MONICA Van Aartsen overklaste in Alkmaar aan 't werk DE PAMPUS-PIRAAÏ door J. D. Z wit's a letten Zwemkampioenschappen zonder verrassingen Verloofd. ier-Husowaard. inginnefeesten. Jongere renners komen geleidelijk naar voren Vreemd ehouding der renners in Hoorn De Ronde van de Bosbaan Van Klaveren onttroont Van Dam ^PÖRTSPETTERS FEUILLETON resultaten t nihil. Wij hebben teren, dat er prac- op het land achter laat de „Combine" n het stro staan, zo- tegendeel van wat beweren, eveneens DE WERKING. wij hier bezig za- Chalmers, AU Crop kten op de machine ijdt het graan af; brede gummi trans- ïbracht naar de dors uding van stro en [et stro wordt op de ntdaan van de hor sen zitten, terwijl 'n jineerd met een schoont. Ider komt het zaad it, die door glij-goot ?en worden, werkwijze is zogoed Ues is bedrijfsveilig :n, wat ook al een etering is ten op- methode. GESCHIEDENIS. rden er in ons land aai-dorsmachine ge- ikten. Doch vanaf roeiende belangstel- ze moet toegeschre- talrijke verbete- i aan de Combine In Engeland groei- 30 tot 3000. In Duits- ngstelling eveneens g werd in ons land door het nijpende n de Noordoostpol- m geëxperimenteerd vijf verschillende zoen had men nog erzicht, maar wel sen, dat de moderne :eer goed te gebrui- deelde ir. H. M. Ele- ie Hollandse Mij. v. rapport dat hij bine in de N. O. P. en te hebben „mee st de gewassen wel 1 worden. 8 a 9 da- de zelfbinder. verlies hierboven it tot nihil. Met de pet., terwijl bij het verloren gaat. van de kanten van er nodig. van de technische Stichting van de aan de gebruikers n Nederland (thans lieren worden uitge- and van het te ver erder te kunnen iombine in coöpera- erszins te gebruiken worden afgewacht, i het een concurrent londorsersbedrijf. het aantal zaaddro- noeten worden. Ie Schermer, die in de landbouwers J. Bürman voldoet in n de gestelde ver- a ook wel zeker van tine in ons land In le voet" zal krijgen, i op dit moment een n de personeelsnood omité ter viering efeesten, dat enige ap initiatief van de jgericht, heeft voor zeer bijzonder pro- dt begonnen met cht van de beide korpsen, voorafge- a te paard in mid- Onderwijl zullen renners de vader- p het sportterrein a half tien hier een "enbruiloft zal wor- ederdraoht aan gro- met oud-HoUandse spel, afgewisseld rekt de stoet met wagentjes, autopeds, leelte van de Mid- ke optocht naar het >mt een baUonwed- eginnen de voücs- jden, zoals touw- races, tonsteken en Mijnheer en me- z. idswedstrijden zul- luiten. Voorts kun- delen dat er volop rrein aanwezig zal l het sportterrein worden. Gidsen en te 7.15 uur de i, waarna afwisse- iekverenigingen, de Huygenwaert, de Vita Aecordeon- ital volks-dansclubs a zullen geven. I- en lampionop- enals voor de ove- :hitterende prijzen ssteld. 'oornemen om door een en ander mo- Ongetwijfeld zal een eer in stellen, achten het welsla- moseliJh te maken. Misschien hebben de sintelbaanraces in Alkmaar niet dat opgeleverd, wat bet zeer talrijke publiek ervan verwacht had. Voldoet men immers aan de publieke eisen, dan moet elke rit spannend zijn, dan moet het kop-aan-kop gaan door de bochten en dan moeten de laatste meters de beslissing brengen! En dat was Zaterdag in Alkmaar nu juist niet bet geval. Ook al was de verwachting hoog gespannen. Maar Iesberts moest verstek laten gaan: bij de training begon hij te sukkelen met een onwillige magneet, die hem totaal uitschakelde. Alzo verdween één concurrent van Van Aartsen. Hartman had zijn dag niet; machine en rijder hadden van die kleine, soms onverklaarbare nukken, die oorzaak v aren, dat Hartman alle moeite had, om tweede te worden. En Van Aartsen's concurrent nummer twee was weg. Dan was er nog Boeman, een ervaren rijder. Maar toen het duel Van Aartsen Bosman goed en wel begonnen was en een adembenemende ronde was verre- heden, sloeg Bosman tegen de sintels en verdween uit de strijd! En Van Aart sen's concurrent nummer drie telde niet meer mee. Was het dan een wonder, dat de echte spanning in de hoofdnummers ontbrak? Gediskwalificeerd Een der jonge renners is de Lim- mer Metselaar, die hard op weg is om senior te worden en die qua renner een goede toekomst heeft. Zgn stijl is goed, zijn bochttechniek mag er zijn en hij stuurt gemakke lijk. zelfs met een lastige motor als zijn 300 cc-er. En deze Metzelaar werd door de jury op een gegeven ogenblik gedis kwalificeerd! Metzelaar startte in de 500 cc-klasse der juniores met een 350 cc-motor en hij versloeg zeer verdiend al zijn te genstanders, van wie vooral Van Rijn hem echter zeer nabij kwam. Tot ieders verrassing werd de Limmer rijder ge diskwalificeerd, omdat hij met een te lichte motor gereden had. 't Zal wel goed geweest zijn, dit be sluit van de jury, maar wij nemen ons petje af voor Metzelaar, die knap reed. En als het goed geweest is, is dat een der zeer weinig goede daden van de sehavot-heren geweest! Reeds de vorige keer wezen we op de zeer matige jury in de hoop, dat deze wenk begrepen zou worden. He iaas, 't was deze keer nog erger, zó erg zelfs, dat men n.l. de laatste lange- baanwedstrijd vergat! En de uitslag van die langebaan is maar helemaal niet meegedeeld aan het publiek. Enfin, 't publiek had schik in de proeve van onbekwaamheid en lachte de jury hartelijk uit, maar had tevens hulde moeten brengen aan Moejes, die de reddende engel was. Wedstrijdgrepen. Geen daverende dingen dus in de races der „groten", wel spanning in die der lagere helden. Zo in de 350 cc- klasse, waar Metzelaar weliswaar do mineerde en in alle manches de eerste plaats bezette, maar waar hij in de 2e manche prachtig werk liet zien. Met Bisschop trok hij in de 2e ronde in één rush naar voren (van de 5e plaats af) en deze twee bleven naast elkaar vechten. Pas op de finish was het pleit beslecht ten voordele van Metzelaar. Daarnaast was er een hard gevecht om de volgende plaatsen, dat inderdaad zeer boeide. Ook de derde manche was goed en werd zeer boeiend door Metzelaar gewonnen, toen hij gelegenheid kreeg om binnen door te komen. In de 500-cc seniores moest Hartman zich onverwacht via een herkansing in de finale plaatsen, maar hij deed dit op verstandige wijze. De Alkmaar der de Geus nam genoegen met de tweede plaats in deze herkansing, die overigens door de Geus zeer fraai ge reden werd en waarin deze jonge senior toonde, zich in dé hoogste klasse thuis te voelen. De voornaamste uitslagen waren: Junioren 250 cc: 1. N. Kroes 2 pun ten; 2. J. Simons 4 p; 3. T. de Vos 9 p. —Junioren 350 cc: le manche: 1. M Metzelaar, Limmen, 2 min. 5 sec., 2. C Bisschop, Edam, 2 min. 7.1 sec., 3. J. A v/d Hooft, Santpoort, 2 min. 8 sec.; 2e manche: 1. M. Metzelaar, Limmen, 2 min. 4.1 sec., 2. C. Bisschop, Edam, 2 min. 4,2 sc 3. H. Marle, Uitgeest, 2 min. 7 sec.; 3e manche; 1. M. Metze laar, Limmen, 2 min. 3.2 sec., 2. A. Ver hoef, Amersfoort, 2 min. 3,6 sec., 3. H. v. Marle, Uitgeest, 2 min. 6 sec; totaal: 1. M. Metzelaar 3 p., 2. C. Bisschop 9 p en 3. H. v. Marle 12 punten. Junioren 500 cc: 1. M. v. Rijn 3 p; 2. S. Oudshoorn 7 p;3. N. Kuijper 9 p. Senioren 350 cc. le manche: 1. P. v. Aartsen 1 min. 50,2 sec; 2. A. Hartman 1 min. 52 sec., 3. H. de Rijk 1 min. 56 sec. 2e manche: 1. P. v. Aartsen 1 min. 50.4 sec.; 2. Hartman 1 min. 54 sec.; 3. H. de Rijk 1 min. 55,2 sec. 3e manche: 1 P. v. Aartsen 1 min. Ift sec.; 2. A. Hartman 1 min. 55 sec.; 3. G. Thijsse 1 min. 59 sec. Totaal: 1 P. v. Aartsen 3 punten; 2. A. Hartman 6 punten; 3. H. de Rijk 11 punten. Senioren 500 cc. le serie: 1. J. W Boef 1 min. 52 sec.; 2. G. Kops 1 min 52.2 sec.; 3. A. Th. Bisschops 1 min 52.3 sec. 2e serie: 1. P. v. Aartsen 1 min 46 sec.; 2. J. Bosman 1 min. 47.8 sec.; 3. H. de Rijk 1 min. 55.5 sec. Herkansing: 1. D. de Geus 1 min. 54.8 sec.; 2. A. Hartman 1 min. 55.7 sec.; 3. J. de Graaf 1 min. 59 sec. Finale: 1. VAN EXTER f.nnvritrht R n.P JA..EN 20 ZIET ZE NIET,\^AT ER. BOVEN HAAQ, HOOPbJE ge beukt. tqouwens IK GE' OOf NIET.bAT Z'J SLIM GGH0E6 IS OM &AAI2. AAN TE JTEGEN PIJNEN SNELLE ZEKERE WERKING ZWITSAlfABRIEKEN APELDOORN (Ingezonden Mededelingen.) P. v. Aartsen 1 min. 49 sec.; 2. G. Kops 1 min. 52 sec.; 3. J. W. Boef 1 min. 53 sec. Senioren 350 cc lange baan: 1. P. v. Aartsen 2 min. 50 sec.; 2. A. Hartman 2 min. 53.1 sec.; 3. G. Thijsse 2 min. 54.9 sec. Senioren 500 cc lange baan; 1. P. v. Aartsen 2 min. 42 sec.; 2. J. Bosman 2 min. 44.8 sec.; 3. G. Kops, 2 min. 47 sec. Publiek werd sterk gedupeerd Van sintelbaan tot grasbaan, het is natuurlijk wel een verschil. En het verschil wordt nog groter, als die sintelbaan nog flinke, rechte stukken heeft, en de grasbaan vrijwel een ovale vorm heeft. Maar dat neemt niet weg, dat op de ze zelfde grasbaan, waar geen zode verlegd is sinds 1946, het vorig jaar d» renners daverden, zich geheel gaven en een hele middag een golf van enthousiasme door het publiek deden voeren. Let wel lezer: precies die zelfde baan, even kurk-droog als Zondag, even snel als Zondag, even „gevaarlijk" als Zondag. Waartoe deze niet-alledaagse inlei ding? Om de simpele reden, dat gister middag deze baan plotseling gevaarlijk geworden is. Althans volgens de heren renners, die na enkele trainingsrondjes tot deze conclusie gekomen waren! En die onder elkaar een conferentie be legden enbesloten, om wèl te rij den, maar zich niet geheel te geven Rijden voor het publiek, dat natuurlijk niets mocht merken, rijden, nu ja, om tenslotte de finish te halen! Er werd heel lang gedelibereerd, ten slotte viel de beslissing: er zou worden gereden en er zou voor gezorgd wor den, dat er niet gevaarlijk gereden werd! En zo gebeurde het. De juniores be gonnen, kropen door de bochten, erg langzaam, tergend langzaam soms. Maar ze reden en er was een winnaar in elke manche. En het publiek bleef koel; de handeri kwamen nauwelijks op elkaarDat kon ook niet anders, want er werd geen trijd gegeven. 't Was zelfs min of meer een belache lijke vertoning, die geheel voor reke ning van de renners kwam. Op een enkele uitzondering na bleef deze vertoning voortduren tot de pau ze. Die uitzondering was Van Aart sen, die zich tijdens de rit „vergat" en het maar nauwelijks kon verkroppen, dat Hartman hem passeerde. Na de pauze werd het iets beter, werd er ook wat sneller gereden, doch pas in de lange baanraces kwam er werke lijk enig leven in het veld, waarbij we echter nog speciaal de derde manche der senoren 500 cc moeten noemen. Het v/as zo ongeveer als vanouds: een vin nige start van Van Aartsen, die spoe dig onbedreigd aan de kop lag en daarachter het gesloten veld, waarin Hartman de boventoon voerde en ten slotte tweede werd. Maar als er dan in een enkele serie j in de langebaanraces wél strijd gege- ven kon worden, waarom kon dat dan de hele wedstrijd niet? De motorraces zijn interessant en trekken belangstelling van heinde en verre. Maar als de renners beginnen met confereren, daarna de prijzen maar vast verdelen en tenslotte géén strijd geven, wordt de zaak gauw kapot, ge maakt. Wij vragen ons af, of de wedstrijdlei der hier niet had moeten ingrijpen. Zij was op de hoogte, wist dat er niet ge reden zou worden, zoals het hoorde, n aar ze liet alles over aan de renners. In andere takken van sport zouden de prijzen ingehouden zijn, de boosdoe ners gestraft zijn. Hier stelde de ren- nersbond de wetten. En dat is wel bui tengewoon gevaarlijk. De organisatoren in Hoorn stonden machteloos tegenover dit alles. Intussen nog iets anders: deze gras baan van deze vorm en afmetingen De nationale zwemkampioenschap pen, welke Zaterdag en Zondag te Veendam werden verzwommen, heb ben geen enkele verrassing opgele verd, zoals uit de uitslagen blijkt 100 meter borstcrawl heren: 1. Ho ving 1 min. 2.6 sec.; 2. Sindorf 1 min. 3.5 sec. 100 meter borstcrawl dames; 1. Han- nie Termeulen 1 min. 7.8 sec.; 2. Irma Schuhmachter 1 min. 9.5 sec. Schoonspringen dames: 1. Goby Floor 91.29 p.; 2. Lousje Keller 88.26 p. 100 meter rugslag heren: 1. Maus 1 min. 12 sec.; 2. Scheffer 1 min. 12.4 sec. 100 meter rugslag dames: 1. Greetje Galliard 1 min. 13.5 sec.; 2. Serien van Slachteren 1 min. 20.4 sec. 200 meter schoolslag heren. 1. Bonte 2 min. 50.8 sec.; 2. Daatselaar 2 mm. 56.1 sec. 200 meter schoolslag dames: l.Janny de Groot 3 min. 1.9 sec.; 2. mej. G. van Broekhoven 3 min. 3.2 sec. 400 meter borstcrawl heren; 1. Van Daatselaar 5 min. 11.2 sec.; 2. Sindorf 5 min. 17.6 sec. 400 meter borstcrawl dames: 1. Han- nie Termeulen 5 min. 29.2 sec.; 2. An- zou een ideale intelbaan kunnen worden voor speedway-races. Ze ligt er als het ware voor geknipt. En de toekomst ligt ongetwijfeld op de sin- teibanen. Activiteit in deze zou zeker tot suc ces leiden. Besluiten we met de voornaamste uitslagen,, die aldus luiden: Sen. 350 co met snelste manchetijden; 1 Hartman 1.54.4; 2 Van Aartsen 1.56.0. Sen. 500 cc met snelste manchetijden; 5 Va; Aartsen 1.52.4; 2 Hartman; 3 Boef Amsterdam. Jun 250 cc met snelste manchetijden: 1 Simons, Edam, 2.9.4; 2 Kroes 2.7.8; S Draayer 2.8.0. Jun. 350 cc met snelste manchetijden: 1 Bisschop, Edam, 2.4.8; 2 Berkman 2.8.8; 3 v. d Hooft, Santpoort, 2.12.8. 500 cc Jun. met snelste manchetijden: 1 Oudshoorn 2.6.5; 2 Metzelaar, Lim-- men 2.10.4. Lange baan: Sen. 350 cc met snelste manchetijden; 1 Hartman 2.48.8; 2 Van Aartsen' 2.49.3. Sen. 500 cc: 1 Van Aartsen 2.48.2; 2 Hartman 2.50. nie van Kampen 5 min. 44.4 sec. Schoonspringer heren: 1. Haasman 127.92 punten; 2. Teeseling 91.63 ptn. 4 x 200 meter borstcrawl heren; 1. A. Z. 1970 Amsterdam 10 min. 7 sec.; 2. Het IJ, Amsterdam, 10.11.6 sec.; 3. De Robben, Hilversum, 10 min. 29.4 sec. 4 x 100 meter borstcrawl dames: 1. R.D.Z., Rotterdam. 5 min. 8 sec.; 2. A.D.Z., Amsterdam, 5 min. 9.7 sec.; 3. O.D.Z., Rotterdam, 5 min. 11.2 sec. De ronde van de Bosbaan voor ama teurs werd gewonnen door Piet de Vries, die de 100 km aflegde in 2 uur 40 min. 20 sec. Tweede werd de Zweed Snell, Pieveking, Post en v. d. Neut en Simonis (alle Ned.) bezetten de 3e, 4e. ■5e en 6e plaats. Bij de profs won Verschuren in 2 uur 35 min. 5 sec. voor Steenbakkers, Loos en Smits. Tijdens de 800 meter hardlopen in het Stockholm's stadion, waaraan Zweedse en Amerikaanse lopers deelnamen, viel de Amerikaan Perkins. Het gevolg was een algehele valpartij. De wedloop moest overgedaan worden. In het Olympisch Stadion te Amster dam is de training van de Neder landse Elftalclub hervat. Trainer Jessie Carver onderwijst de club genoten in het edele voetbalspel. Ten aanschel!we van vijftien a zes tienduizend toeschouwers heeft Beb van Klavsten Zondagmiddag in het Feiiïiioord-Stadion gewonnen van de nationale kampioen middengewicht Luc van Dam door interventie van de scheidsrechter in de achtste ronde Van Dam was in de zevende ronde, toen beide boksers met de hoofden tegen eikaar botsten, bloedend ver wond aan het rechte: oog. Na ipetiisch advies werd de match hervat, maar toen Van Dam in de achtste ronde andermaal aan het ge blesseerde oog geraakt werd, maakte scheidsrechter Bergstroem terecht een einde aan de strijd. De titel ging over op Van Klaveren, Voor Van Dam een teleurstelling want hij moest opgeven toen hij, volgens onze berekening, op punten voor stond. Maar hij behoeft zich over zijn presta tie niet te schamen. Hij heeft fraai en snel gebokst, zonder de schroom en de aarzelingen welke men hem bij vo rige gelegenheden wel eens kon ver wijten. Ook hij is nog altijd een bok ser van klasse. Dat de twee tegenstanders, ondanks hun felheic elkaar geen kwaad hart toedra gen, moge blijken uit het feit dat net Van Dam was die Van Klaveren de kampioenssjerp om deed, terwijl Van Klaveren volhield dat hij niet verdiend gewonnen had. De tweede hoofdpartij, tussen de 34- jarige Nicolaas en de tien jaar jongere De Bruin, was een strijd tussen jeugd en ouderdom, waarin de jeugd zege vierde. De broer van Beb, H. van Klaveren, bokste een zeer moedige partij tegen dt hard slaande Van den Broek. Hij kreeg in de eerste ronde zoveel te in casseren dat men elk ogenblik een k o. verwachtte, herstelde zich buitenge woon goed en slaagde erin op de been te blijven tot het einde van de zesde en laatste ronde. Hij stond echter zover achter op punten dat de uitspraak geen moment twijfelachtig was. Luc Lucas was te sterk voor Kraus, te wiens bate de scheidsrechter in de tweede ronde interveniëerde, en Job Soos maakt korte metten met Venema, die in de eerste ronde flink van zich afsloeg maar in de tweede voor de volle tien neerging op een zware rechtse tegen de maag. De tweede athletiekwedstrijd voor dames tussen Frankrijk en Nederland werd na spannende strijd tenslotte door de Nederlandse vertegenwoordigsters met 51 tegen 45 punten gewonnen. Dit dankten zij in de eerste plaats aan de verrichtingen van Fanny Blankers— Koen die drie maal zegevierde op de 100 meter met de uitstekende tijd van 12 sec., op de 80 meter horden met 11.6 sec. en bij het hoogspringen met 161 m. Gerda Koudijs won het vér- springen met 5.64 m. De landenontmoe- ting BelgiëNederland heren (athle- tiek) werd met 95 tegen 80!-» punten door Nederland gewonnen. In .Zürich won Derksen Zondag ech ter vóór Senffleben en van Vliet en eindigde Gerardin als 5de. In Zürich klopte Bijster in twee ritten de Engel sen wereldkampioen Harris! IS NAAR HET ENGELS VAN BERTA RUCK DOOR: J. JOR1SSEN 48. Ik was dankbaar dat een va» de aanzittenden het gezelschap zo bezig hield; tot op zekere hoogte was ik zelfs blij, dat Theo zo druk was. Hét kind werd bij iedere gang meer op gewonden. Haar wangen gloeiden, het lint was van haar krullen gegleden en hing over haar ene wenkbrauw. Maar v/at haar broer wel moest voelen en wat zijn officiële bruid doodmaakte? Het enige, wat beiden te doen stond was, zich te schikken naar de omstan digheden. Hij had daar echter geen zin in, of kon het niet. Dus moest ik het wel doen. Er is een zekere rust in, te weten, dat je ellende haar top punt bereikt heeft en je dus niets er- gers behoeft te 1 -wachten. Zo voelde ik mü, toen oom Albert eindelijk zijn speech had afgestoken en de wens uit sprak om te mogen vernemen, waar de jongelui heen gingen op hun huwelijks reis. „O, naar de Riviera!" riep ik dade lijk. „Het zal zo heerlijk zijn, om pal men en bloeiende oleanders en violet- tes de Parme te zien afsteken tegen een schitterende blauwe zee, en de gouden zonneschijn te genieten mid den in de winter". „Winter?" bracht oom Albert ge heel verontwaardigd in het midden. „Maar mijn lieve kind, we hebben pas 1 Juni! Je wilt toch zeker die arme Billy van jou" met een handbewe ging in de richting van het hoofd des huizes „niet laten wachten tot No vember of December?1' „O waarom niet? We padden zo gedacht „Wij dachfen juffrouw Trant zei ten minste, dat een engagement van een jaar stotterde de Baas. „Veel te lang, jongelief!" viel zijn oom hem op besliste toon in de rede, ,veel te lang! Daarin moet je haar zin „Wij dachten juffrouw Trant zei ten minste, dat een engagement van een jaar stotterde de Baas. „Veel te lang, jongelief!" viel zijn oom hem op besliste toon in de rede, „veel te lang! Daarin moet je haar zin niet doen! Waar zou je op wachten? Waarom wachten, Billy? (Is dat ijs? Neen, dank je). Als ik nog jou leef tijd had en 'n lief meisje en genoeg geld, om een huishouden op te zetten, zou ik niet rusten, voor ik Sen trouw ring aan haar vinger geschoven had. Er gaat niets boven trouwen, als je in de gelegenheid bent. Net als op die schilderij hoe heet die ook weer? Och, jullie weten het wel! De mooiste schilderij, die er bestaat, mijns inziens. Jaren geleden hing zij in de Royal Academie. Je ziet er nu overal platen van in de winkelkasten. Hoe heet ze nu ook weer?" „Mijn vriend, meneer White?" vroeg de Majoor. „Neen, neen, maar wat kan het nu wezen? Een echt mooi ding is het. Als ik 't mij nu maar kon herinne ren". „Hoop, door G. F. Watts?" opperde zacht de moeder van de Baas. „Neen". „Harmonie?" vroeg Blanche. „Het ontwaken der ziel, oom Al- bert?" klonk het fortissimo uit Theo's mond. „Neen, allemaal niet. Jullie kennen 't toch. Zo meteen zal de naam mij wel weer te binnen schieten. In ieder geval ben ik van plan, om de jonge lui de mooiste plaat te geven, die er van bestaat, om in hun hall op te hangen". En zijn bijziende, grijze ogen staar den over mij heen naar iets, wat hij zeker in gedachten zag. „Maar, zij moeten zich wat haasten. Ik wil niets meer van die onzin ho ren; verbeeld je een jaar wachten! Hoe korter, hoe beter, zeg ik. „En wat denk jij er van, Majoor?" „Ik ben het geheel met je eens", zei Majoor Montrésor. „Zie je, Waters, hoe langer je met een vis speelt, des te meer kans heb je, dat zij je ont snapt. Het is beter haar meteen in te halen". „Hoor je dat, Billy?" (De Baas keek, alsof hij het niet lang meer zou kun nen uithouden). „Haal haar dadelijk binnen, dat is een goede raad. Waar dachten jullie de trouwpartij te heb ben, Mary? Hier, denk ik, is het niet?" „Dat had ik tenminste gehoopt", zei mevrouw Waters en keek mij glim lachend aan. „O, ja, hier, oom Albert!" riep Blanche, die, zoals ik weet, die trouw partij als een generale repetitie - van de hare zou beschouwen. Daarop begonnen zij en "Theo sa men uit te weiden over iets, dat nooit plaats zal hebben. „Een grote tent op het grasveld". „Een rood kleed op het grint". „Een grote trouwtaart daar in het midden" en Theo wees naar de spie gel met zilveren rand midden op de tafel. „Al de prachtige cadeaux uitge stald in het heiligdom". „Neen, dat is er te klein voor, Blan che! Oom Albert geeft hun natuurlijk al zijn meubels". „Nu, dan in moeders slaapkamer. We kunnen die best zo inrichten, dat zij op een gewone kamer lijkt". „Ja, en Billy en Nancy moeten in het salon naast elkaar staan natuur lijk en zich laten feliciteren en om helzen „Ja, en weken later regent het nog confetti uit alle mogelijke hoeken „En een orkest, dat alle trouwmar- sen speelt en allerlei dansmuziek „En een wit satijnen schoentje ach ter aan een auto gebonden, als ze wegrijden „Ja, een van mij, zodat je het ten minste zien kunt. O, zal dat niet fijn wezen?" juichte Theo, en sprong op en neer op haar stoel. „O, waarom is het al niet de volgende week? Maar nu is het al bijna even heerlijk als een trouwdejeuner! Vinden jullie dat ook niet allemaal? Nancy ziet er zo lief uit in die japon en dan mijn tafel garnering en de champagne en alles! Aan één kant is het nog heerlijker, want als het een echte trouwpartij v/as, zouden de bruid en de bruide gom vanavond weggaan en nu blij ven zij", eindigde ze, „en er is geen sprake van dat afschuwelijke afscheid nemen en schreien". „Dacht je van niet? Jü huilt nog, vóór de avond om is", klonk het zo grimmig uit de mond van haar broer, als ik nog nooit van hem gehoord had. En dat was ook zo-. Een half uur later lag zij te snik ken in haar bed, want nadat ze een deftige buiging had gehad van Majoor Montrésor en oom Albert voorspeld bad, dat het niet zo heel veel jaartjes meer zou duren of zij zou de tafel van haar eigen trouwdejeuner kun nen versieren, had zij haar blozend gezichtje tot haar broer opgeheven om een nachtkus, maar zij had die niet gekregen. „Nacht, Theo", was alles, wat hij gezegd had. „Gelukkig heeft hij twee gasten, om bezig te houden", dacht ik „en ik ben tenminste vrij voor de verdere avond". Hij zal hen straks moeten meene men naar het heiligdom of naar de biljartkamer, en ik heb een vrije avond, net als dienstboden. Het enige verschil is, dat de werkmeid die avond waarschijnlijk gebruikt, om naar haar aanstaande toe te gaan. Met mij is het net andersom. Al mijn ellende is ver oorzaakt door die aanstaande. Wat snak ik naar een rustige avond In 't salon met zijn moeder en Blanche! Wat zal ik genieten van die rust! (wordt vervoHjd)

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 3