3 EN IIDAULT en BEVIN zetten door MEISJES 7 Sjef Janssen vol goede moed ;rzicht Schagen art •tl ddags 2 uur HEEMSKERK OND OND ZOMERBAD Tel. 3701 «ENTEN. 1WASSCHERIJ irdappelen groenten DE NOORDHOLLANDêCHE COURANT Voorzetting van de DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN HET PLAN -MARSHALL INVITATIES AAN 22 NATIES .„Loodkoorts" op de Veluwe Sjahrir afgetreden als delegatie-leider Ronde van Frankrijk Camellini vindt gele trui nog te gevaarlijk Een wandelend kruitvat „Een kreet stijgt op van millioenen" Ernstig ongeluk op Bergen's station Geen eieren meer voor restaurants Het boterrantsoen voor kinderen De aankoop van fietsbanden Reeds 7 landen aanvaardden Brits-Franse uitnodiging Levenslang in plaats doodstraf voor Duitse generaals Geallieerden verloren 14^2 millioen ton scheeps- ruimte Jack Kramer Wimbledon-kampioen 1947 Acht jaar voor Gejus van der Meulen )/AN fsJAB/J ~EN~ VERRE Hulpbehoevend 'lüeet&ecickt rale werden overgeno- 2 stieren, 10 graskalve- en kwaliteit van rund- [s beter. Er werden ver- dubbele A beesten aan- inen liepen vandaag tot iksveemarkt was weinig ;n slepende handel. De rse koeien bleven ge- hoogste notering van- handel in geldekoeien tot traag. Men zag ook ar de levering verhui- notering van geldekoei- )e prijzen zijn dus bij de iet veel veranderd. Er oer van pinken, het weer is, des te vlug- >ouw klaar en als dit af- ie handel wel beter wor- vas 't nog 'n stille markt. ran f 35 tot f 45 iet veel vraag naar. De n ook zeer stug. De ijven echter onveranderd f 900 tot f 1250. Oudere tot f 800. irkt van schapen en een matig verloop. Lam- f 20 tot f30. Het was 3 koopmanshandel. ikken en geiten stug. De en had een matig ver- ide prijzen. i jonge hennen was goed. i en konijnen stug. Oude tot f 5. Kleine jonge >ep in huis ep ii lutnig ge. Nu, In light Zeep ou4 waard uwelingen. Amateurs 100 KM. v. d. Lijnstraat en ct. Ul'S. afgifte. jI van 1—5 uur n.m. istrijden. rs. Voor de kinderen es, schopjes, zand- leèlgoed. hallen, enz. Pracht keuze, jwerstr. 1*6, Tel. 4298 naar, vraagt jen. ft BUREAU: VOORDAM 9, ALKMAAR TELEFOON" ADM. S&20 REDACTIE 3902 Qt»o Dtr.: J. Bljtema ZATERDAG 5 JULI 19*1. 7«e MMMMN6 No. MH. ALKMAABSCHE COURANT H oeot pet millimeter „WeagOes" tot r woorden 75 ot., eüc woorc. meer 5 ot.. uitsluitend contar Abonnementen: t l.W Per maend f 8 25 per tewartaa Hoofdredacteur M, H. E. UyMert plv. Tj, N. Adema. Uit Den Haag wordt gemeld dat de Nederlandse regering gaarne een uitnodiging zal aanvaarden voor de voorgestelde conferentie van 22 Europese landen, welke in Parijs zal worden gehouden op 12 Juli aanstaande. Voorts wordt ver nomen, dat de Nederlandse re gering teleurgesteld is door het mislukken van de Parije conferen tie en door het feit, dat het blijk baar niet mogelijk geweest was om tot samenwerking te komen. De uitnodigingen die gisteren aan 22 landen zijn verzonden, waren getekend door de Franse minister van buiten landse zaken, Bidault. Thans heeft ook zijn Engelse ambtgenoot, Bevin, de 22 lenden verzocht een vertegenwoordiger te zenden naar de conferentie, die 12 Juli te Parijs zal worden gehouden. Aan de Amerikaanse regering en Tryg- ve Lie zijn afschriften gezonden. DE UITNODIGINGEN ONTVANGEN. Gisteren omstreeks zes uur is door de nbassadeurs van Engeland en Frank rijk te 's-Gravenhage namens hunne (respectievelijke regeringen aan de Ne derlandse regering de uitnodiging aan geboden tot bijwoning van de te Parijs op 12 Juli te houden besprekingen over het plan-Marshall. De Nederlandse regering heeft naar wij van zijde van het ministerie van buitenlandse zaken vernemen, deze uit nodiging in principe aanvaard. Spaak, de Belgische eerste minister, zou gisteravond de Franse en de Engel se ambassadeurs ontvangen, die hem de uitnodiging zullen overhandigen deel te nemen aan de conferentie der 22 landen. De agenda van de conferentie zou pas op de eerste zitting opgesteld wor den, terwijl het Franse ministerie van buitenlandse zaken nog niet wist, of aan het hoofd der verschillende dele gaties, de ministers van buitenlandse aken of ambassadeurs en gezanten .zouden staan. Bidault zou de eerste zitting presideren. Ten aanzien van de ^achtereenvolgende voorzitters zou tij dens de conferentie een beslissing ge nomen worden. WEER EEN BEROEP OP RUSLAND. 1 Georges Bidault heeft gisteravond de I Sowjet-ambassadeur in Frankrijk, Bogomolof, en de Amerikaanse am bassadeur, Jefferson Caffery, in een schrijven op de hoogte gesteld van de i door Frankrijk en Groot-Brittannië ,ES i De goudvondsten op de Noord- Veluwe hebben geen goldrush ten- I gevolge gehad: Hier baarden de Szandbergen een muis.... maar vol- Sgens de laatste berichten bevindt zich op enkele plaatsen in de Ve- luwse bodem thans een metaal, dat een complete exodus van mannen, v vrouwen en kinderen veroorzaakt. Zelfs de bosbessen blijven er voor staan. Lood is het toverwoord, dat in de sehermeravond en in de vroege mor genuren allerlei gelukzoekers van hein de en ver naar de Harskamp lokt om daar op het uitgestrekte rijksschietter- rein, gewapend met kolenschop of an der graafgereedschap, te pionieren, koortsachtig de aarde om te woelen, op zoek naar het zoal niet edele, dan toch kostbare metaal. iAchter de schietbanen liggen de ko- afelvangers en in deze kunstmatig op geworpen heuvels komt het merendeel der afgeschoten projectielen terecht. Daar zit het lood. Het lood van de venijnige geweer- en mitrailleurkogels, dat de vinder een prachtig daggeld be looft, als het tenminste waar is, dat sommige zwarte opkopers er tot 8 gul den per kilo voor neertellen en sommi gen het tot 5 kilo per dag weten te brengen. i Natuurlijk is het verboden dat lood- zoeken. want de kogels behoren zowel Vóór als na het gebruik aan het rijk en wie de vormloze klompjes of klompen uit de Harskampse kogellagers opdelft en meeneemt, maakt zich aan diefstal schuldig. JjOp de Noorderhei was in het begin dezer week zeker wel een vijftigtal lóodzoekers, groot en klein, vol ambitie aan het werk. Delvers uit Otterlo en Kootwijk, maar ook uit Arnhem en Apeldoorn. •Driftig wroetend, telkens schuw op- omkijkend, gereed op het minste teken van onraad op de vlucht te slaan, de marechaussee doet al het mo gelijke om deze merkwaardige invasie t® keren. Maar het lood lokt onweer staanbaar, de loodkoorts heeft vele Ve- luwtiaren aangestoken. genomen stappen als gevolg van de mislukking van de conferentie van Parijs. In zijn brief aan Bogomolof schrijft Bidault, dat Bevin en hij op 2 Juli, na afloop van de laatste zitting van de conferentie hadden verklaard, dat de Britse en Franse regering vast besloten waren met iedere regering in Europa, die door hetzelfde verlangen naar vrije samenwerking bezield was, de bestu dering van de mogelijkheden, die het plan-Marshall had geopend, voort te zetten. Nogmaals wordt de hoop uitgespro ken, dat de Russische weigering tot samenwerking niet definitief is. Naar vernomen wordt is Sjahrir af getreden als hoofd van de Indonesi sche delegatie, die de onderhandelin gen met de Nederlanders tot nu toe namens de republikeinse regering heeft gevoerd. Sjahrir verklaarde, dat hij geen be paalde plannen heeft voor de toekomst. Het nieuwe kabinet vergaderde gister avond om het antwoord op het verzoek van Dr. Van Mook om opheldering te formuleren. Waarnemers, die in nauw contact staan met het nieuwe kabinet, ver wachten, dat het antwoord een verzoe nend karakter zal dragen en een dui delijk antwoord zal bevatten op de door Dr. Van Mook naar voren ge brachte punten. In de politieke storm, welke over Frankrijk woedt, neemt Generaal De Gaulle nog steeds een belangrijke plaats in. Aan de vooravond van zijn rede te Lille bracht de generaal een groet aan de doden van Ascot. (Van een speciale verslaggever.) Fermo Camellini is dertig jaar, hij heeft al meermalen aan de ronde van Italië deelgenomen, hij heeft zelfs een keer zes dagen achter elkaar een rose leiderstrui gedragen, die in de Italiaan se ronde het aequivalent is van de gele trui in de Franse tour. Hij is dus een renner van reputatie. Maar al wat hij vroeger gedaan heeft verzinkt voor de Fransen en Ita lianen in het niet vergeleken bij de grootse prestatie van gisteren: het win nen van de Alpenetappe met de Gali- bier en het als eerste aankomen op de top van alle drie de gevreesde bergpassen, de Croix de Fer, de Tele- graphe en de Galibier. Er is momen teel geen kind en geen grijsaard in Frankrijk en Italië of hij kent de naam van Camellini. En als over honderd jaar de wereld nog bestaat zullen er in Cap Ferraz, waar deze kampioen geboren is nog mummelende grijs aards zijn die de jeugd vertellen van de krachttoer van Camellini, die in het verre verleden de grote Alpenetappe won en het puikje van de Franse, Ita liaanse, Belgische, Zwitserse en Ne derlandse renners achter zich liet. Men weet, dat hij prachtig geplaatst is in het algemeen klassement en na tuurlijk is hij gebrand op de gele trui, maar hij zou hem toch niet dadelijk willen dragen: daar is de kleine man veel te gehaaid voor. Wie de gele trui heeft, zo legde hij ons uit, wordt voortdurend aangeval len, nu door de een, dan door de an der. Hij moet steeds op zijn qui-vive zijn en moet ook geholpen worden door zijn maats anders legt hij het nog af. Maar onze ploeg telt nog maar vier Toen de 23-jarige J. B. uit Vlaar- dingen een lucifer afstreek, om zijn sigaar aan te steken, ontstond er een hevige ontploffing en stond hij direct in lichte laaie. Buiten doofden buren de vlammen met water. Overbrenging naar het zie kenhuis bleek noodzakelijk, daar het slachtoffer ernstige brandwon den opliep. Uit het door de recherche inge stelde onderzoek is gebleken, dat B. sedert enige tijd werkzaam was op een chemische fabriek te Per nis. Uit deze fabriek heeft hij enige lappen filterdoek- weggenomen. Van dit doek had hij een pantalon laten maken, die hij nog maar een dag droeg. Het doek bevat sterk explosieve stoffen en gelijkt op z.g.n. schietkatoen. Toen B. de lucifer aanstak, is vermoedelijk een vonkje op deze broek terecht gekomen. Van de woning werden twee deuren vernield en verschillende ruiten gingen aan scherven. man en dat is niet voldoende, als een daarvan de leider is. „Nee, laat ze de gele trui nog maar wat houden, die is mij veel te gevaarlijk". Onze Nederlandse kampioen Sef Janssen, die naast hem zit te eten, zou met zijn zwarte oogjes, bruine kleur en zijn schrale gespierde body ook wel een Italiaan kunnen zijn. In elk geval heeft hij gisteren gereden als een Italiaan. Niet dat hij helemaal geen vrees heeft gekend voor een tik van de „man met de hamer" of voor een „ram" zoals hij dat noemt, maar het ging best, hij was kleine inzinkingen gauw te boven en het afdalen met de afgronden naast zich, lukte ook al heel wat beter dan de vorige dag. We krijgen morgen nog een zeer zware etappe naar Digne met de Izoard en „Alios" erindat stuk heb ik verleden jaar eens gereden bij de wedstrijd Nice—Parijs. Het zal niet meevallen. Maar je rijdt de koers toch uit Sef? Ik zal het in elk geval proberen, zegt de Limburger, daar kun je vast van op aan. RADIOREDE VAN PROF GERBRANDY. Vrijdagavond heeft de voorzitter van het nationaal comité „Handhaving Rijkseenheid", de oud-miinster-presi dent prof. mr. P. S. Gerbrandy, een radiotoespraak gehouden over de zen der Hilversum 1. Prof. Gerbrandy be gon zijn rede met te zeggen, dat het Nederlandse volk zich bewust wo'-dt van het bankroet, van de Indische po litiek van het kabinet-Beel-Jonkman. De stemmen, die pleite voor een rek ken der vernederende besprekingen met de z.g. Republiek worden zwakker en zwakker. Hierna sprak prof. Gerbrandy over onze verantwoordelijkheid. Het natio naal comité heeft van den aanvang af gewaarschuwd, dat het in zee gaan met de heel- of half communistische figu ren of een volslagen mislukking moest uitlopen. Die mislukking is er nu. Het kabinet liep achter dr. van Mook en zijn circus aan, als een hondje ach ter zijn baas. Men heeft zich niet ont zien met de tegenpartij onder één hoed je te spelen. Zolang dit genre politici gehandhaafd blijft, staat de zaak hope loos. Door de vertegenwoordigers te Bata via is een dubbel spel gespeeld, waarbij men de Republiek op de been wilde houden. Het Ned. volk werd misleid. We moeten los van dat alles, los van dp Republiek, los van hen die het schip van staat op de klipper. hebben ge stuurd. Een kreet stijgt op van millioe nen rijksgenoten: „Helpt ons eindelijk of verdwijnt voor immer". Gistermiddag had op het station te Bergen een ernstig ongeluk plaats, dat voor de 45-j. mevr. A. Krillz Diethoff uit de Haarlemmermeerstr. te Amsterdam het verlies van één harer benen tengevolge had. Mevr. K. arriveerde met de tram uit Bergen aan Zee om 15.44 te Bergen. Bij het verlaten van de wagen ging zij zeer onvoorzichtig te werk. Niet al leen stapte zij te vroeg uit, maar bo vendien gebruikte zij de verkeerde handgreep, zodat zij kwam te vallen en tussen het perron en de nog rijdende tram terecht kwam, met het noodlotti ge gevolg dat één harer benen vlak bij het lichaam volkomen werd afge reden. Nadét dl', van Gelder de eerste hulp had verleend, werd het slachtoffer on der geleide van twee verpleegsters pei Rode Kruis-auto naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar vervoerd, al waar na aankomst onmiddellijk chi rurgisch werd ingegrepen. Gisteravond laat was haar toestand, de omstandigheden in aanmerking ge nomen, redelijk. Met ingang van 6 Juli zal de ver strekking van eieren aan restaurants worden stopgezet. Zoals men weet, liet de eierproductie toe, dat begin Maart tijdelijk aan restaurants een toewijzing van e e n ei per maaltijd werd verstrekt. De seizoenschaarste aan eieren en de behoefte aan ex port maakten het onmogelijk momen teel de verstrekking aan restaurants voort te zetten. Met ingang van 20 Juli zal het boter rantsoen voor kinderen van 4 tot en met 15 jaar weer op het oude peil worden teruggebracht, t.w. 125 gram per 14 da gen, naast 375 gram margarine/vet. Zoals men weet, is onlangs het rant soen boter voor deze groep verhoogd, uiteraard met een gelijke vermindering van het margarinevetrantsoen, omdat de boterpositie daartoe mogelijkheid bood. De rantsoenwijziging hield in, dat het 14-daagse rantsoen voedingsvetten voor deze kinderen uit 250 gram boter en 250 gram margarine/vet bestond. Een zo gelijkmatig mogelijke boter- verstrekking in het komende winter seizoen maakt bovengenoemde wijzi ging noodzakelijk, zo wordt van de zij de van het ministerie van landbouw, visserij en voedselvoorziening medege deeld. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat de „inschrijvingsbewijzen voor rijwielbanden", welke thans door de distributiediensten worden uitge reikt, geen recht geven op het kopen van banden. Te zijner tijd zal bekend gemaakt worden op welke wijze men door mid del van deze inschrijvingsbewijzen in het bezit van banden kan komen. Hoewel de eerste officiële antwoorden op de Brits-Franse uitnodigingen om 12 Juli de economische conferentie te Parijs bij te wonen eerst heden ver wacht worden, hebben 7 van de 22 uit genodigde landen reeds op een of an dere wijze te kennen gegeven, dat zij bereid zijn aan de besprekingen deel te nemen. Het zijn: België. Eire, Grie kenland, Nederland, Italië, Portugal en Zweden. De houding van de Oostelijke staten is nog onzeker, doch Cyrankiewicz, de Poolse premier, heeft gisterenavond te Praag verklaard, dat zijn regering posi tief geïnteresseerd is. De Britse admiraliteit heeft bekend gemaakt, dat vijandelijke duikboten in de afgelopen oorlog 14.573.000 ton ge- alliëerde scheepsruimte tot zinken heb ben gebracht, hetgeen ongeveer 1/3 meer is dan in de oorlog 19141918, toen de gealliëerden 11.135.000 ton ver loren. In de laatste oorlog werden 996 duik boten tegen 178 in 1914-'18 vernietigd. Het totale aantal Britse koopvaardij schepen, dat tijdens de laatste oorlog door vijandelijke actie verloren ging bedraagt 2.426 met een tonnage van 11.331.933 ton. Door in de finale zijn landgenoot Tom Brown met 61, 63. 62 te verslaan is Jack Kramer (V. S.) Wimbledon kampioen 1947 in het heren enkelspel geworden. Te Rome Is meegedeeld, dat de door Britse militaire gerechtshoven uitge sproken doodvonnissen over de Duitse bevelhebbers Kesselring, von Macken- sen en Meltzer gewijzigd zijn in le venslange gevangenisstraf. Het bijzonder gerechtshof te Amster dam deed hedenochtend uitspraak in de zaak tegen de 44-jarige ex-doelverdedi- ger en aanvoerder van het Nederlandse voetbalelftal, Gejus van der Meulen uit Haarlem. De procureur-fiscaal, mr. Janssen, had op 21 Juni j.l. tegen hem twaalf jaar geëist. De uitspraak luidde acht jaar met aftrek. In Limburg (in de Amerikaanse zóne van Duitsland) en naburige districten is de bevolking door paratyphus aan getast. Het ontstaan der ziekte wordt geweten aan 't drinken van besmette melk. Door het ontsporen van een posttrein op een brug over de rivier Niemba, meer dan 100 km van Albert- ville, zijn twaalf Europeanen en zes in heemsen om het leven gekomen. Vier wagons stortten in het ravijn. Door het bureau wederopbouw boerde rijen in Overijssel zullen 690 boerderij' en, die door oorlogsgeweld of brand werden vernield, weer herbouw wor den- Op het ogenblik vertoeft een honderdtal jonge Franse boeren in Ne derland Het is de bedoeling, de meest belangrijke land- en tuinbouwgebieden te gaan bezoeken. Medio Juli opent René Sleeswijk's Nederlandse re vue haar tiende speelseizoen van dt „Snip en Snap-revue". Op 8 JuK komt de revue in een speciale uitzending voor de Avro-microfoon. In 1946 legden de Britse luchtvaartmaatschap pijen 34 millioen mijl af en vervoerden zij 434.000 passagiers. De geregelde diensten beslaan een route van totaal 83.000 mijl. De Britse marine heeft m de laatste wereldoorlog 1503 schepen verloren met een gezamenlijke inhoud van bijna een millioen ton. Het betreft o.m. 3 slagschepen, 3 slagkruisers, 5 vliegtuigmoederschepen, 23 kruisers en 139 torpedojagers. WERELDKAMPIOENE SNELVLIEGEN GEDOOD. De wereldkampioene snelvliegen, miss Marge Hulbert is met een A-T-6 bij een demonstratievlucht op het vliegveld van Decorah verongelukt. Vorige winter vestigde miss Hulbert een nieuw wereldrecord voor vrou wen: 337 mijl per uur. Er is een tijd geweest, dat Europa het centrum was, waar de grote mach ten van de wereld samengetrokken waren. Noord- en Zuid-Amerika wa ren verdeeld door Spanje, Portugal, Engeland en Frankrijk. In de 18de en 19de eeuw is dit werelddeel vrijwel geheel losgekomen van de Europese voogdij. Australië, grote delen van Azië Indonesië en India zijn de voorbeelden hebben dit voorbeeld gevolgd of zijn bezig het te volgen. Belangrijke delen van Afrika zijn geen koloniën meer. Voor zover het moge lijk is in de geschiedenis tijdvakken met een jaartal te laten beginnen of eindigen, zou men kunnen zeggen: In 1918 was het met de overheersende positie van Europa gedaan. Als ons dat toen nog niet duidelijk geworden is, moeten we het in de achter ons liggende jaren toch wel alle gezien hebben. De wereldoorlog nummer II is gewonnen onder het opperbevel van een Amerikaansen generaal, met Ame rikaanse schepen, vliegtuigen en tanks. En nu de oorlog is afgelopen is de organisatie van de Verenigde Naties gevestigd in New-York en het is de dollar, die het beslissende woord spreekt in alle financiëeleen econo mische conferenties. Men kan deze dingen toejuichen of betreuren, al naar gelang men voor Amerika en zijn economisch systeem wel of geen bewondering heeft, maar de feiten zijn niet anders En tenzij men bereid is terug te stappen naar de tijd der Batavieren en zich weer m beestenvellen te gaan wijden aan jacht en visserij, doet men goed de feiten onder het oog te zien en er de consequenties uit te trekken. Tot deze consequenties behoort, dat wij in Eu ropa bij het rijke Amerika in het krijt staan en dat de steun van Ame rika onmisbaar is voor de opbouw van Europa. In tegenstelling tot de Amerikaanse politiek van 1919 en volgende jaren, toen Amerika de Volkenbond hielp voorbereiden, maar er geen deel van wenste uit te maken, beseft men nu in de Verenigde Staten in brede lagen, dat men zich daar niet kan isoleren. Het isolationisme heeft dan ook plaats gemaakt voor een levendige belang stelling voor de zaken in de hele we reld zie weer Indonesië! en ook voor de Europese moeilijkheden. Pre sident Truman heeft duidelijk gezegd, dat Turkije en Griekenland op zijn steun mochten rekenen. Iedereen be greep dadelijk waarom en tegen welk land die steun verleend zou worden. De minister van buitenlandse zaken, Marshall, is daarna met een positiever plan gekomen. Europa mag op de steun van de Verenigde Staten reke nen, zo zei hij, als het zelf in staat is een plan voor de wederopbouw +e ontwerpen. Dit voorstel is in goede aarde gevallen. De landen van de tolunie, Belgie, Nederland, Luxem burg, meldden zich gezamenlijk aan. Bevin praatte met Bidault en het is zowaar gelukt ook bij Rusland be langstelling te wekken. Nu voelt ieder wel, dat een land geen steun verleend van grote omvang er is gesproken van 20 milliard dollar, dat is 50 milliard gulden als het niet op een tegenprestatie hoopt. West- Europa behoefde die tegenprtestatie niet te vrezen. Gevaar voor politieke beïnvloeding dreigt niet en econo misch kan het er voorlopig alleen maar beter van worden. Anders ligt het met Midden- en Oost-Europa. Hier liggen de landen, waar Rusland na de oorlog en door de oorlog vat op heeft gekregen. Bulgarije, Roemenië en Po len en Oost-Duitsland hebben hun Russische les al geleerd. Hongarije is het examen aan de gang. Tsjecho- Slowakije, Finland en Oostenrijk krij gen nog les en niemand weet hoe snel de cursus afloopt. Rusland wenst nu een herstelplan voor elke staat af zonderlijk. Een gemeenschappelijk Eu ropees plan zou zijn invloed in Mid den- en Oost-Europa kunnen verzwak ken. De vraag is nu, of Rusland zich met zijn vazallen terug zal trekken, ja of neen. Het schijnt wel vast te staan, dat mèt of zonder Rusland c.s. West-Europa door zal zetten en Ame rica's hulp accepteert. Hetgeen de enige weg zal zijn om het hulpbehoe vende en zichzelf verdeelde wereld deel weer op de been te brengen. H. VAN HULST. Weersverwachting, medegedeeld door het K. N. M. I. te de Bilt, geldig tot Zaterdagavond: LATER IETS MEER BEWOLKING. In de vooravond in het zuid-oosten van het land enkele verspreide buien, overigens heldere naoht met weinig wind. Morgen over dag aanvankelijk wederom zonnig, droog weer en snelle stijging van temperatuur. Later op de dag komt een wat koelere westelijke luchtstroming door, waarbij de bewolking tijdelijk toeneemt, vorming van meer dan enkele verspreide ouien in het oosten van het land.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 1