Net cU c 'Ud Mowca Stad, en Omgeving. Uitspraak tegen Sauer zeven jaar Alkmaarse Operette- en Orkestvereniging M.U.L.O.-examens 1947 Promotie dr. A. J. M. Bus Ook de heer Speets heeft bedankt Burgerlijke Stand AGENDA Kampioenschap van Alkmaar en Omstreken Valse bonnen Postduiven II! Motorongeval Een brugleuning aangereden Ins'de IV promoveert Bergen. Priesterfeest Openluchttheater V.V.V. Drie dagen kermis Wat de film brengt Koedijk Een misplaatste grap Heer-Huffowaard. Aanrijding Schermerhorn. Beemster. Een kleuterschool God Pluvius Wanneer gaar weer FEUILLE Verlo De Rijp. De vroegere kapitein van poli tie J. J. Sauer werd hedenmorgen door het Tribimaal veroordeeld tot zeven jaar internering met af trek, ontzetting uit de beide kies rechten, het recht om ambten te bekleden en het recht om enige functie bjj de politie te aanvaar den. Tegen Everdina van G. luidde de uitspraak: drie jaar internering en ontzetting uit de kiesrechten, terwijl haar radiotoestel werd verbeurd ver klaard. Bovengenoemde vereniging hoopt a.s. Maandag 28 Juli de dag te herdenken dat twintig jaar geleden enige dames en heren het initiatief namen om tot oprichting van een operette-vereniging te komen. Het gemis aan een gezel schap op dit gebied hier ter plaatse was duidelijk merkbaar en het behoeft dan ook geen verwondering te wekken, dat vanaf de oprichting de A.O.O.V. al direct een aparte plaats in Alkmaar en omgeving innam. Het succes was al- direct van die aard, dat niet kon worden volstaan met één opvoering, gezien de overgrote belang stelling. Het is ons bekend, dat er ver enigingen zijn, zowel wat betreft de kunst als de sport, welke de 40 bijna de 50 jaren zijn gepasseerd, doch het is ons ook bekend, dat een twintigjarig jubileum ven een operettegezelschap hier in Alkmaar nog nooit heeft plaats gevonden. Daarom verdient de A. O. O. V. voor deze prestatie ongetwijfeld een apart compliment. Gaarne had de vereniging dit feit op meer officiële wijze willen herden ken, doch de financiële toestand laat dit echter niet toe. Men meende dit jubileum echter op geen waardiger wijze te kunnen herdenken, dan door in het a.s. seizoen enige opvoeringen te geven van de prachtige operette „Mas ker in het Blauw" van Fred. Raymond. Vol van overbekende melodieën en bij zonder geestig van inhoud. Deze avonden zullen dan geheel in het teken staan van het jubileum en zullen uitsluitend voor donateurs wor den gegeven, waarvan de vereniging er momenteel 1200 telt. Dit aantal is ech ter voor een kleine uitbreiding vatbaar en het verdient aanbeveling zich alsnog te laten inschrijven als donateur (trice) Hiermede steunt U de vereniging in haar werk en stelt U zich zelf in de gelegenheid een der opvoeringen te kunnen bijwonen. Voor inschrijving kunt U zich per soonlijk of schriftelijk wenden tot het secretariaat: Wester weg 94, tel. 4288 te Alkmaar. 7 Juli. Geslaagd voor diploma A: A. H. Otten en A. Porte, Alkmaar; J. H. Swaan en J. Japin, Bergen; G. Hen- neman, Schoorl; J. Blonk, Egmond a/d Hoef: A. K. Wolthuis Oude Niedorp; P. Middelkoop, Barsingerhorn; M. Rampen, Burgerbrug en D Bruin, Sij- bekarspel. Afgewezen 1. Geslaagd voor diploma B: M. Scher- merts, Heiloo; A. v. Leeuwen, Den Helder; M. Meyer, Hoorn: G. Schou ten en M. A. Roep. Schagen; K. Hei nis, Texel; A. C. Hin, Oudeschild: J. Zijm, Den Burg; J. Dostenbrug, Mid- denmeer; J. Loodsma, Slootdorp; A. Dijkstra, Wieringerwerf; B. Hensen, De Haukes; J. Jansen, Hippolytus- hoef: A. van Zoonen, Oude Niedorp; J. N. Visser, Blokker; N. Ticlemans, Dirkshorh. Afgewezen: 2. 8 Juli. Geslaagd voor diploma A: G. Tim mer W. C. M. Raaymakers, T. J. Klinkhamer. G. R. de Vries en H. S. Krab, allen te Alkmaar; T. E. Olden burg. Schoorl; D. Ven, Broek op Lan- gendijk; M. Beinema, Heer Hugo- waard; C. J. Morit, Hoogkarspel; G. H. Burggraaf, St. Pancras; J. J. A. Groen en M. E. Sijnhorst. Enkhuizen. Afgewezen: 3. Geslaagd voor diploma B: S. D. Brommer, Alkmaar; W. Laman, Heiloo; E. J. Kweldam, Bergen; J. Schermer, N. Houtman en N. C. Bakker, Beem- ster; J. de Groot en H. Woudstra, Winkel; A. H. Wierts, W.werf; C. de Jong, Oosterland; A. A. Laverman, Den Oever; G. Brouwer, Zijpe: J. A. Dek ker, Hoogwoud; S. J. Woestenburg, Hoorn; S. Kwadijk, Broek op Langen- dijk; D. de Winkel, Sijbekarspel; M. Ploeger, Barsingerhorn. Afgewezen 3. In de aula van de Amsterdamse Universtiteit promoveerde gistermid dag onder grote belangstelling onze oud-stadgenoot, de heer A. J. M. Bus, op een proefschrift „Der Mythus der Musik in Novalis' Heinrich von Ofter- dingen" en op stellingen. Als promo tor trad op Prof. Dr. J. H. Scholte. De promovendus werd geopponeerd door Dr. de Jong uit Leiden en door de professoren Kores en Bernet Kern- pers. De verschillende opmerkingen werden door den heer Bus op zekere, rustige wijze weerlegd. Nadat het „hora est" geklonken had. trok de Senaat zich terug in de Se naatskamer, waar de rector magnifi cus, Prof. Dr. P. N. U. Harting, be kend maakte, dat de doktorsbul aan den promovendus zou worden uitge reikt, waarna de promotor, Prof. Scholte, na een zeer sympathiek judi cium den jongen doktor als eerste ge lukwenste. Tijdens de na de plechtigheid ge houden receptie maakten zeer velen van de gelegenheid gebruik den jongen doktor en zijn familie te feliciteren. Naar wij vernemen, heeft ook de heer W. C. Speets bedankt voor een benoeming als lid van de raad. Het gaat inderdaad vreemd met de communistische fractie. Zal de heer Van Berkum, die thans aan de beurt is, wel accepteren? Doet hij het niet dan blijft nog slechts de heer Betlem over en als deze geen lid van de C.P.N. meer is, zal hij de be roeming zeker niet accepteren. En wat dan? Dan is de kiezerslijst uitgeput en gaat de communistische fractie inderdaad als een fractie van wat zij zou kunnen zijn de begrotingsbesprekingen tege moet en het zou te betreuren zijn als de Raad dan niet voltallig was. zodat de vertegenwoordigers van alle partijen in verhouding tot hun kiezerstal zich kunnen doen horen. De liberale wethouder Cloeck heeft destijds bij een begrotingsbeschouwing eens gezegd, dat de S.D.A.P.'ers in de raad evenmin gemist konden worden als het zout in de soep. Zouden wij ditmaal wat de com munisten betreft zo goed als zoutloze soep moeten eten? ZWEEDS DANSTHEATER. Het op het internationaal Ballet-Con cours te Kopenhagen met 3 hoofdprijzen bekroonde Zweeds Danstheater zal be halve op 15 en 17 Juli in Het Kurhaus te Scheveningen op Vrijdag 11 Juli des avonds 8 uur in 't Gulden Vlies te Alk maar een buitengewone voorstelling geven. Op het ogenblik heeft het Zweeds Danstheater een overweldigend succes in Praag. Over het optreden in Kopen hagen is men het in de internationale pers het er over eens, dat onder de 24 balletten, die aan de competitie deel namen, het Zweeds Danstheater verre weg het beste was. Alleen *door de tijdslimiet te overtreden, kon het nieu we ballet van Birgit Gullberg „De Drie Musketiers", dat stormachtig werd toe gejuicht, niet de eerste prijs worden toegekend. Geboren: Jan, z. van Nicolaas Pool en M. P. E. Kuijt. Margaretha L. J„ d. van Petrus J. Mulder en K. H. H. Harrevelt. Marie L„ d. van Hen- drikus J. Hoogland en J. C. Hoogland. Hendrikus, z. van Franciscus H. van der Vliet en W. H. Lankwarden. Catharina F. A. H„ d. van Theodorus L. Liefting en A. M. Slenters. Enge- lina H. C„ d. van Lourentius van den Aakster en C. Braak. Gehuwd: Johannes P. Koolwijk en Suzanna de Vries. Cornelis Zonne veld en Johanna W. Busch. Overleden: Adrianus N. van Roode, 23 jaar. Anna de Groes, jaar, gehuwd met H. J. Feldberg. 8 uur Trouwzaal stadhuis vergadering cre-comité jubileum Jonker. 8 uur Gulden Vlies, Filmshow ten bate der Herstellingsoorden van Oud- illegale Werkers. Bioscopen. Harmonie-Theater: „De vrouw in het venster" (18 jaar), 8 uur. Woensdag 2.30 uur matiné. Victoria-Theater: „De huwelijksreis" (gekleurd) (14 jaar), 8 uur. Woensdag 2.30 uur matiné. Cinema-Americain: „Trouwpartij met hindernissen (18 jaar), 8 uur. Woens dag 2.30 uur middagvoorstelling. Alkmaars Bioscoop-Theater: Mariene Dietrich in „De zeven zondaren" (18 jaar) 8 uur. Schaken. De vierde ronde werd Maandag avond in „Het Wapen van Heems kerk" gespeeld. Voordat de strijd met de 32 houtjes op de 64 velden begon, deelde de heer P. Deugd mede, dat er door het bestuur van de N.H. S.B. een wisselbeker en door de heer Schoonhoven een prachtige medaille beschikbaar waren gesteld. Deze me dedeling werd met luid applaus be groet. Bespreken wjj thans de par tijen uit de hoofdklasse. v. d. VeenSchelhaas. Een Engelse opening met belangwekkende scher- mut«?lingen. Na langdurige strijd verkreeg wit positioneel overwicht, nam zijn kansen echter niet op de juiste wijze waar. Het gelukte Schel haas om het toreneindspel remise te houden. De WaalLevendig. In de tegen- fianchetto variant van het aangeno men damegambiet vervolgde wit met de slappe zet 8-d4 x c5. Levendig trok hij bij de tiende zet zijn konings loper terug naar c7, had echter met 10. Ld6, en 11. e5 uitmuntend spel kunnen verkrijgen. Door een penning met een toren op de c-ltjn won wit twee stukken voor een toren en Le vendig verloor na een levendige strijd. BeemsterboerSeewald. De g3-va- riant van de GrünfeldIndische par tij. Zwart kwam spoedig tot een be tere opstelling en behield de goede loper. Daar de stellingen bijna sym metrisch waren kon hij geen direct voordeel behalen. In het middenspel liet Beemsterboer zijn toren insluiten in de hoop op een mataanval met dame en loper. Seewald won de kwa liteit en vond de juiste parade. Hier na werd afgebroken. BoonGroenewoudt. In een ko- ningsindische verdediging verloor zwart spoedig een pion, wist echter na algemene afruil der stukken een toreneindspel van drie tegen vier pionnen te bereiken. Het is niet zeker of Boon hieruit nog winst weet te halen. KayzerKwak. In de Slavische ver dediging poogde zwart met 9. e5 zijn spel te bevrijden. Na dameruil won Kayzer een pion, doch men verzeilde spoedig in een eindspel, dat door de loper van ongelijke kleur een sterk remise-karakter had, waarom men daartoe besloot. De uitslagen luiden: Hoofdklasse A: v. d. Veen—Schel haas y2De WaalLevendig 10; BeemsterboerSeewald afgebr. Hoofdklasse B: BoonGroenewoudt afgebr.; KayzerKwak y„ Eerste klasse A: Appel Sr.Holtes 01; Cool—Pieterse 10. Eerste klasse B: Jostmeijer—Maats 10; VinkVeltman 01. Tweede klasse: De RutjterBosch -0; Woutersenv. Ekeren 10; SchaapsZijp 10. Bij de distributiedienst te werd ontdekt, dat door een Alkmaar winkelier alhier een belangrijke hoeveelheid val se suikerdistributiebonnen waren in- De Alkmaarse concours commissie hield een wedvlucht vanaf Orleans. Af stand 563 km, los 8 uur. Aankomst als volgt: 1. GodschalkNoome, 2. M. Pronk, 3. MeijerDingardis, 4. God schalkNoome, 5. Gebr. Telleman, 6. Joh. Horst, 7. W. Moog, 8. N. Vpma, 9. H de Jager, 10. J. Al, 11. P. v. Zwanen burg, 12. J. Egbergen, 13. Pater de Geus, 14. J. de Moei, 15. P. v. Zwanenburg, 16. P. v. Zwanenburg, 17. P. J. Pronk, 18. C. Jansen. Met een door de K. L. M. gecharterd vrachtvliegtuig arriveerde op Schiphol uit Amerika de „Fair Child", bestemd voor Zwitserland. Dit is voor de eerste maal in de geschiedenis der luchtvaart dat een vliegtuig in een ander vlieg tuig wordt vervoerd. De „Fair Child" wordt op Schiphol gemonteerd en vliegt dan op eigen gelegenheid naar de plaats van bestemming. De „Fair Child" wordt uitgeladen. geleverd. Bij een door de Econ. Dienst van de Alkm. Politie ingesteld onderzoek bleek, dat vier personen, wonende te Alkmaar, zich met de handel in deze bonnen hadden opgehouden. Alle vier werden aangehouden en het onderzoek werd te Amsterdam voortgezet, daar één van de vier bovengenoemde per sonen bonnen had gekocht bij een Am sterdamse bonnenhandelaar. Het is ge lukt deze bonnenhandelaar te kunnen opsporen, benevens nog twee andere personen. Verder onderzoek wordt door de Amsterdamse politie voortgezet. Een belangrijke partij suiker, die op deze bonnen was betrokken, kon in de gemeente Uitgeest in haar geheel in beslag worden genomen. De 24-jarige motorrijder v. d. M. wonende alhier, reed op zijn motor over de Geestersingel in de richting Spoorstraat. Op de hoek van de Spoor straat brak de balhoofdstang van het motorrijwiel tengevolge waarvan de berijder met zijn hoofd op de straat terrecht kwam. H'j beliep hierbij schaafwonden en vermoedelijk een hersenschudding op. Hij werd voor nader onderzoek naar het Centraal Ziekenhuis overgebracht. Gisteren reed een vrachtauto ko mende van de Geest tegen de leuning van de brug over de Lamoraalsluis. De leuning en tevens het wegdek werden ernstig beschadigd. Door de activiteit van een voorbijganger, die het autonummer noteerde, kon in de gemeente Rustenburg de chauffeur der auto worden achterhaald. Merk waardigerwijze was hij zich niet be wust in Alkmaar een brugleuning te hebben aangereden. Driehonderd Limburgse mijnwerkers, die voor hun vacantie in Amsterdam waren uitgenodigd als dank voor hun vrijwillige opoffering van hun Zon dagen gedurende de achter ons liggende strenge winter, zijn Dinsdag in de hoofdstad aangekomen. Met muziek voorop ging het in optocht door de stad. Tennis. Inside IV van Alkmaar speelde tegen Beverwijk II met het volgende resul taat: Heren enkel: P. AdolfP. Stouten- beek 75; 4—6; 62. H. van Gooi C Dingier 9—7; 6—1. Dames enkel: mevr. Taschemevr. Abma 1—6; 9—11. Mej. W. Tasche— mej. M. Seignette 64; 6—0. Gemengd dubbel: mevr. Tasche en P. Adolfmej. Seignette en H. Abma 63; 63. Mevr. De Heer Kloots en A. Bruinmevr. JonkerC. Dingier 8—6; 6—2. Dames-dubbel: mevr. Tasche en me vrouw de HeerKloosmevr. Abma en mevr. Jonker 64; 97. Heren-dubbel: De Bruin en Van Gooi —Abma en Stoutenbeek 61; 62. De eindstand ifrerd hierdoor 62, waarmede Inside promoveerde naar de derde klasse. DIERENBESCHERMING. Ter beschikking een klein hondje teef-bruin en een smoushondje. Beide dieren zijn in zeer goede conditie. Adres: C. Verwer, inspecteur dieren bescherming Baanstraat Alkmaar. VOOR DE PRINS HENDRIK STICHTING. Zij, die iets willen afstaan ten bate van de ontredderde Prins Hendrik- Stichting kunnen dit storten op giro No. 54184. Blijde incomste. Na voleinding van zijn studie aan het Groot Seminarie te Bourges (Frankrijk) heeft onze vroegere plaatsgenoot W. Süren Zondag 29 Juni uit de handen van Z.H. Exc Mgr. J. Lefebvre, Aartsbisschop van Bourges, het Heilig Priesterschap ontvangen. Zaterdagavond werd de Neomist door de parochianen feeste lijk ingehaald vanaf de rand der ge meente. Voorafgegaan door Bergen's Harmonie, die vrolijke feestklanken liet horen, trok een lange stoet van gidsen, welpen, verkenners, gymnas tiekvereniging Dio en bruidjes met de jonge priester naar de parochiekerk van de H.H. Petrus en Paulus, waar een dichte menigte blijk gaf van haar belangstelling en van haar medele- leven met het gelukkige ouderpaar dat vol trots naast zijn grote zoon gezeten was. De voorzitter van Bergen's Harmo nie bood de jonge priester namens het corps zijn gelukwensen aan en sprak de hoop uit, dat het Hem gegeven mocht zijn, een zegen te zijn voor de mensheid en voor zijn kerk in het bijzonder. In het kerkgebouw, waar het pries terkoor rijk versierd was met bloe men in de pauselijke kleuren, werd de jonge priester een welkomstlied toe gezongen door de parochianen. Pastoor Van Beers sprak hartelijke woorden van welkom tot de Neomist en diens familie en wees er op, dat de parochie zich gelukkig mocht prijzen dat een van haar zonen de priester wijding had ontvangen. Met een Plechtig Lof werd de indrukwekken de plechtigheid besloten. Eerste plechtige H. Mis. Zondagmorgen droeg de Eerw. Neo mist zijn eerste plechtige H. Mis op in de Parochiekerk met assistentie van Pastoor Van Beers als presbyter assistent, Kapelaan De Bree als dia ken, Kapelaan Plouvier als sub-dia ken en Kapelaan Koning als ceremo- narius. Bij de intocht zong het vierstem mig mannenkoor onder leiding van C. Molenaar Veni-Creator van Wiertz. om later nog ten gehore te" brengen Missae Trinitatis van Hub. Cuyper6, Jesu Dulcis van Kothe, Tantum Ergo van H. G. Marinus om de indrukwek kende plechtigheid te besluiten met de Priestercantate van J. Haagh Csz. Het orgel werd bespeeld door een broer van de Neomist. De feest predikatie werd gehouden door een neef van de jonge priester, Pater A. Brenninkmeyer. In zyn indrukwek kende rede wees deze grote redenaar op de betekenis van deze dag voor de Neomist, die thans was ingescha keld in het grote verlossingswerk, voor de familie, voor de aanwezige piesters en de gelovigen. Hij wenste de jonge priester geluk, die zich thans als een tweede Verlosser onder de mensen zou begeven om het Evan gelie te verkondigen. De Priester is voor de wereld een tweede Christus. 's Namiddags werd in het St. Jans- gejjouw sen druJt beaochte receptiei gehouden, waar o.m. aanwezig was Kanunnik Prof. Brenninkmeijer uit Lyon. Tijdens de H. Mis merkten wij o.m. op burgemeester Dr. W. Hurj- gens. Een viertal bruidjes voerde tij dens de receptie op „Kinderen bidden om vrede". De heer Tj. Schotten droeg een fragment voor uit Altaar geheimenissen van Joost van den Vondel en een gedicht van Guido Ge- zelle. "Een dameskoortje onder leiding van de heer C. Molenaar zong op ver dienstelijke wijze het Ave Maria van Hamma en Lentefee van Luigi Bor- dese. Met een Plechtig Lof met Te Deum, gecelebreerd door de Neomist werd 't priesterfeest besloten. Zondagmiddag geeft het Zuid-Ne derlands Toneel zijn tweede open luchtvoorstelling in het openlucht theater te Bergen. Hiervoor is gekozen de blijspel-co- medie in drie bedrijven „Terwijl de zon schijnt" van Terence Rattigan. Van dit stuk ging in de somberste dagen in de geschiedenis van het goe de, oude Engeland, 24 December 1943, in het Globe Theater in Londen de première en het is op het affiche ge bleven tot vandaag. En terwijl de zoeklichten 's avonds kruisten en weer kruisten door de wolken, terwijl de sirenes loeiden, en de bevolking van de geteisterde me tropool leefde aan de rand van het graf, genoot een zaal met 2000 mensen van de daverende dialogen, de geesti ge paradoxen, de verrassende wendin gen en de onverwachte ontknoping van dit gevoelige, bijna ontroerende blijspel. Dit is de geest van goeden huize en doet in rie verte denken aan Pinero, Wilde, Sheridan en Shaw.al is Rat tigan dan ook minder cerebraal en menselijker dan de laatste. Van Rattigan werden het vorig sei zoen in Nederland gespeeld; „F'lare path", (Nachtvlucht") door het Resi dentietoneel en „Love in Idleness" (Liefde in ledigheid") door het Cen traal Toneel en door het Res. Toneel. „While the sun shins", Rattigan's laatste stuk, dat een „run" maakt in het West End, stelt tegenover elkaar een jonge Engelse Lord Graaf van Harpenden, die bij zijn jeugd het kos telijk bezit heeft van twee millioen Pond, een flat in Albany, enige land goederen, een butler en een verloofde, een korporaal W.A.A.F. (Women's Auxiliary Air Force). Om dit paar weven zich de nodige complicaties, wendingen, dialogen en de catastrofen doen de rest. Gaat men Zondag naar het Open luchttheater, dan zal men zich zeker amuseren. Aanvang half drie. Voor verdere bijzonderheden zie men dc ad vertentie in dit nummer, waaruit de lezer tevens zal blijken, dat er voor dit seizoen nog meerdere stukken op het programma staan: 3 Augustus „De Kringloop der belangen" en 10 Augustus „De Paradijsvloek". Voor 23 Juli organiseert het ijverige V.V.V.- bestuur een Verichtingsavond. De kermis behoort weer tot het verleden. Drie avonden golfde en deinde op het terrein aan de Karei de Grotelaan een mensenmeer, besche nen door het licht van duizenden sterretjes. Een fantastisch schouwspel Elk vermaakte zich op zyn manier. Hier zag men velen profiteren van de gelegenheid om eens de sensatie te beleven van het besturen van een auto. Hoe meer botsingen, hoe meer sen satie. Anderen zweefden door het luchtruim of toerden getweeën of ge drieën „eng verschlungen" in 'n vehi kel langs berg en dal. Liefhebbers van de ruitersport draaiden lustig rond op hun houten rossinantjes. Luide klon ken de kreten van Jut, als een stevige knaap op potige jonge dame zyn hoofd bewerkte. Voor Doktor Robot werd bijzondere aandacht gevraagd en het publiek dringend uitgenodigd om de adembenemende prestaties van dit wondermens te gaan zien. Ratta- porie was een nieuwe attractie: her inneringen aan beruchte concentratie kampen. De angstaanjagende mon sters bleken hier bisamratten te zijn. In een ander hoekje konden Nimrods hun hart ophalen voor 7 stuivers de drie schoten en handige lui him ge luk beproeven met ring of bal. Vermoeide feestgangers vonden bij kraampjes met paling, vis, oliebollen enz. enz. gelegenheid weer wat op krachten te komen. De kermis, die maar ééns in het jaar komt, behoort weer tot het ver- In „De Rustende Jager" zal dit week-end worden vertoond de span nende film „De bittere waarheid" met Ginger Rogers en Joseph Cotten in de hoofdrollen. Regie Wilhelm Dieter- Ie. Het liep tegen Kerstmis. De trei nen waren vol. Twee jonge mensen zaten tegenover elkaar: een sergeant, komende van het front, met genezen schouderwond en nog niet genezen zenuwgestel en een jong meisje, dat de feestdagen bij familie zou door brengen. Enkele dagen later zouden de jongelieden elkaar weer ontmoe ten, nu ten huize van de familie van het meisje, In de gezellige huiselijke sfeer begonnen de roman d'amour en daarmeede moeilijkheden. Zou zij hem onthullen, dat zjj wegens het doden van een fielt van een baas, die haar in dronkenschap lastig viel, een gevangenisstraf onderging en door haar goed gedrag enkele dagen ver lof had gekregen om Kerstmis en Nieuwjaar in familiekring door te brengen? Het zou hem en schok ge ven en zijn genezing bemoeilijken. Van andere zyde vernam de jongeman echter het geheim. De verlofdagen zyn ten einde, het scheiden valt zwaar, maarde liefde zal over winnen. Zaterdagmiddag ging mevr. G. de MayerBarsingerhorn naar mevr. KokEgmond om een paar bloemko len te halen uit het tuintje en zoals het bij goede kennissen gaat, het is even binnen komen en gezellig bab belen enz. De splinternieuwe fiets werd in de werkplaats gezet en de tas met bleomkool er op. Doch toen het praatje uit was, bleek de fiets ver dwenen en alleen de tas met bloem kool was achter gebleven. Goede raad was duur. Overal werd gezocht en tenslotte kwam men tot de conclusie, dat de fiets gestolen moest zijn. De politie werd opgebeld en alle politie posten werden gewaarschuwd, want ver kon de dief niet zijn. Men over legde bij de politie om de auto klaar te maken en te trachten de vermoe delijke' zwijntjesjager te achterhalen. Doch toen kwam plots het bericht: de fiets is terecht. Wat was er geschied? Terwijl de dames rustig keuvelden over koetjes en kalfjes had een voor bijganger de fiets in een naastge legen schuurtje gezet, waar het rijwiel was gevonden. De eigenares van de fiets was zeer verheugd, maar ook zeer verstoord over de poets, die haar was gebakken. Op de nieuwe weg van Heer-Hugo- waard naar Alkmaar, ter hoogte van Oudorp reden Dinsdagavond enige wielrijders. Het regende, er waren he vige windstoten en doordat de mannen niet op het fietspad, maar op de rijweg reden, werd een van hen door een windvlaag tegen het spatbord van een passerende Naco-bus geworpen. Jas en rijwiel werden beschadigd, maar er was geen lichamelijk letsel van betekenis. De bijna drie jaar geleden door de Duitsers vernielde vlotbrug het Stee te Antwerpen is thans ver nieuwd. Het was een heel karwei, de 150 ton wegende brug op haar plaats te krijgen. BRUGGENBOUW. Goedgekeurd door de Prov. Staten van Noord-Holland is het voorstel van Ged. Staten tot het verlenen van een subsidie groot f 8000,in hoofdzaak bestemd voor de herbouw van een brug te Schermerhorn. Tot notabel der Ned. Herv. Kerk Iri de gemeente Schermerhorn is gekozen de heer A. A. Barendregt. Er bestaat hoop, dat er alsnog in de Midden-Beemster overgegaan wordt tot de oprichting van een kleuter school. Deze week komen belangstel lenden en belanghebbenden te dien einde bijeen. God Pluvius had het I ochtend platweg geze; hoorlflk op z()n heupen men de stemming beter fen: hjj verkeerde in eei verdrietige bui. HU hulld met tuiten en de ene huil de de andere in snel temp aangezien onze goede ai in letterlUke zin een 1 is, stelde het mensdom zl afweer in. De ouwe heer penden zich met grote pi en de jonge meisjes c zich met doorsehUnend wat wèl zo aardig was. slmlsten bleven achter hu tureluren, zeggende, dat diets worden zou vandaa de optimisten trokken er omdat zU achter de wolke: zagen schUnen, die de tra God Pluvius wel spoedig zou. Tot deze optimisten behc genen, die deze dag met hollandse Courant op toi gaan. „Met de krant door zoals de slagzin het noemt, ren de winnaars van de i vraag, die een gratis uitst: den en daar waren abonné's de kans niet wilden laten on a raison van een bescheide de geneugten van de vrije i Bfw'l UCgjjT, van een welvoorziene dis gaan. Zo waren er onder h schap vogels van diverse afkomstig uit alle oorden de cie, uit Den Helder zo goei Andijk, uit Sint Pancras zow gj Beverwyk, er waren afgev; van de Kaasstad, van de C van de dorpen in bonte n bijeen. En ook in leeftijd was enig verschil. Het „jongste telde nog geen twintig lenti oudste deelnemer was de heer Terluin uit Alkmaar, di hele ronde van pl,m. 300 kn uitreed. Doch van waar ze c men en hoe jong of oud ze oo één ding hadden ze allen gei hadden de zon in het hart, gingen een dagje uit met de de kletsende regen vermocht stemming niet te weren. Die was er al dadelyk by aan het café Schermerhorn, geurige koffie, op charrnan opgediend, weldadig aandeed het als het ware een belofte voor wat er verder komen dat dit goed is geweest, i waren alle deelnemers het ei mocht dan op het traject AI Hilversum regenen, dat het heer Wijna uit Hoorn zong onuitputtelijk repertoire, om' de complete liederenbundel v stens een eeuw, alle zorgen toen na een rondrit langs de IS Wat. HENGELCONCOURS. V.V.V. is van plan tijdens de kermis een hengelconcours te organiseren. De vissersver. afd. De Rijp heetf daartoe km vergunning verleend. w NAAR HET ENGELS VAN BERTA RUCK DOOR: J. JORISSEN 22) „Ik hoop," zei meneer leefd, toen wij op de terugwe* naar het kantoor, „dat die praatjesmaker u niet geërgen Het hoort zo bij zijn vak, dat u wel." ,.Ja, natuurlijk, dat begrijp rk onderworpen. „Ik ben blij dat het u niet *on," zei meneer Waters. ik snakte er naar, om te zegen „schelen?" Waarom zou meer kunnen schelen dan al 1 dere? wel schelen kan, is, al die dingen zo ongelooflijk or opknapt." Eén troost heb ik echter en

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2