Een bri DE PAMPUS—PIRAAT door J. D. VAN EXTER Stad en Omgeving C.C.D. en C.D.E.C. Hervormde Jeugddienst BurcerliiJce S'and Watcrsportiestijn op het Alkmaardermeer Jaarvergadering V.V. „De Randers" De Schager markt. Egmond aan Zee. Tentoonstelling verwacht vierduizendste bezoeker Bergen. Het Rode Kruis gaat ieestvieren De kaasmarkt trok opnieuw de belangstelling van duizenden Stompetoren. Ouden van dagen op reis Winkel. Predikbeurten Jdtgc'zomim „Florimond's tekst en muziek Groie ag We houden zon Het feert van Deken Jacobs is begonnen Het leest ter herdenking van 't veer tig-jarig priesterschap van Deken J. Th. Jacobs waarover wij reeds schreven is dan gisterenavond begonnen. Beeds van te voren konden wij via de feest gids constateren, dat de organisatie goed was' opgezet en het kon dan ook niet anders of de aanvang had een buitengewoon vlot verloop. Overal in de parochie van St. Laurentius wer den tegen het avonduur de vlaggen met de geelwitte wimpels uitgestoken en daaraan alleen al kon men zien dat er iets heel bijzonders op til was. Tegen zeven uur werd het op het anders om die tijd zo stille Waagplein al be hoorlijk druk. Precies op tijd arriveerde pastoor Jacobs aan de rand van zijn parochie, waar de ontvangstcommissie hem welkom heette. In optocht ging het vervolgens langs het Verdronken Oord naar de kerk. Voorop het muziekkorps St. Caecllia, daarachter de padvindsters, de padvinders en de Kaj otters. Ten slotte de zes auto's met Pastoor en com missie. Het was een vrolijk gezicht al die feestgangers, al die blijde gezichten, al die vlaggen. De kerk zei' zag er ook al even feestelijk uit. Het is een knap man ge weest, die de prachtige bloemenversie ringen op deze wijze heeft weten aan te brengen. Het gehele interieur van de St. Laurentius was als het ware in een bloementuin herschapen. Overal gladio len, anjers en chysanten in witte en gele kleuren. Het feestlied klinkt. Terwijl pastoor Jacobs gevolgd door zijn familie zijn kerk betrad, stonden alle gelovigen op om onder leiding van de weleerw. heer P. Zoutenbier het door hem geschreven Feestlied de ju bilaris toe te zingen. Toen allen gezeten waren sprak de weleerw. heer N. Buurman het wel komst- en begroetingswoord namens al le parochianen. Hij sprak de vreugde uit van allen over dit veertig-jarig pries terfeest. Het is niet alleen het feest van u, pastoor Jacbs, zo zei hij, maar van ons allen. Het is juist deze plaats,- de plaats van uw werk, dat wij dit feest behoren te beginnen. Deze plaats is u vertrouwd, hier heerst het gezag van uw priesterschap. Moge God onze blij de en dankbare harten zegenen in de komende dagen. Na dit welkoms woord werd door pastoor Jacobs, geassisteerd door zijn beide kapelaans, het plechtig openings lof opgedragen. Vanmorgen vond in de St. Laurentius kerk een Solemnele Hoogmis plaats. Hedenmiddag is er receptie en een défilé van de schooljeugd. Hedenavond om half acht en Feestlof. C.C.D.C.D.E.C..P.E.A..P.O.D... A.A.Z.K... O.P.A... is het een wonder, dat een mens in de war raakt in deze tijd, waarin letterlijk alles wordt af gekort tot een kortere of langere ver zameling letters? Zo vermeldden wij in onze courant van Woensdag j.l. een rechtbankverslag waar een zekere heer J. P. S. in de beklaagdenbank zat, van professie con troleur C.C.D. Men vestigd onze aandacht op het feit dat de bedoelde heer J. S. niet is ambtenaar van de C.C.D., maar deel uitmaakt van de C.D.E.C. De zaak klemt te meer,'daar behalve de CDEC ook de C.C.D. een J. S. onder zijn ge lederen telt en de man van de C.C.D. wordt nu aangezien voor handelingen die de man van de C.D.E.C. heeft ge pleegd. De C.C.D. is de Centrale Con trole-dienst, die zich vooral met agra rische aangelegenheden bezighoudt, ter wijl de C.D.E.C., de Centrale Dienst Economische- Controle zijn belangstel ling laat uitgaan naar industriële be drijven. Waarvan hierbij acte. In de door de Hervormde Jeugd raad belegde Jeugddienst spreekt a.s. Zondagavond prof. dr. G. C. van Nif- trik van Amsterdam. Prof. van Niftrik is hoogleraar van wege de Ned. Herv. Kerk aan de Am sterdamse Universiteit. In de bezet tingstijd ontstond zijn „Kleine Dogma tiek".* Dit boek is speciaal geschreven voor jonge Nederlanders, die een eigen mening willen hebben, die een hekel hebben aan dogmatiek, en die vinden dat het aankomt op de daad. Zij, die de „Kleine Dogmatiek" ken nen, zullen de schrijver ervan willen horen. En omgekeerd: zij, die prof. v. Niftrik a.s. Zondag horen, zuilen zijn boek willen lezen. De dienst wordt gehouden 's avonds om 7 uur in de Grote Kerk. Jongeren tot 35 jaar, kerkelijke en niet-kerke- lijke, worden er verwacht. Geboren: Hermanus J„ zoon van Jacobus A. Kloeg en A. M. A. van Mierlo. Ondertrouwd: Frits J. van Leeuwen en Johanna B. F. de Joode. Johan nes Admiraal en Maria E. Jansen. Johannes A. Rodenburg en Catharina Hessing. Cornelis J. Kraakman en Johanna C Blankendaal. Simon Vos en Pietertie Everhard. Johannes P. Oud en M- 'aretha C. Huiberts. Balthazar H. Heusii en Elisabeth van der Post. Cornelis Moolenbroek en Cornelia M. Bes. Overleden: Johannes N. Jonker, oud 67 jaar. Jan Koster, oud 72 j^ar. weduwnr. van A. Druif. Antjn H Haze voet, oud 10 jaar. Wanneer het weer meewerkt wordt het goed! Nauwelijks zuilen de Hollandse wed strijdzeilers teruggekeerd zijn van de Sneker zeilweek, of zij kunnen zich weer volop storten in de geneugten van vier volle dagen watersportgenoe gens op het Alkmaardermeer, aan te vangen Zaterdag 23 Augustus en du rende tot en met Dinsdag d.a.v. In na tionale en onderlinge zeilwedstrijden zullen de bemanningen van geklassifi- ceerde schepen elkaar kunnen bekam pen en ook voor de niet-geklassifi- ceerde schepen zijn wedstrijden geor ganiseerd. Ging voorheen het initiatief voor de ze zeilweek uitsluitend uit van de Zaanlandse Zeilvereniging, sinds ver leden jaar ia hierin verandering ge komen en berust de organisatie van dit grootse watersportfestijn niet al leen bij bovengenoemde vereniging, doch geschiedt de organisatie in sa menwerking met de Alkmaarse Roei en Zeilvereniging, de zeilvereniging „De Onderlinge" en de Zeil- en Water sportvereniging Uitgeest. Voor iedere wedstrijd zijn prijzen uitgeloofd, die 's avonds om negen uur zullen worden uitgereikt in Café Verduin te Aker sloot, waar onder gezellige muziek en een dansje de avond verder kan wor den doorgebracht. De commissie van organisatie heeft zorg gedragen voor een sleepgelegen- heid die Zaterdagmorgen om 7 uur uit de Sixhaven te Amsterdam vertrekt en indien de deelname dit wettigt, zal zelfs voor sleepgelegenheid vanaf de Kaag worden gezorgd. Inmiddels vernamen wij dat zich 165 deelnemers voor het feest hebben op gegeven. De restaurants in Akersloot en Uitgeest zijn volledig voorbereid op een gezonde eetlust van deelnemers en belangstellenden en ook voor regel matige boot- en busverbindingen tus sen Alkmaar-Akersloot-Uitgeest wordt gezorgd. Waterrotten, laat zon, wind en water door je haren spelen, bekampt elkaar op faire, sportieve wijze en doe ge zondheid en levenslust op om, wanneer het zomerseizoen weer achter de rug is, voor honderd procent je plaats in het maatschappelijk leven te vervul len! De algemene jaarvergadering welke plaats vond in het clublokaal van café de Boer, mocht zich in een goede op komst verheugen. In zijn openingswoord zeide de voor zitter, de heer Mollenvanger, dat hij hoopte dat de Randers eensgezind de a.s. competitie zal gaan en zowel de spelers van het eerste als de junioren allen hun best zouden doen om een plaatsje hoger te komen op de ranglijst. In de bestuursvacatures werden ge kozen de heren Dirks, R. Bakker, J. Nieuwland, Jack Stroet, R. Geerling. De verkiezingen van de diverse elf- tal-, jeugd- en perscommissie alsmede kas-, clubavond- en werkcommissies hadden een vlot verloop. Het keurige jaarverslag van de se cretaris, de heer R. Bakker, bracht hem een krachtig applaus. Hierin kwam nog eens duidelijk naar voren de alleszins geslaagde feestavond die gehouden was ter ge legenheid van het 15-jarig bestaan van de Randers. Zeer kort maar tot in de puntjes verzorgd was het financieel overzicht van de penningmeester, de heer Cor bie. dat toch nog een klein voordelig saldo aangaf. Leverde de rondvraag nog veel stof op tot spreken, dit waren alle zaken van huishoudelijke aard. Met een krachtige opwekking van de voorzitter om te proberen het do nateurscorps uit te breiden sloot hij deze geslaagde vergadering. SCHAGEN, 14 Aug. 19 paarden 300 - 1150; 4 veulens 100—200; 8 stieren, centrale- 25 geldekoeien (magere) 300450; 69 ge- dekoeien (vette), centrale; 13 kalf koeien 400—550; 4 pinken 175—275; 15 pinken, cen trale; 2 graskalveren, centrale; 65 nuch tere kalveren, -centrale; 57 schapen (ma gere) 60—75; 45 schapen (vette), centrale; 104 lammeren 20—35; 2 bokken en geiten 20—70; 15 biggen 2538; 14 konijnen 2—10, 112 hennen 810. Convrlght R.D.P VRIJDAG Harmonie Theater: De Wenteltrap, 8 uur 18 jaar. Victoria Theater: Grote verwachtingen, 8 uur; tot 14 jaar onder geleide. Cinema Amerlcain: Sport -staalt spieren 8 uur; tot 14 jaar. A. B. T.: Liefdesserenade, 8 uur; allo leeftijden Gulden Vlies: 8 uur, Het vrolijke Weeuw* tje. ZATERDAG Harmonie Theater: De Wenteltrap, 7 en 9,30 uur; 18 jaar. Victoria Theater: Grote verwachtingen, 7 en 9,30 uur; 14 jaar. Cinema Americain: Sport staalt spieren, 7 en 9,30 uur; tot 14 jaar onder geleide A. B. T-: Liefdesserenade, 8 uur; alle leef tijden. Gulden Vlies, 8 uur; Feestavond Jubileu^n Deken Jacobs De goed opgezette tentoonsteling in de openbare lagere school mag zich nog steeds in een grote belangstelling ver heugen. Dat behoeft nauwelijks verwon dering te wekken, want hetgeen er ten tcon wordt gesteld en hetgeen er wordt verteld, door de heren van de uitleg is meer dan interessant. De badgast ziet wel de fcee, maar niet het gedierte, dat daarin leeft. De tentoonstelling laat heta hem zien De vreemdelingen zijn ln Egmond niet in de winter en zien niets van de lief hebberijen van hun gastheren en gast vrouwen. De tentoonstelling voorziet in die leemte. Het beeldhouwwerk in hout van de heei C Wijker is, wat kunstzinnigheid betreft het meest opvallende, doch ook het «mateurswerk van de Egmonders mag er zijn. Nog enkele dagen zal men in de gede genheid worden gesteld deze tentoonstel ling te bezoeken. Zondagavond wordt hij om ongeveer half tien door de burge meester gesloten. Men verwacht dat het aantal van 40t)0 bezoekers volschreven zal zijn., (Vorig jaar noteerde men 2100 bezoekers.) Dit getal is kentekenend voor het aantal gasten, dat dit jaar Egmond bezoekt. Bovendien hcudt het een aansporing in voor de or ganisatoren om op de ingeslagen weg voort te gaan. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan Het'was in de zomer van 1937 dat op initiatief van de heer G. van Terwisga de oprichting plaats vond van een af deling Bergen van het Rode Kruis. Ge leidelijk groeide de afdeling en daar door was zij in staat bij de ev-:uatie in de Meidagen van 1940 veel goed werk te verrichten. Ook op ander gebied maakte de afdeling zich in de loop der jaren zeer nuttig, zoals de hulppost op het strand, die voorlopig alleen Zon dags aanwezig is, doch het is het stre ven van de afdeling een vaste post te vestigen. Men hoopt dat bij de weder opbouw van Bergen aan Zee, een vast Rode Kruis-gebouw zal worden geves tigd. De werkzaamheid van de Bergense Rode Kruis-afdeling wettigt een fees telijke herdenking van het 10-jarig be staan volkomen en daarom is door het bestuur op Zaterdag 23 Augustus en Zondag 24 Augustus a.s. het volgende feestprogramma opgesteld: Zaterdag: 1.30 verzamelen in de Stationsstraat; 1.45 vertrek naar het „Oude Hof", voorafgegaan door „Bergens Harmonie"; 2.15 opening en welkomstrede; 2.30 grote demonstratie bij het „Oude Hof" door de Afdeling Bergen; 3.30 onderlinge wedstrijden bij het „Oude Hof"; 5.30 „Wij en de Brandweer"; 6.30 pauze en warme maaltijd; 8.00 „Lief en leed over 10 jaar van de Afdeling"; 8.30 Balinese dansen met gamelan; 9.30 Fakkeloptocht met „Bergens Harmonie" naar „Dulnvermaak", waar met 'n geïllumineerd tuin feest de dag besloten wordt; 2.00 sluiting 1ste dag. De herdenking, georganiseerd op Zondag, draagt een meer intiem karak ter. De feesten zijn toegankelijk voor pu bliek. Zeker zullen velen gebruik ma ken van de gelegenheid dit briljante feest mee te maken. Weer een „filmman" aan het werk Toen de ruitertjes tijdens de elf sla gen van de klok van de „Waagtoren" hun steekspel voerden, was de belang stelling bijna even groot als vorige week. Geheel de Voordam stond vol met mensen die met talrijke „ah's" en „oh's" uitdrukking gaven aan hun be wondering voor dit zeldzame schouw spel. Het was weer druk, mocht de enor me toeloop vorige week deels ook ge zocht worden in de vacantie der bouw vakken, nu deed het feest van Maria- hemelvaart er het zijne toe bij. Enhet mooie weer. Wie onzgr kan zich een zomer herinneren als de ze? Schier geen enkele vacantieganger zal wat het weer betreft een „slechte" vacantie hebben gehad. Dat is wel buitengewoon. Er stonden weer een groot aantal auto's geoarkeerd uit alle delen van het land. De trein van tien uur voerde ook de nodige bezoekers aan en velen Een overzicht van het debat in de Veiligheidsraad in Lake Success over de Indent»:-.be I... csHe Dc Llangstelling hleivoor was zeer groot. kwamen op dat allerhollandste der vaderlandse voertuigen: de fiets. We zagen een filmauto van de „Ma- ro" te Deventer, een particuliere filmonderneming, die werkt met de morele steun van het Departement van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening. Men maakt films, die ook naar het buitenland gaan ter voor lichting. Kortgeleden werden nog van dergelijke films vertoond in Italië en Zwitserland. Thans werkt de „Maro" aan een film van de runderteelt. Daarin wordt een fragment opgenomen handelende over onze Kaasmarkt. De toren had weer een enorme af trek. Honderden stelden zich in de rij op om vanaf het hoge punt een blik te werpen op het plein en de omge ving. Niet minder druk was het op het bureautje van V V. V. Daar werden aan tientallen gasisn beschrijvingen van de Kaasmarkt uitgereikt in alle mogelijke talen (een prima service!), inlichtingen verstrekt en ansichtkaar ten verkocht, die straks in vele lan den aandachtig bekeken zullen wor den. Zo gaat de naam van Alkmaar en zijn beroemde markt over de wereld. EEN DEENSE TAFELRONDE De Tafelronde Alkmaar van de Association of round tables The Ne therlands trad als gastvrouw op te genover een Deense tafelronde, een gezelschap bestaande uit een twin tigtal dames en heren, die onze stad met een bezoek vereerden. Na een bezoek aan de omgeving van Alk maar, dat buitengewoon in de smaak viel, bood de Alkmaarse afdeling 'n diner aan. Onder de vele bezoekers, die de Kaasmarkt bezochten, be vond zich ook dit gezelschap dat zeer enthousiast was over hetgeen men daar te zien kreeg. Wat andere buitenlandse gasten be treft noteren wij: Zwitsers, Engelsen en Fransen. DE NOTERING. Aanvoer 29.000 kg. (vorige week 34.000 kg.), bestaande uit 11 fabrieks- stapels en 1 boerenstapel, respectieve lijk voor f 71 en f 69 (50 kg). Begunstigd door ideale weersomstan digheden maakten de Ouden van Dagen Woensdag 13 Augustus hun jaarlijkse uitstapje. Om 8.30 uur werd de tocht met 2 autobussen en 4 luxe auto's aanvaard. In Amsterdam aangekomen werd eerst een tocht door de grachten en havens gemaakt, waarbij de aanblik van „De Oranje", die Vrijdag a.s. naar Indië vertrekt, de Johan van Oldenbarneveld en vele andere in de dokken liggende schepen sterk de aandacht trokken. Na bij Heek gezamenlijk de maaltijd te hebben gebruikt, werd Schiphol be zocht, waar honderden arbeiders wer ken aan Europa's grootste en modern ste luchthaven. Veel belangstelling werd aan de dag gelegd voor de rond vluchten, terwijl de juist naar Ame rika vertrekkende machine „Nijmegen" aller aandacht tot zich trok. De terug reis leidde door de Haarlemmermeer polder via Veiserend, waar koffie werd gedronken, naar Oterleek terug, waar burgemeester Posch, als voorzitter van het Comité, in zijn afscheidswoord me moreerde dat thans weer voor 't eerst na acht jaren een gezamenlijk uitstap je was georganiseerd, Veel ouden van dagen zijn weggevallen en veel jonge gezichten waren thans van de partij. Hij bracht vervolgens hulde aan de heer P. Slot voor de vele door hem verrichte werkzaamheden, die 'n groot aandeel in het welslagen van deze tocht vormden. Namens de Ouden van Dagen sprak tenslotte de heer Jb. Hop een geestig dankwoord tot het Comité en haalde aan dat hij en met hem anderen in 'n mensenleeftijd het reizen van de trek schuit langzamerhand tot dat per vlieg tuig had zien veranderen. Hij wees op de prettige verhoudingen en goede geest die deze dag hadden geheerst en betuigde namens alle Ouden van Da gen zijn dank voor deze „prachtdag". BEHENDIGHEIDSWEDSTRIJDEN Ter gelegenheid van de kermis or ganiseerde de moterclub Dinsdagavond op het sportterrein te Stompetoren ge zamenlijk met de heer J. Zwart behen digheidswedstrijden voor motoren. Zo wel de publieke belangstelling voor als de deelname aan deze wedstrijden was groot. Na spannende strijd kwa men de volgende prijswinnaars uit de bus: 1 P. Plevier, Oterleek; 2. A. Ple vier, Oterleek; 3. A. Wagenaar, Nieuwe Niedorp; 4. G. Schaafsma, Beemster; 5. W. de Jong, Alkmaar; 6. J. de Geus, Alkmaar; 7. A. van Beek, Akersloot; 8. J. Plevier, Schermerhorn; 9. J. Ste kelbos, Oterleek en 10. J. Kramer, Beemster. Prijsuitreiking vond plaats in café Zwart, waar verschillende der deelnemers enige tijd gezellig bijeen- bleven. Van de kampioenschappen De hoogtijdagen voor onze Brigade, ons dorp en de Ned. Bond tot het red den van drenkelingen, naderen met rasse schreden. In geheel Winkel wordt door de com missies koortsachtig gewerkt om met alles intijds gereed te zijn. Zo noemen we de consumptie-com missie, die voor de fouragering van de jury zorgt, voor consumptie op het ter rein en in alle zalen etc. De Huisves tingscommissie heeft dank zij de goede medewerking der burgerij alle zwem mers kunnen onderbrengen en heeft lijsten van de namen van alle belang hebbende personen, opdat Zaterdag al les vlot kan verlopen. De propaganda- commissie heeft haar vele werk gro tendeels achter de rug; de feestgids (waarin opgenomen programma, adver tenties etc.) is tijdens de wedstrijden in het Natuurbad verkrijgbaar a f 0.25. De officiële ontvangst van het Bonds- bestuur en de jury-leden zal op het er- ras van het Paviljoen in het mooie bad p'aats hebben. De luir'.-prekerinstallatie van de heer Leguit is beide dagen aanwezig, zodat men met aanwezigheid van de Bonds- epeaker van een goede leiding ver zekerd is. Een aardig plaatje brengt een fleurige noot aan het toch al vrolijke programma. Tevens verzorgen de heren Leguit, Keetman en G. Nobel de verlichting van het bad, zodat we met mooi weer dank zij de medewerking van de Har monie, die voor deze gelegenheid een concert in het schitterend geïllumineer de bad zal geven op een zeldzaam mooie avond kunnen rekenen (zie ad vertentie in ons no. van gisteren ge- plaats). De commissie verzoekt een ••eder de vlag uit te steken. Zondagmiddag wordt het programma op dezelfde wijze voortgezet en Zondag avond is er tot besluit bal in alle drie zalen. ZONDAG 17 AUGUSTUS. ALKMAAR. Grote kerk, 10 uur, ds. Wesseldijk; 5 uur ds. Den Oudsten; 7 uur (jeugddienst), prof. dr. G. C. van Niftrik van Amsterdam. Kapelkei% 10 uur, ds. Dikboom. Rem. gerof. gem. geen dienst. Luth. kerk (Oude gracht), geen dienst wegens kerk- schoonmaak. Doopsgez. kerk, 10 uur, ds. Van der Sluis. Geref. kerk, 10 uur, ds. Dragt van Nieuwer Amstel; 5 uur ds. Von Meijenfeldt. Coll. class, verplichtingen. Geref. kerk (Art. 31 K.O.), in Waakt en Bidt, half 10 en half 6, ds. Meulink van Enschedé. Herst. Ap. Gem., Toussaintstr., half 19 en 4 uur en Woensdagav. 8 uur, dienst. Baptisten Gem., N. Doelen, 10.15 uur, ev. Hofhuis. Het Leger des Heils, Limmerhoek 40, 10 uur heiligings- dienst, 12 uur Zondagsschool, 8 uur verlossingsbijeenkomst 0.1. v. majoor Ter Telgte. OMGEVING. AKERSLOOT, 10 u, ds. Van Santen. BERGEN, Ruïnekerk, 10 uur, ds. De Jong van Stompetoren. Geref. kerk, v.m. 9 uur en half elf en nam. half 5, ds. Telkamp. Maranatha, half elf, ds. Warners van Utrecht. BERGEN AAN ZEE, 11 uur, ds. Bremer van Bergen (liturgische dienst) BROEK OP LANGENDIJK, herv. kerk, half 10, ds. Bijlsma; half 4, ds. Meeter van Watergraafsmeer. Geref. kerk, 10 en 7 uur, ds. Popta van Rijs wijk. Coll. hulpbeh. kerken en classis. Chr. geref. kerk, half 10 en 3 uur, ds. Henstra. Geref. kerk (Art. 31), elf en 3.45 uur, ds. Meulink van En schedé. DIRKSHORN, herv. gem., 10 ut dhr D. H. van Daalen, cand. te Haarlem. Geref. kerk, half 10 en 2.15 uur, ere dienst. EGMOND AAN ZEE, 10 uur, ds. Roobol. Oud-kath. kerk, diensten om 7, 10 en 8 uur. Geref. kerk, 10 uur, ds. Von Meijenfeldt; 4 uur, ds. Dragt van N.-Amstel. Coll. orgelfonds. EGMOND BINNEN, 10 uur, ds. Plug. GROOT-SCHERMER, 10 uur, de heer Albertz. HEILOO, herv. gem„ 10.15 uur, ds. EJoemhoff. Evang. Kerklaan, 10.15 uur, de heer J. G. de Bruin van Heiloo, Geref. kerk (in evang.gebouw)half 9. ds. Dragt van N.-Amstel; 4 uur leesdienst. Coll. class, verplichtingen. HEERHUGOWAARD, geref. kerk, half 10 en half 3, ds. Huismans. HENSBROEK, half 10, de heer J. Cieremans. KOEDIJK, 2 uur, ds. Dikboom van Alkmaar. LIMMEN, 9 uur, ds. Bloemhoff. NOORDSCHARWOUDE. Geref. kerk, 10 en 4 uur, ds. Haitsma. OBDAM geen dienst. OTERLEEK, zie Stompetoren. OUDORP, 10 uur, ds. Bosch. SCHERMERHORN, herv. gem„ 10 uur, ds. Leendertz (H. Doop). Geref. kerk, 10 en 3 uur, leesdienst. SINT-PANCRAS, geref. kerk, 10 uur leesdienst; av. 7 uur ds. Dragt van N -Amstel. STOMPETOREN, 10 uur, ds. Bier man van Bergen. Evangelisatie, 10 uur, de heer Dekker. WARMENHUIZEN, half 3, de heer D H. van Daalen, cand. te Haarlem. WEST GRAFTDIJK, 10 uur, ds. Boekee. ZUID-SCHERMER, zie Stompetoren. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) De redactie der Noord-Hollandse Courant ontving een schrijven van de heer Jan van Alfen, tekstschrijver te Eroek op Langendijk, waarin deze er de aandacht op vestigt, dat in het ar tikel over de muziekmeester Herman Zaal vermeld wérd dat zowel de tekst els de muziek van het zangspel „Flo- rimond" van de hand van Herman Zaal zouden zijn. Het is, volgens de heer Van Alfen zó, dat Herman Zaal de muziek componeerde en Jan van Alfen, op aanwijzing van de heer L. Uipkes, het libretto verzorgde. De heer Van Alfen wenst dit ge- tectificeerd te zien en vraagt zich af wie aan dit abuis debet is. De redactie was zo vriendelijk mij 's heren Van Alfen's brief door te zen den ter beantwoording, Indien er' al sprake van „schuld" is, dan bij onder getekende, die abusievelijk verzuimde de naam Van Alfen te memoreren. Herman Zaal gaat hier volkomen vrij-uit. In de hoop en verwachting dat de Broek op Langendijkse librettist hier mede ten volle tevreden gesteld is en m'n verontschuldiging aanbiedend voor de slip of the pen (want méér was het niet!) Hoogachtend, ANTHONY VAN KAMPEN. „De liefde tot zijl grond ging in de stad op de grote Land- en Ti Maatschappij van Land Houtrusthallen te Den Een dichterlijke vri deze expositie, maar da onze landsgrenzen doot grotere onderlinge waa aan de andere kant drc nóch de gedwongen eva van zijn comfort moest de vaderlandse bodem boeren en tuinders gedi aan een betere verstand De kloof tussen sta< alle gevolgen daarvan^ 100 JAAR OP D voor boer e De ruim 12000 leden tel! schappij heeft daarom d< heid willen aangrijpen i toonstelling vooral dien; len maken aan de overbi deze kloof. Dit lichaam, dat in de 1 van zijn bestaan van een gerichte vereniging, die z bezig hield met de ver werkmethoden, het invoer -we vindingen en het ver de kwaliteit der producte en boter-contrólestations) gevolg van de grote landb 1880 en 1930, uitgroeide t tige strijdorganisatie van tuinders, geïnteresseerd b baar onderdeel van het a drijf, had zijn jubileum een waardiger en bela vorm kunnen geven. Op een persconferentie, leiding stond van de voor: F. de Hartog, heeft de sec S. Tuynman, enige inlich strekt over de tentoonste Dinsdag 2 September d< Mansholt geopend zal wori SLECHTS VIJF OND Daar het streven de si tonen, hoe het plattelanc werkt op de voorgrond sloot het bestuur dltmaa met de gewoonte om zo lijk landbouwproducten, fen en werktuigen bijeei gen. In plaats daarvan hee tracht een overzichtelijk scheppen. Een poging dl delen naar wat we op ee reeds te zien kregen, al! slagen heeft. Men heeft zich n.ï. bep vijftal onderwerpen, die den uitgewerkt, zodat tel gerond geheel ontstond. De vijf elementen, waai toonstelling is opgebouw< rundvee, het schaap, de teelt, de aardappelverbc graanteelt. Alles wat met onderwerp verband houdl een lange rij panelen in fc gen, schilderwerk of natu Parallel daaraan is voor gen, industrie en handel geschapen om, tegenover van de panelenreeks da heeft op hun producten, t seren. Zo hebben tegenov deelte dat de ingewanden van de koe behandelt, de tische fabrieken hun stam len gewijd aan de huid he producten als overbuurma tielfabrieken vormen de van de schapenwol. De vijf films zijn alle c in de beide grote hallen verbonden zullen worden positie van bloemen, gi fruit, die in het bijzonder landse kwekers gelegenhe te laten zien, waartoe zij i: Verder zijn op de t< nog stands aanwezig van lende rijksdiensten, de H het Staatsbosbeheer, terv, landbouwverenigingsleven derdrachten niet zijn verg NIEUWE Behalve in de Houtrust op het buitenterrein grote den ingericht, gedeeltelijk lucht, voor een deel in ee malige Amerikaanse vli Hier zullen talrijke belan, op landbouwgebied met h exposeren. De land- en tuinbouw; expositie belooft iets zei Het weer is deze zom zonder mooi. Het werd kele malen onderbrokei korte periode van m temperatuur, waarbij d veel water viel. Nadat vorige week e depressie met veel rege land was getrokken, bi opnieuw een hoge-druk; de Britse eilanden in de i Scandinavië uit, waardo peraturen geleidelijk hof Het centrum van dit h< bied bevindt zich boven zee en trekt langzaam Oostelijke richting. Verwacht kan wordel periode met droog wee wolken en veel zonne minstens tot en met 2 voortduren. i

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2