Stad en Omgeving. De tiende verjaardag van de Postfanfare Alkmaar Garnizoenstad Promotie dr. N. H. Louis De rampvlucht op Pont St. Maxence. Als de bakker met vacantie is Burgerlijke Stand Nederl. Verbond van Gerepatrieerden Uitbreiding van vervoers diensten. Nu zit hij toch in de kou Districtskampioenschappen tennis Schaakkampioenschap van Alkmaar en Omstreken De Booy zesde te Amsterdam De postbeambte als kunstenaar Stayerswedstrijden te Alkmaar Marktoverzicht Purmerend Marktberichten Vijfde lammerenmarkt Aan het eind dezer maand gaan de troepen der R. V. T. (regiment uitrus tingstroepen) vertrekken. Ze worden over het hele land bij andere onderde len gedetacheerd. Ongeveer 10 Juli komen 2000 man troepen naar Alkmaar en Schoorl, o.a. in het barakkenkamp aan de Westerweg en Bochdalekamp en het R. O. G.-ge- bouw, dat geheel gevuld wordt. In verhand daarmede ls het gebouw De Unie opnieuw gehuurd door het ministerie van Oorlog om er een Cadi- club In te richten. Onder zeer grote belangstelling promoveerde gisteren aan de Rijksuni versiteit te Utrecht de Alkmaarse arts N. H. Louis, geboren te Den Hel der, tot doctor in de geneeskunde op een proefschrift, getiteld: „Vroege Herkenning en Behandeling van den post-operatieven Shock", waaraan toegevoegd een tiental stellingen. De promotie geschiedde in de Se naatszaal waar aan de wanden de conterfeitsels van ongeveer honderd- tachtig Utrechtse hoogleraren, verte.- genwoordigend drie eeuwen van uni versitaire glorie neerschouwden op de plechtig-zwart getooide professoren van de Senatus Academicus, allen uit gedost met toga en baret, op de pro movendus en zijn paranymphen en de talrijke aanwezigen, voor het meren deel uit Alkmaar herwaarts gekomen om deze plechtigheid bij te wonen. Nadat de senaatsvoorzitter, prof. dr. P. Nieuwenhuyse het woord verleend had aan de promotor prof. dr. J. F. Nuboer, richtte deze zich allereerst tot de promovendus en herinnerde eP- aan, hoe deze zijn studie volbracht had onder leiding van prof. Ringer. Desalniettemin had spreker gaarne het promotorschap aanvaard, en hij bracht zijn hulde aan de promovendus, dat deze te midden van zijn drukke arts praktijk nog gelegenheid had gevon den voor zijn wetenschappelijke expe rimenten, in zijn lof ook betrekkende mevrouw Louis, die zich hiervoor grote opofferingen had getroost. Voorts sprak prof. Nuboer zijn waardering uit voor de dissertatie, voor het vele werk dat de promoven dus verzet had, de rijke litteratuur die hij doorvorst had en de kwaliteit van dit proefschrift, waarin de op merkelijke resultaten van een grondig onderzoek vervat zijn. Na zijn lof voor een aantal belang wekkende détails in deze dissertatie bracht spreker ook enige punten naar voren waarover hij met de promoven dus van inzicht verschilde. Deze kreeg hierna de gelegenheid zijn zienswijze te verdedigen, en de critiek van zijn promotor te beant woorden. Vervolgens gaf de voorzitter het woord aan prof. dr. A. J. P. v. d. Broek, die de derde stelling van de promovendus (handelend over de be tekenis van de musculi Lumbricales) onder de loupe nam. Ook hierop re pliceerde de promovendus. Daarna trok de Senaat zich voor korte tijd terug ,ter beraadslaging", om bij zijn terugkomst bij monde van de voorzitter te verklaren, dat de genees kundige faculteit besloten had aan <je heer N. H. Louis de waardigheid van doctor toe te kennen. De promotor overhandigde bij het uitspreken van zijn gelukwensen aan dr. Louis de bul met het grootzegel: vervolgens feliciteerden ook de andere hoogleraren de nieuwe doctor, die na afloop van de plechtigheid een re ceptie hield in huize „Molenaar", al waar de talrijke vrienden en belang stellenden de gelegenheid kregen dr. en mevrouw Louis geluk te wensen. Het is Zondag voor de Ned. Algem. Bond van Postduivenliefhebbers en haar leden een rampvlucht geworden. Zondagavond werden meer dan 90 der duiven vermist. Het is gebleken dat in de omgeving van de Belgische grens een windhoos, gepaard gaande met hevige slagregens, de duiven die vanaf Pont St. Maxence (Frankrijk) kwamen, heeft overvallen, waardoor vele duiven hun hok niet hebben be reikt. Vele duiven zijn hierdoor ver dwaald en uit hun koers geraakt. Wij doen een beroep op alle duivenvrien- den, dat, mocht men een duif opvan gen. deze direct op te geven aan on derstaande adressen: J. Kaper, levens- middelenbedrijf. Oudegracht, Alk maar; J. Huiberts, Uitenboschstraat 36, Alkmaar; H. de Jager, Ricardostraat, Alkmaar en aan M. A. Pater, Zeven- huizerlaan, Heiloo, secretarissen, resp van Alc. Victrix, Steeds in Spanning. De Postduif en Heiloo's Luchtpost. Tevens kunnen wij mededelen, dat in dp laatste ledenvergadering van de Al km. Concourscommissie is besloten het volgende programma voor africh ting jonge duiven aan te houden: 7 Juli Uitgeest, 9 Juli Zaandam, 11 Juli Am sterdam, 13 Juli Breukelen. 16 Juli Den Bosch en 20 Juli Helmond. Deze laatste vlucht zal tevens ge bruikt worden om alle duiven in te zetten voor de tbc-bestrijding. De op brengst komt geheel ten goede aan de Lighallen van het Centraal Zieken huis te Alkmaar. Uit' alles blijkt, dat in vele kringen grote belangstelling bestaat voor deze duivenvlucht. Reeds vele en mooie prijzen werden toege zegd en wij vertrouwen dat ieder mede wil werken om deze vlucht tot een succes te maken. Het kan de volks gezondheid slechts ten goede komen. Naar aanleiding van onze klacht over het moeilijk verkrijgen van brood nu zo vele bakkers met vacan tia zijn, deelt men ons van bakkers zijde mede, dat de meeste mensen eerst tegen zessen om brood komen. Zij kunnen veel beter vóór vier uur of 's morgens komen, want 's morgens wordt er weinig verkocht. Men acht het niet mogelijk dat er een bakker geweest is die om acht uur nog brood verkocht omdat de za ken om zes uur gesloten moeten zijn. De medewerking van het publiek wordt ingeroepen om de bakkersva- cantie mogelijk te maken. GEBOREN: Johanna A. M., dochter van Jacobus E. Peperkamp en M. M. Fijma. Robert zoon van Nicolaas Balvers en E. M. Mees. Antoon, zoon van Antoon Kranenburg en C. Bekelaar. GEHUWD: Johan Molenaar en Aga tha A. Balder. Johannes P. Smeets en Maria G. Hemels. Jacob H. Aaf- jes en Henny Klimp. CornelisBar- singerhorn en Maria C. Taekema. Dirk Steensma en Barendina Dujj- fetter. Men verzoekt ons opname van het volgende: Minister Lieftinck heeft aan het N. V. V. G. officieel medegedeeld, dat degene die hun R. M. in Frank rijk hebben ingeleverd, deze uitbe taald zullen krijgen. Zij moeten zich daartoe wenden tot het plaatselijke arbeidsbureau. En wel vóór 1 Juli a.s. (Nadien worden geen aanvragen meer in behandeling genomen). Zij moeten daarbij hun repatrieëringskaart waarop het inge leverde bedrag vermeld staat, mee brengen. Eén en ander geldt alleen voor hen die gedwongen te werk werden ge steld. In de zomerdienst van 1 Juli tot 8 September worden in de dienst tussen Alkmaar en Warmenhuizen enige treinen ingevoegd. Dagelijks Alkmaar vertrek: 10.20, 14.20, 20.20; Schoorl aankomst 10.40, 14.40; 20.40; Warmenhuizen aankomst 10.51, 14.51, 20.51; Terug Warmenhui zen vertrek 11.26, 15.26, 21.29; Schoorl vertrek 11.36, 15.36, 21.39; Alkmaar aankomst 11.56, 15.56, 22.03. NA 7 54 JAAR WEER THUIS. De heer J. Ruiter, Stationsweg, die na een verblijf van ruim zeven jaar in Indië bij de marine-vliegdienst, is dezer dagen weer in zijn ouderlijk huis weergekeerd. Harmonie Theater, 8 uur: Jaren van scheiding (14 jaar). Victoria Theater, 8 uur: -Haal Paul Temple erbij (18 jaar). Cinema Americain, 8 uur; Vlammen over San Francisco (18 jaar). Alkm. Bioscoop Theater, 8 uur: De graaf van Monte Christo (2-weekse film). Ie deel: Edmond Danté's (14 jaar). Voor den politierechter had zich te verantwoorden C. W. uit Broek <jj> Langendijk, die in samenwerking met W. D. uit dezelfde woonplaats in de afgelopen winter een bezoek aan de Coöperatie bracht teneinde aan brandstof te komen. Ze zagen kans 8 zakken anthraciet weg te nemen. C. W. zeide, dat hij geheel zonder brandstof had gezeten terwijl hij een zieke vrouw had. Dat nam natuurlijk niet weg, dat hij niets op het terrein van de Coö peratie te maken had en hij zowel als zijn „compagnon" werden veroordeeld tot een geldboete van f 75 subs. 25 dagen hechtenis. J. C. M. MULDER RAADSLID. De heer J. C. M. Mulder (com.) is in de plaats van den heer C. Torenvlied benoemd tot lid van de Alkmaarse raad. Het besluit van het Centraal Stem bureau ligt ter inzage op de gemeente secretarie. Naar wfl vernemen heeft ook het communistisch raadslid de heer Meelis voor het lidmaatschap van de raad be dankt. DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken inzake vrijstelling. De Minister van Oorlog heeft omtrent de aanvrage om vrijstelling van de dienstplicht wegens broederdienst be treffende (de(n) hieronder genoem de (n) personen), de uitspraak gedaan, achter zijn (hun) naam (namen) ver meld: Mulders, B., vrijstelling voorgoed ver leend en Slinkert, L. R. M., vrijstelling voorgoed verleend. Lichting 1947. Tegen deze uitspraak kan.uiterlijk de tiende dag na de dag dezer bekend making in beroep worden gekomen door: a. de ingeschrevene, wie de uitspraak geldt of door diens wettelijke vertegen woordiger; b. door elk der overige voor deze ge meente ingeschreven personen of door diens wettelijke vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daartoe moet, met redenen omkleed, worden ingediend bij de burgemeester ter secretarie dezer gemeente, afdeling Militaire Zaken, die voor de doorzending aan de Koningin zorgt. Alkmaar, 23 Juni 1947. De burgemeester van Alkmaar, G. VAN SLINGERLAND, lo. bur. VROEGE DAHLIA'S. Als een bijzondeheid kan worden vermeld, dat bij den heer W. Harse voort, Dr. Schaepmanstraat alhier reeds een dahlia in bloei staat. Een partij van drie uur. Op de Alkmaarse tennisbanen zijn deze week de jaarlijkse districts wedstrijden weer begonnen met tal van nieuwe gezichten, met verschil lende onbekende spelers, die mis schien hier en daar voor een ver rassing kunnen zorgen en die in elk geval enige onzekerheid geven over de uiteindelijke resultaten. De eerste twee dagen ls er nog be trekkelijk weinig gespeeld (de meeste spelers buiten Alkmaar zijn nog niet aan bod gekomen), maar er is reeds een record gemaakt, dat niet gauw verbeterd zal worden. Dat was het herenenkelspel tussen Martens en Kir- kenier. Beide spelers waren aan elkaar gewaagd, geen van hen durfde zich naar het net begeven en ieder van hen wachtte slechts op een misslag van de ander. Het gevolg van deze totaal op de verdediging ingestelde partij was, dat na drie uur spelen Martens met 11—9, 3—8 en 64 won! Haasbroek overwon in een matige partij Steilberg met 64, 6—2 en de jonge ter Raa wist met goed spel E. Stumpel te kloppen met de duidelijke cijfers 62, 61. Iets moeilijker had dr. Damstee het tegen den jongen speler Bos, die ver leden jaar het jeugdkampioenschap won, doch met 7—5, 6—2 kwam toch de zege bij den oud-eersteklasser te recht. In de tweede ronde versloeg mr. Schuurman Bruin met 16, 64, 6—2. Schuurman verloor de eerste set, door dat hij geen vat kreeg op het hoge, trage spel van zijn tegenstander, ter wijl hij pas in de tweede helft van de volgende set het juiste tegenspel vond. Toen was het nog slechts een kwestie van tijd. Interessant was de partij Schmidt dr. Damstee in de tweede ronde. Schmidt nam in de eerste set een 31 voorsprong, doch zag deze voorsprong langzaam maar zeker teniet gaan en toen hij de belangrijke zevende game ook nog verloor, won dr. Damstee de set met 63. Ook in de tweede set begon Schmidt goed, maar hij speelde het spel, dat de tegenpartij hem op legde en verloor door gebrek aan zelfvertrouwen en door het veel te verdedigende in zijn spel. In het damesenkelspel versloeg mevr. De Heer Kloots mej. Knödgen met 62, 62, terwijl mevr. Schuur man niet veel moeite had met mej. Luycks (60, 62). Mej. Koel klopte met royale cijfers mej. Hendrikse: 64, 6O; mevr. Botman verloor van mej. Teer en mevr. v. Duren moest in mevr. Eveleens haar meerdere erken nen met 16, 26. In het gemengd dubbel plaatsten zich reeds de heer en mevr. Schuurman door een zege op mevr. Botman en Hieve (62, 60), terwijl in het da- mesdubbel mevr. Schuurman en mevr. Manjoero zich in de kwart-finale plaatsten door een 60, 61 overwin ning op mevr. Botman en mej. Knöd gen. De dames Rolff en Van Loon versloegen in een vlotte partij mevr. van Duren en mevr. Hooft (64, 6—4). Tenslotte wisten in het herendubbel v. Gooien Bruin hun tegenstanders de Groot en Buys met 62, 6—4 te kloppen en wonnen Martens en ter Raa van de Ruyter en v. Walthuyzen met 64, 97 na een vrijwel gelijk- opgaande strijd. De wedstrijden worden voortgezet en beginnen elke avond om half zeven. Voor morgenavond staan er verschil lende interessante spelen op het pro gramma en vooral de partij van den tacticus Deetman tegen den vasten en soliden dr. Damstee kan zeer be langwekkend worden. In „Het Wapen van Heemskerk" werd Maandagavond de eerste ronde gespeeld om het bovengenoemde kampioensschap. De voorzitter van de schaakvereniging „V.V.V.", de heer P. Deugd, opende dit schaakfestijn. Hij heette de deel nemers hartelijk welkom, vooral zij, die van buiten waren gekomen, o.a. van Dirkshorn, Broek op Langendijk, Heilo en Bergen. Verder wenste hij allen veel succes en een sportieve strijd. De 2e ronde wordt Zaterdagmiddag half drie gespeeld. De uitslagen luiden: Hoofdklasse A: P. SeewaldJ. Leven dig 1—0; E. D. de Waal—K. Schelhaas afgebroken (in betere stelling voor de Waal); A. W. BeemsterboerW. v. d. Veen afgebr. (in gelijke stelling). Hoofdklasse B: D. B. A. Appel Jr.— G. S. Groenewoudt 10; E. G. Kayzer G. Boon 10. Ie klasse A: J. G. F. Cool—H. Hui berts y2W. PieterseA. Holtes 1—0; D. Appel Sr.—P. S. de Lange, af gebroken. Ie klasse B: J. VinkJ. F. Jostmeyer 01; A. M. HaksteenJ. Maats Y,1/$; B. VeltmanA. Leusink afgebroken. 2e klasse: F. BoschP. Zijp 01; C. P. WoutersenA. Schaaps 10; J. van EekerenJ. C. de Ruijter afgebroken. Bij de ronde van Amsterdam voor amateurs, die gisteravond op een cir cuit rond het August Allebeplein en Apollolaan te Amsterdam gehouden werd, kwam Faanhof (Amsterdam) als eerste aan. Hij noteerde voor de 55 km een tijd van 1 uur 23 min. en 25 sec. Onze stad genoot De Booy werd zesde in 1 uur 24 min. en 20 sec. Van de 38 renners, die deelnamen, moesten 15 door val partijen of lekke banden de strijd staken. Er waren naar schatting ruim 10.000 toeschouwers. In verband met de tijdsomstandigheden zal er heel bescheiden geblazen en getrommeld worden Er wordt zo nu en dan wel eens smalend over „Tante Pos" gesproken en men vergeet daarbij, dat alle men sen vooral als ze het druk hebben en vol beslommeringen zitten we! eens fouten maken. Want de Post heeft het druk en zij is door al haar bemoeiennissen in verloop van jaren een veelomvattend bedrijf geworden. En ook een onmisbaar bedrijf, want wie zou er bereid zijn voor de kapi tale som van twee centen een courant van Den Helder naar Maastricht te brengen als de Post er niet was. Na tuurlijk vinden we wel eens een brief kaart in onze bus, die voor onze buur man bestemd is, maar daar stappen we dan niet dadelijk mee naar de di recteur, want we moeten de grote lijnen in het oog houden en ons niet blind staren op kleinigheden, die iedereen kunnen overkomen. Over het algemeen kan geconsta teerd worden, dat de Post uitstekend werk doet en dat een postambtenaar een beleefd man is, die uit naam van de Staat nog „dank U wel" zegt als we aan het loket een post zegel van één cent komen kopen. Wat is een postbode? Een postbode is een man met een zware brieventas, die van huis tot huis gaat en hier en daar wat in de bus stopt. Zijn arbeid lijkt een beetje eentonig. Het is net of er geen mu ziek in zit en we hebben dan ook nog nooit een postbode gezien, die met enthousiasme over zijn dagelijks werk sprak vooral niet als het re gende of de straten spiegelglad wa renMaar dat een postbode nog veel meer in zijn mars heeft dan brie ven en pakketjes, heeft de Posthar- monie bewezen. Diezelfde we zouden haast zeggen automatische brievenbestellers, die van alle poëzie gespeend leken, heb ben zich in hun vrije tijd op het blazen, trommelen en fluiten toege legd en zijn er In geslaagd een or kest samen te stellen, dat er zijn mag. We hebben altijd gedacht, dat daarvoor in het bijzonder musicaal aangelegde mensen nodig waren, maar wie onze Postharmonie ziet of beter gezegd wie ze hoort komt tot de verrassende ontdek king, dat één en hetzelfde bedrijf bijna uitsluitend uit musici bestaat. We spreken niet meer smalend van „Tante Pos" sinds we de man, die er in zijn bestellerspakje zo eenvoudig uitziet in een spliksplinter nieuwe uniform gezien hebben met veel rood en veel goud vooral veel goud en dezelfde vingers, die ons belasting biljet in de bus hebben gestoken, naarstig op en neer zien gaan boven de toetsen van een piston of een cla rinet of wat het dan ook zijn mag. Zelfs van de minst musicale post man is nog een bruikbaar musicus ge maakt door hem twee deksels te ge ven in de muziekwereld zullen ze misschien een minder prozaïsche naam hebben die hij op de maat van de dirigeerstok tegen elkaar slaat. Er is er zelfs één, die een reus achtige trom op zijn rug draagt waar een ander op slaat en die hoeft na tuurlijk helemaal niet musicaal te zijn als hij maar een sterke rug heeft. Misschien is hij wel even kunstzinnig als zijn collega met de koperen dek sels, want we moeten eerlijk zeggen, dat we op harmonie- en fanfaregebled volkomen outsiders zijn; maar vast staat, dat wie dit orkest in actie ziet onwillekeurig tot de conclusie komt, dat het gehele personeel van ons post kantoor zó achter de loketjes weg- gestapt is of de brieventassen aan de kapstok heeft gehangen en aan het blazen en trommelen is geslagen. De postmensen doen dat tot genoe gen van de burgerij en, naar wij meer malen hebben opgemerkt, in de aller eerste plaats voor hun eigen genoe gen. De gezichten van onze postbeamb ten staan nooit opgewekter dan wan neer ze in gesloten colonne door onze stad marcheren en iedereen aan de kant van de weg gaat staan om ze met bewondering te bekijken. Een kranig corps. De Postharmonie is een kranig corps. We hebben er kort geleden nog over geschreven, toen het uit de Muziektuin kwam marcheren en met de vlag voorop waar blijft tussen twee haakjes het vaandel? naar 't Waagplein trok om daar met andere postcorpsen gezamenlijk een mars ter ere van het concours te blazen. Het was een genot om naar de man te kijken, die voorop liep en met zjjn stok zwaaide. We weten niet wat h(j in het dagelijs leven doet. Misschien ls hjj een doodnuch- tere brievenbesteller waarmee we natuurlijk in dit verband niets kleinerends bedoelen misschien staat hjj achter een loketje en neemt spaarbankboekjes en derge lijke dingen In ontvangst, maar op het moment, dat wij hem aan het hoofd van de stoet voorbij zagen trekken was alles wat er aan kunst gevoel bij hem gesluimerd mocht hebben volkomen ontwaakt. Hij stapte als een maarschalk aan het hoofd van de stoet, hij lichte zijn goudomarmde armen op als het korps naar links of naar rechts moest afzwaaien en hij balanceerde met zjjn maarschalkstaf op een dus danige acrobatische wijze, dat wij ons hart vast hielden bij de ge dachte, dat het ding ieder ogenblik uit zijn witgeschoeide handen zou kunnen vliegen. Zó zijn onze postambtenaren in de tjjd, die ze tussen hun nuchtere werk zaamheden door aan de kunst kun nen wijden. En ze mogen er zjjn, want het corps heeft op het laatst gehouden concours in Bergen dat trouwens nog niet eens afgelopen is al weer een massa lauweren verzameld en de gehele oogst is in verloop van jaren zo groot geworden, dat het vaandel dat nog komen moet te klein zal blijken te zjjn om alle zegeteke nen er aan te bevestigen. De Postharmonie verjaart. Zo komen we dan eindelijk waar we zjjn moeten, want we hebben het onlangs al eens verteld de Post harmonie viert op 8 Juli a.s. haar tiende verjaardag. Het postkindje heeft een alles behalve gelukkige jeugd gehad, want het is voor een groot deel op gegroeid in de bezettingsjaren, toen er over kunst en vrolijke klan ken maar liever niet gesproken moest worden en wij leven ook nu nog in een zo verwarde en onzekere tjjd, dat het bestuur besloten heeft om dit jubileum niet op groot scheepse wijze te vieren, niet alleen omdat de tijd daarvoor nog niet rijp is, maar ook omdat de middelen daarvoor ontbreken. Het is niet voor het eerst, dat we deze klacht horen. De tijden zijn duur en vrijwel elke vereniging klaagt over het ontbreken van middelen, maar voor een Postharmonie is dat al een heel lastig vraagstuk, omdat ze mu ziekinstrumenten moet kopen zonder welke elk optreden in het openbaar onmogelijk zou zijn. Er zijn natuurlijk wel instrumenten, maar er moeten er meer komen, want er zijn pauken nodig en er schijnen onder de jonge garde nog vele musicale talenten te sluimeren, die natuurlijk een instru ment nodig hebben om zich te kun nen manifesteren. Er moeten meer donateurs en meer geld komen het ene hangt trou wens nauw samen met het andere en daarom hebben de postblazers bij iedere Alkmaarder een biljetje in de bus gestopt met het beleefde ver zoek om een kleine tegemoetkoming. Als beloning zal dan in de feestweek van 5 tot 12 Juli een donateurscon cert worden gegeven waaraan een grote P.T.T.-revue is verbonden, welke de naam draagt: „Wij gaan mee reet P.T.T." Het is een revue, die zang, ballet, toneel en conference zal brengen en op deze wijze zal tonen wat er ln het bedrijf omgaat. Het is dat schrijft de Postharmonie zelf een revue met ernst en luim, boelend van het begin tot het eind, geheel samengesteld en gespeeld door P.T.T.-personeel. Alweer een verrassing. De zonen en dochteren of beter gezegd de neven en nichten van „Tante Pos" hebben dus niet alleen musica le talenten, ze kunnen ook toneel spelen en zelfs balletdansen en het zal voor ieder, die wel eens op het postkantoor rondgekeken heeft, een ware vreugde zijn om de dames en heren ook eens ln hun niet-ambte- Hjke bezigheden te bekijken. We zouden haast zeggen, dat dit zó attractief is, dat daarbij geen woord ter aanbeveling meer nodig is. Ieder zal zoiets natuurlijk met eigen ogen willen aanschouwen en als het geuniformde Harmonielid waarvan de circulaire spreekt dezer dagen de biljetten komt ophalen, zullen al onze lezers hun penninkske gereed hebben en bij het overreiken daarvan de postkunstenaar van harte toeroe pen: „O. K. (Oo Kee), wij gaan mee met de mannen van de P.T.T." Na de wedstrijden op allerlei gebied op het Gemeente Sportpark te Alk maar, thans voor a.s. Zondag weer 'n nieuwe tak van sport. De wel zeer actieve Paardensport vereniging „Vooruit" organiseert op die dag, in samenwerking met Wiel- renvereniging „Alcmaria" stayers-wed strijden. Zondagavond zullen dus op nieuw de motoren op het sportpark „ronken". Een groot aantal beroeps rijders heeft voor deze wedstrijden in geschreven, w.o. D. Klink, van Wie- ringen, Dietvorst en Cor Bakker uit de Zaanstreek. In Alkmaar zijn derge lijke wedstrijden tot nu toe nog niet gehouden, doch gezien het grote suc ces ln andere plaatsen, twijfelen we er niet aan of ook in Alkmaar zal de be langstelling zeer groot zijn. Op het programma staan verder vermeld wedstrijden voor Amateurs, waarvoor eveneens zeer bekende rijders hebben ingeschreven. ATHLETIEK DUALMEET DOVES—LYCURGUS. A.s. Zondag 29 Juni vindt de eerste athletiekwedstrijd in onze omgeving plaats. Het is de ontmoeting Doves Lycurgus, welke te Heiloo op het Ge meentelijk Sportterrein aan de Straat weg wordt gehouden. Beide ploegen komen in hun sterkste opstelling, ieder met ong. 45 athleten in het veld, waar zowel sprint als lange afstand, en spring- als werpnummers verwerkt worden. Tevens wordt een demonstra tie polstokhoogspringen gegeven, een nummer wat altijd bijzonder tot het pu bliek spreekt. Op elk nummer wordt door 8 ath leten per vereniging deelgenomen. No. 1 krijgt 6 punten, no. 2 vijf punten t.m. no. 6 die 1 punt voor zijn club binnen haalt. Publiek en athleten worden de gehele middag door middel van geluidsinstal latie en een groot notatiebord precies Op de hoogte gehouden van de stand van de strijd, zodat ieder in spanning mee kan leven, terwijl, doordat Lycorgus en Doves over verschillende a- en b-klas- sers beschikken, ook goede prestaties te verwachten zijn. Wij twijfelen niet of Doves zal de sportliefhebbers een mooie middag be zorgen, maar laten deze op hun beurt Doves een prettige dag geven door in groten getale op te komen. PURMEREND, 24 Juni 1947. De markt stond hedenmorgen geheel in het teken van de hooibouw, daar het aanbod min der was. Er was ook weinig bezoek, waardoor vooral in de verse melk koeien een hele stugge beweging was. Was er in het begin nog wel enige vraag, de afloop was heel stug. In de geldekoeien was er geen vlugge gang, maar deze bleven toch vrij prijshoudend, hoewel de bonnen in de vroegte lager afkwamen. Deze gingen voor 7 centen. Later op de dag liepen ze weer iets op. Bij de levering begint het beter te worden. Niet alleen dat 't kwantum groter wordt, maar ook de kwaliteit wordt veel beter. Op de nuchtere kalverenmarkt waren wel de kopers voor de fokkers aanwezig, maar de prijzen waren lager dan de vorige week. Op de wolveemarkt was het ook niet druk en met de schapen ging het maar heel kalm aan. Met de lammetjes v/as het wel iets beter dan de vorige week, wat veroorzaakt werd, doordat het aanbod niet groot was, omdat Texel ook maar een klein aantal had aangevoerd. De prijzen waren daardoor dan ook iets vaster. Op de biggenmarkt was het weer een kalme boel. De aanvoer was heel wat minder, maar dit kon de prijzen niet beïnvloeden. Een koper vertelde hedenmorgen, het is altijd zo, zijn de kersen rood, dan is de handel dood. Op de paarden markt was het heel stil. Daar worden de prijzen er ook niet beter op. De pluimveemarkt staat op 't ogenblik weer in de belangstelling, daar er We kelijks heel wat gevederde dieren wor den aangeboden. De kooplust was wel iets minder dan de vorige week. Voor de konijntjes vooral de beste is er een goede vraag. LANGEDIJKER GROENTEN CENTRALE. Woensdag, 25 Juni. Aangevoerd 200.000 kg aardappelen; Eerstelingen f 14t 18.20, drielingen f 12—f 15.60, rode Schotten f 18.70— f 18.90, kriel f 10.30—f 13.90; 45 kg to maten f 102; 2000 kg bospeen f 17.40 f 21.90. Noord-Scharwoude, 25 Juli. 32000 kg vroege aardappelen 13.10 21.60; Drielingen 11—14.80; Kleine 5.10—11.20. WARMENHUIZEN, 24 Juli 1947. 7200 kg Aardappelen: Schotse muizen f 18.70 f 19.70 en drielingen t 12.40—f 15.60. MEDEMBLIK 22 Juni 198,600 kg aard appelen: grote 16,20—24,20; kleine 16,80— 19.60; kriel 13,50—16,70; 20 kg aardbeien 1,B4 Zuiderkogge, HEM, 24 Juni. Vroege aardappelen 16,40—18,50; drielingen 14,70 15,60; kriel 12,80—13,50; aanvoer: 50.000 kg Doordat er veel kopers waren *n de lammerenaanvoer niet groot was, had de handel Maandag een vlot verloop; ook van dev verloop. Ook was de prijs iets hoger, 't Marktbezoek was buitengewoon groot; 't bleek wel dat er voor deze tijd van het jaar zeer veel vreemde lingen op het eiland vertoeven. De totale aanvoer bestond uit: 1060 lammeren f 19—f 26; 10 graskalveren f 225—f 275; 2 koeien f 400—f 500; 22 biggen f 35f 60. Voor de levering: 1 koe en 9 nuchte re kalveren.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2