Stad en Omgeving. Postduiven en T.B.C.-bestrijding KRUYER voerde propaganda Nash 600 Cilli Wane; in haar „Cilli-Symphonie a> N AUTA's Brood n heeft voorrang! Spoorstr. 8 Telef. 2315 Alkmaarse tippelaars weer thuis Alkmaarders op de Vierdaagse Tuinconcert De postharmonie rouwt AGENDA De Lighallen van hei Centraal Ziekenhuis voor „Transportcolonne" Grote reis van een kleine fles Geslaagd f De Pampus-piraat Heiloo. Kermis te Heiloo Bergen- Tien jaar voor ex-burgemeester Fijn Oterleek. Tocht oud?n van dagen R.K.A.F.C. S.E.W. J. C. POUWELS Predikbeurten voor Zondag HARMONIE-THEATER Keep 'em flying Judy wordt filmster De bioscopen Boemelstudenten Ingezonden De Kaasmarkt Een bijzondere dansavond vol fantasie 7? Alkmaar heeft gisteravond kennis kunnen maken met de reeds zo beken de „dansparodisteCilli Wang en wij mogen direct constateren, dat zij in het GuldenVlies een groot en verdiend succes heeft behaald, dat aan 't slot na haar bijzonder geslaagde nummer: „Het mondaine danspaar" de vorm van een ovatie aannam. Al was de zaal dan slechts voor de helft gevuld (wat ge zien het fraaie zomerweer zeker niet tegenviel) zij die er waren hebben met stijgende bewondering de presta ties van de zo fantasierijke Cilli Wang gevolgd. Want fantasie bezit Cilli Wang in hoge mate, waardoor diverse num mers buitengewoon geestig waren, me de door de verzorging der aankleding of hulpmiddelen. Na het openingsnummer met de be tekenisvolle „Opgeblazen soldaat", volgden de aardige Tyrolerin en de verrassende Marianka. die zo lenig was als nog nooit iemand geweest is. Zeer goed was: „De schilder in zijn atelier", waarbij de muziek van Liszt's bekende rhapsodie goede diensten bewees. Wij mogen hier wel meteen memoreren, dat de pianobegeleiding in handen was van Toni Schifferstein,, voor velen zeker geen onbekende. Hij deed zijn werk prima. Inderdaad verrassend was „De vo gel". Dit nummer deed werkelijk qan een geestige tekenfilm van Walt Disney denken. Niet minder succesvol waren „De Giraffe" en De Muskiet, die onder de invloed van de gamelan-muziek kwam. Een brokje klein en alledaags leven gaf de Kleine Man, waarna men met bewondering keek naar „De vro- De leden van de Wandelsportvereni ging „De Jeep", die deelgenomen heb ben aan de Vierdaagse afstandsmarsen te Nijmegen, zullen hedenmiddag om 8 uur per trein uit de richting Am sterdam arriveren. De ploeg, ongeveer 16 tippelaars, zal aan het station worden afgehaald door „Excelsior" en dan met volle mu ziek voorop een korte rondgang door de stad maken, via Scharloo, Koor straat, Laat en Huigbrouwerstraat, om te eindigen bij café Centraal op Hofplein. Een hartelijk welkom aan de kra nige wandelaars! De leden van de Kaaskoppen en de Jeep hebben met veel succes aan de Vierdaagse meegedaan en al telde de Jeep tenslotte ook twee uitvallers, als geheel mag Alkmaar tevreden zijn. Ome Kees de Veth liep de tocht voor de achtste keer en volbracht die natuurlijk weer op zijn gemak. Hij werd Vrijdagmiddag door het bestuur der Kaaskoppen beloond met een zil veren broche met kaasdragertjes en de 55 km-tippelaar Piet Bloothoofd werd ook al met een zilveren lepeltje verast. lijke Acrobaatjes", dat door zijn gees tige uitbeelding een daverend applaus verwierf. Overtroffen werd dit nog door het „Mondaine Danspaar" welk bijzondere slotnummer men steeds weer wilde zien. Cilli Wang bracht inderdaad weer eens iets anders en op eminente wijze. Zij liet aan 't slot de begeleider in de verdiende hulde delen. G. In verband met het overlijden van de heer W. A. van Houten, de voorzit ter van de Postharmonie, zal dit corps de eerstkomende weken niet naar buiten optreden. Zo zal ook morgen niet deelgenomen worden aan het op Texel te houden muziekconcours. Het zal wel Septem ber worden eer de Postharmonie weer in het openbaar optreedt. ZATERDAG Gom. Sportpark: 2,30 uur Algemene Sport dag. ZONDAG: Stedelijke Muziektuin: in de middag con cert van „De Tokkelaars". Spdrtpark, 2 uur: Draverijen en rennen. BIOSCOPEN: Harmonie Theater: Zie je ze vliegen? Tot 14 jaar onder geleide. Zater dag 7 en 9,30 uur. Zondag 2, 4,30, 7 en 9,30 uur. Victoria Theater: Het mysterie van Priory Castlè; 18 jaar. Zaterdag en 9,30 uur. 2ondag 2, 4,30, 7 en 9,30 uur Cinema Americain: Judy wordt film ster"; tot 14 jaar onder geleide. Za terdag 7 en 9,30 uur. Zondag 2, 4,30. 7 en 9,30 uur. Alkmaars Bioscoop Theater, 8 uur: Boe melstudenten; alle leeftijden Zondag l, 5 en 8 uur. ZONDAGSSLUITING APOTHEKEN Zondag 27 Juli zal de apotheek Schouten-Oebe aan de Koorstraat voor het publiek geopend zijn. In deze apo theek wordt de volgende wéék de nachtdienst gehouden. Voor het concert, dat op 29 Juli a.s. in de Muziektuin gegeven zal wor den door Het Ned. Herv. Kerkkoor., Het Geref. Kerkkoör, Het Kinderkoor „Irene" en Het Alkmaars Kleinorkest blijkt reeds veel belangstelling te be staan. Het programma bevat werken van L. van Beethoven, W. A. Mozart, D. Bortnianski, Schülz, De Vries, e.a. Voor liefhebbers van zang en mu ziek belooft het een mooie avond te worden. Zondag j.l. werd de eerste T.B.C.- vlucht door de Alkm. Concourscom missie, bestaande uit de postduiven verenigingen Alcm. Victrix, Steeds in Spanning, de Postduif en He'loo's Luchtpost, georganiseerd vanaf Hel mond met jonge duiven. Deze vlucht is een groot succes gewo.-der. voor <le Lighallen van het Centraal Zieken huis, waarvoor tile baten die drze duivenvlucht heeft opgebracht, be stemd zijn. Reeds direct bij de opzet bleek deze vlucht de sympathie te hebben niet alleen bij de z.g.n. „dui venmelkers", maar er bleek ook veel enthousiasme te bestaan bij niet-lief hebbers, die dan ook gaarne bereid waren een ere-prijs yoor dit concours beschikbaar te stellen. Vele particulie ren, firma's en middenstanders, zowel uit Alkmaar en Heiloo als Bergen steun den zowel geldelijk als in natura het streven der postduivenverenigingen om deze vlucht tot een succes te ma ken. Meer dan 100 prijzen werden be schikbaar gesteld, w.o. een strijkbout, overhemden, sigaren, schilderijen enz. enz. Het organiserend comité kocht als hoofdprijs een radiotoestel, en als 2e prijs eèn fiets aan, terwijl B. en W. van Alkmaar blijken van waardering toon den voor het streven van de duivensport om zich in te zetten voor de lijdende mensheid, door voor de eerste drie ge toonde duiven een grote bronzen me daille beschikbaar te stellen. Bij informatie vernamen wij, dat het bedrag wat afgédragen zal kunnen worden aan de Lighallen. de verwach tingen verre zal overtreffen. Wij verheugen ons van harte over het succes dat daarmede geboekt is, doch de jammerlijke noot van deze vlucht is, dat zij voor vele liefhebbers zelf een ramp is geworden. De meeste „melkers" hebben door slecht weer onderweg een derde en meer van hun duiven verspeeld en mede ook daar door zal deze vlucht nog lang in de herinnering van vele liefhebbers blij ven bestaan. Tenslotte delen wij nog mede, dat de le prijs (een radiotoestel) gewonnen werd door den heer H. Pel uit Heiloo en dat dezeliefhebber tevens de me daille won uitgeloofd door B. en W. van Alkmaar voor de drie eerstge- toonde duiven. De 2e prijs (een fiets) werd gewonnen door den heer J. Hui- berts, Uitenbosstraat, Alkmaar. De uitslag is: 1. H. Pel, 2. J. Hui- berts, 3. A. Doornekamp, 4. C. de Nijs, 5. v. d. Kamer, 6. C. D. Huiberts, 7. A. J. de Best, 8. Somers, 9. H. Bakker, 10. A. Doornekamp, 11. H. Pel, 12. N. Pol, 13. S. v. d. Meulen, 14. v. d. Elskamp, 15. N. Groot, 16. id., 17. v. d. Elskamp, 18. J. v. d. Idsert, 19. Bielsma, 20. C. Jansen, 21. H. Schipper, 22 B. B. van Tricht, 23. H. Bouwens, 24. Godschalk- Noome, 25. Bleeker, 26. B, B. v. Tricht, 27. de Cocq van Delwijnen Jr., 28. A. Haring, 29. Pronk, 30. H. Pel, 31. Ter- maat, 32. W. Groot, 33. H. de Jager, 34. van Vuure, 35. de Cocq van Delwijnen, 36. Rabeling, 37. Vrasdonk, 38. Telle- man, 39. Egbergen, 40. Rabeling, 41. de Waard, 42. M. Pater, 43. H. Mooij, 44. H. Pel, 45. idem, 46. Schipper (A.), 47. J. Huiberts, 48. Bielsma, 49. Praat, 50. P. Pronk, 51. H. Mooij, 52. Bou wens, 53. de Nijs, 54. H. de Jager, 55. Kranenburg, 56. N. IJpma, 57. Admi raal, 58, v. d. Elskamp, 59. idem, 60. de Cocq van Delwijnen Sr., 61. idem Jr., 62. van Vuuren, 63. H. W. Jensen, 64. HijmanS, 65. Kranenburg, 66. Middel burg, 67. J. v. d. Idsert, 68. idem, 69. N. Wiese, 70. S. v. d. Meulen, 71. Jan Dingerdis, 72. Cor Jansen, 73. Jac. Al, 74. J. Dingerdis, 75. P. Pronk, 76. B. B. van Tricht, 77. v. Leerdam, 78. N. IJpma, 79. H. Bouwens, 80. v. d. Els kamp, 81. N. IJpma, 82. Oldenburg, 83. Somers, 84. G. Schippers (P.), 85. C. Jansen, 86. Landsaat, 87. H. Bouwens, 88 Rabeling, 89. H. W. Jansen, 90. A. Doornekamp, 91. v. d. Elskamp, 92. Hoed, 93. Bielsma, 94. Middelburg, 95. A. Doornekamp, 96. A. de Jager, 97. i.iem; 98. B. Telleman. 99. Oldenburg, 100. G. de Nijs, 101. H. de Jager, 102. G de Nijs. 103. A. Haring, 104. Jac. Al, 105. G. J. Pijper, 106. A. Doornekamp, 107 Kaper. Vier jaar geëist Aan J. Kruijer te Alkmaar was ten laste gelegd, dat hij te Alkmaar, in November 1943, dienst had genomen bij het N.S.K.K. en aldaar van April 1943 tot Mei 1945 dienstdoende als hoofdtransportleider van de Trans actie, althans transportcolonne, in de ze functie verscheidene personen heeft bewogen, zich bij deze dienst aan te sluiten, waarbij hij het deed voorko men, als zou deze dienst geen hande lingen vragen ten dienste van de vij and. Deze tenlastelegging werd giste ren door de president van het Bijzon der Hof te Amsterdam. Prof. dr. v. Hamel aan de hand der getuigenver klaringen breedvoerig onderzocht. De eerste getuige was de 51-jarige auto-monteur H. F. A. Emans, com mandant der motor W.A. De N.S.B. beval een reserve van chauffeurs te vormen. Dat werd de transportcolon ne. 't Waren voor het merendeel pa pierenmaatregelen, dienend om bij eventuele invasie b.v. de bevolking te vervoeren. De colonne was admi nistratief bij het N.S.K.K. onder ge bracht. President: „Het was dus een orga nisatie, die op een bepaald moment ingezet zou worden bij militaire be wegingen,die klaar moest staan bijge legenheid van een invasie?" Verdachte: „Zo heb ik het niet ge zien". Op schrift getuigde J. Kooy uit Alk maar dat de colonne bij militaire voorvallen dienst moest dogp. Zo ge beurde dit ook, om materialen van 't vliegveld Bergen te vervoeren. Ge tuige had hiervoor toen bedankt. Getuige Etman schilderde dan de houding der „thuisfronters", die erg op zaten te scheppen over hun daden tegenover de frontvechters. Zo zijn er over de colonne verhalen in omloop gekomen, die niet aan de juiste pro porties beantwoorden. President: „Is het nu Uw mening, verdachte, dat U door deel te nemen In Februari van dit jaar vertrok een Alkmaarse jongen 'per boot naar Indië, waarschijnlijk als soldaat. Bij Hoek van Holland schreef hij een brief naar een meisje, die hij, van en velop en postzegel voorzien in een fiefi stopte, met het verzoek aan de vinder, de brief op de bus te willen doen. De fles heeft een flinke zeereis ge maakt, want enkele weken terug is hij aan de Jutlandse kust aangespoeld. Dft vinder bracht hem bij de politie, die de fles doorzond naar de politie te Den Haag. Gisteren is de Hes, na eerst nog in han den te zijn geweest van de Alkmaarse politie, aan het juiste adres bezorgd. Voor het te Amsterdam gehouden examen Spaanse handels-correspon dentie van de Nederlandse Associatie De lezers van ons blad zal het zün opgevallen, dat de Pampus- piraat sinds gisteren is onderge doken. Men behoeft zich hierover echter niet bezorgd te maken, want het betreft hier slechts een paar vacantledagen. De onderbre king van het spannende strip verhaal is dus van korte dnur en met ingang van a.s. Maandag ho pen wij de serie weder voort te zetten. Wij zijn gisteravond eens een kijkje voor Praktijkexamens slaagde de heer gaan nemen op de kermis achter Hol_ D. J. J. Poll te Alkmaar. De heer C, M. Breed alhier slaagde Donderdag aan de universiteit te Am sterdam voor het doctoraal-examen Engels. De ex-burgemeester van Bergen, Fijn, is hedenmorgen voor het Bijzonder Ge rechtshof te Amsterdam veroordeeld tot tien jaar met aftrek. In een door de commissie Ouden van Dagen gehouden vergadering werd besloten op Woensdag 13 Au gustus 1947 een uitstapje per touring car te maken. Waarschijnlijk zal de tocht naar Amsterdam leiden, waar 'n rondvaart door de havens zal worden gehouden, waarna een bezoek aan Schiphol zal Worden gebracht. Van aan deze organisatie, geen hulp ver-| Schiphol naar Haarlem, Bloemendaal leende aan de Duitse oorlogsvoering. enz. Mr. E. N. van Kleffens, de nieuw benoemde ambassadeur van Neder land in de Ver. Staten, met zijn echtgenote bij hun aankomst in New-York City aan boord van de „Veendam". Verdachte: „Ik heb het zo begre pen, dat er onverschillig aan welke zij hulp zou worden verleend". De 64-iarige slager G. Spaans uit Hoorn, getuigt dan nog, dat verdachte in October 1944 zijn zoon kwam ha len. Getuige had zijn zoon gezegd er mee op te houden, toen er ook nog 'n uniform aan te pas kwam. Toen ge tuige zei. dat zijn zoon niet kwam, had verdachte nog gedreigd, maar er was niets van gekomen. De procureur-fiscaal, mr. Keune, eiste vier jaar gevangenisstraf met af trek en levenslange ontzetting uit de rechten. De verdediger, mr. Smal merkte on, dat verdachte begrip toont voor ziin fouten en ri"p de uiterste clementie in. Hot Hof zal 6 Augustus a.s. uit- smaak doen. Een spannend moment voor één van de doelen tijdens een opwindend spel letje „paardenbal", gespeeld door twee teams Spahiruiters van het Algerijn se cavaleriecorps, tijdens de ruiterfeesten te Ostende in België. Dezer dagen zullen de commissie leden met hun intekenlijsten rond gaan. Laat een ieder meehelpen om deze dag voor de Ouden van Dagen tot een onvergetelijke te maken. VOORDRACHT ONDERWIJZER Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is ter voorziening in de vacature van onderwijzer aan de Openbare Lagere S.m.rol te Stompeto- ren de navolgende voordracht opge maakt: 1. J. P. J. Woudman, onderwijzer te Bergen. 2. Mej. W. Boekei, onderwijzeres te Schagerbrug. 3. Mej. I. Y. Weijgers, te Heemstede. De vergadering van de raad, waar in tot benoeming zal worden overge gaan. zal worden gehouden op .Maan dag 28 Juli a.s. COMMISSIE OUDERDOMSVOORZIENING In de Commissie Ouderdomsvoor ziening zijn door Burgemeester en Wethouders der gemeente onderstaan de personen benoemd: P. Spaan Kzn, voorzitter, D. Bock- weg. secretaris, J. Peper, C. J. Baltus en P. Leegwater, leden.. lands Roem op het gemeentelijk sport- lerrein. Direct valt het op, dat deze kermis groter is dan menig keer het geval is geweest. Bij een onderhoud dat wij met één der exploitanten hadden, deelde deze ons onomwonden mede, dat deze kermis eigenlijk te groot en te mooi was voor een plaats als Heiloo. Maar dat betekent, dat de H,eilooërs en inwoners uit de naaste omgeving hun hart weer kunnen ophalen op het ker misterrein met zijn feeëriek verlichte tenten. Bijne alle grote ondernemers zijn aanwezig en wij zagen de bekende autoracebaan, een luchtschommel, een parachute-caroussel (de" spin), Wie- precht's zweefmolen; The Swingmill, de bibberbaan of Holly-Holly, van Roels' Mickey Mous, de shimmytrap, de elec- Irische machine-mens Robot Volta, de Hoky Poky met haar Amerikaanse at tracties en nog vele andere vermake lijkheden. Daarbij gevoegd de zuur- en paljngkramen, oliebollen- en wafelssa lons, dan blijkt uit alles, dat het terrein goed bezet en zeker een bezoek waard is. De kermis wordt Zondagmiddag plm. 3 uur geopend tot Dinsdagavond. SUCCESVOL VIERDAAGSE- LOPER. De 70-jarige heer Joh. Strauss, wo nende Westerweg, alhier, heeft voor de 5e maal de Nijmeegse Vierdaagse op succesvolle wijze ten einde gebracht. BEZOEKT A.S. ZONDAG DE BELANG RIJKE PROMOTIE-WED STRIJD AANVANG 6.30 UUR. TERREIN WESTERWEG. Vooraan in de middenklasse KENNEMER AUTOGARAGE Tel. 2224-2271 Alkmaar. OBDAM, v. m. 9.30 uur ds Th. J. W. Cieremans. HENSBROEK, geen dienst. KOEDIJK: nam 2 uur (en niet voorm 10 uur) da Wesseldijk. z'n oude vader op Goon-island tegen komt, waarbij nü eens de oude heer de spinazie opeet en z'n zoon verlost uit de "klauwen van een horde aller- het uitstoten van nare geluiden als woonplaats gebruiken. Vrijdag a.s. zal gelijktijdig met de Het Alkmaarse bioscoopminnende pu bliek blijkt niet opgewassen tegen de warmte en laat in groten getale ver stek gaan. Het meesterwerk „Les en- fants du paradis" hield het niet langer dan een week uit, en ook gisteren toen het nieuwe programma voor het eerst draaide was er slechts een handvol be zoekers. Waarom deze film „Zie je ze vlie gen?" heet, is voor de zoveelste maal een raadsel, want „Keep 'em flying", de Amerikaanse, moedgevende slogan onder het vliegend personeel van de strijdkrachten! betekent heus wel iets anders, dan de weinig vleiende vraag, die u hier op het doek wordt gesteld. Arthur Lubin maakte een film in het VICTORIA THEATER lichte genre, zonder enige pretentie en hij gebruikte daarbij twee koningen van Het mysterie Van de lach, Bud Abbott en Lou Costello, PriYirv Factie terzijde gestaan door Martha Raye en 1 J e Carol Bruce. De avonturen van 't vier- IS le^s me^ Priory Castle, als een koele waterval in een tijd van cier van gezondheid blijkt te zijn. Het PTMPMA AMFRTPATN tropische hitte. griezelige spel gaat door. Deuren wor- rtmL.lYtc.ru Cl Hoewel het voorprogramma geen on- den door een geheimzinnig persoon derwerp van bespreking behoeft uit te gegrendeld, er is een kamer waarin maken, willen wij een uitzondering ma- niemand een voet mag zetten en de judy js fümster geworden, e daarin ken voor de cartoon van Popeye, die hoofdinspecteur en zijn onnozele assi- kunnen wij haar geen ongelijk geVen, stent het is ons tussen twee haak- want zij heeft genoeg in haar mars om jes een raadsel waarom Edgar Walla ce, die de roman schreef zo'n zeldza me imbeciel als assistent van een de bioscoopbezoekers een avond s museren. Dat bleek gisteravond te el waar ze vlijmscherpe politie-inspecteur laat op- weer 'n Cinema Americain, griezeligste wezens, ie dit eiland onder tTpd-_ _iin illict vari nlan dp dok_ vooral de jeugdige lachers op haar teerete arresteren~ als deze zelf ver- hand had. We zouden Judy Canova on- ïhoord wordt recht aandoen, als we beweerden, dat Aangezien het onwaarschijnlijk is, ze n'e^ meer te geven heeft dan in deze première in Amsterdam in dit dat de goede man dat ook gedaan geschiedenis van het half-onnozele boe theater de film „De dictator" van heeft, blijft slechts de conclusie over, renmeisje, dat bij vergissing tot film- Charley Chaplin gedraaid worden. dat de onbekende misdadiger die ster gebombardeerd wordt. De eigen schappen die ze heeft, kunnen gemak kelijk worden uitgebuit voor het ver vaardigen van een film waar een beetje meer lijn in zit en die wat meer ori ginele humor biedt. Tenslotte is Judy zelf daar zal wel niemand aan twij felen origineel genoeg. Het programma in Cinema is deze week echt oo de vacantie berekend. Niet minder dan -drie humoristische zijn slachtoffers steeds met Indische shawls wurgt iemand anders ge weest is, maar er moeten nog heel wat verschrikkingen doorgemaakt worden en heel wat gillen van de «-aiui Diure. ue avonturen van i vier- het knappe secretaresse in haar zakdoekje tal op de luchtvaartschool doen de Prachtige kasteel waarin de hooghar- gesmoord worden voor men er achter pr Jes gaan de hoofdfilm vooraf. warmte vergeten en het publiek van de tige Lady Labanons de scepter zwaait komt wie de misdadiger wél is. ene lachbui in de andere vallen. U kent en ™armtwee bedienden in levrei Dat blijft natuurlijk een grote ver- ze, de belevenissen van dit type, met ™ndlummelen aan de deuren luiste- rassing en dat zullen we ook hier met twee leken in een viiecrfui» en een „en ren en 20 brutaal zijn tegen de chate- verklappen omdat men dat zelf maar A.D. 1 laine, dat de toeschouwer onmiddel- eens moet uitvinden, iijk begrijpt, dat deze mannen ergens De geschiedenis is een beetje on- meer van weten en daarom niet bang waarschijnlijk maar daarvoor is het behoeven te zijn, dat ze ontslagen zul- dan ook, volgens de aankondiging, 'n len worden. first class thriller. In elk geval is het LauAral en 0\lver Hardy zijn weer eens Er wordt een gemaskerd bal gehou- een film,waarbij de toeschouwers zich in Alkmaar teruggekeerd en zorgen in Onze oude bekende vrienden Stan een moord. Er zo nu en dan rillerig van emotie voe- het A.B.T. voor daverende lachsalvo's twee leken in een vliegtuig, en aan een parachute en bij een militaire oplei ding. Kostelijk is bijvoorbeeld de scène in de telefooncel, waar de een de an der staat uit te schelden, zonder te we ten, dat het slachtoffer een meter van hem afstaat. Er zijn tweeling-zusjes, die den en" e^." gebeurt" aanleiding geven tot verwarrende lief- wordt een man geworgd met een In- len en dat alleen is in deze warme bi hun pogingen om een baantje te des-perikelen, er zijn stunt-vluchten, disch'e shawl en de ogen van hoafdin- dagen al een aanbeveling om er eens vinden. In allerlei beroepen treden zij die het publiek een rilling bezorgen en specteur Tanner van Scotland Yard naar te gaan kijken. °P en de ene dwaasheid stapelt zich er is een koene piloot die voor het ei"d richten zich al spoedig op de Indi- Vrijdag a.s. zal gelijktijdig met de soms op de andere. Bij zulk een vrolijk- goed al goed zorgt. sche dokter, die zich een plaats als oremière in Amsterdam in dit heid vergeet men de warmte. Een goed Het geheel werd een aaneenschake- huisvriend wist te veroveren en een theater de film „De dictator" van voorprogramma leidt het hoofdnummer ling van dolle belevenissen, die werkt oplichter en oneervolontslagen offi- Charley Chaplin gedraaid worden. in. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Met belangstelling lees ik altijd dé beschouwingen over de kaasmarkt. Het is mij Vrijdagmorgen opgevallen, dat de politie de bezoekers thans in een vierkant om de stapels gezet heeft waardoor hun aantal verscheiden rijen dik is met het gevolg, dat de achterste rijen vrijwel niets te zien krijgen. Vooral wanneer men met kinderen is gekomen is dit zeer ontmoedigend. Men wil toch ook wel' eens wat zien van het kaasboren, het handjeklap bij de verkoop en andere dingen, die bij onze kaasmarkt behoren. Wij Alkmaarders kennen dat, natuurlijk wel, maar voor de vreemdelingen moet dat erg inte ressant zijn. Zou het nu niet mogelijk zijn de sta pels anders op te stellen, ik bedoel ze over het marktplein wat meer te rek ken, zodat men er beter naar kijken kan en de rijen toeschouwers minder dik behoeven te zijn. Het mooiste zou zij als men hier en daar tussen de sta pels een breed pad maakte waar onze tijdelijke gasten zich ook mogen be wegen zodat ze de kaas niet alleen van een afstand behoeven te bekijken. Met dank voor de opname, V. JONKER, Oudegracht. (We zijn het met inzender volkomen eens, dat alles in het werk gesteld moet worden om het onze gasten zo ge makkelijk mogelijk te maken. Het moet inderdaad niet voorkomen, dat men met zijn kinderen van Alkmaar weg blijft omdat met van het marktgebeu- ren toch bijna niets te zien krijgt. Vroeger was de markt er allereerst voor de kaas en daarna pas voor de vreemdelingen. Nu zij met grote finan ciële offers in stand gehouden wordt juist met het oog op de reclame voor Alkmaar en ih de allereerste plaats voor ons nationaal product zelf staat de zaak er enigszins anders voor. Nu zijn de kijkers eigenlijk nummer één geworden en komt de voor hen hier aangevoerde kaas als nummer twee op het programma. Men bedenke evenwel, dat het markt wezen of de politie deze verkeersmaat regelen heeft getroffen om handel en kaasvervoer niet onmogelijk te ma ken, want het is vroeger meermalen gebleken, dat het zo vol was en men elkaar zo in de weg liep, dat de kaas- dragers niet dan met de grootste moei te hun werk konden verrichten. Maar het wil ons voorkomen, dat er wel iets goeds zit in het denkbeeld van de heer Jonker. Een groot deel van 't plein blijft nu ongebruikt en alles ver dringt zich thans op een betrekkelijk kleine oppervlakte. Wanneer men de stapels wijder uit elkaar zet en des noods ook voor het publiek toeganke lijke middenpaden maakt zal men in elk geval bereiken, dat de omstaande rijen minder dik worden en velen het marktgebeuren beter kunnen volgen. Vanzelfsprekend zullen ook het Marktwezen en de kaasdragers zelf tot elke maatregel willen meewerken, waardoor de reclame voor Alkmaar en de kaas zo goed mogelijk tot haar recht komt. - Red. Alkm. Crt.)

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2