Siad en Omgeving, Alkm. Boys handhaven zich Churchill en Eisenhower danken Bergen Burgerlijke stand Eindexamen M. T. S. te Haarlem Mulo-examens 1947 Middelbare Handelsschool Opbrengst collecte Rode Kruis Hondenbelasting AGENDA Jongenskamp Oudorp De Rijp. Landbouwherstel A.V.A. Alkmaar leeft nog Vanaf de Alkmaarse Sporttribune Hefloo. Noodvoorziening ouden van dagen Fraaie successen van Oly en Salentijn Bergen. Ongenode gasten St. Pancras. Marktberichten Zoals men zich zal herinneren werd enkele maanden geleden een viertal schilderijen afgeleverd aan de Britse, Amerikaanse en Sowjet-Russische ambassade, res pectievelijk als cadeau van de Ber gense bevolking aan Winston Chur chill, generaal Eisenhower, mevr. Roosevelt en generalissimo Stalin. Het waren de schilderijen, die te vens door de Stichting 19401945 aangewend werden voor de post zegels- en handtekeningen-actie. Hieronder geven wij, in vertaling, de inhoud der brieven weer van Churchill en Eisenhower, die aan het einde der vorige week in Bergen ontvangen wer den. Er zij nog bij opgemerkt, dat er bij de Britse ambassade blijkbaar een vergissing in het spel is, aangezien Churchill's schilderij tegelijk met de drie anderen afgeleverd werd. Britse Embassade Den Haag 9 Juli 1947. Zeer geachte heer Burgemeester, Het spijt de heer Churchill ten zeer ste dat hij niet eerder in de gelegenheid was u te antwoorden op uw vriendelijk gebaar om namens de Bergense bevol king een schilderij af te staan en hij heeft mij thans medegedeeld dat hij erkentelijk zal zijn om deze prachtige gift in ontvangst te nemen. Hij ver zocht mij tevens zijn warme dank over te brengen aan u en de bevolking van Bergen. Indien u zo goed wilt zijn het schil derij aan mij op te zenden, geef ik u de verzekering dat het de heer Chur chill overhandigd zal worden. Hoogachtend, NEVIL BLAND. Geboren: Robert, z. v. Jacob G. Schutz en J. H. J. van der Meulen Gerardus W. M., z. v. Hendrik Rijs en E. C. van der Eng. Marianne, d. v. Pieter Boer en J. Klut. Cornelis, z. v. Gerardus Zonneveld en A van Duin. Anna M. C., d. v. Jaco bus J. Groen en M, M. Scholten. Gehuwd: Berend Bosma en Corne lia Engel. Overleden: Sijtje van Twisk, oud 79 jaar, wed. v. W. Ivangh. Anthonie G. B. M. Brakenhoff, oud 15 jaar. AANRIJDING. Zaterdagavond reed een auto met matige snelheid en onder het voort durend geven van signalen in de Langestraat. Het publiek, dat zich op de rijweg bevond bleek zich hier aan niet te storen. Bij het Stadhuis stond midden op de rijweg een 5-tal personen te praten. Op het moment dat de auto passeerde gaf een 19- jarige jongen een meisje een duw waarbij hij zelf achteruit stapte. Hierdoor kwam hij in aanraking met de juist passerende auto en werd enige meters meegesleurd. Het bleek dat de jongen aan zijn linkerbeen was gewond. Hij is met de zieken auto naar het Centraal ziekenhuis overgebracht. De remmen van de auto waren in orde. Het ongeval is geheel aan eigen schuld van het slachtoffer te wijten. Wat meer voorzichtigheid is wel geboden voor de vele personen die vooral Zaterdag- en Zondagavond de rijweg in de Langestraat als wandel pad gebruiken. VERZET TEGEN DE POLITIE. Zaterdagavond om 10 uur waren een aantal personen van ongeveer 2125 jaar, afkomstig van buiten Alkmaar aanwezig ter hoogte van de Mu- ziektuin. Enigen waren iets onder de invloed van sterke drank. Zij gaven geen gevolg aan de aan wijzingen van een rechercheur van politie om zich kalm te verwij deren. Door enigen van hen werd de rechercheur aangevallen. Er ontstond een vechtpartij en de rechercheur heeft twee personen ingerekend, de 21-jarige W. en de 23-jarige C. beiden woonachtig te Assendelft. Zij zijn later met hulp van een agent van politie naar het bureau van politie overgebracht en daar ingesloten. MEISJE SLAPENDE GEVONDEN. Bewoners van de Tuinstraat vonden Zondagavond een vierjarig meisje slapende op de stoep van haar wo ning. De ouders van het meisje wa ren niet thuis. Omwonenden hebben het meisje naar het politiebureau ge bracht, vanwaar het later naar de grootouders is vervoerd. DAMMEN Kampioenschap van Alkmaar 1947. Voor de 5e ronde van deze wed strijd zijn Vrijdag de volgende partij en gespeeld: le klasse, groep A: L. RavenstijnK. Tuinman 2—0; L. Verver—N.N. 1—1; H. J. Toepoel—J. Schuit 0-2. le klasse, groep B: H Timmerman— J. Jorna 0-2; F, SlotC. A. de Bree 2-0; M. Hemels—J. Geuzebroek 0-2; E. Hofman—N. Oud afgebroken. 2e klasse, groep A: P. de WijnA. Veen 2-0: D. Klinkhamer—C. Bijwaard 0-2. 2e klasse,groep B: F. Kom—A. Groen 0 2; D. BruggemanD. Stam 0-2. Departement van Oorlog Chef Staf Washington. 23 Juni 1947. Geachte heer Sluyter, Ik ben de Stichting 19401945 zeer erkentelijk voor het zenden van het mooie schilderij, aan de keerzijde waarvan zich de postzegels en handte keningen bevinden. Het verheugt mij bijzonder deze prachtige gift te mogen accepteren en heb grote waardering voor de gevoelens die leidden tot dit doel. U ten zeerste dankend voor uw vriendelijke attentie, Uw DWIGHT EISENHOWER. Aan de Middelbare Technische School te Haarlem verwierven o.a. het eind diploma voor afd. Bouwkunde: P. Wulp, te Alkmaar; voor de afd. Werk tuigbouwkunde: C. T. Baars te Scha- gen; D. Bot te Den Helder; J. S. Brand- se te Heiloo; J. Kort te Alkmaar; A. v. Velzen te Heiloo; voor de afd. Scheepsbouwkunde: M. W. Jansen te Schoor! en voor de afd. Vliegtuigbouw- kunde: A. v, d. Goot en J. M. Laar kamp beiden te Alkmaar. GESLAAGD VOOR DIPLOMA A P Vennik te Alkmaar; T Minkels, E Meeldijk en J K de Beunje te Den Hel. der; M G A Wuis, Anna Paulowna; A Wispelweg, Wieringerwaard; E Boorsma Wierlngerwerf; K Bol, Schagen; J J de Goede en D v d Heide, Enkhulzen; G Dekker, C v d Leek en W Jonken, An- dijk; M Geus, Medemblik en H v d Beek, lipendam. Afgewezen: 4. GESLAAGD VOOR DIPOMA B G Schekkerman en J G Vader te Hoorn, G Monen en J Looy, Den Helder; A v d Noord, Bergen; IJ Visser, Abbekerk en G Smit, Blokker. Afgewezen: 3, Bevorderd van klasse I naar II: Louise Blauw, Johanna Bosch, W. Edel, H. W. A. Godijn, L. Helfrich, Johanna M. Molenaar, Elizabeth M. H. Schou ten en Geertje de Vries, allen te Alk maar; Luts S. Keuning, J, Opdam en J. M. Schretlen, allen te Heiloo en verder W P. Hoogland te Harenkarspel; J. Kleiterp, Beverwijk; E. Schots, Krom menie; G. P. Veldman, H.H.-Waard en Wilhelmina J. Wit, te Castricum en G. Worm te Bergen. Herexamen 1. Niet bevorderd 8. Bevorderd van klasse II naar III: C, G de Bakker, C. Duyff, J. de Haas, G. Mey, L. A. H, Nijdam en E. M. H. C. v. d. Heyden, allen te Alkmaar;; J. J. B. Hermary te Hoorn; P. J. Vader te War- menhulzen en J. ten Bruggencate te Zuid-Scharwoude, Herexamen 2. Niet bevorderd 3. Bevorderd van klasse III naar IV: M. J. du Crocq, M. J. F. Hovis, H. Tij- deman (met lof), allen te Alkmaar; J. M. Baayens, Schagerbrug; W. J. Hoog- vorst, J. Keyzer en B. J. Leering, allen te Bergen M. Kool te Wijdenes, F. J. Leysen, Schoorl; C. Oly Heiloo. H. P. Voren te Limmen en P. Wardenaar te Schagen (met lof.) Afgewezen geen. Her-examen 1. De op Vrijdag en Zaterdag gehouden collecte ten bate van het Rode Kruis heeft in deze gemeente een bedrag van f 2249.66 opgebracht. De Minister van Binnenlandse Za ken heeft diverse eisen gesteld waar aan de gemeente moet voldoen om dit jaar voor toekenning van steun van Rijkswege in aanmerking te kunnen komen. Mede met zijn ambtgenoot van Fi nanciën is de minister van mening, dat een belasting van ten minste 10.voor luxe honden en van 2.50 voor bedryfshonden noodzakelijk is, althans dat bi) een gedifferentieerd ta rief een opbrengst gelijk aan een be lasting naar deze maatstaven wordt verkregen. Het minimum-tarief ln Alkmaar (ƒ4.is tot dusver wel wat aan de lage kant. Wil men tot een gemiddel de opbrengst van ƒ10komen, dan zal de belasting ongeveer verdubbeld moeten worden. Het ia, dcror achter stand bij de belastingadministratie moeilijk, thans uit een gedifferenti eerd tarief te komen en B. en W. me nen alle moeilijkheden te kunnen voorkomen door een voorlopige hef fing van een uniform tarief van 10. voor zogenaamde luxe honden, zoals dat ook elders geschiedt. Door de belasting tot het tweevoud te verhogen en deze imperatief te stellen, menen B. en W. het ongetwij feld grote aantal honden, waarvoor de belasting nog wordt ontdoken, tot een minimum te kunnen beperken. LANGEDIJKER GROENTE CENTRALE. 195.000 kg. aardappelen: grove schotse 9.2010.20, Eerstelingen 8.60 10.70, drtel. 6.309, rode Schotse 15.40—15.70, bl. Eigenh. 13.30—15.10, kriel 4.20—6.20, 43000 kg. rode kooi 16.20—20, 1400 kg. gele kool 20.00— 22.10, 2100 kg. bospeen 45.60, 600 kg. tomaten: sortering A 7781, b. 67—74. „Huize Doorn", een der fraaiste landgoederen van Nederland, dat door ex- kelzer Wilhelm II na zijn dood vermaakt werd aan zijn oudste zoon, de ex- kroonprins, is het voorwerp van internationale belangstelling De Nederland se regering zal n.I. binnenkort een beslissing nemen of het als vijandelijk vermogen geconfisceerd zal worden of dat het met alle bezittingen en kost bare Inventaris aan de ex-kroonprins zal worden teruggegeven; dit laatste alleen indien hem een non-enemy-verklaring zal worden uitgereikt, Bij con fiscatie zou de regering van plan zijn het kasteel te laten, zoals het is en er een museum van te maken. Een der interieurs van Huize Doorn. We zien hier een der bedienden van wijlen de ex-keizer bU de wastafel der ex- kelzerin. Maandag: Muziektuin, 7.30 u., uitvoering „Post- harmonie" en „Orpheus" ten bate der t.b.c.-bestrijding. Dinsdag. Gulden Vlies, extra uitvoering Revue Postharmonie. BIOSCOPEN: Theater Harmonie, 8 uur: Vloeibaar goud (18 jaar). Victoria-Theater, 8 uur: Tamara (18 jaar). Cinema Americain, 8 uur: Een zaak van leven en dood (boven 14 j.) Alkm. Bioscoop Theater, 8 u.: George wint op alle fronten. Met één gebiedend armgebaar maak te Akeela van Dongen Zaterdagmid dag in Cinema Americain een einde aan het werkelijk oorverdovende la waai, dat daar door een paar honderd uitgelaten kinderstemmen werd ge maakt, en waarvoor zelfs mej. Hare maker, die als Inspectrice van de Kinderpolitie toch wel iets gewend is, terugdeinsde. Gehoorzaamheid is nu eenmaal één van de voornaamste eisen voor een goed padvinder en het was dan ook onmiddellijk muisstil, toen Akeela van Dongen met een kort openingswoord de film „Jongenskamp" van Jef Po pelier inleidde, die in Americain voor de Alkmaarse jeugd draaide, georga niseerd door de Victorie-groep van de padvinders. En tot het einde toe werd de film ln spanning gevolgd, een spanning die toenam, naarmate de ontknoping na derde. De film laat zien, hoe een aan tal jongens, opgroeiend voor galg en rad, worden bijeengebracht in een tentenkamp, waar ze gedurende hun vacantie een buitenleven leiden en veel van hun apenstreken verliezen. De spanning wordt in deze film be reikt, door het invlechten van een complete detective-geschiedenis, op een dusdanige wijze, dat de jeugd, blijkens haar luide reacties, volkomen gegre pen werd. Voorwaar een nuttig doel wordt met deze voorstellingen beoogt, n.I. het bij brengen aan onze „spespatrlae" van het besef, dat er nog nuttiger en mooier dingen op de wereld bestaan dan belletje-trekken en dieren-plagen. Daarom was het van de organisatoren ook zo goed gezien om behalve de padvinders-organisaties ook via de schoolhoofden de overige jeugd uit te nodigen. Een goed werk op het gebied van jeugd-opvoeding werd hier verricht. Wij hopen, dat dit voorbeeld zich zal herhalen en navolging zal vinden. BURGERLIJKE STAND Geboren: Maria M., d. v. Jan Blom en Johanna C. Bloothoofd; Adrianus G., z. v. Gerardus Venneker en Catha- rina Mak. Gehuwd: Berend Klooster, 26 jr., monteur te Alkmaar en Geesje Schot, 25 jaar, zonder beroep te Oudorp. Overleden: Cornelis Zuurbier, 80 jaar, wedn. van Catharina de Goede. De coöp. Boerenleenbank „De Rijp", kassier Jac. Put, zal gedurende de maand Juli regelmatig uitbetalen voor Landbouwherstel (inundatieschade etc.) In totaal zal ditmaal op kort termijn bijna f 40.000 worden uitgekeerd. Dat kleine groepje Alkmaarders, dat de athletiek beoefent, houdt de oude club A. V. A. in stand. Dat is niet gemakkelijk, want het aan tal is feitelijk te klein, om werke lijk de athletiek Intens te beoefe nen. Maarde winterslaap is voorbij en A. V. A. heeft zich op gericht uit de dommel en is weer ernstig met de training begonnen. Natuurlijk onder leiding van de mede-oprichter Slem Noom, die zijn vereniging toch maar niet kan vergeten. Hij heeft de dames en heren serieus voorbereid en hij iieeft een kern gekweekt, waarop verder gebouwd kan worden. Bo vendien heeft hij enige jonge krachten in goede athletiekbanen geleid en deze jonge krachten be loven zeker wat voor de toe komst. Maar nogmaals: het groepje is te klein. En dat verbaast ons. Want het is toch al te gek, dat Alkmaar geen goede athletiekvereniglng kan hebben! Is men hier dan zo verslaafd aan de voetbalsport? En aan de turnsport? Turnen vooral! Me dunkt, er moe ten onder de Halter en Turnlust toch leden zijn, die een rol zouden kunnen spelen in de athletiek! En Juist de turners zouden we willen adviseren: beoefent toch ook eens de athletiek, de moeder aller sporten. Daarmee is niets gezegd ten on gunste van de turnsport! Integen deel, wij zijn er zelfs grote voor standers van. Maar de turner/ athleet heeft voor ons toch nog een grotere waarde. Om op A. V. A terug te komen, net kleine groepje dan heeft Zon dag wedstrijden georganiseerd op het sportpark. Maar de publieke belangstelling was gering. De oor zaken daarvan kunnen er vele zijn. Wij zullen ze niet opnoemen. Maar we zullen er op wijzen, dat de thuisblijvers ongelijk hebben gehad. Het was op het Alkmaarse sportveld een rustig en gezond genoegen deze middag, om er rond te lopen. Er was behoorlijke sport, er werd in tempo gewerkt ?r er waren diverse deelnemers met een goede stijl en met een behoorlijke aanleg. Er was zelfs een kleurling, die de 800 meter liep op zeer fraaie wij ze Mooier dan Weenink van f uomi de 3000 meter, een der al- lersterksten op dit nummer. Maar de kleurling, die wij bedoe len, liep zo gaaf, zijn benen- en armenwerk was zo natuurlijk, zijn houding zo gaaf, dat we hier te doen hadden met een natuur- loper. Kijk, alleen het lopen van deze jongeman was waard om gezien te worden. Er waren meisjes, die de 100 me ter in goede stijl liepen. Er warsn juniores, die hetzelfde deden. En er waren C- en D-klassers, die er een verschrikkelijke stijl op na hielden, maar die door hun kracht tot goede resultaten kwamen. Er werd met- de kogel gestoten en de wijze waarop, verried goede training en goede leiding. Vooral bij de meisjes en dames. Er waren estafettes met slechte wissels, zoals dat in ons land he laas altijd gebruikelijk is. Er was heel veel moois en ook veel leelijks te zien, maar het mooie overtrof het leelijke. Zo was er van alles wat. Alleen het publiek was er niet. Daarom werd de propagandistische waarde van deze sportmiddag een mislukking. Hetgeen het kleine groepje A. V. A.-ers toch niet verdient. En zo is dan deze middag weer achter de rug. A. V. A. bestaat nog! Niet alleen als handbalclub, maar ook als ath letiekvereniglng. Zij is ontwaakt uit de lange winterslaap. Ze 'is wakker geworden. Nu moet ze weer groeien en ten slotte een stevige gezonde ver eniging worden. Het kan. Hetmoet! En opnieuw hebben de Alkmaarse 'Boys zich weten te handhaven in de tweede klasse. Ze zijn begonnen met eerst Kinheim te kloppen, daarna kre gen ze van datzelfde Kinheim een pak slaag en toen moest dan maar eens op neutraal terrein uitgevochten worden, wie van de twee de beste was. En ziet, de Alkmaarders wonnen met 20 en bleven tweede klasser! Eerlijk gezegd, we hadden er niet op gerekend. .Na het spel van verleden week, dat toch maar heel povertjes was en zeer ongunstig afstak bij dat der Vel- senaren, meenden we, dat Kinheim de plaats der Boys zou innemen. Maar de spelers zelf dachten er blijk baar anders over en verrasten gehéél Alkmaar met een overwinning, die hen ir> veilige haven bracht. En nu zullen we het volgend seizoen weer onze plaatselijke ontmoetingen hebben. We zullen weer de aparte wed strijden hebben tussen onze tweedeklas sers en beide wedstrijden zullen kas stukken zijn voor de penningmeesters. Maar dat is niet het voornaamste. Begrijpelijker is, dat de prikkel, om de sterkste van de twee te zijn, weer terug gekomen is. En dat kan tenslotte slechts het peil van het voetbal in Alk maar ten goede komen. Daarom is het voor beide clubs van belang, dat ze in dezelfde afd. zitten. Er zijn er wel, die menen, dat het niet hinderde, als de Boys degradeerden. Zo wa>-en er verleden jaar mensen, die het wel best vonden, dat Alcmaria uit de tweed? klasse verdween Och, zulken zullen er altijd wel blij ven. Het zijn de kortzichtlgen, die dit standpunt innemen. De nuchtere Alkmaarder, onverschil lig, of hij aanhanger van de Boys of van Alcmaria is, zal zich verheugen in het verlengde tweede klasseschap van de Boys. O— E. was feest gisteravond. Och, in de stad merkte men dat zo niet, omdat het clubhuis van de Boys v/at ver ligt, buiten de eigenlijke stad. Maar dat was geen beletsel, om in tiem feest te vieren. Feest was er en de hééle Boys-familie heeft in meerdere of mindere mate me de feest gevierd met de spelers en het bestuur. Er is gezongen en gedanst, er is ge sproken over het heden en de toekomst en er is een belofte gedaan: het volgend seizoen moet beter worden. Avondwedstrijden zijn eigenaardige instellingen. We hebben deze de laat ste tijd nogal eens meegemaakt op ons Sportpark en het vreerv.de van het ge val is, dat je er al aardig aan begon te wennen. Het enige onnatuurlijke was dan ook, dat na afloop de dag er zo'n beetje opzat en de jongens rang als de bliksem naar bed moest. De avondwedstrijd van de 13e Juli zal echter voor menige Alkmaarder er één geweest zijn van ongekende spanning, van een hopen en vrezen, want in het prachtige Heemsteedse Stadion lag feitelijk de opstanding óf de begrafenis der Alkmaarse Boys ge reed en, laten we eerlijk zijn, na de wedstrijd tegen Kinheim, waren we nu juist niet zo direct bereid aan een overwinning te geloven. Toen toch speelden de Boys zeker niet het spel, dat hen een zeker vermaardheid in de afdeling gaf, om R.C.H. en A.F.C. maar eens af te drogen, wel een lang zaam naar de laatste plaats afzakken de, maar uiterst gevaarlijke ploeg, waarmee, hoe eigenaardig ook, juist in de uitwedstrijden rekening gehou den moest worden. Aan deze stroohalm heeft elke wel denkende sportman zich vastgeklampt Men is Alkmaarder of men is het niet en voorzitter Bonsema van Alc maria gaf tijdens de receptie wei een sprekend bewijs, dat van haat en nijd tussen die verenigingen zeker niet gesproken kan worden, hetgeen wel goed is ook, want als je samen moet wonen in één huis met gebruik van keuken en alles er by en er is onenigheid, dan is dit aardse Paradys, ons Sportpark evengoed een hei. Laat het verstand spreken! Het is Zondagavond zo tegen een uur of acht, de rust Kinheim—Boys is met blanco stand ingetreden. Het doet goed, maaar geen mens is gerust. Hier speelt één goal een rol in het bestaan van een club; het is in feite een spel van tygers tegenover elkan der. Men kan nagaan, in Beverwyk is de hoop gerezen, zo niet de zeker heid, dat een kans op het tweede klasseschap voor het grypen lag. Het is anders gegaan. De Alkmaar se jongens hebben hun laatste kans wel degeiyk benut en een zucht van verlfchting moet gegaan zyn door elk weldenkend Alkmaars sporthart. De Boys biyven tweede klasser. Van harte gefeliciteerd. Alcmaria heeft een prachtseizoen achter de rug. Met een sliert van kampioenselftallen heeft zij voor de toekomst niet beangst te zyn. zy heeft geweten, dat een verbiyf van langer dan één jaar in die uiterst moeilyke derde klasse, waar zo wat alle oud tweede klassers werken om weer in eigen huis te komen, uiterst moeiiyk is! Het elftal van thans doet weer een tikje denken aan de roemruchte da gen, toen Alcmaria een der gevrees de tegenstanders was, een team, dat kon doen wat ze wilde, met een voor hoede waaraan menig eerste klasser een puntje kon zuigen. Ja, op dat terrein, ingang Nieuwpoorl;slaan en Zandersloot is toen aardig gespeeld. Maarhet begint er weer op te iy- ken. HERMAN ELFRING. Laten we hopen, dat het beter wordt Het het is niet alleen een Alkmaars belang, dat we twee tweedeklassers heb ben; het is een nog groter belang, dat we twee sterke tweedeklassers hebben. En dat kan alleen, als er serieus ge oefend wordt in de komende weken. Daarom zal de maand Augustus zo belangrijk zijn. O— De oude lei is vol. Met een nieuwe, schone wordt begonnen. Over een week of zeven begint het spel al weer. En wat dan? Zullen de Boys dan een elf tal hebben, dat meetelt? Wij hopen het. En het is mogelijk! Als eerst de spelers maar een paar weken rust krijgen. Dan komt er nieuw leven, nieuwe moed. En dan Ik zat verleden week op de tribune van Alcmaria, toen de Boys speelden tegen Kinheim. Vlak bij me zat de oud voorzitter Koster. Hij zag zijn club verliezen en donkere wolken kwamen aan de hemel. Al zou het alleen maar zijn om hem, om die oud-voorzitter! Boys, de weg naar herstel is gevonden. Bewandelt die weg verder. De commissie van onderzoek ingevol ge de uitvoering van de noodvoorzie ning voor ouden van dagen houdt zit ting op Dinsdag 15 Juli Voor de letters A t/m Br.; Woensdag 16 Juli van Br. t/m F; Donderdag 17 Juli G t/m J; Vrijdag 18 Juli de letter K. De overige letters komen de volgende week aan de beurt. De zittingen worden gehou den op het gemeentehuis van 25 uur. Alleen zij, die per 1 Oct. a.s. de 65- jarige leeftyd bereikt hebben en wier totaal inkomen de f 1300 niet over schrijdt, komen voor uitkering in aan merking. De Heiloose paardeneigenaren Oly en Salentijn hebben met hun Jongen ruin Gelrus dit Jaar wel een ongekend' succes op de verschillende concourses hlpplque. Zaterdag Jiwon het paard weer een eerste prijs In de Pmiet f ÏOOO,—terwijl enige dagen tevoren de eerste prijs werd hehaald in de limiet open klasae. Dit buitengewoon fraaie paard heeft dit seizoen reeds vier eerste en zes tweede prijzen behaald, een prestatie, die niet gauw geëvenaard wordt. „EENSGEZINDHEID" BEHAALT EERSTE PRIJS Het fanfarecorps „Eensgezindheid" heeft Zondag op het nationaal muziek concours te Diemen In de ere-afdellng een eerste prijs behaald met 442 pun ten, het hoogste aantal van het gehe- Te concours. Ongenode gasten brachten enkele da gen geleden 's nachts een bezoek in de winkel in tabaksartikelen van de heer Th. de M. en vertrokken met mede neming van de inhoud van de kas en enkele pakjes sigaretten. Door hun op vallend hoge uitgaven verraadden zij zich zelf en binnen 24 uur had de poli tie beide heren al ingerekend. OPENLUCHTTHEATER. Het Zuid-Nederlandse Toneel had Zondagmiddag voor de tweede maal zijn tenten opgeslagen in 't openlucht theater, nu een vrijgezellenflat van een schatrijke Engelse Lord, waarin zich het vrolijke blijspel „Terwijl de zon schijnt" van Terence Rattigan af speelde. De Lord heeft 's nachts van de straat opgeraapt een met verlof zijnd Ameri kaans officier van de luchtmacht, en tracht hem 's morgens duidelijk te ma ken, hoe zijn sortie uit de danszaal 's nachts minder vrijwillig was geweest dan zijn entrée. Als Lady Elisabeth, zijn verloofde, met een jong Frans officier, die ook geen raad weet met zijn verlof, binnenkomt, zijn de ge allieerden allen vertegenwoordigd, 't Zijn nu drie muggen om de kaars, alle drie voelen zich aangetrokken tot Eli zabeth, korporaal bij de Women's Auxiliary Air Force. Zal Amerika, Engeland of Frankrijk overwinnen? De Lord denkt dan maar ln het hu welijksbootje te stappen met Mabel, een typiste en vriendinnetje van hem. Het slot van het liedje is, dat het voorgenomen huweiyk toch nog doorgaat en Fransman en Amerikaan het veld ruimen. Het aanwezige publiek heeft geno ten van het fraaie spel van de spran kelende dialogen, de verrassende wen dingen en de overwaehte ontknoping en vanhet heerlijke zonnetje, dat het verblijf in deze mooie omgeving tot een lust maakte. MOEDERHOND ZORGT VOOR KATTEN. De herdershond van J Meereboer, die gaarne katten verzorgt, ls thans zo moederlijk dat zij 2 Jonge katten bij zich ln de hondenmand heeft en daar moeder over ls. WARMENHUIZEN, 12 Juli Sj. Schotse Muizen f 11,50—f 13,10, ld. grove f 10.30—f 10,60, ld drielingen f 9—f 10,60. Schotse kriel f 5,40—f 7.40, R. Schotten f 18,20—f 19,10, drielingen f 9,60, grove f 13,10—f 13,50.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2