MONICA Nederlandse renners stellen teleur Onvergetelijke race van De Ruyter Zwitsaletten VERRE Verloofd. 1 Gemengd Koor icerteert De Rijp. Bijster tweede, Derksen vierde in de wereldkampioenschappen Veteranen gaven een lesje Wij luisteren morgen naar VAN VLIET: Ik mis zelfvertrouwen DE PAMPIJS-PIRAAT door J. D. VAN EXTER Slijkhuis liep 218 m. meer dan zijn rivalen Gent wint polotournooi te Alkmaar Van Scheltinga wint van Alexander yAN /s/AB/J FEUILLETON engd Koor bracht on- :ijn dirigent, Corn. Jon- ledewerking van Etty raan, Amsterdam, Piet Alkmaar en Nico Ak- ingezetenen en gasten kunstgenot te Groet, ia werd geopend met ken van Mozart, „Ave jdate Dominum". Ont- erd vooral het laatste koor en soliste. Het de avond was „Mir- ng" van Schubert. In ng volgde het publiek n, zoals dat beschreven Het zag de zee zich Joden, zag met angst ichtervolgers naderen, sein, Wehen, Murmeln, Ie zich weer sluitende am met ontzetting hoe zijn legerscharen een golven. Machtig klonk Ier Herr zu allen Zei- vor aller Zeit". Prach- raaie stem van de ao- >n het koor uit. ong het koor „Zondag- iset met het mooie slot luiden vreugd en vre- cht" van Wierts werd Ier gewaardeerd. „Lang- ïlef slagen" en later de ,Kom, daal neder, kom f Kouwenaar uit Am- afwisseling „Auf dem die Musik", beide van sopraanzangeres, die sen degelijke scholing e hebben, bracht haar kking met haar mooie, opraan. Zij zong haar nent en intelligentie. Piet Dalenberg ver- orium op „Der Muntre Akkersman" uit „Die n Haydn en „Agnus dat later op veler ver ten gehore werd ge- inger werd luide toe- aaie stem en gevoel- wekten dller bewon- e belangstelling volgen enoten de verdere ont- eze veelbelovende bas- nenteel studeert onder r. A. Noordewier-Red- 2r" van Wagner vorm- het schitterend slot- nuzikale vuurwerk op d, deze feestavond voor van zang en muziek, an uit Alkmaar was e, volgzame begeleider scheiden waar dit wen- ondersteunend, waar 't tijd bleven gasten en illig bijeen in de mooie plaats biedt aan vier- zoekers en velen waag- ïsje tot besluit. VAN DIENSTPLICHT de Boer alhier is wiel September 1947 algehele ienstplicht verleeend we- i onmisbaarheid. t HET GOOI Benedictus XV maak- :s uitstapje en bezoch- iphol en het Gooi. Fit nieuwe toneelopgaven :n ze laat in de avond ZEN, 26 Juli 1947. f 9.6010.60. grove 9.70 5.40. Eigenheimers 9.90 aardappelen 1010.90. ers 8.208.40. Slabonen 3900 kg aardappelen 90 aarlem vormden de iden het middelmatige, strijden zo'n duizend Iet onsportief gedoe ;n propaganda voor de gen. :n waren naar zee ge- Meer. Of zochten de ssen. Voorzover er was. Maar ze meden hadden gelijk. O— ort-moe. Het heeft te de gehad. Het moet op n. m, want het is een- trekt duizenden. De >at is punt twee. Alkmaar.... Nederland heelt op sprintgebied al tijd een eerste rol gespeeld in de in ternationale wielerwereld en zowel onse amateurs als onze profs hebben tal van titels behaald. We herinneren slechts aan een Moeskops, een Leene, een Peters, in de latere jaren aan een van Vliet en een Derksen, de twee die beide goed zijn voor een wereld titel. Van die twee is van Vliet de beste, de meest tactlsohe en Derksen misschien de snelste, de onbereken bare. Met dose twee renners kon Neder land dus in Parijs tevreden zijn. Mo gelijk was een Nederlandse finale be reikbaar, maar in elk geval zou één van de twee tot de finalisten behoren. Het is anders gelopen, heel anders. Wei kwamen beide Nederlanders in de kwartfinale, maar daar in werd van Vliet een halt toegeroepen door de veel oudere Gérardin, de Fransman, die op de Parijse baan geheel thuis is, er „min stens twee lengten sneller" dan op wel ke andere baan ter wereld ook. In twee ritten was het „bekeken" en was van Vliet royaal en verdiend geklopt.... Derksen verloor de eerste rit van Bergoni, won de tweede en ook de be slissende rit en kwam dus bij de laat ste vier. In de halve finale moest Derksen het opnemen tegen Gérardin en ook hij was niet snel genoeg en verloor met groot verschil. En waar zijn oude tegenstan der Senffleben door Scherens was uit geschakeld, werd de strijd om de 3e plaats uitgevochten door de finalisten van 1946. Derksen verloor kansloos en roemloos Spannend was de strijd' om de titel tussen de 39-jarige Scherens en de 36- jarige Gérardin. De Belg had drie rit ten nodig, om nog eens wereldkampioen t» worden! De einduitslag was dus: Wereldkampioen: Scherens (België); 2. Gérardin (Fr.); 3. Senffleben (Fr.); 4 Derksen (Nederland). Bijster finalist. Onze amateurs deden het beter dan onze profs. Bijster plaatste zich zonder al te veel moeite in de finale, maar Hij- zelendoorn werd er in de achtste finale uitgereden door Pauwels, de snelle Belg. De Engelsman Harris liet zich in de kwart-finale bijna verrassen, maar na drie ritten had hü zijn tegenstander Faye toch te pakken. Bijster en Harris moesten tenslotte om de eretitel vechten. De Engelsman was beter, tactischer en sneller en won overtuigd het wereldkampioenschap. De Nederlander was een goede en verdien de tweede. Senseven (Fr.) werd derde en de Deen Schandorff legde beslag op de vierde plaats. Zo eindigden de wereldkampioen schappen sprint. Geen Nederlandse ze ge; slechts een tweede en een vierde plaats. Het is wel erg mager. Maar we hebben nog renners: Schul- te. Peters, Pronk en MaternaLaten zü nu eens voor een aangename ver rassing zorgen! De uitslagen: Eindstrijd sprint amateurs: le rit: 1. Harris (Eng.), 2. Bijster (N.) 200 meter 12.2 sec. 2e rit: 1. Harris (Eng.), 2. Bijster, 200 meter 13 sec. Harris wereldkampioen. De ritten om de derde en vierde plaats bij de amateurs hadden tot resultaat dat de Fransman Sensever derde werd en de Deen Schandorff vierde. Bij de profs won Senfftleben (Fr.) 2 maal van Derksen, zodat hij derde werd en onze landgenoot vierde. Hilversum i, 301 m. geeft nieuws om 7, 8, I, 7, 8 en 10.30 uur. KRO: 7.45 bchubertprogramma. 8.15 Pluk de dag. 9.Lichtbaken. 10.— Wie komt er in mijn hokje? 10.40 „Het tijdloos uur". h.30 Als de ziele luistert. 11.45 Nationale liederen van Amerika. 12.03 Bioscooporgel- 12.30 Orkest zonder naam. 130 Onder ons. 3.Kamermuziek. f;~ De Zonnebloem. 4.30 Na school tijd. 6.Volksliederenkwartet. 7.20 Piano-duo. 8.12 Cello-concert. 8.55 De man met de twee baarden. 935 Nieuwe Amerikaanse opnamen. 10.25 Vaders dagboek. —10.45 Dans- muziek. 11.20 Internationaal cabaret. HILVERSUM II, 415 m, geeft nieuws om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. AVRO: 7.30 Aubade. 8.15 Een licht begin. 9.15 Morgenwijding. 9.35 Arbeids vitaminen, 10.30 Van vrouw tot vrouw. 12.— Alt en piano. 12.30 Ons platteland. 2.20 Orgelconcert. 3.Radio-matinee. 4,40 De schoolbel. 5.30 The Skymasters. 6.30 Pierre Palla en ensemble Guus van Opstal. 7.30 Stichts pianotrio. 8.15 Concert. 9.15 Voordracht. 9.45 Contact. 10.30 Viool en piano. 11.15 Zöne-schaaktournooi. 11.25 Werken van Mozart. Solist: Vehudi Menuhin. Eindstrijd sprint professionals: le rit: 1. Scherens (B.), 2. Gérardin (Fr.) 200 meter 12.6 sec. 2e rit: 1. Scherens, 2. Gérardin, 200 meter 13.6 sec. De tweede rit was gewonnen door Gérardin, maar is als gevolg van een protest van Scherens overgereden met het bovenvermelde resultaat. Scherens verwerft dus de titel van wereldkam pioen in twee ritten. Wedstrijd achter zware motoren 100 kilometer: le serie: 1. Frosio (Italië) 1 uur 23 m. 34.6 sec.; 2. Heimann (Zwitserland) op 100 meter; 3. Falk Hansen (Denemar ken); op 3 ronden en 200 m: 4. Mate rna (Ned.) op 3 ronden en 230 ib.; 5. Goethals (België) op 4 ronden en 260 meter; 2e serie; 1. Lesueur (Frankrijk) 1 uur 20 min. 47.6 sec.; 2. Mathias Clemens (Luxemburg) op 6 ronden en 300 me ter; 3. Summers (Engeland) op 12 ron den en 350 meter. Besson gaf op. In de derde serie van de wedstrijd achter grote motoren over 100 km start de Ned. kampioen Pronk tegen Lambo- ley (Frankrijk), Michaux (België), Pa- taki (Hongarije) en Zwoboda (Oosten- lijk). De wedstrijd wordt in de voor avond op de Pare des Prineesbaan ge reden. De grote verrassing van dit wereld kampioenschap viel Zaterdag in de late middaguren te noteren: van Vliet, die algemeen sterk favoriet was voor de titel, werd in twee ritten op volko men regelmatige wijze door de oude rot Gérardin, in de kwartfinale, uitgescha keld. Het was een volkomen rustige renner die na de tweede rit, waarin hij in een sprint over 400 meter royaal werd geklopt, van zijn fiets afstapte. „Ik kan geen wereldkampioenschap meer rijden, vorig jaar niet in Zürich en nu hier in Parijs ging het helemaal niet. Het schijnt ieder jaar slechter te gaan", klaagde van Vliet. „Maar liet je Gérardin in de tweede rit niet te ver gaan?", merkten wij op. „In een normale rit kan ik hem slaan als hij demarreert op 400 meter, en dan mag hij zelfs twintig meter voor sprong hebben. Maar ik heb niet meer de goede moraal voor een wereldkam pioenschap, ik ben mijn vertrouwen dan volkomen kwijt. Gérardin daaren tegen geeft op eigen baan en voor eigen publiek alles en alles, is veel meer ac tief gespannen, terwijl ik mijn benen niet goed rond kan krijgen". En van Vliet gaat bij Schulte, Peters en Derksen zitten op de pelouse, en ge zamenlijk overwegen-zij de mogelijk heid dat, nu van Vliet er uit is, en Sche rens zo goed rijdt, de Belg wel weer eens wereldkampioen zou kunnen wor den. Over fris bloed in de wereld der professional-sprinters gesproken En bovendien: heeft men zo weinig vertrouwen in Jan Derksen? In de eer ste rit tegen de Italiaan Bergomi, even eens voor de kwart eindstrijd, werd de titelhouder royaal geslagen. Als een renner nerveus mag heten, dan is het Jan Derksen. Ook hij was de goede mo raal kwijt, ook hij werd geslagen door een sprinter, die hij in een gewone rit als het ware in zijn zak kan steken. Maar juist dat wereldkampioenschap, die wedstrijd, waaraan de titel is ver bonden, dat schokt het zelfvertrouwen, dat brengt hem zelf in moeilijkheden, en de tegenstander profiteert ervan. Maar in de tweede rit, waarin Derksen een ander verzet had genomen, ging bet beter, het werd een lange sprint, en in zuivere snelheid over grotere af stand is Derksen de Italiaan volkomen de baas. Een belle moest de beslissing bren gen. Deze rit won Derksen, ditmaal uit tweede positie, in de bocht aanvallend en in gewonnen positie uit de bocht ko mend op overtuigende wijze, waarmede hij zich voor de halve eindstrijd voor de Zondag klasseerde. En verder kwam hij niet ?kconcours te Am- Bailey in de tijd en en 4 Lammere. Copyright R.D.P Het feit, dat Zatopek, de bekende Tsjechische lange-afstandloper verstek moest laten gaan deed veel van de be langrijkheid van de internationale athletiek wedstrijden te Amsterdam verloren gaan. Een aangename verrassing was daar om het lopen van De Ruyter, die na een uiterst tactisch gelopen race de internationale 1500 m. op zijn naam bracht. Als tegenstanders fungeerden in de eerste plaats de Fransen Vernieren Hansenne. waarvan de laatste titel- en recordhouder is. Hansenne, die oorspronkelijk op de 800 m. zou starten was van plan ver anderd en de Fransen wilden pogen 't Franse record te verbeteren. De vierde -man in dit illuster gezel schap was de Engelsman Nankeville. Na een uiterst snelle start namen Vernier en Hansenne de kop. Na 300 m. trachtte De Ruijter de tweede plaats te bemachtigen, doch de Fran sen kropen onmiddellijk weer bij el kaar aan de kop. Om beurten trekkend hielden zij er een vrij hoog tempo in* en het leek erop, dat De Ruijter na pl.m. 700 m. moest lossen. Het tegen deel was echter waar en kort voor 't ingaan van de laatste ronde nam onze landgenoot resoluut de leiding over en met een prachtige laatste 200 m, waar in zowel Vernier als Hansenne hem niet meer kon benaderen (Nankeville was al eerder teruggevallen), beëindig de De Ruijter de race in de schitte rende tijd van 3 min. 51.7 sec. Dit was bovendien de snelste tijd ooit op de Stadion-baan gemaakt. De Ruijter verkreeg dan de prijs, die de Sportwereld had uitgereikt voor de beste prestatie van deze middag. GEEN TEGENSTAND, STRIJD. TOCH EMMEN BLIJFT EERSTE KLASSER Door een 20-overwinning op Alci- des, nog wel op het terrein der Mep- pelse club, bleef Emmen eerste klasser. Het won alle degradatiewedstrijden met duidelijke cijfers, terwijl Aleides slechts tegen Hoogezand twee keer won. Daar Zatopek er niet was, had Slijk* huis op de 3000 m. geen tegenstand te duchten. Om het toch zo interessant mogelijk te maken besloot onze natio nale crack de 2 Engelse mijlen te lopen en zijn tegenstanders als het ware 218 m. voorsprong te geven. Het was een fantastisch gezicht de soepel-lopende Slijkhuis achter het pe loton te zien aanjagen, waaruit Wal stra na de derde ronde ontsnapte. In de vijfde ronde kreeg Slijkhuis de laatste loper, Weenink, te pakken. En met de regelmaat van een uurwerk werden de anderen eveneens gepas seerd. Alleen Walstra bestond het dank zij een voorsprong van 50 a 60 m. in de laatste ronde voor de Nederlandse re cordhouder te blijven. Het verschil bij de eindstreep was echter slechts en kele meters. De tijd van Slijkhuis over de 2 Engelse mijlen was 9 min. 7.4 s. Walstra deed over de 3000 m. 9 min. 6.2 seconde. VERDERE TOPPRESTATIES. leverden de Noor Kaas, die 4.10 m hoogsprong met de polsstok en de kleur ling Donald Baily, die op verbluffen de en gemakkelijke wijze de 100 en 200 m. won. Voor eerste had hij 10.6 sec. nodig en voor de laatste afstand 21.6 sec. De 800 m. was voor de Engelsman White, die vrij gemakkelijk in 1 min. 56.2 sec. zegevierde. Ribbens van AAC was een goede tweede met 1 min 57.7 sec. Van Gogh van Haarlem werd 3de in 1 min. 59.7 sec. De Engelsman en de kleurling Prince, A. F. Adedoijin liet op de 110 m. horden verstek gaan, doch voor het hoogspringen met een sprong van 1.85 m. Reardon won de 400 m. in 49.6 sec. De Engelse kam pioen Wint was verhinderd door een blessure). Een extra nummer kogel stoten werd ingelast, hetgeen door de Engelsman Greeney met een stoot van 14.22 m. werd gewonnen. De Bruin met 13.99 werd tweede, Brasser werd derde met een stoot van 13.55 m. Het programma, dat toch in het ge heel niet overladen was, werd ont- zetttend traag afgewerkt, zodat het laatste nummer bijna 40 min. later startte dan op het chronologisch-over- zicht was aangegeven. De publieke belangstelling was vrij groot. Naar wij hopen trekken de Ne derlandse kampioenschappen Zaterdag en Zondag a.s. net zoveel kijkers. Slijkhuis en De Ruijter ontmoeten elkaar dan op de 800 en 1500 m. Te Alkmaar werd Zondagmiddag door De Alkmaarse Waterratten een waterpolotournooi georganiseerd, waar aan behalve door de organisatoren werd deelgenomen door de Gentse zwemvereniging, de zwemclub Haar lem en de Rotterdamse zwemclub. In de eerste ronde ontmoetten Gent en Haarlem elkaar in een wedstrijd die later de beste van het tournooi bleek te zijn. Het was 'een zeer spannende ontmoeting, waarbij de uitslag 52 in het voordeel van Gent zeer geflatteerd was. De tweede ronde tussen DAW en RZC ging aanvankelijk gelijk op, ge tuige de ruststand 11. Na de hervat ting echter had RZC het beste deel van het spel. De uitslag was 52 in het voordeel van de Rotterdammers. De verliezersronde tussen Haarlem en DAW werd door eerstgenoemde met 31 gewonnen. De winnaarsronde tussen Gent en RZC was meer span nend dan mooi. Gent nam met 20 de leiding dank zij de midvoor Stieren. Dissen ver kleinde echter de achterstand tot 21. In deze stand kwam geen verandering zodat Gent winnaar werd van het tournooi. MINISTER HUYSMANS NAAR GENEVE. In verband met de beraadslagingen over de Internationale Trade Organi sation zal de minister van Economische Zaken, dr. G. W. M. Huysmans, zich in de loop van deze week voor enkele dagen naar Geneve begeven. ETEN VOOR GRIEKENLAND, Ondanks de onrust in Griekenland worden voedselvoorraden steeds met grote schepen van Amerika naar Griekenland verzonden in verband met het programma voor hulpverlening. Deze zullen spoedig ter plaatse zijn. De resultaten van de in de 10de ron de gespeelde partijen in het West- Europese Zónetournooi, dat in hotel Santbergen te Hilversum wordt ge houden, luiden: Doerner (Luxemburg) Szabo (Hon garije) 01; Tzvetkoff (Bulgarije) Trifunovic (Joego-Slavië) 01; Pach- man (Tsjecho-Slowakije)Castaldi (It.) afgebroken; Van Scheltinga (Nederl.) —Alexander (Engeland) 10; Rossili- mo (Frankrijk)Foerder (Palestina) yi—y,; Plater (Polen)—O'Kelly (Bel gië) 01; O'Sullivan (Ierland)Max Blau (Zwitserland) 01. De stand na de 10e ronde is thans: Van Scheltinga, O'Kelly en Trifuno vic 8 uit 10; Pachman 7 y} uit 9 plus 1 afgebroken partij; Alexander 6 uit 10; Castaldi 4y uit 9 plus 1 afgebroken partij; Szabo 4% uit 9; Max Blau 4% uit 10; Rossolimo en Tzvetcoff 4 uit 10; Foerder 3uit 10; Plater 2 y2 uit 9; Doerner 2% uit 10; O'Sullivan V, uit 10. Meer dan duizend geleerden uit 30 landen hebben eenstemmig een resolu tie aangenomen waarin in de meest krachtige termen alle vormen van bio logische oorlogsvoering verworpen werden. De resolutie werd tijdens de slotzitting van het vierde internatio nale microbiologische congres te Ko penhagen opgesteld. Het vijfde congres zal in 1950 in Brazilië gehouden wor den. (Rtr.)Sir C. P. Ramaswamy Aiyer, de eerste minister van Traven- core is door een sluipmoordenaar over vallen en met een zwaard aan zijn ge zicht gewond. De aanvaller is ontsnapt. (Rtr.) Op de weg van Jeruza lem zijn twee Britse soldaten die een breuk van een telegraafkabel zochten door het ontploffen van een mijn ge dood. Bij het bevolkingsregister te Tel Aviv is brand uitgebroken. Een deel van de archieven is verloren ge gaan. In een officiëel communi qué uit Caracas (Venezuela) wordt ge zegd, dat in de Maracay-kazerne een opstand is uitgebroken, die spoedig kon worden onderdrukt. Twee officieren zijn gedood en twee soldaten gewond. De minister van defensie heeft een on derzoek gelast. Volgens het Duit se persbureau Dana is het tussen Zwit serland en de Russische zone van Duitsland bestaande handelsverdrag met een jaar verlengd. De Ame rikaanse luchtmacht heeft een B 29 Superfort omgebouwd voor het trans port van een bom van 20 ton. Dit is momenteel de zwaarste bom ter we reld. Men werkt in Amerika echter aan de vervaardiging van bommen tot een gewicht van 50 ton. De Brit se schrijver G. B. Shaw heeft Zater dag zijn 91e verjaardag gevierd. Onder de laatste groep van verplaat ste personen uit Duitsland, die in Groot-Brittannië is aangekomen om daar te werken, bevindt zich generaal Jonas Cernlus. Hij was in 1939 premier van Llthauen en tekende met Rusland een vedrag van wederzijdse bijstand toen Duitsland Oost-Europa bedreigde. IS NAAR HET ENGELS VAN BERTA RUCK DOORi J. JORISSEN 37. „O, natuurlijk", zei ik gehoorzaam. „Ik zal er altijd aan denken, u B.— u bij u-w voornaam te noemen, als de anderen er bij zijn". „Ja, maar als u mijn andere naam gebruikt, als wij alleen zijn, mocht u in gedachte die ook eens gebruiken, als de anderen er bij zijn, en en het is meer dan waarschijnlijk, dat mijn zusters dat zouden opmerken. Theodora merkt alles op". „Ja, zei ik zachtjes, „dat geloof ik ook". „En ze zegt altijd alles, wat ze denkt", deelde haar broer mij hierop mede. „Daarom zal ik u, als u er ten minste niets op tegen hebt, ook Nancy noemen, al zijn we alleen". „O, neen, dat is goed", zei ik zacht. „En ik moet zeker mijn best doen, om niet bang voor u te zijn". Hij keek mij scherp aan, maar de uitdrukking op mijn gezicht maakte hem niet wijzer, mijn ogen schenen gericht op de ring, die ik achteloos ronddraaide. „Bang voor mij? U bang voor mij?" klonk het. „O, meneer Waters vergeeft u mij, dat ik u weer zo noem, het is per on geluk. Ik wilde alleen maar zeggen, dat wij op kantoor allen doodsbang voor u zijn". Ik weet, dat hij begreep, wat ik be doelde, ik behoefde er niet bij te voe gen: „maar hier is het niet het kan toor, en ik voel sedert gisteren geen angst hoegenaamd meer voor u, ik ben nu net zo min bang voor.u als Cariad". Zonder hem rechtstreeks aan te zien zag ik, dat hij kleurde en zijn vastge- sloten lippen bewogen zich even, als of hij iets wilde zeggen, maar hij be dacht zich. Na een pauze opende hij ze weer en vroeg: „Rook je Nancy?" „Neen, dank u", zei ik. Een nieuwe stilte. De Baas schraapte even zijn keel. Ik begreep, dat hij letterlijk niet wist, wat hij verder zeggen zou, en ik genoot inwendig. Ik voelde, alsof dit enige vergoeding was voor alles, wat ik doorgemaakt had, niet alleen wat betrof dit engagement, maar ook mijn verblijf op kantoor, de vervelende tocht er heen, ochtend aan ochtend, de eentonigheid, de vermoeienis, de dagelijkse angst van „ontslagen te zullen worden", het gehate drentelen om ons heen van meneer Dundonald en zijn „Praat u weer, dames?" Wat verlangde de Baas op dat ogen blik, dat ik toch iets zeggen zou, iets, wat dan ook! Maar ik had er geen plan op. Ik had het nog wel vijf minuten langer willen volhouden, maar ik was bang, dat ik het uit zou proesten, als ik nog langer wachtte. Ik gaf het dus op en vroeg ernstig en alsof ik hem helpen wilde: „Ik heb een handwerkje, bij me, maar ik heb het in de zitkamer laten liggen. Zal ik het even gaan halen, of zou dat misschien niet bepaald staan?" „Ik vrees van niet", zei de Baas knorrig. „Het is zo onnozel, om hier zo niets te zitten doen, ook voor u", voegde ik er medelijdend aan toe. „Als u soms brieven bij u hebt van kantoor, kon u ze mij misschien wel dicteren „Dank u", zei meneer Waters op be sliste toon. „Ik doe zelden iets aan mijn zaken buiten kantoortijd". Ik draaide mijn ring nog eens om en om. Ik hoopte, dat hij begreep, dat ik hem wilde laten zien, dat mijn werk de hele dag voortging dat het werk van 'n vrouw inderdaad nooit af is. Mijn volgende vraag was: „Speelt u piket?" „Ik ken de ene kaart niet uit de an dere". Ik zuchtte, alsof het mij speet, en ik het vervelend vond. Het was een zeer onoprechte zucht; want ik haat elke vorm van kaart spelen en ik verveelde mij helemaal niet, want ik genoot bij het zien, hoe hij ten einde raad was en niet wist, wat hij met mij beginnen moest. De lange pauze, die op deze enkele woorden volgde, amuseerde mij be paald. Toen hield ik mijn linkerhand even voor mijn mond, alsof ik gapen moest. Daarop keek ik eens naar het schip met volle zeilen, dat heen en weer wiegelde op de -wijzerplaat van de staande klok en zuchtte: „Is het nog pas tien minuten voor half tien? „Ik vrees zelfs, dat die klok volle tien minuten vóór is", zei mijn gast heer. Ik zuchtte weer, maar nu was het een diepe zucht. Daarop liet ik mijn ogen over de kamer dwalen, alsof ik tevergeefs een uitweg zocht. Mijn blik viel op een eigenaardig net van draden langs de zoldering. „O, waar zijn die voor?" vroeg ik. „Zijn het telegraafdraden?" „Neen, ik heb ze daar laten aan brengen, om het aecoustiek van de ka mer te verbeteren. Je kon hier niet goed spelen en zingen". „O", zei ik en verbaasde mij er over, waarom Blanche niet liever in de zitkamer zong. Ik keek eens naar de piano aan het andere eind van de kamer. „Zoudt u mij misschien willen toe staan, om hier wat te studeren, nu en dan? Ik bedoel natuurlijk alleen 's morgens. „Zodra ik weer in Londen terug ben, zal ik moeten uitzien naar een plaats als muziekonderwijzeres of zo iets. Ik heb natuurlijk behoefte aan een bepaalde werkkring, behalve mijn werk voor u en ik wilde mijn spelen dus wel wat ophalen". „U speelt dus?" zei meneer Waters op een toon van verlichting. „Dat is prachtig". .li

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 3