MOIICA Stad w Omgeving. De zwembaden presenteren verrassingen Wat de theaters brengen t P.O.A. ix.v. Ravage iussen iaarijes en bonbons Vliegende Hollander doei van zich spreken Ver Familie-estafette en demonstraties Een prachtig werkstuk Middenstandsexamens. De Winkelweek Tehendozen O.-l. inkt Tehenwieken HARMONIE-THEATER Aloma of the South Seas VICTORIA-THEATER Carmen Bonkaarten afhalen Gewestelijke gemeentedag Een mooie avond voor een stadgenote Baiavia->Amsierdam langs een omweg CINEMA AMERICAIN Nice girl? A.B.T. Het Recht van de Sterkste Bridge-drive in Alkmaar Marktberichten Merkwaart SCH de v Waarom geen wei FEU De directeur van de Alkmaarse zwembaden heeft een aardige, ge zeliige verrassing voor zijn zwei..- abonné's. Als er zwemwedstrijden worden gehouden, zijn het altijd speciale wedstrijdzwemmers, die op de startblokken verschijnen en die dan kampioenstitels trachten te ver overen. Maar de overgrote meerder heid der zwemmers blijft dan net jes aan de kant staan. EEN FAMILIE-ESTAFETTE De directie wil de zaak nu eens om draaien. Op Koninginnedag, dit jaar dus op 1 Sept. a.s., wil ze een echt fa miliefeest in het zwembad organise ren en het is van het weer afhanke lijk, of het feest gehouden zal worden in het open zomerbad of in de over dekte. De bedoeling is, om de abon- né's in onderlinge wedstrijden te la ten bekampen, terwijl de Reddingsbri gade het feest zal opluisteren met enige demonstraties in reddend zwem men en met een aantal komische num mers. Maar het hoogtepunt zal zijn een fa milie-estafette voor vier personen uit één gezin, waarbij als hoofdprijs een tegel wordt beschikbaar gesteld. Deze tegel zal elk jaar de naam van de win nende familie dragen en worden inge metseld in de hall van de overdekte. Het is niet de bedoeling om winst te slaan uit deze familiedag. Het moet een soort afsche .sfeest worden van het zomerseizoen, meer niet, maar ook niet minder. Er moeten ook geen -cracks aan meedoen, maar juist de gewone zwemmers, die dagelijks hun baantje trekken voor hun genoegen. We hopen, dat dit zwemfeest zal sla gen. Welke familie zal de eerste tegel ver overen, zal zijn naam voor 't eerst te rug kunnen vinden in de muur van de hall der overdekte?! NOG MEER PLANNEN. Naar wij vernemen, zal half Septem ber begonnen worden met een cursus Dat Alkmaar tal van bekwame am bachtslieden op allerlei gebied telt, is voldoende bekend. Zo heeft de heer M. Engel, caros- serie- en wagenmaker aan de Sliksteeg alhier, een uiterst fraaie salonwagen geconstrueerd, die in deze tijd van woningschaarste zeker door .talloze zou worden begeerd. De wagen, die door de heer Eni^l en een jonge gezel vrijwel geheel uit de hand werd gebouwd, is ongeveer 9 meter lang en 2l/9 meter breed. Men komt allereerst in een soort van halletje, waarachter twee slaap kamers zijn gebouwd, gevolgd door een huiskamer, waarin de marmeren schoorsteenmantel en een keukentje, met granieten aanrecht niet ont breken. Het geheel, dat ongeveer 3000 kilo gram weegt, is zeer fraai afgewerkt en bestemd voor de door de oorlog ge troffen Alkmaarse familie Mullens, die het bekende theater exploiteert. Wij meenden, dat het bouwen van een dergelijk werkstuk zeer geriume tijd zou vergen doch de heer Engel vertelde ons, dat dit in 10 weken zou kunnen geschieden als de diverse Rijksbureaux, die materiaal toewijzen, wat vlotter in hun medewerking zou den zijn geweest. Binnenkort wordt de wagen op een onderstel gezet en in dienst gesteld en zal dan door heel Nederland een goe de reclame vormen voor de bekwaam heid van Alkmaarse vaklieden. Laatste dag. Op de achtste en laatste dag van de te Alkmaar gehouden middenstands examens behaalden het Middenstands diploma: de dames H. W. J. Witte Eickholt en M. H. J. de Wit en de he ren A. I. W. Zonneveld, C. W. Zwart, Ch. M. Klerks, P. C. Wortelboer en H. J. Wiegman, allen te Alkmaar; J. M. Zoon, Akersloot; J. C. Witte, P. J. Wil lig, Bergen; G. J. Wassenaar, P. L. de Wildt en J. C. IJpelaan, Heiloo; Anna Winder en N. A. Zoontjes, Limmen; G. H. Zonneveld, L. Zonneveld, N. G. de Wit en P. Th. de Wildt; de dames M. v. d. Winkel en A. P. de Wit en de he ren J. Zwager, P. de Wit en F. v. We tering; D. v. d. Wateren en A. Werk hoven, IJmuiden; W. Zonneveld, Uit geest; mej. E. C. Wijker en de heren P. C. Wijker en L. Wijker, Egmondaan Zee; A. J. Wit, Schoorl; W. ten Wolde, St. Pancras; mej. E. Bos, Langedijk; mevr. O. Zweepde Vries en de heren M. Zijp en J. Weel, Zuid-Scharwoude; N. L. Mosch, Warmenhuizen; mej. E. Weel en D. Welner; N. J. Wester, Ob- dam; J. Zwart, de Rijp; J. Wouters, Jisp; G. J. Wit, West-Graftdijk; J. Witte, Ursem; G. J. de Wit, Den Hel der; A. C. Witte, Den Burg (Texel), L. Witte De Waal (Texel); P. Zijm, Den Burg en W. Zuidewind, Oude- schild (Texel); voorts mej. C. Ch. Swart te Heiloo. Afgewezen 19. MEVR. P. OVERLEDEN. Mevr. P. van het Heiligeland, die dezer dagen door ondeskundig gebruik van benzine (bij open vuur) ernstige brandwonden opliep, is hedenmorgen aan de gevolgen daarvan overleden. GESLAAGD. Voor de te Amsterdam gehouden examens voor de acte L. O. Engels slaagden de heren L. Rietveld te Alk maar, A. S. Kager te Heiloo en mej. A. C. Mooy te Limmen. voor het verkrijgen van het diploma zwemmeester. De cursus zal worden gehouden in de overdekte en ongeveer 9 maanden 'uren, zodat in Mei e.k. de examens kunnen worden afgenomen. Het diploma is erkend door de KJST.Z.B. DE 5000STE VERWACHT! Op Woensdag 27 Augustus a.s. zullen in het Zomerbad weer de jaarlijkse proeve- voor het diploma-zwemmen A, B en C van de K.N.Z.B. worden afgeno men en als bijzonderheid kan worden medegedeeld, dat die dag de 5000ste deelnemer wordt verwacht. Natuurlijk wordlj die 5000ste extra beloond! En é-propos, denkt u eraan dat mevr. Van Es, de penningmeesteresse van de A.R.B., in de Eikelenbergstraat niet op no. 8 maar op no. 10 woont? UITSTAPJE OUDEN VAN DAGEN. Na dagen van voorbereiding was de dag aangebroken voor het uitstapje met de ouden van dagen, 's Morgens om circa negen uur werd gestart met zes luxe wagens en nam de reis een aan vang. Gereden werd via Bergen, 't Woud, Egmond-Binnen, Castricum naar Haarlem, waar koffie met koek werd gepresenteerd. Vandaar naar Hoofd dorp, waar in hotel „de Landbouw" een warme maaltijd werd aangeboden. Vóór het eten werd het traditionele borrel tje gebruikt en daarna smaakte het eten opperbest. Na nog een sigaartje gerookt en wat gekeuveld te hebben, werd de reis weer voortgezet naar Schiphol. Dit was voor vele oudjes een openbaring. Verschillende vliegmachi nes werden bezichtigd en was er wat meer tijd geweest vast en zeker zouden er vele oudjes de lucht ingegaan zijn om ook dit nog mee te maken. Tegen half zeven werd de terugreis aanvaard via Zaandam, Purmerend door de Beemster en Schermer. Bij aankomst aan de Omval werden zij opgewacht door de buren, die voor 'n heerlijke boterham hadden gezorgd, welke met smaak genuttigd werd. Na allen hartelijk bedankt te hebben voor hun financiële en materiële steun werd opgebroken en gingen de oudjes zeer voldaan naar huis. ZATERDAG Harmonie Theater: Aloma of the Soulh Seas, 7 en 9,30 uur; 14 jaar Victoria Theater; Carmen, 7 en 9,30 uui; 18 jaar. Cinema Americain: Nice girl?, 7 en 9,30 tiur; tot 14 jaar onder geleide, A B. T.ï Het recht van de sterkste, 3 uur; 14 jaar Sportpark; Motorraces, 3,30 uur. ZONDAG Harmonie Theater: Aloma of the South Seas, 3, 4,30, 7 en 9,30 uur; 14 jaar. Victoria Theater: Carmen, 3, 4,30, 7 en 9,30 uur; 18 jaar. Cinema Americain: Nice girl?, 3, 4,30, 7 cn 9,30 uur; tot 14 jaar onder geleide. A B. T.: Het recht van de sterkste, 3, 8 en 8 uur; 14 jaar. De Contact-Commissie voor de Mid denstand verzoekt H.H. winkeliers die willen deelnemen aan de in September a.s. te organiseren winkelweek, het daarvoor nog in hun bezit zijnde aan gifte-formulier, vóór 15 Augustus vol ledig ingevuld bij de secretaris dier commissie in te zenden. Aangezien thans, aan de hand van reeds ingekomen inschrijvingen, kan worden vastgesteld dat de deelname groter zal zijn dan in 1946 het geval was, laat de uitvoering van de diverse plannen voor deze actie maar moeilijk een latere inschrijf-datum toe. Actief heren, nu direct een besluit nemen en uw aanmeldingsplicht ver vullen. U bespaart daarmede de com missie veel onnodige arbeid. PAYGLOP ALKMAAR - TEL. 3892 Hoe groot de ravage was, die Woensdagmorgen In het pand van banketbakkerij Groen aan de Ken- nemerstraatweg werd aangericht, toen een aanhangwagen de voor gevel ramde Iaat deze foto duidelijk zien. Bovendien zal men beseffen, dat de bewoners door deze uitzonderlijke „wekker" niet weinig geschrokken moeten zijn.... Dorothy Lamour in een romantische liefdesgeschiedenis op Hawaii. Bruin kleurige sarongs, exotische bloemen, fantastische natuuropnamen. Was het een wonder, dat ondanks vacanties en mooi weer de belangstel lenden voor deze kleurenfilm elkander voor de Harmonie verdrongen? Aloma is voorbestemd om te trouwen met Tanoa, de toekomstige „koning" van het eiland. En dat ze elkaar zul len krijgen, daaraan twijfelt niemand. Maar zoals men van een paar gelieven, die zichzelf respecteren, mag verwach ten, komt het geluk hun niet zomaar in de schoot vallen. Er komen tranen, een knock-partij- tje, een gevecht met sten-guns, en zelfs°e°uu-grenauier een vreemu woest eu de hevige uitbarsting van 'n vulkaan huiveringwekkend landschap. De liefde de bekende opera „Carmen" en de muziek van Georges Bizet speelt dan ook in de begeleiding een niet geringe rol. Het verhaal gaat over het leven van het meisje Carmen (Viviane Romance), die in haar binnenste steeds 'n worste ling voert tussen haar liefde voor het land, de bergen, het wilde avontuur lijke zwerversleven en de liefde tot de man. Zij verlaat haar echtgenoot: Een oog het hoofd van een bende voor een oud-grenadier (Jean Marais). Als deze echter met haar het land wil verlaten om in Mexico een „fatsoenlijk" leven te beginnen, trekt Carmen er weer tussen uit. Zij kan haar geliefde ge boorteland niet de rug toekeren Spoedig komt dan het slot van de film. Te paard bereiken Carmen en de oud-grenadier een vreemd woest en "T n vulkaan aan te pas, eer ze zich door niemand bevochten in hun wel zeer gelukkig geluk kunnen gaan vermeien. Al zou het gegeven nog simpeler zijn geweest dan 't geval is, dan nog zou deze film een lust voor het oog zijn. Spanje, het land van de sinaasappe len en de druiven, het land van mu ziek en schone vrouwen, het land van hartstochten en stierengevechten, zie daar het speelterrein van de film Car men, die in bovengenoemd theater de ze week op het programma staat. Het gegeven van de film werd ontleend aan KINDERUITSTAPJE EN BALLONWEDSTRIJD. De buurtvereniging „Tuinkwartier" is voornemens om op 13 Augustus met een 50 kinderen van 3 tot 15 jaar haar gaan ds. Van der Sluis van Alkmaar, Degenen, wier familienaam begint met de letter A, C en E, kunnen Maandag 11 Augustus hun bonkaarten 711 afhalen aan het uitreiklokaal Rid derstraat van 912 en van 24 uur. Bonkaart 709 en stamkaart mee brengen. Zelfvervorgers uitsluitend op Za terdag 23 Aug. van 9—11 uur. Belangrijk. Aan a.s. en jonge moeders die reeds in het bezit zijn van een C. M.-kaart zullen alle bonkaarten van de tot hun gezin behorende personen alsmede de extra bonkaart aan een apart loket worden uitgereikt. Doopsgezinden bijeen Op 14 September a.s. zal de Doops gezinde Kerk te Alkmaar een gewes telijke gemeentedag houden, die om tien uur begint met een godsdienst oefening in de Kapelkerk der Ned. Herv. Gemeente op de Laat. In deze godsdienstoefening, die door da. Leistra geopend wordt, zal voor- jaarlijks uitstapje te maken, en wel raar Schoorl. Als bijzonder attractie is daaraan verbonden 'n ballonwedstrijd. Ieder kind krijgt een ballon en om één uur zullen ze worden opgelaten. De ballon die het verst terecht komt heeft de eerste prijs. De prijsjes zijn geschonken dgor het bestuur. Dat de kinderen een prettige middag mogen hebben is de wens van alle leden van „Tuinkwartier". terwijl 's middags om half drie we derom in de Kapelkerk een bijeen komst wordt gehouden, die geleid wordt door ds. Wethmaar van Zaan dam. Medewerking wordt .verleend door het Zangkoor uit Hoorn. Na afloop begeven de deelnemers zich naar de Muziektuin, waar da sluiting zal worden verricht door ds Daalder van Haarlem. Balletavond „Gulden Vlies" De balletgroep Mascha ter Weeme Marie Jeanne v. d. Veen, Max Dooyes en Pieter v. d. Sloot, heeft gisteravond in 't Gulden Vlies een dansavond ge geven, die bij het vrij talrijke publiek een zeer dankbaar en enthousiast ont haal heeft g 'onden, waartoe de muzi kale begeleiding van Albert Bocay ook zeer -eser heeft bijgedragen. Mascha ter Weene opende met Max Dooyes als partner het programma met een drietal Oud-Fianse dansen, die reeds dadelijk een belofte inhielden. Pieter v. d. Sloot stelde zich voor met een Middeleeuwse dans naar Spaans Moorse motieven en maakte daarmee door zijn zuivëre bewegingen 'n goede indruk. Daarna was het de beurt aan onze oud-stadgenote Marie Jeanne v. d. Veen en in „Herinnering" op mu ziek van Beethr "n toonde zij zich de gracieuze baUerina, die zo 'n belang rijke plaats inneemt onder onze Ne derlandse danseressen. Een luid ap plaus viel haar ten deel en een tweetal bloemstukken werden aangeboden Meteen zij hier geconstateerd, dat de fraaie costuums, naar eigen ontwerpen uitgevoerd, wel bijzonder opvielen en steeds zeer juist bij de dansen pasten Uitstekend danste Masch ter Weene „Beatrijs", naar de Middeleeuwse legende. De vrome kloosterzuster, die bezwijkt voor de 'erleiding van het wereldse leven, maar ten slotte be rouwvol in het klooster terugkeert en bemerkt dat de Moeder Gods zeiVe in haar afwezigheid haar taak heeft over genomen. De muziek van Bocay paste zeer goed bij deze legende en Mascha danste haar indrukwekkend en vol overgave. In de fragmenten uit het ballet „De Zwarte Zwanen" wisten Marie Jeanne v d. Veen en Max Dooyes een ver diend succes behalen. Een luid applaus verwierf de „Trepak" gedanst door P. v. d. Sloot. Vol kleur en charme was de Spaanse dans, die het eerste deel van het programma besloot en door de vier uitvoerenden prima werd uitgevoerd. Het tweede deel van de avond bracht eerst een geestige Tarantelle met vuur uitgevoerd door Mascha ter Wee- me en v. d. Sloot. Fijn was de „Mars" gedanst door Maria Jeanne. Met Max Dooyes bracht Mascha nog Pelléas en Melisande, waarna de eerste uitvoering in Nederland van de Pas des Deux (de Blauwe Vogel) uitTschaiköwsky's:,,De Schoone Slaapster" van Marie Jeanne v. d. Veen en P. v. d. Sloot een zeer mooi succes werd, wat de fijne uitvoe ring ook zeker verdiende. Ook hier was de bloemenhulde verdiend. Een aardige zeemansdans van P. v. d. Sloot, leuk getypeerd en de „Pro menade" van Mascha ter Weeme als het dwaze meisje, brachten de aan wezigen naar de met vuur uitgevoerde F'-vische dans (Dvorak) door het ge- 4 3 ensemble. Dit keurige nummer, in zeer mooie costuums gedanst, was een mooi besluit van deze balletavond. Na haar „Promenade" kreeg ook Mascha ter Weeme een fraaie bloemenhulde. In het langdurig applaus aan t' slot liet men welverdiend ook de pianist Bocay delen. G. (Van onze speciale verslaggever „De Vliegende Hollander, ééns legende, thans werkelijkheid", dat was de slag zin, op de meesterlijke affiche, uitgehangen in alle passagekantoren, reisbureaux, wachtkamers en andere daartoe geëigende lokaliteiten, waar ook ter wereld. De slagzin van de K.L.M., onze nationale luchtvaartmaatschappij heeft niets van zijn actualiteit ingeboet. Nog steeds heerst onder de mannen op de Skymasters en de Constellations dezelfde geest van onverzettelijkheid, die in het midden van de zeventiende eeuw Schipper Van der Decken noopte tot volhouden, om on danks tegenslagen toch de Stormkaap tj ronden. Geen hindernissen zijn te groot, geen moeilijkheden kunnen zich voordoen, of de K.L.M.-plloten weten een oplossing te vinden. BU toeval hoorden wij het volgende verhaal uit de mond van één onzer relaties, die een reis als passagier Van Batavia naar Schiphol mee maakte en wij willen het onze lezers niet onthouden, omdat het opnieuw blijk geeft van een drang tot volhouden die onze K.L.M. groot maakte en dat ook zal blijven doen. SJARJAH, het oord zonder water Een Skymaster C 54 landde aan het begin van deze week op Schiphol, na onder commando van gezagvoerder A. van Ulsen een thuisreis te hebben gemaakt, die, al was hij dan niet ge heel volgens het reglement, de be wondering van alle passagiers op wekte. Er bestaat in de gehele Mohamme daanse wereld nu eenmaal een ze kere animositeit jegens ons Neder- landers en dus ook jegens de K.L.M., derhandelingen stuitten op geen enkele opgewekt door de Indonesische kwes- moeilijkheid en de extra bergruimte tie. Moeilijkheden met de service op werd in een nacht van zwoegen gemon de Brits-Indische vliegvelden waren teerd in het aluminum lijf van de Sky- daar het gevolg van en dit bewuste niaster. Het reisdoel was Ceylon, maar toestel moest toch persé naar Am- Per slot van rekening wonen ook daar sterdam gezien het feit, dat het tal Mohammedanen, en men nam het ze kere voor het onzekere en schilderde de oranje driehoeken over met alu- miniumverf. De letters „Netherlands Government ir Transport" op de romp vliegveld en de bemanning ondervond daar de grootst mogelijke welwillend heid en medewerking van de zijde der R.A.F. VAN CEYLON NAAR SJARJAH Het zwaarste stuk stond echter nog voor de deur, n.l. het oversteken van de Arabische Zee. Normaal loopt de route van Bangkok via Calcutta, Ka rachi en Basra naar Cairo, maar nu het toestel eenmaal op Ceylon was aangeland, stond de piloot voor de keuze, óf via Sokotra naar Aden te vliegen, wat een omweg zou beteke nen, öf buiten India om zijn weg te zoeken naar de Perzische Golf, waar bij Basra nooit kon worden gehaald en alleen overbleef 't militaire vlieg veld van Sjarjah, dat de Arabieren Shargeh noemen. van belangrijke personages als pas sagiers a$n boord had, Toestellen van dit type kunnen ech ter slechts 7'/i 8 uur in de lucht blij- van het vliegtuig werden bedekt met ven, omdat de brandstof-capaciteit ver- een laag zwarte verf, die als „stroom- minderd werd, teneinde meer passa- lijn-band" nog niet eens misstond. En giers en lading te kunnen meenemen, bij aankomst op Schiphol bleek de ma- Toen gezagvoerder Van Ulsen Bang- chine de trotse spreuk te dragen: „Wi- kok had bereikt, stond hij dus voor de deed-ut" in navolging van het Engelse vraag: „Hoe omzeil ik India met mijn „We did it" Om moeilijkheden met machine". In Bangkok ontdekte hij ech- de douane te voorkomen werden enkele ter een Dakota met Amerikaanse ken- voor Brits-Indië bestemde passagiers in tekenen, welke machine onmogelijk uit Bangkok achtergelaten en voort ging de Verenigde Staten kon zijn komen het, koers Ceylon. Het baken op Port vliegen zonder extra-benzinetanks aan Blair in de Andamanengroep bleek boord. De bemanning trad in contact perfect in orde zodat deze oversteek met de Amerikanen, om te proberen, geen bezwaren opleverde. Op Ceylon die extra-tanks t« bemachtigen. De on- landde de Skymaster op een militair Sjarjah ligt op het schiereiland Kal- hat in Oman en toen de Skymaster een maal was neergestreken bleek het een nest te zijn, waarbij een eenzaam fort in de Sahara nog maar kinderspel was. Huizen in de vorm van lemen hutten, een wit fort met zoeklichten en mi trailleurs op de transen en verder een vliegveld. Maar dit was dan ook zó perfect in orde, dat de zware machine bij de nachtlanding geen enkele tegen slag ondervond. Een lap keiharde woestijn, met lijnen erop getrokken van r olie, wat barakken en de verlichting. Maar ook hier mannen van de R.A.F., die kennelijk blij waren eens een ver zetje te hebben in hun eentonig be staan en zich uitsloofden, passagiers en bemanning van dienst te zijn. De aan- wez'-^id van stewardess Baudet, die met de steward Van Dungen de civiele dienst aan boord verzorgde, werd uiter aard door de heren op hoge prijs ge steld. De gezagvoerder bracht, naar onze zegsman ons mededeelde, zelfs de nacht door in de kamer van de chef van de B.O.A.C., die op Sjarjah is ge- stationneerd HET LAND ZONDER WATER Dank zü een hoeveelheid geestrijk vocht, door de opvarenden van de Skymaster aangeboden, had men thans iets te drinken, want water is daar zó schaars, vooral in de oorlog, toen de bezetting veel groter was, dat de R. A. F.-mannen zich vaak afvroegen: „Wat doen we eerst, ons wassen en dan drinken, of eerst drinken en ons dan met de reit was senDe hoeveelheid per man per dag bedroeg vaak niet meer dan één liter. De rest was kinderspel, van Sjarjah naar Amsterdam, il n' y a qu'n pasen zo landde de machine een paar dagen geleden op de Amsterdamse vliegha- ven, na een reis, die wel heel sterk afweek van een normale overtocht. Wij vernamen ook nog, dat telegrafist Den Hertog kalmweg zeventien uur aan èèn stuk werkte en dat heel ge woon vond. En toen radio-Karachi po- I gingen deed, de Skymaster naar dat I vliegveld te krijgen en zich met de vraag naar de actie-radius erg bezorgd toonde, antwoordde Den Hertog langs zijn neus weg: „Endurance twenty- five hours" waarop Karachi uit de aether verdween en er verbluft het zwijgen toedeed. De afstand van Cey- 3 Ion naar Sjarjah is even groot als die van Prestwick naar Gander, een 2300 mijl VAKMANSCHAP. Wij weten niet, wat de topleiding op Schiphol gezegd heeft van dit avon tuur, dat eigenlijk geen avontuur was, n:aar 'n staaltje van vakmanschap en koele berekening t van gezagvoerder Van Ulsen en diens tweede piloot, de Canadees Hargrave, en van hard zwoegen en ploeteren van Den Hertog, van de flightclerk. Van Rees en de boord-mecano Hartog en van de beide piloten. Wij weten alleen maar, dat de pas sagiers vol lof waren over het Initia tief van het personeel, over hun door zettingsvermogen en over hun be kwaamheid. Dat die passagiers het niet ver mis hadden, bleek gisteren, toen het toestel, dat Donderdag utt Batavia vertrok, eveneens orders kreeg, om Brits-Indië héén te vliegen, lnplaats van erover heen De moderne Vliegende Hollander Is niet voor een klein geruchtje vervaard van Carmen is in haar verkeerd. On danks vele smeekbeden kan zij niet meer liefhebbenZij bemint nie mand meer. Na 'n hevige dialoog stoot de man Carmen in de afgrond.... De opnamen van het stierengevecht, voor ons Noorderlingen zulk een vreemd schouwspel, verhoogt de aan- t: ekkelijkheid van deze film. Het wereld- en Nederlands nieuws dat vooraf werd vertoond was uit gebreid en interessant. Apart dienen genoemd te worden de buitengewoon mooie opnamen van het bezoek van het Prinselijk gezin aan Friesland en de verjaardag van Prinses Irene. William A. Seiter maakte deze film met Deanna Durbin, onder productie leiding van Joe Pasternak, de man, die Durbin ontdekte en haar groot ipaakte. Want hoewel zij van „won derkind" opgrogide tot bekoorlijke jon ge vrouw, heeft zij niets van haar po- puTariteit ingeboet, hetgeen wel .bleek uit de overgrote belangstelling voor deze film. En „Nice girl?" werd een rolprent van het genre dat men een echt ge zellige, knusse film noemt. Deanna Durbin, als Jane, één der drie doch ters van de echt-vaderlijke professor Dana, verstrikt zichzelf, uit een zucht naar interessant-willen-doen in een se rie perikelen, die haar boven het hoofd dreigen te groeien, maar waaruit op het laatste ogenblik het eind-goed, al- goed ontstaat. Deanna zingt op haar eigen manier, zij doet af en toe gezellig dwaas en stelt zich aan, daarin dapper bijgestaan door haar zusjes. En dan is daar ook Franchot Tone, de man van Petrified Forest, het groot se werk met Bette Davis. Met verba zing hebben wij ons afgevraagd, hoe het mogelijk is, dat een acteur van zijn formaat afdaalt tot het peil, waarop zijn rol in deze film staat. Voor Nice girl hadden wij Franchot Tone te goed geacht, wat overigens aan de waarde van deze film niets af doet. Vanaf de vroegste tijden heeft, hoe men het ook wil keren of wenden, het recht van de sterkste geheerst. En de film in het ABT demonstreert dit wel op heel bijzondere wijze. Fan tastische opnamen zijn er te zien van de geweldige strijd, die de enorme voowereldlijke dieren reeds leverden en die de holbewoners voerden. Indrdaad bijzondere staaltjes van techniek. Natuurlijk volgt dan ook de strijd der mensen en hoe die strijd om de macht kunnen voeren, weten wij nu heus wel.' Victor Mantise en Carola Landis spe len de hoofdfiguren in dit drama van stijd om de macht op uitstekende wijze. Een film, die mede door haar bij zondere opnamen zeker de aandacht zal trekken. Zaterdag 15 Aug. a.s. zal in de Ste delijke Muziektuin te Alkmaar de gro te bridge-drive gehouden worden, uit gaande van 't district Noord-Holland- Noord van de N.B.B. Aan deze wed strijd kunnen ook niet-leden van de N.B.B. deelnemen. De drive begint des avonds om half acht. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN ALKMAAR: Geref Kerk (Art 31 K O), In gebouw „Waakt en Bidt", 9,30 en 5,30 uur ds Koelstra, van Almelo ZUID-SCHARWOUDE, av. half 8, ds. Van Santen, van Akersloot. OBDAM, half 10 de heer J. Ciere- mans. HENSBROEK, geen dienst. r WARMENHUIZEN, Aug. Aan voer 32.200 kg aardappelen. Schotse muizen f 10.80—11.70, grove 9.309.40, drielingen 6.20, blauwe eigenheimers 9.6010.70, bintjes 9.50, witte eigenh. 10.20—11.30. 500 kg uien 20.10. 7400 kg rode kool 4.508.40. 9900 kg slabonen 28.7031. 200 kg bieten 5.10. 150 kg snijbonen 4.90—7. NOORDERMARKTBOND. 9 Aug. 1947. 130.000 kg aardappe len. Eerstelingen f 9.2010.30, grove 910.50, drielingen 5.306.10, kleine 4.905.50, geelblom 8.50, blauwe eigen heimers 9.1010.70, eigenheimers 8.90 10.10, rode eerstelingen 8.10, bintje 8.—. Bevelanders 8.509.20, koopmans blau we 9.709.80, IJselster 10.40.000 kg slabonen 23.7032; 10.400 kg rode kool 5.709.60. 7000 kg witte kool 55.80. 1800 kg uien 17—17.40. 1500 kg bieten 4.204.70. 400 kg peen I 9.—, II 6.30. 56 stuks bloemkool I 49, II 33. Zijn naam kent bijna is hij bekend door hee! heer A. S. Schouten. Hij die gedurende een groo jaar met 't grote schepne der en de vistrommel i hand langs de stadwater hier en daar zijn geluk Wie heeft niet eens n Waarom is er in de we de mogelijk, terwijl er to lioenen ca millioenen goede mensen over de Waarom vermogen de st- vastheid aan de samenwc ken te geven? We hebber Unesco, de Vredesverenij ga's van internationale in Europa en de wereld, nen zij in deze chaotisc vrede niet bevrijden uit en bajonetten? Met dit vraagstuk houd zich bezig in „De Parad het volgt, zoals hij het waarom tot rdaag toe opgejaagden, de van hun verdrevenen, de angstig hongerenden, lijdenden e duizenden in concentra' Golgotha-nachten '^g vri keren naar de onvatbare een toekomstige, gelukki, Laudy wijst erop, dat der menselijke geschiede: land gelegen heeft, maar misgreep van de menselij reld heeft ontkoerst. Or het verlangen, om dit vre stellen, maar het tragisc mensen hun broeders d het bereiken van een bete vreselijkheid van het gel falende wil van de mens. kanonnen en machinegew doodschieten, maar zo kr gelukkig te bewonen aa: te verwezenlijken gee moet men het juiste probleem krijgen, van n en van volk tot volk me ken, om met een gemei daadvaardigheid in te v wereld-in-w -rding. IS NAAR HET ENGELS VAN BERTA RUCK DOOR:J. JOR1SSEN 48). „Ik heb dezer dagen si te, weten te komen, hoe zo'n eigenaardige naam J tekent die toch?" „Hij betekent liefste", tioon kortaf, „De hond 1 les, uit een klein plaats sey, waar mijn familie gaat in de vacantie, voeg tegen zijn zin aan toe, lieet het". Ik aaide Cariad over zichtbaar tevreden geste! onder de tafel. De Baas zag er ontege alsof hij lust gevoelde, d der te schoppen. Hij gaf schop, zoals een onden van onder de tafel, mij had zijn gevoelens enigs op de kleine hond, wiens ste" betekende en die ul plaatsje kwam, waar slee! zen en een houten vrou dat ook moge betekenen. Een van de meiden, reeft rondging, kon ni noeg een glimlach ondei Een blik van meneer baar dat hij die glimlai had. Hij li-t de p-hotel er, zei op bet, too

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2