Siad en Omgeving „Kaasdokter" Eriks gaat stilleven ALKMAAR HEEFT EEN VIERDE K.N.V.B.-ER TERUG! De week-end drukte in onze omgeving Patiënten namen afscheid van Dr. Louis AGENDA Burgerlijke stand. Vijand onzer volkswelvaart gevonden en vernietigd. Kinderen uit Bath heden weer thuis De Alkmaarder Hennink winnaar te Groningen Graft. De oudjes gingen uit Tentoonstelling Kunstenaarscentrum Bergen Beemster. Schoorl's Gemengd Koor concerteert De Rijp. Armetierig sportweekend in Alkmaar Het prachtige weer gedurende het week end heeft weer vele mensen naar buiten gelokt. Men zocht verkoeling onder het lommer van de bossen of in de verfris sende zeewind langs het strand. Op zulke dagen wordt er op de uitvoerders van het passagiersvervoer, n.l. de spoorwegen en de autobusdiensten, een druk beroep gedaan en het is een niet geringe taak om al de mensen op tijd en naar wens te vervoeren. Het oet ons dan ook ge r-oegen te vernemen, dat de vervoerders geen noemenswaardige klachten hebben, omdat wij bij ervaring weten dat over verhitte en sterk vermoeide mensen we! eens heel lastig kunnen zijn. Vooral de kuststrook mocht zich weei in een buitengewoon groot bezoek ver heugen. Duizenden genoten van lucht, licht en zonneschijn. Helaas zijn er nog altijd mensen, die eich op onjuiste wijze aan de zon blootstellen. Het nemen van een zonnebad moet met zeer veel overleg gebeuren. Dit mag voor de eerste maal slechts enkele minuten duren. De periode van het „baden" kan dan geleidelijk worden opgevoerd. Een dame uit de Zaanstreek, die zich direc te langdurig aan de zonnehitte bloot stelde, liep ernstige verbrandingen van de huid op. Zij werd door hoge koortsen bevangen en moest per auto naar het ziekenhuis worden gebracht. Bij het vervoer naar Egmond aan Zee werden alle beschikbare bussen van de Naco ingezet. Vele extra diensten wer den gereden. Ook de tram naar Bergen en Bergen aan Zee reed een extra dienst Het station van Alkmaar had als knoop punt enkele tienduizenden reizigers te verwerken. Volgende week zal de drukte, als het mooie weer aanhoudt, in verband met de vacantie der bouwvakarbeiders, onge twijfeld een hoogtepunt bereiken. Zaterdagmiddag waren vele patiënten van dokter Louis in de dancing van de Harmonie bijeen gekomen om afscheid te nemen van hun arts, die binnenkort Alkmaar gaat verlaten. Deze afscheidsmiddag was belegd door een uit de patiënten gevormd comité Men was van mening, dat er een middag moest zijn alleen voor de dokter en zijn patiënten, omdat de band tussen hen ontstaan te bijzonder is, dan dat ook anderen bij dit afscheid aanwezig zou den zijn. Toen mevrouw en dokter Louis binnen- traden werden zij met een hartelijk ap plaus verwelkomd en vervolgens toege sproken door enkele leden van de com missie, die de dokter namens hun gezin en namens alle aanwezigen dank brach ten voor al wat in de afgelopen jaren geweest is. Natuurlijk was het de patiënten een behoefte, de dokter een blijvende herinne ring aan te bieden. Daartoe hebben en kele dames hun krachten gegeven om het benodigde geld in te zamelen. De keuze was gevallen op een radio toestel met pick-uft en een ets van de Grote Kerk, vervaardigd door de Alk- maarse schilder Bakker. Geschenken, die niet alleen voor de dokter, maar ook voor zijn gezin van waarde zullen zijn. Hierdoor is het mogelijk, ook mevrouw Louis in de hulde van de Alkmaarse patiënten te betrekken. Nadat de cadeaux waren overhandigd en een vrolijke mars ten gehore gebracht, ti ad dokter Louis naar voren om op de hem eigen wijze enkele woorden te spreken Woorden, die opnieuw getuigden van de heel bijzondere band, welke thans in ze kere zin wordt doorgesneden. Tot slot van do middag namen alle aanwezigen met een handdruk afscheid van de dokter en zijn echtgenote, met de wens, dat het hen in de nieuwe om geving in alle opzichten goed zal mogen gaan. BIOSCOPEN: Harmonie Theater, 8 uur: Zie Je ze vlie. gen?; tot 14 jaar onder geleide. Victoria Theater, 8 uur: Het mysterie van Priory Castle; 18 jaar. Cinema Amerlcain, 8 uur: Judy wordt fimster; tot 14 jaar onder geleide. A B T, 8 uur: Boemelstudenden; alle leef tijden HEDENAVOND: Gulden Vlies, 8 uur: Concert Haarl. Or kest Ver. (met solisten). BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemene ken nis, dat de Raad dezer gemeente in zijn vergadering van 17 Juli 1947 heeft vastgesteld het volgende be sluit: Gelezen het adres d.d. 1 Mei j.l. van het bestuur der R.K. Meisjes scholen alhier, verzoekende gelden uit de gemeentekas te willen ver strekken voor de aanleg van een cen trale verwarmingsinstallatie in de St. Josephschool (glo) en St. Annaschool (vglo), beide in één gebouw onder gebracht; Overwegende, dat Gedeputeerde Staten in verband met het bepaalde in de Algemene Voorwaarden, ver bonden aan de toekenning van Rijks- steun aan noodlijdende gemeenten, bij brief van 18 Juni 1947, afdeling 4, nr. 154, hebben medegedeeld, dat op grond van daarin opgenomen over wegingen tegen het verlenen van medewerking door de gemeente aan de aanvrage bezwaar bestaat; Overwegende, dat de aanvrage ove rigens voldoet aan de in artikel 73 der Lager-Onderwijswet 1920 gestelde eisen; Gelezen het voorstel van Burge meester en Wethouders, opgenomen in bjjlage nr. 50 tot het verslag van 's raads handelingen; Gelet op de artikelen 72 en 75 der Lager-Onderwijswet 1920 en op de brief van Gedeputeerde Staten van 18 Juni 1947, Afdeling 4, nr. 154, bo vengenoemd; Besluit: de gevraagde medewerking te wei geren. Binnen dertig vrije dagen, te reke nen van heden, kan ieder ingezetene en het schoolbestuur van dit besluit in beroep komen bij Gedeputeerde Staten der provincie Noord-Holland. Alkmaar, 18 Juli 1947. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, G. VAN SLINGERLAND, lo-Burgemeestec. R. VEENDQXP, Secretaris. Geboren-: Ferdinand A, zoon van J Bussen en A Boots Theodorus B M, zoon van J N Schuit en W Hulskamp Trientje J M, dochter van Klaas Kwan- tes en F de Jong Rudolf A, zoon van Th Brouwer en G Nauta Catharina r, dochter van N Metselaar en M A Groen veld Johannes A, zoon van J van Won deren en J Jansen Johanna M C, doch ter van S H G Bek en G de Goede. Overleden: Willem Leguit, 60 jaai gehuwd met G de Boer, Het gebeurde in een tuintje achter een huis in de Stuartstraat te Alk maar dat een Alkmaar's ingezetene een der grootste vijanden onzer volks welvaart vond, n.l. de veelbesproken coloradokever. Wie zal nog niet we- tendat niet de vernietiging van dit uitzonderlijk schadelijk insect de uit voer onzer landbouwproducten staat of valt? Waaraan onverbrekelijk ver bonden de al- of niet gunstige stand van onze deviezen-positie? Allen dus öp ter opsporing en ver nietiging van de coloradokever, waar van thans de eerste in Alkmaar is ge signaleerd. Wellicht ten Prince A. F. Adcdoyin (Engeland) in aotie tijdens het nummer hoog springen op het int. athletiek-concours te Amsterdam, welk nummer door hem werd gewonnen. DERTIENHONDERD BOE RENKNECHTS LEIDDE HIJ OP. Onder honderden kaasmakende boeren en zuivelfabrieken in het Westfriese land is Pieter Janszoon Eriks een welbekende en alom ge ziene figuur. Vele jaren immers stond hij voor de klassen van ver schillende Landbouwscholen les in zuivelbereiding te geven, hetgeen hem de erenaam van „kaasdokter" bezorgde. Thans, na een tijdperk van drie en De groep kinderen, die in het kader van de uitwisseling BathAlkmaar overvloede een vacantieverblijf van 14 dagen in Bath heeft genoten, zal heden- geven wij hier nogmaals het signale- middag met de boottrein die om 3 uur ment: lang pl.m. 1 centimeter met 5 ,n Amsterdam arriveert, terugkomen, gele strepen over de twee zwarte dek-j op z'n vroegst kan de groep dus om schilden. I 4 uur in Alkmaar aankomen. fMlfes DE NIEUWE ALKMAARSE VIERDE KLASSER R.K. A.F.C. Grote vreugde heerst er in de AFC- kringen nu het eerste elftal erin ge slaagd is de promotie-wedstrijden tot een goed einde te brengen, en met September aan de KNVB-com- petitie zal kunnen deelnemen. Na vele malen een vergeefse poging gedaan te hebben is het de Wester- weg-bewoners nu dan toch gelukt, en na het spel dat de blauw-gelen ons heb ben laten zien, zijn wij er van over tuigd dat zij hun weg in de grote bond heus wel zullen vinden. Wij hadden het genoegen met enige officials van AFC een kort onderhoud te hebbeh. Vanzelfsprekend kwamen toen oude herinneringen naar voren. De prettige wedstrijden van vroeger tegen Alcmaria 2 en Go Ahead, HRC, Zaandijk om maar enkele te noemen, maar kampioen worden, nee, dat wilde bü AFC maar niet. Daarna kwam de inzinking en AFC was het clubje dat niet meer mee tel de. De oorlog bracht ook voor AFC moeilijke jaren, het veld werd door de Duitsers in beslag genomen en totaal vernield, terwijl de kleedkamers in 't geheel verdwenen. Vele jongens moes ten onderduiken, anderen werden naar Duitsland weggevoerd. Maar dank zij enkele harde werkers bleef AFC be staan. Na de bevrijding moest alles op nieuw opgebouwd worden. Een nieuw bestuur werd gekozen en het zijn deze mensen die de koers hebben gewijzigd In samenwerking met elftal- en jeugd commissie wilden zij AFC groter ma ken. Ook de leden moesten hun krach ten geven. Geen papieren leden, maar van de oudste tot de jongste, dus ook de eerste elftalspelrs, flinke jongens, die hun vrije tijd aan de club gaven, want de inrichting moest in orde ko men. En naast dat alles moesten en wer den de oefenavonden, zomer en win ter, uitstekend bezocht, Succes kon niet uitblijven. Maar niet dan na zwa re strijd. Vorig seizoen werd na een spannende en voor AFC ongelukkige beslissingswedstrijd van de Randers met 21 verloren. De spelers beloofden nog eens een poging te wagen met het resultaat dat na een zware competitiestrijd met de daaraan verbonden promotiewedstrij den de KNVB werd bereikt. Evenals andere clubs heeft AFC vele spelers in Indië, voor deze jongens ho pen wij dat er spoedig verandering ie de toestand mag komen, en zij allen weer in de AFC-kringen terug keren. De reserves, die het vorig seizoen zo uitstekend voor de dag kwamen, waren dit jaar niet zo op dreef, maar men verzekerde ons, dat de a.s. com petitie ook deze elftallen weer zullen meetellen. Ons onderhoud werd beëin digd met de mededeling dat de ver eniging het a.s. seizoen uitkomt met 14 elftallen. Ja, toen stond het ook voor ons vast, dat AFC in de Alkmaar- se voetbalwereld gaat meetellen. Na afloop had de vereniging reeds vele bloemen en gelukwensen, waar onder van plaatselijke clubs in ont vangst te nemen. De muziekvereniging „St. Cecilia" bracht er de stemming in door op het veld een paar nummers ten beste te geven, waarna het in op tocht naar het clublokaar (café Bos op fiet Waagplein) ging waar ook het muziekcorps nog een vrolijk nummer deed horen. Ook wij bieden alle AFC-ers ook nogmaals onze gelukwensen aan. Geel-blauwen nog enkele weken en het grote rad van de KNVB gaat weer draaien, benut deze tijd in alle op zichten, dan gaan jullie een mooie tijd tegemoet. DE WEDSTRIJD. SEW verkiest eerst met de zon in de rug te spelen. De Alkmaarders zijn het eerste kwartier iets in de meerderheid, doch de aanvallen worden te slordig afgewerkt om de trapvaste S.-achter- hoede te passeren. Na een half uur neemt SEW onver wacht de leiding door talmen van en kele AFC-ers. In de laatste minuut voor de rust weten de AFC-ers de ge lijkmaker in te schieten. Wat het was, zal voor velen nog wel een vraag blijven, zeker is het, dat er na rust een herboren AFC in het veld kwam. Met open aanvallen en vlug spel werd SEW totaal overspeeld, na 20 minuten was alle spanning weg wat de stand 51 wel bewijst. De S. spelers hielden dapper vol maar konden met verhinderen dat AFC er nog 'n zesde doelpunt bijmaak te. Met deze stand kwam het einde van een sportief gespeelde wedstrijd, waar bij ook de leiding in goede handen was. veertig jaar advies geven, gaat hij op 1 Augustus a.s. met welverdiend pen sioen. Het was in. 1897 dat hij, na de lagere school bezocht te hebben, op een melkfabriek te Garnwerd in Groningen, zijn eerste kennis van de zuivelberei ding opdeed. Op de melkfabriek „Vita Nova" te Heerhugowaard leerde hij het kaa- aaken verder en in 1904 kwam hij als assistent in dienst van de zuivelcon- sulent Dr. Schey, wiens aandacht hij had getrokken. Op bijna alle landbouwwinterscholen in Noord-Holland gaf hij les in zuivel bereiding; thans geeft hij- zelfs nog theorielessen te Marken en Duiven- drecht. Dertienhonderd boerenknechts leidde hü op tot melkcontroleur of kaasmaker en enige honderden boerendochters leerde hü het werk op de boerderü op de meest economische en hygiënische wijze te toen. Een tabellenboek voor melkcontro- leurs werd door hem samengesteld, dat in Nederland enig is in zün soort en waarmede men zeer vlot het vetgehalte van diverse koeien kan berekenen. De heer Eriks blijft echter nog wel zijn functies als voorzitter van Volks onderwijs, afd. Hoorn en secretaris van Handelsavondschool, Lagere Landbouw school en Hollandse Mij. van Landbouw vervullen. Ook leraar bij het P.B.N.A. te Arn hem blijft hij nog een tijdje maar des alniettemin hoopt hij thans tijd te vin den zijn geliefde encyclopaedie uit te lezen. Donderdag 31 Juli a.s. zal in de Park zaal te Hoorn gelegenheid bestaan, af scheid te nemen van deze Noordhol landse „kaasdokter". In een te Groningen gehouden ama- teur-wieler-criterium over 100 km is 't de Alkmaarder Hennink gelukt dè le plaats te bezetten. Zijn tijd was 2 uur, 39 min. en 26.4 seconde. Vlak achter hem kwamen binnen Schuiten (Amsterdam), Copier (Ou derkerk a. d. Amstel) en van der Vec- ken (St. Willibrord). Huibregtse uit Den Haag en Slot uit Amsterdam be zetten de vijfde en zesde plaats. De oudjes van West-Grafdijk had den deze vorige week hun 10e jaarlijk se uitgangsdag en ditmaal werd Schip hol bezocht, waar men over IJmuiden en Velsen en door Kennemerlands streken terugging naar West-Graft- dijk.. De 10e tocht in dit kader droeg een extra feestelijk tintje. Voor de zoveelste (hoeveelste?) maal werd Zaterdagmiddag in het Huis met de Pilaren een tentoonstelling geopend van werken van Bergense Kunstenaars. De voorzitter van het K.C.B., de heer J. Schekkerman, wees in zijn openings woord op het tweeledige doel, dat met deze exposities wordt nagestreefd, na melijk meer bekendheid te geven aan het werk van Bergense kunstenaars, en de verkoopmogelijkheid zo groot mogelijk te maken. Met de verkoop schijnt het intussen niet zo vlot te gaan. Men hoort nog al eens: Ik zou dit of dat wel graag hebben, maar.de prijs! In „Jaromir te Praag" stelde onze dich ter Staring 'n oud-student voor 't pro bleem „Hoe met een platte buidel een maaltijd te verenen?" Twee paarde- voeten en een koestaart hielpen Jaro mir uit de brand, maar daarmee is de puzzle nog niet opgelost „hoe met een platte beurs een kunstwerk te ver enen?" De voorzitter deelde nog mede, dat aan de wens van sommigen, om het in gezonden werk wat langer ten toon te stellen, niet kan worden tegemoetgeko men: om alle kunstenaars zoveel mo gelijk in de gelegenheid te kunnen stel len in deze beperkte ruimte te expo seren, dient het tempo van veertien dagen te worden gehandhaafd. Er was d s keer werk van verschil lende aard ingezonden: schilderkunst, tekenkunst, grafische kunst, beeld houwwerk, ceramiek. Jaap Sax expo seerde o.m. een polderlandschap, een wintergezicht, een stilleven blauw pan netje; Jaap de Carpentier was er met een pracht bouquet bloemen en drie appels; Kees Boendermaker met chry santhen en gloxinia's; Rie Kooyman had een serie fraaie illustraties voor „De arme muis" en „De vier Heems kinderen" ingezonden; Clara ColrW te keningen, een landschap met koeien en een met paarden. Van Rein Snapper waren houtsneden voor omslagen te zien en een tekening van Enkhuizen met de Drommedaris op de achtergrond en van L. W. Radecker houtsnijwerk, een schaal met visjes, een schaal met vossenkopjes e.a. De ceramist Dirk Hu- bers trok v.-eer veler aandacht met zijn kruikjes, vazen, schalen, kandelaars, ta bakspotten. DAT GING NIET Wegens het niet nakomen van de ver plichting tot bespuiting van gewassen ter bestrijding van de coloradokever lijn ïr» de Beemster drie personen geverbaliseerd Ze hadden er geen tijd en geen gereed schap voor, zo ziden ze. GERUCHTEN? De geruchten, als zou de heer H O de inbraak in zijn huis van 5 op 6 Juli j.l. zelf hebben uitgevoerd of laten uitvoe ren, worden niet geheel tegengesproken. Wel is H O, die in Alkmaar in hechtenis zat, Vrijdag j.l. op vrije voeten gesteld. Officieel kunnen we niets positiefs te weten komen. GESLAAGD Aan de Zeevaartschool te Delfzijl slaagde de heer J. Slot voor stuur - n.ans-leerling. In Driebergen slaagden de heren P. J. Kleiterp en D. Visser voor het insti tuut voor de autohandel. VERPACHTING ATTRACTIES BEEMSTER KERMIS. J.J. Groningen, schiettent; C. Mol, ijs; W. Truggelaar, Hoela; J. Ver- wijck, knikkerbumper; W. K. Pen- nings, duikbootspel; C. Winter, schiet tent en lijntrek; H. Verstappen, kin dermolen; J. Wipprecht, zweefmolen; J. Ploog, paling en ger. vis; H. Beek- veld, Alaska-caroussel; M. Denies, oliebollen; W. Wipprecht, hoofd van jut; P. Barteling, paling; C. Vet, pa ling; G. de Lange, Daphianatent. Schoorl's Gemengd Koor bracht on der leiding van zijn dirigent, Corn. Jon ker, en met medewerking van Etty Kouwenaar, sopraan, Amsterdam, Piet Daienberg, bas, Alkmaar en Nico Ak kerman, piano, ingezetenen en gasten een avond van kunstgenot te Groet. Het programma werd geopend met een tweetal werken van Mozart, „Ave Verum" en „Laudate Dominum". Ont roerend mooi werd vooral het laatste gezongen door koor en soliste. Het hoogtepunt van de avond was „Mir- jam's Siegesgesang" van Schubert. In ademloze spanning volgde het publiek het hele gebeuren, zoals dat beschreven staat in Exodus. Het zag de zee zich openen voor de Joden, zag met angst en vreze de achtervolgers naderen, hoorde het „Sauseln, Wehen, Murmeln, Dröhnen" van de zich weer sluitende wateren en vernam met ontzetting hoe de Pharao met zijn legerscharen een graf vond in de golven. Machtig klonk het slot „Gross der Herr zu allen Zei ten, heute gross vor aller Zeit". Prach tig jubelde de fraaie stem van de so praansoliste boven het koor uit. Na c"? pauze zong het koor „Zondag morgen" van Bonset met het mooie slot „Bim, bam.ze luiden vreugd en vre de". „Middernacht" van Wierts werd eveneens bijzonder gewaardeerd. „Lang zaam galmen twalef slagen" en later de dringende bede „Kom, daal neder, kom o God!" De soliste Etty Kouwenaar uit Am sterdam zong ter afwisseling „Auf dem Wasser" en „An die Musik", beide van Schubert. Deze sopraanzangeres, die blijk gaf van een degelijke scholing achter de rug te hebben, bracht haar gehoor in verrukking met haar mooie, frisse, heldere sopraan. Zij zong haar partij met sentiment en intelligentie. De baszanger Piet Daienberg ver gastte zijn auditorium op „Der Muntre Hirt" en „Der Akkersman" uit „Die Jahreszeiten" van Haydn en „Agnus Dei" van Bizet, dat later op veler ver zoek nog eens ten gehore werd ge bracht. De Croeter zanger werd luide toe gejuicht, zijn fraaie stem en gevoel volle voordracht wekten dller bewon dering. Met grote belangstelling volgen zijn oude dorpsgenoten de verdere ont wikkeling van deze veelbelovende bas zanger, die momenteel studeert onder leiding van mevr. A. Noordewier-Red- dingius. De „Tannhauser" van Wagner vorm de de apotheose, het schitterend slot stuk van het muzikale vuurwerk op deze mooie avond, deze feestavond voor alles, wat houdt van zang en muziek. Nico Akkerman uit Alkmaar was weer de muzikale, volgzame begeleider aan de piano, bescheiden waar dit wen selijk, krachtig ondersteunend, waar 't nodig was. Nog geruime tijd bleven gasten en inge- 'enen gezellig bijeen in de mooie ruime tent, die plaats biedt aan vier- a vijfhonderd bezoekers en velen waag den nog een dansje tot besluit. VRIJSTELLING VAN DIENSTPLICHT Aan Antonius de Boer alhier is mei Ingang van 6 September 1947 algehele vrijstelling van dienstplicht verleeend we gens persoonlijke onmisbaarheid. NAAR HET GOOI De leden van Benedictus XV maak ten hun jaarlijks uitstapje en bezoch ten ditmaal Schiphol en het Gooi. Fit en fris en voor nieuwe toneelopgaven berekend keerden ze Jaat in de avond huiswaarts. WARMENHUIZEN, 26 Juli 1947. Schotse muizen 9.6010.60. grove 9.70 drielingen 4.905.40. Eigenheimers 9.90 —10.30. Blauwe aardappelen 1010.90. grove eigenheimers 8.208.40. Slabonen 17.50. Aanvoer 56900 kg aardappelen 90 kg slabonen. Zaterdag: sportmiddag van het Alk- maars Sportcomité. Zondag: polowedstrijden van D.A.W. met zelfs een Belgische ploeg als deelnemer. Wedrennen, pardon drave rijen op het sportpark. Voetballen op A.F.C.'s ter rein. Ziedaar de sportschool, opgediend aan het Alkmaarse publiek, dat blijk baar alleen gek is op voetbal. Want de paardensport trok hoofdzakelijk men sen van buiten. Laten we zeggen: 500 man publiek bij de sportwedstrijden van Zaterdag en een paar honderd misschien bij de polowedstrijden. De massa was naar zee getrokken. Ze wist niet vooraf, dat ze gelijk had, maar ze kan tevreden zijn. Want de geboden sport was zeer matig. Het begon al met de vrije oefeningen van de drie Alkmaarse turnverenigin gen. Alkmaar, dat een der allereerste plaatsen op gymnastiekgebied inneemt, kwam voor de dag met een kleine hon derd turnsters, die over het algemeen een slordige indruk maakten, die hun oefeningen brachten zonder enthousias me, zonder wil. Waarom toch? Het kan veel beter, de dames en meisjes kun nen veel beter. Maar ze deden het niet. Basta. Gelukkig, dat het toestelturnen op goed peil stond. Daardoor werd de turndemonstratie in haar geheel nog net voldoende. Dan was er athletiek. ten aantal slechte estafettes, n.b. met keerpunten. Gelukkig, dat er zo weinig publiek was; nu hebben zich ten slotte maar weinigen geërgerd aan deze de monstratie. En ten slotte waren er wielerwed strijden voor amateurs. Met een aar dige afvalrace, een mislukte klasse- mentsrit en een saaie 40 km.-rit, cadeau gegeven aan de Beverwijker Henne- man. En meen nu niet, dat liet sportcomi té de schuld krijgt! Maar de tuTers toonden weinig animo, de athletiek kreeg geen medewerking van Alk maarse sportbeoefenaren en de wiel renners waren hard bezig hun eigen glazen in te gooien. Uitslagen noteren we maar niet. 't Was heus de moeite niet waard. O— Zondagmiddag polo wedstrij den in het zomerbad. D.A.W. was de zwakste ploeg, de Belgen waren de besten, Rotterdam en Haarlem vormden de middenmoot. Het spel? Beneden het middelmatige. Met in vier wedstrijden zo'n duizend overtredingen. Met onsportief gedoe onder water. Geen propaganda voor de polosport. Laten we zwijgen. De verstandigen waren naar zee ge gaan of naar de Meer. Of zochten de koelte in de bossen. Voorzover er koelte te vinden was. Maar ze meden het sportveld en hadden gelijk. O Alkmaar is sport-moe. Het heeft te veel van het goede gehad. Het moet op adem komen. Dat is punt één. Alkmaar is arm, want het is een zijdig. Voetbal trekt duizenden. De rest trekt niet. Dat is punt twee. Nogmaals: arm Alkmaar.... De finish 100 meter hardlopen tffdens het int. athletiekconconrs te Am sterdam. Winnaar werd de Engelsman E. M. Donald Bailey in de tyd van 19,6 see. Tweed» werd Osta (Ned,) 8 Naaktgeboren en 4 Lammees.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2