Hef Wat de theaters brengen Stad en Omgeving. I Een woningkwestie ANJERDAG 1947 De uitwisseling van school kinderen Het proefschrift van dokter Degenaar is warm! Opbrengst collecte Witte Kruis Heiloo. Bergen, Battle of Arnhem Duingebied in Bercen wordt aangekocht Schager marktoverzicht Moderne Administratie Districts Te 7_5, 6—4! Advertenties Kort geding tegen den burgemeester Enkele maanden geleden overleed hier ter stede de bekende industrieel, de heer S. Krom. Zijn erfgenamen verkochten het eer tijds door de heer Krom bewoonde per ceel Wilhelminalaan 3 alhier aan de heer J. J. van Os, eveneens hier ter stede woonachtig, echter onder voorbe houd, dat de heer van Os voor het be trekken van deze woning de vereiste toestemming van de Commissie voor Huisvesting zou ontvangen. Genoemde commissie wees dit per ceel echter reeds eerder toe aan de Officier van Justitie bij de Rechtbank alhier, mr. C. A. V. Meischke, die hier toe reeds in de zomer van 1946 werd benoemd, doch nog dagelijks van Rot terdam naar Alkmaar moet heen- en Weer reizen. De nieuwe eigenaar, de heer van Os, bleek niet bereid, zijn juist verworven e:gendom vrijwillig aan Mr. Meischke te verhuren, waarop het betreffende perceel ten behoeve van laatstgenoemd de door de burgemeester werd gevor derd. De heer van Os zag hierin een on rechtmatige daad en daagde de burge meester voor de president van de rechtbank, mr. Krabbe, teneinde in kort geding diens beslissing te vernemen. Vrijdagmorgen vond de betreffende zitting plaats. De gedaagde, de burgemeester van Alkmaar, werd vertegenwoordigd door de gemeente-advocaat mr. G. A. de lange, terwijl voor eiser optreden mrs. van Löben Seis uit Haarlem en A. M. V. Leesberg alhier. Eerstgenoemde zette in zijn betoog uiteen, dat de heer van Os op zeer on voldoende wijze was gehuisvest en voor al het bezit van 2 slaapkamers abso luut onvoldoende was om de ouders met 4 kinderen en een dienstbode op enigszins redelijke wijze tot verblijf plaats te dienen. Zeker behoort mr. Meischke in Alk maar te worden gehuisvest, doch waar mr. M. in Rotterdam een huis bewoon de, zou hij dit door middel van wo- ningruil voor één te Alkmaar kunnen verwisselen. Spr. wees voorts op een medische ver klaring met betrekking tot de gezond heidstoestand van mevrouw v. O., die bovendien eerlang gezinsuitbreiding verwacht. Iedereen moet voor een verhuizing vergunning vragen, zodat de betreffen de bepaling van de erven Krom op zichzelf niets bijzonders was. Tenslotte verwees mr. van Löben Seis naar recente uitspraken van de rechtbanken te Arnhem en Haarlem en beweerde, dat hier ter stede nog wel degelijk enige panden vrij waren, die Voor huisvesting van mr. M. en zijn ge zin geschikt waren. Mr. de Lange betoogde daartegen over, dat mr. Meischke als officier van justitie verplicht was op zijn standplaats te wonen, dat laatstgenoemde zich reeds ir> September 1946 als woningzoekende hier ter stede heeft laten registreren, dat sindsdien alle pogingen om tot wo- ningruil te komen tot mislukking bleken te zijn gedoemd, dat het gezin van mr. Meischke bovendien groter was dari dat van de heer van Os, terwijl laatst genoemde nimmer tevoren aan de Com missie voor Huisvesting mededeling had gedaan van zijn onvoldoende wijze van huisvesting. Spr. meende, dat de burgemeester dus volkomen gerechtigd was in dit ge val tot vordering over te gaan, welk oordeel pleiter aan dat van de presi dent onderwierp subsidiair deze ver zocht zich met betrekking tot deze zaak onbevoegd te verklaren, daar dit uit sluitend tot de competentie van de bur gemeester behoort. Van de zijde van eiser werd nog als getuige gehoord, de heer P. van der Borden, makelaar alhier, die op een tweetal momenteel hier ter stede leeg staande woningen wees, die echter reeds eerder voor bewoning bleken te zijn toegewezen. Na repliek en dupliek van de beide pleiters, bepaalde de president de uit spraak op Dinsdag a.s. DE PRIJSWINNAARS OP PONT ST. MAXENCE. De wedvlucht vanaf Pont St. Maxence, die zo 'n rampspoedig verloop voor vele duivenliefhebbers heeft gehad, heeft tot resultaat gehad, dat de vol gende prijswinnaars genoteerd konden worden: 1. Pater de Geus (H), die te vens winnaar werd van de medaille, uitgeloofd door de Directie van De Noordhollandse Courant (Alkm. Crt.); Pater de Geus won tevens de 4e, 21e, 35e en 39e prijs; N. Groot (H) 2; God schalk—Noome (A) 3, 23; A. de Jager (P) 5, 37; H. Bouwens (A) 6, 28; P. H. de Vries (H) 7; J. P. Horst (P) 8; J. N. Al (A) 9, 10; Gebr. Teileman (S) 11, 12; S. v. d. Meulen (S) 13, N. Ypma A) 14, Kaper—1Termaat (A) 15, 38; H. de Jager (P) 16, 27, 31, 33; J. A. Eibergen (P) 17, 29; A. Heyman (P) 18; Meijer Dingerdis (A) 19,34; P. v. Zwanenburg (H) 20; M. Pronk (A) 22,30; C. Rabe- ling (P) 24, 25; C. Janssen (P) 26; J. Huiberts (S) 32; C. de Nijs (A) 36; J. Hoed CH) 40. (De letters: H betekent Heiloo Luchtpost; A: Alcm. Victrix; P: Postduif; S: Steeds in Spanning). Deze vier verenigingen vormen samen de Alkm. Concourscommissie. HIJ STAL GELD VAN ZIJN MOEDER. Gisteren werd door de kinderpolitie een elfjarig jongetje aangehouden dat reeds drie weken de school had ver zuimd en uit de portemonnaie van zijn moeder geld had gestolen. Na ernstig over zijn verkeerde daden te zijn onderhouden, werd hij weer op vrije voeten gesteld. In vervolg op ons bericht van gis teren kan worden medegedeeld, dat levende anjers zullen worden ver kocht ten behoeve van het „Prins Bernhard Fonds". De bloemisten Doggenaar, van Kessel, Kleverlaan en Teerink heb ben zich bereid verklaard deze anjers te verkopen. De minimum verkoopprijs is gesteld op f 1. In de winkels is een gesloten bus gedeponeerd, waarin het geld kan worden gestort. Laat ieder zich sieren met de witte anjer, opdat blijkt, dat het 't Neder landse volk ernst is met de pogingen het culturele fundament van Neder land te versterken. De Amersfoortse Courant meldt: 'Voor de uitwisseling van schoolkin deren tijdens de vacantie met de plaat sen Alkmaar en Haarlem, blijkt bij de Amersfoortse schooljeugd niet veel ani mo te bestaan. Het gevolg is, dat men de uitwisseling alleen tot Haarlem heeft moeten beperken. Zoals we gister reeds meldden, zal dokter J. Degenaar Jr. alhier Donder dag 3 Juli des nm. 4 uur in de aula der Amsterdamse Universiteit een proefschrift van een negental stel lingen verdedigen ter verkrijging van de graad van doctor in de genees kunde.. Het proefschrift is getiteld: „Gegevens over de sterfte aan maze len en kinkhoest in Nederland". Na afloop der promotie wordt een receptie in het Universiteitsgebouw gehouden. KINDEREN WORDEN UITGEZONDEN. Dat het dr. van Hilten-comité niet stilzit en zijn werkzaamheden voort zet blijkt uit het feit, dat dit jaar twee kinderen naar vacantie-kolonies zullen worden gezonden. Na overleg met de secretariaten van de verschillende vacantie-kolo nies en na loting zijn Cornelis de Ruiter uit Broek op Langendijk en Rietje de Vries uit Alkmaar de ge lukkigen. AANRIJDING. Op de Kennemersingel, ter hoogte van de Nassaulaan vond gisteren een aanrijding plaats tussen een kraanwa gen en een licht motorrijwiel, dat enige schade opliep. Deze werd onderling ge regeld. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. DIERENBESCHERMING. Nabij Vierstaten aangereden een middelmatig grote hond. Kentekenen reu, licht bruin, donker dek en staande oren. Wordt thans verpleegd ten huize van den heer Spaans, Straatweg no. 5. ZATERDAG: Harmonie, 35 uur: Receptie voetbal vereniging Alcmaria. Gulden Vlies, 8 uur: Vaderlandse feest avond Ver. „Oud Alkmaar", ter herdenking dat het 375 jaar gele den is, dat Alkmaar zich voor den Prins verklaarde. BIOSCOPEN: Theater Harmonie, 8 uur: Jane Eyre (14 jaar). Zat. 7 en 9,30 uur. Zondag: 2, 4,30, 7 en 9.30 uur. Victoria Theater, 8 uur: Kit Carson (14 jaar). Zat. 7 en 9,30 uur. Zondag: 2, 4,30, 7 en 9.30 uur. Cinema Americain, 8 uur: Het spook van de opera". (14 jaar). Zat. 7 en 9,30 uur. Zondag: 2, 4,30, 7 en 9.30 uur. Alkm. Bioscoop Theater, 8 uur: De graaf van Monfe Christo. Tweede deel: De vergelding. (14 jaar). Zondag: 2, 5 en 8 uur. ZONDAG: Gem. Sportpark, 6.30 uur: Wielerwed strijden. MAANDAG: Krasnapolsky (Amsterdam), 10.45 uur: Ver. v. Noordholl. Waterschappen. ZONDAGSLUITING APOTHEKEN. Zondag a.s. zal de apotheek van den heer Schouten in de Emmastraat voor het publiek geopend zijn In deze apotheek zal de volgende week de nachtdienst worden gehou den. „HET Wrr-GELE KRUIS". Het bestuur van „Het Wit-Gele Kruis" nodigt alle leden van genoemde vere niging uit Zondag 29 Juni a.s. de Hoogmis te bezoeken, ten einde te luis teren naar de rede van een Pater, die zal spreken over deze voor de paro chianen zo nuttige instelling. Onder alle H. Missen zal voor „Het Wit-Gele Kruis" worden gecallectêerd. Tevens nodigt het bestuur alle leden met hun echtgenoten uit 's avonds om 8 uur op dezelfde datum in het Bruno- gebouw naar de feestvergadering bij gelegenheid van het 12V»-jarig bestaan te komen, waar een arts een redevoe ring zal houden over het nut dezer ver eniging en waar na afloop der rede een toepasselijke film zal worden ver toond. BUURTVER. OP 'T NIPPERTJE. De kinderfeesten van bovengenoemde buurtvereniging zullen op Woensdag 6 Aug. a.s. gehouden worden. De kinde ren boven de 6 jaar gaan onder geleide per tram naar Bergen en zullen o.a. de Bedriegertjes bezoeken. De kinderen beneden de 6 jaar ontvangen een pak ketje met versnaperingen thuis be zorgd. VACANTIEBONNEN BOUWVAKARBEIDERS INLEVEREN. Hedenavond is er gelegenheid op de bekende plaats tot inlevering van va- cantiebonnen van het boekjaar '46'47. De bonnen moeten zijn opgeplakt in de daarvoor bekende boekjes; losse bon nen worden niet aangenomen. Na 5 Juli zijn de bonnen ongeldig. HEDENAVOND CONCERT IN DE MUZIEKNIS. het Witte Kruis heeft een bedrag van TeJ gelegenheid van de Rode Kruis- f_ u_ week geeft Eensgezindheid heden avond een Harmonie-concert in onze onvolprezen muzieknis. Dit is bedoeld als openingsconcert, terwijl op 5' Juli het muziekgezelschap St. Caecilia de Rode Kruis week op waardige wijze zal uitluiden door eveneens een con cert te geven in de Muzieknis. DOVES—LYCURGUS. Gaarne verwijzen wij nog eens naar de belangrijke dualmeet tussen beide verenigingen op Zondag a.s. Die eens kennis wil maken met onze Heiloose athletieksterren, die onder leiding van Dick Koelemey een prachtige trai ning hebben gehad, nemen daarvan morgen eens kennis en bezoekt deze belangrijke dualmeet. FORESTERS—GRAFTDIJK. Voor de promotie-degradatie speelt Foresters Zondagavond om 7 uur thuis tegen Graftdijk. Het elftal van Fores ters is dus zo gewijzigd, dat P. Keuris nu in doel staat en Van Os, de vroe gere keeper, nu de rechtsbuitenplaats inneemt. Wij hopen dat Foresters de puntjes thuis houdt. EINDEXAMEN RIJKS H.B.S. Onze plaatsgenoten C. Groot en mej. C. F. de Ruiter behaalde het diploma A aan de Rijks H.B.S. te Alkmaar. De gisteren gehouden collecte voor f 1306.16'/2 opgebracht. Het hoogste be drag in een bus was f 136,82. Voorwaar een prestatie. Het bedrag zal worden besteed voor de aankoop van lakens, slopen en de kens voor de verpleegden van het Witte Kruis. DE A.S. RODE KRUIS WEEK. In de week van 30 Juni tot en met 5 Juli a.s. houdt het Ned. Rode Kruis weer zijn jaarlijkse collecte. De collecte zal weer een huis aan huis collecte worden. In verband met de grote no den, heeft het Rode Kruis nog veel geld nodig zodat wij vertrouwen, dat U mild zult bijdragen. Het Rode Kruis heeft een moeilijke taak, nog steeds zijn er volkeren, die honger lijden, nog vele personen worden vermist. U weet dat hier veel geld voor nodig is om daar aan hulp te verlenen. Ieder drage dus naar vermogen bij, iedere gift, hoe klein dan ook, is welkom. Maar zij vragen U beleefd doch dringend, laat de collectanten niet voor niets komen. Laat ieder huisgezin onder elkaar een collecte houdeh en dit afzonderen, dan behoeft de collec tant niet terug te komen. Het Nederlandse Rode Kruis is een vereniging die recht heeft op uw steun. „Moeten we niet een stukje over de warmte hebben?" vraagt een onzer Vrijdagmiddag. We kijken hem lusteloos aan. We zijn te warm en te loom om er op te antwoorden. Maar ja, inderdaad, het is zo abnor maal warm, dat er toch wat van gezegd dient te worden. Een kennisgeving aan onze lezers dus: „het is warm!" Eigenlijk behoeven we dat niet te vertellen. Iedereen zit in zijn over hemd en onze gedachten gaan uit naar grote potten bier met schuimkoppen er op zó uit het ijs en echte ijsco's, die het ideaal van onze vrou welijke medewerkers blijken. Het is warm, meer dan warm. We kijken elkaar aan en zuchten. Het is weër om aan zee te liggen in een fris se wind als er althans aan zee zo'n wind te vinden is of lékker lui in één of andere grote stoel met een glas ijskoude limonade. Er is er één, die wenst, dat we in Indië waren, niet omdat het daar min der warm zal zijn, maar omdat men er daar op ingesteld is en 's middags onder de klamboe ligt om af te wach ten tot het een beetje koud wordt. „Het is warm," zegt iemand. We kijken hem verwijtend aan. We weten ook wel, dat het warm is. We zijn bezig ons dagelijks bropd in het zweet ons aanschijns te verdiénen en we hebben eigenlijk geen van allen behoefte aan brood, alleen maar aan potten bier waar de schuimkoppen boven opstaan. Dan komt er uitkomst, want de te lex meldt, dat er onweer in Enge land is, zó hevig als men het daar zelden gekend heeft. Dat zegt ons nog niet veel, want wat ze in Engeland krijgen, hebben we hier niet. Er is iemand onder ons, die ver stand van wind en onweer heeft en voorspelt, dat de bui van Engeland binnen afzienbare tijd ook boven ons land zal losbarsten. Hij beweert het met grote stellig heid en we kijken hem dankbaar aan. Heeft hij er inderdaad verstand van en hoe lang zal het nog duren eer het verfrissende water ook over het Hol landse landschap zal stromen? De Bilt voorspelt, dat er onweer op komst is en de gezichten van diverse redactieleden ontspannen zich. Er is redding in aantocht. We zul len weer normaal kunnen leven en werken. Onwillekeurig gaan onze gedachten uit naar de jongens, die in deze tem peratuur de Tour de France rijden. „Arme kerels," zegt één onzer. Maar dan bedenken we, dat ze dat Grote drukte heerst er momenteel op de voornaamste aardappel- en groen teveiling in ons land, n.l. in De Streek te Grootebroek-Bovenkarspel. Uit wijde omtrek komen de tuinders hier met punters hun producten aanvoeren. September 1944: Slag om Arnhem. Wie zal ooit de blijde sensatie ver geten van dat zich als een lopend vuurtje verspreidende gerucht: „Ze zijn geland bij Arnhem!" Wie leefde niet mee met dat hand jevol dapperen, dat daar een hopelo ze strijd voerde! 1947. „De wereld gaet haer gangh" zei Huygens in zijn Zeestraet, „sy werrt en blijft aan 't werren". Maar de helden van de 21c Britse Airborne Divisie, door de hele wereld toegejuicht, en zelfs door de vijanden bewonderd, zij zullen voort leven in onze herinnering en het is goed dat ook Bergen en omgeving in het nieuwe bioscooptheater van De Rustende Jager de gelegenheid gebo den wordt kennis te maken met deze strijders voor de vrijheid. In de film „De strijd om Arnhem" wordt eenvoudig en waardig de ge beurtenissen getoond, welke zich rond Arnhem hebben afgespeeld. Hoe hon derden zweefvliegtuigen met lucht landingstroepen en parachutisten uit Dakota's boven het door de Duitsers bezette Nederlandse grondgebied helemaal aan zichzelf te danken heb ben. Ze doen het immers vrijwillig. Ons medelijden zakt weèr af en w« kijken naar de lucht in de hoop de eerste onweerswolkjes te ontdekken. Maar de lucht blijft strak en hard en van onweer is niets te bespeuren. „Wat is het warm," zegt een van onze verslaggevers. We geven geen antwoord meer. We weten toch zeker allemaal wel, dat het warm is. We zuchten en zweten en werken, want de krant kan niet wachten. De rotatiepers trekt er zich geen steek van aan of het warm of koud is. Die moet op tijd draaien, anders worden onze abonné's ontevreden en dat mag niet. „Dit weer houden we niet," zegt één onzer optimistisch. We kijken hem hoopvol aan. Nee, dit weer zullen we niet kunnen hou den en ook onze boorden niet, want ze beginnen bedenkelijke tekenen van algehele verzwakking en verzakking te vertonen. „Wat doe je ook met een boord-" zegt iemand, die zich de laatste tijd op het terrein van de politiek ge waagd heeft. We zijn het niet altijd met hem eens geweest, maar er is op het ogenblik niemand, die hem tegenspreekt. Inderdaad wat doen we in deze tem peratuur met een boord. Weg met de boord! We hadden er bijna bijgevoegd: „weg met het kapitalisme", maar we bedachten intijds, dat we niet op een politieke debatingclub zijn, maar op een redactiebureau. En nu kijken we gezamenlijk naar de lucht en speuren naar elk wolkje, dat zich boven de horizon vertoont in de hoop, dat Engeland ons een heel klein vleugje van het verkoelende on weer zal sturen. Zaterdagmorgen: Het onweer is uit gebleven, maar we hebben een lekke re frisse zeewind gekregen. Helaas, de thermometer stijgt en de wind schijnt met alle geweld weer naar zee te willen. We zullen maar lijdzaam afwachten, omdat er toch niets anders op zit. worden neergelaten. Negen dagen woedde de strijd. Het waren 9 dagen van schier bo venmenselijke strijd, uitputting, honger, ontbering. De terugtocht was het slot van de ze hopeloze, ontzettende strijd. Van de 10.000 man zijn er slechts 2400 te ruggekeerd. „De geschiedenis van het Britse leger kent vele roemrijke da- dn", aldus veldmaarschalk Montgo mery in een van zijn brieven, „maar er kunnen weinig ogenblikken ge weest zijn, roemrijker en heldhafti ger dan de strijd bij Arnhem". „De wereld gaet haer gangh", maar de helden blijven voortleven in onze herinnering. De voordracht van Ged. Staten van Noord-Holland om ten behoeve van de waterwinning en de recreatie een groot duingebied aan te kopen te Bergen (N.-H.) heeft in de commissie van Pro vinciale Staten een levendige gedach- tenwisseling ten gevolge gehad. Do commissie verenigde zich tenslotte al gemeen met het voorstel tot aankoop van dit belangrijke duingebied. GESLAAGD. Voor het in Juni 1947 gehouden examen voor het diploma van hulp keurmeester van vee en vlees zijn geslaagd: N. de Lange, Beemster; C. T. Ruyter, Bergen N.-H. Voor de centrale werden overgeno men 48 koeien, 1 pink, 2 graskalveren en 88 nuchtere kalveren. De kwaliteit slachtvee gaat vooruit. Men zag al aar dig gemeste koeien aan de markt. De prijs van de leveringsbon was hier 8'/i tot 9 cent. De handel in gebruiksvee, van melk en kalfkoeien was traag, de prijzen dalend De handel in gelde- koeien was ook aan de stugge kant. Met de Schager kermis is dit echter een gewoon verschijnsel. Zo hier en daar staat wat en er werd maar weinig aandacht aan besteed. Fokkalveren t 52 tot f 45. Na de j.l. gehouden paardenmarkt op Maandag 23 dezer was er nu van zelfsprekend weinig aanvoer van paar den. Hierin was dan ook weinig of geen handel. De vraagprijzen blijven ge handhaafd. Op de wolveemarkt wordt de aan voer van lammeren weer minder. Er was weinig vraag en de handel verlie zeer matig en nauwelijks prijshouden In fokschapen was de handel stug. t handel in bokken en geiten was matu De biggenmarkt verliep ook minder vlot. De prijzen hiervan waren onge veer hetzelfde als de vorige week. Voor een paar weken terug liet het zich aanzien dat er wat opleving in kwam, maar vandaag was het weer mis. Op de kippen en konijnenmarkt was het vandaag ook geen vlugge handel. DE GRAAF DE MONTE CHRISTO (2e deel). Alkmaars Bioscoop Theater. Is het wonder dat bij zo'n spannende en zeer goede vertoning van een be roemd verhaal, zij die het eerste deel zagen, beslist het tweede niet willen verzuimen? Dat bewees de belangstel ling gisteren wel. De Graaf de Monte Christo blijft een steeds boeiende ge schiedenis, mede omdat hier naar echt ouderwetse romantrant, de deugd be loond en het kwaad gestraft wordt. Bo vendien wordt de film uitstekend ge speeld. JANE EYRE. Harmonie. Als het waar is, dat een filmster een door de regisseur bewogen marionet is, geldt dit niet voor Orson Welles en zeker niet voor Jean Fantaine. De laatste heeft reeds in meerdere films bewezen, dat zij een begaafd ac trice is, en, dat de verfilming van Char lotte Brontë's roman Jane Eyre ondanks de critiek, die er gemakkelijk op uit te oefenen valt, toch met graagte gezien wordt, is voor een groot deel aan deze hoofdrolvertolkers te danken. Voor wie het boek Jane Eyre las, is de film misschien een teleurstelling, omdat het verhaal nu eenmaal niet op de voet gevolgd kan worden, en er dus onuitgewerkte fragmenten worden ver- toond. Het is waar: er blijven nog ge noeg factoren over, die de film de moeite waard maken, maar men moet er niet met al te hoog gespannen ver wachtingen heen gaan. En dan nog dit: het is jammer, dat het leven op de Lowood-school de toe schouwer een zo afgrijselijke voorstel ling van het Christendom geeft, dat iemand bij het zien daarvan beslist een afkeer van het begrip geloof moet krijgen. Ondanks dit alles is Jane Eyre op het witte doek even indrukwekkend als op papier, en waard gezien te worden. HET SPOOK VAN DE OPERA. Cinéma Americain. De hernieuwe opvoering van de be- loemde film: „Het Spook van de Opera" is gisteravond in de Cinéma Americain tot een groot succes gewor den. Dat is vooral ook te danken aan de schitterende vertolking der hoofd rollen en de fraaie kleurenopnamen (de film is geheel in kleuren opgeno men) waardoor de boeiende opera scènes zo'n bijzondere indruk maakten. Bovendien werd er prachtig gezongen in de diverse opera-fragmenten, in 't bijzonder door de bekende Nelson Eddy en de sopraan Suzanne Foster. Men kreeg inderdaad van diverse ope ra's gedeelten te zien in prima bezet ting en kostbare uitvoering. De opera-violist en componist Claudin, die zich wreekt over zijn diverse te leurstellingen, werd prima gespeeld door Claude Rains, een karakterspeler van de eerste rang. Behalve Suzanna Foster waren er nog andere zangeressen, die hun plaats volkomen waard bleken. De politie-inspecteur, de grote con current van Anatole (Nelson Eddy), in de liefde voor de zangeres, vormde met Eddy een uitstekend duo. De film werd door de aanwezigen in spanning tot het einde gevolgd. Het voorprogram ma bracht behalve het Wereldnieuws een uitmuntend geslaagde, op het film festival bekroonde tekenfilm, getiteld: .Rhapsody Rabbit", waarin de beroem de rhapsodie van Liszt op zeer inte ressante en originele wijze werd ge speeld. Als geheel een zeer goed programma. KIT CARSON. Victoria Theater. Elke man is een jongen geweest en iedere jongen heeft de boeken van Karl May verslonden. We namen ze mee naar bed en als onze ouders dachten dat we al uren lang sliepen, zaten we bij een stompje kaars nog met gloeiende wangen ta lezen. We leefden van ganser harte mee met de bleekgezichten die aan de martelpaal werden gebonden en na tuurlijk precies op tijd bevrijd werden en we rookten in gedachten de vre despijp met een opperhoofd, wiens hoofd vol arendsveren zat en die alleen maar „Hugh" zei. Ja, dat was een mooie tijd dat wil zeggen een mooie leeftijd maar nu zijn we ernstige mensen geworden. We stoppen geen indianenboeken meer on der ons kussen, niet alleen omdat zo iets geen zin meer heeft, maar ook om dat we de indianenavonturen wel een beetje ontgroeid zijn! En toch, gisteravond in het Victoria bij Kit Carson Toen kwam er uit ons onderbewust zijn toch een vleugje belangstelling naar boven en we hebben meegeleefd met de dappere karavaanleider, die een groep kolonisten honderd jaar geleden door het gebied van de Missisippi moest brengen en van alle kanten door de rode broeders bestookt werd. Er wordt braaf geschoten in deze film en op een paar dode indianen meer of min der wordt niet gekeken. Er komt nog een prachtige Zuid-Amerikaanse ope- rettegeneraal in voor, die in groot tenue met een Napoleonsteek op het hoofd aan het vechten slaat en ook dat is de moeite waard om er naar te gaan kijken. In deze film speelt Jon Hall de hoofd rol. Er komt nog een dosis romantiek in, een knappe jonge dame en ten slotte natuurlijk een gelukkig huwelijk, waar van men helaas alleen maar het begin ziet. Zeker iets om eens naar te gaan kijken. In een bij „Succes" verschenen boek schrijft A. R. Brent: „De moderne admi nistratie is geen kwestie meer van dikke boeken op hoge lessenaars. Wij leven niet meer in de tijd waarin een „schrijver" of een „klerk" zijn routine werkje wel op elk bureau kon opknap pen". Dit is inderdaad zeer juist. Iemand die fladdert van het ene kantoor naar het andere zal nimmer veel bereiken. Fei telijk bestaat het vak „kantoorbediende" riet meer. Een bediende bij een finan ciële instelling heeft een geheel andere practische scholing nodig, dan. een be diende op een fabriekskantoor en beide, v/eer anders dan een notarisklerk. De op school geleerde kennis vormt de grondslag, de in de practijk verkregen ervaring de opbouw van een goede car rière. De grondslag moet solide zijn, de opbouw een vaste lijn vertonen. Nog dikwijls leeft de gedachte, dat een klein kantoor het meest geschikt is voor practische scholing. Men vergeet echter, dat juist op grote kantoren ver schillende moderne administratie- methoden naast elkander worden toege past, hetgeen op een klein kantoor niet mogelijk is. Bovendien zal op een groot kantoor het doen van boodschappen speciaal geregeld zijn en wordt ook de jongste kracht terstond In de adminis tratie ingeschakeld. Het verzekeringsbedrijf in zijn vele variaties is in deze tijd een zeer be langrijke schakel in de handel gewor den. Het kenmerkt zich door een rus tige en krachtige ontwikkeling en biedt daardoor voor geschikte medewerkers, op velerlei gebied uitnemende kansen. Een jonge kracht, die staat voor de keus in welke richting hij zijn carrière moet zoeken, mag zeker de mogelijk heden die er liggen op dit terrein niet voorbij zien. De Chef de Bureau van ,,'t Hooge Huys" te Alkmaar is op Zaterdagmor gen steeds gaarne bereid om met U te bespreken of er ook voor ,Uw jongen of meisje een toekomst in het bedrijf is op te bouwen. (Ingezonden mededeling), i Dr. Damstee slaat D( Een zeer talrijk publiek dagavond getuige van een partijen van dit tournooi, n. sen Deetman en dr. Dams man was dê gehele zomer in vorm geweest en zijn spe anderen in dit tournooi was re van overtuigend geweest Daarentegen was dr. Dair. •wel niet geheel voldoende goed op slag en het was c wat de Alkmaarder tegen c naar zou doen. Deetman. bi zijn taktiek. Damstee, zijn de eerste plaats zoekende in niek, het beloofde een belar de ontmoeting te worden. Het begin was voor dr. Nadat beide spelers eerst srvicegame hadden verloren, de dr. Damstee zich een 5- sprong. Toen scheen de set z'jn, maar op hetzelfde ogen stelde Deetman zich, waagdf meer naar voren, reageerde Ier en haalde op tot 55! F. Alkmaarder verloor opnie service-game en ofschoon 1 kansen kreeg in de volgend besliste dr. Damstee het ge' zijnen gunste, daarmee de nende met 75. In de tweede set kwam De 81 te staan, verloor opn service-game en na een kor ook de volgende, zodat de ke zevende game als het wai slissing moest brengen. Beid werden voorzichtig, twee ke Deetman een kans, maar bei sloeg hij in het net: 43 Damstee. Nog gaf de Alkmaarder z gewonnen, maakte er 44 i de twee volgende games w hard gevecht voor den Berge de tweede set dus met 6— Juist in de laatste game ber spel zijn hoogtepunt en leel drie keer op, of de stand gelijk zou worden, maar een letje behandelde Deetman Ondertrouwd: GERRIT TEERHUIS en MARRETJE PELS Het bruidspaar heeft d< eer U kennis te geven var hun huwelijk op D.V. 1( Juli a.s. des voorm. 10,3( uur ten stadhuize, waar na de kerkelijke inzege ning te 11 uur zal ge schieden door den Wel Eerw. lieer Dr. A. D. A Polman in de Geref. Kerk Oudegrachf. 'Alkmaar, 26 Juni 1917. Veerstraat 8. Nieuwesloot 37. Receptie o. d. trouwdag 3—5 uur in ,,'t Gulden Vlies", Clioorstraat. a Toek. adres: Prinsen gracht 666, A'dam (C-) Heden is van ons heengegaan onze lie ve Man, Vader, Be huwd- en Grootvader, de Heer HENDRIK TAUBER, in de ouderdom van 59 jaar. A. TAUBER— OOTJERS H. TAUBER 'A. TAUBER— KUIPER W. TAUBER M. TAUBER en Kleinkinderen. Oudkarspel, 27 Juni 1947. De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag 30 Juni a.s., des namiddag 2,30 uur Gevraagd voor direct een LEERLING KAPSTER. MAISON MARIE VAN VLIET. Ritsevoort 22. N. V. ALKM. OVERDEK-1 TE, Canadaplein. Tel. 3500 vraagt een BADJONGEN en JONGEN voor rijwielbewaring, leeftijd 15—17 jaar. Modellen met prijs lijst worden U op aanvraag gratis toe gezonden voor een GRAFMONUMENT of GEDENKTEKEN Deze worden degelijk en met zorg vervaar digd door de zaak met naam: SWART's STEEN HOUWERIJ Ritsevoort 15 Alkmaar Tel. 4157 (K 2200) Vele dankbare refe renties kunnen wijU voorleggen.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2