VRIJ GELD "heater Rondvraag van de baan landarts Helder Jongste Bediende Algehele Voetverzorging 'n Gat of winkelhaak beschikbaar Dr. Bruins iting ndommen ïbegroting vorm mens 1947 Vervolg Stadsnieuws Rechtspositie ontslagen en disciplinair gestrafte ambtenaren Aanbesteding Predikbeurten Alkmaarse Sportspetters Voetbalver. „De Randers" in feeststemming Egmond aan Zee Fles met briefje aangespoeld Raadsvergadering Heiloo Nieuwe leidingeen nieuw tempo Oudorp. Groot-Schermer. Uitstapje ouden van dagen Bergen. Examen Middelbare Meisjesschool 1 Raadsvergadering te Bergen Marktberichten O.P. R. Elema hervat praktijk Maandag 14 Juli MARMER Groot Levensmiddelenbedrijf te Alkmaar vraagt FLINKE FILIAALCHEF. Br. met ref. onder No. 197 bur. v. d. blad, v.BESUYEN &Co. maakt het in orde! HYPOTHEEKBANK i oor aan de heer van het aan de de perceel Thor- e Schagen, pl.m. en terrein te ver per jaar. t 44 pagina's grote etreffende het on- mtebegroting voor /an Antwoord van ONGEVAL. in de Emmastraat ge jongen, een ze- Ie Spoorstraat; van i dood opgenomen. k hartverlamming. SEXAMEN SIUM. gsexamen van het 'Olgende leerlingen i, H. Blankers, B. A. C. J. v. d. Horst, indman, R. J. Mul- J. v. Schoten, allen Bakker, B. Bolt- v. Gelder, A. du po, alle te Bergen; orsjes, H. van Fo rti en E. C. Visser, Doekes, C. v. Gin- rs, allen te Castri- Beeker. Hipp.hoef; dam; R. Goetma- e Groot, Hipp.hoef; -brug; T. Gutker, daan, Schagerbrug; •oet; W. J. Lau, s Nijs, Schagen; A. J. Wiegman, Groet, zijn afgewezen. ÏDERD. van het Ministerie 4 Juli 1947, werd Ie Ontvanger der Invoerrechten en ar, onze stadgenoot te rekenen van 1 orderd tot Commies ïgen en Accijnzen te\ van Commies- •leénd. IT APOTHEKEN. potheek Wanna op or het publiek geo- apotheek wordt de nachtdienst gehou- •ekkend van uit- e strijd tussen de Romeinse soldaten het sobere Egypte f. Opmerkelijk wa le, het verraad van >ochening van Pe at: Golgotha prach- k van Haendel en it bij de diverse st de bekende, maar paanse „Schets" en ucces van het Con- ;n: Het ballet „De lat zeker de eerste verworven als het even tijd van maxi- en had overschre- ch de beroemde ro- e Dumas nog goed zullen ten volle 'an de 13 ballet- episodes uit het :hten en wel op zeer r geestige wijze, andse medewerkers luk Doyer, die thans n het Zweeds Dans >en groot persoonlijk was uitnemend als s Truuk Doyer, de indruk maakten anacieux (sierlijk en y (fel en hartstoch- Musketiers, die met prachtig kwartet t in zijn geheel ver een spontaan en dat de uitvoeren- i terugriep. De mu- ij dit ballet voldeed pianisten Aina Linse zorgden de gehele begeleiding, doch 3 één betere vleugel jms, die de uitvoe- ■okken van het begin r aandacht. ivond van fraaie bal dot tempo gebracht. G. diploma A: P. H. J. Jambroes, A. M. Iwijn, E. Boxma en C. [aar; G. H. Rem en G. iloo; A. N. Hoogcars- 2. J. de Boer te Hoorn; Slokker en A. Doze te Tensen en IJ. v. Beek Laan te Abbekerk; A. does; J. W. Ch. de kker te Medemblik; ke te Den Burg en D. 'ieringerwerf. Afgewe- diploma B: M. Ph. d. Meer te Alkmaar; e Oudorp; P. de Vries leslings te Hoorn. Af- B. en W. delen mede, dat maatre gelen genomen moeten worden tot herziening van tijdens de bezetting verleende ontslagen en andere maat regelen ten aanzien van personen in overheidsdienst of daarmede gelijk ge stelde dienst werkzaam. De betrokken wet is o.m. van toe passing op personen op of na 15 Mei 1940 werkzaam in openbaredienst hier te lande krachtens aanstelling op arbeidsovereenkomst. Ontslagen en disciplinaire straffen, tijdens de be zetting in bezet gebied verleend, kun nen overeenkomstig de daarvoor vast gestelde bepalingen worden herzien. Dat geschiedt op verzoek, of, wan neer de betrokkene weer in functie is, ambtshalve door het gezag, dat be voegd is het ontslag te verlenen of de straf op te leggen. Een dergelijk ver zoek waartoe ook de weduwe, de kinderen of bloedverwanten bevoegd zijn moet worden ingediend vóór 1 September a.s. De herziening geschiedt binnen 90 dagen na ontvangst van het verzoek en de ambtshalve herziening vóór 1 Augustus. De herziening leidt tot weder in dienst neming en regeling van de rechtspositie en had reeds plaats t.a.v. ds. J. Hemelrijk, dr. L. Kukenheim en wijlen ds. J. B. van 'Amerongen, die waren ontslagen, om dat zij geacht werden van Joodse bloe de te zijn, t.a.v. wijlen de heer D. Saai, die was ondergedoken, van dr. A. Vis omdat het leervak Hebreeuwse taal werd afgeschaft en t.a.v. prof. mr. A. Keetman, die werd ontslagen. Bij de vaststelling der schadeloos stelling wordt rekening gehouden met periodieke verhogingen, enz., pen sioenregeling enz. Inlichtingen zullen worden inge wonnen of het Rijk de aan de heer Van Burken uit te keren schadeloos stelling aan de gemeente vergoedt en voor de overige schadeloosstellingen de gebruikelijke subsidie toekent. Krachtens de wet worden verleende pensioenen ingtrokken of herzien De heer Van Burken is destijds ont slagen op een met de bezetting ver band houdende grond en later onge schikt verklaard. B. en W. zien het ontslag als niet genomen en willen een nieuw ontslag verlenen met in gang van de dag waarop het invalidi teitspensioen in werking treedt. Het feit, dat de betrokkene bij het ont slag de leeftijd van 60 jaar had be reikt, leverde geen grond voor ont slag omdat hij minderjarige kinde ren had. Schadeloosstelling dient te worden uitgekeerd voor wijlen de heer D. Saai. Voor wie over een bepaald jaar meer ontvingen dan wanneer zij niet waren ontslagen, wordt over het betrokken tijdvak geen schadeloosstel ling toegekend. Een verzoek tot herziening moet schriftelijk in tweevoud worden inge- diend. B. en W. stellen ten slotte voor ten aanzien van de materie een zevental besluiten te nemen, welke bij de stuk' ken ter inzage der raadsleden zijn ge legd. Vrijdag 11 Juli j.l. is door het Ar chitectenbureau Fa. F. H. Ringers Zn te Alkmaar onderhands aanbesteed de bouw van een woonhuis aan de Bleek te Egmond-Binnen. De inschrijvingen waren als volgt; Firma C. Glorie Zn. te Limmen f 20.300; Fa C. Noort Zn. te Bergen (N.-H.) f 19.837; Fa. J. Rozing te Eg- mond aan de Hoef f 18.724; Jac. L Schuit te Egm. aan de Hoef f 17.680,26 Gebr. Schuit te Egm. a.d. Hoef 17.247; Fa. Gebr. Apeldoorn te Egmond-Binnen f 16.390. De begroting luidde: f 18.665 Het werk is aan de laagste inschrijver gegund. Vermeldenswaard is, dat dit woon huis het eerste in Noord-Holland is, dat gebouwd zal worden ter vervanging van een door oorlogsgeweld verloren gegaan pand, volgens het Rijksfinan- ciënschema voor oorlogsschade. WN. KAMPCOMMANDANT BENOEMD. Majoor De Rie voorheen commandant van het interneringskamp Rochdale, thans commandant van Fort „Zuidwij- kermeer" is benoemd tot w.n. comman dant van het interneringskamp te La ren. voor Zondag 13 Juli. Geref. kerken. ALKMAAR, half elf, dr. Polman; 5 uur, ds. Donner van Broek op Lan- gendijk. Verkiezing ambtsdragers; col lecte alg. chr. belangen. HEILOO, half 9 (verkiezing ambts dragers en coll. alg. chr. doeleinden) en 4 uur, leesdienst. EGMOND AAN ZEE, 9 uur (verkie zing ambtsdragers en collecte orgel fonds) en half 5 dr. Polman. BROEK OP LANGENDIJK, 10 uur (H. Avondmaal) en 7 uur (H. Avondm. en dankz.), ds. Donner. DIRKSHORN, half 10 en 2.15 uur, ds. v. d. Sluis. - HEER-HUGOWAARD, half 10 lees dienst; 7 uur ds. Haitsma. NOORD-SCHARWOUDE, 10 uur (H. Avondmaal) en 4 uur (nabetrachting), ds. Haitsma. SCHERMERHORN, 10 en 3 uur, lees. dienst. hewNA rAMCRAS' 10 en 4 UUr' d® m -n v Mooy' cand- (coll- evang. in N.-Brabant en Limburg) Daar gaan de Alkmaarse Boys Zon dagmiddag om 4 uur naar Heemstede. Ze vertrekken akelig ongezellig: Je kunt net niet eten, en ze komen zo akelig laat weer terug: uren na het etensuur. En ze vragen ons aller be langstelling, onze morele steun daar op het Sportpark in Heemstede. Maar hoe kom je er? In Haarlem uitstappen, een trammetje veroveren en dan boeme lende naar het Sportpark. Dat gaat. En terug? Duwen, om een plaatsje in de tram te krijgen. Wat natuurlijk moeite zal kosten. Enfin, je moet er wat voor over heb ben. En de Boys-aanhanger vindt het niet erg, als het etensuurtje wat ver loopt, als er maar gewonnen wordt! Als er maar gewonnen wordt! Maar Alkmaarders, er moet gewonnen wor den! Betreedt nu eens dat speelveld in Heemstede met de vaste wil om te winnen, zet alles op alles en dan gaat het. Maar kijkt niet eerst de kat uit de boom; laat Kinheim niet eerst „maar komen", want dan gaat het mis. Zelf het initiatief nemen, dat is het recept! Alcmaria's reserves spelen Zaterdag avond thuis tegen de Volewijckers. Ze doen het toch niet gek, die tweede elf- tallers van Alcmaria. Wonnen verle den week nog zo maar van H.V.C. II. En als ze nu Zateravond Volewijckers II ook eens klopten. We gaan vast even kijken. Och, 't is net zo'n uitstapje na het eten! En dan schijnen er Zondag athletiek- wedstrijden te zijn in Alkmaar. Ten minste er hangen hier en daar raam biljetten. Gelezen heb ik ze niet; dat gaat zo met deze soort reclame. Toch ga ik eens kijken. De ahtletiek is nog al stiefmoederlijk bedeeld in Alkmaar. Het plantje kwijnt en wil niet groeien. Wat vervelend is. Als er nu Zondag maar propaganda gemaakt kan worden door goede sport, goede organisatie en goede inlichtingen tijdens de wedstrijden! Alkmaarders, kijkt eens naar Heiloo. DOVES geeft het voorbeeld! Ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan hield de V.V. „De Randers" een grote feestavond op Donderdag avond j.l. voor hare leden donateurs en genodigden, welke plaats vond in „Het Wapen van Heemskerk". Voor deze gelegenheid werd ingestu deerd en door eigen krachten opgevoerd de revue Randers Voetbal Revue. De dansen werden ingestudeerd door mevr. Van Voort, kapwerk de heer Groothuizen, terwijl de regie in han den was van de heer Kroese, terwijl het muzikale gedeelte zowel voor de revue als het bal werd verzorgd door de Band zonder Naam, leider de heer Brederode. Als de voorzitter, de heer Mollen- vanger deze feestavond opent, is de zaal geheel bezet. Spr. heet allen welkom, in 't bijzon der de burgemeester en wethouder der gemeente Oudorp, en het ere-lid, de heer en mevr. Huibers. In het kort schetste spr. de moeilijk heden, die verbonden waren aan deze avond, gezien alle medespelenden 'di lettanten waren en verzocht de hoogst waarschijnlijk gemaakte foutjes niet te ernstig op te nemen. Hierna ging men over tot het af werken van het 22 nummers vermelden de programma. Zowel het gesproken en gezongen woord als mede de licht-effecten en kledij waren het horen en zien alles zins waard, eveneens de zangnummers van den heer P. Jonker en mevr. M. Haan. De schetsjes uit de revue, o.m. Daan en Pietje, De Hondenmelker, De man die ging, Het wijze kind en nog 'Vele anderen, waarin de medespelen den een luid applaus moesten ontvan gen. Aan de finale, waarin werd voorgesteld „De draaimolen des ^levens" werd door alle medespelenden «..eel genomen, was een groot suc ces, gezien en gehoord de aardige liedjes, de kleurige kledij der dames, de lichteffecten. Aan het einde hiervan bood de heer Mollenvanger bloemen aan mevr. Van Voort en de regisseur, de heer Kroese, hen bedankende voor al het belange loze werk, wat belden hebben gedaan tot het slagen van de revue en de V.V. „De Randers. Het was al met al gezien een goed geslaagde feestavond, welke voor de Randers nog wel eens goede vruchten zou kunnen afwerpen. Tot laat in de nacht duurde het bal met de vele danslustige paartjes. M.F.C.—R.K. A.F.C. Morgen vindt de returnwedstrijd plaats in Medemblik en mochten de Alkmaarders winnen dan komen zij het a.s. seizoen in de K.N.V.B. uit. A.F.C., jullie hebt Zondag j.l. kennis gemaakt met M.F.C., een prettige te genstander, die, zeker zal trachten nu voor eigen publiek een nog beter re sultaat te bereiken. Aan Kleibroek en z'n mannen de taak het te voorkomen. A.F.C.-adspiranten speelt tegen Meervogels-adsp. in Limmen een be slissingswedstrijd om de bovenste plaats. Ook aan deze jongens succes toegewenst. De heer C. Visser alhier vond Dins dagavond een aangespoelde flesch met een briefje, waarvan de inhoud luidde: Formosa Argentina Buenos Aires, on dertekend door Euginona Frits. Daar bij was een adres in Buenos Aires ge voegd, waarheen thans bericht is ge zonden. Gisteravond kwam de gemeenteraad aan de Zeeweg, die gekocht moest wor- van Heiloo bijeen ten Stadhuize om 8 den indertijd, maar waar de gemeente niets aan heeft (het ligt buiten de ge- uur. Afwezig met kennisgeving was de heer H. Groot. Kort en zakelijk heette de voorzitter, burgemeester Kalff, allen hartelijk welkom en hij hoopte, spoedig de kleine agenda afgewerkt te hebben. Dit was inderdaad het geval. De vergadering die ruim kwart over acht een aanvang nam, verliep zo vlot, dat, zelfs na toevoeging van twee niet onbelangrijke agendapunten, de pers weer voor kwart voor negen op straat stond. De raad bleef nog enige tijd bij een, om, zoals de voorzitter mededeel de, een kopje koffie te drinken, hetgeen als gebruikelijk, door de onvolprezen mevr. Geertsema, in iedere raadsverga dering wordt aangeboden. De heer Kraakman, kwam bij de vast stelling van de notulen nog even terug op een opmerking zijnerzijds gemaakt over regenverlet en zegt dat hij niet over het hoofd heeft gezien de eventuele uit voering ervan. Ook de heer Majolee kreeg zijn zin om een correctie aange bracht te krijgen in de notulen wat be treft een andere redactie van het ge sprokene van den heer Schuit. Bij punt 3 van de agenda: voorlopige vaststelling van de rekening der ge meente en die van het grondbedrijf over het jaar 1945, deelde de voorzitter mede, dat deze rekening was nagezien door de heren Bosma, Bolten en Majole, met de enige opmerking, dat er 500 ge boekt moest worden op rekening van de Centrale Keuken, (Brunogebouw), opdat deze dan terug verwacht kunnen worden van het Rijk. DE RONDVRAAG AFGESCHAFT. In spanning zaten verschillende raads leden bij het volgende punt, betreffen de een voorstel van B. en W. tot wijzi ging van het reglement van orde voor de vergaderingen van de gemeenteraad. De heer Schuit was het niet geheel eens met het prae-advies van B. en W. en zou gaarne zien, dat de laatste alinea in het reglement van orde, n.l.: Over de vragen, zomin als over het daarop ge geven antwoord, worden in de raad be sprekingen gevoerd, geschrapt zou wor den. Voorzitter zegt, dat de heer Schuit zich vergist en meent, dat wanneer het belangrijk is, dat hij dan van een an dere alinea gebruik moet maken en dan een interpellatie moet houden. De heer Schuit houdt voet bij stuk en zegt, dat bij een bespreking een duide lijk antwoord eventueel verwacht kan worden. De voorzitter merkte op, dat hij dan de rondvraag wil handhaven. Spr. zegt, dat hij niet al te diep daarover heeft na gedacht en merkte op, dat hij dit re glement van orde uit andere orde-regle menten heeft opgediept. De heer Bosma deelde mede, dat het toch goed moet zijn eventuele vragen mondeling te kunnen toelichten. Ook in art. 11 wil hij het woordje tijdig la ten vervallen. De voorzitter is tenslotte voor de wij ziging die de heer Schuit wenst en hij is ervan overtuigd, dat wanneer mocht blijken, dat hij gelijk heeft, de raad wel zo welwillend is, deze nu weggelaten zinsnede weer te doen handhaven. De rondvraag werd hiermede afge schaft, met het gevolg, dat de raadsver gaderingen spoediger zullen zijn beëin digd. ENKELE HAMERSTUKKEN. Een adres van bloemisten en bloemen handelaars werd op voorstel van B. en W. voor kennisgeving aangenomen. Het is en blijft verboden kinderen beneden de 14 jaar bloemen te laten verkopen langs de woningen. De politie heeft op dracht daar streng op toe te zien. De grondprijs werd vastgesteld, even eens op voorstel van B. en W.: 4.00 half open terrein, 3.50 open terrein, 3.— ruim terrein en 2.50 openbaar terrein. Tot onderwijzer aan de ULO-school werd benoemd met algemene stemmen de heer H. Oets. Bij het voorstel van B. en W. tot wij ziging der kindertoeslagregeling, maak te de heer Majolee, als lid van het co mité van overleg, de opmerking, dat hij gaarne zou zien dat dit vooraf in het comité behandeld had moeten worden. Zo ook met andere onderwerpen die eventueel gewijzigd of aangevuld moe ten worden, waarmede de zaak vereen voudigd wordt voor de betreffende le den. De heer Bolten zegt, dat hij een stuk gemist heeft van St. Paulus. De voorzit ter zegt, dat St. Paulus gevraagd is, maar er is geen antwoord op terug ge komen. De heer Kraakman zegt, dat hij wel de betreffende stukken heeft ontvan- stemd waren voor St. Paulus, waardoor gen en vraagt of deze misschien be de heer Kraakman wordt medegedeeld dat hij zelf in de commissie van over leg een plaats heeft, wat hij met enige verwondering accepteert. Het voorstel werd dan aangenomen. De wijziging van de gemeentebegro ting, dienst 1946, werd eveneens goedge keurd. Een toegevoegd voorstel van B. en W. om een lening van 75.000 tegen 3 pet. over d«- eerste 10 jaar en daarna 3 pet. s jaars werd aangenomen. Een tweede toegevoegd voorstel van B. en W. betreffende verkoop van grond meente) werd verkocht voor dezelfde prijs aan den heer Burger te Egmond- Binnen. Het betreft een stuk grond van 8600 M2 met boerderij. De grond werd verkocht voor 72 cent per M2 en de boerderij voor 3600. Hierna niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter de vergadering. HET BEVRIJDINGSCOMITé WEER ACTIEF. Op Donderdag 17 Juli a.s., des avonds 8 uur zal in „De Rustende Ja ger" een ledenvergadering worden ge houden. De agenda vermeld o.a.Me dedelingen, jaarverslag secretaris, verslag penningmeester, inzake af scheid en installatie burgemeester; verslag penningmeester inzake be vrijdingsfeesten; benoeming kascom- missie; bestuursverkiezing ('t gehele bestuur treedt af; is herkiesbaar; be spreking eventuele plannen voor '48. Het bestuur vestigt speciaal aan dacht op punt: bespreking eventuele plannen voor 1948. Men bedenke de belangrijkheid van dat punt, inzake de feestelijke herdenking ter gelegen heid van het 50-jarig ambtsjubileum onze koningin, De eventuele voorbereidingen moe ten vroegtijdig genomen kunnen wor den. GOEDKOPE KLOMPEN! Woensdagmiddag werden op het gemeentehuis in beslag genomen klompen verkocht. Menig liefhebber heeft zich in het bezit kunnen stellen van een goedkoop product. De prijs varieerde van 0.50 tot 1.10. Menig een dacht: 't is toch goedkoper! EEN JUBELJAAR VOOR DE R.K. PAROCHIE IN 1948. 1948 wordt voor de R.K. parochia nen te Heiloo e enecht jubeljaar. Wat er dan aan de hand is? Luister maar eens: drie parochianen doen dat jaar hun eerste H. Mis; de Eerw. zusters zijn dan 25 jaar in Heiloo gevestigd en de ZeerEerw. heer pastoor van de parochie H. Willibrordus is dan niet alleen 12% jaar pastoor van deze pa rochie, maar is dan tevens 40 jaar priester. Er is inmiddels een comité gevormd, dat plannen beraamd om een en ander op feestelijke wijze te herdenken. R.K. BOUWVERENIGING OPGERICHT. Dezer dagen werd opgericht de reeds aangekondigde R.K. Bouwver eniging, waarvoor de Koninklijke Goedkeuring etc. reeds is aange vraagd. Het doel der vereniging is met steun van Rijk en gemeente wo ningen te bouwen, ook voor grote ge zinnen. DE FORESTERS. De Foresters nemen nog wat rust, al is dat dan wat gedwongen. Toch is een al te lange rust als regel niet bevorderlijk voor het in vorm blijven. S.V.A. en Graftdijk wachten echter vol belangstelling af wanneer de res terende wedstrijden tegen de Fores ters gespeeld kunnen worden en zijn we goed ingelicht dan weten de Fo resters alles winnen om eventueel te kunnen promoveren. Graftdijk is practisch reeds uitgesloten, terwijl S.V.A. aan één gelijk spel reeds vol doende heeft om te kunnen promove ren. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Pieter Alexander, z. v. J. Veenis en C. Klopper. Theodorus J. M., z. v. J. H. Hanne en C. van Zaal. Thecla F. M., d. v. G. Kam per en A A. Stoffel. Cornelis, z. v. L. Bellekom en W. M. Saarloos. Ovrleden: Maart je van Vlaanderen, 62 jaar, geh. met C. W. Stam. Ondertrouwd: Jan Zwart te Eg- mond aan Zee en Maria P. Kamper. Cornelis Roosendaal te Heerhugo- waard en Cornelia A. Liefting. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer G. C. Moejes slaagde voor het onlangs te Den Haag gehouden examen Burger lijke en Utiliteitsbouw. Donderdag vergaderde het comité „Uitstapje Ouden van dagen" om het resultaat der lijsten te constateren. Dit is een geweldig succes gebleken. Er werd ruim 563 opgehaald. Hier is weer getoond, dat ook een heel klein dorp, in daden gróót kan zijn. Nu konden plannen besproken worden, voor een te maken tocht. Zo gauw mogelijk zal getracht worden, een bus te krijgen, en dan gaan we hoogstwaarschijnlijk over Alkmaar, Velsen, Haarlem en Amster dam aldaar met een rondvaart terug over Volendam. Hierna volgt een gezellig samenzijn bij café Kaij. Ook kunnen we iets laten bakken, daar we met de gevraagde lepels sui ker 5 kilo zoet hebben opgehaald. Dit zal over diverse bakkers worden ver deeld. Er kunnen 52 oudjes meegaan. We zullen hopen dat het zeer spoedig zal gebeuren. Voor het toelatingsexamen voor de Middelbare Meisjesschool te Bergen slaagden: M. Ackema te Alkmaar, N. Andries- sen te Alkmaar, T. Avis te Zaandijk, B. Arends te Bergen, G. Baarslag te Castricum, N. v. Baaien te Wormer- veer, B. Bakker te Bergen, N. Bakker te Alkmaar, F. van Beek te Alkmaar, J. Boersma te Bergen, W. de Boer te Alkmaar, A. Brink te Wormerveer, M. Cloeck te Alkmaar, E. Eckmann te Alkmaar, M. Eckman te Alkmaar, H. Essers te Bergen, M. Faro te Schoorl, E. Heyn te Wormerveer,, J. Hornstra te Bergen, L. Koorn te Huiswaard, M. Kruisman te Schoorl, B. Langedijk te Alkmaar, L. Leyds te Bergen, M. Lissone te Alkmaar, C. v. Limburg- Stirum te Bergen, G. Meyer te Wor merveer, H. Moens te Bergen, T. Mon- nier te Bergen, J. Nijdam te Be-~'"\, Th. de Pater te Bergen, G. Pi1"' a Alkmaar, A. v. d. Stadt te A1' r, L. Stierhout te Alkmaar, L. Verhcjl te Bergen, Ph. Verhoeven te Alkmaar, W. Wols te Alkmaar, A. v. Wijland te Huiswaard, E. v. Wilderen te Bergen aan Zee, M. Zwaan te Bergen aan Zee. De raad zal Dinsdagavond in open bare zitting bijeenkomen. De agenda vermeldt o.m. voorstellen van B. en W. inzake vergoedingen aan de leden van de vrijwillige brandweer en de leden van de transportkolonne van het Ned. Rode Kruis en voorstellen tot verhoging van de begrafenisrech ten. De ambtenaren bij het bedrijf Ge meentewerken en ter secretarie wacht een herziening van rangen en bezol diging. Voorgesteld wordt aan de Volkshogeschool een jaarlijkse subsi die van 300 te verlenen. Verder zal nog ter tafel komen een voorstel om te besluiten tot het bou wen van een ambtswoning voor de burgemeester. LANGEDIJKER GROENTECENTRALE. LANGEDIJK, 12 Juli 1947. 125000 kg aardappelen: Eerstelingen 1214,40; Blauwe Eigenheimers 18,70; Drielin gen 9,40—10,60; Krielen 5,40—6,70; Grof 10,40—11,30; 28.000 kg Rode kool 17,70 tot 20,70; 150 kg Rode Tomaten A 2,75, B 3,68. Noordermarktbond, 16 Juli '47. 98000 kg Aardappelen: le soort f 10.70 f 13.50, grove f 9.80f 11.10, drielingen f 8.30f 10.10, kleine f 4f 4.90, blauwe eigenheimers f 16.30f 17.50, Rode Schotten f 18.10—f 19; 300 kg Kroten f 12.40; 120 Komkommers IA' f 6 en II f 4 per 100 stuks. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon ROBBY. C. H. SMIT M. SMIT—SUIKER Alkmaar, 12 Juli 1917. Magdalenenstraat 15. Tijdelijk: St. Elisabetli-Ziekenhuis. Heden overleed zacht en kalm, na een ge duldig gedragen lij den, onze lieve Moe der, SIJTJE VAN TWISK, Wed. van WILLEM IVANGH, in de ouderdom van 79 jaar. Namens de kinderen, J. MOERBEEK— IVANGH Jb. MOERBEEK Alkmaar. 11 Juli 1947. Veerstraat 1. De teraardebestelling (vanuit het „Hof van Sonoy") zal plaats hebben op Maandag 14 Juli a.s., des nam. 3 uur, op de Alge mene Begraafplaats te Schoorl. TANDARTS, Kennemerstraatweg 51, tol 21 Juli GEEN PRAKTIJK. AFWEZIG tot en met 26 Juli. Gevraagd: BEKWAME CHAUFFEUR. Sollicitaties Kantoor TIMMERMAN's Graan- en Meelhandel, Schermerweg 116. Alkmaar. TIMMERLIEDEN sn een HALFWAS gevraagd bij Fa. R. J. E. BOT «Si Zn, Westerweg 260. Schoorsteenmantels, vensterbanken etc. etc. Speciaal gesorteerd in marmer boekensteu- ners, photo-standaards en asbakken, engros en detail. S W A R T's Steenhouwer!!, Ritsevoort 15, Alkmaar. Tel. 4157 (K 2200) Aangeboden voor alleen staande dame Zitkamer en Slaapkamer, ongemeubileerd. v. d. IIELSTSTRAAT 13, Alkmaar. Wij hebben aan te bieden WONINGEN in Hoorn, Bolsward en Enkhuizen in ruil voor woningen in Alkmaar of omgeving. Brieven onder No. 388 bureau van dit blad. (m. of vr.) gevraagd. De Noordholl. Courant, Voordam. Alkmaar. GEM. HUIS OF KAMERS gevr. voor Marine-officier m. echtgenote z. k., van Sept.Febr. te Bergen of omg, Br. W. D. J, Gestel, Amstel 157, Amsterdam. Nette juffr zoekt INWONING bij heer of wedn., gen. de huish. te doen, N.H. Br. No. 196 bur. v. d. blad. Pedicure Voetmassage Steunzolen naar maat Zr. M. SCHOUTEN, Gedipl. Pedicure en Manicure. Stationsweg 32 Tel. 3415. Elke dag GEOPEND, behalve Maandagmiddags en Dinsdagmiddags. TE KOOP AANGEBODEN een blauw herencostuum en oen beige mantelpak (sportmodel), door om standigheden niet gedra gen. Brieven onder No. 195 bur. van dit blad, onzichtbaar stoppen Th, G. Kreijermaat Mient 1 Alkmaar Telefoon 3256 Te koop: enige nieuwe crème geschilderde KINDERLEDIKANTJES. Lage prijzen. BOEZEMSINGEL 6. Alkmaar. AUTOMOBILISTEN Geeft Uw banden in vertrouwde handen, dus: „BRUNIE" - HOORN NOORD-HOLLANDSCH GRONDCREDIET N V- Voordam 11. Alkmaar voor eerste hypotheken

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 3