MONICA CHEFAROX oeilijke uitwedstrijden voor Helder en Alkm. Boys Het bouwplan 1947 HET SCHIP DAT NIET VERGAAT DE PAMPUS-PIRAAT Icmaria kan nog niei promoveren Spanning in hoogste regionen Amerika moet zich wapenen DE 34® RONDE VAN FRANKRIJK 2 r yyLr Voetbalprogramma voor Zondag a.s. EEN BOLLEBOOS J Lunapark als deviezenbron Voor de Zondag door J. D. VAN EXTER FEUILLETON Verloofd. Hoe meer het einde nadert, hoe groter de spanning wordt! Dat zien we bijvoorbeeld bij de promotie wedstrijden 3e klasse, waarbij Hel der, Alkm. Boys, Kinheim en J.V.V. betrokken zijn. Deze Zondag kan beslissend zijn voor een of twee clubs, deze Zondag betekent mis schien een „op of er onder". En dus zullen de betreffende clubs zich tot 't uiterste inspannen, zich geheel ge ven. Maar tegelijkertijd zullen de zenuwen een nog groter aandeel hebben in de wedstrijden dan vori ge weken het geval was. En wie zou er met al die vreem- factoren nog een zuivere voor- elling kunnen doen? Wij wagen er niet aan! aar is dan allereerst Kinheim jder. Leek het er na de eerste pro- jtiewedstrijden op, dat Kinheim de vakste van de vier zou zijn, de vol- nde weken hebben anders geleerd speciaal de vorige week is wel tot 'ting gekomen, dat de Kinheimers ->er een zeer voldoende techniek be- ihikken en dat ze uiterst gevaaarlijke tsiders zijn. Hun verliespunten zijn zaak, dat ze iets achterop zijn ge- aist, zodat morgen voor hen de atete kans is aangebroken. Maar dat niet zeggen, dat zij morgen zul- n verliezen. Verre van dat. De ontmoeting van Helder zal mis- hien een der beste van deze serie orden. Want Helder beschikt ook er een goede techniek en de psycho tische omstandigheden mogen voor elder iets gunstiger zijn, veel ver- bil maakt dat niet uit, temeer niet, aar Kinheim het voordeel van eigen •ingeving heeft. Twee technisch behoorlijke ploegen, elkaar vrijwel in evenwicht hou- 01! Kinheim, uw laatste kans!" Hel- uw kans, om nog steviger op de nste plaats te komen! fe lost deze puzzle op? !iker de laatste kans krijgen de Alkm. Bopys, die na het goede be- eigenlijk steeds iets teleurgesteld bben. Het rammelt daar in de ach- hoede ondanks 't fraaie werk van «Iman Kramer. En de voorhoede is et productief genoeg; of liever, zij niet verrassend genoeg. Die Boys moeten op bezoek bij I.V. dat aardig meespeelt en zich thuis iet gemajckelijk laat kloppen. Kin- leim heeft er echter een kans op ge- misschien, dat de Boys de kans ook krijgen en die benutten. de andere afdeling speelt Alcma- rlhaar voorlaatste wedstrijd voor de /romotie, maar de Alkmaarders kun- morgen nog geen kampioen wor- Immers, al zou H.B.C. ook verlie st van D.E.C., dan is er nog altijd 'n mees lopende van H.B.C. tegen de tederlaag tegen Holland. H.B.C. heeft tamelijk geprotesteerd tegen beide 'oor Holland gemaakte doelpunten en lang dat protest nog niet behandeld is, kan er nog van alles gebeuren. Intussen moet Alcmaria morgen tanen afrekenen met Holland. Er is Isnoeg krachtsverschil, om een Alk- Bsrse zege te kunnen verwachten, de Alkmaarders zich geheel ge- ttC. ontvangt D.E.C. en na alles •Wie gezien hebben in vorige ont- itttigen, lijkt ons het krachtsver- Mi wel zeer gering. Een gelijk spel hoort niet tot de onmogelijkheden, ft de vierde klasse is het feestvie- lendp B.K.C. vrij en kan afwachten, de wedstrijd Ahrends-Purmerend 'erloopt. De verliezer heeft natuurlijk Seen kans meer. Hetzelfde is het geval met Schagen, rustig kan afwachten. Maar we Henen, dat Schagen vrij zeker kan tin van een prolongeren van het der- óeklasserschapü In de laagste regionen van de K.N. 'B. is de strijd om het bestaan nu jok aangevangen. Clubs uit de Noord- 'ollandse afdeling liggen op de loer. "n een arme vierdeklasser te ver dingen en zo zien we o.a. dat het Wsmaarse A.F.C. de reis naar S.E.W. fflaakt, dat Strandvogels thuis speelt '!Sen T.H.B. en dat Alkmaar haar «achten zal gaan meten met Berdos. MOEILIJKE UITWEDSTRIJDEN En tenslotte nog promotiewedstrij den voor reserve-elftallen. Alcmaria II speelt thuis tegen H.V.C. II en Alc maria III gaat op bezoek bij T.O.G. III. We wensen de Alkmaarders veel succes! OM DE LANDSTITEL Er wordt door de districtskam pioenen rustig en lustig doorgevoet bald in de week. Nauwelijks zijn de spelers van de ene sensatie beko men, of de andere wacht al weer. Net heeft Ajax een flinke klap ge had in Den Bosch of de Amsterdam mers nemen revanche. Terwijl Hee renveen zo stiekum weg door gaat met het verzamelen van punten en terdege blijkt mee te tellen in de strijd om de nationale titel. Waar die uiteindelijk terecht zal ko men is met geen mogelijkheid te be palen. Deze voorbije week speelde Ajax thuis tegen B.V.V. en won met 20, een overwinning, die verdiend was, maar die met grote inspanning werd behaald. Heerenveen maakte korte metten met N.E.C. en profiteerde van een paar belangrijke en beslissende minuten, waarin een achterstand in 'n voorsprong werd omgezet. Terwijl Blauw Wit in het Stadion tegen M.V. V. met een tweede gelijk spel genoe gen moest nemen. Het gevolg van een en ander is, dat Heerenveen fraai aan de kop gaat zoals de stand laat zien' Rigtersbleek Zwolse Boys Tubantia Rheden 2 1 1 1 1 1 Heerenveen Ajax M.V.V. N.E.C. B.V.V. Blauw Wit 4 4 4 4 2 2 2 2 1 1 3 X 1 5 1 5 3 2 3 1 2 2 2 Het programma voor het komende week-end luidt nu aldus: Ajax-Blauw- Wit; M.V.V.—Heerenveen: N.E.C.— B.V.V. De Amsterdamse I ontmoeting op Za terdag zal natuurlijk zeer spannend worden en voorlopig durven we geen winnaar noemen. Ajax mag iets mooi er spelen, de Blauw Wit-achterhoede is veel solieder en zal zich niet ge makkelijk laten passeren. Heerenveen zal veel moeite hebben in Maastricht; als de Friezen weer een bevlieging krijgen, wordt M.V.V. ge klopt. En het is de vraag of het wat weke N.E.C. opgewassen is tegen de Zuidelijke onstuimigheid van de Bos schenaren, Maar spannend is deze competitie wel. Om het Eerste klasserschap. Wat de promotie-wedstrijden om een plaatsje in de eerste klasse be treft, het volgende: K.F.C. is vrij en, wacht af, wat Zee- burgia thuis zal doen tegen Emma. In een gelijk spel voor de Koogse nog een kans, al zijn ze theoretisch na tuurlijk ook na Zondag nog niet kans loos. Voorlopig heeft Emma de beste papieren. Voor Zondag zijn vastgesteld Zwolse BoysTubantia en Rigtersbleek Rheden. V.U.C., in afdeling H, stelt wat te leur. De Hagenaars waren op papier favoriet, maar twee nederlagen in de promotie hebben hun kansen vrijwel tot nul gereduceerd: S.V.V. 2 2 4 Exselsior 2 1 12 V.U.C. 2 2 Zondag wordt VUCSVV ge speeld. De kwinnaar is de enige con currentie van Excelsior. In het Zuiden is de stand geworden: De Valk 3 2—14 T.V.V. 2 1—12 T.S.C. 3 1—22 Vastgesteld is T.S.C.—R.K.T.V.V. Als de thuisclub verliest, is ze verder kansloos. Generaal Lawton Collins, directeur van de voorlichtingsdienst van het Ame rikaanse departement van oorlog, heeft tijdens een congres van de vereniging van reserve-officieren o.m. verklaard: „De V.S. moeten 1.750.000 manschappen cnmiddellijk beschikbaar hebben op de dag van een eventuele mobilisatie. De V.S. bezitten thans zes divisies, terwijl Rusland er 200 kan opstellen zonder nog rekening te houden met 100 divisies uit de satelliet-landen. Wij beschikken over 4000 vliegtuigen, de Russen over meer dan 10.000". Collins vestigde de aandacht der offi cieren ook op een toekomstige oorlog, „waarin van alle middelen gebruik ge maakt zal worden, waarvoor de oorlog voerenden tot nu toe zijn teruggedeinsd. Tenslotte wees Collins nog op de nood zakelijkheid om de Amerikaanse mili taire politiek met de buitenlandse in overeenstemming te brengen. BRUSSEL RfJSE^,^2 MAUBEUGE^ j ROCRÖP SEDAN" vlu^Semburg >T. BRIEUC, pontivy\ bPARUS \REOON J8 JNANTES LES SABLES^ D'OLONNES= &LA ROCHELLE 17 ÏROYAN DATA etappe; AFSTAND 25 JUNI 1 236 km 26 2 182 27 3 299 28 4 223 29 5 248 30 RUST i JULI 6 249 t.m 2 7 172 3 e 185 4 RUST 5 9 217 JMt 6 10 255 7 9 RUST 9 !1 225 R.m 9 12 174 10 13 172 11 14 253 12 RUST 13 ts 195 R.m 14 16 195 15 17 278 16 18 246 17 RUST 18 19 139 t.m 19 20 240 20 21 267 TOTAAL 4.650 k,m. straatsburg! BELPORtfJ L MONTPELUER^ 13, 7 7 57 d?APE GRENOBLETl/8 BR1ANCONJ 9ARCEL0NETTEJS _9\ D1GNE®! j OiDPC RUSTPLAATSEN VPELTI-4743V carcassonne J4 Emma Zeeburgia K,F,C, In het Oosten 1 1 - - 2 11 2 2 2 heeft Tubantia ver leden Zondag een veer gelaten door een gelijk spel tegen de Zwolse Boys. Kampioenschap van Nederland: Ajax- BlauwWit; MVVHeerenveen; NEC —BW. Promotie 2e klasse: Zeeburgia Emma; VUCSVV; Zwolse BoysTu bantia; RigtersbleekRheden; TSC RKTW. Promotie 3e klasse: AlcmariaHol land (J. J. H. Meijer); HBC—DEC (L. Horn); KinheimHelder (F. Hooge- woonink); IVVAlkmaarse Boys (E. H. Crabbendam). Promotie 4e klasse: AhrendsPur- merend (D. Miezerus); DCSJOS. Promotie Noord-Hollandse afdeling: AlkmaarBerdos (H. Bloemberg) SEW—RKAFC (G. Volten); Strandvo gelsTHB A. Houtman) Competitie le klasse: EmmenVelo- citas. Competitie 4e klasse: UitgeestVi tesse '29. De zestienjarige Kees Ruygh heeft het bestaan in vier jaar de eind streep op het Haarlemse Gymna sium te bereiken, zo lezen wij in het „Haarlems Dagblad". Als jon gen van twaalf begon hij zijn mid delbare studie aan de HBS-B op het Santpoorterplein, waarna hij, in overleg met zijn leraar, naar de derde klas van het Gymnasium overstapte. Een vervroegde over gang naar de vierde en vandaar normaal naar de vijfde klas bracht hem binnen de drie jaar, nadat hij de eerste schreden in de klassieke scholing had gezet, reeds in de eindklasse. Met vijf tienen en air laagste cijfer een zeven deed Kees eindexamen. Het Nederlandse lunapark in Egyp te, dat geëxploiteerd wordt door de verenigde amusementsbedrijven en ongeveer 5 vrije exploitanten maakt in Egypte goede zaken en belooft daardoor een welkome deviezen- bron te worden. In den beginne hadden de exploi tanten met moeilijkheden te kampen, want toen zij in Alexandria aan kwamen moesten zij 6 weken wach ten voor zij aan de slag konden, waarschijnlijk omdat de desbetref fende vergunning nog niet was afge komen. De organisator van het lunapark, de heer Ali Hassan gaf de onderne mers per man 5 pond per week voor schot, zodat zij niet in geldverlegen heid kwamen te zitten. Bovendien bleken enkele machines niet bruik baar in Egypte te zijn, zodat andere motoren en leidingen enz. dienden te worden aangeschaft. De Egyptena- ren verkochten toen deze benodigd heden op crediet aan de Nederlan ders. Op 5 Juni werd het lunapark te Alexandrië geopend onder grote be langstelling. Nederlandse en Egyptische vlaggen wapperden bij de opening op het terrein. Het bedrijf floreert 3 a 4 keer beter in Egypte dan in Neder land en men telt dagen van 22000 be zoekers. De heer Van Vliet, lid der Tweede Kamer, heeft de volgende schriftelijke vragen gesteld aan de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting: 1. Wil de minister mededelen, wel ke wijzigingen hij heeft aangebracht in het aanvankelijke bouwplan 1947 en welke overwegingen daartoe aanlei ding zijn geweest? 2. Is het waar, dat voor alle wonin gen, behorende tot het bouwplan 1947, vóór 1 Juli a.s. aanbesteding moet plaats hebben? Zo ja, wat is daarvan de reden? 3. Is de minister niet van oordeel, dat de plotselinge overmatige veelheid van aanbestedingen de concurrentie- factor bij de aanbestedingen vrijwel geheel zal uitsluiten en dus de in schrijvingsbedragen aan de hoge kant zullen komen te liggen? Welke maat regelen heeft de minister daartegen genomen of denkt hij daartegen te ne men? 4. Heeft de minister de zekerheid, dat er voldoende materialen en ar beidskrachten aanwezig zijn of althans op korte termijn ter beschikking zul len komen om een vlotte bouw van de vóór de le Juli a.s. aanbestede wonin gen te verzekeren, zodat teleurstellin gen op dit punt worden voorkomen? Wat een angsten staat een mens al niet uit. Eigenlijk zijn wij geen mo ment zonder angst. Permanent vrezen wij iets te verliezen, ergens niet in te slagen, iets of iemand te moeten af staan altijd zijn wij bang dat de springvloed van het leven over ons nietige scheepje heen zal slaan en het verzwelgen. Al ons doen en laten wordt in laatste instantie misschien wel bepaald door de angst te vergaan. Geestelijke en letterlijke atoombom men bedreigen ons bestaan van uur tot uur. Een kinderarts drukte het on langs zo uit: „Het is voor ons altijd weer zo'n raadsel dat een kind, dat vandaag nog sterk en gezond buiten speelt, morgen doodziek kan zijn." En te midden van al die angst om te vergaan of te verliezen staat daar dan eensklaps als een rots in zee dat sobe re verhaal uit Marcus 4: „Op de avond van dezelfde dag zeide Hij: Laat ons oversteken. Zij lieten dan de schare gaan en namen Hem zoals Hij was in het schip mee; er waren nog andere vaartuigen bij. En een zware storm stak op, de golven sloegen over het schip heen, zodat het reeds volliep. Intussen lag Hij op de achtersteven, het hoofd op het kussen, te slapen. Maar zij maakten hem wakker en zei den tot Hem: Meester, bekommert Ge er U niet om dat wij vergaan? Hij ontwaakte, bestrafte de wind en zeide tot de zee: Zwijg, wees stil! Hierop ging de wind liggen en werd het zeer stil. En Hij zeide tot hen: Hoe zijt gij zo bang? Waarom hebt gij geen ge loof? Toen werden zij zeer bevreesd en zeiden tot elkander: Wie is Hij Copyright R.D.P. toch, dat zelfs de wind en zee Hem gehoorzamen?" We kunnen allerlei bespiegelingen aan dit verhaal van de storm op zee vastknopen, stichtelijke en weten schappelijke, we kugnen discussiëren over de mogelijkheid om natuurwet ten al of niet te doorbreken en wat dies meer zij, maar dan zijn we nog altijd niet verder dan het omhulsel er van doorgedrongen. Kan het? Kan het niet? Die in de hemel is zal lachen, zolang wij dergelijke kinderlijke vragen stellen. In Zijn Rijk, dat niet met de maatstaven van deze wereld rekent, geschiedt het, en daarmee uit. Ieder die ooit ook maar iets met den groten Stormenstiller te maken heeft gehad zal het dankbaar getuigen. De storm steekt op, de golven slaan over het schip, een S.O.S. kreet klinkt op uit de diepte, met recht S. O. S.: „Save our souls!" Red onze zielen! maar dan is daar de Stem van het volmaakte vertrouwen, dat zich rus tig te slapen legt, terwijl alles op het spel staat: Hoe zijt gij zo bang? Waar om hebt gij geen geloof? Op het geluid van die Stem bedaart het, dat vreselijke stormgeloei. Het is dezelfde Stem die als kind, met de zelfde heilige verwondering, vroeg: Wist gij dan niet dat Ik moest zijn in de dingen Mijns Vaders? Hij leeft van uit het vanzelfsprekende, onvoorwaar delijke vertrouwen op den Vader, het vertrouwen dat geen aarzeling, geen onrust, geen angst of weifeling kent. Het vertrouwen dat weet van 't schip dat ook in de heftigste storm niet ver gaat, omdat het niet vergaan kan: de Vader immers staat aan het roer? Met Hem aan boord kan ieder schip een Ark van Behoud worden, dat on verwoestbaar blijft, ook wanneer alle sluizen des hemels en der aarde wer den geopend. Dat wij van huis uit be vreesd zijn in de storm is geen won der: Wij leven en varen immers in schuld, en een slecht geweten maakt angstig. Misschien is die schuld zelf wel de gevaarlijkste aller stormen. Ek toch, en toch de Stem deelt ons de heerlijkheid mee van het verlossings lied: Maar Uw liefde en geduld Is veel groter dan de zonde Die ik in mij heb bevonden. Dat maakt de wateren stil. beschermt uw maag, yofrnt géén nieuw maagzuur (Ingezonden mededeling) NAAR HET ENGELS VAN BERTA RUCK DOOR: J. JORISSEN I. „Kom, tob nu nog maar niet", zei ik opgewekt, hoewel ik mij geenszins opgewekt voelde. „Je weet, dat je keel wat waard bent, omdat je accent '«veel verschilt van dat van de mees- k#. Het moet, dunkt me, soms een '«krik zijn voor de klanten in de '«'k, waar je bent, als daar iemand «innen komt met de houding van Markiezin en dan, als ze haar wat Vragen, zo plat praat, dat het hun «ten pijn doet. Al zou je dus je plaats °'J Chérisette verliezen, krijg je, zo- ™'a je voet beter is, stellig een goede P nats terug. Tot zo lang zorg ik voor ens tweeën. En wat zullen we ni en? Komt juffrouw Skinner nog te US. om voor ons te koken?" „Neen, je weet toch nog wel, dat je ar "vanmorgen verlof gaf om weg te blijven. Ze had immers een begra fenis in de familie". ,Dat is waar. Ik had het helemaal vergeten. Nu, dan zal ik wel wat klaar maken". Toen ik ons donker keukentje binnen ging, zag ik iets, waar mijr. cog bij mijn thuis komen niet opge vallen was: een brief op de mat in het portaal. Hij was zeker uit de brie venbus gevallen. Ik raapte hem op. Mijn adres stond er op. Toen ik de Zuid-Afrikaanse postzegel zag. zonk het hart mij helemaal in de schoe nen. Ik had een voorgevoel, dat mij nog meer narigheid wachtte. De brief was van mijn broer in Kaapstad, die nooit veel meer dan een prent briefkaart stuurt met de Kaap de Goede Hoop er op of iets dergelijks, tenzij hij in moeilijkheden is en geld nodig heeft. Met een zucht haalde ik de brief uit de enveloppe, en mijn oog viel toevallig op de laatste volzinnen. >-Je moet het geld voor mij zien te krijgen, oudje. Je weet er wel raad op. Vandeleur leent het ons stellig; hij zou alles voor je doen. Ik weet zijn tegenwoordig adres niet, anders zou ik hem zelf geschreven hebben. Ik zit absoluut aan de grond. Stel het dus niet uit. Het beste is, dat je tele grafisch honderd pond stuurt aan de Bank hier". Honderd pond? Hij had evengoed „een millioen" kunnen zeggen! Wat zou er aan de hand zijn? Ik nam de brief mee naar mijn slaapkamertje en las hem, op mijn veldbed gezeten, ge heel door.... In vijf minuten wist ik er alles van. Het was de oude geschiedenis, alleen erger dan ooit te voren. Jack is in moeilijkheden, schulden zijn het. Als hij binnen zes weken niet betaalt, dreigt hem iets, wat zegt hij niet. Het moet iets met zijn kantoor te maken hebben. Ja, meneer Dundo- nald heeft gelijk. Ik heb geen hoofd voor zaken. Ik duizel bij de gedachte wat het wel zijn kan, waar hij op doelt. Het kan toch niet betekenen, dat Jack, mijn eigen broer, vaders enige zoon, een Trant, oneerlijkheid gepleegd heeft met de hem toever trouwde fondsen? Neen, dat kan niet. En toch Maar hoe kan hij voorstellen, dat ik Sydney Vandeleur om het geld zou vragen, zelfs al wist ik, waar de Van- deleiürs op het ogenblik waren! Ik zou het nooit kunnen doen, maar wat dan? Ja, één kans was er, om aan het geld te komen. Het was mij, alsof ik op dat ogen blik in vurige letters boven de daken geschreven zag: „Vijf honderd pond!" Die vijfhonderd pond betekenen niet alleen, dat juffrouw Trant, typiste, op eens uit haar moeilijkheden is en dat de arme Cicely, niettegenstaande zij waarschijnlijk haar betrekking kwijt is, alles kan krijgen, wat zij nodig heeft, maar dat ook onze naam voor schan de bewaard blijft, en mijn arme stum per van een broer met zijn zwakke karakter gered wordt. Dat onzinnige voorstel van de Baas is juist op het juiste moment geko men. Wat er achter zit, kan mij niet schelen. Ik weet alleen, dat ik het nu niet meer kan afslaan. Wat het geven moet, weet ik wel niet, maar ik wil daar vooruit niet over tobben. Ik moet die honderd pond voor Jack zien te krijgen, en dit is de enige uitweg, die ik zie. Ik heb ons avondeten naar binnen gebracht en eens gelachen om het treurige gezichtje van Cicely en haar arnica-compressen. „Cis. kom wat overeind en proef eens van die ham met eieren. En hier heb ik wat ingemaakte kersen en wat Devonshire-room, om er bij te eten. Eén voordeel van een huishou den zonder man, lach nu, alsjeblieft, is, dat wij tenminste kunnen eten, wat we willen en niet genoodzaakt zijn, avond aan avond van die afschuwe lijke, vette lamscoteletten of bief stuk met aardappelen te verorberen. En ik heb een half flesje wijn mee gebracht, geen Veuve Emu deze keer, maar echte, goede Bourgogne, om ons wat op te vrolijken". „Maar schat!" protesteerde Cicely en keek mij verslagen aan. want zij wist evengoed als ik, dat ik dat niet van mijn gewone inkomen had kunnen doen. „Geniet er maar gerust van. Ik kan het me heus permiteren". „Neen, dat kun je niet! Je kunt nau welijks rond komen van je geld en je weet, dat je hoed helemaal verre gend is, en dat je mij gisteren nog verteld hebt, dat het er niet bij je aanzat, om een nieuwe te kopen. Je weet, dat je geen sou op zij hebt kunnen leggen voor omvoorziene om standigheden. Je zei zelf „Ja, gisteren, maar ik heb na van daag nog andere fondsen". „Wat zeg je? En je hebt er niets van verteld, toen je thuis kwam! Hebben Waters en zoon je werkelijk opslag- gegeven?" „Ik krijg er werk bij", zei ik kort af Toen trok ik een houten stoel naast de rustbank, waarop Cicely lag en legde er een schone handdoek op bij wijze van tafellaken, eer ik er haar blaadje op zette. „Ja, vandaag heb ik het baantje er bij gekregen. Het betaald goed ook. Van morgen af gaat het salaris in". HOOFDSTUK IV. En wanneer denkt u, dat het „en gagement" bekend gemaakt moet wor den? Dadelijk?" Dit was het eerste, wat de Baas mij vroeg vanmorgen, nadat ik op bedees de toon hem gezegd had, dat ik zijn voorstel aannam. Na die wanhopige brief had ik geen andere keus ge had. „Dadelijk?" bracht ik er verschrikt uit. „O, maar dat gaat niet! De men sen zouden het zo zo gek vinden". ,Ik had moeite, om niet in een ze nuwachtig lachen uit te barsten. „Gek? Wat is er voor geks aan?" zei de Baas scherp, alsof hij niets vreemds zag in het hele geval. Maar hij weet wel beter. Hij moet wel we ten, dat het een beetje wonderlijk zou zijn. Wat kunnen de mannen toch een 'enzin beweren en doen, alsof het niet zo gek was, terwijl wij onmogelijk kunnen bewijzen, dat hun beweren onzin is. Het zeggen is nog al, dat wij, vrou wen, moeilijk te doorgronden zijn, maar wij zijn juist eenvoudig en eer lijk. Wat moest ik van de Baas den ken, toen hij mij op bepaald knorri ge toon vroeg: (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 5