Nieuwe Hollandse Haring ÏO cent D.E.C. totaal overspeeld door Alcmaria Doelman Kramer versloeg Kinheim bekw. Facturist Psychologische lactoren Hoopvolle start van Alkm. Boys Techniek behield overhand de Mj. Spigt turnkampioene Kegelen Districts- en clubkam pioenschappen Hoover optimisi 0. P. R. ELEMA H. Beukenhorst, L. G. J. BERMAN Ned. Staatsloterij. A. M. de Ruyter— Engels, VOOR 'N VROUW.... „PAULJEKA", HET HUWELIJK Chemische wasserij en ververij 5. KROM N.V. GOEDE KOSTHUIZEN. De gezamenlijke Alkmaarse Bakkers geven kennis dat Woensdag 4 Juni GEEN BROOD gebakken en bezorgd wordt. HET BESTUUR. Gevraagd een W. SCHUURMAN, Electro Techn. Groot handel, Hofplein, Alkmaar. HOOGLAND'S VISHANDEL, LAAT 171. TEL. 2317. Piet de Buyzer op de linksbuiten- ptoats! Ziedaar één der redenen, waarom Ak-maria deze wedstrijd tegen de Amsterdammers zo ge- mskkeigk won. Dat kwam niet in dB eerste plaats, omdat De Buyzer een opvallend goede party speelde, maar dat kwam allereerst door het simpele feit, dèt hjj meespeelde. Het was of de andere spelers dachten, dat alles nu beter zou gaan; het was, of de anderen er van overtuigd waren, dat het gevaar voor de te genpartij nu weer van links en rechts zou komen. Verleden week zei Jan Rootring tegen mij: ik wist waarachtig niet, hoe ik een bal moest plaatsen, om dat we geen linksbuiten hadden Vandaag kon hij elke bal plaatsen daar waar hjj dit wenselijk achtte. Verleden week zag Schmidt geen kans om zjjn linksbuiten met lange passes aan het werk te zetten. Nu begon hjj direct met deze passes en het succes bleef niet uit. O ja, er zijn meer factoren op te noemen, die deze overwinning van Alcmaria kunnen verklaren. De Grand bijvoorbeeld, deze week zijn gewone leventje geleid hebbende zulks in tegenstelling met een week daar voor had zijn lastige zenuwen thuis gelaten, Mulder kreeg er hoe langer hoe meer pleizier in en speel de een spilpartijtje, waarbij hij wer kelijk de baas was op het midden veld, de voorhoede combineerde vlug en vlot, schiep zich tal van kansen en wist de meesten er van te benut ten. En ten slotte was Brouwer in vorm als nimmer te voren, waren zijn saves rustig en gaf hjj zijn beide backs dat onmisbare gevoel van be trouwbaarheid, waardoor het moge lijk was, dat Maasen en Hendriks hun gang konden gaan. Maar dat is nog niet alles. Alcma ria had het geluk, dat het direct in de aanval kon zijn en op de meest ge makkelijke wijze veroverde het een 20 voorsprong. Dat deprimeerde D.E.C. meer dan zo oppervlakkig te zien was en toen de D.E.C.-spil zijn stopperspel op de verkeerde wijze speelde en zyn backs zich regelmatig verkeerd opstelden, zodat de Alcma- ria-vleugelspelers een grote bewe gingsvrijheid genoten, toen moest het voor ieder wel duidelijk zijn, dat de thuisclub zou winnen. Merkwaardig was het bovendien, dat D.E.C. ver zuimde bij een achterstand, om alles op de aanval te zetten; het was, of de Amsterdammers de nederlaag zo klein mogelijk wilden houden. Neen, dit D.E.C. behoort zeker niet in de tweede klasse thuis. Het speelt een matig partijtje, beschikt niet over voldoende techniek, mist het tempo en heeft een onzekere achterhoede en een schotloze voorhoede. Hoe deze club verleden week gewonnen heeft van Holland, is ons nu helemaal niet duidelijk geworden. Laten we de zaak niet verder uit eenrafelen. Het verschil in tempo, in talbehandeling, in techniek en tak- tiek was zo groot, dat elke vergelij king mank gaat. Daar schuilt echter in deze grote overwinning één gevaar: dat van zelf overschatting. Scheidsrechter Van Male zei het me nog na afloop: de tegenstand was wel heel gering en als Alcmaria wil promoveren, dan zal het zwaardere wedstrijden uit het vuur moeten kunnen slepen. Zoals de volgende week tegen Holland, dat heel gevaarlijk is met zijn enthousiast en hard spel. Laat de ploeg zich niet blind staren op de 7...0. het hadden er ook 8 of 9 of 10 kunnen zijn; laat Alcmaria begrijpen, dat de tegenstan ders het haar wel heel erg gemakke lijk gemaakt hebben. Zo dacht scheidsrechter Van Male enzo denken tvij. De overwin ning, hoe volkomen verdiend ook, werd eigenlijk te gemakkelijk be haald. Na een kwartier al 20. Alcmaria, dat zelf verkoos om eerst tegen de zon in te spelen, zette al direct een aanval op, die een doelpunt had kunnen opleveren, als Godvliet rustig gericht had. Nu schoot hij hoog over het dopl. Wat echter niet wegnam, dat de thuis club het spel in handen nam, ver schillende aanvallen opzette, zon der een kans tot scoren te krijgen. Die kans kreeg D.E.C. zowaar bij een vrije trap, maar Brouwer greep zo resoluut in, dat iedereen voelde, dat achter de zaak in orde was. Zwervende op het middenveld kon Schmidt zo De Buyzer aan 't werk zetten; deze ondernam een korte ren, zette scherp voor en Swaerts zorgde met een tikje voor de rest (10). Er was toen 8 minuten ge speeld. Wel trachtte D.E.C. het spel te ver plaatsen, maar dat lukte niet en de voorhoede van Alcmaria werd keer op keer door de halflinie aan het werk gezet. De Buyzer nam in deze periode een applausje in ontvangst, toen hij na een beheerst spelletje zijn binnen- trio een kans gaf, die niet benut werd, maar toen hij direct daarop weer een voorzet gaf, kopte Godvliet fraai in (2—0). Daarmee was het eerste kwartier voorbij. Alcmaria bleef aanvallen, Schmidt schoot tegen de paal, Godvliet maak te een buitenspel-goal, schoot direct daarop tegen de paal en de D.E.C.- verdediging wist niet, wat ze moest doen tegen de snel op elkaar volgen de aanvallen. Totdat de Amsterdam mers bjj een vrjje trap zelf een Kans kregen, maar Brouwer dook naar be neden en redde op fraaie wyze. Waar mee het tweede kwartier verstreek! En het derde kwartier van de eer ste helft bracht een te kalm spelend Alcmaria, zodat D.E.C. eenlichte veldmeerderheid kreeg. Echter, de witte achterhoede gaf geen serieuze kans weg, zodat de rust kwam met een veilige 2—0 voorsprong voor de thuisclub. De tweede helft was nog maar 2 minuten oud, toen de D.E.C.-doelman een hoge pass verkeerd beoordeelde en Van Wieringen maakte er toen gauw 30 van. En het merkwaardige en tegelijk prettige van Alcmaria was daarna, dat de spelers plotseling de bal het werk lieten doen. Ze zwoeg den niet, ze sjouwden niet, maar ze In het hockeystadion te Amsterdam werd de internationale hockeywedstrijd NederlandDenemarken gespeeld, welke in gelijk spel eindigde. De Neder landers belagen het doel der gasten. Buyzer het eens alleen proberen, wat net niet ging en toen ondernam Hen driks van achteren een lange wande- spéélden! Met als gevolg, dat D.E.C. ling naar het D.E.C.-doel, gaf afge- nu helemaal de kluts kwijt raakte. In deze periode zette Godvliet een pass van de Buyzer hoog voor en Van Wie- ringen knikte: 40. De tanden op elkaar zettend, for ceerde D.E.C. toen drie hoekschoppen achter elkaar, die echter geen resul taat opleverden, bij een der volgende Alcmaria-aanvallen maakte de links back hands en voltrok Mulder het vonnis (50), vervolgens wilde De meten naar Van Wieringen, die hard inschoot, terwijl Schmidt ten slotte uit een corner van Godvliet de zeven volmaakte. En toen zei D.E.C.'s voorzitter te gen ons: een klasse beter, minstens. En wy zeiden: Maar een sportieve, faire ploeg, die van jullie. En we dronken samen ijswater. Proost Alcmaria! Den doelverdediger van Alkmaarse Boys komt de eer toe deze wed strijd voor zyn club gewonnen te hebben. De wyze, waarop hy in de pe rioden waarin Kinheim herhaaldelijk stormlopen ondernam op de veste van de Alkmaarse Boys, zijn doel verdedigde, was niet slechts specta culair, maar ook. stijlvol. Voor Kinheim was het om moedeloos te worden en voor de Boys een 'stimulans deze eerste promotiewedstrijd uit het vuur te slepen. De Boys hebben de overwinning inderdaad in letterlijke en figuurlijke zin uit de hel van hitte en nervositeit moeten halen. Slechts haar betere techniek kon in deze op hoog peil staande wedstrijd haar kleine 21 zege rechtvaardigen. In haar eerste degradatie-wedstrijd heeft Alkmaarse Boys het overtuigend bewijs geleverd, dat zij tot betere prestaties in staat is, dan uit de povere resultaten in de competitie mocht worden opgemaakt. In deze ontmoeting onderging de Boys de vuurdoop, want zij vond op haar weg tot behoud van het tweede klasserschap een enthou siast eltal tegenover zich, dat 't mach tige wapen van het enthousiasme met vaardige hand hanteerde en daaraan een hoog tempo paarde. Het enthousiasme, dat de ploeg aan de dag legde, het hoge tempo en de flitsende aanvallen, opgestuwd door de middenlinie, herbergden de moge lijkheid tot doelpunten. Deze moge lijkheid werd in eerste instantie te niet gedaan door het prachtig doel- verdedigen van Kramer. Daarna spra ken nog slechts psychologische ver schijnselen. Versteeg schoot reeds spoedig na het begin een voorzet van Prins tegen de paal. Een corner werd net naast gekopt, een voorzet van links kogelde Prins over de lat en wat van de voeten van v. d. Wateren, Beuk, Versteeg, Prins en Raaymakers doel trof, belandde in de handen van den Alkmaarsen doelverdediger. De Boys stelden hiertegenover slechts sporadische aanvallen, die echter niet van gevaar ontbloot wa ren. Toen bij een dezer aanvallen Cnossen niet in staat bleek Untied de bal te ontfutselen, scoorde de Alkmaarder en werd Kinheim de tweede nekslag toegebracht. Deson danks togen de Velsen-Noorders we derom ten aanval en moest Kramer achtereenvolgens met een zweefduik en hoogopspringend de gelijkmaker verhinderen. Nog in het eerste gedeelte zag Alkm. Boys, gesteund door de voor sprong en haar hechte verdediging, kans haar spel te ontplooien. Het tempo zakte iets en de betere tech niek van onze club deed zich gelden. Desondanks zag men geen kans de Kinheim-vedediging voor al te grote puzzles te plaatsen en de voorsprong bij het ingaan van de rust was dan ook wel wat te veel. De vraag liet zich stellen of beide elftallen bij deze temperatuur in staat zouden zijn het hoge tempo ook in de tweede helft vol te houden en of Kin heim in het bijzonder niet teveel van haar krachten had gevergd. Inderdaad bleek dit laatste het ge val te zijn. Twee corners van Raay makers en v. d. Wateren waren de laatste opflikkering van het Kin- heim-vuur. Nadien doofde het en zwaaide Alkmaarse Boys de scepter over deze zomeravond-wedstrijd. Tel kenmale dwong de middenlinie haar voorhoede tot de aantal en toen bij één dezer aanvallen Brouwer gehaakt werd, de scheidsrechter naar de be ruchte stip wees en de linkshalf de penalty in een doelpunt had omgezet, speelde Kinheim een verloren wed strijd. Allengs kwamen de Boys er be ter in. Technisch de meerderen wisten zij goede aanvallen op te bouwen, werd de halflinie telkenmale via de vleugels gepasseerd en behielden de gasten het beste van het spel. De spanning keerde eerst weder, toen de Kinheim-midvoor Versteeg de bal bemachtigde, naar links zwenkte en vervolgens voor doel plaatste. Val lend veranderde Kramer de bal van richting, maar hy kon niet meer ver- hindortn, dat Raaymakers de stand verkleinde (1—2). De resterende mi nuten was de zege nog slechts één ogenblik ernstig in gevaar. Het was kort nadat de Kinheim-back Groene-- veld een zeker Alkmaars doelpunt voorkomen had. Dezelfde Groene- veld bracht snel de bal op en met hem snelde de Kinheimvoorhoede ten aanval. Dit was de laatste kans. Het publiek voelde het eveneens en als een opkomend onweder rommelde een aanmoediging mee naar voren. Een hoge voorzet volgde, afgemeten, doch even keurig sprong Kramer op en ving de bal. Met hem sprongen enkele Kinheim-spelers en snelden an deren toe. De Alkmaarse doelverdedi ger werd hierbij licht geblesseerd. Een hartelijk applaus viel hem ten deel, toen hij weer opstond. De toe gestane free-kick bracht verademing voor de Alkmaarders, die in de reste rende minuten de verdiende zege niet meer in gevaar lieten komen. Kort voor het einde liet Brouwer zich nog door Indri vervangen. Omstuwd door vele juichende sup porters verlieten de onzen het veld, vermoeid, maar dolgelukkig met deze zwaar bevochten en verdiende zege. Met vertrouwen kunnen de Boys de verdere wedstrijden tege moet gaan. Spelend, zoals deze avond, kan het niet anders of ge heel Alkmaar zal zich aan het slot van de promotie-degradatiecompe titie van harte verheugen over hei behoud van de Boys als tweede klasser. - Tennis. „INSIDE" IN DE TENNISCOMPETITIE Inside II is gisteren door een fraaie 53 overwininng op Groenendaal II (Heemstede) in de running gebleven voor het kampioenschap van haar af deling. Dit dankte zij voornamelijk aan het zeer goede baselinespel van mej. A. Teer, die de grondslag legde voor deze overwinning door haar drie partijen te winnen. Ook de anderen kunnen op een goede wedstrijd terug zien. Het 3e team van Inside behield haar kans op het kampioenschap door een 71 overwinning. De gedetailleerde uitslagen zijn als volgt: Inside IIGroenendaal II (gespeeld te Groendaal): le Damesingle: mej. A. Teermej. A. Blommenstein 64; 64. 2e Dames single: mej. R. Teermej. N. Duvergé 36, 26. le Herensingle: J. Kokkes A. Schütz 46; 62; 63. 2e heren single: J. SchmidtM. Kant 62; 62. le mixed: mej. A. Teer, G. J. Esendam mevr. KramerOlivier, M. Kant 64; 64. 2e mixed: mej. R. Teer, J. Kokkesmej. N. DuvergéA. Schutz 26; 36. Herendouble: J. Schmidt en G. J. EssendagA. SchützM. Kant 46; 06. Dames double: mej. A. Teer, mej. R. Teermevr. OlivierKramer, mej. A. Blommenstein 62, 60. INSIDE I—D.D.V. Dl 4—4. Mevr. Schuurmanmej. v. d. Lem 63, 75; mevr. Manjoeromevrouw Hoogenberg 36, 36; dr. De Jong Spiro 46, 36; mr. Schuurman Strijaarts 36, 36. Mevr. Schuur man en mevr. Manjoeromej. v. d. Lem en mevr. Hoogenberk 60, 4(5, 64; de Jong en SchuurmanSpiro en Strijaarts 46, 75, 64. Hr. en mevr. Schuurmanmevr. Hoogen berk en Spiro 26, 46; mevr. Man joero en Deetmanmej. v. d. Lem en Strijaarts 6—3, 6—2. De kring Alkmaar en Omstreken hield Zondag zijn jaarlijkse kring wedstrijden onder wel zeer abnorma le omstandigheden. De temperatuur was n.l. veel te hoog in het gebouw der Alkm. Exportveiling en het werk aan de toestellen leverde dan ook zeer grote moeilijkheden op, zó zelfs, dat de heren hun demonstraties niet kon den afwerken! Bij de dames werd felle strijd ge voerd om de titel. Mej. Post had lan ge tijd de leiding, doch de keuze-oefe ningen brachten mej. Spigt op de ere-plaats. Haar oefenstof was zwaai en logisch en daardoor liep ze uit tot onbereikbare hoogte. Mevr. Eykelhof- Poeze, die na de verplichte oefeningen als laagste geklassificeerd werd, had ook met zorg haar eigen oefenstof ge kozen en wist daardoor de derde plaats te bereiken. Jammer, dat mevr. WijmarMad- derom door een klein ongeval de strijd moest staken, waardoor mej. Spigt 'n zeer gevaarlijke concurrente wat al te gemakkelijk kwijt raakte. De strijd om de herentitel ging niet door. Boot en Volkers mochten n.l. niet uitkomen, omdat zij de volgende week de Nederlandse kleuren tegen België moeten verdedigen. De overige heren besloten nu, in overleg met de T.C. slechts demonstraties te geven, omdat zij de strijd om de titel prefe reerden mèt de grootste concurrenten Boot en Volkers. De overige wedstrijden leverden weinig stof tot commentaar. Het turn- peil was over 't algemeen zeer goed en verheugend was het fraaie werk der dorpsclubs, die sterk naar voren ko men De kringvoorzitter, de heer Reur- slag, heeft mevr. EykelhofPoeze tij dens de wedstrijden waarderende woorden toegesproken nu zij Alkmaar gaat verlaten en' naar Indië vertrekt. Het Halterlid kreeg bloemen en de beste wensen vergezelden haar. De publieke belangstelling was, in tegenstelling met andere jaren, zeer In Haarlem weet de Alkm. Kegelbond onder tropische hitte de overwinning uit het vuur te slepen. „Koekoek wederom zwaar favoriet. Gisteren stapten wij met het Bonds- tiental van Alkmaar vergezeld van het fijnste zomerweer, eigenlijk te warm om te kegelen, het prachtige kegel gebouw binnen van de Haarlemse Kegelbond aan de Tempelierstraat te Haarlem. Na een hartelijk welkom van den beer Maris, voorzitter van de Haar lemse Kegelbond en een aanmoediging van den voorzitter van de wedstrijd commissie, den heer Joh. Diepen, werd de derde ronde na loting aangevangen door de tientallen van Haarlem en Alkmaar. De banen bleken zeer moeilijk en verrassingen bleven dan ook niet uit. Zo gooiden bijv. de twee eerste vijf tallen van Haarlem en Alkmaar hoger dan de laatste vijftallen waaronder zich in de regel de cracks bevinden. Alk maar wist haar achterstand in te lopen en eindigde in de eerste helft met 615 h. tegen Haarlem 589 h. Amsterdam en Gooi en Eemland bleven beneden Alk maar met resp. 610 en 580 h. Alkmaar stond dus met rust 5 hout voor op A'dam. Na de pauze kwam Alkmaar geweldig opzetten. De eerste 5 met 325 h., aansluitend van de cracks met 341 h„ behaalden zij 666 h. Haarlem liet zich niet onbetuigd met 630 h. Het gering: de zee en Alcmaria trokken! De uitslagen waren: Dames (ver.prijs): De Halter 213V< punt. Heren (ver.prijs): S.S.S., St. Pan- cras 205'/< punt. Kampioenschap dames: 1. I. Spigt, De Halter. Alkmaar, 90 1/8 punt (kampioene); 2. K. Post, De Hal ter 88 5/8 punt; 3. A. Eykelhof-Poeze, De Halter 84 3/8 punt. Hoogst geplaat ste meisjes-adspirant: 1. I. Kohier, Turnlust, Alkm., 43 pnt. (kampioene); 2. N. Prins. Turnlust- 41 pnt; 3. J. Hei nis, DOVES, Heiloo, 40,5 pnt. Jongens adspirant: 1. C. Stenneberg, De Halter, Alkm., 40 pnt. (kampioen); 2. P. Won der De Halter, 37 pnt.; 3. G. Boot, De Halter, 36 pnt. Vrije oefeningen meisjes: 1. Olym- pia, Schoorl, 8 3/8 punt (le prijs); 2. De Halter, Alkm., 8pnt. (le prijs); 3. S.S.S., St. Pancras. 8 pnt. (le prijs); 4. BeQuick, Bergen, 7 7/8 pnt (2e pr.) 5. Turnlust. Alkm., 7 1/4 pnt (2e prijs). Jongens: De Halter, Alkm. 7 3/8 pnt (2e prijs). Dames: 1 De Halter, Alkm., 8 pnt. (le prijs); 2. De Halter. Alkm., 7 7/8 pnt (2e pr.); 3. Olympia, Schoorl, 7 3/8 pnt (2e prijs)4. De Halter. Alk maar, 7 V. pnt (2e prijs)5. Be Quick, Bergen, 6 7/8 pnt. (3e prijs); 6. SSS, St. Pancras, 63A pnt, (3e prijs). Heren: De Halter, Alkmaar. 7 'A pnt (2e pr.) bleek voor Amsterdam een te zware taak om 672 h. te moeten gooien, al wist de heer Versetjes met 79 h. in te zetten. Alle overige gooiers faalden w.o. de geweldige Berrier en zij moes ten genoegen nemen met 593 h.. het zelfde hout als Gooi en Eemland Koekoek liet zich wederom niet onbe tuigd en bezette met 615 h. de eerste plaats om het clubkampioenschap. De 4ë en laatste ronde zal Zon dag 15 Juni te Bussum plaats vinden, alwaar de Alkm. Bond en Koekoek zo goed als zeker de overwinning zullen behalen, hiervoor raadplege men on derstaande volledige uitslag: Districts-kampioenschap 3e ronde- Alkmaar 1281 4 p.; Haarlem 1219 3 p.; Adam 1203 2 p.; Gooi- en Eemland 1173 hout 1 p. Clubkampioenschap. 3e ronde: „Koekoek" Alkmaar 615 h. 4 p- Houdt Plank" Bussum 375.h. 3 p.; „In tiem A dam 560 h. 2 p.; „Haarlem" te Haarlem 543 h. 1 p. Algemeen klassement: District: Alk maar 11 p.; Haarlem 8 p.; A'dam 8 p.- Gooi- en Eemland 3 p. Club: „Koekoek" 12 p.; Houdt Plank 8 p.; Intiem 7 p.; Haarlem 3 p. RANDERS—VITESSE 2—10. Na de aftrap zien wij dadelijk een Vitesse, dat na vijf minuten spelen uit een mooie kopbal de leiding neemt en na 8 minuten er 20 van maakt. Uit een vrije schop werd de stand 30, hoewel deze goal buitenspel was, terwijl nog voor de rust de score werd verhoogd tot 60. In de tweede helft wist Vrtesse deae stand tot 100 op te voeren en pas daarna werd de eer gered. RANDERS 3 KAMPIOEN. Door een 40-zege op Bergen 3 be haalde Randers 3 het kampioenschap. Bergen speelde met 8 man en Wist voor de rust de stand dubbel blank te hon den. In de tweede helft maakte R. na 20 minuten het eerste doelpunt, dat spoedig door een tweede gevolgd werd 10 Minuten voor het einde was de strijd beslist toen R. een derde doel punt scoorde. In goed gekozen woorden bood de voorzitter aanvoerder Jac Stroet en de spelers bloemen aan. Ook de heer Mus de stuwénde kracht van het 3de elftal deelde mede in deze bloemen hulde. De vroegere president van de V. S., Herbert Hoover, heeft na een besloten zitting van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden op een persconferentie verklaard, dat naar zijn mening het economisch herstel van de wereld bin nen twee of drie jaar een feit zou zyn, wanneer Frankrijk en de Sowjet-Unie wilden meewerken. Het veldwinnen van het socialisme in Europa is vol gens Hoover een van de voornaamste orzaken van de vertraging bij het m- dustriëel herstel in Europa. De indu strie van vormalige vijandelijke lan den moest worden ontkluisterd. TANDARTS, Ivennemerstraatweg 51. 'wegens ziekte GEEN PRAKTIJK CHIRURG, DINSDAG 3 JUNI en WOENSDAG 4 JUNI GEEN SPREEKUUR. TANDARTS, ALKMAAR houdt gedurende Juni, Juli en Augustus op Don derdag geen spreekuur. Gevraagd NET MEISJE voor de morgenuren of langer, hoog loon. Kenn.straatweg 63- Gevraagd FLINKE HULP in de huishouding. Hoog loon. Goede behandeling- Waterschapstraat 7- Gevraagd: NETTE JONGEN voor de winkel; LEERLING RIJW. HERSTELLER HALFWAS RIJW. HERSTELLER. VOLSLAGEN RIJW. HERSTELLER Rijw- Bedrijf Kampioen fcilverstraat 68. A. MIENIS. Voor JONGMENS leeftijd 1517 jaar be staat bij W. F STOEL'S HANDEL MIJ, Eilandswal 11. Ailkmaar, gelegenheid om voor de handel te worden opgeleid. Schriftelijke sollicitaties met volledige gegevens omtrent genoten onder wijs enz. aan het kantoor. Alleenwon. gepens ambt. ruim huis met tuin her wonend in rustig dorp, nabij Alkmaar wenst SAMEN TE WONEN met all. st- nette vrouw. Br. onder no. 71 bureau van dit blad. BELANGRIJK BERICHT. Vermoedelijk is Zaterdag j-i. door kinderen ons op schrijfboek bij de bloe- menschuit medegenomen. Omdat wij daar zeer door gedupeerd zijn, verzoeken wij spoedige terugbezor ging. H. BROUWER, Plantonhandel, Loten verkrijgbaar bij de collectrice: Alkmaar, Emmastraat 21. Giro 337053 Telef- 4319 WONINGRUIL. Aangeboden nette vrije le etage Amsterdam Oost huiskamer, 2 slaapkamers, keuken, zolderkamer en waranda, woningbouw vereniging, huurprijs f 5-25 p. w., voor huis te Alkmaar of omgeving. Huurprijs tot 35 p m. Br- Heul 18, Alkmaar. TE KOOP: 10.000 SPRUITEN,, 3000 GROENE KOOLPLANTEN bij C. BRUIJNS, Jan Glijnisweg H 88, H-H-- Waard-Z. WONINGRUIL; Aangeboden klein huis Straatweg Heiloo (grens Alkmaar, voor groter huis Heiloo of Alkmaar- Brieven onder no 72 bu- bureau van dit blad. is een permanent- wave toch minstens zoo belangrijk (en welkom) als een si gaar voor een man. Vanzelfsprekend kiest zij dus met zorg haar kapper 'en neemt SALON Schoutenstraat 20, ALKMAAR. veFBischtb^j benudde- tisgcdeskimdigevaor- bereiding, ruime men- schenken" teen jaren lange ervaring. Dit.' es vindt IJ bij BUREAU JDI8CRETIA". de beste en betrouwbaarste orga nisatie hier te laad*Nie. Witsen - kade 31, A'dam-C. Spr.y.: 9.30- 12 M, If, Vr. 7-9. Vraagt vraagt voor enige van ha ar werkneemsters Aanbiedingen schriftelijk of mondeling aan haar kantoor SCHERMERWEG 84. Alkmaar- Op WOENSDAG 4 JUNI des n.m. 2 uur zal veiling meester J- P. G. KOK ten overstaan van Deurwaar ders KOUDENBURG en AMOUREUS een ZEER BELANGRIJKE CONFECTIE. EN PELTERIJENVEILING houden in Café LONDON, Verdronkenoord 94, Alk maar, van een zeer grote partij STOFFEN, DAMES MANTELS, JAPONNEN, MANTELCOSTUUMS, SWAGGERS, DEUX-PIECES, KINDER- en HEREN KLEDING ALLES ZONDER INLEVERING VAN PUNTEN. Alsook 150 BONTMANTELS, zijnde goederen van grote geliquideerde Confectie- en Pelterijenzaak. Hierbij bevinden zich vele goederen, welke a tout prix (tegen iedere prijs) zullen worden toegeslagen aan de meest biedenden- KIJKDAG: Dinsdag 3 Juni van 10—5 uur en van 7—9 uur. Bijvoegingen van Uw overtollige kleding kun nen geschieden op de kijkdagen aan de zaal- Contant geld kan eventueel verstrekt worden ais voorschot op de door U ter verkoop gegeven goe deren.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 4