i H J m m m 1 MONICA Indonesia CHEFAROX R R R R R R R R R R R R H R H R Helder en Alkm. Boys voor een beslissing DE PAMPUS-PIRAAT Oi PRESSIE VA yan nabij EN yi f Schagen heeft aan een gelijk spel Aja genoeg iax naar Maastricht Voetbalprogramma door J. D. VAN EXTER Wat wel kan Wij luisteren morgen naar. Jfazzlecukiek Plannen maken FEUILLETON Verloofd. V ge Hoewel Zondag de beslissing in de promotie-wedstrijden voor een plaatsje in de tweede klasse, waar bij de plaats van de Alkmaarse Boys in het geding is, nog niet kan val len, moet toch deze ontmoeting de a.s. tweede klasser aanwijzen. Al zijn er theoretisch natuurlijk nog velschillende mogelijkheden. Men weet, dat Helder en Alkm Boys na vier wedstrijden gezamen lijk aan de kop gaan en dat 1W en Kinheim elk met drie punten volgen, dus elk twee verliespunten meer hebben. Het vreemde van alles is, dat, wan neer de beide wedstrijden in 'n ge lijk spel zouden eindigen, alle clubs de kans nog in eigen hand hebben, terwijl dan, wanneer de beide wedstrijden winst opleveren, slechts de verliezer van KinheimIVV is uitgeschakeld! Hetgeen er dus op wijst, dat het krachtsverschil tussen de vier clubs buitengewoon gering is. Met beide benen op de grond blij vende, moeten we echter vaststellen, dat de winnaar van de ontmoeting Helder—Alkm. Boys in elk geval reeds met één been in de tweede klasse staat. Wie zal deze ontmoeting winnen? Er is deze keer vrijwel niets te voor spellen, want het krachtsverschil is uiterst miniem. Technisch zijn de gastheren beter; daar staat tegen over, dat de Boys iets meer verras send zijn in hun snelle uitvallen, ter wijl zij bovendien een doelman heb ben, die een wedstrijd kan winnen. beschermt uw maagfvormt géén nieuw maagzuur Kampioenschap van Nederland: MW- Ajax; Blauw WitNEC; BW Heerenveen. Promotie 2e klasse: Zeeburgia—Em ma; ExcelsiorVUC; Tubantia Eigtersbleek; Zwolse Boys—Rhe- den; RK TW-de Valk; Alcides— Hoogezand. Promotie 3e klasse: AlcmariaHBC (J. van Rooy); HollandDEC; Hel derAlkm. Boys (D. van Male); KinheimIW (mr. M. Slingen- berg) Promotie 4e klasse: SchagenDCC (P. Hoogewoonink)BKCAn- rends CW. Prins). Promotie NHVB-afdeling: HEDW Alkmaar CW. Zevenboom); DRC Vitesse (H. v. d. Schilden); MFC- SEW J. Jeltes). Beide elftallen zullen de steun heb ben van hun eigen publiek uit Alkmaar komt een extra trein! en de leiding van Van Male staat er borg voor, dat de wedstrijd normaal zal verlopen. Kinheim krijgt bezoek van IW, dat wel wonderlijk en onberekenbaa speelt. Maar als men nagaat, dat Kin heim verleden week de wedstrijd te gen Helder als het ware-binnen hac dan moet het toch ook van IW kun nen winnen. We slaan de techniek der thuisclub altijd nog hoger aan dan die der bezoekers en wagen dus een Kinheim-overwinning te voorspellen! In de andere groep is verleden week de beslissing gevallen en de wedstrijden HollandDEC en Alcma riaHBC zijn dus van geen beteke nis meer. Toch beloven het nog inte ressante ontmoetingen te worden, waarbij Alcmaria zal trachten, onge slagen de tweede klasse binnen te gaan en Holland zal tonen, dat het sterker is dan DEC. Alcmaria heeft een goede kans op de volle winst. Holland zal voor de beide puntjes moeten vechten. SCHAGEN BOVENAAN? De promotie vierde klasse brengt in Schagen de thuisclub tegen DCG. Op het ogenblik is de stand: Schagen 3 2 10 5 DCG 8 2 0 1 4 JOS 4 0 13 1 Hoe deze ontmoeting in Schagen ook eindigt, er valt een beslissing en de winnaar is derde klasser. Natuur lijk heeft Schagen het voordeel, dat het reeds aan een gelijk spel genoeg heeft. We geloven niet, dat Schagen genoegen neemt met een puntenver deling en dat de volle winst vermoe delijk wel in Schagen zal blijven. In de andere afdeling speelt BKC thuis tegen Ahrends en heeft veruit de beste kansen. De jubilerende ver eniging in de polder moest zijn aan hang maar eens verrassen met een mooi cadeau: het derde klasserschap Er is kans op, zelfs een grote kans. Maar dan moet er morgen gewonnen worden. En dat kan! IN DE LAGERE REGIONEN. In de lagere regionen moet het arme Alkmaar, dat verleden week reeds van Berdos verloor, de uitwed strijd tegen HEDW winnen, wil het nog een kans maken om KNVB-er te blijven. Het zal niet meevallen, om de Amsterdammers te kloppen en voorlopig kunnen we Alkmaar dus alleen maar sterkte toewensen. MFC begint zijn degradatiewed strijden met een thuiswedstrijd tegen SEW, dat verleden week van RK AFC verloor. De Medemblikkers moe ten winnen, willen ze hun kans op het vierdeklasserschap behouden. O.i ?al dat wel gaan. Tenslotte speelt de jonge kampioen Vitesse uit Castricum de eerste pro motiewedstrijd tegen DRC. We ken nen de kracht van DRC niet en zul- Copyright RDP Een convool van zes mijnenvegers onder leiding van Hr. Ms. „Douw© Aukes" Is uit de Indische wateren naar Nederland teruggekeerd en heeft de haven van Vllssingen als ligplaats gekozen. volgens het schema, is oe 2EN0IHG NU ONGEVEER. 0VEP- GEBRACHT IN 06 JEEP. DIE BANDIET KOMT WOR DEZE ZENDING 1H ElX GEVAL TE LAAT...EN MORGEN ZULLEN WE VERDER ZIEH Minister Neher heeft doen blij ken, dat hij nog niet zeker is van de uitvoering van het woning- bouwplan-1947, vanwege de ma terialen èn de werkkrachten. Hij deed een beroep op het Nederland se volk om mee te helpen, door niet „zwart" te bouwen, waarmee ook arbeidskrachten gemoeid zijn, die nuttige arbeid kunnen ver richten. De minister heeft groot gelijk, maar dan moest hij ook kunnen optreden tegen feiten als in het Brabantse plaatsje Made te con stateren zijn en wel, dat er een bioscooptheater a 150.000 wordt gebouwd! Zeker, de stenen zijn vrij en het verdere gebruikte mate riaal is „oud", hetgeen ook niet aan vergunningen onderhevig is, doch wordt het niet eens tijd, om zulk materiaal ook „onder beheer" te nemen? Bij het opbreken van militaire- en andere kampen ko men er gezamenlijk heel veel „spullen" los, die voor woning bouw van groot belang zijn en die nu schielijk worden opgekocht en tegen hoge prijzen verhandeld. En: hoe staat het met de cement? Mag die ook maar vrijelijk wor den gebruikt? Laat de minister deze kant der zaak ook eens be kijken! Schouwman. len dus moeten afwachten. Gemakke lijk zal Vitesse het op vreemd terrein echter niet krijgen. OM DE HOOGSTE TITEL. Deze week bracht inzoverre een kleine aanwijzing, dat Ajax op het ogenblik de beste papieren heeft in de strijd om het nationale kampioen schap. Immers, Heerenveen speelde op eigen veld gelijk tegen MW, terwiil Ajax opnieuw van Blauw Wit won. Mede door het wat terleurstellende resultaat van BW, dat zowaar op nieuw van NEC verloor, is de situatie aldus geworden: ZONDAG. Hilversum I, 301 M. geeft nieuws om 8, 1, 6, 8, 11 uur. 8.18 Sympho- nie-orkest. 8.45 Zondagmorgenmelo dieën. 9.30 Men vraagt en wjj draaien. 10.45 In de tuin der poëzie. 11.00 Suite moderne. 12.00 Postduivenbe- richten. 12.40 Mannenkoor. 2.30 Kur- hausconcert. V.A.R.A.: 5.00 Mannen- kwartet. 6.15 Sport. I.K.O.R.: 7.00 Kerkdienst. A.V.R.O.: 8.00 Actualitei ten. 8.45 Hoorspel. 9.30 Hersengym nastiek. 11.15 Canadees concert. Hilversum n, 415 M. geeft nieuws om 8, 9.30, 1, 7.30, 10.30 uur. K.R.O.: 8.20 Hoogmis. N.C.R.V.: 9.45 Concert. I.K.O.R.: 10.30 Kerkdienst. N.C.R.V: II.30 Zang en orgelspel. K.R.O.: 1.20 Stafmuziek. 2.20 Drente zus en Drente zo. 4.00 Kamermuziek. N.C.R.V.: 5.00 Kerkdienst. 6.30 Cantate. K.R.O.: 8.00 Sport. 9.00 Klanken uit Drente. 10.50 Sport. 11.35 Avondconcert MAANDAG. Hilversum I, 801 M. geeft nieuws om 7, 8, 1, 6, 11 uur. V.A.R.A.: 8.18 Morgenklanken. V.P.R.O.: 10.00 Mor genwijding. V.A.R.A.: 10.20 Voor de zieken. 12.00 Amsterdams politie korps. 2.00 Opera. 2.30 Voor de vrouw. 4.30 Voor de jeugd. 5.45 Mo lukse liederen. 7.15 Omroeporkest. 8.10 Omroeporkest. 8.55 Flitsen ver jaardag Prins Bernhard. 9.30 Orkest „De witte anjelieren". 10.00 Prijs vraag. 10.27 Liedjes uit de oude doos. 11.15 Feestboeketorkesten. Hilversum n, 4.15 M. geeft nieuws om 7, 8, 1, 7, 10 uur. N.C.R.V.: 7.45 Een woord voor de dag. 8.30 Morgen klanken. 9.15 Voorde zieken. 10.30 Morgendienst. 12.15 Berlijns Staats- operakoor. 1.15 Lunchconcert. 2.00 Voor jonge moeders. 3.00 Vrolijke klanken. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Met de school in de studio. 5.30 Sportuit slagen. 6.30 Vrjj en blij. 8.10 Orkest „De witte anjelieren". 9.00 Prijs vraag. 9.27 Liedjes uit de oude doos. 10.15' Flitsen verjaardag Prins Bern hard. 10.30 Omroeporkest. Puzzle 39. De Twaalf Plaatsen. (Op lossing). De 12 bedoelde plaatsen waren: 1. Tinaarlo. 2. Edam. 3. Valkenburg. 4. Ruinerwold. 5. Epe. 6. Dinteloord. 7. Ellecom. 8. Nijverdal. 9. Hardenberg. 10. Enschedé. 11. Ilpendam. 12. Denekamp. In deze volgorde vormen de eerste letters het woord: Tevredenheid. Een groot aantal oplossingen kwamen weer binnen. De wekelijkse prijs van 1 5 is na loting onder de goede oplossers ten deel gevallen aan mej. Ans Lange- reis K 136, Twisk. Gefeliciteerd! Deze prijs zal worden toegezonden. En nu onze nieuwe opgave. Ditmaal een kruiswoord-puzzle, waarvan hier- mder diagram en omschrijving. Puzzle 40. Een krulswoord-puzzle. Ajax Heerenveen NEC MW BW. Blauw-Wit 6 gespeeld,9 pnt. 1512 6 gespeeld 8 pnt. 2218 6 gespeeld 7 pnt. 1617 6 gespeeld 4 pnt. 1518 4 gespeeld 2 pnt. 89 4 gespeeld 2 pnt. 79 Op het programma staan de volgen de wedstrijden genoteerd: MWAjax, Blauw WitNEC en BWHeerenveen. Het wil ons voorkomen, dat Ajax technisch de beste ploeg heeft, dat NEC wat gelukkig is geweest in z.V) beide wedstrijden tegen BW en dat Blauw Wit wat ongelukkig geweest is in de twee ontmoetingen tegen Ajax Welnu, hoe kunnen we hier een voorspelling doen? Tenslotte wijzen we nog op de ont moeting tussen Emma en Zeeburgia in het Stadion te Amsterdam. Zou Em ma ook deze wedstrijd winnen, dan is ze vrijwel veilig en kan het vol gende seizoen opnieuw haar geluk *n de eerste klasse beproeven. We houden het erop. In de andere afdeling zal VUC wel geen kans krijgen tegen Excelsior, trouwens de Hagenaars hebben zich al verzoend met het feit, dat ze het in elk geval nog een jaartje langer in de tweede klasse moeten proberen. 1 2 3 7 10 12 13 14 15 16 17 18 19 26 22 23 24 25 26 26 30 31 32 3é 34 35 36 36 40 42 44 45 46 47 46 51 (Nadruk verboden). Omschrijvingen. Horizontaal: 1. jong persoon. 4. ge lofte. 6. stromend water. 9. koraaleiland (2e en 3e letter omgewisseld). 11. fa milie van Adam. 13. een aantal gelijke voorwerpen in bepaalde vorm. 15. niet licht. 17. bergplaats. 18. hieraan is ieder gehecht. 20. voegwoord. 21. schuurmid del. 23. meisjesnaam. 24 zangstem. 25 wintervoorwerp. 27. plaatsje in Schot land. 29. onderzoeker. 30. mast. 33. in sect. 36. kledingstuk. 37. zangstem. 39. soort uien. 40. bijbelse naam. 41. Ital Hertogdom. 43. wedderij. 45. de een de ander en omgekeerd. 47. afkeer (laatste letter ontbreekt). 49. uitgestrekt water. 50. bekende schaakmeester (geen Ne derlander). 51. armoedige woning. 52. bijwoord. 53. kindervermaak. Verticaal. 1. bergplaats 2. dichtstbij zijnde. 3. afsluiting. 4. meisjesnaam. 5. vrucht. 6. vismand. 7. zie 45 hor. 8. heerlijke vrucht. 10. kort ogenblik. 12. belangrijk stukje papier. 14. uitdruk king van gedachten. 16. plaats in Gel derland. 19. de waarheid. 22. mag de af zender niet vergeten. 24. roofdier (vr.) 25. kan soms heel lastig zijn. 26. kost baar bezit. 27. kluit. 28. dierenverblijf. 31 van hoog gehalte. 32. opdracht (4 letters). 34. verstand. 35. heldendicht. 37 deel van het lichaam. 38. begin. 40. niet ingewijde. 41. driemaal dezelfde klin ker. 42. gegroet. 44 deel van een schip. 46 zangstem. 48. wandversiering. 49. ri vier (2 letters). Oplossingen (per briefkaart) tot en met Woensdag 2 Juli (uiterlijk) aan de redactie van Uw courant. is NAAR HET ENGELS VAN BERTA RUCK DOOR: J. JORISSEN 13 Hoe verschillend was onze keurig ge dekte tafel van het marmeren tafeltje, waaraan nu waarschijnlijk in de over volle lunchroom juffrouw Robinson, juffrouw Holt en Smithie vol opge wondenheid samen aan het praten wa ren over mij; maar hoeveel liever zou ik daar met hen geweest zijn! „Juffrouw Trant, wat zal ik voor u bestellen?" (Mijn enige lunch dit laatste jaar is geweest een kop bouillon en een ge braden appel, afgewisseld door toast niet een gepocheerd ei en een glas warme melk). „Het is mij hetzelfde". „Goed, dan zal ik wel wat bèstellen' Het waren allerlei heerlijkheden, die hij bestelde. Blijkbaar wist zo'n ma chine, als hij Is, toch wel wat goed smaakte. Het speet mij, dat Cicely er niet bij was. Ze houdt zo van smullen. Eigenlijk dacht ik, hoe gezellig het zou geweest zijn, als zij en ik samen aan deze lunch gezeten hadden. Wat zouden we gebabbeld hebben! We zou den zo vrijuit hebben kunnen praten over iedereen, die wij in de zaal op merkten. Ik heb eens horen zeggen, dat de vrouwen liever praten met vrouwen dan met mannen, maar daar entegen liever met één man dan één vrouw. Ik geloof niet, dat ik nog ooit een man ontmoet heb, met wien ik liever zou praten dan met een amu sante vrouw. Je moet tegen een man meestal tweemaal iets zeggen, voor hij Ie begrijpt. Stil] Waters is natuurlijk geen man, zoals zijn typisten elkaar zeker vier maal op een ochtend vertellen. Toch verloor ik in een omgeving, waarmee ilt meer vertrouwd was dan met kan toren en de straten in de City iets van mijn ontzettende zenuwachtigheid te genover de Baas. Ik voelde me net, zo als ik vroeger wel deed, als mijn tafel heer wat erg zwaar op de hand was. of als ik op een partij even uitrustte en een erg vervelende partner had. Ik be doel, dat ons gesprek vrijwel daarop leek: nu en dan een enkele stijve op merking, afgewisseld door een lange stilte. Onderwijl keek ik de zaal rond en sioeg de verschillende clubjes aan de tafels gade. De meesten waren blijk baar naar hun praten en lachen te oordelen, voor hun plezier uit, niet voor zaken, zoals wij. Verscheidene malen werden er blik ken ook op onze tafel gericht. Ik was benieuwd, wat de mensen wel van ons dachten; van de lange, blonde, jonge man, van top tot teen de zaken man en het kleine meisje met de don kere ogen en de mooie hoed, die eigen lijk te mooi en te duur was tegenover haai mantelpak, dat hoewel goed van snit, niet nieuw meer was. Misschien dachten zij wel, dat de jonge man met even weinig uitdruk king in zijn gelaat als een brand- scherm, een beetje het land had, om dat hij aan zijn nichtje van buiten de stad moest laten zien. Misschien dachten ze ook, dat wc werkelijk geëngageerd waren. Het kwam er echter niet op aan. wat zij dachten Pr was niemand in het restaurant, die een van ons bei den kende. Even peinsde ik er over. wie ei aan de gereserveerde tafel naast ons zouden komen zitten. „Juffrouw Trant, u hebt toch wel zorg gedragen, dat de andere typis ten wisten, met wien u ging lun chen?" „Zeker. Ze stonden allen door het raam op het portaal te kijken, toen wij wegreden". „Dan is het in orde". Weer scheen het mij bijna toe, als of ik een humoristische glimlach las in zijn grijze ogen, net als op die keer, toen hij het over mijn intelli gentie en mijn werk had. Voor ik er zeker van kon zijn, was hij, evenals toen, reeds verdwenen. Ik was daar blij om; van een ma chine wil je geen gevoel voor humor aannemen Als hij niet een machine was, zou ik mij niet zo vrij en ge makkelijk bewegen in mijn positie van officiëel verloofd te zijn. „Deze week wou ik u twee- of driemaal voor de lunch uitnodigen", kondigde hij aan met een stem, alsof hij zijn orders voor de dag uitgaf. ..misschien vraag ik u ook nog een keer mee. om thee te drinken. Zater dag denk ik u te vragen, opdat u daa*- wat over zult praten met de anderen" „Heel goed meneer Waters", zei ik op onderworpen toon. „En nu we zover zijn gekomen, zie ik niet in, waarom we langer zouden wachten, met het engagement publiek te maken. Dus dat zullen we de vol gende week doen". „Heel goed", zei ik weer en stelde mij de verbazing voor van de N. O., var, meneer Dundonald af tot Harold toe. Dan had ik thuis nog Cicely, aan wie ik het vertellen moest. Ik houd veel van haar, maar hier zie ik toch tegen op. Zij stelt zo'n wanhopig groot belang in alles, wat maar op een liefdesgeschiedenis lijkt. Ik kan het mij niet begrijpen, dat het haar zoo interesseert wie en wie er trou wen gaan en waarom. Zij zal natuurlijk deze overeen komst tussen mijn patroon en mij 'be schouwen als een echte, romantische affaire de coeur, en ik zal haar er niet voor door elkaar mogen schud den. Verder zal ik aan de familie en de vrienden van meneer Waters voorge steld moeten worden als het meisje, dat hij denkt te trouwen. („O. lieve deugd!" zou juffrouw Skinner gezegd hebben). „Dan", vervolgde de Baas, „denk ik, dat ik u zal moeten vragen, om Wat is er, juffrouw Trant? Zap u daar iemand, die u kent?" „Ja", bracht ik met moeite uit, „ik ken de dame, die daar juist binnen kwam en aan de tafel naast ons gaat zitten". (Wordt vervolgd) r~ Een kwart eeuw Casino-Koning PRINS LOUIS n VAN MONACO, s die dezer dagen zijn zilveren regeringsjubileum viert. Het genot van een vno hangt van zoveel onberekenbar* toren af, dat het geen wonder ia, zo'n uitstapje op een teleur uitloopt. Hitte of regen kunnen bederven; men kan te ongekgeoertM een verkoudheid op doen of zjjn verstuiken; het reisgezelschap tegenvallen. En zo zou men een reeks verdrietelijkheden kunnen op* sommen. Daarom ie het gelukkig, dat 1MB niet alles op één kaart hoeft te zet* ten. Want bij het genot van de reia komt het genot van het plannen ma ken. En dit genot is niet aan zoveel risico's onderhevig. Ja, men zou zelfs kunnen zeggen, dat het des te grote* wordt, naarmate er meer moeilijk- heden aan zijn verbonden. Men' begint reeds vroeg met ztfa plannen. En juist dit allereerste sta dium is het rjjkste. Want dan heeft men heel de wereld nog in zDn zak. Midden onder de beslommeringen van het vermoeiende werk loopt men een straatje om en men blijft staan voo* de étalage van het reisbureau. Welk een keus biedt zich daar aan! Met zijn verbeelding volgt men de voor stellingen op de aanlokkelijke pren ten; men ruikt het prikkelend aroom van de dennebossen en proeft de zil te droppels van het zeewater in zQn mond. Als men na het vrfle halfuurtje weer op de school of in de fabriek komt, is het alsof men reeds in een andere wereld verkeerd heeft; het suffe hoofd is van frisse gedachten vervuld en de vermoeide arm doet zjjn werk weer met lust. Samen met zijn huisgenoten be spreekt men de mogelijkheden; men schaft zich lectuur aan en volgt met nieuwe belangstelling hetgeen de krant over de verschillende gewes ten schrijft. Zo nadert allengs de tijd, dat de plannen vaster vorm aanne men. Er moet nog zoveel worden ge daan, om de reis voor te bereiden. Kleding en bagage dienen geïnspec teerd en zo nodig aangevuld; men gaat maatregelen treffen voor de fi nanciering van het geval; men wint informaties in, schrijft op adverten ties en stelt zich in verbinding met de adressen uit het prospectus. Cicero heeft eens verklaard, dat hij het nooit drukker had dan in zQn vacantie, maar voor de meesten on zer valt het hoogtepunt van de druk te in de weken, die aan de vacanti* voorafgaan. Maar dit is een plezierige drukte; achteraf blijkt het vaak zelfs nog een plezieriger tijd dan de eigenlijke va cantie te zijn geweest. Toch is ook het genot van de va cantie zelf goeddeels van deze weken van voorbereiding afhankelijk. WU men van een reis of een uitstapje pro fiteren, dan dient er een degelijke voorbereiding aan vooraf te zfln ge gaan. Het is natuurlijk niet nodig, een program vast te stellen, dat alle ver rassing onmogelijk maakt en alle avontuur buitensluit. Integendeel be vordert het onverwachte en onvoor ziene de aantrekkelijkheid van de tocht. Maar men mag, wat de grote lijnen betreft, niets aan het toeval overlaten. Een weloverlegd plan waarborgt de rust en ook de kennis van zaken welke men behoeft om de genoegen te smaken, die de met zorg uitgekozen vacantiereis aanbiedt, H. G. CANNEGIETER. BUREAU: VOORD AM 9, ALKM TELEFOON ADM. REDACTIE 3902 Giro 187294 Dir.: J. Bijlsma Betrouwbare Nederlands dat de Nederlandse regerin Kngen te hervatten op bas hiermede in haar ernstigst! mers. Volgens A.F.P. heeft Sja „Kedaulatan Rajat" verklaa no op de Nederlandse aide Mocht evenwel de Nederlai dan betekent dit, aldus Sja en dat de Nederlanders gee SJAHRIR KEERT NIE1 Sjahrir voegde aan deze ringen toe, dat „er geer kans" bestaat, dat hij opn premier zal optreden in h de kabinet. Zelfs noemde „hoogst onwaarschijnlijk", de nieuwe regering de p van Buitenlandse Zaken za Inmiddels worden in Batai dr. van Mook en verschillei nesische leiders besprekingei over de huidige situatie. Zc gen waren daar de Indones: nisters Soewandi en Boediar conferentie aanwezig en nac het paleis hadden verlaten Sultan van Pontianak en S welke laatste nit Makassar via arriveerde, door dr. va ontvangen. NOTA VAN DE VEI STATEN. Deze besprekingen zijn gev de ontvangst van een nota enigde Staten, gericht aan nesische regering en ove aan de Republikeinse mini Onderwijs, Soewandi. De n gisteren, Zondag aan ir. I overhandigd worden. In neemt de Amerikaanse met voldoening kennis van Iopige berichten over het oprichten van een federale regering voor geheel Indom De Amerikaanse regering stijgende bezorgdheid het ontstaan door het niet-nalev de overeenkomst van Linggad De Verenigde Staten moet» noodzakelijkerwijze bezig houi de ontwikkelingen in Indonsië de belangrijkheid van Indone een der factoren voor het her het internationaal evenwicht, economisch als politiek. De kaanse regering wenst derhal Indonesische republiek er op zen, dat uit een voortduren impasse waarschijnlijk ellende wordt. Zij wil tevens wijzen voordelen, die een spoedige i komst en een streven naar werking om de moeilijkheder De Italiaanse minister van landse Zaken, graaf Sforza, h Wetsontwerp tot ratificering v vredesverdrag aan de Italiaan: stituerende vergadering voo In het Kanaal onder de Zuidkust is een 1516 ton Grieks schip op een Deense st< van 2242 ton gevaren en ge zon opvarenden werden gered. officiëel te Belgrado wordt bek n»aakt, zijn thans alle krijgs: nfen uit Joego-Slavië gerep fDe leider van de Duitse spionnage en Gestapo, Siegfriei merj is door een Noors gerecht dood veroordeeld. In Slov.igkije zal worden overgegaai afschaffen van de doodstraf *- besuurscommissie zal de zorg 200.0Q0 verplaatste personen Britse zone overnemen, wann Unrra morgen wordt ontbonde commissie treedt op als vertegi diger van de internationale o: 'tic voor uitgeweken personer Jonge koning van Irak, Feis trek) 15 Juli a.s. naar Engelani hij het schoolonderwijs zal De oud-minister van buit se zbken der V.S.. James Byr: m Oktober a.s. zijn memoires ren. r_*Naar verluidt zou i vriendin van Hitler, Eva Bra Zuid-Tirol gesignaleerd zijn. 1 hevige brand heeft de paviljoet de tentoonstelling „Romeinse teit" te Rome geheel verwoe schade wordt cp een honderdt lioenen lire geschat. De Unie heeft Roemenië 6.000 v dingen tarwe en 2.000 wagons geleend. Deze hoeveelheid zal importen uit de V.S. het land i tijd tot de oogst van dit jaa helpen. M:

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 6