Stad en Omgeving Uitwisseling van kinderen Ie MONTEUR STUDIEBOEKEN LEERMIDDELEN Marie Oudeians Het Zweeds Dans-Theater Wat de theaters brengen Beheersvorm van het Sportpark tussen Alkmaar en Bath KENNEMER AUTOGARAGE J. C. POUWELS, ALKMAAR, Subsidie eerste inrichting R.K. school v. voorber. l.o Centrale verwarming R.K. school NAUTA's Broog Fj heeft voorrang! I Spoorstr. 8 Telef. 2315 BoeK- en Kantooorboekhandel Berghuis door Alkmaarse P.R.A. gepakt Alkmaarse Concours commissie Verpachting gemeente-eigendommen De gemeentebegroting Vervolg Stadsn De Drie Musketiers in nieuwe vorm een groot succes Een zaak van leven en dood Tamara Vloeibaar goud C°orge wint op alle fronten Mulo-examens 1947 Rechtspositie ontsl disciplinair ges ambtenare Aanbestedii Predikbeur Wat de reis AlkmaarBath betreft, welke in het kader van uitwisseling tussen beide steden als gevolg van de adoptie van Alkmaar door Bath, ge organiseerd wordt, kan worden mede gedeeld, dat de reis wordt verzorgd door de World Friendship Association. Het plan was oorspronkelijk een ge lijk aantal jonge mensen uit te wisse len. Daar echter meer jongelui uit Alk maar naar Bath zijn gegaan dan uit Bath terug kwamen, werd overeenge komen, dat ongeveer een dertigtal meer uit Bath zouden komen dit jaar, om zodoende enige compensatie te geven. Er zijn thans in Alkmaar 4 groepen gevormd met 8 leiders en leidsters, in totaal ongeveer 98 personen. Deze vertrekken Maandag 14 Juli naar Bath. Het vertrek geschiedt van het station Alkmaar met de trein van 10.10. Daar na gaat de reis naar Rotterdam, waar vandaan de overtocht geschiedt per g.s. Waterman naar Harwich, vandaar via Londen naar Bath. Hier worden de gasten ontvangen en verzorgd door het ontvangst-comité te Bath. Het programma In Bath. Onderstaand programma geeft een overzicht van wat de reizigers in Bath zal worden aangeboden, terwijl hieruit tevens blijkt, dat aldaar verschillende Organisaties financiële en morele steun verleenen om het verblijf der gasten aldaar zo aangenaam mogelijk te ma ken. Het programma, dat opgesteld Is om de kinderen, die uit Alkmaar naar Bath komen, bezig te houden, ziet er als volgt uit: 14 Juli. Vertrek uit Alkmaar. 15 Juli. Aankomst te Bath. 18 Juli. Bezoek aan Bristol (georga niseerd door de Kamer van Koophan del van Bath). 17 Juli. 's Morgens: Rondrit door de stad. 's Middags: Theepartij voor 20 kin deren in „The Vineyards". 's Avonds: Feestavond, gearrangeerd door de Bath Trades Council en te houden irj „The Pavillion". 18 Juli. 's Middags: Bezoek aan Mounkton Combe School (voor jon gens) 's Middags: Bezoek aan Royal School, Longeat (voor meisjes). 19 Juli. 's Middags: Theepartij in „The Vineyards". 's Avonds: Dansavond in de „City of Bath Boys School". 20 Juli. Vrij. 21 Juli. Dagreisje naar Westonsuper- Mare (Gastheren en -vrouwen worden verzocht een verpakte lunch te willen verzorgen. Thee zal 's middags in een restaurant in Westonsuper-Mare ver strekt worden.) 22 Juli. 't Middags: Theepartij in „The Vineyards" voor 20 kinderen. 23 Juli. 's Middags: School-sportbe- oefening. 24 Juli. 's Middags: Bezoek aan Wells en Cheddar. 25 Juli. Bezoek aan de fabrieken van Messrs. I. J. Pitman and Sons Ltd en van Messrs. Stothert and Pitt Ltd. 26 Juli. Afscheidsfeest, georganiseerd door sportlieden uit de stad. 27 Juli. Vertrek naar Alkmaar. Volgens het bekende systeem zullen ze worden ondergebracht bij de fami lies van degenen, die ook zelf een reis maakten. Volgens bovenstaande uiteenzetting zijn er in Alkmaar dus nog adressen te weinig. Wie is nog bereid een gast uit Bath twee weken onderdak te verlenen (leeftijd tussen 1418 jaar, een jongen of een meisje)? Ontvangst, programma, excur sies, etc. in Alkmaar. Het onlangs door Burgemeester Koelma opgerichte Comité voor be hartiging van uitwisseling met Buiten land, heeft de Alkmaarse Round Table bereid gevonden de verzorging van excursies, feestavonden en alles wat daarmee samenhangt op zich te nemen. Verder zullen de dames van de vraagt Uitsluitend eerste rangs kracht B. en W. stellen voor aan het be stuur der R.K. Bewajfrscholen alhiei van 1 Jan. 1947 af subsidie uit de gemeentekas te verlenen ten behoeve van zgn. school voor voorbereidend L.O. in het perceel Verdronkenoord 12. Aan hetzelfde bestuur zullen dan van gemeentewege vergoed worden fle kos ten van eerste inrichting tot een ma ximum van 10210. t Het bestuur der R.K. Meisjesscholen alhier verzoekt geld te willen ver strekken voor de aanleg van een cen trale verwarmingsinstallatie in de St. Josephschool (g.l.o.) en de St. Anna- school (v.g.l.o.) beide in één gebouw ondergebracht. „Inner Wheel" waar nodig hun krach ten geven om behulpzaam te zijn bij huisvesting en verdere problemen, die zich kunnen voordoen. Het spreekt vanzelf dat met één en ander grote kosten gepaard gaan en WU doen dan gaarne een beroep op de Alkmaarse organisaties en instellingen en Verenigingen om te vragen een financiële of stoffelijke bijdrage aan ons redactiebureau te zenden. Na verloop van tijd zullen het vol ledige programma en verdere bijzon derheden in de pers worden bekend gemaakt. Voor inlichtingen kan men zich wen den tot de voorzitter en de secretaris der Round Table te Alkmaar, de heer H. Holsmuller, kantoor: Voordam 15, tel. 4343 (privé: Westerweg 31, tel. 3396) en Mr. G. van Hilten, kantoor: Oudegracht 102, tel. 2754 (privé: Buer- weg 55, Bergen (N.-H.), tel. 2254). ZATERDAG: Cinema Americain, 2.30 uur: Film Jeugdorganisaties „Jongenskamp". Wapen van Heemskerk: Dansen. ZONDAG: Sportpark, 2 uur: Athletiekwedstrijden. Wapen van Heemskerk: Dansen. BIOSCOPEN: Theater Harmonie, 8 uur: Vloeibaar goud (18 jaar). Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Victoria Theater, 8 uur: Tamara (18 j.) Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Cinema Americain, 8 uur: Een zaak van leven en dood (boven 14 jaar). Zaterdag 7 en 9.30 uur. Zondag: 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Alkm. Bioscoop Theater, 8 uur: George wint op alle fronten. Zondag: 2, 5 en 8 uur. Wij hebben reeds gemeld, dat B. en W. voorstellen de commies ter se cretarie der 2e klasse G. Th. J. de Munk geheel te belasten met het be heer van het Sportpark en tevens te belasten met de functie van ambte naar voor de jeugdzorg en sportaan- gelegenheden, waarna dan na afloop van het a.s. winterseizoen een defini tief besluit kan worden genomen. De overwegingen van dat besluit verdienen zeker een nadere toelichting. De laatste jaren vóór de oorlog werd het Sportpark beheerd door de gemeente-ontvanger wat betreft 't financieel beheer en de directeur van plantsoenen en begraafplaats voor zover betreft het administratief en technisch beheer. Nu deze laatste eervol ontslag had gevraagd en ver kregen in verband met het berei ken van de pensioengerechtigde leef tijd trachtte het toenmalige coll- ge een betere oplossing te vinden voor het beheer van het Sportpark. Een plan om onder éénhoofdige leiding te brengen de Reiniging, het Sportpark en de Plantsoenen, had niet de instem ming van de commissie van bijstand, die zich op het standpunt stelde, dat de concentratie van de niet-produee- rende bedrijven zoveel mogelijk moest worden doorgevoerd. Enkele commis sies wilden het Sportparkbeheer op dragen aan een commissie of stichting waarin ook Raadsleden zouden zitten. B. en W. gingen daarmee accoord, Voor en kunt U het beste terecht bij Sóhoutenstraat 13 HET VULPENHUIS maar door de bezetting kon de Raad dit voorstel niet meer behandelen, maar het voorstel tot instelling van een commissie van advies voor het beheer van het Sportpark was aan leiding tot het besluit van de burge meester van 10 Febr. 1942 tot instel ling van een dergelijke commissie, welk besluit evenwel afweek van het oorspronkelijke voorstel. De ervarin gen van deze commissie waren trou wens niet van dien aard om thans te kunnen voorstellen het Sportpark- beheer aan een commissie of stichting op te dragen. B. en W. achten het evenmin gewenst over te gaan tot een combinatie van het beheer van het Sportpark met dat van één of meer andere bedrijven. Zij vrezen, dat daar door óf de belangen van het Sport park óf die der andere bedrijven, óf wel die van beiden in het gedrang zullen komen. H.l. zou de keuze moe ten vallen op een éénhoofdige leiding van het Sportpark zowel admini stratief als technisch. Het Sportpark wordt nu veel intensiever gebruikt dan voorheen en er zal in de toekomst ook meer van de krachten van de be heerder worden gevergd, gezien de komende uitbreiding der sportvelden en de noodzakelijkheid van meer con tact tussen sportorganisaties en Sportpark, zeer zeker althans van Maart tot October, wanneer het be heer een volledige dagtaak zal eisen. Men voelde het als een moeilijkheid om voor de maanden Maart tot en met October een beheerder een volle dige dagtaak te geven en hem zoveel andere werkzaamheden op te dragen, dat hij een vol-ambtelijke betrekking heeft. B. en W. dachten daarbij aan de be oefening van sport buiten het school verband en aan de jeugdzorg. Op bel de terreinen Is nog veel te doen, zowel voor onderzoek als op administratief gebied en de wintermaanden lenen zich uitstekend om deze maatregelen te verrichten. De beheerder van het Sportpark zou dan tevens ambtenaar zijn voor de gemeentelijke jeugdzorg en voor sportaangelegenheden onder leiding van de wethouder voor het Sportpark en voor sociale zaken. Wanneer men gedurende de a.s. wintermaanden een aanvang zal maken en daarna beoordelen op welke wijze De verloving van Prinses Elisabeth van Engeland Mountbatten. Voor het Buckingham Palace te Londen talrijke nieuwsgierigen. en luitenanl Philip verzamelden zich de jeugdzorg en de sportzorg het best kunnen worden behartigd en op wel ke wijze de beheerder van het Sport park ten behoeve van deze nieuwe ta ken der gemeente zijn werk doelmatig kan verrichten. In het torengebouwtje bjj de ingang van het Sportpark is kantoorruimte en kunnen de boeken en bescheiden worden bewaard en waar men besprekingen kan voeren. Bij ontstentenis van de beheerder kan daar de opzichter de lopende zaken afdoen. Voor zover de jeugdzorg en de bevordering van sport buiten het schoolverband betreft, kan de ambte naar zijn archief op het gemeentehuis bergen, waar hij eventueel ook gele genheid moet hebben met belangstel lenden te spreken. Zoals wij reeds meldden stellen B. en W. voor de heer G. Th. J, de Munk in overeen stemming met bovengenoemde over wegingen voorlopig geheel te be iasten met het beheer van het Sport park en met de functie van ambte naar van de jeugdzorg en sportaan gelegenheden. Slaagt de proef, dan worden na het winterseizoen defini tieve besluiten genomen. De rechercheurs van de Alkmaarse P.R.A. hebben te Amsterdam gearres teerd de vroegere Haagse politieagent Derk Berghuis, die in December 1946 uit het interneringskamp was ontvlucht en zich sindsdien aan verschillende inbraken te Amsterdam en Den Haag had schuldig gemaakt. Berghuis, die verschillende records hardlopen op zijn naam had staan, trachtte bij zijn arrestatie van zijn vlugge benen ge bruik te maken om te ontkomen, doch de rechercheurs wisten hem met een auto, na een race van 800 meter in te halen. Hij is aan de Haagse recherche overgeleverd. TRICOTAGEHUIS „MARIJKE". Hedenmiddag om 3 uur zal het Schar- loo weer een winkel rijker zijn gewor den, die in alle opzichten zeer aanlok kelijk kan worden genoemd. De nieu we eigenaar van deze zaak, de heer Steenman, is bij het verbouwen van de vrij donkere winkel van de veronder stelling uitgegaan dat een lichte ach tergrond verfraaiend zal werken op de fleurige rode, groene en blauwe knot ten wol en de zachte kleuren van de op smaakvolle wijze geëtaleerde tricot goederen. Dat deze nieuwe zaak zich een waardige plaats in het Alkmaarse middenstandsleven zal veroveren, lijdt, gezien de begerenswaardigheid der aangeboden artikelen en de aanlokke lijke inrichting der winkel, geen twij fel. Zondag j.l. hield de Alkm. Concours commissie een wedvlucht vanaf Quie- vrain. De duiven werden met W.Z.W.- wind losgelaten om 7 uur en de eerste duif arriveerde om 10 uur 37 min. 29 sec. en bereikte een snelheid van by- na 1400 meter per minuut. De letters achter de namen betekenen: A: Alcm. Victrix, P: Postduif, S: Steeds in Spanning en H: Heiloo's Luchtpost. De uitslag was: 1. H. Bouwens, A, 10.13.37; 2. M. Pronk, A, 10.09.31; 3. Godschalk— Noome, A, 10.10.08; 4. N. Ypma, A, 10.10.11; 5. C. de Waard, A, 10.12.52; 6. R. H. de Beer, P, 10.09.54; 7. Fok en Groot, P, 10.10.52; 8. N. Ypma, A, 10.11.18; 9. J. P. Horst, P, 10.10.23; 10. Fok en Groot, P, 10.11.35; 11. A. de Jager, P, 10.11.22; 12. Fok en Groot, P, 10.11.42; 13. A. Haring, A, 10.11.41; 14, H. Bouwens, A, 10.18.35; 15. A. Leertouwer, H, 10.09.38; 16. J. N. Al, P, 10.12.02; 17. H. Bouwens, A, 10.18.47; 18. A. de Jager, P, 10.12.02; 19. C. D. Huiberts, S, 10.12.18; 20. W. Pijper, S, 10.11.57; 21. P. H. de Vries, 10.10.47; 22. C. Rabe- ling, P, 10.15.25; 23. P. H. de Vries, H, 10.12.38; 24. A. de Jager, P, 10.15.22; 25. R. H. de Beer, P, 10.15.26; 26. P. H. de Vries, H, 10.14.10; 27. A. de Jager, P, 10.16.52; 28. Vrasdonk —Oldenburg, A, 10.19.11; 29. C. de Waard, A, 10.19.31; 30. R. Middelburg, H, 10.14.03; 31. C. Rabeiing, P, 10.17.38. B. en W. stellen voor aan de heer P. Wanders, huurder van het aan de gemeente toebehorende perceel Thor- beckestraat B 120 te Schagen, pl.m. 100 M2. daarbij gelegen terrein te ver pachten voor ƒ5 per jaar. Verschenen is het 44 pagina's grote algemene verslag betreffende het on derzoek der. gemeentebegroting voor 1947 met Memorie van Antwoord van B. en W. TRAGISCH ONGEVAL. Vrijdagmorgen is in de Emmastraat een ongeveer 15-jarige jongen, een ze kere Brakenhof uit de Spoorstraat; van zijn fiets gevallen en dood opgenomen. Oorzaak vermoedelijk hartverlamming. TOELATINGSEXAMEN GYMNASIUM. Voor het toelatingsexamen van het Gymnasium zijn de volgende leerlingen geslaagd: M. Ackema, H. Blankers, B. J. Broere, H. Fetter, A. C. J. v. d. Horst, P. H. Hoytink, G. Landman, R. J. Mul der, J. Schoen en A. J. v. Schoten, allen te Alkmaar; N. J. A. Bakker, B. Bolt- jes, M. Deighton, E. v. Gelder, A. du Perron en R. Philippo, alle te Bergen; K Bogtstra, B. A. Borsjes, H. van Fo- reest, J. Kort, T. Moll en E. C. Visser, allen te Heiloo; G. Doekes, C. v. Gin- koven, en J. Reinders, allen te Castri- cum en verder: J. Beeker, Hipp.hoef; M. Bruinzeel, Zaandam; R. Goetma- kers, Hoorn; J. R. de Groot, Hipp.hoef; C. Grootes, Schagerbrug; T. Gutker, Warmenhuizen; T. Haan, Schagerbrug; H. C. ten Holt, Groet; W. J. Lau, Schoorl; A. J. H. de Nijs, Schagen; A. Pette, Hoorn en D. J. Wiegman, Groet. Twee candidaten zijn afgewezen. BEVORDERD. Bij beschikking van het Ministerie van Financiën, d.d. 4 Juli 1947, werd ten kantore van de Ontvanger der Directe Belastingen, Invoerrechten cn Accijnzen te Alkmaar, onze stadgenoot de heer A. J. Visser, te rekenen van 1 October 1945 af bevorderd tot Commies der Directe Belastingen en Accijnzen en werd hem de titej van Commies chef de Bureau verleend. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Zondag zal de apotheek Wanna op het Ritsevoort voor het publiek geo pend zijn. In deze apotheek wordt de volgende week de nachtdienst gehou den. Het in ons land reeds bekende en ook beroemde Zweedse Dans-Theater is gisteravond in het Gulden Vlies voor een uitstekend bezette zaal weer eens met veel succes opgetreden met als hoofdnummers twee grote balletten, n.l. „Bijbelse Taferelen" en „De Drie Mus ketiers". Voor de pauze werden de Bijblse Taferelen ingeleid door een al leraardigste Zweedse Suite, die reeds dadelijk vol kleur en leven was en vlot werd gedanst. Veel indruk heb ben de 7 Bijb. Taferelen gemaakt, zo wel door de choreografie van de leider Ivo Cramer als door de diverse uit nemende persoonlijke prestaties. Fijn was het optreden van Maria en Josef bij de Kribbe, met de vrouwen en de herders. Tyyne Talvo als een zuivere Maria en Per-Arne Qvarsebo als Josef. Ivo Cramer toonde zich van grote kracht als Herodes en later als Petrus. CINEMA AMERICAIN. KUNSTWERK VAN MERKWAARDIG ALLURE. „Dit is een film van The Archers", zo staat in de aankondiging van één van de merkwaardigste films van de laatste tijd, die deze week in Cinema Americain te zien is. The Archers, de naam, waaronder Michael Powell en Emeric Pressbur- ger in vrij korte tijd een bekendheid kregen, een wereldfaam, die zijn weerga niet vindt. Opnieuw bewezen zij dit met deze film „A matter of life and death", „Een zaak van leven en dood", die in Amerika „A stairway to heaven" heet. Reeds eerder zagen wij een werk, dat gedeeltelijk speelt in die andere wereld, die voor zovelen verschrikkingen her bergt, voor anderen de bekroning van hun aardse bestaan vormt, maar die altijd irreëel en ontastbaar blijft. Wij doelen daarbij op „Green Pastures", de beroemde negerfilm, die jaren geleden zoveel stof deed opwaaien. En onwille keurig dringen zich vergelijkingen op. The Archers leiden ons niet in de hemel binnen, zij bepalen zich tot het voor portaal, dat via een onmetelijke rol trap wordt bereikt. Het Training-centre wordt dat voorportaal genoemd, en wanneer een piloot Peter Carter eigen lijk dood moest gaan (hij springt zon der parachuts uit zijn Lancaster) maar dit bij vergissing niet 'Vet, ontbreekt er in het voorportaal iemand op het appèl en die iemand moet gevonden v/orden. Daartoe wordt boodschapper no. 71 uitgezonden een figuur uit de zeventiende eeuw, met alle gratie en elegance uit die tijd en aan de andere kant vol kleine plagerijtjes en hatelijk- heidjes die ons levendig deden denken aan de figuur van Puck uit Midzomer nachtsdroom. Het blijkt echter niet zo eenvoudig, Peter Carter het hiernamaals binnen te leiden, want Peter is verliefd geworden op een sergeant van het vrou welijk hulpkorps. Men zegt wel „Liefde is sterker dan de dood" en als dit ge zegde als basis genomen is voor dit fil misch gegeven, is het wel op een heel bijzondere manier opgelost. Reeds vanaf het begin van de film, v. aar een stille stem zegt „Dit is het heelal".en de camera draait en zoekt door een onmetelijke ruimte vol sterren, waar eindelijk de aarde als een zwarte vlek naderbükomt en in rook en vuur staat, boeien „The Ar chers" met hun weergaloos vakman schap hun publiek. Hun technici aan beeld- en geluidscamera hebben een wonder van vakmanschap verricht en door hun contrast in technicolor en monochrome een dermate suggestieve u'tbeelding gegeven van twee verschil lende werelden, dat de toeschouwer zich laat opnemen in die droomsfeer en daarin wegzweeft tot het einde van het lange werk toe. Bij het bespreken van een dergelijk kunstwerk kost 'het moeite de stroom van welsprekendheid niet buiten zijn oevers te doen treden, maar gaarne zouden wij kolommen vol aan deze film willen wijden. Hoort de sprankelende dialogen, ziet de beelden, die af en toe vervagend in elkaar overvloeien Hoort het tikken van de hemelse klok, die een melodie heeft, die wordt over genomen door een piano ergens in een mess, ziet op welke wijze de makers van dit grootse werk hun problemen oplossen, alleszins aanneembaar en lo gisch. Ongetwijfeld een film niet voor het „grote publiek", maar een film, waard gezien te worden, niet eens, maar meer dere malen. Iedere volgende keer zal men nieuwe schoonheid ontdekken en de keus van acteurs en actrices kunnen toejuichen, die de „Archers" deden, om hun „Zaak van leven en dood" te maken tot wat het geworden is. David Niven, Kim Hunter, Roger Livesey, Raymond Massey en Marius Goring, zij allen on der leiding van Powell en Pressburger dragen deze film, die werd tot een werk, dat men slechts zelden te bewon deren krijgt. ups van een bijzondere fototechniek getuigen. Het voorprogramma biedt een bijzon dere en uitvoerige collectie nieuws uit binnen- en buitenland. VICTORIA. HARMONIE THEATER. Vloeibaar goud spuit uit de bodem van Californië en ruwe kerels wagen hun laatste dollars om het materiaal te krijgen, waarmee ze de zo juist gesig naleerde petroleum uit de grond kun nen boren. Twee mannetjesputters Clark Gable en Spencer Tracy lo pen elkander tegen het lijf, vechten in een obscure dansgelegenheid samen een heerlijk robbertje tegen een stel letje landhaaien en besluiten samen met gestolen materiaal op avontuur te gaan. Na enkele mislukte boorpogingen vinden zij de goede plaats. De fortuin lacht hen tegen, maar hun vriendschap wordt zwaar op de proef gesteld, als blijkt dat het meisje van de kleinste compagnon verliefd wordt op de groot ste en met hem gaat trouwen. Het leven Is voor beide mannen vol verrassingen, zij zijn beurtelings schat rijk en doodarm, maar er komt een eind aan de vriendschap als de leider der expedities zijn vrouw gaat ver waarlozen. Totdat tenslotte via allerlei spannende avonturen alles weer in orde komt ook met de liefde en de toeschouwer op het projectiedoek niets dan gelukkige mensen en stra lende gezichten ziet. Een prachtige film, niet alleen door de voortdurende spanning dank zij ook het spel van Claudette Colbert en Hedy Lamarr maar ook door de prachtige weergave van brandende olietorens en de zeer scherpe en arti stieke opnamen, waarbij vooral close Victor Francen hebben wij leren ken nen als een acteur van formaat, met een sterk persoonlijk karakter en een expressieve kop. In de film Tamara doet hij wat h(j kan om het werk te verheffen boven het peil van wat men pleegt te noemen „een draak". Dat Francen daarin niet slaagt is waarlijk niet aan zijn capaci teiten te wijten. Een wee verhaal dat trekt en plukt aan onze huilerig-, sentimentele gevoe lens, een z:.ngeres met een „fatale blik", wegvluchtende jonge vrouwen, met zwoegende boezem zich kerend tegen hun belagers, een Siberië van bordpapier en hout, een fluitende wind en koene ruiters, worstelend met de sneeuwstorm. En aan het slot een kunstmatig-ontroerende scène bij het dode lichaam van de held, waarbij ang' stig-snikkende kinderen hun gezicht verbergen in de beschermende rokken hunner moeder. Indien wij Victor Francen waren, zouden wij ons in dit milieu uiterst on behaaglijk gevoelen. A.B.T. De bekende George Formby, de ge vierde Engelse komiek, heeft het gis teravond niet alleen op alle fronten, maar ook in het A.B.T. gewonnen. Want de bezoekers hebben zich met deze dol komische film op buitengewone wijze vermaakt. George was geweldig op dreef en werd op uitstekende en char mante wijze ter zijde gestaan door Phyllis Calvert. De dolle belevenissen van George in zijn films zijn niet na te vertellen. Die moet men zien en ve len zullen dat ook stellig deze week in het A.B.T. doen. Vrolijkheid doet de zorgen vergeten. Inderdaad indrukwekkend van uit beelding. Bethlehem met de strijd tussen de moeders en de Romeinse soldaten werd gevolgd door het sobere Egypte van Maria en Josef. Opmerkelijk wa ren ook de Bergrede, het verraad van Judas en de Verloochening van Pe trus, terwijl het slot: Golgotha prach tig was. De muziek van Haendel en Gluck voldeed best bij de diverse scènes. Na de pauze eerst de bekende, maar niettemin fraaie Spaanse „Schets" en daarna het grote succes van het Con gres in Kopenhagen: Het ballet „De Drie Musketiers, dat zeker de eerste prijs zou hebben verworven als het niet de voorgeschreven tijd van maxi mum dertig minuten had overschre den. Vooral zij, die zich de beroemde ro man van Alexandre Dumas nog goed konden herinneren, zullen ten volle hebben genoten van de 13 ballet scènes, die diverse episodes uit het boek in beeld brachten en wel op zeer fraaie en soms zeer geestige wijze. Voor onze Nederlandse medewerkers Albert Mol en Truuk Doyer, die thans deel uitmaken van het Zweeds Dans Theater, was het een groot persoonlijk succes. Albert Mol was uitnemend als d'Artagnan, evenals Truuk Doyer, de koningin. Veel indruk maakten bovendien Mme Bonacieux (sierlijk en vol gratie), Mylady (fel en hartstoch telijk) en de drie Musketiers, die met d' Artagnan zo'n prachtig kwartet vormen. Het ballet in zijn geheel ver wierf aan 't slot een spontaan en langdurig applaus, dat de uitvoeren den talrijke malen terugriep. De mu ziek van Verdi bij dit ballet voldeed bijzonder en de pianisten Aina Linse en Frank Klinger zorgden de gehele avond voor goede begeleiding, doch hadden ten minste één betere vleugel verdiend. De fraaie costuums, die de uitvoe renden droegen, trokken van het begin tot het einde aller aandacht. Als geheel een avond van fraaie bal letkunst in zeer vlot tempo gebracht. G. Geslaagd voor diploma A: P. H. Janknegt, A. A. J. Jambroes, A. M. Bonsema, F. Waalwijn, E. Boxma en C. W. Melis te Alkmaar; G. H. Rem en G. P. Reuling te Heiloo; A. N. Hoogcars- pel, G. Groot en C. J. de Boer te Hoorn; A. Beemster, J. Blokker en A. Doze te Berkhout; A. G. Tensen en IJ. v. Beek te Andijk; C. M. Laan te Abbekerk; A. Klaver te Opperdoes; J. W. Ch. de Kruyff en N. Bakker te Medemblik; Ch. D. v. d. Slikke te Den Burg en D. Schipper te Wieringerwerf. Afgewe zen vijf. Geslaagd voor diploma B: M. Ph. Sougé en J. R. v. d. Meer te Alkmaar; J. G. Meyering te Oudorp; P. de Vries en A. Oortman-Geslings te Hoorn. Af gewezen drie, B. en W. delen mede gelen genomen moeten herziening van tijdens verleende ontslagen en regelen ten aanzien vai overheidsdienst of daarn stelde dienst werkzaam De betrokken wet is passing op personen op 1940 werkzaam in opi hier te lande krachtens arbeidsovereenkomst, disciplinaire straffen, zetting in bezet gebied nen overeenkomstig de gestelde bepalingen woi Dat geschiedt op ver neer de betrokkene wee: ambtshalve door het voegd is het ontslag te - straf op te leggen. Een zoek waartoe ook de kinderen of bloedverwan zijn moet worden inged September a.s. De herziening gesch dagen na ontvangst v! en de ambtshalve her: Augustus. De herzier weder in dienst nemir van de rechtspositie plaats t.a.v. ds. J. He Kukenheim en wijlen Amerongen, die waren dat zij geacht werden v de te zijn, t.a.v. wijlen 6 die was ondergedoken, omdat het leervak taal werd afgeschaft mr. A. Keetman, die Bp de vaststelling stelling wordt rekening periodieke verhogingen sioenregeling enz. Inlichtingen zullen wonnen of het Ryk de Van Burken uit te keri stelling aan de gemeente voor de overige schade de gebruikeiyke subsidie Krachtens de wet wort pensioenen ingtrokken De heer Van Burken slagen op een met de band houdende grond schikt verklaard, B. en ontslag als niet genomt een nieuw ontslag verle gang van de dag waarop teitspensioen in werking feit, dat de betrokkene slag de Ieeftyd van 60 reikt, leverde geen gror slag omdat hij minderj ren had. Schadeloosstell worden uitgekeerd voor D. Saai. Voor wie ove: jaar meer ontvingen da niet waren ontslagen, w betrokken tydvak geen ling toegekend. Een verzoek tot her: schrifteiyk in tweevoud diend, B. en W. stellen ten si aanzien van de materie besluiten te nemen, welkt ken ter inzage der raadsl legd. Vrijdag 11 Juli j.l. chitectenbureau Fa. F. B te Alkmaar onderhands bouw van een woonhuis te Egmond-Binnen. De waren als volgt: Firma C. Glorie f 20.300; Fa C. Noort (N.-H.) f 19.837; Fa. J. mond aan de Hoef f 18 Schuit te Egm. aan de H Gebr. Schuit te Egm. a.d Fa. Gebr. Apeldoorn te 1 16.390. De begroting Het werk is aan de laaf gegund. Vermeldenswaard is, huis het eerste in Noord gebouwd zal worden van een door oorlogsgt gegaan pand, volgens ht ciënschema voor oorlogs WN, KAMPCOMMi BENOEMD Majoor De Rie voorheei van het interneringska thans commandant van I kermeer" is benoemd tot dant van het internering ren. voor Zondag 13 Geref. kerke ALKMAAR, half elf, uur, ds. Donner van Br gendijk. Verkiezing ambl lecte alg. chr. belangen. HEILOO, half 9 (verk dragers en coll. alg. chr en 4 uur, leesdienst. EGMOND AAN ZEE, 9 zing ambtsdragers en cc fonds) en half 5 dr. Polr BROEK OP LANGENI (H. Avondmaal) en 7 uur en dankz.), ds. Donner. DIRKSHORN, half 10 e v. d. Sluis. HEER-HUGOWAARD, dienst; 7 uur ds. Haitsma NOORD-SCHARWOUD Avondmaal) en 4 uur 0 ds. Haitsma. SCHERMERHORN, 10 dienst. SINT-PANCRAS, 10 e RMB u C' M°0y' cand- 1 N.-Brabant en Limburg)

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2