HARTMAN en VAN AARTSEN nog steeds aan de kop Siad en Omgeving- r Formidabele rit van Bosman Alkmaar telt en wordt geteld Alkm. Kegelbond Wedstrijden om de Johan Diepen-beker Pakhuis aan het Fnidsen ingestort Burgerlijke stand. Chinatown" op 't Waag- pl ;ein De brandende bus Middenstanders in spé onder het mes Een grote dag voor Schoorl Egmond-Binnen. Drievoudige bekroning' ZONDAG A.S.; HELDER—IW. KINHEIM—ALKM. BOYS Egmond aan den Hoef. Egmond aan Zee. Veemarkt te Alkmaa'r 8000 paar ogen zagen Alk maarte Motorracet Sfefeer 8000 toeschouwers hebben op deze z.g. Pinksterdrie op de Alk- m&aree sintelbaan motorsport ge ilen. die tot de allerbeste op haar gebied kan worden gerekend. Goed bezette velden, vaak beheerst rij den, meesterschap in de bochten en adembenemende duels, ziedaar in enkele woorden dat, wat de Alk- maarse motorrennen deze middag opleverden. Met daarbij natuurlijk enige verrassende uitslagen en een rit van Bosman, die zo fraai was, dat hij daarvoor reeds bloemen had mogen hebbent Die rit van Bosman. Zij was een daverend slot van een serie wedstrij den, die klonken als een klok. Het was in de langebaanwedstrijd voor seniores 500 c.c., dat van Aartsen en Hartman, als zovele malen, direct na de start naar voren gingen en onder ling een robbertje gingen vechten. Eerst had Hartman de leiding, doch in de tweede ronde kwam van Aart sen naast hem te liggen, passeerde hem en scheen onbedreigd op de fi nish af te gaan. Maar plotseling schoot Uit de achterste gelederen een renner naar voren, die in een oogwenk de derde plaats veroverde, toen op Hart man aanvloog, ook dezen onweer staanbaar passeerde en in dezelfde rush meteen 'n aanval op van Aartsen inzette. In de zesde ronde begon deze aanval, in de zevende en laatste ron de kwam deze renner naast van Aart sen, doch in de buitenbaan. En dat was van Aartsens geluk, want de mo tor van zijn tegenstander was niet snel genoeg, om op het laatste rechta eind van Aartsen te kloppen. En zo kwam van Aartsen met 2 meter ver. schil als eerste door de finish. Die andere renner was Bosman, de oude Bosman van vóór de oorlog, die zeker zo goed rijdt als de twee Hoofd figuren, maar alleen over een minder snelle machine beschikt. EEN LEKKE BAND.... Hoe goed deze Bosman wel was op de zeer snelle sintelbaan, bleek tevO' ren ook reeds in de finale 500 c.c. voor seniores. Hij had toen een zeer snelle start, nam de kop en liet zich door Hartman niet verdringen. Wel was de aanval van Hartman zeer vinnig, wel vlogen beide renners naast elkaar door de bochten, wel pasten beiden zeer beheerst het dirt-track-systeem toe, maar Bosman bleef vóór. Totdat in de derde ronde de pechduivel een jvoordje meesprak: Bosman, opnieuw een aanval van Hartman afslaande, kreeg een lekke achterband en moest de baan verlaten.... Intussen was van Aartsen, die een slechte start had gehad, en op de vijfde plaats lag, in de derde ronde naar voren gekomen, kwam in de voorlaatste ronde tweede te liggen, maar zijn aanval op Hartman was niet fors genoeg en Hartman zelf was volkomen tegen deze aanval opgewas sen. Hij won zeer verdiend, doch de ereronde deelde hij met Bosman, daarmee tonende, dat Bosman zijn zwaarste concurrent in deze rit was geweest. Hartman won nog een finale. Dat was de langebaanrace voor seniores 350 c.c. Als zovele keren werd het ook nu een duel tussen Hartman en van Aartsen met als outsider Thijsse op de derde plaats. Van Aartsen had de leiding, doch juist toen Hartman een aanval waagde, sloeg van Aart sens motor over en de renner lag even later uit de strijd. Hartman had verder geen concur rentie en won gemakkelijk. Als we nu verder alle andere rit ten zouden beschrijven, dan zouden we zien, dat Hartman en van Aartsen steeds een onderlinge strijd voerden in verschillende manches en dat ach ter hen meestal een gezellig gevecht werd uitgevochten om de derde plaats. Het was in dit verband jam mer, dat de nieuwe en zeer snelle Triumph van Iesberts zijn rijder in de steek liet. want ongetwijfeld zou Iesberts, die een oude rot is, het be doeld tweetal zeer lastig hebben ge maakt. Men zal echter goed doen door den jongen Thüsse in de gaten te hou den, want deze renner beschikt reeds over een goede stijl en zal bin nenkort in staat zijn om voor een verrassing te zorgen. Als we dan tenslotte nog even de juniores 350 c.c. onder de loupe ne men, dan viel allereerst het rijden van de Rijk op, die hier werkelijk de snelste was en na zijn successen naar de senior-klasse promoveerde. Zijn serie had hij op zijn gemak gewon nen, in de finale moest hij harde strijd voeren met Baas, ook een nog jonge renner. Het duel was van goed gehalte en buitengewoon levendig, doch de Rijk was de meest beheerste man en won, zij het met slechts 0,1 seconde verschil. DE BAAN HIELD ZICH GOED. De nieuwe sintelbaan bleek zich uitstekend te houden. Wel moest de sproeiwagen voortdurend de boven laag nat houden, maar de baan zelf bleek zeer vast en er kwam géén en kele kuil in tijdens de race. Dat was met de grasbaan vroeger wel eens an ders! Toen was de grasmat vaak bin nen een kwartier aan pulver gereden. De renners roemden de nieuwe baan en zij bedoelden dat niet als goedkoop complimentje, maar ze meenden het: de snelste baan van Ne- DE GEUS JUNIOR. DE STERKSTE derland. Trouwens, de snelste ronde werd deze middag gemaakt door van Aartsen met een gemiddelde van juist iets boven de 90 km. Slechts één ding was jammer, het programma was zo door elkaar ge gooid, dat niemand van het publiek er uit wijs kon worden. De schuld lag echter niet bij de organisatoren. En nu wachten we op de volgende races, die Zaterdag 14 Juni a.s. ge houden zullen worden. Alsdan zullen ook de motoren met zijspan in de baan komen. Dat belooft dus wat! DZ UITSLAGEN. De voornaamste uitslagen waren: Juniorens 250 c.& L Vermeulen, 3 ptn.; 2. Baas, 6 pnt.: 3. Scheffer. Snelste rit Vermeulen in 2 min. 7,5 s. Juniores 350 c.c. finale: 1. de Rijk in 1 min. 58,1 sec.; 2. Baas in 1 min. 58,2 sec.; 3. de Laat; 4. v. d. Knokke; 5 Verhoef. Juniores 500 c.c. 1. de Geus, 3 pnt.; 2. Haring, 9 pnt.; 3. Thuys 12 pnt. Snelste rit de Geus in 1 min. 57,1 sec. Seniores 350 c.c. 1. van Aartsen, 3 ptn.; 2. Hartman, 6 pnt; 3. Thijsse, 9 pnt. Snelste rit van Aartsen in 1 min. 52,4 sec. Seniores 500 c.c.: 1. Hartman, snel ste rit 1 min. 50 sec.; 2. van Aartsen, 1 min. 50,2 sec.; 3. Kops, 1 min. 51,3 s. Langebaan seniores 350 c.c. 1. Hart man 2 min. 23,1 sec.; 2. Thijsse 2 min. 27 sec. Langebaan seniores 500 c.c. 1. van Aartsen 2 min. 15,6 sec.; 2. Bosman 2 min. 15,7 sec.; 3. Hartman 2 min. 19 sec. BIOSCOPEN: Harmonie, 8 uur: Het teken van Zorro; 14 jaar. Victoria, 8 uur: Elephant Boy. (Tot 14 jaar onder geleide). Cinema Americaln, 8 uur: Hoe groen was mijn dal. (14 jaar). A.B.T., 8 uur: Land zonder wet (14 j.) In het gemeentelijk Sportpark, alhier, werden Dinsdag snelheidswed strijden op motoren gehouden. De deelnemers in de klasse seniores 350 cc. in actie. Van links naar rechts: H. de Rijk (64); M. van Rijswijk (43), Thijsse (7), Hartman,winnaar (28) en L. van Rijswijk (45). Wat de juniores betreft, de Geus was m de 500 c.c.-klasse absoluut de sterkste en de drie manches werden door hem op overtuigende wijze in goede stijl gewonnen. De Goederen en Haring waren van ongeveer gelij ke kracht, terwijl Thuys wat beheers ter moet worden. Nu werd hij twee maal vijfde en de laatste keer tweede. In de 250 c.c.-klasse voor juniores werd Vermeulen steeds eerste. Baas was een goede tweede en Scheffer. vermoedelijk de snelste, was zo onge lukkig, in de eerste manche te val len, zodat hij kansloos was. Dat vallen van Scheffer werd ver oorzaakt doordat hij zijn krachten overschatte en in de uitgaande boch ten zijn machine niet meer voldoende in zijn macht had Overigens een goed (jjjder, die in de toekomst wel meer van zich zal laten horen. .«sa- In het legertje van 100.000 man, dat in deze dagen de bevolking van Nederland moet tellen, dienen ook de twee Alkmaarse compagnieën van omstreeks 400 mannen en vrouwen want ook deze laatsten geven hun onmisbare medewerking aan 't wel slagen van de 12e volkstelling. De dames en heren zijn werkzaam bij tal van particuliere-, rijks- en ge meenteinstanties, waarvan b.v. de po litie ook een contingent levert. Onder leiding van den heer de Munk, commies ter gemeente-secreta rie en zijn staf, zijn tellers en telsters in groepen van ongeveer 60 personen, ieder een middag geschoold bij welke gelegenheid tal van vragen werden gesteld en beantwoord. De eerste dag. Hedenmorgen zwermden de dames en heren uit voor het volbrengen van het eerste deel van hun taak, het uit zetten van de telkaarten en het be schrijven van de woningen. Dank zij de goede voorlichting van pers en radio, was de ontvangst over het algemeen welwillend, al werd hier en daar nog wel eens een zeke re vrees waargenomen, dat de wo ningtelling in strijd met alle offi ciële verklaringen toch nog iets met woningvordering of eventuele inwoning zou te maken hebben. Niet alleen dat de tellers en telsters hun werk onbaatzuchtig verrichten, ook de gemeente Alkmaar Vekt uit de door haar verrichte werkzaamheden geen enkel administratief profijt. Wer den bij de vorige telling de verkregen gegevens, als b.v. verandering van be roep of van godsdienst met die van 't bevolkingsregister vergeleken en zo nodig gewijzigd, thans zal zulks niet geschieden en zullen de bescheiden nagenoeg onmiddellijk naar het Cen traal Bureau voor de Statistiek worden doorgezonden. Wanneer Maandag a.s. de kaarten wederom zullen zijn verzameld, kan evenwel toch aan de hand van een eenvoudige recapitulatiestaat worden medegedeeld, hoeveel bewoners op 31 Mei a.s. om 24 uur in onze gemeente vertoefden en hoeveel woningen of meervoudig bewoonde percelen onze gemeente telt. Wij hopen in de gelegenheid te zijn daarop nader terug te kunnen komen. NOG EENMAAL SNIP EN SNAP In verband met het feit dat op de beide Pinksterdagen honderden voor de Siup en Snap Cabaret-Revue „Cheerw" moesten worden teleurge steld, wordt Zondag 1 Juni des avonds 8 uur een herhaling gegeven. Het pu bliek heeft weer eens echt-ouderwets- vrolijke avonden meegem kt. Zoals bekend staat het geheel onder leiding van René Sleeswijk, terwijl de voor naamste medewerkers zijn: Willy Wal den, Piet Muyselaar, als Snip en Snap, Berrie Kievits, Gerard Walden, Clara Bettina, Minny Bracke, Peter Storck met Cas Rus aan de vleugel. De wedstrijden om de kampioens titel, die drie weken terug zijn aan gevangen met de super-klasse, waarin Koekoek I de eerste plaats veroverde, werden in de afgelopen week voort gezet voor de senioren- en junioren klasse, alsmede voor de damesclubs. Zoals de voorzitter van de Alkm. Kegelbond in zijn sluitingswoord me moreerde, was de belangstelling ge weldig geweest en de strijd zeer spor tief en spannend! In de senioren-klasse wist „Op kantje af" II beslag te leg gen op de kampioenstitel met 1030 h.. terwijl in de junioren-klasse de „Hout hakkers" met 886 h. eij in de dames afdeling „Ophouden Wint" met 829 h. deze titel veroverden. De Joh. Diepen beker werd gewonnen door „Op de lat" II met 868 h., welk vijftal ver boven zijn gemiddelde gooide. De uitslagen vrije baan volgen nog. Gisteravond om negen uur is plot seling het pand Fnidsen no. 20, dat als pakhuis is ingericht, ingestort. De last der jaren was zo groot gewor den, dat het die druk niet meer ver mocht te weerstaan. Het gebouw was leeg en er deden zich gelukkig geen persoonlijke ongelukken voor. Het gedeelte van het Fnidsen tus sen Bierkade en St. Annastraat is af gezet. De nog overeind staande voor gevel zal vandaag door mensen van Openbare Werken worden neerge haald. Geboren: Marianne A., d. v. P. N. de Blécourt en C. B. Blom; Petrus, z, v. B. W. J. Teunissen en J. J. der Kin deren; Petrus R. G., z. v. H. M. M, Geurts en M. C. Pieterse; Eleonora J. M., d. v. J. Grandiek en J. Brakenhoff: Abraham, z. v. G. Mizee en D. J. de Waard; Margriet H. M., d. v. N. Dek ker en P. M. Meeuwse. Gehuwd: Petrus C. A. de Jolig en Jole A. Cristofoli; Jan A. Vedder en Petronella J. Bruin; Hugh A. G. Watt en Aaltje Plas. PERSONALIA. Bij ministerieel besluit is de heer G. C Dun, inspecteur van het 1. o. in de inspectie Alkmaar, benoemd tot lid en voorzitter van de commissie voor het afnemen van de onderwijzersexamens te Haarlem. Tot lid dier commissie werd tevens benoemd de heer C. J. Krook, direc teur van de Rijkskweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen hier ter stede en tot plaatsvervangend lid de heer H. B. J. Vlas, leraar aan een Bijzonder Lyceum, eveneens alhier. Tot lid van de commissie belast met het afnemen van de* examens in het kader van de Middelbaar-onderwijswet werd aangewezen de heer J. L. Kup pers, rector van het R.K. Lyceum alhier. Hedenmorgen bracht een klein reis gezelschap uit Parijs, op zijn reis door ons land, ook een bezoek aan Alkmaar. Bij dit gezelschap waren een viertal Chinese dames die natuurlijk bijzonder de aandacht trokken, niet het minst door hun fraaie costuums waar menige Hollandse dame wellicht jaloerse blik ken op heeft geworpen. Zij vonden Alkmaar heel interessant en betreur den het dat zij de beroemde kaasmarkt moesten missen. Ook hebben zij om tien uur tot hun spijt de „ruitertjes" gemist, die, naar wij menen, een kwar tier te laat hun steekspel leveren. De moeilijkheden met deviezen wa ren voor hep ook zeer groot. Enige Franse heren informeerden belangstel lend naar de levenspositie hier van de gemiddelde Hollander. Wij hebben dezer' dagen melding ge maakt van een paniek welke Donder dagmiddag in de bus van Alkmaar naar Warmenhuizen is uitgebroken doordat men meende, dat daarin brand was ontstaan. Zoals bekend is de 6e- jarige mevrouw Raat-Schoorl uit Koe dijk daarvan het slachtoffer geworden, dorodat zij bij het verlaten van de bus kwam te vallen en bekneld geraakte. De chauffeur verzocht ons te melden dat de mededeling, dat hij naar buiten sprong terwijl de bus nog liep en er later achteraan holde om de remmen vast te zetten niet geheel juist is. Hij werd door de passagiers onder wie een paniekstemming heerste uit de bus gedrukt nadat zijn been van het rempedaal was afgedrukt. Daar- niede was al in zoverre geremd, dat de bus nog maar heel langzaam door reed. De chauffeur heeft er toen naast ge lopen om de mensen behulpzaam te zijn om de bus te verlaten enf het feit dat deze nog iets doorliep was in zoverre gelukkig, dat zij die naar bui ten werden getrokken niet op elkaar kwamen te vallen. Het ongeluk met mevroujy Raat-Schoorl had toen al plaats gevonden. De chauffeur heeft daarna de remmen vastgezet, hoewel de bus reeds zo goed als was uitgelo pen. Aldus de lezing van den chauffeur, die een lange en eervolle staat van dienst heeft en wiens verslag van het gebeurde wij dus ook gaarne een plaatsje verlenen. Ontving onze stad op de tweede Pinksterdag een groot aantal bezoe kers binnen haar veste, die zich hier meer ter verstrooiing bevonden, gis teren, vandaag en morgen is dat ook 't geval alleen met een heel ander doel Bijna vijftienhonderd aanstaande mid denstanders zijn naar hier gekomen om na maanden van ingespannen stu die een proeve van hun kunnen af te leggen met het doel voor ogen straks het voor hen vereiste Middenstands diploma te kunnen ontvangen. Bij gebrek aan een grote zaal wor den de schriftelijke examens afgeno men in vijf verschillende lokaliteiten, n.l. het Gulden Vlies, Centraal, de Harmonie, de Muziektuin en in het Wapen van Heemskerk. Elke dag komt een andere groep uit heel de provin cie. De candidaten zijn n.l. vrij in de keuze van de plaats waar zij geëxami neerd wensen te worden. Zij komen dan ook zowel van Texel als uit de Wieringermeer of zelfs uit Haarlem en Amsterdam. Wij brachten vanmorgen even een bezoek aan het Gulden Vlies net vóór de aanvang der examens. Het was heerlijk koel in de grote zaal waar tachtig tafeltjes met nog onbeschreven velletjes papier gereed stonden voor de „slachtoffers" van deze dag. De examencommissie is over het verloop der examens heel tevreden, terwijl wij ditzelfde van de candidaten zelf mogen zeggen. Opmerkelijk is verder dat het aan tal vrouwelijke candidaten groter is dan dat der mannelijke. „Misschien verhaast het de huwelijkskansen' merkte ondeugend een lid der exa mencommissie op. Het schriftelijk examen wordt afge- Handelsrekenen en Nederlandse taal nomen voor de vakken Boekhouden, en correspondentie. Voor dit laatste vak wordt anderhalf uur gegeven en in die tyd moet men twee brieven schrijven. Gegeven is b.v. dat vader en zoon een kruidenierszaak drijven. De zoon moet in militaire dienst, rfijj kan niet in de zaak worden gemist en richt dan een verzoekschrift tot den minis ter van Oorlog. De opgave is dan: Schrijf dat verzoekschrift. Hieruit blijkt het grote nut en het belang van dit examen en deze studie voor de be trokkenen. Ook in Hoorn en Schagen worden dergelijke examens afgenomen. Het mondelinge examen heeft plaats in eind Juli en begin Augustus. HIJ DIENDE DEN VIJAND. Het Bijzonder Gerechtshof te Am sterdam veroordeelde gisterën E. Bou- ma alhier tot een gevangenisstraf van tien jaar. Hij had dienst gedaan bij een onderdeel van de Duitse Wehrmacht. Inwerkingstelling van riolering en zuiveringsinstallatie. „Het laatste enigszins tekenachtige dorp aan Hollands westelijke kustkant is zonder twijfel 't armelijke Schoorl", aldus Hildebrand in zijn Camera Ob- scura. Het was dit dorpje van Teun de Ja ger, dat op de derde Pinksterdag liet zien, dat ook in een kleine plaats door eendrachtige samenwerking iets groots tot stand kan komen. Op deze derde Pinksterdag werd namelijk ofüciëel in werking gesteld de riolering met zuiveringsinstallatie, een object van f 110.000. Nadat burgemeester en wethouders en de vroede vaderen van Schoorl, de oud-hurgemeeBter Lovink, ir. Smeets en ir. de Bie van het inge nieursbureau Dor-Oliver te A'dam, de directeur van gemeentewerken te Bergen, de heer Van Dordt van het directoraat-generaal bijz. rechtsple ging, de heren aannemers P. N. Min en P. den Das zich rond de zuive ringsinstallatie aan de Oudendijk met haar kubusvormig en cilindrisch ge bouw met verschillende vijvers had verzameld, trad de oud-burgemeester Lovink, aan wiens initiatief en door zettingsvermogen 't tot stand komen voor zo'n groot deel is te danken, naar voren om met één druk op een handle alles in werking te stellen. Na' deze symbolische handeling van oud-burgemeester Lovink beijverde ir. Smeets zich om de aanwezigen enig idee te geven van wat er gebeurt in de verschillende afdelingen, hoe het mo gelijk wordt, dat het vuile rioolwater met zijn vele opgeloste en grovere stoffen, dat via een roosterkorf een kel der binnentreedt, na de z.g. ïmjioff- tank, de Continufilter en bezinkings- bassins gepasseerd te zijn, als zuiver water weer naar buiten vloeit. In principe, aldus besloot ir. Smeets zijn bijzonder interessante uiteenzet ting, is er te onderscheiden een „voor zuivering" voor het bezinken van be- zinkbare stoffen en een „nazuivering en biologische zuivering" van colloï- dale en opgeloste stoffen door oxyda- tiebehandeling door bacteriën. Het slib komt tenslotte terecht op droogbedden en kan als waardevolle meststof dienst doen. Het gezelschap- verenigde zich ten slotte in hotel De Rode Leeuw, waar rond de gezellige dis nog menig na betrachting werd gehouden en rheto- risch vuurwerk afgestoken. Burge meester mr. Jochems bracht dank aan allen, die hadden medegewerkt aan de totstandkoming van dit voor een klei ne gemeente zo grootse werk. Spr. me moreerde, hoe het plan van het direc toraat-generaal voor bijzondere rechts pleging, om bij het kamp een zuive ringsinstallatie in te richten, voor burgemeester Lovink aanleiding was om te trachten de eventuele riolering van Schoorl aangesloten te krijgen op deze installatie. Dank zij de medewer king van den heer Van Dordt was dit pogen met succes bekroond. Burge meester mr. Jochems sprak de grote voldoening uit van het gemeentebe stuur over het tot stand komen van riolering en zuiveringsinstallatie. Oud-burgemeester Lovink meende, dat deze dag niet te hoog geschat kan worden. Het was in Schoorl, één der mooiste plekjes in ons vaderland, niet bijzonder gunstig gesteld, wat volksge zondheid en reinheid betrof: riolering ontbrak. Schoorl heeft gedemonstreerd, aldus deze oud-burgervader, wat een dracht vermag, en hij eindigde met 'n dronk op de eendracht, de groei en de bloei van zijn oude gemeente. UREN, DIE MAAR DUREN EN UW BED WORDT EEN PIJNBANK U kent dat door die zangerige Rheu- matische pijnen, nachten van hanewa- ken, draaien en wentelen, van links naar rechts, voor en na. Maak daar toch een einde aan! Neem Kruschen Salts. De kleine dagelijkse dosis Kruschen heeft een wondere weldadige werking. Dat komt omdat Kruschen Uw bloed sneller doet stromen en het zuivert van schadelijke zuren, die nu oorzaak zijn van Uw lijden en Uw pijn. Uw apotheker en Uw drogist hebben Kruschen Salts in voorraad. (Ingezonden mededeling) Het fanfarecorps „Eensgezindheid" uit de dorpskom Egmond-Binnen wist op Tweede Pinksterdag te Maartens dijk, nabij Utrecht, een uitzonderlijk prachtige prestatie te leveren. Niet minder dan drie eerste prijzen wer den op die dag behaald, n.l. 1. een eerste prijs in de ere-afd: 2. een eerste prijs voor deelname aan de marswedstrijd, met het hoogst aantal punten; 3. een eerste ere-prijs in de ere-afd., methet hoogst aantal punten en met bijzondere lofvermelding van de Jury. Daarenboven wist „Eensgezindheid' over die dag het hoogst totaal aantal punten te/ behalen en smaakte, na zware strijd, het welverdiende genoe gen 2 punten hoger uit te komen dan het uitstekend spelende en alom be kende corps „Aurora" uit Utrecht. Vele andere bekende corpsen uit den lande namen aan genoemd concours deel, waaruit moge blijken, dat de drievoudige bekroning geenszins ca deau gekregen is, doch na grondige voorbereidende studie en veel inspan ning op de mede-concurrenten als het ware veroverd moesten worden De eer der overwinning is daardoor des te groter. Directeur Joossen uit Krommenie en zijn kranig corps onze welverdiende gelukwensen met het uitzonderlijk mooie succes. VERPACHTING KERMIS EGMOND AAN DE HOEF De standplaatsen voor de kermis te Egmond aan den Hoef zijn door B. en W. gegund aan: C. Braak met zweef- en draaimolen; Vallentgoed, luchtschommel; Sipkema uit Groningen met auto-racebaan; Verwijk uit Purmerend met schiet tent; Verwijk uit Purmerend met ge bakkraam; C. Stam uit Knollendam mat suikerwerken; Wipprecht uit Pur merend met hoofd van jut; Wiersuit Amsterdam met kanonsport; J. N, Schot uit Alkmaar met nougat; J. H. Verwijk uit Amsterdam met Tête que; Schoorl, Egmond aan den Hoef met ijs; A. Zentveld uit Egmond aan den Hoef met vis; C. Broek uit Heiloo N.H.,' met paling; In de gisteravond in hotel „Kinheim" te Alkmaar gehouden vergadering van de besturen der vier by de promotie-competitie der Tweede Klasse A betrokken verenigingen is het voorlopig programma voor de eerste veer tien dagen, behondens goedkeu ring der KNVB, als volgt sa mengesteld: ZONDAG 1 JUNIt KINHEIM—ALKMAARSE BOTS (Aanvang vermoedelijk n.m. 7 uur). HELDER—IW. ZONDAG 8 JUNI: ALKMAARSE BOTS—HELDER IW—KINHEIM. ZEEVOGELS I—VITESSE I 1—8.. Vitesse heeft Maandagmiddag te Eg mond aan den Hoef haar kansje op het kampioenschap der 4de klasse N.V.B. met succes verdedigd, door de Zee vogels na spannende strijd met 31 te slaan. Vitesse, dat de toss won en met de wind in de rug begon, zat, ondanks de warmte, vinnig op de bal en bleef dan ook geruime tijd in de meerderheid. Zeevogels daarentegen speelde een futloos spelletje en het was te merken, dat voor hen niets meer op het spel stond. Toch wisten de Castricummers eerst 10 minuten vóór de rust te doel punten om er enkele minuten later 20 van te maken. Met deze verdiende voorsprong brak de rust aan. Na de thee tapten de Egmonders echter uit een geheel ander vaatje. Back Huibers ging naar voren en alles werd op de aanval gezet, met het ge volg dat Vitesse volkomen 'overspeeld werd. Reeds na 2 minuten boekten de Egmonders succes, toen linksbinnen Kleverlaan uit een algemeene aanval de achterstand tot 2—1 wist te verklei- i. Vurig bleef hierna spil Gouda zijn mannen ten aanval voeren en me nige hachelijke situatie voor het doel der Castricummers was er het gevolg van. Enige keren achtereen was hun keeper reeds geslagen, maar wonder boven wonder bleef niettemin zijn doel schoon. Zoals zo dikwijls in dergelijke gevallen gebeurt, kwam het succes juist aan de andere kant. Door ver op dringen van de Egmondse backs wis ten de Castricummers enige malen ge vaarlijk door te breken. Eenmaal kwam hun linksbinnen voor open doel ten val, een tweede maal ketste de bal van de paal het veld weer in, maar bij de derde doorbraak wist de Castri- cumse rechtsbinnen keper Mannes met een o.i. houdbaar schot te passeren en de stand op 31 voor Vitesse te bren gen. Verwoed bleven de Egmonders na deze tegenslag aanvallen, maar hoe zij ook zwoegden succes bleef uit en toen de scheidsrechter voor de laatste maal flopt had Vitesse een tenslotte nog zwaar bevochten overwinning behaald en haar kansje op het kampioenschap behouden. Een zeer talrijk publiek woonde deze spannende match bij. PINKSTERDRUKTE Dank zij het mooie Pinksterweer zijn de Pinksterdagen te Egmond aan Zee bijzonder druk geweest. Vooral de tweede dag, toen het bepaald warm was, leek het een ware invasie van stadsmensen, die eindelijk eens van het strand ^wilden genieten. Per fiets, per auto en per bus trok men naar Egmond, zodat de Naco alle beschik bare materiaal moest inschakelen om met vele extradiensten het publiek tij dig heen en weer te brengen. De fiet senstallingen en de ijsverkopers maak ten beste zaken en in de café's kwam men handen tekort. Zowel de maat schappij Zeebad als Noordzeebad had den voor het nodige materiaal op het strand gezorgd om deze eerste stoot te kunnen opvangen. Jammer genoeg mist Egmofid op dergelijke dagen zijn hotels aan zee wel erg. Dezer dagen zal in deze leemte enigszins voorzien worden door de maatschappij Zeebad, welker exploitant, de heer Van Vugt op het Pompplein, direct aan zee, een zomerpaviljoen zal oprichten. Nu de laatste versperringen voor dit gedeelte van de kust worden opgeruimd, be staat hiervoor een mooie gelegenheid. Opgave van het aangevoerde vee op de Zaterdagse en Dinsdagse veemarkt van 24 en 27 Mei 1947: 7 paarden f 500 f 850; 2 vette koeien, centrale; 77 nuchtere kalveren, centrale; 9 lamme ren f 30f 34;. 32 hoenders f 6f 10; 26 konijnen f 2,50-rf 20.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2