrijf je* dat niet om onze moeilijkheden te tonen, want er zijn honderden als deze, doch om je te la ten beseffen, wat het voor een land betekent vrij te zijn zonder zich zelf te kunnen helpen en wat het betekent om boven de nieuwe zomerdienst regeling te zetten AmsterdamBata via 5 maal in plaats van 4 x pr week. Dat de moeilijkheden', nu wjj Euro peanen ons uit de landen langs de Indiëlijn om het ^oord koloniën niet te gebruiken terug trekken, zich dag voor dag opstapelen is een feit. En dat ik met een bevreesd hart aan ons Insulinde denk, zul je mij niet kwalijk nemen! We hebben ondertussen Akyab dwars en het is mijn beurt om achter de automaat te zitten. Ja, dat is heel wat anders dan een vijftien k twintig jaar geleden toen er de hele dag „geroeid" moest worden. Onze pioniers als v. Djjk, Smirnoff en vele anderen heb ben vooral hier heel wat zweetdrop peltjes liggen. Wij, jongeren, mo gen hen dankbaar zijn! Tot zover. Gegroet, TON. Vrijdagavond zijn de ministers Beel en Jonkman, die om 15 uur Javatijd van Batavia vertrokken, per vliegtuig te Singapore gearriveerd. Zij zijn de gast van den gouverneur-generaal Mal colm Macdonald. De kersenoogst in de Betuwe be looft dit jaar zeer groot te zullen worden en reeds zijn de kersenba zen begonnen met het gereedmaken van de hoenderikken, dat zijn de mandjes, waarin de geplukte kersen worden gedaan. Indien nodig wor den de hoenderikken gerepareerd. Een kersenbaas aan het werk. ARIS—WITBRUG GEGUND Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land hebben na Aanbesteding op 24 April jl., waarbij de gunning was aangehouden, thans gegund aan de laagste inschrijver, de firma Van Hof ten te Amsterdam- Haarlem, het maken van een vaste be tonnen brug (ter vervanging van de Aris- Witbrug, destijds door de Duitsers opge blazen) over de Ringvaart van Heerhugo- waard en Obdam, een en ander met bij komende werken. S Nog meer plannen voor Noord-Holland (Van onzen eigen verslaggever). De zomer komt weer in het land en het is dan of ieder mens, jong of oud met een soort trekdrang wordt bezield. Hij is niet geheel tevreden met zijn dagelijkse bezigheden, hij wil eens zijn bivak opslaan in andere stre ken. De gelukkig hoe langer hoe meer gebruikelijke vacantie biedt hem daartoe de gelegenheid. Die vacantie kan men natuurlijk Velerlei vorm geven. Ge kunt het verweg of dichtbij zoeken. Het kan veel, maar ook weinig onkosten met zich meebrengen. Een fijne manier om de vacantie door te brengen is het maken van een zogenaamde trektocht. Vóór de oorlog waren er duizenden en nog eens duizenden, die wandelend of fiet send van de ene jeugdherberg naar de andere trokken. Vooral voor de jongeren biedt deze wjjze van vacantie houden veel aantrekkelijks. Ook onze provincie mag zich in het bezit van een aantal mooie jeugdher bergen verheugen. We noemen het slot Assemburg bij Heemskerk, dat vooral als winterherberg voor week ends en bijeenkomsten zeer in trëk is. Verder de Koningsbos bij Bakkum en de jeugdherbergen op Texel en Wieringen. Voor de oorlog bedroeg het aantal jeugdherbergen in ons land 68, dit sei zoen zullen er weer 38 in gebruik zijn. Een groot aantal werd tijdens de be- Z'ttingsjaren vernield of kreeg een andere bestemming. Ook in Noord- Holland is een aantal jeugdherbergen verdwenen. De J.H. in den Helder werd gesloopt, een zelfde lot onder ging de zo populaire fraaie jeugdher berg de „Zevensprong" bij Petten, ter wijl ook „IJmuiden" verdween en de „Bregthoeve" bij Schoorl niet meer in de rij der jeugdherbergen voorkomt. PLANNEN ENFEITEN! Het spreekt echter vanzelf, dat men bij de Nederlandse Jeugdherbergcentra le met bij de pakken neer zit. Een groot aantal plannen voor nieuwe jeugdher bergen zijn en worden ontworpen, ter wijl internationale werkkampen worden georganiseerd om de jeugdhergen te Heeg (Fr.), Oldebroek en Terschelling op te knappen. Voor de jongeren speciaal in onze provincie zal het een vreugde zijn te vernemen, dat nog dit jaar ook in Schoorl weer een jeugdherberg zal worden opengesteld en dan nog wel op een der meest ideale plaatsen langs de binnenduinrand. We brachten er dezer dagen een bezoek. Vanuit het dorp Schoorl liepen we en kele honderden meters langs de straat weg in de richting van Bergen. In de scherpe bocht leidde een breed stenen pad tussen de bloeiende bomen tegen de hoge duinen op. Dit pad volgend kwamen we bij een drietal grote onder komens te staan, die destijds werden gebouwd voor het op een nabije duin gelegen hebbende Duitse radarapparaat. Het oog van de Ned. Jeugdherberg Centrale viel in het begin van dit jaar op dit prachtige punt. Men zag de mo gelijkheden en de gedachte hier een J.H. te stichten nam stevige vormen aan. De gebouwen werden van het Rijk gekocht en de grond kreeg men van het Staatsbosbeheer in erfpacht. Half Juli zullen behalve Hollandse jongens en meisjes ook jongelui uit Zwitserland, Engeland en Amerika in wer&kampverband bijeenkomen om hier tosamen met vakmensen te beginnen aan de eerste fase van de bouw, die ten doel heeft de beide voorste onderko mens in een jeugdherberg te transfor meren. In het eerste gebouw komt een woon gelegenheid voor de ouders (fam. Otsen Thans staat nog met zwarte let ters op één der gebouwen geschil derd „Rauchen verboten". Het ge heel wekt een schrijnende herinne ring op aan het verleden. Welk een merkwaardige samenloop van om standigheden is het, dat deze gebou wen oorspronkelijk mede dienden om het gezonde idealisme van de jeugd te vermoren en nu bestemd worden om mede te helpen bouwen aan een gezonde, vrije en idealisti sche jeugd. We zeiden het reeds, de plek waar de nieuwe J.H. gaat verrijzen is ideaal. Naar de Oostkant heeft men een prachtig panorama op het groene pol derland met zijn talrijke bossages tot daar waar in de verte de stoere kerk torens van de Langedijk de horizon stofferen. De weg naar boven brengt je bij het voormalige radarstation en zie daar: weer een fantastisch uitzicht over de brede beboste duinpannen, waar houtduiven nestelen in de zo- mereiken en torenvalk]es jagen op veldmuizen. Ver achter de duintoppen ligt de Noordzee zilverglanzend in het zonlicht.... NOG MEER PLANNEN Het ligt in de bedoeling in Den Hel uit Schoorl), verder een slaapzaal, WC's, wasgelegenheden en douches, alles voor meisjes. Het tweede gebouw krijgt be halve een slaapgelegenheid voor jon gens: bagageruimte en kantoor een groot dagverblijf. In totaal zal deze nood jeugdherberg overnachtingsgelegenheid bieden aan 70 personen. Over vijf zes jaar zal de definitie ve verbouwing plaats hebben, vanzelf sprekend als er dan voldoende mate riaal te krijgen is. De beide ingerich te gebouwen zullen dan tot één ge heel worden voltooid met bijbouwing van een bovenverdieping. Het derde gebouw blijft uiterlijk zoals het nu is. Er zullen een trekkerskeuken, fietsen bergplaatsen en ruimten voor nood- bedden in worden ondergebracht. Als het gehele plan is voltooid, zal de nieuwe J. H. 170 bedden hebben. der en te IJmuiden weer jeugdherber gen te stichten. Dit zal nieuwbouw moeten zijn en daar begint men nog niet aan, tenzij de financiële regeling van het Rijk gunstiger wordt. Ditzelf de argument geldt voor Petten waar ook een nieuwe jeugdherberg is gepro jecteerd. Ook in de duinstreek tussen Bakkum en Haarlem is nog behoefte aan een J.H., terwijl eveneens in West- Friesland (Hoorn of Enkhuizen) een jeugdherberg moet komen. Zo ligt Nederland weer open. Blauwe luchten, bonte weiden, zwaar geuren de bossen en verre stranden wachten De jeugdherbergen zullen er weer staan om de jeugd een veilig tehuis op haar tochten te bieden. Wij verheu gen ons met de jongeren, aat dit alles weer zó mogeljjk is geworden en wen sen de trekkers en treksters van Va derland straks een goede tocht! De gemeenteraad vergaderde Vrijdag avond om 8 uur onder voorzitterschap van burgemeester M Niele. Besloten werd de jaarwedden der ge meente-werklieden, zoals door de rege ring voorgeschreven, te bepalen op f 1304,16. Hierboven komen dan de ge bruikelijke toelagen, totaal 35°/«. Eveneens op aandrang der regering werd besloten de Hondenbelasting met ingang van 1 Januari 1948 te verhogen van f7,50 tct f 10,—. Afgewezen werd een verzoek van Alk maar om het subsidie voor het Centraal Ziekenhuis te verhogen van f 954,— tot f 1566,—. Aangenomen werd een voorstel om aan de commissie uit de buiten-gemeenten voor het Centraal Ziekenhuis een sub sidie toe te kennen van 1 cent per in woner. Aan den heer D Glas werd op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als meter- opnemer-incasseerder der gemeente-be- drijv^i. Woningbouw. Besloten werd voor den burgemeester een woning te doen bouwen, waarvan de kosten geraamd waren op ruim f 30.000,— en deze te doen bouwen volgens de financieringsregeling woningbouw 1947, zo als deze nader door den secretaris ter ver gadering werd toegelicht. Volgens dezelfde regeling zullen voorts 28 woningen gebouwd worden vóór de gasfabriek uit het contingent dat aan de gemeente vóór 1 Juli 1947 nog nader is toegewezen. De opdracht tot het maken der schetsplannen werd verleend aan ar chitect Hoosemans te Santpoort. Voorts werd besloten hiervoor de benodigde bouwgrond aan te kopen en wel 4880 m2 van de firma Van RtfswUk en 1933 m2 van de provincie Noord-Holland, alles volgens de prijs, te bepalen ,door de inspectie voor de Prijsbeheersiiig, Uitbreiding ambtenarencorps. Gezien de overstelpende drukte ter Se cretarie -stelden B. en W. in overleg met Ged. Staten voor het aantal ambtenaren ter Secretarie te brengen van 4 op 5 Voor de nieuw aan te stellen functionaris die speciaal belast wordt met de afdeling financiën, werd een basis-wedde voor gesteld van f 1400,— tot f 1800,—, te ver hogen met de gebruikelijke toelagen. De heer J Koeman betwijfelde of voor dit salaris een behoorlijke kracht te krij gen zou zijn. De voorzitter wees er op, dat de ge meente niet hoger kon gaan, gezien het gepleegde overleg met Ged. Staten, maar de ambtenaren waren er nu eenmaal aan gewend slecht betaald te worden in deze tijd. Het voorstel werd aangenomen. Verkoop van grond. Besloten werd aan den heer J Bos een strook bouwterrein te verkopen, ten oos ten van zijn perceel aan de Vfilhelmina- straat voor f 3,50 per m2. Strandverpachting. Nadat de raad ruim een uur in comité vergaderd had, werd ten aanzien van de strandexploitatie voor het seizoen 1947 het volgende besloten: de maatschappijen Zeebad en Noordzeebad betalern elk f 800,— pacht vow: het altijd door hen ge- exploiteerde strandgedeelte en hebben geen enkele concurrentie te dulden van consumptietenten, venters e.d. De heren C de Groot en W Stam, die met con sumptietenten op dit strandgedeelte ston den tot nu toe, zullen een plaats krijgen op het zogenaamde vrije strand voor een nader in overleg met hen te bepalen pacht. Voorts zullen op het vrije strand verschillende vergunningen verleend wor den voor verkoop van ijs, haring, koek, enzovoort. Besloten werd voor een huur van f 175 per jaar voor 5 jaar weder het strand van het Rijk in te huren. Bij de rondvraag drong de heer Koe man er op aan bij toewijzing van huizen rekening te houden met de belangen van hen, die altijd aan badgasten verhuurden Voorts drong hij aan op herziening var1 het uitbreidingsplan in die zin, dat de koloniehuizen van de christelijke vereni ging niet tegen de duinen, maar er boven op gebouwd zullen mogen worden, daar deze anders niet zullen worden herbouwd Sinds meerdere jaren vertoont ziel in de sloten van Hensbroek een wa terplant, die zich reeds snel heeft uit gebreid. Sommige, en nog wel brede sloten zijn er geheel mee begroeid Het valt dan ook niet te verwonde ren dat hiervan bij 't varen heel veel hinder wordt ondervonden, om nog maar niet te spreken van de overlast voor de visserij. Het merkwaardige is, dat de plant in geen enkele polder van Noord- Holland voorkomt, volgens inlichtin gen van de zijde van Ged. Staten zelfs niet in de meest nabij gelegen polders Obdam, Wogmeer en Heer- Hugowaard. Omtrent de herkomst tast men in het duister, al jvijt met de voortwoe kering bij gissing wel aan de ontzil- ting van het water. De vorige herfst heeft het polderbestuur van Hensbroek de plant voor nader onderzoek naar bevoegde autoriteiten gezonden, met bet verzoek om zo mogelijk een be strijdingsmiddel aan de hand te wil len doen. Dit onderzoek heeft echter geen positief resultaat kunnen opleveren, daar men voor iets nieuws stond waarom o.m. werd geadviseerd het gewas te „maaien", door b.v. achter een motorboot een daarvoor geschik te machine te laten lopen. Hieraan zijn voor het polderbestuur echter practische bezwaren verbonden, zo dat niet dadelijk tot deze maatregel zal worden overgegaan. - Reeds nu vertonen de bodems der sloten weer de talloze planten, die straks tot velden zullen uitgroeien boven het water. Mogelijk zijn er on der onze lezers deskundigen, die zich voor het gewas interesseren en een studie voor eventuele bestrijding ter hand willen nemen. Wat zouden wij er niet voor geven als Pinksteren ons minder ver stond! Kerstmis staat ons. allen na, op wel ke wijze dan ook, misschien wel op een heel verkeerde wijze, want het IS ten slotte geen minder, groot myste rie dan de andere christelijke hoogtij den en het hoorde ons wellicht vol. strekt niet zo van huis uit ver trouwd en dierbaar te zijn als het is maar toch, het leeft voor ons. Ook Palmzondag, Witte Donderdag, Goede Vrijdag en Pasen leven alle op hun eigen aangrijpende wijze voor ons. Zij getuigen alle in verschillende toonaarden van de jubel „God met ons!" God overwint voor ons, hoe d« wereld ook is en hoe wij ook zijn. En Hemelvaart zet de kroon op het ver lossingswerk: Christus vaart op om ons een plaats te bereiden en is ons tot het einde der dagen zegenend na bij. Maar Pinksteren? Heilige Geest, vlammen, storm wind, spreken in vreemde talen dat alles is ons nuchtere Westerlingen zo vreemd; als wij er zelf bij waren ge weest, we-hadden zeker behoord bij de toeschouwers, die spottend opmers- ten: „Zij zijn vol zoeten wijns!" Bij het Pinksterfeest missen wij den Mid delaar, Christus, die toch ook Jezus was, óók menselijk, en waardoor dit hele gebeuren ons menselijk ver blijft. Pinksteren is te abstract voor ons, die het goddelijke ten slotte alleen kunnen benaderen in beelden, in ge lijkenissen. En de meest levende ge lijkenis van alle is immers Christus zelf: wie Hem gezien heeft, heeft den Vader gezien. Maar waar is Zijn ge stalte, Zijn onontbeerlijke aanwezig heid op Pinksteren? En wat kan een feest zonder Hem ons christenen eigenlijk zijn? Het zal waarschijnlijk zo zijn, dat wjj Christus pas kunnen terugvinden in Pinksteren als wij daartoe zijn voorbereid door de andere hoogtijden. Wij kunnen geen Pinksteren vieren omdat wij niet waarachtig Kerstmis, Goede Vrijdag en Pasen hebben door leefd. Als wij klagen: wat hebben wij met die wonderlijke, vage Heilige Geest te maken? dan geldt voor ons dezelfde wedervraag, die Christus aan Philippus stelde: Heb ik dan zo lang onder u verkeerd en vraagt gij Mij nog om een tastbaar teken? Maar Zijn Rijk is immers niet van deze we reld, het werkt niet met „overtuigen de bewijzen" in onze zin, het breekt eenvoudig door in onze wereld, niet met bewijzen, niet met uiterlijke vor men, niet met woorden, maar met kracht. Met goddelijke kracht, die door mensen heen wil werken en door hen heen weer tot vormgeving, tot daden van liefde en barmhartigheid, tot vreugdevol getuigen drijft. Kracht neerdalende Godskracht, motor van liefde, centrale van blijd schap dat ligt alles in Pinksteren besloten. Het is geen feest zonder Christus, Hij heeft ons immers ge zegd, dat Hij ons niet als wezen ach ter zou laten, maar dat Hij tot ons zou kómen hier is Hij dan. Ja, anders dan wjj hadden verwacht, moeilijker en toch ook eenvoudiger en heerlijker. Hij komt nu eenmaal altijd anders dan wij hadden verwacht, dat begon al in Bethlehem, toen Hij zo onopvallend de wereld binnerftrad door een staldeur. Altijd anders, maar ook altijd beter dan onze wensen. Als Hij op Pinksteren was neergedaald uit de hemel in Zijn oude aardse ge daante, dan hadden wij Hem wel be ter kunnen zien, maar dan was Hij tevens iets buiten ons gebleven. Nu, ln deze vorm van de Heilige Geest, komt Hij tot ons, zó, dat Hij een deel van ons wordt en wij van Hem onverliesbaar. Er is geen scheiding meer tussen Hem en ons. Had Hij beter Zijn belofte, dat Hij ons niet als wezen achter zou laten kunnen vervullen? Pifiksteren dat is de Bruiloft van hemel en aarde, dat is: Gij en wij zijn één, onvoorwaardelijk en on scheidbaar één, ondanks alles in 'ons wat steeds weer scheiding wil bren gen. Niet alleen meer: God met ons! maar nu ook: God in ons en wij in God. Als wjj zo dit jaar eens Pinksteren mochten beleven, dat wij Paulus wer kelijk konden nazeggen: Nu leef niet ik meer, maar Christus leeft ln mij zouden wjj dan niet merken, dat Pinksteren het feest is waar onze wereld het meest behoefte aan heeft en waardoor èlles anders wordt? VOORLICHTINGSAVOND Donderdag werd in de zaal v. Truy- en door B. en W. een voorlichtings avond georganiseerd. Burgemeester Driesen, die een kort openingswoord sprak, zeide o.m., dat een welvarende boerenstand ook de gemeente ten goe de komt. Er zijn plannen gemaakt tot vorming van een vereniging, die ae boeren van voorlichting zal die nen. Reeds is een voorlopig bestuur gekozen. Hierna verkreeg ir. L. R. Dijkema, Rijkslandbouwconsulent voor Noord- Holland, het woord. Hij gaf een uit eenzetting over het z.g. omweidsy- steem en alles wat hiermee in ver band staat. Verder behandelde spre ker een doelmatige bemesting. Door verschillende aanwezigen werden vra gen gesteld, die door spreker zeer duidelijk werden beantwoord. Moge deze avond een eerste stap in de goede richting zijn.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 6