Stad en Omgeving, ONS DAGELIJKS BROOD P.O.A. N.V. Grootse interpretatie van machtig epos Voddenkoopman beledigde brigadier 17-jarige jongen sloeg iemand een hersen schudding Brussels mannenkoor komt zingen Bonkaarten halen. e „Oud-Alkmaar" Terug naar de kinderjaren Succes voor de P.R A. HeOoo. Tekenborden Driehoeken De nieuwe hooi- en stro-opraper Huys ser in cassatie- Burgerlijke Stand Schoorl. Strandfeest Egmond Binnen Obdam De Paradijsvloek in Bergen's Openluchttheater Bergen. Vierdaags Tennislournooi Botsing in Eeuwigelaan Wetsovertredingen bestrait De strafzitting van de Politierechter, onder presidium van mr. Krabbe, stond Maandagmiddag in het teken van vechtpartijen, beledigingen en kleine diefstallen, die in een normale samenleving nu eenmaal niet getole reerd kunnen worden en dus hun straf moeten vinden. „Je komt er niet meer in". Zo had de Alkmaarse brigadier van politie van D. een aanklacht ingediend tegen de voddenkoopman Jozef v. H. want niet allee.n dat hij hem de toe gang tot zijn zaak had geweigerd toen van D. daar een onderzoek wilde instellen, ook nog had hij de brigadier zeer beledigende woorden toegevoegd, die ter zitting werden genoemd maar die we hier niet zullen herhalen. Mr. Holstein, de Officier van Justi tie, meende dat dit de voddenkoop man op f 75 zou moeten komen te staan, doch mr. Krabbe maakte er f 60 van. 'n Hardhandige jongen en een zachte schedel. Maximilianus Z. uit Heiloo, een ze ventienjarige metselaarsknecht, liep op een mooie vredige avond in Mei, de aeht-en-twingtigste, met zijn vriendje in het bos Ter Coulster te wandelen. In de geest van Maximilianus was het echter niet zo vredig, want uit louter baldadigheid gingen zij de bomen vernielen. Getuige A. Hogenstein, die passeerde, voegde de jongens een waar schuwing toe, waarop een vechtpartij ontstond, met het gevolg, dat de ze ventienjarige metselaar de getuige zo hardhandig met de vuist bewerkte, dat deze vier weken het bed heeft moe ten houden wegens hersenschudding. „Is Uw schedel misschien wat zacht?" informeerde mr. Krabbe, maar getuige was niet in staat dit te be amen. Mr. Holstein had een hard hoofd in de dikke huid van verdachte, want de houding die deze ter zitting aannam getuigde geenszins van enig berouw. „Hij sloeg het eerst", wat het enige verweer dat hij aanvoerde. De Offi cier achtte hier een voorwaardelijke straf zeker op de plaats en eiste des wege een geldboete van f 25; het oor deel luidde conform. 'n Plichtverzakend kampbewaker. Iemand had tegen Pieter L. uit Noord-Scharwoude, die van beroep grondwerker is doch geruime tijd als kampbewaker in het kamp Rochdale te Alkmaar dienst had gedaan, gezegd; „Daar is wat extra's mee te verdie nen", waarmeer hij bedoelde het smokkelen van pakjes en brieven voor gedetineerden. En Pieter L. bleek iemand te zijn die voor enige extra verdienste gaarne zijn plicht verzaak te. Ook hij ging aan het smokkelen. „D'r waren er veel meer die het de den, mijnheer de President", voerde hij gistermiddag, tijdens de strafzitting van de Politierechter te zijner verdedi ging aan. Mr. Krabbe meende echter dat hij Naar aanleiding van ons bericht in de courant van gister over de moei lijkheden met de broodvoorziening in Heiloo, bereikten ons tal van reacties zowel uit bakkerskringen als van de zijde van het publiek. Het komt ons daarom niet ondienstig voor, nog even op deze aangelegenheid terug te komen. Wat is namelijk het geval? De bak kers zijn met vacantie. Gelukkig niet allen tegelijk, maar ze hebben hun vrije dagen gesplitst en zijn in twee groepen erop uitgetrokken. Velen zien zich nu genoodzaakt, hun brood te betrekken van bakkers, waar ze geen klant zijn, waardoor deze bakkers een toeloop te verwerken krij gen, véél en veel groter dan gewoon lijk. En het komt voor, dat gegadig den voor een broodje teleurgesteld moeten worden, omdat een of andere bakker is uitverkocht. Indien een bak ker zo om een uur of vier een paar honderd broden heeft klaar liggen, houdt hij met bakken op, ómdat hij anders de kans zou lopen met een on verkoopbare voorraad te blijven zitten. Wanneer dan de loop naar zijn win kel blijft aanhouden, en tot zes uur toe klanten blijven komen, ziet de bakker geen kans, bij te bakken, en moet „neen" verkopen. Brood blijft nu eenmaal niet onbeperkt vers, en de voorbereidende werkzaamheden vragen té veel tijd, om op korte termijn de voorraad te kunnen aanvullen. Indien het publiek de moeite zou remen, vroegtijdig het dage lijks brood in huis te halen, zouden er veel minder gevallen van teleurstel ling zijn. Laat men niet wachten tot vijf. zes uur eer men naar de winkels gaat. Dan zit de bakker met de han den in het haar en kan geen maatre gelen meer treffen. Anderzüds kunnen de bakkers bijdragen tot het voorkomen van her halingen. door het volgend jaar hun vacantie te spreiden, zoals bv. de sla gers dat doen en niet de helft van de bakkerswinkels tegeliik te sluiten. Ons dagelijks brood is een té kost baar goed, om er lichtvaardig mee om te springen. daarmee zijn eigen daden nietscftoon- praatte. Verscheidene malen had L. voor de gedetineerden Peetoom en Pranger pakjes en brieven van en naar huis vervoerd en had daarvoor loon ontvangen in de vorm van sigaretten en jenever. En dat dit slechts zeer ge ringe hoeveelheden waren, deed vol gens mr. Krabbe niets ter zake. ,U hebt een vertrouwenspost aan vaard en bent deze niet waardig ge bleken", meende de politierechter en mr. Holstein, de Officier, onderstreepte dit volkomen. Hij eiste een gevangenis straf van 2 maanden, mede daar be schuldigde niet in het minst berouw toonde over zijn daad. De politie rechter veroordeelde conform. Zucht naar opschik. Het negentienjarige leerlingver pleegstertje Frederika A. M. uit de Grootpolder (gem. Winkel) hield wel van en beetje opschik. Dat nu is op zich zelfjiiet zo erg, maar minder mooi wordt het wanneer deze hebzucht zo gaat domineren dat men er zelfs voor gaat stelen. En dat gebeurde met de ze Frederika. In Januari 1946 was zij werkzaam in het Centraal ziekenhuis te Alkmaar, waar zij samen met een ander verpleegstertje een kamer deel de. Het horloge van het andere meis je wekte zozeer haar begeerte op, dat zij het zich op een kwade dag toe eigende. In het ziekenhuis droeg zij het niet, maar wanneer zij er op uit ging, ging het horloge om de arm. En zo liep zjj op zekere dag in de val. Berouwvol stond zij Maandagmiddag op het matje voor de politierechter. ,U hebt Uw ouders hiermee wel veel verdriet gedaan", merkte mr. Krabbe op, hetgeen met een bedeesd „Ja" werd beantwoord. De Officier meende dat een voorwaardelijke straf, buiten een geldboete om, hier zeker op de plaats zou zijn. f 100 boete en 2 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar luidde de eis qn mr. Krabbe veroordeelde tot f 75 boete en 2 maan den voorwaardelijk. DINSDAG Harmonie Theater: Aloma of the South Seas, 8 uiir; 14 jaar. Victoria Theater: Carmen, 8 uur; 18 jaar Cinema Americaln: Nice girl?, 8 uur, tot 14 jaar onder geleide. A B. T.: Het recht van de sterkste, 8 uur; 14 jaar. WOENSDAG Harmonie Theater: Alome of the South Seas, 2,30 en 8 uur; 14 jaar VictoriaTheater: Carmen, 2,30 en 8 uur; 18 jaar. Cinema Americain: Nice girl?, 2,30 en 8 uur; tot 14 jaar onder geleide A. B. T.: Het recht van 0e sterkste, 3 en 8 uur; 14 jaar Degenen, wier familienaam begint met de letter Blom tot einde B kunnen Woensdag 13 Augustus hun bonkaarten 711 afhalen aan het Uitreiklokaal Rid derstraat van 912 en van 24 uur. Bonkaart 709 en stamkaarten mee brengen. Zelfverzorgers uitsluitend op Zaterdag 23 Augustus van 9—11 uur. Belangrijk. Aan a.s. en jonge moeders, die reeds in het bezit van een CM-kaart zijn, zullen alle bonkaarten van de tot hun gezin behorende personen, alsmede de extra-bonkaart aan een apart loket worden verstrekt. Dat onze stad een stad op jaren is, werd gisterenmorgen nog eens duide lijk bewezen. De dakspanten van het perceel Oude gracht 109 waren n.l. zo vermolmd, dat de zaak het begaf. Een deel van het huis stortte in. Persoonlijke ongeluk ken kwamen gelukkig niet voor. Door Openbare Werken zijn maat regelen getroffen om verdere instor ting te voorkomen. HET VROLIJKE WEEUWTJE. Het bekende gezelschap f)e Hoofd stad Operette, dat hier met zijn leden van de voormalige Fritz Hirsch ope rette reeds zo menig succes boekte, zal a.s. Vrijdag komen opvoeren één der meest populaire operettes n.l. „Het vro lijke Weeuwtje" muziek van Franz Le- har. De uitstekende medewerkenden zijn o.a. Paul Harten, Chris Reumer, Ruth Roden, Claire Clary. Een bijzon dere operette-avond die ieder ten vol le zal voldoen. Het zo bekende Alkmaarse Mannen koor „Orpheus" zal in de tweede helft van Octobef een bezoek brengen aan Brussel ten einde aldaar op te treden Een bekend Brussels Mannenkoor», met een bezetting van 75 man, zal in September, vergezeld van de dames, naar onze stad komen. Het koor is ge classificeerd in de hoogste afdeling en staat onder beschermheerschap van Z.M. de koning. Op 22 September zal in de Grote kerk tezamen met „Orpheus" een con cert gegeven worden. Reeds eerder maakte „Orpheus" zulk een buitenlandse excursie en wel in 1934 naar Solingen (D'land). Ook thans is het weer de heer E. C. Hartog, die zelf 10 jaar in Brussel woonde, die als initiatiefnemer op treedt. Als kleine meisjes, zo van een jaar of twaalf bij familie of kennissen gaan logeren, scheppen ze er steevast een buitengewoon genoegen in, te gaan wan delen achter de kinderwagen, waarin de baby van de familie of de kennissen van de zoele zomer geniet. Dit was ook Zondag het geval, toen het logétje van de familie E., op het Ritsevoort trots als een pauw achter een kinderwagen stapte, waarin de jongste telg van het geslacht E. kraai- geluidjes maakte en energiek met han den en voeten sloeg en schopte. Een passerende auto deed echter een voorbijganger dusdanig schrikken, dat deze tegen de kinderwagen opbotste en op de kap terecht kwam. Kinderwagen- kappen zijn gemaakt om zonnestralen tegen te houden en zeker niet om een forsgebouwd voetganger te dragen. De kap schrompelde dan ook prompt .n- één en brak gelukkig de val van de voorbijganger, zodat de baby onbescha digd bleef en met de schrik vrij kwam De kinderwagen was echter omgeto verd in een open landauer en behoeft dringend reparatie. Vermoedelijk zal het meisje voortaan wel stillere wegen opzoeken om zich alvast te bekwamen in de taak, die zij als haar leeftijd eenmaal verdubbeld zal zijn, wellicht in ernst te vervullen krijgt. Gisteren is door de P.R.A. te Alk maar aangehouden J. Tavenier uit Zaandam, die tezamen met de eerder gearresteerde G. Steenbeek uit Amster dam d.m.v. de bevrachtingsonderne ming Adeka aldaar Joodse meubelen heeft vervoerd, voor het Duitse kan toor Kühne en Nagel te Amsterdam. "De aanhouding geschiedde op last van 't Amsterdams bijzonder gerechts hof. HEK DOOR AANRIJDING VERNIELD. Gisterenavond om zes uur reed een vrachtauto vanaf de Bergerweg de Van Teylingenstraat in. Uit deze straat naderde een ander voertuig. Door uit te wijken raakte het rechtervoorwiel van de vrachtwagen de trottoirband. Het stuur werd de chauffeur uit de handen gewrongen. Een lantaarnpaal sneuvelde en het hek van het Water leidingbedrijf werd over een ifstani van zes meter vernield. De remmen van de vrachtauto bleken goed te zijn. De wagen kreeg schade aan bumper en koplamp. van hfcut «n pi«igias PATOLOP Dezer dagen gaven wö een beschrijving van de hooi- en stro-opraper, waar van vorige week voor ons land de eerste tien door de firma Butter en Van Maarleveld te Alkmaar werden afgeleverd. Bovenstaande foto geeft een beeld van dit eenvoudige doch belangrijke werktuig, dat zeer zeker en vooral nu grote opgang belooft te maken. Het harkinstrument en de transportbanden zijn duidelijk te onderscheiden. De Bijzondere Raad van Cassatie be handelde het beroep van P. A. Huijzeri uit Heiloo, die in April 1942 te Haar lem was toegetreden tot de „Kriegs- marine", voor welk feit het Bijzonder Gerechtshof te Amsterdam hem ver oordeeld had tot 7 jaar Rijkswerk inrichting met aftrek. De raadsvrouwe van de requirant betoogde, dat diens vader de eigenlijke schuld was v„n de dienstneming van zijn zoon. Hij had n.l. steeds ver langd, dat zijn zoon meer geld thuis bracht. H. had nimmer aan de krijgs verrichtingen deelgenomen, terwijl hij ook niet als NSB-er of pro-Duits be kend stond. Prol. Langemeijer concludeerde tot inwinning van een voorlichtingsrap port. Uitspraak 15 Sept. Geboren: Johannes M A, zoon van A M Oost er wijk en M G Jonker Theo- dorus G, zoon van H J Blankendaal ?n J J Dirkson Marifinne, dochter van C M v d Brugge en H Haringa Getrouwd: Cornells Roozendaal en Cornelia A Liefting Franciscus N Beudeker en Jacoba Geertsma. V. V. V. GROET—CAMPERDUIN. Begunstigd door schitterend weer hield V. V. V. GroetCamperduin Zondag haar jaarlijkse strandfeest. Er was weer enorme belangstelling voor dit festijn. De heer D. Bruin Wz., voorzitter van de V. V. V. bracht dank aan gasten en ingezetenen, die door hun milde bijdragen dit feest weer mogelijk hadden gemaakt en aan de firma Kobus voor het beschikbaar stellen van enige mooie prijzen. Voor afgegaan door het fanfarecorps De Vriendschap en overal toegejuicht door de toegestroomde menigte trok de lange stoet met een drie honderd kinderen naar het strand, een ideale gelegenheid voor de kinderspelen. Waar zoals op deze middag zon, zee en zand, deze drie Z's samenwerken, is Camperduin een dorado voor groot en klein, oud en jong. Het was een lust te zien, hoe de kinderen kampten om een prijs. Be wonderenswaardig waren vaak de fi guren, die de jeugdige kunstenaars in het zand toverden en de jury, bestaan de uit de heren Huygens, P. Wiegman en mevruow Stapel, had geen gemak kelijke taak. V. V. V. kan met grote voldoening terugzien op dit in alle opzichten goed geslaagde kinderfeest en de jeugd neemt een prettige herinnering mee aan deze dag, waarop het ranja en koek en ijsjes regende. De gelukkige prijswinnaars waren: Ballopen: 1 S. Oudshorn; 2 Eefje v. Willigen; 3 Ida Kapper; 4 Mary Kleyer Wasophangen: 1 Martje Kuiper; 2 W. Schuringa; 3 T. van Wonderen 4 Thea Dorree. Zaklopen: 1 Tr. Stoop; 2 Bertha Hop man; 3 Jopie Leuring; 4 Willie Boo gaard. Houtkruien: 1 Jb. de Waard; 2 Dirk Lansberger; 3 Jan Snaak; 4 Robbi Stout. Zeilkruipen:1 Bertus Hageman; 2 M. Bastiaan; 3 P. Vegter. Strandfiguren: 1 Robert Feenstra; 2 André Ringers; 3 Theo Kool; 4 Bennie Schut. Verder werden nog 23 troostprijzen uitgereikt. MUZIKALE RONDGANG. Zaterdag, 16 Augustus a.s. zal het fanfarekorps uit Egmond-Binnen des middags te Egmond aan Zee een muzi kale rondgang houden. Diezelfde avond zal het aldaar ter opluistering van de avondfeesten een concert ge ven. WINKELSLUITING. Burgemeester en wethouders heb ben aan de kruideniers van de dorps kom Egmond-Binnen (t.w. Jb. Castri- cum, P. Mooij, M. Admiraal, wed. Gaarthuis, J. Zentveld en P. Klaasse) toestemming verleend hun winkels elke Dinsdagmiddag van 12 uur af te mogen sluiten. GESLAAGD. Voor het Middenstandsexamen te Alkmaar slaagde de heer J. Stam, Ob dam. Het zien van dit stuk Was een feest voor het oog en een feest voor het oor. Bjj dit stuk bleek met recht welk een waardevol bezit ons Openluchttheater is, welke mogelijkheden het schept en op welke wijze het bruikbaar te maken is. In de uren van die Zondagavond was daar een schone wisselwerking tussen spelers en auditorium, een wisselwerking die met het afgesleten woord „contact" slechts zeer onvoldoende aangeduid kan worden. Een oudtestamentisch epos werd ons gebracht door mensen, die de zin ervan begrepen en doorleefd hadden, die de sfeer wisten te vertolken van de dqrre landen rondom de afgesloten Hof van Eden, achter welks poorten het Geluk der mensen voorgoed afgegrendeld bleef. Zelden zag men in een openlucht theater met zóveel overgave, zCveel in spiratie ook, een stuk brengen dat tege lijk zulke hoge eisen stelt aan de dra matis personae. Een stuk wijders, dat onspeelbaar is als men er niet maanden achtereen aan werkt en zich vele of fers getroost. Die offers wérden ge troost. Dank zij de leiding van de heer Haakman, de geestelijke vader van dit alles, dan zij echter ook de spelers en speelsters die, ondanks hun werkzaam heden, ondanks het feit dat ze meer malen lange fietstochten moesten on dernemen voor de repetities, met een begeestering gestudeerd hebben, inder daad een zo goede, om niet te zeggen verheven, taak waardig. Overduidelijk bleek dat de keuze van de spelers uiterst consciëntieus gedaan is en het resultaat was dat elk op de goede plaats stond. Neem een Jac. van Baar. die de rol van de slaaf vervulde. Welk een brillant werk van een ama teur. Is dit nog amateurisme? Zo ja, dan grenst het toch wel zeer dicht aan het professionalisme. De wijze waarop deze demonische figuur, uitbeeldend 't kwaad, het slechte, het laaghartige, zijn rol bracht deed ons telkens opnieuw vergelijkingen maken met artisten van het beroepstoneel in mephistofelische partijen. Het„was soms benauwend deze man te zien spelen, zó verbijsterend realistisch wist hij de diaboliek in 't mensenhart weer te geven. Eh dan was daar Mea Coppens in de rol van Lia: kennelijk artistenbloed! Haar houding, haar loop, haar natuur lijke gratie, haar ontwapenende on schuld, dat alles kan alleen maar ge speeld worden door iemand die begrip heeft van toneel en de gave bezit uit zich zelf te treden. Van Mea Coppens zal men in ons land zeker nog horen. Zij behoorde tot de beste figuren die wij in dit ensemble aanschouwden. Kaïn, ons gebracht door C. Berkhout, was eveneens van een allure die men zelden bij amateurs aantreft. Allure had zijn ongeloof, allure bezat zijn slechtheid, allure ook zijn uiterste wan hoop. Nu ja, er was er géén die in belang rijke mate onderdeed voor deze drie. Hoe treffend was Adam .(G. Stock- mann) in zijn leed, zijn moedeloosheid en bittere wanhoop. En hoe prachtig vrouwelijk was niet Eva (Tr. Bleeker op wier hoofd alle tristesse en misère en leed van deze armzalige planeet opgestapeld werd. Het décor, waartegen dit alles ge speeld werd, bleek die avond dat ik het stuk zag ideaal te zijn. Een at mosfeer die zich volkomen aanpaste bij dit brok oudtestamentische epiek. Een donker-blauwe hemel, wat zil- verig-pinkende sterren, een enkele libel, die als een snipper cellofaan wegvibreerde op het zuchtje wind. En daarachter dan dat donkere bos, de roerloze bomen en de heesters en de struiken, van waaruit de figuren kwamen. Het was alles van een ver hevenheid, van een poëzie, ja van een schoonheid, die soms onaards aan deden. De opvoering van „De Paradijs vloek" is wel een zeer groot succes geworden. De heer Haakman mag men dankbaar zijn, want welk een machtig aantal vrije uren moet deze man niet geofferd hebben om dit zó te volbrengen? En naast de heer Haakman zullen mede de talloze toe schouwers de Bergense VW dank baar zijn, onder wier auspiciën dit stuk opgevoerd werd. Moge deze uitvoering het begin ge weest zijn van een serie! En mogen alle gasten en alle Bergenaren in de gelegenheid zijn kennis te nemen van dit voortreffelijk dramaturgische werk. Het zal hen evenzo verheugen als de grijze schepper van „De Paradijs- vloek", Alphons Laudy, die na de op voering zeide dat deze interpretatie van zijn treurspel een der beste was die hij gedurende meer dan 'n kwart eeuw aanschouwde. Is er een verblijdender compliment denkbaar voor de spelers? ft ANTHONY VAN KAMPEN. F. BEEK drievoudig kampioen Het vierdaagse tennistournooi, dat elk jaar in Augustus wordt gehouden op de banen aan de Kruisweg, behoort weer tot het verleden. Er waren de laatste twee dagen spannende partijen te zien. Zo had F. Dijkstra uit Heiloo 3 sets nodig om te winnen van J. Walhof uit Enschedé. In het herendub belspel bleken Walhof en de oud- oefenmeester Kleyweg, beiden uit En schedé, een sterke combinatie te zijn. De halve finale tegen Haasbroek en Kerssemakers, die laatstgenoemden na veel inspanning wonnen met 06, 8— 6, 75, was een der mooiste partijen van het tournooi. Van de dames dient extra vermeld Miss P. Gostling, die met Engelse taaiheid na twee uren zwoegen met 64, 46, 64 won van mevr. Kleyweg uit Enschedé. Als kam pioene trad hier uit het strijdperk mevr. WuTillema uit A'dam. Haar harde servi"» en fors spel bleek ook te sterk vo„r mej. M. Koel uit Alk maar. A'an het slot reikte mr. C. A. de Lange met een geestig speechje de prijzen uit. Dank werd gebracht aan de heren P. Beyneveld en J. H. Schmidt voor de leiding. Met een har telijk applaus voor de vriendelijke gastvrouw, mevr. A. J. van Limburg Stirum, werd het sportfestijn besloten. Uitslagen. Heren enkel, le ronde: L. Wu sl. J. Mobron 63, 64; M. de Haas sl. N. v. d. Berg w.o.; G. Leenaers sl. W. v. Kesteren 60, 62; A. J. Kool sl. H. Immink 61, 62. 2e ronde: F. Dijkstra sl. E. Bunge 7—5, 7—5; J. Walhof sl. L. Wu 6—3, 61; L. v. Beers sl. J. Haasbroek 97, 60; Jn. Schmidt sl. M. de Haas w.o.; D. Mosk sl. G. Leenaers 63, 62; Ph. v. d. Meer sl. B. Boerrigter 61, 61; D. Kerssemakers sl. A. J. Kool 63, 63; F. Beek sl. Gerkens 61, 61. Kwart-finale: F. Dijkstra sl. J. Wal hof 63, 46, 62;'L. v. Beers sl. Jn. Schmidt 6—3, 6—1; Ph. v. d. Meer »1. D. Mosk 6—1, 4—6, 6—3; F. Beek sl. D. Kerssemakers 60, 62. Halve finale: F. Dijkstra sl. L. v. Beers 63, 64; F. Beek sl. Ph. v. d. Meer 6—3, 4—6, 6—2. Finale: F. Beek sl. F. Dijkstra 62, 9—7. Heren dubbelspel: J. Haasbroek en D. Kerssemakers sl. D. Mosk en K. ten Bruggencate 62, 64; J. Walhof en J. Kleyweg sl. E. Stumpel en P. Luyckx 61, 61; A. J. Kool en N. v. d. Berg sl. W. v. Kesteren en J. Mobron 62, 64; Dr. J. M. P. Lugten en H. Schwalbach sl. H. Diesfeld en H. Im mink 60, 60. Kwart finale: J. ^Haasbroek en Kers semakers sl. Gerkens en Jn. Schmidt 6—3, 7—5; J. Walhof en Kleyweg sl. E. Bunge en B. Boerrigter 62, 64; L. v. Beers en Ph. v. d. Meer sl. A. J. Kool en N. v. d. Berg 61, 61; F. Dijkstra en F. Beek sl. Dr. Lugten en H. Schwalbach 6—2, 6—2. Halve finale: Haasbroek en Kersse makers sl. Walhof en Kleyweg 06, 8 6, 75; Dijkstra en Beek sl. v. Beers en v. d. Meer 63, 86. Finale: F. Dijkstra en F. Beek sl. J. Haasbroek en Kerssemakers 46, 64, 6—2. Gemend dubbelspel: Mej. P. Gost ling en E. Bunge sl. M. Krak en H. Immink 63, 63; mej. A. Luyckx en F. Dijkstra sl. mw. A. Interum en J. Walhof 63, 86; mw. en B. Boerrigter sl. hr. en mw. Kleyweg-Nieuwenhuis 64, 86; mw. Noordenbos en J. Haas broek sl. hr. en mw. Schwalbach 62, 6-1. Kwart finale: Mw. Wu-Tillema en Ph. v. d. Meer sl. mej. P. Gostling en E. Bunge; mej. A. Luyckx en F. Dijk stra sl. mej. W. Tasche en D. Kersse makers 64, 63; mej. M. A. Koel en F. Beek sl. mw. en B. Boerrigter 62, 75; mej. H. Wittenaer en Jn. Schmidt sl. mw. Noordenbos en J. Haasbroek 7—5, 6—4. Halve finale: Mw. Wu-Tillema en Ph. v. d. Meer sl. mej. Luyckx en F. Dijk stra 62, 64; mej. M. Koel en F. Beek sl. mej. H. Wittenaer en Jn. Schmidt 61, 62. Finale: Mej. M. Koel en F. Beek sl. mw. Wu-Tillema en Ph. v. d. Meer 6—3, 2—6, 7—5. Dames enkelspel: Mw. Beek sl. mej. A. C. Koel w!o.; mej. A. Luyckx sl. mej. H. Wittenaer 63, 61; mw. Wu- Tillema sl. mw. Beek 61, 60; mej. P. Gostling sl. mw. Kleyweg-Nieuwen huis 64, 46, 64; mej. M. Koel sl. mw. Noordenbos 6—1, 64; mej. A. Luyckx sl. mej. W. Tasche 4—6, 64, 6—2. Halve finale: Mw. Wu-Tillema sl. mej. P. Gostling 62, 61; mej. M. Koel sl. mej. A. Luyckx 62, 62. Finale: Mw. Wu-Tillema sl. mej. M. Koel 6—4, 7—5. Een motorbakfiets met vier kinde ren voorin en moeder de vrouw achter de bestuurder kwam uit de Mosselen- buurt, een auto naderde uit Bergen aan Zee, remmen knarsten Dr. Poot en dr. Van Gelder uit Bergen en twee artsen uit Groningen waren spoedig ter plaatse en eveneens de auto van het Rode Kruis, die de gewonden naar Alkmaar bracht, waar vier in het ziekenhuis werden opge nomen. De anderen werden naar Haar lem vervoerd, waar de familie S. haar domicilie had. De materiële schade is vrij groot.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2