DE VOLKSTELLER in gezinnen Spoot Stad en Omgeving de Goede fruitoogst verwacht „Lang zal ie leven" Vergadering Vrijzinnig Hervormden UITSPRAKEN TRIBUNAAL. Uitspraak Bijzonder Gerechtshof Mr. De Bruyes Tack weer voor Burgerlijke Stand Zusters vonden springstof De NA.C.O. gaat met zijn tijd mee Bergen. Berger Sportvereniging „Bergen" Heiloo. Heer-Hu ero waard 't Lentefeest van de Kath. ieugd. SOVJETS veroveren leiding in de lucht Langedijk. Marktberichten Purmerender marktoverzicht Niet minder dan 300 volkstellers zijn er in Alkmaar op uitgezwermd om de bewoners van onze stad te registreren. Een 290-tal waren gerequireerd uit gemeentelijke en provinciale instellin gen en tien personen hadden zich op gegeven om de gemeenschap vrijwil lig te dienen. De moeilijkste wijken, dat wil zeg gen de wijken waar men de minste medewerking der bewoners verwacht te, waren aan de medewerkende poli tiemannen toevertrouwd, maar geluk kig kan geconstateerd worden, dat de medewerking van alle ingezetenen bo ven verwachting is geweest, zodat zich nergens enige moeilijkheid heeft voor gedaan. Elke teller had ongeveer 35 wonin gen te verzorgen, maar in de minder in aanzien staande buurten, welke bij voorkeur aan de politie waren toege wezen, was dit aantal tot een dertig tal beperkt. Alle tellers hebben hun werk tot gro te tevredenheid van den leider, den heer G. T. H. de Munk, commies ter secre tarie, verricht en dezen en zijn mede- wierkers ter secretarie wacht nu de omvangrijke taak alle thans verkre gen gegevens te vergelijken met die in de bevolkingsregisters, welke ar beid de heren nog tot ongeveer No vember bezig zal houden. Ervaringen van volkstellers. Dat de volkstellers hier en daar wonderlijke ervaringen hebben opge daan laat zich begrijpen. Soms moesten er kinderen geteld worden waarvan de moeder met een zekere trots getuigden, dat ze afkom stig waren van de meest verschillen de vaders. Dit was een kind van Jan sen en dat een van Pietersen en soms kwam er bij het nazoeken van het huisje ook nog een kind te voorschijn dat pappie tegen Willemse moest zeg gen. Een volksteller een politieman kwam juist op het ogenblik, dat de vrouw des huizes bezig was met een eind hout een al te vrijpostige melk boer buiten de deur te werken. De politieman kwam niet in „functie' en wachtte de strafoefening dus rustig af maar toen de melkboer de aftocht had geblazen, werd de teller vriendelijk ontvangen en op een extra kopje kof fie getracteerd. Zoals bekend, krijgen alle medewer kenden aan deze telling voor hun moeite geen extra salaris, maar zij ontvangen voor hun belangstellende medewerking een tabaksbonnetje van twee rantsoenen zodat zij een weekje gratis kunnen roken. Trouwens, dat hebben zij al één of twee dagen gedaan, want vrijwel over al waar de volksteller zijn intrede deed werd hij op een sigaret of een kopje koffie getracteerd. Dat was heel vriendelijk van de „slachtoffers", die alleen maar geteld worden en wie als beloning voor hun medewerking geen enkel voordeeltje in het vooruitzicht gesteld werd, maar vijf en dertig woningen betekenden vaak vijf en dertig kopjes koffie en tenslotte is een volksteller een man met een doodgewone maag, welke niet groter is dan die van zijn soortgeno ten. „Lang zal ie leven". Soms kwam zo'n teller midden in een familiefeest terecht. Opa was jarig of er werd een zilveren bruiloft ge vierd en de niets vermoedende „amb tenaar" zat vóór hij het wist achter een borrel en een gebakje in de fami liekring en nam uit solidariteit deel aan de algemene samenzang van „lang zal ie leven", terwijl hij bij zijn ver trek pas tot de ontdekking kwam wie al die goede wensen hadden gegolden. Dinsdag 3 Juni vergaderde de Prov. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden in het gebouw aan de Heul te Alk maar. De waarn. voorzitter, ds. Dik- boom, opende de vergadering. Het jaarverslag van den secretaris was in matig opgewekte toon gesteld. Het financiële verslag van den penning meester vermeldde een ruim batig saldo, waardoor de vergadering een open oor had voor het verzoek van ds. Aris om steun voor het werk van de Vrijzinnig Hervormden onder de Amsterdamse jeugd. De voorzitter gaf een kort verslag van de laatst gehou den algemene vergadering in Utrecht, waar de Vereniging zich uitsprak voor een van harte meegaan in de nieuwe koers, waarheen de Ned. Herv. Kerk de steven wendt. Bij de bestuursver kiezing liet de secretaris, ds. Spaar garen, na aanvankelijk protest, zich een herbenoeming welgevallen, terwijl ih de vacature ontstaan door het be danken van den heer Wagenmaker van Medemblik werd voorzien door de benoeming van den heer Berkhout uit Nieuwendam. Als plaatsvervangend lid H.B. benoemde de vergadering ds Dikboom. De beschrijvingsbrief van dr algemene vergadering, die op 11 en 12 Juni te Den Haag wordt gehouden, gaf geen aanleiding tot veel vragen. Er worden aldaar twee referaten gehou den en wel door ds. P. Smits van En schede over „Het gezag van de Kerk voor ons" en door ds. A. van Biemen te Bentveld over „Het gezag van de Kerk voor de wereld". De vergadering benoemde vijf afgevaardigden naar de landelijke vergadering. Na gehouden rondvraag sloot de voorzitter. Ellendige toestanden. Wat hier boven stond was de vro lijke noot in de volkstelling, maar er was ook een keerzijde aan de medail le. Want ,al tellende hoeveel kamers, keukens en bedsteden iedere woning beschikbaar had, zijn de volkstellers ook in gezinnen gekomen waar niet al leen van luxe geen sprake was, maar waar de zwartste armoede heerste. De bedden voor zover men een hoop vodden nog een bed kan noemen waren eenvoudig onbeschrijfelijk en in een der kinderrijke gezinnen bleek het gehele meubilair uit één tafel en twee stoelen te bestaan, welke zó wankel waren, dat de teller er niet op kon zitten om zijn rapport op te stel len. Er zijn ook in Alkmaar nog vele krotwoningen en wat men daar inzake de „huisvesting" heeft aangetroffen zal te gelegener tijd aan de dienst va* Bouw- Woningtoezicht worden mede gedeeld in de verwachting, dat deze daarin enige verbetering zal kunnen brengen. Het Alkmaarse Tribunaal heeft heden de volgende uitspraken gedaan: F. J. M. ten Bensel te Alkmaar, 5 jaar met aftrek van voorarrest en ont zetting uit de kiesrechten. P. V. te Alkmaar, verbeurdverklaring van 5000. W. V. te Sint-Pancras, instellen van een psychiatrisch onderzoek. Het Bijzonder Gerechtshof te Am sterdam veroordeede heden E. Stins tot 5 jaar gevangenisstraf met aftrek en ontzetting uit de kiesrechten. De eis was 12 jaar. A s. Donderdag zal de zaak contra mr. H. B. de Bruyes Tack wederom voor het Tribunaal dienen, ditmaal voor de tweede kamer, gepresideerd door mr. J. P. Windhausen. De Hoge autoriteit heeft nl. zijn fiat geweigerd op de veroordeling door de eerste ka mer, die een straf van 2jaar inter nering plus f 10.000 boete voor den voormaligen officier van justitie te hoog achtte. Verdediger is mr. Schuur man. ACHT MAANDEN WEGENS HELING. Cornells T. te Alkmaar, in wiens woning en werkplaats diverse voor werpen waren teruggevonden van de door den 22-jarigen Corn. M. gestolen voorwerpen, afkomstig van de door dezen gepleegde serie van 28 inbra ken, werd Dinsdag door de Meervou dige Kamer veroordeeld tot een ge vangenisstraf van 8 maanden, met af trek van voorarrest. Geboren: Adrianus C„ z. v. J de Groot en E. W. Admiraal; Elisabeth A., d. v. J. Insing en E. C. van Wonderen; Rudolf, z. v. Tj. A. H. Adema en D. Harder; Adrianus J., z. v. H. W. Schut en J. A. Vossenaar; Johannes W., z. v. J. van Riet en J. Zagarnitsky; Lauren- tia, d. v. L. Koemeester en J. Velse- boer. Gehuwd: Petrus Janson en Maria A. G. Bakker; Petrus A. Ooijevaar en Alida Th. Leek; Nicolaas J. Lou ter en Anna A. F. Janssen; Paulus J. M. van Berkum en Emma M. Feld- berg. Overleden: Johanna C. de Baar, 63 jaar, wed. van C. G. Rams; Arie Rentenaar, 82 jaar, wedn. v. E. Klomp. DRANKWET. Ingekomen is een verzoek van den heer P. Beentjes, alhier, om een B- verlof voor de verkoop uitsluitend van alcoholvrije drank ter plaatse van verkoop in het perceel Paardenmarkt nr. 5. Binnen twee weken na dagtekening dezer bekendmaking kan een ieder be zwaren tegen het verlenen van dit ver lof indienen. Alkmaar 4 Juni 1947. Burgem. en Weth. van Alkmaar, G. v. SLINGERLAND, lo. burg. R. VEENDORP, secr. Bioscopen. Harmonie-theater: Casablanca, 18 jaar, 7 en 9.30 uur. (Woensdag 2.30 uur matinée) Victoria-theater: Morgen is voor eeuwig, 14 jaar, 8 uur, (Woensdag 2.30 uur matinée). Cinema-Americain, 5e Colonne, boven 18 jaar. (Woensdag 2.30 uur matinée). Alkm. Bioscoop-theater: Jonge aren den, alle leeftijden. (Woensdag 3 uur matinée). In het voormalige Gezellenhuis aan het Verdronkenoord deden de zusters een gevaarlijke vondst. Op de zolder van het gebouw, dat destijds bij de Duitsers en daarna bij de B. S. in ge bruik is geweest, ontdekten zij nl. een tweetal kisten, die met granaten en springstof waren gevuld. Natuurlijk deden zij hiervan aangifte en kort daarop is het gevaarlijke goedje door de marechaussee met de nodige voor zichtigheid naar elders overgebracht. Dat de N.A.C.O., onze grote ver voersmaatschappij, weet wat het woord service betekent, wordt opnieuw be wezen, nu op het Stationsplein, onge veer tegenover het beginpunt van de bussen, een groot bord is opgesteld, waarop met duidelijke letters de ver trektijden van de wagens zijn aangege ven. Het geheel ziet er keurig uit en maakt met de frisse rode, gele en alu- miniumkleuren een fraaie indruk. Rei zigers naar alle delen van de provin cie, en zelfs tot in Friesland kunnen nu in één oogopslag zien, hoe laat de bus vertrekt. En hoewel de altijd aan wezige controleurs steeds gaarne bereid waren alle mogelijke inlichtingen te verstrekken, betekent een en ander opnieuw een verbetering ten gerieve van het reizend publiek. f DE ZUIVERING Bij beschikking van den minister van Verkeer is, op grond van het Zui veringsbesluit, ontslag verleend aan mej. G. M. C. Moeskops, telefoniste hier ter stede, zulks te rekenen van af 1 Mei 1945. Op de in „De Oude Prins" gehouden algemene ledenvergadering, herdacht de voorzitter van BSV in zijn ope ningswoord alle goede werken en alle goede werkers in het afgelopen ver- enigngsjaar. Notulen ep jaarverslag werden zon der op- of aanmerkingen goedgekeurd De samensteller van het jaarverslag memoreerde hoe het eerste elftal door tegenslagen achtervolgd was. Het le dental was van 80 gegroeid tot 132. Dank zij de geslaagde verloting kon de tribune tot stand komen. Opgericht was een handbalafdeling. Het gemeentebestuur was bereid een tweede speelterrein aan te leggen. De rekening van den penningmees ter sloot in ontvangsten en uitgaven met f 3468.40. Er was een voordelig sal do van f 169.86. Na rapport van de kas- commissie werd de BSV-minister vart financiën gedéchargeerd. Tot nieuw lid van de kascommissie werd benoemd de heer C. Timmer, in de plaats van het aftredende lid Vermeulen. Het jaarverslag van de jeugdcom missie maakte melding van het heug lijke feit, dat de vereniging thans 55 jeugdleden telt. De rekening van PPC sloot met f 1137.50 en vertoonde een batig saldo van f 538.50. In de vacature in het bestuur ont staan door het periodiek aftreden van den heer C. J. Koster, die niet herkies baar was, werd voorzien door de ver kiezing van den heer F. Posthuma. De heer P. Voorthuis werd herkozen. Verkozen werden verder in de elf talcommissie de heren: J. Kokkes, II. Kokkes. Chr. Friedt, A. ten Herkei en C Timmer, terwijl men voor de jeugdcommissie nog zoekende is naar leden, die zich bijzonder interesse ren voor het jeugdwerk. Wat de training, dit zorgenkind van de vereniging, betreft, werd besloten om hem, die zonder geldige reden de training verzuimt, niet op te stellen In een elftal. Nadat bij de rondvraag nog enkele interne zaken waren besproken, volg de sluiting. Op het vliegveld Schiphol Is Dins dag het K.L.M. Constellatlon- vliegtulg P.H.T.E.N. „Nijme gen" officieel gedoopt. De burge meester van Nijmegen, mr. Ch. Hustinx, onthult de wapens der gemeente Nijmegen en van de 82ste Airborne, welke Nijmegen bevrijdde. FEESTAVOND BOND VOOR STAATSPEN SIONNERIN G. Het was een vrolijk gezicht het blin kende koper- en nikkelwerk van de muziekinstrumenten van „Eensgezind heid" door Heilf te zien trekken, al muciserend en trommelend, waarmede de aandacht gevraagd werd voor het feest, dat het actieve bestuur van de plaatselijke afd. van de Bond voor Staatspensionnering georganiseerd had wegens het aannemen van de Nood- voorzieningswet van minister Drees. Het ging onder tropische warmte naar de Rustende Jager, die trots deze warmte eivol was, wat getuigt dat het werken van onze plaatselijke afd. op hoge prijs wordt gesteld De zaal was geheel belangloos door de directie van De Rustende Jager afgestaan, terwijl het podium met bloemen was versierd door het bloemenmagazijn „De Eeuwi ge Lente". Voorzitter A. Greeuw Jr. sprak de aanwezigen toe en memoreerde het verloop van de acties, die ontplooid Zijn om te eindigen bij de Noodvoor- zieningswet van minister Drees. Her haaldelijk werd zijn speech onderbro ken door applaus, wat bewees, dat allen medegeleefd hebben met de laat ste actie en het bereikte resultaat. Hierna was het cabaretgezelschap van De Optimisten met een goed ver zorgd programma in de gelegenheid allen een gezellige avond te bezorgen, waarin het volkomen geslaagd is. Muzikale medewerking werd verleend door het muziekensemble van Jan Smit. Zeer voldaan, al was het dan „wat warmpjes" in de zaal, gingen allen huiswaarts. De 'plaatselijke afde ling kan op een geslaagde propaganda- avond terugzien. Aan het overzicht van de stand der 'groenteteelt- en fruitteeltgewassen op 22 Mei, verstrekt door de directie van de Landbouw van het ministerie van Landbouw, is het volgende ontleend: De temperatuurstijging in Mei ver snelde de bloei der vruchtbomen; peren, pruimen en kersen stonden in korte tijd in volle en gelijktijdige bloei; doch het waren vooral de ap pelen, welke tijdens zéér gunstig weer bloeiden. De afwezigheid van nachtvorsten is van grote invloed op de vruchtzetting geweest. Hoewel uiteraard thans nog niets met zeker heid over de komende fruitoogst kan worden gezegd, mag toch worden opgemerkt, dat de vooruitzichten tot nu toe gunstig zijn. Sla, bloemkool en aardbeien vormen als gevolg van de strenge winter een uitzondering op de voor de meeste groenteteeltgewassen eveneens gunsti ge vooruitzichten. Het gewas der vroege aardappelen vertoont zonder uitzondering een goe de ontwikkeling. Het blijkt thans wel, dat de langdurige winter aan de aard- beiplanten ernstige schade heeft toege bracht. In de meeste teeltgebieden is de stand dan ook matig tot slecht; een uitzondering vormen Zeeland, het Zuidhollandse glasdistrict en het Land van Maas en Waal, waar men een goe- Twee prominente figuren uit de landelijke ruitervereniglng te Schagen, mej. Stammes en de heer A. Boontjes, traden te Schagen in het huwelijk Uiteraard ontbrak de traditionele erewacht niet. de oogst verwacht. Dooreengenomen verwacht men niet veel meer dan een halve oogst. Vrijwel alle belangrijke appelrassen vertonen een zeer goede ontwikkeling; ook voor peren luiden de berichten over de ontwikkeling der uitzondering zeer goed. De bloei der pruimen heeft een goed, doch niet overrijk verloop gehad-,- terwijl de weersgesteldheid tijdens de bloei min der gunstig was voor de bestuiving. Niettemin verwacht men in de meeste centra een goede oogst. Evenals bij de pruimen was de weersgesteldheid tij dens de bloei der kersen minder gun stig; toch wordt de stand van het ge was in het algemeen als goed tot zeer goed beoordeeld. Alleen in 't Utrecht se fruitteeltgebied acht men de voor uitzichten matig tot goed. Perziken vertonen slechts een matige ontwikke ling; de vruchtzetting valt tegen. 't Lentefeest van de katholieke jeugd op het Gemeentelijk Sportterrein vond Zondag j.l. plaats. Begunstigd door fraai zomerweer is dit feest een groot succes geworden, 's Morgens was er eerst een H. Mis, waaronder predicatie door den Dioc. Aalmoezenier Rector Brans en om 1 uur Lof. Hierna trok de jeugd, versterkt door velen uit de buurtparochies in optocht naar het feestterrein. Het R.K. Fanfarecorps „Hou en Trouw" verleende zijn mede werking met vrolijke klanken. De Mei koningin, gezeten op een praalwagen, omringd door welpen, gidsen enz., trok aller aandacht en belangstelling. Op het terrein gekomen volgden nu aardige dansen, uitgevoerd om de „Meiboom". De attracties vermakelijkheden hadden een druk bezoek en de op brengsten zullen de kas der jeugdbewe ging veel goed doen. Des avonds open de het fanfarecorps het verdere pro gramma met een concert; daarna werd op het aardig versierde podium druk gedanst. Onder leiding van den heer Aammers werden verscheidene volks dansen uitgevoerd, ook 's avonds trok ken dé vele vermakelijkheden de nodige belangstelling. Een rondgang over het feestterrein met fakkels en muziek besloot het eigenlijke feest. Er heerste een pret tige vrolijke stemming; de prijswinner van de wollen deken, met zijn prijs omhangen en diverse assistenten, fun gerende als slippendragers, liep de ronde mee. Met een hartelijk dank woord aan allen die hun medewerking hadden verleend sloot de aalmoezenier kapelaan Th. de Mey de avond. Ben gaals vuur in rood en groen zette het sportterrein in prachtige kleurengloed. In alle opzichten een geslaagd feest. Meer dan 2000 bezoekers hebben volop genoten. SPREEKUUR BURGEMEESTER. Er is een geringe wijziging gebracht. Voor de maand Juni, behoudens on voorziene omstandigheden, houdt de burgemeester iedere Dinsdag- en Za terdagmorgen spreekuur van 11 tot 12 uur ten raadhuize. N. V. VISSERIJ-MAATSCHAPPIJ „KENNEMERLAND". In de dezer dagen te Amsterdam ge houden jaarvergadering van de N. V visserij mij „Kennemeriand" werden de jaarstukken goedgekeurd en he: dividend bepaald op 11 pel. (vorig jaar 8 pet), waarvan reeds 5 pet. ad inte rim is uitgekeerd. Op de winstbewij zen zal de uitkering f 96,14 bedragen De aan de beurt van aftreding zijnde commissaris de heer mr. A. I M. Leesberg werd als zodanig herkozen. (Van onzen luchtvaartmedewerker) In een recente aflevering van het Amerikaanse weekblad „Col liers" vonden wij enkele merk waardige gegevens over de Sovjet- Russische verkeersluchtvaart. De Russische luchtverkeersmaatschap- pij „Aeroflot" heeft thans een luchtnet van ongeveer 80.000 km lengte en het breidt zich nog steeds uit. Het central^ punt, waar alle voorname luchtlijnen samenkomen, is Moskou en van hieruit kan men naar alle belangrijke Europese en Aziatische steden vliegen binnen de grenzen van Rusland. Ook zijn er talrijke lijnen naar de Baltische staten, naar Polen, Joegoslavië, Hongarije, Roemenië en naar de Russische bezettingszones in Duits land en Oostenrijk. Voor de oorlog was „Aeroflot" een weinig bekende onderneming. Direct na het einde der vijandelijkheden zijn de Russen begonnen hun luchtverkeers- organisatie te reorganiseren en uit te breiden. Vrijwel alle nog in leven zijn de vliegers van de Duitse Lufthansa, alsmede het technisch personeel, werkt thans voor-de „Aeroflot", waar de Rus sen een dankbaar gebruik maken van de schat van ervaring, die de Duitsers op dit gebied opdeden. Duitse piloten leiden thans Russische verkeersvliegers op. De schrijver van het artikel be weert, dat de Lufthansa eenvoudig haar kantoren heeft verplaatst van Berlijn naar Moskou. De efficiency en de veiligheid der Russische luchtlijnen staat op een veel hoger peil dan het buitenland aan neemt. Nog steeds weigeren de Russen aan buitenlandse luchtvaartonderne mingen het recht, om over hun gebied te vliegen. Daarentegen hopen de Rus sen door een handige luchtvaartpoli- liek en het controleren van de Hon gaarse, Roemeense en Joegoslavische verkeersluchtvaart verder naar het Westen te kunnen doordringen, zonder dat hiervoor bilaterale luchtvaartver dragen moeten worden afgesloten en Rusland concessies zou moeten doen. De productie van vliegtuigen, waar van een zeer groot gedeelte in moder ne, gedeeltelijk ondergrondse fabrieken plaats vindt, zou over dit jaar 100.000 bedragen. Indien dit cijfer op waar heid berust, is de Russische productie op dit gebied thans groter dan de Amerikaanse productie gedurende het topjaar 1944, welke 96.000 bedroeg. Het meèst gebouwde burgervliegtuig is de Russische licentie van de Douglas DC 3, waarvan de productie op maar liefst 360 per maand wordt geschat. De Ver enigde Staten maakten over het afge lopen jaar een totaal van 480 verkeers vliegtuigen. Volgens „Colliers" beschikte Rusland in 1945 over 16.420 gevechtsvliegtuigen en 4200 bommenwerpers. Dit getal zou thans verdubbeld zijn. Wij plaatsen deze gegevens zonder commentaar. CLANDESTIEN SLACHTEN De Rijkspolitie is er in geslaagd de hand te leggen op een geheime slach terij. De beruchte C. V. uit Heerhu- gowaard had een slachtplaats op St. Pancras. De botten van het dier en de huid heeft men opgegraven. Ook is het slachtmateriaal in beslag genomen. De dader is inmiddels gearresteerd en zal zijn straf niet ontlopen. Dat het menens is bij de politie blijkt nu wel uit het feit, dat dit in kprte tijd de tweede arrestatie is vanwege clandes tien slachten. NOORDERMARKTBOND In de veilingsvereniging Noorder- marktbond is op een gisteravond ge houden bestuursvergadering besloten strenger op te treden tegen de ont duiking van de veilplicht. Voor de pootaardappelen zijn de vooruitzich ten wat gunstig. Onstaat er een te veel dan worden de C's uitgeschakeld. De handel geschiedt via de veilingen door de BEA en de vrije handel. De afzet naar Duitsland is voldoende. Wat België betreft behoeven de groenten niet beneden de kostprijs te worden geleverd. Afgewezen werd het ver zoek van de coöp. voor pootaardappelen om terugbetaling van f 4200 welke ingehouden waren aan omzetbelasting van de voor het buitenland bestemde poters. Men wenste geen consequenties te aanvaarden. De proeftuin West- Friesland in Hoorn kreeg f 100 sub sidie. WATERPOLOCOMPETITIE. Donderdag a.s. speelt onze Alkmaar- se vereniging DAW haar eerste thuis wedstrijden voor de zomercompetitie. Het eerste speelt om 8 uur voor de tweede klasse tegen DWT 1 uit Haar lem. Het tweede speelt vooraf haar wedstrijd tegen Nereus 3 uit Zaandijk voor de reserve derde klasse. Beide zeventallen zijn in een zeer zware klasse ingedeeld en zullen het in 't komende seizoen zwaar te verdu ren krijgen. Wij wensen hun veel succes. De wedstrijden worden gespeeld in Pesies Natuurbad. BROEK OP LANGENDIJK, 4 Juni. 250 kg. aardappelen: Eerstelingen 103—109; kleine 70—78; 3500 kg. ra barber 7.90. De bakkers Olympiade is Dinsdag te Amsterdam geopend. Een van de inzendingen, een grote bruidstaart, ondergaat de laatste bewerking. Purmerend, 3 Juni 1947. De markt werd hedenmorgen wel beïnvloed door het warme weer. daar het op vele plaatsen een zeer stugge beweging was.' Vooral in de verse melkkoeien was het al heel stug, Er was een tamelijk groot aanbod voor Juni, maar er was weinig vraag naar. Hoewel de vraagprijzen in de vroegte reeds .lager waren, kon dit de animo niet aanwakkeren, zodat er veel on verkocht is gebleven. In de gelde koeien was het ook wel niet vlug, maar door de weiders werd daar mog wel wat gedaan, al ging het ook heel kalm aan. Het is trouwens een jaar lijks voorkomend verschijnsel, dat de handel in Juni geregeld een meer stug verloop heeft. De levering bracht ook weinig op. Er waren veel kruiskoeien onder. In de pinken en fokstieren ging het ook maar heel kalm aan. Beter was het met de fokkalveren, daarvoor was nog al liefhebberij, zodat deze voor hogere prijzen verkocht werden. Op de wolveemarkt is ook de grote gang er uit. Met de schapen ging het maar bedaard aan, ook hier lagen de prijzen lager. 13 gevleesde schapen werden voor de vleesvoorziening in beslag genomen. Het aanbod van lam meren was niet groot, vanuit Texel was er maar een heel klein aantal. Het bleek echter, dat de vorige weken de prijzen daarvan te hoog zijn1 inge steld, daar deze nu lager afkwamen en - de dieren toch moeilijk waren te plaatsen. Wat de aanvoer van bokken en geiten betreft, deze was niet zo groot, maar een goede melkgoit werd wel gezocht en deze bracht dan ook een goede prijs op. Op de biggen- markt was het ook geheel mis, daar was ook al door de warmte met het vervoer weinig vraag, zodat daar de prijzen een flinke inzinking kregen. De paardenmarkt deelde ook mede in de stugge beweging. Op de pluimvee- markt was het dito. Weinig kooplust. Daar was hedenmorgen een kleine aap in een kooi, maar veel liefhebberij scheen er niet voor te zijn.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2