MONICA De kaasmarkt is geen openluchtspel ndeling De Alkmaarse Raadsvergadering DE PAMPLS-PIRAAT door J. D. VAN EXTE& Wehrmacht-aannemer staat terecht Examens der R. H. B. S. te Alkmaar FEUILLETON Verloofd. iwezen. n men - daar- en wel De heer een be- ilde hem ruilen Houten- de zaait di terug, zijn huia een ver* lminalaan Leeft haar wil geen doen. Da met Soc. gegaan waar hij rd tot ad- geide, dat antwoord jn gereha* is. Heeft pand WH* en? dat de toe- later niet is aarmede ge- Sportpark kwam Itet wijziging tfan rtpark aan de zei, dat bet Sportpark* etreft. Gespro' tegenwoor* van sala e betrok is er op, dat ui advies ia, onder dank* te verlenen?, en had men dat de hee* ver de jeugd* gen. Men zon een half jaar verklaarde de immissie: De er- dat de leden de* voor hen eigen éénhoofdige lei* en nemen. Spr. commissie tie is eervol Ta een half jaar over de jeugd* daarna aangeno- ze overdag heeft !r gratis zwem- aar gesteld moa van verdrinking dan voorkomen. 31- het speeltuin- iseerd behoort te contractanten wie is beloofd moeten nografle is gevaar- spoedig de grenzen muziektuin krijgt atie door het ver- naar de Kenne- technisch zekeï BORDEN (Prot. college het wel met Jffen. De burgemees- de wethouderskeuze =n het heat hebben der raadsleden is in Het beloofde voort- li uit. Vacatures vullen als dit uit II- ïiet noodzakelijk is. .tie is te kostbaar. Ze ratis te werken. Ver* ng van een stedelijke passeerde 30 pet. der had de dancing van voor de Jeugdzorg Een volkscrediet- de Nutsspaarbank er van Burken ver zijn houding van ver- ngen hebben last van verordening daartegen ■acht worden. Er moe- andswoningen gebouwd aaraan niet verdiend ingsbevoegdheid van de .root maar het moet 'dan weer voor dewo- nsste maakt de ver- rceel vaak practisch on- geschiedt incidenteel, .es één lijn trekken. Do weer boven de particu- de huis-eigenaar niet de heer De Haas was et publiek dat bij hem sepleitte een betere ont- Landstraat en Steyn- ente heeft kunstwerken zonder toestemming ustriesprelding door de inze mooio stad °nts'°a ons land industnën dia willen vestigen? Hier 10 en men legt er f 5 bij. ding der gem. kan men n is het niet voordelt- le maagdelijke grond te de reiniging moet een khouding hebben. Hel dient beter te geschie do toezegging van wet- bij het slachthulsbedrijf ss (com.) becritlseerde de woonruimte. Men moet aal vorderen. Hoeveel kan erd worden? De a-sociale gehuisvest worden en des- 'e gemeente verbetering roste van huiseigenaren h meer met de zuivering zig houden. De particulie osten moeten voor «f hulseigenaren worden ge stadsverkeer dient verbe- m B en W. moeten zich de NACO verstaan iter zeide, dat de naco erlaal heeft (Vervolg van pag. 2) De heer HOYTINK (A.R.) waardeerde uit de bezettingsjaren de onderlinge sa menwerking. Daarna volgde een bittere teleurstelling, door allerlei omstandig heden. Spreker betreurde het intreden van zo vele communisten in bestuurs functies. Hun politiek is gelijk gericht aan de Duitse. De grondslag is door en door on-christelijk en een recht geaard Nederlander kan zich daar niet mee ver enigen. In de Alkm. fractie is rumor in casa. Oude revolutionnairen werden ccmmunist maar zijn nog niet bereid zich aan de bevelen van Moskou te on derwerpen De Partij van de Arbeid is een lappedeken uit allerlei partijen. Zij zegt de enige partij voor het gehele Ne derlandse volk te zijn. De antithese is niet gebroken maar eerder verscherpt, oók al heeft men enige Prot. christelij- ken opgenomen. Volgen wij dat voor beeld niet dan tellen we bij hen niet meer mee. Spreker is alleen verantwoor ding schuldig aan de Christus, die sociale zorg heeft geboden al gaat deze langs andere wegen. De P. v. d. Arbeid sprak voor het sa mengaan wel met de communisten maar niet met de Prot. Christelijken, die nu nodeloos in de oppositie zijn gedr'ongen De heer Kirpensteijn is socialist gewor den in geloofsgehoorzaamheid en dat is een contradictio in terminis. Wie de begroting ziet moet een indruk krijgen, dat de zaken hier goed func- tionneren. Bijna een derde van de zit tingstij d is evenwel verstreken zondei dat van veel initiatief sprake is ge weest. Hebben de wethouders wel tijd voor hun bestuurstaak? Hun salarissen zijn te laag. Spreker hekelde het urgen tie program der verbonden partijen. Ds begroting draagt het stempel van een tweetal ambtenaren, wien een woord van hulde toekomt, evenals B. en W. voor hun financieël beleid in deze moei lijke tijd en de fin verhouding tussen Rijk en gemeenten nog onvoldoende is geregeld en men zo vele inkomsten moet missen. Het Rijk profiteert daar alleen vart en laat de gemeenten voor alles en nog wat betalen. De voorschotten moe ten zo snel mogelijk worden terugbe taald en de gemeentelijke autonomie dient zo spoedig mogelijk te worden hersteld. De noodregeling der commissle- Oudt blijft een lapmiddel. Spreker zou de vermakelijkheidsbelasting van 20 pet. op 30 pet. willen brengen wat f 75.000 zou opbrengen. Het weeshuis heeft nog maar 4» kinderen en kost veel te veel. Twee meisjes zijn in betrekking en de over blijvende kinderen kosten meer dan 1 2300. De exploitatie van het ziekenhuis is niet zo slecht, maar er dient een andere financiële regeling te worden gemaakt Alle samenwerkende gemeenten moeten samen het ziekenhuis exploiteren, Hoe staat het met de onderwijsvernieuwing en met de organisatie van het L. O.? Er is niets aan gedaan De opleidingsschool neemt te veel leerlingen van andere scholen weg. We moeten scholen met een gelijk leerplan hebben, óf scholen waarbij men in de hoogste klassen een splitsing van meer begaafden maakt, die dan naar de opleidingsschool kunnen. Ruysdaelschool in Alkmaar zien te hou den. Houdt de oude scholen in zo goed mogelijke staat nu er niet gebouwd kan wórden en houdt meer contact met de ouders. Laat de ouders iets voor do school bibliotheken doen en betrek ook in het handwerkonderwijs. Het schoolverzuim wordt angstwekkend hoog spreker behandelde de culturele politiek Het voorbeeld der Zaanse gemeenschap bevredigt ons niet. Laat men maar een commissie instellen. Ned. Volksherstel kon er niet uitkomen Men wacht daar nu op het initiatief van B en W. Het zal veel geld kosten evenals de Jeugd- ,zorg. Men wilde iets doen voor de ver wilderde en verwaarloosde jeugd, ook bij Ned. Volksherstel, maar het kostte f 50,000. De directeur van Gem Werken heeft zijn handen aan eigen taak te vol. Maar het zou goed zijn hun de gehele reiniging te geven. Het marktwezen kwijnt Men moet' Alkmaar behouden als centrum van landbouw en industrie. VVV, de midden stand en het cpllege moeten trachten de vreemdelingen langer in de stad te hou den. Laat men daarvoor een raadscom missie instellen ook voor de mogelijk heid een onder-directeur van het slacht huis te krijgen om de heer Voorthuyzen meer vrij te maken. Inventarisatie van woningen is nodig. De woningcommissie dreigt te veel en gaat buiten haar be voegdheid Het georg. overleg moet spoe dig bij elkaar komen. Spreker behan delde het geval-Zeeman, die bijna na 40 dienstjaren adj. commies is en dat van een klerk die het na 25 jaar nog Is De heer Zeeman moet com, le klas worden en de heer De Boer adj. com Arbeidscontractanten moeten zo spoedig mogelijk ontslagen worden of een vaste aanstelling krijgen. De oppositie zal loy aal zijn als men een objectieve politiek voert. Spreker bidt Gods kracht toe aan «e burgemeester cn het college. De heer VENNEKER hoopte op een spoedige terugkeer van de burgemeester De verkiezingen zijn in goede sfeer ver lopen. De uitslag wettigt de bezetting der wethouderszetels. Wie zou er uit dé zgn 30 pc gepasseerden te voorschijn zijn gekomen? Misschien een communist en dat zou toch niet de rechte keuze zijn geweest. Spreker verdedigde de wij ze van overleg bij de verkiezing van het college. Thans kan ook de oppositie een goede taak vervullen. Spreker ging verder het gemeenschappelijk urgentie-program na. Valt het verdwijnen van het radiobedrijf niet onder het rechtsherstel? Onze vlot tende schuld is vier ton groter geworden wat nog niet zo onrustbarend is, en ds ondernemingsbelasting komt nu geheel ten bate der gemeente Het Grondbdrijf heeft ook nog een belangrijke reserve. Men heeft bovendien veel afgelost, Spre ker hoopte dat ook Alkmaar bij do nieuwe fin. verhouding niet meer nood lij dénd zal zijn. Bij de woningbouw had men moeten weten over welko bouw grond men kon beschikken Er moeten ook andere dan arbeidswoningen worden gebouwd. Samewoning geeft misère maar men moet het. sociaal gevoel op wekken. Iè het niet. mogelijk bij vrij willig samenwonen op kosten van Bijk en gem. een dubbele keuken te bouwen? fte muziektuin mag geen dancing zijn, maar moet meer het cultureel belang dienen. Bestaande scholen moeten op gelapt worden. De katholieke school voor Buitngewoon L O is te klein. Er moet desnoods ruimte gezocht worden in de Keetkolkschool Het nadelig saldo van het ziekenhuis moet dalen De Jtugd moet ruimte voor ravotten heb ben Het marktwezen kwijnt en dat moet voorkomen worden. Hier zal meer in dustrie moeten komen, Er moet wat dat betreft meer van het college uit gaan Sprker deelde, wat het slachthuis personeel bereft de mening van de heer Hoytink. Laat men dienaangaande een voorstel aannemen. Spreker bracht B en W hul de voor hun beleid, speciaal de loco burgemeester en ook de ambtenaren. De heer SIETSMA verdedigde de even redigheid bij de wethoudersverkiezing Sléchts 12 pet, der raadsleden is bij het overleg gepasseerd Men meende dat de commissies van bijstand in dezelfde ver houding móeten bestaan. De Partij van de Arbeid verdient niet de kleinering van de heer Hoytink, De doorbraak bij de partij is zeer zeker geslaagd. Bij „on derwijs" is een hopeloze achterstand Men moet overwegen daarvoor tijdelijk een vijfde wethouder aan te stellen. Laat men bij hét weren van pornografi sche lectuur de juiste normen stellen Voor die lectuur is een verordening niet r.odig ,want dit is reeds strafbaar. Voor de Alkm. Gemeenschap is reeds overleg gepleegd, maar meer samenwerking is wenselijk De betere ontwatering van stadskwartieren moet de aandacht heb ben van de nieuwe directeur van Gem Werken. Het weeshuis is te duur in ex ploitatie. Wellicht kan men deze kleipe groep van kinderen in gezinsverpleging geven. Laat men de ziekenhuis-kwestie aanhouden tot de réserves zijn opge beurd en de prijsregeling in werking kan treden. De heer KIRPENSEïjn drong aan op alle maatregelen die onze fin zelfstan digheid kunnen bevorderen. De plaat selijke herziening zal op de helling moe ten komen al mag bv. subsidie aan de jeugdorganisaties niet achterwege blij ven. Copyright R.D.P. De wethouderssalarissen zijn hier te laag gelet op het werk en de verantwoor delijkheid. Bij de confesisonele partijen v/as men toch wel bang voor de door braak. De heer Hoytink zegt: de anti these is verscherpt, maar de confessione le partijen zijn ook niet vooruitstrevend meer. Spreker heeft zich niet vergist uit ideële motieven. Hij heeft de keuze na lange innerlijke strijd gedaan De po litiek der confesionele partijen voldoet spreker niet. Spreker hoopte dat God ons getrouw zou maken in het vervul len van onze 'oeping. De raad werd daarna geschorst tot hedenmiddag half twee. „Hij is niet van het verachtelijke type" zegt Mr. Scholten Hoe wisselend Vrouwe Fortuna zich dikwijls gedraagt tegenover He den, die van de oorlogsomstandigheden gebruik trachten te maken om zich zoveel mogeiyk geldelijk voordeel te bezorgen, bleek overduidelijk bij de behandeling van de aanklacht tegen de Wehrmaehtaannemer IJs brand K. te Heiloo, die terwijl bij in 1940 niets bezat, zich in 1944 kon „verheugen" in het bezit van een vermogen van 228.000.welk ver heugen niet lang duurde, want thans is dit vermogen weer ingekrompen tot negatief 85.000. IJsbrand K. werd, behalve van het aanbesteed. Hij voegde er aan toe dat uitvoeren van werken voor de Wehr- macht, beschuldigd van het lidmaat schap van N.S.B. en Germaanse S.S.; bovendien werd hem nog verraad bij de overval op het gemeentehuis te Heiioo ten laste gelegd. „Waarom werd u lid van de N.S.B.?" informeerde de president van het tri bunaal, Mr. Windhausen. „Ik dacht in het belang van het Ne derlandse volk te handelen" luidde het antwoord, waarop de president infor meerde of hij dan met het bouwen van bunkers en hangars ook had gedacht in het belang van het Nederlandse volk te handelen. „Dat is wel meer het be lang van uw portemonnaie geweest, denk ik" zei Mr. Windhausen. Beschuldigde betoogt dat hij niet an ders had kunnen handelen, omdat hij toch verdienen moest en de laatste ja ren voor de oorlog al bijna niets werd hij nooit getracht heeft er zoveel mo gelijk uit te slaan, maar altijd op eer lijke manier is te werk gegaan. Verder voegde hij er aan toe dat hij nooit steekpenningen had aangenomen en geen braspartijen met Duitsers had ge had, zoals velen van zijn soortgenoten. Mr. Windhausen meende dat een ze kere verontschuldiging voor zijn han delwijze nog lag in het feit dat hij BIOSCOPEN Theater Harmonie: „Les enfants du paradis", 7.30 uur (18 jaar). Ver hoogde prijzen. Zondag 2.15 en 7.30 uur. Victoria Theater: „De witte klippen van Dover" (14 jaar), 8 uur, Zaterdag 7 en 9.30 uur. Cinema Americain, 8 uur: „De Klok kenluider van de Notre Dame" (toe gang boven 14 jaar). Zaterdag, 7 en 9.30 uur. Alkm. Biosc. Theater, 8 uur: „Spionne in de schaduw", (toegang 14 jaar). bij M. geweest, doch dit was in ver band met het feit dat Ulm mij gewaar schuwd had, geen anti-Duitse praat jes meer te verkopen". „EEN STILLE, HARDE WERKER" De verdediging voor K. werd gevoerd door Mr. Scholten. Deze ging allereerst in op de motieven die K. tot zijn on vaderlandse daden hadden gebracht. K. had reeds jaren onder Duitse invloed gestaan, ten eerste omdat hij gehuwd is geweest met een Duitse vrouw en bovendien was hij, verbitterd als hij was door de slechte economische toe stand waarin hij verkeerde, lid van de N.S.B. geworden. Deze man is echter niet van het verachtelijke type, zei Mr. Scholten. „Hij voercïe zijn boekhouding op strikt eerlijke wijze en steekpen ningen en braspartijen met Duitsers, daarvoor voelde hij niets?" ,Hij is eéh stille, harde werker, die N.S.B.-er was. „Daardoor stond u na- geheel op eigen kracht zich omhoog- tuurlijk anders tegenover het uitvoe ren van deze werken dan wij". VERRAAD? Betreffende het punt van beschuldi ging „verraad", n.l. het door K. door geven van een plaatsvindende overval op het stadhuis aan de Duitser Mayer, Stutzpunktleiter van de N.S.D.A.P., ont kende K. de beschuldiging geheel. „Wèl ben ik de dag voor de overval gewerkt had". Verder voerde Mr. Scholten aan, dat ons land grote behoefte heeft aan goe de leiders in de bouwvakken. „Nog ernstiger dan de materialenschaarste is het gebrek aan vakkundige mensen voor de wederopbouw". En mede naar aanleiding hiervan ver zocht Mr. Scholten om K. zo spoedig mogelijk zijn vrijheid te hergeven. Op 24 Juli a.s. volgt de uitspraak. Bevorderd van klasse 1 naar klasse 2: G. H. Bakker, A. C. Bijpost, P. F. Blondel, A. te Boekhorst, P. Boonacker, Ja. Pa. Botterman, H. Groenland, Ja. Ga. Haster, Ma. Jonkers, P. J. C. Kui per, W. L. Lek, J. J. van Merwijk, H. Oortwijn, J. Oudes, A. Rens, J. Schin kel, C. Slot, A. Westrup, W. van Wil- sem, Th. C. IJpelaan, Ga. Ca. Adolf, K. v. d. Berg, T. P. de Boer, Ta. Bohlan- der, C. Bras, P. C. Debets, We. van Dok, Ga. Ca. Ewald, F. J. Frederikse, J. de Groot, H. Heida, H. J. Keesen, R. J. v. d. Meulen, Fa. Me. Nestra, K. Peijs, Eij. Reurts, J. Ridder D. G. Schmidt, W. Glas, W. Goudsblom, B. van Gulik, M. Langereis, P. Minnesma, Aa. de Mol, D. Paarlberg, H. A. v. d. Poll, C. Soeteman, J. L. W. Sostman, Ca. H. Stapper, IJ. van Steeg, R. J, Vernes, S. C. Voogt, K. W. Wijker, L. Bartels, P. C. M. Blom, L. J. Cappel, Ha. Ca. de Leeuw, Ea. Melchior, Ha. UVIOLAN zonnebrand crème een wetenschappelijkopgebouwd product. snel bruin, vetvrij, af wash aar, veilig door lichtfilurs, koel op de huia <sb ZONNEBRAND CRÈME f 1.15 per tube N.V. Koninklijke Pharmaceutische Fabrieken v/h BROCADES-STHEEMAN PHARMACIA Het is geen kunst jongens en meisjes in oud-Hollandse costumes te steken eh de meisjes een wit kanten mutsje over het hoofd te plooien, maar iedereen ziet dadelijk dat het niet „echt" is. Ze zijn figuranten geworden in het een of an dere openluchtspel en de touristen, die daar naar komen kijken zijn nog geen half uur vertrokken of het boerinnetje is weer een typiste geworden, de décors zijn opgeruimd en de heren die de show in elkaar hebben gezet wrijven zich te- Dat onze kaasmarkt een van de groot ste attracties van ons land is heeft ze hoo-dzakelijk te danken aan het feit, dat alles hier onvervalst is. ding van hun ouders of in schoolver band en een reusachtige platte boeren wagen bracht zelfs een lading kinderen van het platteland, die met bengelende beentjes dicht opeen naast elkaar za ten. Van het bezoek van gezelschappen of verenigingen was niets bekend. Enkele grote touringcars brachten een hon derdtal bezoekers, die blijkbaar alleen een binnenlandse trip maakten. Het marktbeeld werd steeds levendi- vreden de handen en verkondigen, dat gang van de historische kaasdragers- twee honderd gulden voor een heel jaar ger door de kooplieden met prentkaar- alles toch maar weer vlotjes van stapel hamer en zitten er op houten banken is geen inkomen om er zwarte kaas van ten en miniatuur kaasdragershoedjes is gelopen. daar de „meester" te kijken, die vol- te kunnen kopen. die blijkbaar goede zaken maken. Er Men mag een Amerikaan, wat Hol- komen belangeloos les in het gildewe- De „vader" komt bij zijn wekelijkse was vanmorgen zelfs een koopman met landse zeden en gewoonten betreft, zen geeft en alleen zijn discipelen bij 't voordrachten in de regel goed op stoot balonnen op de narkt. voor een volslagen leek verslijten, toch vertrek even op het offerblok wijst, als hij zijn hoorders over de bieravon- Een groep Engelse fruitkwekers die voelt hij dadelijk het verschil tussen waarin zij een penningske voor de we- den gaat vertellen, de avonden waarop de markt zou bezoeken, was op het schijn en wezen. duwe kunnen storten. Hullebroeck's „De Gilde viert" kan ogenblik dat wij dit schrijven nog niet Daarom ziet hij ook, dat onze kaas- Niet alleen voor zijn weduwe natuur- worden gezongen. gearriveerd, dragers geen verklede huurlingen zijn, lijk, maar in het algemeen voor de we- Dat is geen wonder want wie eenmaal j}e belangstelling was ditmaal zo die, onder artistieke leiding van de duwen van de overleden kaasdragers en het voorrecht had tussen de gildebroe- gr00t, dat de politie de bezoekers rond „kaasvader" een „openluchtspel" opvoe- het is alleen maar te betreuren, dat de ders mee te mogen zingen al waren de m'arktplaats moest opstellen, opdat ren maar dat dit alles een onverbreek- giften niet wat groter zijn want als het het dan in de regel heel andere liedjes 2jj de handelaars en de kaasdragers baar geheel vormt en volkomen past in met de veemkleuren en het stadswapen doet niet alleen een dorstige keel op, n;et te veel in de weg zouden lopen, de voorschriften van het gilde van 1622. getooide blok aan het eind van het sei- maar ook een ervaring, die hij zijn he- oe aanvoer was ditmaal 30.000 kg, welke iedere week nog met grote nauw- zoen wordt opengemaakt komt er in le leven niet zal vergeten. bestaande uit 11 stapels kleine fabrieks keurigheid in acht worden genomen. de regel net een karig pensioentje We zullen daarover binnenkort wel kaas en 4 stapels kleine boerenkaas. Dat oude gilde maakt onze kaasmarkt voor één weduwe uit te voorschijn. eens wat meer vertellen De prijs was: kleine fabriekskaas zo interessant en om daarvan wat meer Niet dat de kaasdragers een zo ge- Het was aan het marktbeeld goed te te weten verdringen de touristen zich vaarlijk beroep uitoefenen, dat er hier zien, dat de vacanties zijn aangebroken, f 67.50, kleine boerenkaas 66. per elke Vrijdagmorgen voor de nauwe in- 'n surplus aan weduwen zou zijn, maar Talloos waren de kinderen onder lei- 50 kg. is NAAR HET ENGELS VAN BERTA RUCK DOORi J. JORISSEN 30) ,Tots, vis nu niet langer naar com plimentjes. Je weet best, hoe zij je zul len bewonderen. Wel, zoals meneer Vandelik bedoel, het kan niet an ders. Kijk niet zo terneergedrukt, schat! Natuurlijk is het altijd een heel ding om zijn familie voor het eerst te ont moeten, maar jij moest er, dunkt mij toch niet zo tegen opzien". Dat is ook zo maar Cicely weet niet waarom. Hoe het zij haar vertroos tende woorden klonken mij nog in de oren, toen de trein mij laat op de mid dag van Victoria station naar Seven- oaks bracht, om daar mijn gevreesde bezoek aan mijn (officiële) aanstaande schoonmoeder te brengen. Voor de eer ste maal sedert de dagen, lat het iets cel gewoons voor mij was reisde ik eerste klasse. Het zou niet staan, als ik in Se- venoaks uitstapte, waar de een of an dere bediende in livrei mij waarschijn lijk komt afhalen en ik dan helemaal gekreukeld en bestoven en warm uit een coupé te voorschijn kwam, waar de andere passagiers beladen met manden en kleine kinderen waren. Ik gebruik het geld van meneer Wa ters, om als zijn meisje fatsoenlijk voor de dag te komen, zodat hij zich niet voor mij behoeft te schamen. Ik reisde dus eerste klas. Ik had een van mijn nieuwe mantelpakken aange daan, tabakkleurig-bruin, met een snoes van een hoed, die er precies bij kleur de. Cicely had die gekozen uit een gro te doos vol, die Madame Chérisette mij op zicht gezonden had. Al had Cicely de hoed niet zo bewon derd, dan had ik zelf toch wel geweten, dat deze mij bijzónder flatteerde. Om dat ik niet gróót van stuk ben, vónd ik Ook vrij gemakkelijk alles, wat ik voor mijn uitzet nodig had. Daar het waarschijnlijk het enige uitzet is, dat ik ooit zal nodig hebben (ik ben benieuwd, wat Sydney Van- deleur wel van mijn briefje gedacht moet hebben) ben ik niet al te angstig geweest bij mijn keuze, en ik hoop er recht van te genieten; van mijn autojas met bont gevoerd af tot mijn nieuwe zakdoeken toe. Het is eeuwen geleden, sedert ik eens geheel naar mijn smaak mijn kleren bij elkaar kon kiezen; het is al zo lang, se dert ik niet „gekleed maar alleen „be dekt" was. Ja, echt „bedekt" met iets van marineblauw, waar ik eens voorde lig tegen aan was gelopen en wat an ders in bruin, waar ik op een andere keer eens niet langer buiten kon en iets in zwart, omdat ik toevallig niets anders kon vinden, dat mij financieel paste. Nu zal ik echter weer eens alles aan hebben, dat bij elkaar kleurt. Iets, waar ik mijn oog op had laten vallen op weg naar kantoor, een linnen japon, de kleur van rode klaver en met wat dikke crème kant gegarneerd, heb ik ook niet kunnen weerstaan en ik denk, dat als de vrouwelijke editie van Still Waters mij er in ziet, zij wel enigs zins onder de indruk er van zal komen Wat Sydney Vandeleur betref, ik weet, wat hij gezegd zou hebben". Ik heb er over nagedacht of ik dat akelige, korte briefje aan Sydney wel had behoeven te schrijven. Ik was natuurlijk woedend op hem, ten eerste, omdat hij te laat kwam en ten tweede omdat hij mij gevraagd had. toen ik niet meer bij machte was hem te accepteren maar dat wist hij niet. Hij bracht mij echter in een moeilijk parket. Hao ik een eind aan mijn engagement kunne 1 maken? (Mijn gedachten vlo gen pijlsnel door mijn hoofd). Hac ik dien zelfde avond aan meneer Waters kunnen schrijven en het ver breken en hem het geld terug sturen? Onmogelijk. Honderd pond van dat sa laris waren reeds dadelijk verzonden en de andere vier honderd had ik ook al aangesproken. Die zou ik zelfs niet meer kunnen aanvullen. Had ik Sydney kunnen antwoorden; „Ik kan je nu niet ontvangen. Ik kan ook niet zeggen waarom niet; maar wacht een jaar en herhaal dan je vraag? Hij heeft toch al zo lang ge wacht. Maar neen, dat zou toch niet gegaan zijn. Ik zou mijn belofte gebroken heb ben; mijn overeenkomst met die af schuwelijke man, die mij echter op mijn woord vertrouwd heeft en in alle geval heeft Sydney het zichzelf te wijten, dat ik mijn uitzet niet gekozen heb met de gedachte aan hem. Nu, in het pak, dat ik op het ogen blik aan heb, is, hoop ik, niets dat de critiek zelfs van het grootste huis niet zou kunnen doorstaan, ik bedoel van de mogelijke knecht, die mij af komt ha len. Ik geloof, dat de dienstmeisjes nog gemakkelijker in hun oordeel zijn te genover ons. Maar het was geen huisknecht, noch een verwaande chauffeur, die mij aan het station te Sevenoaks opwachtte. De grote breedgeschouderde man, die op mij afkwam, gekleed in een lange, ruime, grijze autojas, zag er geheel an ders uit, dan de smal gebouwde, don kere jonge man, die het grootste ge deelte van de reis in mijn gedachten was geweest, en was ook zo verschil lend van die andere verschijning, die ik al te goed ken, zoals hij elke dag in de puntjes gekleed op het kantoor verschijnt, dat ik hem eerst niet her kende, .(Wordt vervolgd.) Nieuwveen, Sa. Rus, Ja. Schelhaas, Me. Schmalz, A. A. de Vries, E. A. Zwaans- wijk, E. de Tourton Bruijns, G. J. Ver heul, P. C. Schol, Aa. He Ca. Andreé, H. Beckeringh, JV. Bijlaard, A. Blank voort, F. P. de Boer, J. C. Borrias, Me. Ja. Ma. van Bragt, C. N. Bruin. Ae. van Diest, M. J. Elshove, D. R. Gonlag, P. J. de Haan, A, Ma. Hommes, Ba. He. Kaptijn, A. Kemmink, Je. Me. Klop, H. Platt (voorw. tot kl. 3). Bevorderd van klasse 2 naar klasse H. Brak, J. P. M. de Geus, Ch. A. Gorter, Ha. Ca. Kuipers, D. Reinders, H. J. Schuit, J. J. Teitsma, H. Wilbrink, S. B. Wit, P. Zwaan, W. van Dok, H. C. Bedijn, H. P. C. Dijkshoorn, J. de Graaf, Ca. Ca. Groenewoud, Ja. Ma. Kaal, Me. Koopmans, J. A. Mars, A. Meiboom, J. Pastoor, J. W. A. Weber, P. Willig, L. J. Wols, R. ÏJamse, W. C. Zijlstra, J. Zwetsman, Ae. de Blank, Ea. Ma, van Bragt, F. E. P. Cohen, Nij. Ca. Knaap, O. Lunshof, Ha. Wa. Mar- witz, J. W. L. H. Meertens, F. C. Mijl- hoff, P. R. v. d. Oordt, Ae. Ca. Ga. van Roekei, P. Schoehuijs, G. K. Sloof, Ca. Ea. Spandaw, W. F. Stoel, Ca. v. d. Stok, Ea. Eh. Temme, Ja. Ma. v. d. Valk, W. J. Verstegen, Ea. Waalewijn, K. Wagenaar, D. Wielinga, Ae. Pe. Schol (v.w.), J. F. Bakker, A. Boers, J. de Bruijn, L. Fahner, H. C. Gillhaus, Ca. Ja. Aa. Hichle, Ca. Ge Hopman, Ae. Ga. Keesman, Ma. Lij. Koorn, A. Kroonenburg, B. Loos, Ne. van Maar- leveld, Ma. Ja. Maats, Ge. Meijer, A. H. Olie, Ba. Posthuma, L. A. J. van Rijswijk, Me. Tha. Swager, J. C. Ver hoef, Pa. Ma. Verstegen, P. D. Vinger ling, Ge. Smit. Id. Möller (voorw.) Bevorderd van klasse 8 naar klasse 4: K. A. Bakker, Ma. Bastmeijer, P. Boodt, R. van Breest Smallenburg, Tj. van Breest Smallenburg, Je. Ha. Brom- backer, W. Daalder, P. Dekker, P. van Diest, C. Dullemond, F. Elout, Eh. van Gorcum, Te. Haringhuizen, C. Hoeben, Th. Konijn, C. Langedijk, J. Ouwel tjes, N. J. H. Peereboom. J. B. Roo- zendaal, J. Snijders, Ro. Ea. de Vries, H. J. Waal, W. Wols, ld. de Tourton Bruijns, N. J. Akkerman, J. Bakker, K. Edzes, Te. Engel, H. W. Hartgrink, Da. Aa. Jager, P. H. de Jong, W. K. de Jonge, A. P. Kist, J. H. Lageman, P. Mars, La. Nij Oudes, W. van Peursen, J. M. van 't Sant, B. v. d. Veen, P. Vries, H. Wigard, Ga. Je. van Zadel hof!, A. J. P. van Heck, B. van Am- mers, D. R. Bennen, S. Bison, W. de Boer, J. H. Christiaanse, Te. Debets, G. J. Dijkstra, W. de Haan, J. A. Haas broek, F. J. den Hollander, J. Klaasse Bos, P. C. Kloosterboer, A. Luinge, Ja. Meijer, Ae. Minnesma, F. M. Moll, P. Nes, L. de Pee, G. Prins, Ne. Pe. Roo- zendaal, Eh. de Veer, Ta. Wiedijk, Je. Winkel, P. W. Voorkamp, R. Donia, Ge. Edel, A. Hoekmeijer. G. Kalverdijk, W, Klop, Ph. Knop, Ga, Mij. Kommer, Ja. Eg. Kooij, P. C. Koster, Te. Koster, M. Kuperus, A. J. H. Ohlen, Ee. Me. Schaafsma, Ge. Ja. Schumer, A. M. Swenne, A. Veldman, Th. de Vries, G. J. Zaadnoordijk, M. H. Zwaanswijk. Bevorderd van kl. A4 naar kl. A5: Wy. van Aggelen. Ce. Bastmeijer, A. J. Bregman, Ae. Ea. Dikboom, Aa. v. d. Elskamp, Aa. Ja. van Gorcum, Ea. Ha. Losekoot, J. Meurs, Sa. Te. Nou- wen, Ea. Eh. Out, Je. Aa. Paling, J. Pool, G. v. d. Sluys, A. C. Weiland, J. F. Winder, Ja. Eh. Wols, A. de Tour ton Bruyns en Je. Ee. Butter. Bevorderd van kl. B4 naar kl. B5: G. Bakker, Hy. Boonacker, M. F. Bootsma, L. van Donkelaar, Eh. Haas broek, G. Hommes, J. Hoogenhout, J. H. Kiers, A. P. Kuperus, G. de Leeuw, C. J. Maats, A. v. d. Meij, J. J. Mobron, J. Moraal, P. J. Schroevers, Ma. Schroo- der, M. F. Smid, Ca. Ha. Zwaan, Ae. Möller, Ma. v. d. Baan, P. H. Beek man, T. R P. Bijlsma, J. van Bragt, P. J. Brombacker, L. Hortensius, J. H. Keizer, H. K. Kreulen, K. v. d. Molen, P. E. Rijtema, J, L. Roggeveen, H. Roosendaal, B. v. d. Sluis, R. J. Swa- nenburg de Veije, J. S. Tevel, M. de Vries, J. C. Wilms en C. L. Zwaan. Na mondeling examen toegelaten tot klasse 1: J. W. Blokpoel, A. A. de Boer, Ne. Boil, H. v. Diggelen. Hij. Fetter, K. J. Groot, Te. Me. Gutker, D. J. Hommes, La. Jonker, A. B. Mann, J. F. Schu mer, Te. Me. Slabbekoorn, Aa Ja Spierenburg, J. Visser, La. Ae. Visser, J. Voorthuijsen, G. Regnery. Toegelaten tot klasse 2: A. H. Hoog land; tot klasse 4: Me. Ae. Roep. FIETSENDIEVEN VAN 7 EN 11 JAAR. Tegen de twee Alkmaarse broertjes W. oud 7 en 11 jaar is door de kinder politie proces verbaal opgemaakt ter zake van een gepleegde diefstal van een rijwiel,

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 3