MONICA Siad en Omgeving Hollanders in de Franse Alpen-rallye doen het goed KEES KRUIT in de tweede etappe aan de kop Zuster Huidekoper getrouwd De Holla Ver! B Adres van de Ned. Ver. tot bescherming van dieren Gemeentereinigingsdienst en hondenbelasting Centrale verwarming St. Josephschool en St. Annaschool Verhoging pachtprijzen Toekenning gratificatie aan Gemeentepersoneel Verlenging bebouwingstermijn AGENDA Serenade „Alkmaarse Boys" D.A.W.-successen aan de Zaan „Postharmonie" en „Orpheus" in de muziektuin. Mulo-examens 1947 Eindexamen M.T.S. Bergen, Verlichtingsavond Scherm <*vhorn In de 3000 c.c.-klasse Koedijk Obdam Prijsopdrijving twee Nederlanders prijswinnaars Marktberichten Groot-Schermer. Beemster. De akkerbouw in Nederland He Wij spelen FEUIL naar het engels van berta ruck door: j. jorissen De Ned. Ver. tot bescherming van dieren heeft bij de gemeente geprotes teerd tegen de voorgenomen verhoging der hondenbelasting. B. en W. achten het niet mogelijk daarmee rekening te houden. Men kan niet afwijken van het bedrag van f 10 per luxe hond, welk bedrag B. en W. voor de hondenhouders niet zo be langrijk acht, dat men daardoor tot af schaffing zou overgaan. Voor andere liefhebberijen moet veel meer worden geofferd. De verhoging van het bestaande ta rief wordt veroorzaakt doordat de be lasting in deze gemeente zeer laag was. Voor honden uitsluitend gehouden ten dienste van de landbouw of enig bedrijf van nijverheid of ter bewaking van gebouwen of erven, blijft het be drag van f 5 per jaar van kracht. B. en W. willen de vereniging mede de len dat de regeringsvoorschriften hun niet veroorloven aan haar verzoek te voldoen en zij zich ook wat betreft de bezwaren tegen de kettinghonden tot de betrokken minister moet wenden. Het tekort op de tonnendienst der gemeentereiniging bedraagt over 1946 eên bedrag van circa f 53.000 en het tekort over 1947 zal aanmerkelijk ho ger zijn. De raming voor 1946 bedroeg f 23.400. Het tarief der tonnenbelasting, dat sedert 1932 niet werd gewijzigd, is laag. Voor het tweemaal per week ver wisselen van een ton wordt thans slechts f 6 per jaar betaald. Door ver hoging zullen de belastingplichtigen er toe komen hun ton te doen vervangen door een beerput. B. en W. willen daarom het tarief der tonnenbelasting met ingang van 1947 verdubbelen, waarvoor een nieuwe verordening wordt voorgesteld. Tevens wordt een nieuwe verordening t.a.v. de beerput- tenbelasting voorgesteld, waarvan het tarief evenwel ongewijzigd blijft. Het nieuwe tarief der tonnenbelasting zal een vermeerdering met f 23000 beteke nen. Het bestuur der r. k. meisjesscholen verzoekt gelden uit de gemeente kas te willen verstrekken voor het inrichten van een centrale verwarmingsinstalla tie in de St. Josephsehool en de St. An naschool, welke in één gebouw zijn on dergebracht. Daar Ged Staten, in verband met het bepaalde in de Algemene Voorwaarden verbonden aan de toekenning van Eijkssteun aan noodlijdende gemeenten, hebben medegedeeld tegen het verlenen van medewerking door de gemeente aan de aanvrage bezwaar bestaat, stellen B en W. voor de gevraagde medewer king te weigeren. Volgens het pachtbeslüit 1941 kunnen verpachter en pachter uiterlijk drie maanden vóór het verstrijken van een pachtperiode van drie jaar met elkaar in overleg treden. Verschillende landelijke gemeente eigendommen zijn voor een periode van 6 jaar of langer verpacht en met de pachters is thans overleg gepleegd, met bet gevolg, dat verscheidene pachters bereid zijn een hogere pachtprijs te be talen. B. en W. leggen daarvan een lijst over en stellen voor de desbetreffende be sluiten te nemen. B en W. stellen de raad voor aan de daarvoor in aanmerking komende groe pen van gemeentepersoneel in vaste en tijdelijke dienst of op arbeidsover eenkomst naar burgerlijk recht werk zaam voor 1947 een gratificatie toe te kennen ten bedrage van 2 pet. van het tegenwoordig door hen genoten salaris of loon tot een maximum van f 50, welke in ten hoogste twee gelijke ter' mijnen zal worden uitbetaald. In de besluiten tot verkoop van bouw terrein welke in de bezettingstijd zijn genomen is bepaald dat de op deze ter reinen te bouwen woningen binnen een bepaalde termijn soms nog bin' nen dit jaar voor het gebruik gereed moeten zijn. B. en W. doen diverse voorstellen in verband met het ope nen van de mogelijkheid tot verdwe verlenging van bovenbedoelde termij nen. BEGROTINGSWIJZIGING 1945, B. en W. stellen een besluit voor tot wijziging van de begroting 1945. JACHTVERPACHTING. B. en W. stellen de raad voor het ge not van de jacht voor het jachtseizoen 1947/1948 op de landerijen en wate ren van de hoeve „Oostwijk". wederom te verpachten aan de heren H. H E. en K. Haytema alhier. VERBETERING VAN EEN ARBEIDERSWONING De heer H. Post, alhier, heeft 'n bij drage enngevraagd ter verbetering van de door hem bewoonde woning, Zeg- lis 29, waarvan de privaatton door een closet zal worden vervangen en waar een septictank zal worden geplaatst. B. en W. stellen voor hieraan te voldoen. De kosten voor de gemeente zullen f 51.25 bedragen. Gisteravond is het feit, dat de Alkmaarse Boys voor de tweede klasse behouden zijn gebleven voor het mu ziekcorps „Excelsior" aanleiding ge weest tot het brengen van een serenade voor het clubgebouw, een attentie, wel ke ten zeerste op prijs werd gesteld. Er werden bij deze gelegenheid van weerszijden vriendelijke woorden ge wisseld en er was véél belangstelling, waarover de Boys de laatste dagen toch al met te klagen hebben gehad. In de Westzaanse Bad- en Zwemin richting organiseerde de „Kroosdui kers" de jaarlijkse zwemkampioen- schappen van de Kring Noord-Holland benoorden het IJ, waarbij vooral DAW uit Alkmaar grote successen wist 'e behalen. De uitslagen waren de volgende: 50 m. Schoolslag jongens: 1. W. de Waal, DAW, 41.8 sec.; 2. S. Fraay, DA W, 45.6. 50 m. Borstcrawl meisjes: 1. T. Eyer, Nereus, 36.1 sec.; 2. F. v. d. Kerf, Nep- tunus 36.2. 100 m. Schoolslag dames: 1. N. Koe- lewaard, Neptunus, 1.31.8; 2. T. Star- reveld, 1.41. 50 m. Borstcrawl jongens: I. S. Fraay, DAW, 43.2; 2. B. Ekkel, DAW, 38.2. 50 m. Schoolslag meisjes: 1. T. Ho nig, DAW, 43.2; 2. Coba Schoen, Nep tunus, 43.8. 100 m. Borstcrawl heren: 1. A. Bo- xem, DAW, 1.51.1; 2. R. Koeman, Ne reus, 1.11.6. 50 m. Rugslag dames: 1. T. Lust, DA W„ 45.6; 2. T. Eyer, Nereus, 48. 200 m. Schoolslag heren: 1 A. Slik ker, DAW, 3.6.2; 2. J. Bos, Nept., 3.25.6. 50 m. Vrije Slag dames: 1. F. v. d. Kerf, Neptunus, 36.2; 2. L. Bus, Nereus, 37.2. 100 m. Rugslag heren: 1. A. Slikker, DAW, 1.17.9; 2. G. Schoen, Neptunus, 1.29.1. 3x50 m. Wisselslag-estafette dames: 1. Neptunus 2.10. 3 x 50 m. Wisselslag-estafette heren: 1. DAW 1.45.5. Uit bovenstaande uitslagen blijkt wel, dat de Alkmaarse cracks, Boxem en Slikker, met hoofd en schouders boven de rest van de deelnemers uitsteken. Voor de t. b. c.-patiënten, Ten bate van de t. b. c.-bestrijding verleenden gisteravond de „Postharmo nie" en „Orpheus" hun medewerking aan een zomeravond-concert, dat ge hov.den werd in de muziektuin. Voor de talrijke aanwezigen is dit een heel mooie avond geworden. In de eerste plaats mooi om het bewust zijn, hier mede iets goeds te hebben gedaan, en bovendien om het muzikaal schoon dat de beide, in Alkmaar zo populaire ver enigingen ten gehore brachten. Het pu bliek was zo enthousiast dat, bij her haaldelijk applaus, een toegift werd ge bracht. Een verloting en gevarieerd bal besloten de aangename avond welker succes ook te danken was aan het mooie zomoravondweer. Voor het te Alkmaar gehouden examen slaagden voor het diploma A: O. R. F. Dagniaux, C. S. Mooy, G. v. d. Brink, J. Wilkens, B. S. Boot en G. A. Dijkstra, allen te Alkmaar; O. Weyland, M. ter Berg, te Bergen; H. J. Niemeyer en H. J. v. d. Lugt Mel- sert te Castricum; J. M. Kok te Br. op Langedijk; A. Leegwater te St. Pan eras; M. Hoenderdos te Koedijk; H. Bras en A. J. Vonkeman te N.-Schar- woude; J. A. Oud en M. G. Mooy te Oudkarspel en L. Volger te Oudorp. ALKM. WANDELSPORTVER. „DE JEEP" Maandag zullen een 15-tal leden van bovengenoemde vereniging de reis naar Nijmegen aanvaarden, om aldaar aan de Vierdaagse afstandsmarsen deel te ne men. Onder hen bevinden zich een 3- tal dames. Wij wensen hun van harte succes bij het verrichten van deze wandelprestatie, en hopen dat zij het, even als het vorige jaar, allen tot een goed einde zullen brengen. Voor het eindexamen van de afdeling scheepsbouwkunde aan de Midelbaar Technische School te Haarlem slaagde de heer M. W. van Vuure, alhier. GESLAAGD. Onze plaatsgenote mej. G. v. d. Horst slaagde te Den Haag voor de Hoofd akte (kleuteronderwijs). ZEDENMISDRIJF Door de politie zijn een tweetal Alk' maarders, t.w. de 54-jarige J. en de 36-jarige van T„ aangehouden wegens het plegen van zedenmisdrijven (art. 248 bis. W. v. S.) Beiden zijn ingesloten en 'ter be schikking van de justitie gesteld. HOND DOODT SCHAAP. In de nacht van Zondag op Maan dag zijn op weilanden aan de Heilooër dijk en Zeglis schapen door een hond aangevallen. Eén schaap werd gedood en gedeeltelijk verscheurd en een an der schaap werd gewond. Maandag Muziektuin, 7.30 u„ uitvoering „Post harmonie" en „Orpheus" ten bate der t.b.c.-bestrijding. Dinsdag. Gulden Vlies, extra uitvoering Revue Postharmonie. BIOSCOPEN: Theater Harmonie, 8 uur: Vloeibaar goud (18 jaar). Victoria-Theater, 8 uur: Tamara (18 jaar). Cinema Americain, 8 uur: Een zaak van leven en dood (boven 14 j.) Alkm. Bioscoop Theater, 8 u.: George wint op alle fronten. Bergen maakte zich op om een oude traditie in ere te herstellen. Ofschoon het bestuur van V.V.V. zich niet ont veinst, dat er vele moeilijkheden zul len zijn te overwinnen, heeft het met de voortvarendheid, die de heer Klomp hier heeft nagelaten, de eerstvolgende vêrlichtingsavond reeds aangekondigd op Woensdag 23 Juli. Dinsdagvavond hield het bestuur een bespreking met vertegenwoordigers uit de voor ver lichting in aanmerking komende buur ten. Aan enthousiasme bleekt het niet te ontbreken, maar hoe aan het nodige materiaal te komen? Na ampele be spreking, waarbij bleek, dat allen van mening waren, dat moeilijkheden er zijn om te worden overwonnen, en dat er door eendrachtige samenwerking 'n kans van welslagen moet zijn, werd 'n plan de campagne ontworpen. Op 23 Juli zal weer een mensenmeer golven en deinen onder de duizenden sterren en zal Bergen's Harmonie weer overal feestklanken laten horen in het sprookjesachtige verlichte Bergen. VOETBALVERENIGING OPGERICHT. Te Schermerhorn is een voetbalver enigmg opgericht. Men zoekt allereerst naar een terrein voor het beoefenen van deze sport. Padvindsters en padvinders uit verschillende landen nemen deel aan het internationale volksdansfeest, dat in het kamp te Hampton Court in Enge land wordt gehouden. De Nederlandse deelneemsters en deelnemers geven voor de microfoon van de b.b.C. een uitvoering. NOODVOORZIENING OUDEN VAN DAGEN De commissie voor uitvoering Nood wet Ouden van Dagen is thans samen gesteld. Aangewezen zijn de heren: F Riekwel voorzitter; A Sloof, secretaris; H Boon. Dissel en A Jongsma, leden. De commissie zal eerstdaags met de werkzaamheden beginnen MET DE HENGEL OP STAP Zondag 13 Juli hield de visclub „Het Baarsje" een wedstrijd in het Nóord- Hollands Kanaal De totale vangst was 25 stuks, waarvan de grootste was 2i,5 cm en werd gevan gen door P de Vet, die hiermee tevens cïe eerste prijs won De tweede prijs, het grootste aantal. stuks, was voor P Kooij, 3e prijs C Hartog, 4e prijs P Kossen en 5e prijs A Hart. Gezien de strenge winter en daardoor schrale visstand, waren de visclubleden tevreden met het gevangen aantal. De Amsterdammers J. P. en K. L. R. werden te Obdam bij de verkoi p van nootmuskaat tegen een prij® van 15 ct. per stuk (officiële prijs 4 ct.) gever baliseerd wegens prijsopdrijving, terwijl de voorraad ad. 700 stuks in beslag is genomen. H. WIJDING. 20 Juli a.s. zal onze vroege plaatsge noot frater Jac. Henselmans in de Ka thedrale Kerk te Utrecht uit de handen van dr. de Jong de H. Wijding van sub diaken ontvangen. AANRIJDING. De chauffeur Floris van de fa. Akzo te Opmeer heeft Zaterdag mej. de Boer te Obdam aangereden. Hij reed door, naderhand verklarend dat hij niets had gemerkt. Hij was niet in het bezit van eer rijbewijs. Mej. de Boer kwam er behoudens builen aan het hoofd tamelijk goed af. de reservepakking gemonteerd en Onze Hollandse deelnemers aan de 10e Rallye der Franse Alpen doen van zich spreken, hoewel er van de 13 in Nederland aange melde teams nog slechts v(]f in de cours zjjn. Bü de grotere wagens, le cate gorie, waren de Nederlanders Burgerhout (met Delahaye) en de oude rat van Strien met Ford wlnnaren, in de vijfde categorie, wagens van 7501100 c.c. Kees Kruit. Overigens moeten wij er de lezers op attent maken, dat het radio nieuwsbericht van Maandagmorgen niet geheel juist was. Hierin werden de bovengenoemde rijders gezegd win- naren te zjjn in de Alpen-Rallye van 1665 km., doch vandaag, Dinsdag, wordt pas de laatste etappe verreden. Jerder noemde de nieuwsdienst de 5e categorie die van 7501000 c.c., dit moet zijn 7501100, terwijl Kruit niet met een Simca (Franse-Fiat) rijdt, maar met een echte Fiat (Italiaans) het was zwaar::: Gisteravond (Zondag) belde Kees iruit even vanuit Annecy, het eind punt van de tweede etappe, naar huis. Het was moordend zwaar geweest, zei hij, doch hij meende er goed voor te staan. De officiële uitslag was toen nog niet bekend. Als we daarbij horen, dat van de 70 aan de start verschenen wagens er reeds 40 de strijd moesten opge ven, dan wil dat wel wat zeggen. pech: Zonder pech komt practisch nie mand van deze bergpassenrit af, dus kreeg ook Kruit zijn deel, geluk kig slechts een bescheiden deel. In de tweede etappe liep zijn koppakking er tussen uit. In een record-tijd werd yoortü Als een razende! Om de ver loren tijd in te halen. Door het einde loos gerammel op de hopeloos slechte wegen was de benzinetank wat los geraakt, doch ook dit is te verhelpen. een voordeeltje. Uit het Radio-nieuwsbericht begrij pen we nog, dat het Kruit gelukt is geplaatst te worden in de vijfde cate gorie (7501100 c.c.) in plaats van in de vierde (11001500), zoals wij hier gerekend hadden. Hierdoor komt zftu verplicht gemiddelde te liggen op 52 km./u. i.p.v. 56. alpen-rallye 3. In Aix les Bains, waar men om streeks 11 uur Zaterdagmorgen aan- kwam, was een poosje rust. 's Mid dags om 4 uur begon de „vaardig- heidsproef". U heeft hierover al iets kunnen lezen in het verslag van de oefeningen te Zandvoort, vorige week. Speciaal moeilijk was dit niet; het kwam voornamelijk op handigheid aan. Kruit en z(jn metgezel de Vries maakten het best, doch achtten het verstandig vroeg te gaan rusten en de vrolijke receptie maar te laten voor vas zij was. Immers, Zondagmorgen om ca. half acht moest wederom ge start worden. De tweede etappe, op de kaart met een stippellijn aangege ven, zou lang niet mals zijn. Chamonix is het fameuze uitgangs punt van de meeste Mont Blanc- tochten. In Annecy, de Bisschopsstad, kreeg men weer een behoorlijke nachtrust. Van hieruit belde Kruit dus op met: „Alles O.K." „Het ergste hebben we gehad". Wij meldden reeds, dat Kruit op zijn weg van Schagen naar Marseille de weg van de derde etappe langs zou rijden. Daar zal het zoeken van de juiste weg dus niet zo veel meer van zijn aandacht behoeven te vragen \óór die derde etappe, die vandaag, Dinsdag, wordt verreden, valt nog de snelheidsproef langs het Meer van Annecy, een kilometer-lancee. Twee maal één kilometer met staande start, eerste in Oostelijke, dan in Westelijke richting. Dit zal o.i. geen moeilijkheden opleveren. De Fiat van Kruit wil wel vooruit! De derde etappe zullen w(i voor 'u in het volgende artikel verslaan, waarbij wij tevens meerdere bijzon derheden verwachten te kunnen ge ven, aan de hand van Kruit's brie ven. C. J. VERZORG UW HUID. Tegen zonnebrand, stuklopen, doorzit ten, schrijnen, smetten en ter verbete ring der huid; Purol of Purolin. Door 't crêmekarakter is Purolin geliefd bij de vrouw voor zichzelf en de baby. (Ingezonden mededeling). HENSBROEK en OBDAM samen een motorspuit? Bij 't gemeentebestuur van Hensbroek bestaan plannen om met 't gemeentebe stuur van Obdam tot een gemeenschap pelijke regeling te komen met betrek king tot 't gebruik van de onlangs door Obdam gekochte motorbrandspuit met trekker, waarbij dan tevens gebruik ZOU worden gemaakt van 't Obdammer brandweercorps. De handspuit te Hensbroek, zo onge veer bediend door de „gaande en ko mende man", anders gezegd geen geoe fend corps, is zeker al lang uit de tijd. Bovendien verkeert 't materiaal in een conditie, die beneden minimale eisen blijft. De inspectie van het brandweer wezen heeft zich ook in deze zin uitge laten. Het voordeel over de Obdammer spuit is daarenboven, dat mên mét de auto- tractie ten spoedigste op de plaats des onheils aanwezig kan zijn, terwijl men de beschikking heeft over een goed ge oefend en steeds paraat corps. De motorbrandspuit zou voor de ge hele gemeente moeten dienst doen, dus cok voor de verst afgelegen delen, zoals v. de Wogmeer. Zo zal het er dan wellicht van komen, dat Hensbroek z'n tegenwoordige spuit te koop kan aanbieden, daar het over bodig geacht moet worden om de appa ratuur als reserve te houden of om de .eerste stoot" op te vangen. Immers, kan ook de brandmelding vanuit Hensbroek telefonisch zeer vlug naar Obdam plaats /inden. Tenslotte zijn er bij 't Hensbroeker ge meentebestuur plannen om voor de be lening van de brandkranen op de wa terleiding ongeveer een 5-tal vaste man schappen aan te stellen en daarbij vóór zover nog geschikt ook gebruik te ma ken van de tegenwoordige slangen der handspuit. Vermelden we nog dat de Obdammer rr.otorspuit met 6 stralen kan werken. PROGRAMMA „O. EN O." Het bestuur van „O. en O." heeft in zijn laatste bestuursvergadering ge dacht het winterprogramma als volgt samen te stellen: 1. Mevr. KlokkemeyerMol, Zaan dijk, in het tijdvak van 2631 Oct. met declamatie en zang; 2. De heer M, Hemmer, Beemster, van 24J-29 Nov. met De Opgaande Zon van Herman Heijermans; 3. C. F. Kohnert, Alkmaar, 1824 Jan. met „De wonderen van het Heelal"; 4. Aafje Top, declamatie, 1621 Febr. met werken van Douwes Dekker, Sel- ma Lagerlöf en Samuel Falkland; 5. de heer B. Span, Winkel, 1520 Mrt. met Cis de Man, Piet Bakker. KINDEREN UIT ZEEUWS- VLAANDEREN. Door tussenkomst van de afd. Hens broekObdam der Ned. Vrouwen Be weging zullen, waarschijnlijk in de 2e helft van Augustus, bij verschillende gezinnen ter plaatse een aantal oor logsslachtoffertjes uit Zeeuws-Vlaan- deren worden ondergebracht om nieu we kracht te kunnen vergaren. Prinses Margriet strooide bloemen voor de voeten van haar vroegere ver zorgster, Zuster Huidekoper en de heer U. G. Cavius, toen deze het kerk gebouw van de Doopsgezinde gemeen te aan de Eemnesserweg te Baarn be traden, waar gistermiddag hun huwe lijk werd ingezegend. Prinses Irene fungeerde als slippendraagstertje en ook het oudste prinsesje. Beatrix, was bruidsmeisje. Beatrix gaf haar zusje aanwijzingen: „nu moet je strooien Pietie" en Margriet str ide, toen om precies twaalf uur het bruidspaar bij het kerkgebouw arriveerde, waar in middels c.a. honderd genodigden wo. Prinses Juliana en Prins Bernhard hadden plaatsgenomen. Er was ook grote belangstelling van de zijde der Baarnse bevolking, die in drommen langs de weg stond geschaard om het bruidspaar de kerk te zien betreden en de prinsesjes in hun fleurige blauwe jurkjes te kunnen gadeslaan. Ds. D. Richard uit Bussum leidde de kerkelijke plechtigheid Om elf uur des ochtends was de voltrekking van net huwelijk voor de burgerlijke stand op het gemeentehuis te Baarn geschied. ALKMAAR, 14 Juli. Andijvie 2—9 spinazie 28—40, postelein 4—19; wortelt) s 4—12; tomaten 69—89; groene kool 10 spitskool 11—13; rode kool 14—23; peulen 52—78; doperwten 12—68; uien 640 (bosl bieten 10—16 (bos); sperciebonen 1,30— I,52; snijbonen (stam) 68—89; bloemkool I A 55—79; idem I 49—52; idem II 25—38 komkommers 6—20; tuinbonen 10—16.50. rabarber 2—7; worteltjes 3—14 (bos); sel derie 4—6; selie 8—12; sla 2—0; aardappe len: grote 7—12 en kleine 5—8. VEEMARKT, 12 en 14 Juli 1947. 85 Vette koeien centrale; 10 pinken centrale; 59 nuchtere kalveren (slacht) centrale; 47 oude hoenders f 2f 5; 57 jonge hoenders f 6—f 10; 17 konijnen f 21 10; Jonge haantjes f 50f 1.50 pei stuk. NOORD-SCHARWOUDE, 15 Juli. 206.000 kg. aardappelen, Eerstelingen 7.60—10.40; grote 9—9.50; drielingen 6 10—7.60; kleine 4.10—4.40; Eigenhei mers 11.40—11.80; blauwe Eigenheimers II.9013.60; rode Eerstelingen 11.20 14.50; 10 kg: slabonen 101; 1000 kg. wit te kool 10.50; 210 kg. tuinbonen 9.70 OBDAM, 14 Juli 1947. Grote aard appelen f 7.30—f 8.20; 25000 kg Bonken f 7 90f 10; 2400 kg Drielingen f 6.30— f 7.30.200 kg Kriel f 3.30—f 4 60; 3000 kg Eerstelingen f 14.60f 15.60; 600 kg Bonken f 13 10—f 13.70; 500 kg Eigen heimers f 14.10: 120 kg Tuinbonen f 6.60; 30 kg Slabonen f 97. BOVENKARSPEL, 12 Juli 1947. 8200 baal Aardappelen, waaronder: Schotse gr 10—11.50, kl. 9—10.20 en kr, f 5—f 5.90: Rode f 18.20—f 19.30. Eigen heimers f 13.20 en Blauwe f 16.90 f 18.90. BRANDWEERMUTATIE. Eervol ontslag is verleend aan de heer Y. Molenaar als commandant der brandweer. Tot zijn opvolger is be noemd de heer H. Kieft Jzn. en tot waarnemend commandant de heer P. Kuijn. R.K. NIEUWS. Tot koster der R.K. kerk is benoemd de heer G. Droog Czn. Op 27 Juli a.s. (de Zondag na het feest van St. Christoffel) vindt de wijding van motoren en auto's plaats op het Kerkplein aan de Jisperweg. Het Centraal Bureau voor de Sta tistiek heeft de voorlopige uitkomsten van de inventarisatie van land- en tuinbouw 1947 bekend gemaakt. De totale oppervlakte bouwland be droeg in Mei 1947 1.064.787 ha. Verge leken met dezelfde maand van het vo rig jaar (1.109.674 ha) betekent dit een inkrimping van bijna 45.000 ha. Het areaal bouwland is nu ruim 135.000 ha groter dan in Mei 1939 (929.391 ha). Ruim de helft van het oppervlak is be bouwd met granen. Het graanareaal be droeg in Mei j.l. 505.223 ha. Een verge lijking met het areaal van Mei van het vorig jaar (593.873 ha) toont aan, dat de graanteelt met ca 90000 ha is inge krompen. Deze inkrimping is hoofdza kelijk te wijten aan de strenge winter, die het met wintergranen bebouwde op pervlak aanzienlijk deed verminderen. Ook de met peulvruchten bebouwde oppervlakte geeft een inkrimping te zien De inkrimping in deze sector be draagt, vergeleken met het vorig jaar, ca 15 pet. (Mei 1947: 36 315 ha. Mei 1946: 42 992 ha). Vergeleken met Mei 1939 bedraagt de inkrimping zelfs ca. 40 pet. (Mei 1939: 60198 ha). De aardappel- en suikerbietenteelt on dergingen daarentegen een belangrijke uitbreiding. De totale oppervlakte, be- t-eld met knol- en wortelgewassen, steeg van 305.325 ha in Mei 1946 tot 323.207 'ha in Mei 1947 Men zal zich 't onlang; de moeilijke kunst vi zij te vertellen, of ee was. En zeer geheim2 ding voor deze kundi een bijzondere aanlej kennis niet aan derde Het sexen is in de pr; betekenis. De hanen etei vaak meer dan de henn eexen een grote voedse tekent. Bovendien groeie der haantjes veel vlugj gelijkmatiger. De kipp gesexte kuikens kopen, 1 spraak op maken, dat procent hennetjes ontv; hele opfok van onze eie dus veel economischer. Het sprookje van het s de, dat de Japanners het deze kunst hadden is n Er waren reeds enkel ens land, die deze kuns' dèn. Men had ervaren, geen kwestie is, b.v. van de vingertoppen, maar kundige handgreep en zicht. De vereniging van I Nederland komt de eer cursus te hebben gesticht Men vond een bekwa Zuid-Amerika, n.l. de hee op haar uitnodiging naar kwam. Veertien cursisten were ste cursus geplaatst. De midden Februari naar I pluimveecentrum van on; stek. Reeds bij de eerste dat enkele cursisten gee den voor deze opleiding mede voor elke cursist e den guldens waren gen- deze door andere vervat: Saiki, die zich een uitm toonde, bracht de cursiste zich dames zewel als het spoedig zover dat zij tr XXXII. Allereerst het kleine pri onze vorige rubriek: De kaartverdeling was: Noord: Seh. 5—3; H Kl. 5—3. Oost: Sch. 6; H. v-b-6- boer. Zuid: Sch. a-h-2; H. 10 Kl. West: Sch. b-9-8; H. 8; B Ruiten is troef. Zuid is moet met Noord samen r maken. Hoe moet hij spe Het spel gaat als volf Zuid schoppen heer, sch sch. 6. 2e slag: Zuid har 8, troef ruiten 2, harten Noord klaver 3, klaver heer, klaver 4. 4e slag: troef 6, troef boer, troel Noord troef 3, troef 9. ha 7. 6e slag: Oost harten v 10, West is nu in dwan kan sch. 9 niet weg I Noord dan troeft en m- naar de twee vrije schopp gaat. Hij kan ook klaver doen omdat Noord troef speelt er met schoppen aas gaat. Men ga dit ever Geen robbers meer! Zowel in Amerikaanse gelse bridgekringen wor teel veel geschreven en over het niet meer spele: bers, zoals men weet hel dat nog zoveel in de hui; wordt gespeeld. In i streken van Noord-Hollan dit allang niet meer. Men bij het gewone z.g. huisel wedstrijdvorm d.w.z. elk s zich zelf met manche belc één spel een manche of geboden met niet kwetsba; baar, zoals men dat bij de gcwtr,d is, waar voor elk sp baarheid op de boards is Het spelen van' ellenlanf het steeds weer afkopen nen van de robber enz daardoor en men krijgt 'n tme in het wedstrijdspel, vorm, die nog steeds zo b pulair is. Wij komen hier terug. Volgende maal een ter bestudering. IS 27) „Ziet dit er uit, alsof ik j vroeg ik op eens en hield hi Kerende diamanten voor. „F nijn engagementsring, Cis?" Cicely Harradine's lieve oe?ntJl rrd d00dsbleek, en ogen keken droevig. Ze zei even Lk "iets dan: Tc Toen °fel00s aIs juffrouv stem- tvt Ze met zacbt veru man en et>n Ik zei dat Van. geld 1 r-iss«n a g nooit een - SSÖn gezlea had, die daar

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2