Verf CREDIET MACHINE-B ANKWERKEi. Stoomwasserij „Excelsior Tot zelfstandige bemaling besloten HET FIA AMSTERDAMSCHE BANK N.V. ft Dr. Frederikse BOELHUIS te BERGEN ABONNEERT U OP DIT BLAD Tour de France Teisseire wint de zesde étappe Langs de velden geen spreekuur THEO GROOTHUIZEN Is het een wonder? MAISON GEELS Groeiende bedrijvigheid in handel en industrie gaat gepaard met toenemende behoefte aan Gemeente Warmenhuizen. OPHALEN VAN DE VUILNIS Firma TEN PAS Co,, Alkmaar, vraagt ervaren Aanmelden werkplaats Noorderkade. ENIGE MONTEURS Door UITBREIDING kan SIMT PANCRAS weer WASSEN aannemen. Ook van instellingen en Hotels. Voor deze speciale tarieven. Beleefd aanbevelend, W. DE JAGER Van de Vijzellaan 220 F. Ct - ■■HL Vrijheid van nog onbedi (Vervolg van Pag. 1) Bouk zette door in vliegende vaart naar Lyon toe en weer kreeg hij pech, want de regeling bij Lyon was zo slecht, dat hij nauwelijks tussen de mensenmenigte kon heen komen. Wij waren met onze auto steeds bij hem gebleven, om hem aan te moedigen. Toen de massa zo compact was, dat er nauwelijks een gaatje overbleef, waar de Zaanlander nog doorheen kon, gingen wij met de auto ruimte voor hem maken. En op 50 meter achter ons rende Schellingerhoudt met 40 km. vaart naar de finish. Beloning. Treize, Treize, Treize, klonk het uit de dichte rjjen van toeschou wers, toen hjj de stedelijke wieler baan had bereikt, vernam hij, dat hjj meer dan 10% achterstand in tyd op de winnaar 51 had en dat hij reglementair uit de koers zou zjjnToen kwam de reactie, na de zware valpartij en na de inspan nende monsterrit van 145 km. te gen het uurwerk. Maar in de late avonduren kwam men hem het heu gelijke nieuws brengen, dat als be loning voor zijn moedig volhouden de organisatoren hem niet uit de ronde zouden nemen. De uitslagen. De zesde etappe van de Tour de France, BesanconLyon, werd gewon nen door Teisseire (Fr.) in de tijd van 6 uur 55 min 37 sec; 2. Fachleiter (Fr.) op een wiel; 3. Bourlon (Fr.-Zw.) op één lengte; 4. Breuer (Belg.) 6 uur 56 min 20 sec; 5 Audier (Fr. NO) in 7 uur 9 minuten en 34 sec; 6 Idéé (Fr.) in 7 uur 12 min 54 sec; 7 Tassin (Fr. W); 8 Dessertine (Fr. ZW); 9 Mollin (Belg.); 10 Klabinsky (Polen) allen zelfde tijd: 11 Seyen in 7 uur 13 min 10 sec; 12 Tacca (It.); 13 Mathieu (Belg) beiden zelfde tijd; 14 Sercu (Belg.) in 7 uur 13 min 20 sec; 15 Robic (Fr. W) zelfde tijd; 16 ex aequo een grote ploeg van 43 renners waaronder Jansen, Camel- lini, Joly en Schellingerhoudt. Het algemeen klassement na de zesde etappe luidt; 1. Vietto (It.) 46 uur 49 min. 21 sec.; 2. Ronconi (It.) 46 uur 50 min. 43 sec.; 3. Brambula (It.) 46 uur 57 min. 22 sec.; 4. Cogan (Fr. W) 47 uur 17 sec.; 5. Camellini (It.) 47 uur 1 min. 32 sec.; 6. Robic (Fr. W.) 47 uur 4 min. 30 sec.; 7. Fachleitner (Fr.) 47 uur 11 min. 9 sec.: 8. G. Weilenman (Zw.) 47 uur 13 min. 8 sec.: 9. Impanis (Belg.) 47 uur 13 min. 18 sec.; 10. Schotte (Belg.) 47 uur 15 min. 44 sec.: 11. Tacca (It.) 47 uur 16 min. 30 sec.; 12. Bourlon (Fr. ZW) 47 uur 23 min. 54 sec.; 13. Teisseire (Fr.) 47 uur 25 min. 9 sec.: 15. Rousseau (Fr. W.) 47 uur 27 min. 37 sec.; 14. Cottier (It.) 47 uur 25 min. 31 sec.; 42. Seyen 48 uur 4 min. 13 sec.; 43. Klabinsky 48 uur 4 min. 38 sec.; 52. Jansen 48 uur 37 min. 43 sec.; 60. Schel- Tennis. SCHAGEN II—INSIDE IV 0—8. Heren enkel. E. v. Barneveld—P. Adolf 0—6. 6—2, 4—6; L. Rus—H. v. Gooi 2—6, 1—6. Dames enkel. Mej. Timmermans— mevr. Tasche 3—6, 4—6; mevr. Boon tjesMevr. v. DurenHooft 46, 46. Gemengd double. Mej. Westerveld en E. v. Barneveldmevr. Tasche en P. Adolf 2—6, 3—6; mevr. Boontjes en L. Rusmevr. de Heer Kloots en A. Bruin 46. 57. Dames double. Dames Timmermans en Westervelddames Tasche en de Heer Kloots 3—6. 3—6. Heren double. Heren Barneveld en Rusv. Gooi en Bruin 26, 16. Hierdoor werd Inside TV afd. kam pioen Ille klas West. s Hl - BOUK SCHELLINGERHOUDT lingerhoudt 48 uur 37 min. 43 sec.; 64. Victor Joly 48 uur 50 min. 10 sec. Het landenklassement luidt na de zesde etappe; 1. Italië, 141 uur 4 min. 35 sec.; 2. Frankrijk 141 uur 24 min. 9 sec.; 3. Frankrijk- W. 141 uur 42 min. 57 sec.; 4. België 142 uur 42 min. 57 sec.; 5. Frankrijk Z.W. 142 uur 30 min 15 sec.; 6. Zwitserland-Luxemburg 142 uur 49 min. 25 sec.; 7. Frankrijk Z.O. 143 uur 9 sec.; 8. Ile de France 143 uur 2 min. 1 sec.; 9. Nederland (met Ca mellini, Seyen en Klabinsky) 143 uur 10 min. 23 sec.; 10. Frankrijk N.O. 145 uur 44 min. 38 sec. Séniören convent-heden bijeen De voorzitters der Tweede Kamer fracties (seniorenconvent) zijn van ochtend te kwart over negen bijeen gekomen in het Tweede Kamerge bouw. In deze bijeenkomst zouden de minister-president en de minister van Overzeese gebiedsdelen inlichtin gen verschaffen over het regerings standpunt met betrekking tot de In dische aangelegenheid. Kind verbrand Het tweejarig kind van W. de Boer te Urk had het ongeluk een ketel ko kend water over zich heen te halen. Bovendien vloog de petroleum ook in brand van het kooktoestel, waardoor de kleren van de ongelukkige kleine vlam vatten. In ernstige toestand werd het kind naar het ziekenhuis te Enk huizen vervoerd waar het inmiddels is overleden. Indrapoera met repatriërenden in ons land Donderdagnacht omstreeks 12 uur zal het motorschip „Indrapoera" met repa triërenden uit Indië in de haven van Rotterdam aankomen. Aan boord bevinden zich 293 eva- cué's. 149 mariniers en 121 leden van de Koninklijke landmacht. Voorts komen met dit schip aan 450 vreemdelingen, bestaande uit Duitsers Oostenrijkers en Hongaren, die door de zorg van de re- patriëringsdienst Indië per speciale trein van het Lloydterrein naar Ham burg gebracht zullen worden, van waar zij verder naar hun woonsteden zullen reiren. Met de debarkatie zal Vrijdag 4 Juli a.s. des ochtends om 8 uur be gonnen worden. Nieuwediep, Zondagavond. De Boys hebben in Den Helder niet teleurgesteld. In een goed gespeelde wedstrijd hebben zij kans gezien de punten mee naar huis te nemen. In de tweede helft zagen de beide Indri's kans de met rust verkregen 10 voorsprong op te voeren tot 20 en hoewel het toen nog wel tot het einde bijzonder 'spannend bleef, waren onze vertegenwoordigers de baas in het veld. Vooral Kramer, Appel en Untied fcadden in deze zegen een belangrijk aandeel, hoewel alle spelers op een goede wedstrijd terug kunnen zien en het resultaat zeer zeker verdiend heb ben. De kans op twee tweede klassers is nu weer heel groot en zo zal onze stad nog waarschijnlijk heel goed uit de bus komen in het spannende voetbalseizoen 194C—1947. Na de bijzondere wedstrijd in Den Helder van Zaterdagavond tus sen het Nederlandse Militaire elftal en een team van met verlof in Holland vertoevende Noren, kwam dan Zondagavond de lang verbeide ontmoe ting van Helder tegen de Boys. In tegenstelling met Zaterdagavond, toen show en kameraadschap alles tot 'n genoegelijk evenement maakten, stellen we Zondagavond aan beide ploegen de zware eis, in negentig minuten aan te tonen, wie van beiden de voorkeur verdient. Ik geloof dat nimmer in de geschiedenis van de vereniging „Hel der". een zo groot aantal mensen vurig hoopte, dat de witjakken zouden bewij zen de sterksten te zijn. Na een kwartier spelen ervaren we, hoe vrijwel iedere Helder-man be-in- vloed door deze gedachte, een hopeloze strijd tegen zijn zenuwen speelt. Al naar mate de speeltijd vordert worden de Boys rustiger en gevaarlij ker. Nimmer zagen we „Helder" zo ontzettend falen. Zeer verdiend scoren de Boys. In de vier voorgaande promotie-wed- strijden heeft Helder steeds in de aan vang achter gestaan. Telkens bewees zij de wilskracht en de energie te bezitten, een achterstand in te halen, soms in een overwinning om te zetten. Ditmaal is het aantal mensen dat hier vanavond in gelooft, vrij klein. Dat komt omdat de Boys enkele uit stekende krachten bezitten, met name Kramer en Appel. De eerste is van groot formaat en schenkt zijn ploeg in sterke mate zelfvertrouwen. Volkomen verdiend scoren de Boys opnieuw. Een laatste flits van geestdrift brengt de bezoekers even van streek en met vijf minuten speeltijd, met de stand 12, herleeft nog even de hoop in de harten van de Jutters. Maar Appel en Kramer regeren met geweldige beslistheid. We begrijpen het. Deze opgaaf tegen dit Boys-team was voor ons te zwaar. Hoewel moeilijk, kunnen we als faire sportmensen er in berusten, voorname lijk omdat de tegenstander, volkomen regelmatig, het beste antwoord gaf. Vierdaags tennistournooi te Bergen beëindigd Het vierdaagse C-tournooi op de mooie banen van het tennispark „De Molenkrocht" behoort weer tot het verleden. Er was, ondanks de dis trictswedstrijden in Alkmaar, heel wat belangstelling. Alles had een vlot verloop en dank zp de goede zorgen van de vriendelijke gastvrou- we mw. Van Limburg Stirum heerste er weer een echt gezellige stemming. Dames enkelspel. Ie ronde; mw. Wesselius sl. mej. A. Boerrigter 62, 64; mej. R. Driessen sl. mej. A. Kalb 62, 64; mej. B. de Lange sl. mevr. Lugten 60, 60; mej. T. van Wonderen sl. mej. A. de Haan 61, 62; mw. Boo- nen sl. mej. D. Ivangh 64, 64; mej. W. Tasche bye. Kwartfinale: mw. Wesselius w.o.; mej. B. de Lange sl. mej. R. Dries sen; mej. T. van Wonderen sl. mw. Boonen 62, 57, 64; mej. W. Ta sche sl. mej. E. Kraft van Ermel 6—0, 6—0. Demi-finale: mej. B. de Lange sl. mw. Wesselius 76, 64; mej. W. Tasche sl. mej. T. van Wonderen 6—3, 6—1. Finale: mej. W. Tasche sl. mej. B. de Lange 64, 26, 64. Dames dubbelspel. Mej. R. Driessen en mej. W. Tasche sl. mej. A. de Haan en mej. D. Ivangh 62, 64; mw. Boonen en mw. Ren- sink sl. mej. T. van Wonderen en mej. A. Kalb 26, 63, 64; mej. A. Boerrigter en mej. B. de Lange bye. Demi-finale: mej. R. Driessen en mej. W. Tasche w.o.; mej. A. Boer rigter en mej. B. de Lange sl. mw. Boonen en mw. Rensink 63, 6—3. Finale: mej. A. Boerrigter en mej. B. de Lange sl. mej. R. Driessen en mej. W. Tasche 6—3, 63. Gemengd dubbelspel. Ie ronde: mw. Lugter en P. Kluit man sl. mej. T. van Wonderen en H. Dorpema 6—2, 7—9, 6—1; mej. A. Boerrigter en K. ten Bruggencate sl. mej. R. Driessen en T. Kool 61, 46, 63; mej. A. de Haan en sl. mw. Dorhout en M. Boendermaker 16, 62, 63; mej. W. Tasche en P. Berkhouwer w.o.; mej. B. de Lange en D. Mosk sl. mw. Esendam en G. Bosman 60, 60; mw. Schwalbach en J. de Son- naville sl. mej. E. Kraft van Ermel en G. Rosenmöller 62, 36, 64; mej. A. Kalb en N. v. d. Berg w.o.: mw. Wesselius en Ter Braak sl. de heer en mevr. IJspaard 63, 46, 62. Kwartfinale: mw. Lugten en P. Kluitman sl. mej. A. Boerrigter en K. ten Bruggencate 64, 810, 62; mej. W. Tasche en P. Berkhouwer sl. mej. A. de Haan en 7-5, 60; mej. B. de Lange en D. Mosk sl. mw. Schwalbach en J. de Sonnaville 63, 60; mevr. Wesse lius en Ter Braak sl. mej. A. Kalb en N. v. d. Berg 62, 64. Demi-finale: mej. W. Tasche en P. Berkhouwer w.o.; mej. B. de Lange en D. Mosk sl. mevr. Wesselius en Ter Braak 6—1, 61. Finale: mej. B. de Lange en D. Mosk sl. mej. W. Tasche en P. Berk houwer 63, 61. Heren Enkelspel. Eerste ronde: H. Dorpema sl. A. M. de Lange 64, 61; N. v. d. Berg sl. K. ten Bruggencate 75, 64; T. Kool sl. P. Berkhouwer 60, 60; G. Rosenmöller sl. H. Diesfeld 0—6, 6—1, 6—2; W. v. Kesteren sl. H. Fin- kensieper 61, 75; A. Jansen sl. D. Bulstra 1210, 62; dr. Lugten sl. J.- Kamermans 60, 64; D. Mosk sl. B. Verolme 63, 64. Kwart-finale: H. Dorpema sl. N. v. d. Berg 4—6, 6—1, 6—2; T. Kool sl. G. Rosenmöller 61, 61; A. Jan sen sl. W. v. Kesteren 61, 62; D. Mosk sl. dr. Lugten 64, 64. Demi-finale: H. Dorpema sl. T. Kool 7—5, 61; D. Mosk sl. A. Jan sen 64, 61. Finale: D. Mosk sl. H. Dorpema 6—2, 2—6, 7—5. Heren Dubbelspel. P. Kluitman en A. M. de Lange bye; H. Dorpema en J. de Sonna ville sl. G. Bosman en M. Boenderma ker 63, 64; T. Kool en N. v. d. Berg w.o.; D. Mosk en K. ten Brug gencate sl. B. Verolme en H. Finken- sieper 64, 64; Th. Wentink en A. Janse sl. dr. Lugten en G. Rosenmöl ler 6—2, 5—7, 6—1; T. Kool en N. v. d. Berg sl. H. Dorpema en J. de Sonnaville 63, 64. Demi-finale: T. Kool en N. v. d. Berg sl. P. Kluitman en A. M. de Lange 63, 64; D. Mosk en K. ten Bruggencate sl. Th. Wentink en A. Jansen 75, 63. Finale: D. Mosk en K. ten Brug gencate sl. T. Kool en N. v. d. Berg 6—3, 6—3. Voor de Krijgsraad te Batavia wordt thans de Kempei-Tai-zaak behan deld. Twee Japanse beklaagden, tegen wie een lange reeks bezwarende getuigenverklaringen, aanwezig is, tijdens de zitting vin de Krijgsraad. Hensbroek. Voor de zoveelste maal kwam Dinsdagavond het polderbestuur van Hensbroek bijeen. In de vergadering bleek, dat de kosten van een gezamenlijke bema ling niet minder dan pl.m. f 12000 duurder zouden zijn, dan van af zonderlijke bemaling. Hierbij komt nog de moeilijkheid van het vrij belangrijke peilverschil van pl.m. 7 c.m. lager te Hensbroek. Van ho gerhand had men gedacht het nieuwe gezamenlijke gemaal te stichten te Obdam. Dit blijkt ech ter niet uitvoerbaar, indien het peilverschil niet opgeheven wordt. Wel is de waterstand in beide pol ders afzonderlijk te regelen door middel van duikers, waarvan beide polderbesturen echter geen voorstan der blijken te zjjn, omreden duikers bij vorst en sneeuw vaak langdurig verstopt geraken en daardoor bui ten dienst komen te staan. De voorzitter, de heer D. Wit Sz., lichtte thans toe, dat indien het plan van gezamenlijke bemaiing werkelijk voordelen zou hebben gehad, het pol derbestuur van Hensbroek zeker niet zo kortzichtig geweest zou zijn, om toch baas in eigen huis te hebben willen blijven. De voorzitter zeide nog, dat de lage landerijen te Hens broek op momenten een verschil in waterstand met die gelegen dicht bij het machinegemaal te Obdam, zou den hebben van 15 c.m., welk ver schil dan bij nader toevloeien wel weer zou worden opgeheven, doch van een te groot verschil zou zijn en dat de autoriteiten in Haarlem van alle feiten op de hoogte zijn gebracht, waarom hij hoopte, dat thans goed keuring zou volgen, indien het polder bestuur van Hensbroek althans tot zelfstandige bemaling zou besluiten. Hij meende, dat een afzonderlijke be maling voor beide poTaers werkelijk verre de voorkeur moet hebben, nog te meer voor Hensbroek, welke polder de beschikking blijft houden over een uitstekend windbemaling, die toch steeds goedkoper is, dan motorische kracht. Bij gezamenlijke bemaling zag de voorzitter het zo in, dat de windbemaling meer en meer op de achtergrond zou worden gedrongen. De heer Smit had wel een voordeel in een samengaan gezien als de sluis, die de afscheiding tussen beide pol ders vormt, had kunnen vervallen, nu veelal langs een omweg moet ge schieden, zulks terwille van de ligging der sluis. Overigens ging hij, evenals de heer De Hart, accoord met de voorzitter. Nadat ook de andere heren zich voor een zelfstandige bemaling had den uitgesproken, geheel overeen komstig het oorspronkelijk inge diende plan, werd bij algemeen goedvinden besloten, dit plan nog maals, in de hoop op meer succes dan de eerste maal, in te dienen. De hoop is er op gevestigd, dat nog deze herfst de motorische bema ling in bedrijf kan worden gesteld. De ingelanden hebben geen stem. Bij het opstellen van het eerste plan lag het in de bedoeling ook de ingelanden in een vergadering bijeen te roepen, om hun mening over een en srnder te vernemen, omreden de kosten der installatie de lasten met pl.m. f 4 f 5 per ha. en dat voor een aantal jaren, zouden doen omhoog gaan. Thans werd dit punt nogmaals grondig besproken, echter meende men, dat de ingelanden voor verreweg de grootste meerderheid het plan zou den steunen, zodat het feitelijk geen zin zou hebben om een vergadering te beleggen. Bovendien was daar de factor, dat er moeilijk meer tijd ver loren mag gaan, om de installatie bij het a.s. regenseizoen of in ieder geval zo spoedig mogelijk te kunnen gebrui ken, terwijl er gedurende al die tijd dat de plannen in behandeling zijn ruimschoots gelegenheid is geweest om andere inzichten van die zijde naar voren te brengen, waarvan geen gebruik is gemaakt. Zo werd dan ook besloten de stem gerechtigde ingelanden geen stem in het kapittel te verschaffen. Hierna werd de vergadering ge sloten. Het complot in Frankrijk In verband met de ontdekking van het complot tegen de Franse republiek worden talrijke personen aan een ver hoor onderworpen. Ondanks de grote geheimhouding, die in acht genomen wordt, kan worden meegedeeld dat ze kere Roger Prat, kapitein bij de Franse luchtstrijdkrachten, is gearresteerd. Hij behoort tot de „Zwarte Maquis" en had tot taak zich met zijn medewerkers meester te maken van militaire vlieg- elden, jachtvliegtuigen en bommenwer pers. Marktberichten LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE. 2 Juli. Aangevoerd 290.000 kg aardappelen, eerstelingen f 12.20—f 14.50; drielingen 8f 11.40; Rode Schotten f 20f 21.70; kriel f 4.10—f 9.30; 3800 kg Rode kool f 32.80f 33.10; 250 stuks bloemkool f 9.70f 20; 200 bos peen f 11.50; 140 kg tomaten f 100—f 113; 200 kg kropsla f 2. NOORD-SCHARWOUDE, 2 Juli. 104,00» kg vroege aardappelen 12,20—14,20, grots 12,60, drielingen 8,60—10,00, kleine 4,10— 5,20 en rode Schotse 14,00—17,00 45 kg tuinbonen 5,30. W ARMENHUIZEN, 1 Juli. 15,500 kg aardappelen: Schotse muizen 13,70—17,20 en idem drielingen 7,00—8,40. Purmerender marktoverzicht De markt had ook gistermorgen weer een hele stil verloop. Men kan aan het bezoek zien, dat de hooibouw nog niet afgelopen is. Bovendien hoort men velen klagen over grasgebrek, wat dan ook niet bevorderlijk is voor de handel. Het is gelukkig, dat ook de aanvoer van het gebruiksvee niet groot is, dan zouden de prijzen van de verse melkkoeien nog vlugger in zinken. Er komt van deze dieren toch al niet veel weidegeld terecht. Trots de lagere prijzen blijft de animo heel gering. Met de geldekoeien was het ook geen vlotte boel, maar deze hou den zich nog best op prijs. Er werden gistermorgen daarvan nog al wat ge leverd, daar de bonnen zo om de 8 centen bleven. Bij de levering kan men het best zien, dat daar verbete ring is, al ziet men er nog veel vette koeien onder, die nog niet rijp genoeg zijn en daardoor in B terecht komen. Op de kalverenmarkt was een aardige kooplust voor de fokkers. Het aanbod daarvan was niet groot, waardoor vooral de beste epn goede prijs op brachten. Op de wolveemarkt was het ook stil. De weinige schapen hadden nog maar weinig aftrek Ook met de lammetjes ging het, trots het mindere aanbod, maar kalm aan. Texel was wel de grootste aanvoerder, maar dé verkoop ging heel moeilijk. Op de bokken- en geitenmarkt blijft een goede geest bestaan; daar is veel lief hebberij voor. Minder goed was het op de biggenmarkt. Daar was het al heel stug. vooral met de lichtere soorten. Op de paardénmarkt was ook niet veel te doen. De pluimveemarkt geeft nog steeds veel aanvoer, maar vlot was het hier ook niet. Getrouwd: CEES KOK en RIE NIEUWENKAMP Alkmaar, 1 Juli 1947. DANKBETUIGING. De Heer en Mevr. HOOGLAND—BEK betuigen, ook namens wederzijdse ouders, hun hartelijke dank voor de overgrote belangstelling bij hun huwelijk onder vonden. Amsterdam, 2 Juli 1947. Ie Oosterparkstraat 2141.- ALKMAAR 3 Juli en 12 Juli Bij de kantoren van DE TWENTSCHE BANK N.V. Rayon Alkmaar, is op diverse afdelingen plaatsing voor degelijke mannelijke en vrouwelijke JONGELUI met schoolopleiding HBS, Handelsschool of MULO Sollicitaties te richten aan het Secretariaat te Alkmaar, Houttil 4—8. Overhemdennaaister vraagt werk aan huis (spec, hoorden en overh.) Br. no 172 bur. van dit bl. Gemeente Oterleek. Aan de O. L. School te Stompetoren wordt ge vraagd een ONDERWIJZER(ES) Voor gehuwden, woning beschikbaar. Stuk kin binnen 10 da gen aan de Burgemeester van Oterleek. B. z. a. CHAUFFEUR-MONTEUR, bekend met Diesel en Benzinemotoren. jarin- langc ervaring in binnen- en buitenland. Brieven No. 173 bur. van dit blad. WONINGRUIL Alkmaar—Ede of Alk maar— R'dnm (driehoeks- ruil).. Aangeboden omg. Station Ede vrijstaand huis voor woning te Alk maar. Brieven no. 170 bureau van dit bl id. Besch. dm. wed. met zoontje, 9 jaar, ZOEKT INW. met vrije keuken of ge bruik daarvan. Br. onder No. 71 bureau van dit bl. TE KOOP: dressoir, tafel, 4 stoelen en 2 fauteuils, Nieuwpoortslaau 67, NOTARIS C. KNOOK is voornemens op Don derdag 3 Juli 1947 des v.m. om half elf precies, in café Nieuwendijk aan de Dorpsstraat 25, ten verzoeke 4van de Heer A. C. VAN KAMPEN publiek a contant te verkopen, een goed onderhouden INBOEDEL w.o. tafels, stoelen, kas ten, ledikant met toebe horen, bureau ministro, keukengerei, serviesgoed, lopers, zeilen, enz. bene vens een partij boekon en hetgeen verder te koop zal wonden aangeboden. Inl. bij de notaris en bij de Heren NAP en BLANK Kijkdag Woensdag van 25 uui'. Wij hebben aan te bieden WONINGEN in Hoorn, Bolsward en Enk- uizen in ruil voor wonin- •en in Alkmaar of omge ving. Brieven onder No. 388 bureau van dit blad. PLAMUUR STOPVERF CARBOLINEUM BLACK-VARNISH GIPS Verdronkenoord 103, ALKMAAR Een nieuwe zeldzaam MOOIE GROTE SJAAL van geborduurde zwarte kant. Noorse kunst. Iiets geheel aparts voor be jaarde dame. Oudorperdijkje 14, Alk maar. Neen wij weten welke behandeling Uw haar nodig heeft om het weer glanzend, gezond en houdbaar te permanenten Probeert U eens zo'n geneeskrachtige Perma nent van Haar- en Schoonheids specialist, Oudegracht 231. Tel. 3528 Te koop een z. g. a. n. TRANSPORTRIJWIEL met nieuwe banden. Wed. C. DE BAKKER Dorpstr. A 75, Winkel. TE KOOP: Duitse kruissnarige piano merk Rudolf Söhne, goed onderh. ameublement best. uit 4 crap.,' 2 stoelen, moquetje bekl., tafel o. k. ROZENSTRAAT 14. Bijkantoor ALKMAAR LUI Burgemeester en Wethouders van Warmenhuizen winsen aan te besteden het bij de bewoners van het dorp Warmenhuizen, ge durende een tijdvak van 3 jaren. Gegadigden dienen de beschikking te hebben over cm paard of tractor. Nadere inlichtingen worden ter secretarie ver strekt. De inschrijvingen, waarvoor ter secretarie for mulieren verkrijgbaar zijn, dienen vóór 12 JULI a.s. te worden ingezonden aan de burgemeester. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. NOLET, burgemeester. A. RUIJTER, secretaris. GEVRAAGD: voor de ombouw van radiodistributienetten. Fa. GEBR. STERRINGA, Electriciteitswerken, Broek op Langedijk. Tel. 451. tl BUREAU: VOORDAM 9, ALK TELEFOON ADM. REDACTIE 399 Qiro 187284 Dir.: J. Bljlsma De vijfde vergaderir minuten geduurd en w< gekomen. Nauw bij de confer conferentie als mislukt i Naar men mag aan: spreking worden verwat te zien. Volgens dezelfde kr net uitwerken van een deeld. Molotof's woorde? van toon Molotof heeft op de ver gisteren een lange verklai waarin hij betoogde, dat Britse voorstel Europa in zou verdelen, hetgeen tot i lijkheden aanleiding zou f gering van de Sowjet-T het nodig, aldus Molotof, c van Engeland en Frankri. schuwen voor de gevolg dergelijke stand van zake Molotof Een Russische woordv dat Molotof heden naar terugkeren. Een woordvoerder va ministerie van buitenl betitelde Molotof's vei „zeer scherp van toon ei drie ministers van buif ken waren niet in staa overeenstemming te i „welke formule dan ook' Vernomen wordt, dat Gro en Frankrijk zich verder i: king met alle Europese la: eveneens willen, zullen ir een antwoord te verschs plan-Marshall. Men verw; nodigingen naar alle Eur< uitgezonderd Spanje en 1 len worden verstuurd, in de gewenste gegevens zo s lijk kunnen worden verza de Amerikaanse regering strekt. Molotof's critiek kwam hierop neer, dat er volge: wegen bestonden om he Te Amsterdam werd d wedstrijd AjaxMW w lke door Ajax met gewonnen. Een aanval op het SITUATIE ZAL ZIC STABILISEREN. (Van onze Haagse ree We hebben eens ten dep; informeerd naar de menin treffende de loop van zal trekking tot de vrij geg Men was aldaar niet direc en de geruchten zijn niet weer gedacht wordt aan 1 op de bon brengen van s noemde „vele verhalen ov verwachtte van een rustij ling de beste resultaten, zo hamster-neigingen meer bi productie zich op een rej veau kan bewegen. Het id als de specifieke sigaren-rc meer zal behoeven te b< „handlangersdiensten" der dito's om aan zijn begeerd sigaren te komen, een krijgt wat hij begeert, wat mogelijk is als de rokers scheidenheid bij hun koop ten en ook de winkeliers te grote begerigheid. De overgang van distributiegoi artikel is nog niet voorbij üepartemente is men al w dat het vrij geven van de geval allerminst een mislu worden en de toestand ziel zeer wel zal kunnen stabili

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 4