ïinvaart Wat de theaters brengen De tram gaat verdwijnen geen HARMONIE-THEATER Muziek voor Millioenen A.B.T. Drakenklauwen VICTORIA-THEATER Hotel Casablanca CINEMA AMERICAIN Tarzan in New-York Heiloo. Bergen. Castricum. R.K. Ziekendag Hensbroek De Rijp. C Merkwaardige beroepen j Tovenaar van de zingende toren RAADSVERGADERING SCHQORL Hondenbelasting wordt verhoogd Groet Beemster. Burgerlijke stand. Avondwandeling met V.V.V. Daan Pool in .,De laatste Ronde" w ;n bereikt met beide lverenigingen, maar nog lang niet het wethouder Bakker Hoytink te antwoor- elder het beleid van e zetten. In dat be- arderende woorden inge samenwerking erzijds sprak de heer ementen, waarvoor gaan. klonk het vaste be- op de ingeslagen it er zo'n geweldig 1 staat op het ge- imelijke opvoeding. Wiese had betoogd, 3e Boys een ultima- de heer Sietsma 't iat het belang van reniging niet het arop men zich blind n van de jeugd en ivoeding in het al» r in het geding. Asjes zich zo snel irden van de vorige nam dit toch niet Sietsma hem, wat nschappelijk stal- had afgevangen, wethouder Bakker, praat was, vonden aanwezigen, zodat hoofdelijke stem- nening van de raad vereld krijgt rui- m een zéér nabije IG Z.B.B. Augustus a.s. zal ie Zakbijbelbond duziektuin, alhier, "1 gehouden, welke uur en waarop li richtingen het PLICHT VAN UITSPRAKEN IIJSTELLING Porlog heelt omtrent telling van de dienst, soonlljke onmlsbaar- hieronder genoemde gedaan, achter zijn erveld, Lichting 1947; lagde vrijstelling is nd. lak kan uiterlijk de dezer bekendmaking ekomen door; wie de uitspraak lens wettelijke ver» erige voor deze ge en personen of door vertegenwoordiger, daartoe moet, met orden Ingediend bij secretarie dezer ge» talre Zaken, die voor Koningin zorgt, üstus 1947. ter van Alkmaar: RLAND, lo.-Burg, trekken als eer- verkrijgen van een een dreigement houwd. Niets is deze opmerking. er in deze ver- ze maakt hierop lubs uit onze om- WFC, KFC en sn eigen terrein), terrein te kunnen baas in eigen toch in een stad als geoor- rden aangemerkt? laatste jaren ver duldig onttrekken Alcmaria Vic- die contractu- toegewezen. Dit wethouder niet Hinken, daar hem ene' is reeds ferenties door de a Victrix is me- streven wat al _n, waardoor de wethouder met aat me niet inti- ig op een varken westie, mijnheer veel te zeggen, hoofdzaak be- op een aantal als: „alleen ere elflallen", „dreigementen •Alcmaria wil n er van over leden kunnen dat Alcmaria llen medewer- in de achter met woorden, een open oor »»„<mtebelang sport in deze t voorop te man en een dat niet alles men. erste instantie na repliek van ider in te gaan. de voorzitter, gelegenheid, aan hebben mo- •1 José Iturbi is een groot pianist. Als eerste film in de kermisweek brengt het Harmonie-Theater „Muziek voor Millioenen" en men mag dit in derdaad een film noemen van bijzon dere muzikale kwaliteiten. Men maakt hierin kennis met een prachtig orkest, dat onder leiding staat van de beroem de Spaanse pianist en dirigent José Iturbi. Alleen reeds de uitgevoerde muziek en het brillante spel van Iturbi zijn een gang naar deze film meer dan waard. Met zijn orkest brengt hij op een grote tournee een bezoek bij diver se militaire afdelingen en onder de di verse dames-leden van dit orkest speelt zich dan het eigenlijke verhaal af, waarin het zusje Mike van één der dames, zo'n belangrijke plaats inneemt. De rol van dit zusje wordt gespeeld door de jeugdige Margaret O'Brien op buitengewone wijze, waarbij het alleen maar jammer is dat de film haar te veel scenes laat spelen, d!- voor een kind van haar leeftijd meer dan eigen wijs zijn. Daarnaast zijn er tal van ta ferelen van een bijzondere charme en verrassende kinderlijkheid. June Ally- son speelt de oudere zuster, die zo'n moeilijke tijd doormaakt, in onrust is over haar man en vol liefde is voor haar zusje. Uitstekend spel geven de diverse vriendinnen. De soli van Iturbi zijn glanspunten van de film, .terwijl daarnaast nog een grote plaats is toegewezen aan komi sche intermezzo's, waarvoor Jimmy Durante en ook Margaret O'Brien met veel succes zorgen. Zijn optreden als pianist bij de militairen is een zeer ge slaagde episode. Zo brengt deze film een voortdurende .--'"wisseling en lief- nebbers van diverse genres zullen er van kunnen genieten. Een film, die elkeen met voldoening zal zien. Twee journaals (Ned. Nieuws en We reldnieuws met zeer gesla .de op namen leiden het hoofdnummer in. Wij behoeven niet te -vijzen op de verwachtingen, die reeds de titel van deze film wekt. Spannende en sensa- i tionele avonturen maakt men bij voort- during mee. En het pleit tevens voor de kwaliteit van deze film, dat men voor de twee hoofdrollen niemand minder heeft gekozen dan Silvia Syd- ney en James Cagney, twee artisten die door hun uitnemende kwaliteiten reeds meermalen een film tot een groot suc ces maakten. En zij doen aan hun re putatie in de film „Drakenklauwen" niets te kort. Gemakkelijk hebben zij het niet, maar zij weten met bravour alle moeilijkheden te overwinnen. Met spanning zal men de avonturen van dit tweetal volgen en grote waardering HERIJK VAN MATEN EN GEWICHTEN. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemene ken nis: A. dat dit jaar voor de herijk van ma ten en gewichten in deze gemeente zit ting zal worden gehouden in het voor lokaal van het perceel Doelenstraat 30 (tussen het Gew. Arbeidsbureau en het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Za ken) en wel op: Donderdag 28 Augustus van 10—12 en van 1316 uur voor de verkopers van nieuwe' maten en gewichten, apothekers, goud- en zilversmeden; Vrijdag 29 Augustus, Maandag 1 Sep tember, Dinsdag 2 September en Woens dag 3 September van 9—12 en van 13 16 uur voor de bezitters van grote partijen, die door het IJkantoor zullen worden opgeroepen; 4, 5, 8, 9, 10, 11, 12, 15, 16, 17. 18 en 19 September van 9_12 en van 13—16 uur voor de overige herijkplichtigen, die op- roepbriefjes van gemeentewege hebben ontvangen; Maandag 22 September en Dinsdag 23 September voor hen, die geen op- roepbriefjes hebben ontvangen. B. 1. dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten wor den aangeboden om onderzocht te kun nen worden; dat ijzeren maten van binnen en van buiten geverfd dienen te zijn, koperen gewichten afgewassen en ook de gaten gereinigd; dat ijzeren gewichten niet gepotlood mogen zijn, doch roestvrij moeten zijn gemaakt en daarna ingewreven met gekookte lijn olie; 2. dat de maten en gewichten vóór °ctober 1948 gestempeld moeten zijn met de letter R en dat er, bij verzuim of verhindering om van de zitting ge- bruik te maken nog gelegenheid be staat maten en gewichten te laten her ijken aan het ijkkantoor te Amsterdam van 9)415 Ij uur (uitgezonderd op Zaterdagen) 3. dat de maten en gewichten, welke zijn gestempeld met het afkeurings- uagoui -zua 'sjarjuiM uj jam ijgatn worden teruggebracht; 4 dat ten bate van 's Rijks schatkist betaald moet worden voor het onder zoek der maten en gewichten (keur loon) en voor het Justeren der gewich ten (justeerloon) en 5 dat de milligramgewichten niet op de herijkzltting, maar alleen aan het nkkantoor herijkt kunnen worden. (De gezegelde enveloppe, afgegeven bij de vorige verificatie, moet met de gewich ten franco per post worden opgezonden, daar de gewichten anders aan de eisen, gesteld voor de nieuwe, moeten vol doen, terwijl een postbewijs tot een be- r rag. overeenkomende met de som van cent. voor elk gewicht moet zijn in gesloten. Dit bedrag kan ook op post rekening nr. 507438 van het l.Jkkantoor Amsterdam worden gestort). krijgen voor het spel dat Silvia en James te zien geven. Een geslaagde ontspanning voor de kermisweek, waarvan velen zullen profiteren. Archie L. Mayo is de man die „Hotel Casablanca" maakte, maar zijn naam noemen is volkomen overbodig, even als het vermelden van de namen der acteurs en actrices. Deze film, ver vaardigd in 1946, wordt gedragen door de Marx Brothers. Regisseur en productieleider doen er niet toe, de overige medespelenden doen er niet toe, dit zijn d<y Marx Brothers, Harpo en Groucho en num mer drie, wiens naam ons ontschoten is, en al het overige valt daarbij in het niet. Verhaal (onbenullig overigens), regie, compositie, al deze voor een film essentiële factoren maken hier de in druk van er met de haren te zijn bij gesleept. Naar deze film gaat men toe niet om de film, maar om de gebroe ders Marx. De Marx Brothers zijn vergeleken met d< grote Grock en met andere promi nenten op dit gébied. Waarom die vergelijkingen? Harpo en zijn broers vormen tóch een klasse apart. Een klasse, die niet te imiteren valt. En behalve door hun zin voor het komische vallen ze, ongemerkt haast, op door hun muzikale kunnen, op de piano en op de harp. Dit is een film met een gezocht ver haal, tweederangs-acteurs en actrices, maar gebouwd vóór en rondom de Marx Brothers en zij zijn gróóts. Als u Groucho en zijn maats nog niet kent ga hen dan in Victoria de hand drukken en vergeet dan niet op de kostelijke dialoog te letten! Ondanks de opgang van diverse gooi- smijt- en lachkoningen is de belang stelling voor Tarzan onverflauwd ge bleven. En dat is geen wonder, want hij heeft toch wel het een en ander voor op de George-Jud"-01iver en Stan-gevallen. De Tarzan-film is na melijk niet gezocht geestig. Als Johnny Weissmuller klimt of knockt, aan de trapeze hangt of een onhandigheid uit haalt, geeft dat niet het gevoel van ge wildheid en onechtheid. De dwaasheden worden in de film „Tarzan in New-York" overgelaten aan de onbetaalbare aap Tsjieta. En een aap probéért nu eenmaal niet om leuk te zijn, die is leuk. Het verhaal behandelt de ontvoering van Boy, de pleegzoon van Jane en Tarzan uit de Rimboe door een paar circus-exploitanten en het verblijf van Tarzan in New-York om de kleine jon gen op zijn manier terug te vinden. Ook de voorfilms zijn de moeite waard. Een goede „musical" en een leuke tekenfilm geven oud en jong veel te genieten. Niet alleen de Kaag trekt watersportliefhebbers, maar ook Schevenlngen, getuige de foto van de jachthaven aan de Kanaalweg, waar talrijke vacantie- gangers hun motorbootjes gemeerd hebben. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen op verzoek van .8. en W. van Heiloo ter algemene kennis, dat ter gemeentesecretarie dier ge meente ter inzage is gelegd een ver zoek met bijlagen van de heer K. van Til te Alkmaar om vergunning tot het oprichten van een fabriek voor hout bewerking in een gebouw, gelegen achter het perceel Kennemerstraatweg A 57, kadastraal bekend gemeente Heiloo. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ter gem.- secretarie van Heiloo mondeling op Zaterdag 30 Augustus 1947, des voor middags te tien uur en schriftelijk vóór of op die tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelde dag kunnen de verzoeker en hij die bezwaren heeft ingebracht, ter secretarie van Heiloo van de terzake ingekomen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 20 Augustus 1947. Burgemeester en Wethouders van Alkni^sr G. VAN'SLINGERLAND, lo.-burg. R. VEENDORP, secretaris. GESLAAGD Voor het door de H.M.V. gehouden examen slaagde voor costumière mej. T. Gieling te Bergen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Margaretha P, dochter van J Zeeman en M P v d Linden van Sprankhuizen. Johanna M, dochter vai H Spaans en H Tervoort. Anthomut M, zoon van J G Mol en M C Kuijper Cornelia C Mt dochter van A v d Vrerf en A J Stuifbergen. Geertruida J. dochter van J Houtenbos en C Buys Cora M, dochter van P M Timmerman en H J Kelholt. Ondertrouwd: Cornelis Witte brood (te Purmerend) en Maria KI. Ad» miraal Johannes Chr. van Beek en Clasina Nicolai. Hendrikus A Ranzijn (Egmond Binnen) en Clasina E Berger Getrouwd: Jan Bosch en Jantien Onrust. Overleden: Maria Fr Hoogeland, 1 jaar, dochter van P Hoogeland. Donderdag werd voor de R.K. parochie de jaarlijkse Ziekendag gehouden ln één eer lokalen der Fröbelschool bij de Eerw. Zusters. De plechtige Hoogmis werd opge dragen door de ZeerEerw. Heer Pastoor, geassisteerd door de kapelaans Bakker en Saulenn. De- verschillende gezangei werden uitgevoerd door het dameskoortje De predicatie werd gehouden door ka pelaan Bakker. 38 zieken namen deel. In de namiddag werd een plechtig Lo gecelebreerd met predicatie door kapelaan Bakker. WETHOUDER DE VRIES ZIEK De heer P de Vri^es, wethouder van Openbare Werken, is in het St. Elizabeth- Zlekenhuis te Alkmaar opgenomen. COLLECTE VOOR BLINDENWERK Dezer dagen zal in onze gemeente een collecte worden gehouden ten bate van het blindenwerk voor alle gezindten. ARBEID S JUBILEUM De heer A. Scheerman zal Donderdag a s. zijn zilveren jublieum als typograaf herdenken. NAAR AUSTRALIË. Het echtpaar K. Boeder-Schaak, oor spronkelijk afkomstig van Oterleek en Hensbroek, naderhand woonachtig te Soestdijk, zal zich dezer dagen naar Australië begeven, om zich aldaar te vestigen. BURGERLIJKE STAND. (2 Aug. tot en met 13 Aug. 1947). Geboren: Maria Anna, dochter van T. C. Hoogeboom en van A. Gouds blom. Gehuwd: Nicolaas Cornelis de Vries en Afrg. Margaretha Duin. DAT LIEP NOG GOED AF Donderdag raakte het 4-jarig zoontje van de heer Jac. v. Straaten te water. Door kordaat optreden van de heren H. de Vries uit Westzaan, die zonder zich te bedenken te water sprong, en Fok Klompmakers te de Rijp, werd ventje, dat reeds zinkende was, weer op het droge gebracht. BURGERLIJKE STAND Geboren: Maria J. A., d. v. H. M. Kamps en M. Vleerlaag; Franciscus P, z. v. P. N. Oudejans en C. van Straaten. Als op Vrijdagmorgen de laatste slag van elf uur nog galmde over het Waag- plein, parelen al de klanken van het carillon over de oude stad. Op dat druk ke uur zinken ze weg in de bodemloze diepte van het stadslawaai en er wordt slechts oppervlakkig aandacht aan ge schonken. Op Zaterdagmorgen is het minder druk en rumoerig aan de voet van de toren en blijven velen staan om na het rijden van de luitertjes een wijle te luisteren naar het preluderen van beiaardier Van der Veen, die ook op dat uur zijn klokken laat zingen en I abelen. Maar het schoonst klinken de juichende tonen des Zaterdagsavonds, als het verkeer is verstild en het rimpelloze wa ter van Voordam en Zijdam een flauw tril lend beeld weerkaatst van de sierlijke Waagtoren. Daar héél in de hoogte, onmiddellijk onder zijn 35 klokken zit' dan de beiaar dier tussen een wir war van draden en binten en laat zijn handen hameren over de speeltafel en zijn voeten spelen op de pedalen. Langs de wentel trappen, waar de vogelnesten tegen de muren kleven, bereikt men de omgang, maar nóg hoger gaat het, tegen een steile trap, aoor een luik en dan staat daar het hand klavier. Voorzichtig wrin gen wij ons tussen 'Je talloze draden door pm ons in een klein overblijvend hoekje ■chrap te zetten. Om ons heen lopen de ijzerdraden, die van het mechanisch speel werk komen en ver bonden zijn aan de hamers van de klokken. De draden'van de speeltafel lopen via het zgn. „broek systeem" naar de klepels. Drie octaven beheerst de heer Van oer Veen met dit handklavier en ter wijl hij zijn pinken beschermt met leren .vinger", vertelt hij ons, dat het mecha nische geluid nooit de volheid en warmte kan bereiken, die met handslag wordt verkregen. „VèTgelijkt U dat maar met een electrische piano", zegt de heer Van der Veen en hij legt ons interessante bij zonderheden uit, over het carillon in het algemeen. Beide Alkmaarse caril- lons zijn volkomen onbeschadigd de oorlog doorgekomen, maar uit een lijst blijkt, dat in Nederland 35 carillons zijn geroofd of zwaar beschadigd door de bezetter. De beiaardier vertelt ons van de kunst van het beiaard-bespelen, hij spreekt van de transpositie van zijn klokkenspel, waardoor niet alle toon aarden mogelijk zijn, hij spreekt van een fout, die vele beiaardiers maken, n.l. het gebruik van teveel bastonen, waardoor het spel te „dik" wordt en het mooie eraf gaat. Grote klokken klinken nu eenmaal langer door dan kleine en op de grote klokken moet dus geharmo niseerd worden. De heer Van der Veen vertelt ons, hoe in de Waagtoren de hele uren wor den geslagen op een grotere klok dan de halve, bij vertelt ons van het „ver steken" van de speeltafel, waarop de voorslag wordt gesteld, de melodie, die het carillon laat horen om het kwartier, hij vertelt ons hoe hij reeds in Maart om goedkeuring voor de nieuwe wijs jes vroeg bij Gemeentewerken, en nóg geen antwoord heeft.... En terwijl hij nog spreekt, begint het in het nauwe vertrekje te leven, de draden dansen op en neer en spelen de voorslag van het hele uur. Twaalf zwa re slagen volgen en met de laatste slag aruxken ook reeds zijn handen de toet sen en buitelt zijn prélude door de galmgaten. Een Rondino, variaties op bet „Merck toch hoe Sterck", Klokke Roeiélht, eigen composities, zij volgen elkaar op en vaak speelt het kwartier er ongemerkt tussen door. De heer Van der Veen is één met zijn klokken, als hij daar, het hele lichaam in beweging, zijn klavier be speelt. Zijn spel geeft hem een diepe voldoening en een vreugde, die hij uit draagt door de, over elkaar héén tuime lende zangen van de koperen stemmen ooven zijn hoofd. De gemeenteraad van Schoorl kwam Vrijdagavond in openbare zitting bij een onder voorzitterschap van burge meester mr. C. A. J. Jochems. Van het R.K. kerk- en schoolbestuur was ingekomen een verzoek om ter dekking van de kosten, gemaakt met het herstel van de schoolgebouwen als gevolg van de Duitse bezetting, een bedrag van 3450.beschikbaar te stellen. B. en W. worden gemachtigd het gevraagde bedrag ter beschikking te stellen, indien bij nader onderzoek blijkt, dat door de schadecommissie te zijner tijd een bedrag als gevraagd zal worden uitgekeerd. Naar aanleiding van het verzoek van B. en W. van Bergen tot betaling van 5386.61 als bijdrage over de jaren 1942 tot en met 1946 in de niet door het Rijk terugbetaalde kosten van de distributiekring Bergen, be sluit de Raad dit bedrag op te nemen in d.e tweede suppletoire begroting, dienst 1946. Mededelingen. De voorzitter deelt mede, dat de tramdienst hoogstwaarschijnlijk met October zal worden stopgezet en vervangen door een autobusdienst. De heer Blankenstjjn deelt mede, dat er nog geen officiéél bericht Is ingekomen. Misschien dat de komst van 800 militairen te Schoorl nog enige wijziging kan brengen. Het bezoek, dat door de burgemees ter en de commissie aan de verschil lende kampeerterreinen is gebracht, stemde in het algemeen tot tevreden heid. Waar nodig, zal streng worden opgetreden om excessen te voorkomen. Met het oog op het grote economische belang van Schoorl werd een algeheel kampeerverbod niet gewenst geacht. Van de commandant van de brand weer was een verzoek ingekomen om als centrale meldingsplaats alleen het politiebureau te willen gebruiken. Hondenbelasting. B. en W. stellen voor de belasting voor honden, welke niet uitsluitend gebezigd worden voor landbouwdoel einden en het bewaken van gebouwen en erven, te brengen van 6.op 10.per jaar. Er zal worden afge weken van de tot dusver in het alge meen aanvaarde mededeling van de belanghebbende, dat zijn of haar hond wordt geèbzigd als waakhond, omdat in praotisch alle gevallen de honden kunnen worden geacht te zijn plel- zierhonden. Een schoothondje is moei lijk als waakhond te beschouwen. De heer N. Kaag is tegen de bepa ling, die aan B. en W. de mogelijk heid biedt om in bepaalde gevallen, als by onvermogen, vrijstelling te ver lenen. Een bedrag van 10.be draagt z.i. maar een klein gedeelte van de kosten, die het houden van zo'n viervoeter vraagt en dande honden veroorzaken de tuinders veel overlast. Na enige discussie wordt de nieuwe verordening zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Verhoging begrafenisrechten. Weer het oude liedje: Ged. Staten eisen verhoging van inkomsten voor het noodlijdende Schoorl. Na een kor te gedachtenwissellng gaat de Raad accoord met de voorgestelde regeling Alleen de heer C. Duin verzoekt aan tekening te hebben tegengestemd. Beëindiging regeling bouw en woningtoezicht. B. en W. stellen voor om per 1 Ja nuari 1948 de in 1943 met de gemeen te Bergen getroffen regeling ter zake van het bouw- en woningtoezicht te beëindigen, onder dankzegging aan de heer Roggeveen voor zijn waardevolle adviezen en belangrijke medewerking, die vooral in de eerste jaren na de be vrijding van onschatbare waarde zijn geweest voor de gemeente Schoorl. De Raad gaat hiermee accoord. Aan de heer C. Neef te Alkmaar wordt op zekere voorwaarden voor onbepaalde tijd het recht van over pad verleend over een aan de gemeen te behorend perceel in de Noordelijke Nollen. Het voorstel tot vaststelling van een suppletoire begroting voor het dienstjaar 1946. in ontvangst en uit gaaf gewone dienst 17.471.en ka- pitaaldlenst ƒ12.692.— wordt zonder discussie aangenomen. BBN WlRVrfOJ* VAN DRAOSN 6N öjNTEN» BURGERLIJKE STAND. Geboren: Wilhelmina M., d. van Th. J. Kaandorp en M. Kraakman. Engelbertha, d. van C. Bankersen en E. de Boorder. Ondertrouwd: Johannes G.Tim mer te Beemster en Margaretha Roe- lofsen. Cornelis Nat en Wilhelmina H. Kool. Pleter Brouwer te Zuid en Noord-Schermer en Grietje Altman. Rondvraag. Mevr. Jansen wijst er op, dat het met het torenuurwerk nog steeds niet goed gaat. De voorzitter vreest voor seniele af takeling, maar zal de klokkedokter nog eens consulteren. De heer C. Duin vraagt de aandacht van B. en W. voor de overweg te Hargen; de rails van het zandspoortje zijn hier een gevaar voor 't verkeer en maken zieke banden. De voorzitter zegt toe, de Zand- steenfabriek te zullen uitnodigen hierin verbetering te brengen. De heer Blankenstijn informeert naar het nieuwe uitbreidingsplan en speciaal naar de wegenaanleg. Als de nieuwe weg, geprojecteerd achter de kerk en verder evenwijdig met de hoofdweg, niet minstens een halve ki lometer verlegd wordt, zal hij over een dertig jaar weer midden door het dorp gaan met al de daaraan verbonden bezwaren. Geboren: Paula Catharina, dochter van F. J. M. v. d. Pavert en C. Geug- jes. Jakobje, dochter van P. Zand- stra en M. Roelevink. Geertruida Margaretha Sophie, dochter van P. F. Huygens en J. C. Mu^ers. Hen drik, zoon van J. Post en Sj. de Boer. Margretha, dochter van J. G. Beunders en A. H. Bakhuis. Pie- ter, zoon van A. Kooy en M. van 't Veer. Ondertrouwd: Dirk Oudes en Aaltje Veltrop. Getrouwd: Joanr.es Bcoersen en Johanna Catharina Twint. Maarten Roos en Cornelia Poeser. Overleden: Pieter Pauw, 78 jaar, weduwnaar van A. Stoel, overleden te Alkmaar. Grietje Homan, 71 jaar, weduwe van C. Middelburg. V. V. V. „Noord-Kennemerland" or ganiseerde een duinwandeling bij on dergaande zon, waaraan een kleine vijf honderd vacantiegangers deelna men. De enthousiasme menigte vertrok tegen het vallen van de avond. Voorop ging weer boswachter Stoelhorst en als de kinderen in het sprookje van de Rattenvanger van Hameien volg den allen de vreemde man, die zo mooi vertellen kan. Het ging weer over hoogten en door laagten. Die ge hoopt hadden te kunnen genieten van een zonsondergang, zagen zich teleur gesteld: de dagvorstin onttrok zich bij het ter rustegaan aan de nieuws gierige blikken van die honderden vreemdelingen achter een paarse wol kensluier. Bij het voortschrijden van de avond drongen zich nieuwe indrukken op. Vredig en kalm lag daar het hele duinlandschap, aan de ene ziide de zee, aan de andere kant het in nevel ver zonken polderland en boven dat alles de heldere maansikkel en de avond ster aan de teer blauwe hemel. In de verte doemden op de vuurtorens van Egmond, Helder en IJmuiden als enige lichtpunten in de duisternis. Voort ging de tocht, luide klonken de liede ren uit honderden kelen door de wij de omtrek tot eindelijk de pleister plaats, het Waterbosje werd bereikt» jwaar Schoorl's fanfarecorps „De Vriendschap" zich had opgesteld en bij het schijnsel van zijn fakkels vro lijke wijsjes deed horen. Hier wacht te de gasten een verrassing: de gulle gastvrouwe V. V. V. Noord-Kenne merland bood allen thee en koek aan, een attentie, die buitengewoon op prijs werd gesteld. Het. verdere gedeelte langs de Munnikenweg bood een on- vergeVlijk schouwspel: voorafgegaan door de muziek, trok de stoet, waarin honderden gekleurde lampions werden meegedragen al zingende naar de kom van het dorp, waar alles was uitgelo pen om dit sprookje te zien. Voor de stoet werd ontbonden, maakte een der gasten, de heer J. v. Dijk, hoofd ener school te Leeuwar den zich tot tolk van al zijn tochtge noten om het V. V. V.-bestuur hulde en dank te brengen voor deze in alle opzichten schitterend geslaagde en onvergetelijke avondwandeling. Te ruggekeerd in onze haardsteden, aldus deze enthousiaste vacantieganger, zul len onze gedachten nog vaak Terug gaan naar mooi Schoor! en deze avond. De heer v. d. Gaide Jr., voorzitter van V. V. V. Noord-Kennemerland, sprak zijn grote voldoening uit over deze schitterend geslaagde avond en bracht dank aan allen, die hun mede werking hadden verleend, in het bij zonder aan de heren Jansen en Stoel horst. boswachters van het Staatsbos beheer, aan hun staf van personeel en het fanfarecorps. Mét een „tot 1948" dat door een luid applaus werd onderstreept, eindigde deze eerste avondduinwandeling. Met een vertraging van ruim een uur rolde Woensdagavond de extra- tiein met het gezelschap van Daan Fooi de aan een vijfhonderd gasten plaats biedende tent van Jan Hahof te Groet binnen. Het geduld van het talrijke publiek werd wel beloond, het werd weer een ouderwetse avond. De Oudesluizer wiwst al spoedig de goede sfeer te scheppen met een ern stig, vrolijk of gevoelvol liedje; de nummers ,,'t mag weer", de „Reuzen- potpourri" en „Het zonlicht" bezorg den hem eei} hartelijk applaus. Mevr. Mimi Buick-Pool boeide haar gehoor met „Jan, Ik hoor je stem". Oeb Boots- ma vergastte het publiek op een ae cordeonsolo en de helden tenor Joop Bouwmeester bracht zijn auditorium in verrukking met zijn „Wolga-lied". „Aagjebuur en de miggenspuit" door Daan viel bijzonder in de smaak. Met het kleurrijke „Terug naar Hawaii' door het hele gezelschap, weid het eerste gedeelte besloten. Nadat na de pauze de jeugdige goo chelaar de aanwezigen had verbaasd met zijn zwarte Kunst, kwam 't hoog tepunt van de avond* „Kees bij de bevrijdingsfeesten". Hier vierde Daan Pool weer triumfen. Alles schudde van- de lach en de tent daverde van het applaus. Met „De zee roept" werd het zeer gevariëerde programma be sloten. Summa summarum, een pracht avond, waarop het publiek, dat in grote getale was •opgekomen, weer volop heeft genoten en dat ondubbel zinnig te kennen gaf door zijn bijvals betuigingen. De grote tent van Jan Hokof is toch maar een uitkomst voor Groet bij dergelijke gelegenheden. BONSEMA.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 3