naar Valkenburg Nederland inoet meer uit zijn bodem halen Let op de Coloradokever! BOELHUIS Koopt Uw STAATSLOT Onderhoud met de nieuwe Directeur-generaal van de Landbouw Doodstraf geëist tegen verhuizer Puls De afzet van groenten naar Duitsland BondselftalOostelijk elftal Door de warmte bevangen en overleden Na een record-win ter een record-zomer? Tweemaal zoveel water gebruikt De Times over Indonesië Marktberichten Texelse markt Van Alles V/at Over broodcocosnoien en paling te Alkmaar. en in een wip zijn we er garage CHR.DE VRIES THEO GROOTHUIZEN MACH IN ESTIKSTERS HELPSTERS MEISJES EEN STRIJKSTER. WASKNECHT Per Kooy-Tax Juni, Juli en Augustus BRANDSTOFFEN. DE V. B. STAAT GEREED ALKMAARSCHE COURANT (Van onzen specialen verslaggever) Tweehonderdduizend hectaren van de Nederlandse bodem, vooral in het Zuiden en Oosten, moeten zo spoedig mogelijk herverkaveld worden. En op de duur moet dat met tenminste een millioen hec taren gebeuren. De opbrengst zal daardoor met zeker twintig pet. toenemen en dat is juist nu van het allergrootste belang. Ziedaar de kern van hetgeen ir. C. Staf, de nieuwe directeur-generaal van de Landbouw, ons vertelde, toen w« dezer dagen een onderhoud met hem hadden. Aanleiding tot dit gesprek was een uitlating van minister ir. S. L. Mans- holt in een rede, ergens op 't plat teland, over de noodzaak om te komen tot grondverbetering, rationr.lisatie, mechanisatie, beter land- en tuinbouw- onderwijs en.... herverkaveling! De minister sprak daar slechts terloops over, maar zijn woorden maakten niet temin op zijn vrij beperkte gehoor 'n diepe indruk. Hij raakte immers on derwerpen aan, die den boer na aan 't hart liggen. Kom aan zijn grond en ge komt aan hemzelf. Begrijpelijk. Maar begrijpelijk is ook, dat een man als minister Mansholt, die ziet hoeveel voedsel wij nog jaarlijks moe ten invoeren, hoe gering onze uitvoer daarmee vergeleken nog is, hoeveel méér deviezen wij nog steeds nodig hebben dan wij er maken, zijn gedach ten laat gaan over de vraag of wij die invoer niet kunnen verminderen die uitvoer niet kunnen opvoeren. Van daar dat hij zijn naaste medewerkers opdracht heeft gegeven dit vraagstuk in studie te nemen. Nu moge ir. Staf pas sedert kort tot de ambtelijke staf van min. Mansholt behoren, vreemd is dit alles hem geenszins. Jarenlang heeft hij de leiding gehad over de Nederlandse Heide-Maatschappij, zodat hij de practijk van het grondverbete- ren, ontwateren, herontginnen, herver- kavelen en wat dies meer zij wel van heel dichtbij kent. Het plan, waarop de minister doelde, is een onderwerp voor de lange ter mijn, dat buiten de sfeer der directe voedselvoorziening valt, maar als eco nomische factor voor ons land op de duur van betekenis kan worden, aldus de heer Staf. „Kan men dan nu al economisch zóver vooruitzien?" vroegen wij. „Heel moeilijk. Er zijn nog heel veel onoverzichtelijke en onbekende facto ren. Wij weten wel, wat wij nu en la ter verbouwen, maar niet wat wij straks in het buitenland afzetten kun nen. Het plan zal dan ook telkens moeten worden gewijzigd. Nu gaan wij echter de denkbeelden van het heden vastleggen in een zodanig rap port, dat eventueel later noodzake lijke veranderingen daar alsnog in aangebracht kunnen worden. Op de duur kunnen wij dan waardevolle conclusies trekken. Nu zijn er nog geen voorspellingen te doen. „Kunt u over die denkbeelden van het heden al iets vertellen? „Voorop staat onze grote behoefte aan deviezen." „Blijft die behoefte dan zo groot?" „Ja, zeker nog vele jaren. Onze be-, volking neemt sterk toe. Onze invoer zal niet spoedig een verzadigingspunt bereiken. Gezien nu het feit, dat wij ons deviezentekort moeten verminde ren en zo mogelijk in een overschot omzetten, moeten wij er op uit zijnon- ze invoer te beperken. Een van de middelen daartoe is: meer voedsel zelf verbouwen. Een ander middel is: meer landbouwartikelen uitvoeren. Dat kan alleen als wij de productie vergroten, de kwaliteit verhogen en de kostprijs verlagen. „Hebt u, wat die productieverho ging betreft, het oog op landaanwin ning door bijv. het ter hand nemen van het nog onvoltooide deel der Zuiderzeewerken?" „Niet in de eerste plaats, al blijft dat object op de achtergrond uiterma te belangrijk. Wij winnen al veel door herontginning, d.w.z. verbetering van slechte plekken in het land (hetgeen op dalgrond veel voorkomt), door 'n verbeterde ontwatering en een ver doorgevoerde drainage. En dan her verkaveling! Hoeveel kostbaar weide en akkerland gaat er niet verloren door weggetjes, paden, sloten, afschei dingen enz." „Maar daar hebt u toch de vrijwil lige medewerking van de boeren voor nodig, niet?" „Ja, de regering koestert geen dwangmaatregelen, maar het kweken van betere inzichten. Hier en daar zijn ruilverkavelingsplannen door de be volking verworpen. Waarom? Omdat de boeren óf onjuist óf onvoldoende voorgelicht waren. Daarom is o.a. het plan opgevat de land- en tuinbouw- voorlichting en het land- en tuinbouw- onderwijs uit te breiden." „Streeft u ook naar mechanisatie en rationalisatie?" „Slechts in beperkte mate. Men kan daar in de landbouw niet te ver mee gaan. Het boerenbedrijf heeft een sterk persoonlijk element nodig. Wel willen wij door een moderne bedrijfs economische voorlichting trachten het kleine bedrijf te intensiveren. Het klei ne bedrijf is hier te veel een afschadu wing van het grote. Gaat de kleine boer mechaniseren, dan heeft hij ge durende een kwart van zijn tijd niets te doen. Dat is oneconomisch. Maar gaat hij behalve zijn paar bunder rog ge ook wat aardappelen verbouwen en mergkool en neemt hij er wat varkens en pluimvee bij, dan maakt hij zijn tijd beter productief en hij haait meer resultaten uit zijn bedrijf. Daar moe ten wij naar toe. Bovendien moet het platteland op de duur meer arbeiders afstaan voor de noodzakelijke indus trialisatie van ons land, hetgeen be tekent, dat de boer het met minder mensen en dus met meer machines doen moet. Het moet regel worden, dat de boer één zoon voor zijn bedrijf opleidt en de anderen voor andere be roepen afstaat. Dan blijft de bevol king beter in evenwicht. Zo kunnen wij komen tot verhoging der nationale landbouwproductie zonder dat het ons meer mensen kost. De eerste larven gevonden De Plantenziektenkundige Dienst te Wageningen deelt mede, dat enige dagen geleden in het Zuiden en Oos ten van ons land reeds de eerste larven van de coloradokever gevon den zijn. De telers dienen daarom, in het bijzonder in deze gebieden ten spoedigste hun aardappelgewas op de percelen, waar een of meer ke vers gevonden zjjn te bespuiten met een oplossing van calciumarsenaat ter sterkte van een 0.5 naar een hoeveelheid van 800 liter per ha. Wanneer spoedig na de bespuiting re gen valt, dient deze bespuiting her haald te worden. Wanneer, ook bij ove rigens gunstige weersomstandigheden, na enige tijd opnieuw larven worden aangetroffen, dient de bespuiting even eens herhaald te worden. Iedere teler is volgens de bestaande wettelijke re geling verplicht de in zijn gewassen voorkomende kevers en larven te ver nietigen. Dit kan geschieden door af zoeken of door bespuiting van het ge was. De telers in het Westen des lands dienen volgens een bekendmaking van de burgemeester in de periode van 2 tot 12 Juni alle met aardappe len beteelde percelen met een oplos sing van 0.5 calcium-arsenaat te bespuiten, terwijl wij hen tevens her inneren aan de aldaar bestaande plicht tot melding van vondsten. Calcium-arsenaat is giftig, zodat bij het gebruik daarvan de nodige voor zichtigheid dient te worden betracht. Voor het Bijzonder Gerechtshof stond Maandag en Dinsdag terecht de 44-jari- ge Amsterdamse verhuisonderr.emer A. Puls, die gedurende de bezettingsjaren op grote schaal Joods meubilair voor de Duitsers heeft weggehaald. Het woord „pulsen" voor stelen verkreeg in de hoofdstad zelfs burgerrecht. Bovendien Verleende hij zijn mede werking bij het arresteren van talrijke Joden. Hij wist zijn persoonlijk kapitaal van 1940—1943 van 40.000 tot 275 000 te vergroten. Hetgeen hij gedaan heeft moet gerekend worden als de schande lijkste wijze van hulpverlening aan de Duitsers. Mr. M. H. Gelinck eiste de dood straf. In tegenspraak tot de berichten in pers en radio als zou reeds een over eenkomst zijn gesloten met de Engelse bezettingsautoriteiten in Duitsland over de levering van 200 millioen kg groen ten ten behoeve van de Duitse burger bevolking, deelt de afdeling Voorlich ting van het Ministerie van Landbouw. Visserij en Voedselvoorziening mede, dat de onderhandelingen hierover nog niet zijn afgesloten. Na overweging van de wederzijdse voorstellen zullen deze week de besprekingen worden hervat en men zal dan trachten tot overeenkomst te geraken. De bondsploeg, die Zaterdagavond a.s. in het Goffert stadion te Nijmegen tegen het Oostelijk elftal uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: De Munck (Sitt. Boys). Achter: Christiani (Sp. Emma) en De Jong (A.D.O.). Midden: Lussenburg (N.A.C.), Schij- venaar (E.D.O.) en Theunissen (Lim- burgia). Voor: Colthof (H.V.V.), Nass (V.V. V.). Van Onselen (V.S.V.), Biesbroek (R.C.H.) en Groeneveld (Haarlem). Reserves: Schaap (Donar), Engel (Willem 2) en v. d. Tuin (Hermes D.V.S.). Uit de kern van dit elftal zal de Zwaluwen-ploeg geformeerd worden, welke op 11 Juni a-s. in het Feijenoord- stadion tegen de Rode Duivels speelt. De 42-jarige landarbeider J. J. Kui pers uit Twijzel (Fr.) werd tijdens werkzaamheden in de Wieringermeer door de warmte bevangen. Na een be zoek aan de dokter te Medemblik zakte hij op straat in elkaar en overleed spoedig daarop. Te Opmeer werd de traditionele jaarlijkse kermispaardenmarkt, een der bekendste en grootste paardenmarkten in ons land, gehouden. Een gedeelte der markt, welke zeer druk bezocht was. Warmte maakt slachtoffers Na een winter, die diverse koude- records over een lange reeks van jaren glansrijk sloeg, schijnt- de zo mer voornemens dit in tegenover gestelde richting na te doen. Want. hoewel we nog vrijwel drie-weken verwijderd zijn van het tijdstip, waarop de zomer officieel zijn in trede pleegt te doen, hebben we nu reeds een reeks van dagen van een ononderbroken hittegolfje kunnen „genieten". J.L. Zondag zochten duizenden en nog eens duizenden de zon op, de Noordzee kust beleefde een ware invasie van land uit en voor hen, die een vroege vacantie, hebben genomen, is de tempe ratuur werkelijk ideaal. Doch voor de talloos velen, die in de meest letter lijke zin hun brood in het zweet huns aanschijns moeten verdienen, stijgt het kwik in de thermometer toch wel v/at al te hoog. Zij ervaren het mo ge klinken als een contradictio in ter minis dat de felle zonneschijn toch ook haar schaduwkant heeft. Het aan tal gevallen van hen, die door de hitte werden bevangen, is legio. Zeven en zeventig deelnemers zijn Maandagmorgen flauw gevallen tijdens een défilé, dat in de brandende zon werd gehouden, nadat prins Bernhard in het marine-opleidingskamp te Hilver- Een die in de huidige warmtepcrio- de een benijdenswaardig baantje heeft: de employé van een ijsfabriek Naar „Trouw" meldt, is- ten gevolge van het srikhete weer het verbruik en misbruik van water enorm toegeno men. Wordt op een normale dag circa 30.000 kub. meter per dag in het dis trict Noord-Holland benoorden het IJ verbruikt, Zaterdag werd liefst twee maal zoveel, nl. 60.000 kub. meter wa ter afgetapt. Is het een wonder, dat, de druk op het water in de leidingen met moeite gehandhaafd kan worden? Het gevolg er van is, dat verschillende per celen in de Zaanstreek op de tweede verdieping geen water hebben en dat de randgebieden, zoals Enkhuizen en Volendam vrijwel van drinkwater ver stoken zijn. Als men gedurende deze warme dagen voortgaat met het ver morsen van zoveel water, zal dit on herroepelijk tot gevolg hebben, dat de randgebieden geheel zonder drinkwa ter komen. In de Zaanstreek, waar de druk in normale tijd 2530 meter bedraagt, heeft men thans met de verschillende pompinstallaties te Wijk aan Zee, Cas- tricum en Bergen, ten behoeve van het gehele gebied van Noord-Holland be noorden het IJ, met een kleine uitzon dering voor Den Helder, dat gedeelte lijk door deze stations voorzien wordt, geen hogere druk dan vijftien meter kunnen krijgen. Indien de inspecteurs van het Pro vinciaal Waterleidingsbedrijf in Noord- Holland een overtreding constateren, zal onherroepelijk met krasse maatre gelen worden ingegrepen. Zwaag. 2 Juni 1947. Vroege aardappelen 701.22; Spinazie 17—21; Postelein 16—33; Snijbonen 1.90; Peulen 1.60—1.70; Tomaten 3.10, alles per 100 kg; Radijs 7.80; Rabarber 10— 15, p. 100 bos: Sla 12.40-22.80; Bloem kool 2464; Komkommers 7982, al les per 100 stuks; Aardbeien 1.00—3.20 per 100 kg. sum aan Nederlandse, Engelse en Fran se oorlogsvliegers decoraties had. uit gereikt. Tijdens de begrafenisplechtigheid van den vlieger Dobbe te Hoorn werden drie aanwezigen door de hitte bevan gen en j.l. Zondag op een adspiranten- dag van het K.N.G.V. te Blokker waren er maar liefst 18 kinderen, die het zo danig met de warmte te kwaad kregen, dat zij flauw vielen. Inmiddels bereik te ons het eerste bericht van een geval met dodelijken afloop, n.l. uit de Wie ringermeer. Het mensdom begint inderdaad te ver langen naar een verfrissend buitje, dat vooral zegenrijk zal werken voor de land- en tuinbouw, want in bepaalde streken van de provincie dreigt de droogte van nadeligen invloed te wor den op de ontwikkeling van de ge wassen des velds. In een artikel over de ontwikkeling in Nederlands-Indië geeft de Times uitdrukking aan de vrees, dat in deze moeilijke periode van hervorming de Britse belangen minder in acht zullen worden genomen. Het blad herinnert er aan, dat de commissie-géneraal voor haar vertrek naar Den Haag een zeer belangrijk memorandum aan de republikeinse de legatie heeft overhandigd, waarin met nadruk wordt gewezen op de nood zaak van nauwe en oprechte samen werking van Indonesische zijdé vol gens bepaalde lijnen. Alle punten in deze nota, zo vervolgt de Times, wa ren van urgent belang, „doch blijkbaar zijn de Indonesiërs op dit ogenblik meer gericht op het behalen van voor deel uit de rechten, verkregen bij het iccoord van Linggadjati, dan op het na komen van verplichtingen, welke zij anderzijds op zich hebben genomen. Vooral him houding ten opzichte van het grotere plan tot een Indonesische Unie bewijst, dat zij geneigd zijn de andere delen der federatie te over heersen. Denkend aan hun eigen moei lijkheden in Voor-Indië en Birma, kunnen de Britten de pogingen van hun Nederlandse bondgenoten om op vredelievende wijze het Indonesische nationalisme te kanaliseren tot geor dende vooruitgang niet anders dan met sympathie en belangstelling bezien. Voor veiligheid en welvaart in Zuid- Oost-Azië, waarbij Engeland niet min der dan Nederland betrokken is, kan niet worden gezorgd zonder politieke en economische opbouw van Neder lands-Indië. Het herstel van de nor male handel met dit gebied zou aan vele tekorten, waaronder de wereld thans gebukt gaat, een einde maken. Er staat voor de Britten in de vorm van investeringen in Indië zeer veel op het spel en men is hier bezorgd, hetgeen de Nederlandse autoriteiten ongetwijfeld reeds weten, dat in de moeilijke overgangsperiode de 'itse belangen, niet in theorie, doch in de practijk, minder dan de andere in acht zullen worden genomen. Op econo misch en politiek gebied zijn er geen moeilijkheden, die niet door een poli tiek van geduld en goede trouw uit de weg kunnen worden geruimd, en een dergelijke politiek kan met vertrouwen worden verwacht van het verlicht staatsmanschap, dat thans aan het Ne derlandse streven naar een nieuwe ba sis van overeenstemming tussen Oost en West ten grondslag ligt. 3e lammerenmarkt. Doordat de lammerenaanvoer be langrijk groter was dan op de le en 2e lammerenmarkt en omdat de lamma- renhandel voor de veekopers nog geen winsten heeft opgeleverd, was het he den (Maandag) een slechte markt. De lamineren waren gemiddeld f 5 per stuk minder dan vorige week en er is veel vee onverkocht van de markt ge gaan. De totale aanvoer bestond uit: 3170 lammeren f'21—f 30; 7 graskalve ren f 225—f 375; 1 koe f 450—f 500, 4' paarden f 400—f 750. Voor de levering: 19 nuchtere kalveren. De voedselnood in Mid den-Europa is een van die gevolgen van de laatste oorlog, die de grootste ellende teweeg brengt. De alarmerendste geruchten en tijdingen be reikten ons uit West- Duitsland en Oostenrijk Hoover denkt een tijdelijke oplossing te vinden in het zenden van een voedsel- vloot. De politieke munt, die uit deze toestanden vooral in de genoemde gebieden wordt geslagen is groot. Ook Frankrijk heeft met een ernstige voedselcrisis te kampen enin ons land is de toestand nu ook niet zo bijzonder rooskleu rig. Natuurlijk tevreden hei en dankbaarheid sieren de mens, maar wij consta teren ondanks dat, dat t er de laatste maanden niet beter op geworden is. Het vleesrantsoen werd enigt tijd terug weer verlaagd De bakkers deelden kort geleden mede, dat het niet meer mogelyk is brood te verstrekken zonder dat daarvoor bonnen worden ingeleverd.... Het mag n.l. wel als algemeen be kend worden veronder steld, dat in gezinnen mei veel kleine kinderen min der brood werd gekocht dan waarop de bonnen recht gaven, dat was even eens het geval bij ouden van dagen. Deze factoren plus da werkvoorraad, waarmee de bakkers na de bevryding begonnen wa ren de oorzaak, dat men wel eens brood zonder bon kon leveren. Voor gezinnen bestaande uit meerdere volwassenen wat dit een ware uitkomst, daar men zich op deze manier be hoorlijk van brood kon voorzien. Die uitkomst is nu weggevallen en dit heeft het aantal zorgen, waar mede de huisvrouw heeft te kampen, met een zeer ernstige verhoogd. Wij zei den bet reeds, wij wensen niet als ontevreden men sen te worden beschouwd doch constateren slechts en spreken de hoop uit, dat in het najaar met de nieuwe oogst de graanpositie zo zal worden, dat we niet meer een karig afgeteld aantal boterhammen op ons bordje krijgen, doch het illes weer wat rovaler zal worden Overigens stonden we dezer dagen voor de éta lage van een winkel in de Amsterdamse City weer eens „van aangezicht tot aangezicht" tegenover een originele cocosnoot en een prachtige roodbruine ana nas. Herinneringen uit on ze jeugdjaren schoten ons te binnen en wij dachten aan die leuke ogenblikken als vader Zaterdags met een cocosnoot thuis kwam en wij hem (we spreken over de noot) met een ha mer stuk mochten slaan om elk een mondje van dat heerlijke cocosnat te kun nen proeven en wij dachten zo, dat dan ,de hedendaag se jeugd toch maar heel wat te missen heeft Natuurlijk zijn er nog wel zaken waarvan ja heerlijk kunt smullen. V zag ze waarschijnlijk ook in de etalage van uw vis winkel. Ik doel op de go- rookte paling. Maar dat gaat de neus of beter de mond van den gewonen man wel voorbij De prij-i zen waren eerst van over heidswege vastgesteld, maar niet naar de zin van de heren vissers. Zij staak ten. De overheid gaf toe. De prijzen zouden vrij zijn mits deze door de visserij*^ organisaties op redelijke wijze zouden worden vast gesteld. De resultaten ia-< gen en liggen ter uwer be oordeling. We zagen eerst cijfers van f 5—f 7.50 per pond, thans zijn ze ge daald tot f 3.50—f5 per pond Een gezin met middelmati ge inkomsten moet zich dus van dit smaakvolle voedsel onthouden. Wij spraken tegenover een vishandelaar onze verwon dering uit over deze prij zen en zeiden voor dat geld nog wel wat anders te kun nen kopen. De man gaf ons groot gelijk. Een geluk bij een ongeluk is ten slotte, dat we voor de nieuwe haring niet zoals vorig jaar veertig centen, maar slechts drie stuivers be hoeven te betalen. En daarmede zullen we dai -maar tevreden zijn.... W. K. Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve Vader, Behuwd-, Groot- en Overgroot vader, de Heer A- RENTENAAR, in de ouderdom van ruim 82 jaar Uit aller naam: M. RENTENAAR. Alkmaar, 3 Juni 1947. Stationsweg 158. Enige en algemene kennisgeving- DANKBETUIGING. M,et deze betuigen wij, mede namens wederzijdse ouders, onze hartelijke dank voor de zeer vele blijken van belangstelling bij ons huwelijk onder vonden. P- C. A. DE JONG I. A. M DE JONG— CHRISTOFOLI. Alkmaar, Juni 1947. Gevraagd: WERKSTER voor 2 x halve dag (voor middag) per week- G. GEUS, Groothandel, in Tabaksfabrikaten, Alkmaar, straat 13 Magdal enen- Gevraagd flinke zelfstand. HULP in de huish voor d. en n. was buitenshuis, kl- gezin met huisel. verkeer. Mevr. ROMIJN, Spoor straat 45. N.V. Mij tot Uitvoering van Zuiderzeewerken vraagt voor baar kantoor te Edam voor spoedige indiensttreding STENO-TYPISTE. Sollicitaties (schriftelijk) aan den Heer P. N. EM MER. Math. Thinxgracht 9, Edam. Gevraagd een SCHEEPSBOUWER en een BANKWERKER. Kennis van electrisch las sen gewenst- Fa. BRUIN en ZONEN, St. Pancras. Dame alléén biedt GEZELLIG TEHUIS aan- Brieven onder No. 78 bureau van dit blad. HOTEL v d. GARDE, Schoorl, zoekt voor het seizoen FLINKE JONGEN voor opleiding tot kok- Ook gevraagd JONGEN voor tuinwerk en andere werkzaamhedin. Wij hebben aan te bieden WONINGEN in Hoorn. Delfzijl, Bols- ward, Goes en Enkhuizen in ruil voor woningen in Alkmaar of omgeving- Brieven onder No 388 bureau van dit blad. De ondergetekende C. OUDES, zal ten overstaan van den notaris Mr. J. G. C- ZIJNEN te Alkmaar op Donderdag 12 Juni 1947 des voormiddags te tien uur, in het hotel „Centraal" aan het Hof plein te Alkmaar, in het openbaar verkopen enige goed onderhouden meubi laire goederen, w.o- enig antiek als Delfts blauw. Staart- en Stoelklok, enz. Te bezichtigen Woensdag 11 Juni a.s. van 25 uur des namiddags. Inlichtin gen bij C- OUDES, Nic. Beetskade 65. Alkmaar FRIESCHEWEG 4 - ALKMAAR "£1.4237 Plamuur Stopverf Carbolineum Black-varnish Gips Verdronkenoord 103 Alkmaar GEVRAAGD en H. ECKMANN, Corsetfabriek, Oudegracht 285, Alkmaar. WASSERIJ „DE LELIE", Fa. C. VEER, BERGEN, vraagt zo spoedig mogelijk voor de Mangel-afdeling en de Persafdeling en Tevens kan een goede geplaatst worden. Aanmelden aan de fabriek dagelijks tussen 85 uur; te Alkmaar na 5 uur Zeglis 24. Worden met eigen auto van Alkmaar gehaald. bij de Collectrice Wed. P. N- BRUIN—v. d IDSERT, Breedstraat 51 ALKMAAR. De laatste trekking betaalden wij uit op 12811 x 10 6375,00. Voor 2 en 5 dagen, p r ij z e n f 17.50 en f 12.50 per dag en per persoon. Reis- en verblijfkosten voor onze rekening. InlichtingenNi euwlander singel 69, Telefoon 3220, ALKMAAR DE-NIEUWE-BONNEN-ZIJN-ER om U op de vlugste wijze het beste te leveren, dat onder de gegeven omstandighedan moge lijk is. VEREENIGDE BRANDSTOFFENHANDEL N.V. Hoofdk- Noorderkade 2, Bijk. Laat 211 TELEF. 4141/4142 ALKMAAR. Oil Oil Oil OII Oil OII OIIOIIOII OII ON OH 15 woorden 75 cent, elk woord meer 5 een, CD 11 CD I C11 CD 11 C_> 11 CD 11 CDHCDI)Cr>"f->"Q" ^11

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 4