MONICA Siad en Omgeving. k Mr. CHERIAN bestelt voor millioenen DE EERSTE NIEUWE WONINGEN IN SEPTEMBER GEREED STRANDFEEST een grandioos succes Alkmaarse bakkers werken gewoon door Bonkaarten halen Burgerlijke Stand Zoengelden AGENDA Aan het goede adres De fiets onder het bed Verstekelingen Tegenwoordigheid van geest Egmond aan Zee. Heiloo. Hensbroek. Obdam Ursem. Marktberichten Kunsttentoonstelling gesloten Fraaie mot Wij luisteren r Verl Travancore's afgezant weer vertrokken Gistermorgen, vlak voor zijn vertrek naar Engeland per K. L. M. vlieg tuig van Schiphol, hadden wjj in hotel Proot nogmaals een onderhoud met mr. Cherian, die, zoals wjj reeds berichtten, enkele dagen te Alkmaar verbleef, om in ons land bespre kingen te voeren ten departemente en bjj verschillende scheepswerven. Het doel van deze besprekingen was, gelijk men zich zal herinneren, de aankoop van kustvaarders en zeevissersvaartuigen ten behoeve van de staat Travancore, die r i Cherian vertegenwoordigt. „Het spijt me, dat ik U nog geen concrete cijfers kan verstrekken over mijn onderhandelingen", aldus ving mr. Cherian ons onderhoud aan, „maar U zult begrijpen, dat, waar het hier om transacties ter waarde van vele tientallen mililoenen gaat, zaken niet in een handomdaai worden beklonken. In ieder geval heb ik de grondslagen gelegd, informaties ingewonnen, en thans worden plannen opgesteld en tekeningen uitgewerkt, die mij zullen worden nagezonden naar Travancore, waar dan mijn regering zich daar over zal beraden". De heer Cherian hechtte grote waar de aan de door hem gevoerde bespre kingen, niet alleen in Amsterdam en Rotterdam op werven, maar vooral in Den Haag. „U kent mii niet en ik ken U niet' waren zijn woorden, „en het is dus begrijpelijk, dat wij minder vlug tot zaken doen zullen komen, dan wan neer onze beide regeringen zich met de onderhandelingen belasten. Daar komt nog bij, dat de moeilijkheden met deviezen bij transacties als deze een zo'n grote 1 soelen, moeilijkhe den, die door officiële instanties vlug ger kunnen worden opgelost". Mr. Cherian deelde mede, dat er geen sprake van zal zijn, dat reeds In de naaste toekomst resultaten merkbaar zuller worden, doch hjj zeide, ervan overtuigd te zjjn, dat landen, die ieder op hun terrein een naam hebben, wij als scheepsbou wers en havenarbeiders en Travan core als exporteur van hout en tro pische producten, tot elkander moes- ,ten komen om hun producten onder ling uit te wisselen. Hoewel hjj de politiek angstvallig buiten het ge sprek hield, wees de heer Cherian er toch op, dat juist nu, nu de sta tus van India zb is gewijzigd, de af zonderlijke staten meer en meer contacten met het buitenland gaan leggen, en zich wensen te ontplooien. „De officiële personen in Den Haag met wie ik dit onderwerp besprak, toonden zich vol begrip voor deze feiten en daarover kan ik mjj slechts verheugen, omdat zij slechts kunnen strekken tot voordeel van beide lan den". De schepen, die hier in de toekomst voor Travancore zullen worden ge bouwd, zullen op eigen kracht naar India stomen. Een groot bezwaar noemde mr. Cherian het feit, dat Tra vancore geen schepen bezit, om de inlandse producten te vervoeren, doch zeide, ook dit feit onder de aandacht te hebben gebracht, in welk verband hij de naam van de Rotterdamse Lloyd noemde, die toch reeds Colom bo op Ceylon aanloopt, en gemakke lijk de haven van Travancore, Cochin, in het vaarplan zou kunnen opnemen. Waar de heer Cherian ons de vorige maal enkele bijzonderheden over zjjn Naar aanleiding van de bakkerssta kingen in den lande kunnen wij mede delen, dat de Alkmaarse bakkers, in afwachting van nadere besprekingen, normaal zullen door bakken. Degenen, wier familienaam begint met dj letter K tot Koomen, kunnen Dinsdag 19 Augustus hun bon kaarten 711 afhalen aan het uitreiklokaal Ridderstraat van 9—12 en van 2—4 uur. Bonkaart 709 en Stamkaart meebrengen Zelfverzorgers uitsluitend op Zaterdag 23 Augustus van 9—11 uur. BELANGRIJK. Aan a.s. en jonge moeders, die reeds in het bezit zijn van een C.M.-kaart, zullen alle bonkaarten van de tot hun gezin behorende personen, alsmede de extra bonkaart, aan een apart loket worden u't gereikt Geboren Gerard F, zoon van F Terpstra en F Zijlstra Nicolaas A, zoon van C J Schats en C Schenk Fransje dochter van P de Vries en T Koning Fieter G J, zoon van P G de Wit ei W M Stroomer Albert, zoon van C Zwart en E M Admiraal Johanna M dochter van I A C Bruin en M A Groot Jan W M zoon van M de Vries en M Zwart Jan E M, zoon van L Kok en L Bijleer Jan P, zoon van J Won der en A van der Oord Getrouwd Cyriel L Mertens en Agatha M Visser Overleden Maria G Siebers, 80 jaar, weduwe van J Bijl Margareths M Schoon, 70 jaar Hermanus J Kloef 2 dagen Hermina H Walter 75 jaar weduwe van F A Greve Tb ioor li Sterken, 48 jaar gehuwd met E A Opdam land vertelde, vroegen wij hem thans naar zijn indrukken over Nederland. Onze zegsman toonde zich vol lof en 'bewondering over hetgeen hier tot stand is en wordt gebracht. Hij noem de ons volk niet alleen een „good people", maar bovendien „clever", handig dus. De Afsluitdijk, die hij nog had kunnen bezoeken, betitelde hij als „a monument of national power". Daar de tijd was gekomen voor mr. Cherian om naar Schiphol te vertrek ken, moest het onderhoud worden be ëindigd, doch hij nam geen afscheid dan na de verzekering, dat het Neder landse volk meer te horen zou krijgen van zijn plan en mettertijd daadwer kelijk de vruchten zou kunnen pluk ken van een samenwerking, waarvoor door zijn besprekingen, een grondslag is gelegd. Burgermeester en wethouders van Alkmaar maken het navolgende be kend. Krachtens het bepaalde in artikel 29, derde lid, letter C. van de wet op de vermogensaanwasbelasting kunnen hier te lande opgelegde zoengelden als voor uitbetaling op de vermogensaanwasbe lasting worden aangemerkt. Ook het ontwerp van wet op de vermogenshef fing bevat een soortgelijke bepaling. Dientengevolge zal aan degenen, op wie eerstbevoegde wet van toepassing is, of de laatstbedoelde wellicht t.z.t. zal worden toegepast en die oorlogsschade hebben geleden, doordat hun een zoen geld werd opgelegd, een zekere, zij hej dan niet steeds volledige tegemoetko ming in de geleden schade worden toe gekend. Als consequentie hiervan heeft de minister van financiën gemeend te moe ten bepalen, dat met toepassing van ar tikel 13, lid 1 van het Besluit op de Materiële Oorlogsschaden 1945 aan die genen, die buiten de vermogensaanwas belasting en/of buiten de vermogens heffing ineens zullen vallen, de door zoengeld geleden oorlogsschade volledig zal worden vergoed. Voorzover diegene, die onder een der vermogensheffingen, dan wel onder beide vallen, krachtens de desbetreffen de wetten hun door zoengeldheffing ge leden oorlogsschade niet vergoed krij gen, kan hun krachtens de vastgestelde verzetschaderegeling een tegemoetko ming worden verleend. Zij moeten dan uiteraard voldoen aan de bij die rege ling vastgestelde voorwaarden, iets wat zich niet veelvuldig zal voordoen. De aandacl. wordt er op gevestigd, dat het vorenstaande uitsluitend be trekking heeft op boeten, opgelegd met toepassing van de verordeningen nos. 7 en 138 van 1941 en 1 van 1943. Teneinde voor het verkrijgen van een schadeloosstelling in aanmerking te ko men moet door betrokkenen aangifte worden gedaan bij de schade-enquête commissie, in welker ambtsgebied zij woonachtig zijn. Harmonie Theater: De Wenteltrap 8 uur; 18 jaar Victoria Theater: Grote verwachtingen, 8 uur; tot 14 jaar onder geleide. Cinema Americain. Sport staalt spieren, 8 uur; 14 jaar. A. B. T.: Liefdesserenade, 8 uur; alle leef tijden. Gulden Vlies: Ere-avond feest Deken Jacobs DINSDAG Harmonie Theater: De Wenteltrap, 8 uur; 18 jaar Victoria Theaters Grote verwachtingen, 8 uur; tot 14 jaar onder geleide. Cinema Americain. Sport staalt spieren, 8 uur; 14 jaar. A. B. T.: Liefdesserenade, 8 uur; alle leef tijden. Gulden Vlies: Ere~avond feest Deken Jacobs VACANTIE Van 24 Augustus t/m. 1 September zijn wij GESLOTEN. De rantsoe nen kunnen deze week gehaald worden. Firma TH. KRAAKMAN Sc ZOON, "Wijnhandel Anno 1804 - Alkmaar Zondagnacht kwam een man aan 't politiebureau vragen om onderdak, daar hjj een treinaansluiting zou ljeb- ben gemist. Bij nader onderzoek bleek echter, dat men te doen had met een ontvluchte verpleegde uit het gesticht te Den Dole'--. Nog dezelfde dag is de vluchteling door een verpleger af- haald en naar het gesticht terugge bracht. Het is de politie gelukt, de hand te leggen op de 42-jarige A., die Zater dag een rijwiel had ontvreemd. Het karretje was reeds tot in de finesses gedemonteerd en veilig opgeborgen onder het bed van A. De man is inge sloten en de onderdelen zjjn in beslag genomen. De eerste nationale motorraces om het kampioenschap van Nederland werden op het circuit Tnbbergen Zaterdag verreden. Een moment in de haarspeldbocht te Fleringen. Tweede is de winnaar van Extel. Maar er zijn niet genoeg stucadoors Het is zo langzamerhand al weer ruim een half jaar geleden, dat de eerste steenlegging van de 117 nieuw te bouwen huizen in de Uitenbos- straat plaats vond. Daarom gingen wjj eens een kjjkje nemen hoe de vorderingen daar ter plaatse waren; de heer G. Broertjes, een der fir manten van de aannemersfirma Gebr. Broertjes uit Overveen, was zo welwillend ons het een en ander omtrent de bouw te vertellen. „Er zjjn geen stucadoors genoeg," was het eerste wat de heer Broertjes zei, op onze vraag wanneer de eerste huizen klaar zouden zijn. „Maar wjj rekenen er op, dat het eind September of begin October zal worden." „Hoeveel woningen zijn dan gereed, en zijn ze al verhuurd?" „Het zijn er 23. Ik heb gehoord, dat het voornamelijk gemeentepersoneel is, aan wie ze worden toegewezen." ,En de huurprijs?" luidde onze vraag.' „Daarvan is nog niets bekend. Die kan pas bepaald worden wanneer de berekening van de bouwkosten klaar is." Door velerlei factoren zijn de eerste woningen veel later klaar dan ver wacht was. De grootste factor vorm de echter wel de langdurige vorst periode. Daardoor alleen al is de bouw 3% maand vertraagd. ,Hoe is het met de aanvoer van het materiaal gegaan?" ,Dat schikt wel. Alleen de aanvoer van het perforasteen uit België lever de nog wel eens moeilijkheden op." Voldoen hulzen met stenen vloeren Bjj gebrek aan hout worden de te genwoordige huizen meestal voorzien van stenen of betonnen vloeren, be halve in die streken waar de grond te licht is, en het aanbrengen van zwa re stenen vloeren de noodzaak van heien met zich mee zou brengen. De hier gebouwde huizen hebben allen vloeren van perforasteen. „Zjjn die stenen vloeren niet veel kouder dan houten?" informeerden wjj, waarop de heer Broertjes ant woordde, dat dat niet het geval was. Het heeft eigenljjk nog enige voor delen boven de houten vloer, want doordat de vloeren geheel naadloos zjjn, blijft niet alleen de warmte langer in de kamer, doch ook kan aangebracht linoleum veel langer mee dan op een houten vloer. Wjj veronderstellden, dat dan In de toe komst misschien helemaal geen hou ten vloeren meer gebruikt zullen worden, zelfs al zou de houtpositie zich verbeterd hebben. „Neen," meende de heer Broertjes, „houten vloeren zullen dan zeker weer toegepast worden, omdat ze goedkoper zijn en bovenal veel gemak- keljjker in de bouw." Er is met ruimte gewoekerd. Wij namen een kijkje in een van de huizen. Het was opvallend hoe ieder hoekje van de betrekkelijk be scheiden ruimte, op de meest practi- sche wijze benut is geworden. Er zjjn vier types huizen,' doch het meest es sentiële verschil vormde wel de huizen met opgaande gevel. Deze toch bevat ten een kamer meer dan de anderen. Beneden is achter de huiskamer een slaapkamer aangebracht en een ruime kelderkast biedt ook aan de toekomstige bewoners veel practisch nut. De bovenverdieping bevat drie of vier slaapkamers en een douche cel, terwjjl zich hierboven nog een vliering bevindt. Bovendien heeft elk huis een vóór- en achtertuintje, een schuur, en een vrjje achteringang. Wjj informeerden nog wanneer met de bouw van de overige huizen een aanvang zou worden gemaakt. „Die zjjn gisteren pas opgedragen en worden door een andere aannemer uitgevoerd," luidde het antwoord van de heer Broertjes. Wjj spreken de hoop uit, dat de bouw van deze woningen geen vertra ging door vorst zal ondervinden, want niet alleen is er grote behoefte aan nieuwe woonruimte, doch ook een vorstperiode komt ons niet zo aan lokkelijk voor. Wat wjj zeker weten, is, dat de levensomstandigheden van menig gezin, dat het voorrecht zal hebben een van deze practische hui zen te betrekken, aanmerkelijk verbe terd wordt. Zaterdag ontdekten leden van de N. S„ dat drie Amsterdamse jongens als verstekeling in een goederenwagen zaten. Ze waren liftende uit Amsterdam gekomen en wilden met de trein te rug. Ze moesten het clandestiene reisje er aan geven, om onder geleide van hun rsp. vaders later op legale wijze naar hun woonstad terug te ke ren. De slager K„ die Zaterdagmorgen per rijwiel over de Laat reed, werd door een hem volgende auto ondesrt- boven gereden, zodat de slager aan beide i>enen gewond werd, een ge scheurde broek, en een beschadigde fiets opliep. Hij had de tegenwoordig heid van geest om het autonummer te noteren, zodat de politie niet veel moeite zal hebben om de dader te achterhalen. GEEN JUNIOREN-SPELDJES NAAR ALKMAAR Op het junioren-tournooi te Wor- merveer moesten de Alkm. Boys-ju nioren in de finale het onderspit del ven tegen de jonge Zilvermeeuwen, terwijl R.K. A.F.C. a van het sterke Volendam a verloor. KAPELAAN A. C. V. d. VOORN NAAR ROTTERDAM De Bisschop van Haarlem heeft met ingang van heden kapelaan v. d. Voorn benoemd tot kapelaan van de St. Ludwina-kerk te Rotterdam. Velen óók onder de niet-katho- lieken zullen dit heengaan betreu ren, omdat kapelaan v. d. Voorn zich in de loop der jaren bemind en ge zien gemaakt heeft onder de bevol king van Heiloo. Tot zijn opvolger is benoemd kapelaan A. J. Adank uit IJmuiden. HSV NOTEERT HAAR EERSTE OVERWINNING. Na een voetballoos tijdperk is een ieder benieuwd hoe of de club, die hem of haar het naast aan het hart ligt, deze heeft doorgebracht. De aanhang van HSV kan daar gerust op zijn. Althans gezien, de prestatie di» zij gisteren le ver d" door de WE in eigen huis op overtuigende wijze een 43 nederlaag toe te brengen. Aan vankelijk was het een spel waarin bei de ploegen naar hun vorm zochten maar het spel werd steeds beter. HSV opende de score, maar WE maakte er niet alleen 11 van, doch nam zelfs de leiding met 21. Toen kwam HSV eerst op volle toeren, en scoorde drie doelpunten achter elkaar, zodat de stand 4—2 werd voor de Heilooërs. WE maakte echter de laatste goal, zodat deze in uitsteken de verhouding gespeelde wedstrijd werd gewonnen met 43. ATHLETIEK- KAMPIOENSCHAPPEN VAN KENNEMERLAND. De Junioren- en heren-leden van Doves waren Zondag vertegenwoor digd op de kampioenschappen van Kennemerland voor junioren en heren en hebben wederom prachtige resulta ten bereikt. Wij laten de prestaties van de Doves-leden hieronder volgen: Hoogspringen junioren B: 2 J. v. d. Horst 1.40 m.; 3 G. Koning 1.35 m. Discuswerpen junioren A: 2 J. van Til 34.92 m. 800 meter Junioren A: 1 K. Blok ker 2.09.9. Kogelstoten heren: 3 K. Bakker 11.45 meter. Hoogspringen heren: 2 E. Kayser I.70 meter. Kogelstoten junioren A: 2 J. van Tiel II.97 meter. Speerwerpen punioren A: 1 J. van Tiel 36.50 m. Kogelstoten junioren B: 1 C. Oly 9.41 m.; 2 J. Bruyn 7.40 m. Discuswerpen heren: 3 K. Bakker 36.88. Clubkampioenschap Kennemerland junioren A en B: 2 Doves met 51 p. ONZEDELIJKE HANDELINGEN Wegens het plegen van niet nadar te noemen handelingen met een min derjarig meisje is de jongeman F. B te Hensbroek in arrest gesteld. IJK EN HERIJK De ijk en herijk van maten en ge wichten zal voor de gemeente 'Obdam plaats hebben ten gemeentehuize op 26 Augustus a.s. van 10-12 en van 13- ONDERHANDSE VERKOOP De boerderij met pl.m. 14 ha. lan derijen, gelegen aan de Molenweg te Oterleek en eigendom van de heer Van Dam te Ursem is onderhands verkocht aan de heer P. Konijn te Oterleek. Knetterend vuurwerk als slot Ondanks het prachtige weer mogen we ditmaal wei schrijven het was immers te mooi en te warm zijn de strandfeesten van de V.V.V. Za terdag buitengewoon goed geslaagd. De deelname was enorm en waar de leiding weder toevertrouwd was aan mijnheer en mevr. Dutmer uit Hil versum liep alles op rolletjes. De Egmondse geluidsinstallatie van de heren V. d. Hagen en Wijker zorgde de gehele dag voor vrolijke muziek, zodat de stemming er tot het laatst toe in bleef en geen wanklank de feestvreugde verstoorde. Om 10 uur begonnen de spelen voor de kinderen, die vlot en tijdig om half één beëindigd werden. Hier waren de uitslagen als volgt: blokjes rapen voor meisjes 1. Anita Spit uit Egmond; 2. Corrie de Vrij uit Egmond; 3. Enny van den Berg uit Amsterdam. Blokjes- rapen voor jongens: 1. Jan Prins, 2. Piet Wijker, 3. Jopie Spit, allen uit Egmond. Zaklopen voor meisjes: 1. Ineke Kneppers uit Amsterdam, 2. Nel lie Sloot 3. Willy Stam, beide uit Egmond. Zaklopen voor jongens: 1. Theo Vijn uit Amsterdam, 2. Japie Dut mer uit Hilversum, 3. Hans Indermaur uit Utrecht. Hindernislopen voor meis jes: 1. Maryke Bosschart uit Hilver sum, 2. Gré Huisman uit Heiloo; 3. Nelly Overweel uit Amsterdam. Hin dernislopen voor jongens: 1. Ernst Be- lonje uit Egmond, 2. Gerard Hafkamp uit Kortenhoef, 3. Piet Kliffen uit Amsterdam. Er waren buitengewoon fraaie prij zen beschikt ar gesteld, die direct na afloop werden uitgereikt, terwijl alle kir deren tijdens de spelen werden getracteerd. Om 2 uur begonnen de volksspelen, waarvoor ondanks de warmte even eens grote belangstelling bestond, zo wel van de zijde der deelnemers, als van het publiek. Met een vrolijke kwinks!--' te juister tijd, wist de heer Dutmer ook hierbij tot het einde omstreeks 6 uur! de stemming er in te houden. De uitslagen waren hier als volgt: Levende stoelendans. Heren: 1. I. Cardozo uit Amsterdam; 2. P. Dekker uit Egmond. Dames: 1. Emmy Koetsier uit Delft; 2. Aaf Wijker uit Egmond. Koppen snellen: 1. Nel Kareis uit Eg mond; 2. Mej. T. Fopma uit Amster dam; 3. mej. M. van Pareren uit Am- tserdam; 4. mej. J. Rendou uit Utrecht. Kussengevecht: 1. P. Dekker uit Eg mond; 2. I. Ccrdozc uit Amsterdam; 3. J. Bodemeijer; 4. D. C. Erisman, allen uit Amsterdam. Flessen-race: 1. J. Glas en mej. A. Wijker uit Egmond; 2. J. Gagel en mej. T. Bisschops uit Amster dam. Een woord van lof voor dë commis sie, die alles keurig organiseerde en speciaal voor mijnheer en mevr. Dut mer, die een zeer zware taak hadden is hier zeker op zijn plaats. Muzikale rondgang. Tegen de avond trok het bekende fanfarecorps Eensgezindheid uit Eg' mond-binnen met vliegende vaandels en slaande trom het dorp in om de feestvreugde onafgebroken gaande te houden. Dat het hierin slaagde be hoeft van dit uitstekende corps wel niet gezegd te worden. Op verschil lende plaatsen in het dorp werd ge concerteerd en laaide de feestvreug de hoog op. invasie van buiten per auto, fiets cn Tegen 8 uur begon inmiddels de grote bus, zodat de Kalverstraat bij de Voor straat vergeleken om die tijd zeker een stil straatje was. Duizenden en duizenden stonden dan ook langs de Boulevard en zaten op het strand en op de duintoppen, toen om half 10 het vuurwerk op het strand door de firma de Kat uit Leiden werd afgestoken. Het vuurwerk. Het weer was ideaal, het was een prachtige stille zomeravond en de wind, die er nog was, dreef de rook wolken naar zee, zodat ieder het vuur werk uitstekend kon zien. Inderdaad was dit vuurwerk prachtig om te zien en viel dat van de vorige maand, waarover men niet al te goed te spre ken was, er volkomen bij in het niet. Meer dan een half uur onafgebroken donderde en knalde, bliksemde en Pitste het dat het een lust was en geen W ARMENHUIZEN, 16 Aug, 97,000 kg aardappelen: Schotse muizen 8,909,30, Eigenheimers 6,90—7,80, blauwe Eigenhei mers 7,00—8,00, Bintjes 7,00; 2750 kg rode kool 4,60; 750 gele kool 4,60; 6750 kg witte kool 4,00—5,00; 2700 kg slabonen 14,20—33,00 NOORD-SCHARWOUDE, 18 Aug. 63.000 kg aardappelen: Eerstelingen 7,80 а,20, Grove 7,70—9,00, Bevelanders 7,20— 7.50, Eigenheimers 7,50—8,00, blauwe Eigen heimers 7,608,20, Koopmans blauwe 8,20, IJsselster 7,00; 7700 kg slabonen 6—56: 5200 kg rode kool 4,70—6,89; 21,000 kg witte kool 3,405,80; UOO stuks bloemkool 1A 38 en IB 21—31 OBDAM, 16 Aug. 2700 kg. Eigenh. б.608.20; 6300 kg. Bevelanders 6.70 6.80; 8800 kg. slabonen 6—41; 3100 kg. kroten 3—3.10; 2000 kg. peen 4.80—7.20. AVENHORN, 16 Aug. 1975 kg. gr. Schotse 9.40; 2125 kg. grote Schotse 9; 150 kg. Driel. Schotse 5.20; 5400 kg. Eigenheimers 5; 2675 kg. Koopman's blauwe 8; 10950 kg. rode kool 4.20— 4.40; 2375 kg. uiten 6.10—12.50; 825 kg. Drielingen 13.8014.60; 570 kg. Nep 17.90—19.60; 4800 kg. bieten I 4.20—4.60; 1600 kg. bieten II 3; 2500 kg. augurken klein 3; 475 zak slabonen 1.956.85, snijbonen 1.102.20; 1890 kg. peen 1 7.20, 1010 kg peen II 14.80; 400 kg. Zi geunerinnen 1437; 250 kg. Triumph 14; 300 kg. Fr. Suikerp. 8.60—10. ogenblik behoefden de toeschouwers zich te vervelen. Niet minder dan 12 grote stukken werden afgestoken, waarvan menig stuk een donderend, spontaan applaus uitlokte. De telegraaf suisde langs het strand, een waterval van vuur stroomde minuten lang, hel verlichte molens draaiden met schitte rende kleuren en veel lawaai en zo ging het door tot de slot-apotheose „Tot volgend seizoen V.V.V." omgeven door kleurig schitterend vuur, met spuitende fonteinen en donderende knallen, een waardig slot van een in derdaad groots vuurwerk, dat Egmond een faam op dit gebied bezorgd heeft, die het hoog zal hebben te houden! De Voorstraat was natuurlijk te smal om na afloop de duizendkoppige me nigte te verzwelgen. De politie zorgde er echter voor, dat alles orde lijk verliep. Alleen zal het een vol gende keer zaak zjjn de auto's uit de Voorstraat te weren, want ook één richtingsverkeer is in zulk een ge weldige, compacte mensenmassa oog bezwaarlijk. De fruit- en ijszaken en de café's wer den door de naar lafenis snakkende menigte bestormd en menigeen waag de zich ondanks de warmte nog aan een dansje en keerde eerst tegen het krieken van de morgen terug van dit voor Egmond zo luisterrijk festijn. Egmond-Zee-Vooruit. We willen niet nalaten bij deze ge legenheid on- actieve V.V.V.-bestuur eens in het zonnetje te zetten. Het is wel eens heel anders geweest, maar tegenwoordig heerst er een buitenge woon goede geest van eendrachtig en prettig samenwerken. Allen zijn door drongen van de gedachte Egmond om hoog te werken en bekend te doen worden, als rustige familiebadplaats, waar men zich ondanks die rust intus sen niet behoeft te vervelen. En deze gedachte wordt in daden omge zet. Dit seizoen werden harddraverijen georganiseerd, werden strandfeesten gehouden, 2 maal een vuurwerk aan geboden, concerten gegeven, een "kunst tentoonstelling gehouden en een bloe mencorso, terwijl tot slot nog een ker- messe <Fété volgt. Voorwaar een pro gramma dat er zijn mag en waar me nige badplaats jaloers op kan zijn. Niettemin hoopt men het volgend sei zoen, als het sportpark klaar is, nog beter voor de dag te komen. Zo hoort het ook, steeds crescendo, „Egmond- Zee-Vooruit"! Zondagavond om half 10 heeft bur gemeester Niele, voorzitter der V.V.V, de tweede Egmondse kunsttentoon stelling officieel gesloten. Niet dat de animo verflauwde en het dus tijd werd er een eind aan te maken. Drommen bezoekers kwamen ondanks het prachtige weer deze laat ste avond nog opdagen. Maar over een week moet de school weer begin nen en in die tijd moet dus de ten toonstelling verdwijnen en de school nog schoongemaakt worden. RUIM 4000 BEZOEKERS Burgemeester Niele begon met de mededeling, dat op de laatste avond ook de 4000ste bezoeker deze tentoon stelling bezocht, namelijk de heer P. Wijker uit Egmond aan Zee, die weer een prachtige taart in ontvangst te ne men had. Precies 4021 bezoekers be zochten ditmaal de tentoonstelling, die van 24 Juli tot 17 Augustus, dus 25 da gen, duurde. Een gemiddelde dus van ruim 160 bezoekers per dag en dat on danks het constant mooie zomerweer, mag zeker een groot succes genoemd worden. Dit succes was volgens burgemeester Niele in de eerste plaats, dat 't doel der tentoonstelling was bereikt, namelijk Egmond ook op deze wijze en op dit gebied meer bekendheid te geven en te tonen, wat er in de Egmonden op kust gebied leeft en wat de Egmondse be volking weet te presteren. Dank komt hiervoor allereerst toe aan de organi satoren, de heren Cor Wijker en Bob Denneboom, die geheel belangeloos meewerkten en mede daarom met pas sende geschenken bedacht werden. Verder noemde spreker de fotograaf Jonker, de heer Van Eenennaam, die onvermoeid uitleg gaf over de visserij, de heren Korteboeve en Van Elven, die het duindiorama van het P.W.N. ver zorgden en de heren Wijker, Broek en Schol, die ook dagelijks op de tentoon stelling aanwezig waren om uitleg te geven en het nettenbreien en matten- vlechten te demonstreren. Ondoenlijk zou het zijn alle medewerkenden en inzenders persoonlijk te bedanken, zo dat spreker met een algemeen woord van grote erkentelijkheid moest vol staan. DE PRIJZEN. De jury had de volgende prijzen toegekend: Huisvlijt: 1ste prijs zuster A. J. de Grood; 2de prijs H. Roodhart; 3e prijs P. Broek. Schilderwerk van amateurs: 1ste prijs J. de Vrij; 2de prijs mevrouw Ejjma-Boek^; 3e prijs J. Tielrooij. Tekeningen; 1ste prijs J. Genet; 2de prijs S. van Hecht Mun ting Napjus; 3de prijs C. Blok. Scheep jes: 1ste prijs W. Stam; 2e prijs H. A. de Goede; 3e prijs M. Zwart. Vak nijverheid: 1ste prijs G. v. d. Hagen, 2e prijs J. van Pel. Onder luid applaus verklaarde spre ker na de prijsuitreiking de tentoon stelling gesloten, met de mededeling, dat nog enkele loten verkrijgbaar wa ren van de grote verloting, die aan de tentoonstelling was verbonden. Nadat deze waren verkocht, werd direct tot trekking* overgegaan. De 1ste prijs viel ten deel aan de heer M. Wijker, Prins Hendrikstraat 18, 2e prijs J. Brouwer, Voorstraat 10, 3e prijs J. Bosman, Voor straat 112, 4e prijs C. Heere, Voor straat 67, allen te Egmond aan Zee. Van Exel promov wint twee ke j xiendui*«*óen person» terdag getuige geweest ate ronde van de KN» om het kampioenschap land, welke gereden we in prachtige conditie circuit bü Tnbbergen. heeft een lengte van 923 ongeveer 26 bochten, d vorotreffeljjke ligging vr gunnen worden genomen satie liet niets te wensen sommige gevreesde n bleven uit. De enige wa zoals Piet Nortier opmei dat onsportieve lieden gestrooid in de olieti Triumph van J. Pols uil die in de 500 cc senioren en die, alhoewel hij zijn op tijd in gereedheid koi ter moest opgeven. De rennen vingen aan n der 125 cc junioren, wa Schreuder uit Overschie, 1 Bussum en Verhagen uit S le drie op Eysink, felle g verden in de eerste serie. serie reed van Exel uit E DKW een prachtige race; en in fraaie stijl rijdend 1 eerste aan, en ook in de fi na hevige strijd met Verhi ste door de finish te gaa: snelheid was 88.3 km per Aangezien van Exel dr wedstrijd van junioren ha kon hij tevens uitkomen i klasse senioren, waar hij leverde aan Rietveld uit op Eysink en Langwerden voorde, eveneens op Eysin den lang werd het een r race en met slechts enk< verschil bereikten deze dr waarbij van Exel zich ar eerste plaatste! Zijn gemi heid per uur was 90.7 km. De strijd in de 250 cc verde een Twentse zege uit Friezenveen op Velocet door de finish, met meer een uitstekende stijl rijden voorsprong op Vening u: op Puch, en Akuster uit DKW. In de 350 cc klasse junic kelde zich een heftige s! Wilke uit Heerde op Mate Schijndel uit Hilversum i Om beurten lagen deze rei kop en in de bochten wa: zeer spannend. De hele ra wens boeiend van kara Wilke moest uitvallen en wat zakte. Van Schijndel te met een gem. snelheid 1 per uur. De eerste ronden van d nioren waren eveneens zei Het veld lag toen dicht b Keyzer uit Eindhoven op 7 de leiding en stond die to< af. Met grote voorsprong als eerste met een gem. 114.5 km. per uur. Tenslotte startten de 50( DINSDAG 19 AUGU HILVERSUM I, 301 m. 7, 8, uur Nieuws, KRO: 7,30 - 8,15 Pluk de dag 9,00 10 50 Werken van Vivaldi 11.40. Gramofoonmuziek. 15 zicht 1,20 Orkest zonder „Onder ons" 3,30 Hongaa: 6,20 Sportpraatje 8,05 A< 8,20 Radio Philharmonisch viool-solist 10,10 Avondg „Meat and Vegetables". HILVERSUM II, 415 m. 7, 8 uur Nieuws. AVRO: 8,15 ken. 9,15 Morgenwijding beidsvitaminen" 10,30 Vï vrouw 11,00 (RVU) mevi dert over „Droomsymboliek" bericht. 1,15 „Les Gart 2,00 Met naald en schaar - matinée 4,40 Vacantie-bi 5,00 Frans halfuur 5,30 ters" 6,30 Lezing over c 8.05 De Noodwet Ouderdor 8,45 Argentijnse muziek Sam in sweet and swing. F EU II is NAAR HET ENGELS VAN BERTA RUCK DOOR: J. JORIiSEN „Hier zijn ze. hier zijn het kunnen weten. Niets als een rozentuin!" Het volgende ogenblik Albert voor ons. Hij wreef zich de hande de van plezier. „Jongelui, het ontbijt is ben jullie de gong nie Neen, natuurlijk niet. J: wel wat anders om naar zoals ik tegen hen zei. Ik boord, Billy. Ik hoorde uur geleden onder haar r Dat gaat zo als je vroeg maar komen jullie nu mi Hij stak zijn ene arm c zirn neef. de andere door stapte zo met ons terug. „Ik zei tegen je moed

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2