BON Salon Stoomcarousse TheAmiricanTrip-Trgp Stad en, Omgeving, HLHMUMSCHE COURANT op Woensda? 21 Aug. Overstelpende drukte en massa's lawaai recht gevend tegen betaling van 4 cent per kaartje op hoo s ens 10 kaartjes voor de SIPKEMA De middag van de Alkmaar^ehe Courant Moderne tijd Acht flinke kerels Ernstige aanrijding AGENDA Bonnen halen! Ongeval in Zomerbad De Schapenbrug onder 't mes Burgerlijke Stand Bondswedstrijden Castricum. KVV-Vitesse 1—3 Limmen. Loonregeling bloembollenbedriji Noord- en Z.-Holland De eer?te Kermisdagen De keuze Ongeluk op het Hofplein Decibels bij duizenden Verstoorde kermispret Oudorp. Marktberichten VA.-J DE Oi van de heer op het Boe'enve'd, van 2 7 uur. Hierboven vinden onze lezers de bon afgedrukt, die, der traditie getrouw, kan worden ingewisseld voor kaartjes voor Sipkema's stoomcaroussel en American Trip-Trap. De inwisseling kan geschieden aan ons bureau, Voordam 9, vanaf morgen, Dinsdag, 9 uur. Zoals dat steeds de gewoonte was, geeft iedere bon recht op maximaal tien kaartjes a 4 cent per kaartje. Nogmaals vestigen wij er nadrukke lijk de aandacht op, dat de kaartjes uitsluitend verkrijgbaar zijn aan ons bureau en dus niet aan de caroussel of de Trip-Trap op het Doeleveld. Woensdagmiddag vanaf twee uur draait Sipkema's Stoomcaroussel elf Trip-Trap voor de lezers van de Alk- maarse Courant zonder extra entreé betaling. Een vlot stuk met Acht flinke kerels die zwommen in 't Kanaal. Eén werd er moe en kroop er uit, toen waren er nog zeven. Zeven flinke kere' die zwommen in 't Ka naal. Eén kreeg het koud en hield óók op, toen waren er nog zes. Zes flinke kerelsenz., enz. Dit is geen kinder verhaaltje, het is het verslag van een zwemwedstrijd, die Zaterdagmiddag in 't Noordhollands kanaal werd gehou den tussen leden van het personeel van de Alkmaarsche Courant. De wedstrijd was ontstaan uit een weddenschap tussen drie man, wie het langste in het water kon blijven. An deren sloten zich daarbij aan en om vier uur plonsden acht deelnemers ter hoogte van Boekei te water. Het ging niet om snelheid, het ging niet om sjijl, het ging alleen om uit houdingsvermogen. Zoals gewoonlijk was het ook hier de kou die op de duur zijn invloed deed gelden en de één na de ander kroop min of meer blauw aangelopen uit het water. Tenslotte werden de heren H. Pel en P. de Haas- winnaars van de eerste prijs, terwijl de heer Prins even daar vóór het water verliet. Toen de winnaars op de kant ston den, hadden ze het twee uur uitgehou den, zeker geen slechte prestatie. Na afloop werd van een door de di rectie aangeboden verwarmende harts- versterking een dankbaar gebruik ge maakt. Op de Toverbrug is Zaterdagmiddag een ernstig ongeluk gebeurd. Het 9-jarig zoon tje van de familie T. alhier werd aór- gereden door een auto, waardoor hij tui sen de wagen en de brugleuning bekneld raakte. Het kind werd ernstig verwond, o.m werd een gescheurde milt geconsta teerd Hij is onmiddellijk naar het ziekenhuis overgebracht en geopereerd. De automobilist was zo attent om door te rijden. Zijn autonummer is echter ge noteerd, zodat hij spoedig door de polit.e zal worden achterhaald. EN EEN MINDER ERNSTIGE Zaterdagmorgen omstreeks 10 uur kwam mevr. B, uit de Vrouwenstraat het Ritse- vcort op fietsen Zij werd aangereden door een uit de richting Kerkplein ka mende auto en werd aan de linker knie- gewond. De directeur van de GGD, dr Loyenga, die juist langs reed, verleende eerste hulp. MAANDAG Harmonie Theater, 7 en 9,30 uur: Muziek voor millioenen; tot 14 jaar onder ge leide. Victoria Theater, 7 en 9,30 uur: Hotel Casablanca; tot 14 jaar onder geleide. Cinema Americaln, 7 en 9.30 ur: Tarzau in New York; tot 14 jaar onder ge leide. A. B. T., 8 uur: Drakenklauwen; 18 jaar Gulden Vlies, 7 uur: Van ander ras Kermis van 4—1 uur 's nachts. DINSDAG Harmonie Theater, 7 en 9,30 uur: Muziek voor millioenen; tot 14 jaar onder gc leide. Victoria Theater, 7 en 9,30 uur: Hotel Casablanca; tot 14 jaar onder geleide. Cinema Americaln, 7 en 9,30 ur: Tarzan in New York; tot 14 jaar onder ge leide. A. B. T., 8 uur: Drakenklauwen; 18 jaar Gulden Vlies, 8 uur: Van ander ras. Kermis van 4—1 uur 's nachts. Degenen, wier familienaam begint met de letters S tot Smit kunnen Dins dag 26 Aug. hun bonkaarten 711 af halen aan het uitreiklokaal Ridder straat van 912 en van 24. Bonkaart 709 en stamkaart meebren gen. Belangrijk. Aan a.s. en jonge moeders, die reeds in het bezit zijn van een CM-kaart zul len alle trnkaarten van de tot hun ge zin behorende personen alsmede de extra bonkaart aan een apart loket worden verstrekt. De 8-jarige Marinus B, die zich gisteren tn de draaimolen van het Zomerbad ver maakte, kwam te vallen, doordat een der touwen brak. Het ventje liep een lichte hersenschud ding op en is naar het centraal Zieken huis overgebracht RING GESTOLEN Zaterdag werd er bij de politie aangif'.e gedaan, dat in het uitreiklokaal aan de Ridderstraat een gouden ring gestolen was OOK DIT JAAR.... Geen kermis gaat vóófbij zonder dron ken mensen. Het begon zaterdagavond al. toen drie personen laveloos naar het bureau van politie moesten Worden over gebracht. Waarschijnlijk zullen er in de loop van de week nog Wel enkele volgen Hedenmorgen heeft men een aanvang gemaakt met het slopen van de bekle ding aan de Schapenbrug over de Voor- dam, welke bekleding vernieuwd moet worden. Reeds bij het verwijderen van de eerste stukken hout drongen de breekijzers diep door in de daaronder liggende vermolmde massa. Het houtwerk van de stutten is tot binnenin verrot, terwijl ook het ijzeren geraamte dusdanig geleden blijkt te hebben van de tand des tijds dat de laag roest diep ingevreten heeft in het ijzerwerk. Het werk zal geruime tijd in beslag nemen en ongetwijfeld zal men, naar mate de werkzaamheden vorderen, het ijzer wordt afgebikt, en ook de balans onder handen wordt genomen, nog voor onaangename verrassingen komen te staan. Het geheel maakt, voorlopig althans, een uiterst bouwvallige indruk, zodat een voorbijganger de opmerking maak te „Een gammel zoodje". Geboren: Catharina M., d. v. J. Klaver en M. Kruijer; Annie, d. v. H. Stoop en A. Wagemaker; Catharina J M., d. v. C. J. Bruin en A. B. M. de Wit; Leonardus, z. v. L. van Donge en G. C. M. Kloet; Adriaan, z. v. J. Holle beek en J. Bakkum; Jacobus V., z. v. J. J. Kaldenbach en G. M. Klaver; Ma ria, d. v. P. W. Hoebe en M. G. Mar tin. Gehuwd; Johannes P. Engels en Seijke Mijnster. Overleden; Job Smit, 36 jaar. Schaken. De grote Bondswedstrijden die van 18— 22 Augusthus in Twente werden gehou den zijn geëindigd Tweehonderd schakers namen hieraan deel. Om de stimulans vo ur deelneming zo groot mogelijk te maken Werd de hoogste groep als selectie-wed strijd voor de tienkamp om het Neder- lènds Kampioenschap beschouwd. In de groepen IIA en IIB werd om het Reserve Kampioenschap gpspeeld. De nos 1 en 2 promoveeren de volgende keer naar de eerste groep van de Bonds wedstrijden. De bezetting was veel sterker dan vorige jaren. In Iedere groep waren vier prijzen. De uitslagen van de eerste twee groe pen luiden als volgt: Groep I: 1, Hnenbërke 4Vi» 2. Bunt 4, 3. Van Mindéno 4; 4. Brouwer 31/!; fi Drs. Kok 3Va; 6, Vinkén 3; 7. Stum pers 3; 8 Wolthuis 2Va»' Groep IIA: 1. Groeneveld (Aalten) 5V>; 2. Kroone 5Va; 3. Donner 5; 4, See- wald 3Va? 5. Bouwmeester 3; 6. Meyer 2Va; 7. Heeres V/a 8. M Crabbendam 1 Va In de haven van IJmuiden ligt momenteel Neerlands grootste sleepboot, de Noord-Holland, welke enige dagen geleden uit Amerika in de Neder landse wateren arriveerde. De Noord-Holland, welke van de Amerikaanse Marine is opgekocht zal vermoedelijk in September met een dok naar Zuid-Afrika vertrekken. Na vorige week in Heemskerk ver loren te hebben van ADO, deden de blauw-zwarte Castricummers het gis teren in Krommenie beter door K.V.V. te verslaan. Ook nu was het vertoon de. spel niet volkomen in overeenstem ming met het peil, dat aan een derde klasser mag worden gesteld. Als oefen wedstrijd heeft de ontmoeting even wel volledig aan zijn doel beantwoord. In de eerste helft was Vitesse iets sterker. Toch moest zij toezien, dat ae rust met een 1-0 achterstand in ging. Dit doelpunt werd na 25 minu ten door K.V.V. gescoord, waarbij de Vitesse-verdediging niet geheel vrij uitging. Na de rust was het spel meer ver deeld. De verdediging van Vitesse weerde zich uitstekend en vooral viel op. dat de beide achterspelers de Wildt en Van Velzen beter op elkaar ingespeeld geraakten, waardoor de K.V.V.-voorhoede, die drie invallers telde, maar weinig kans kreeg. Na 20 minuten was het de invaller-links binnen, Ber Stuifbergen, die de ge lijkmaker scoorde, toen zijn hardnek kig vasthouden voor het K.V.V.-doel succes opleverde. Een kwartier later vist dezelfde speler Vitesse de lei ding te bezorgen, ook nu door een moeilijke bal achter de K.V.V.-doel- rnan te werken. In de laatste minuten ontstond een derde goal, toen Eick- hoff in buitenspelpositie tegen de paal schoot- en v. d. Valk de terugsprin gende bal in het net werkte (1-3). INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN Ingekomen: A E Kuijpers, van Am sterdam; A Rumphorst (wed. M Klink hamer) van Krommenie; J M Stevens van Edam. Vertrokken: A M Duijn naar Uitgeest; E Kuiper naar Den Helder; G W E Meijer naar Egmond-Binnen; N Glorie naar Weert; A G Winder, echtg. van C Stuifber gen, naar Castricum; J Bakker, echtg. van C M Groot, naar Heiloo; J Dekker naar Graft. uitstekend spel Zaterdag- en Zonua^avuui gingen in nei „ruinen Vues ier opening van hei .«s-iiiis-piugi-amma vooiSiemngen van net itmeii..aanse blijspel „mo derne uja' en ueiae malen neeft een gtiieel uezette zaal zien niet net stuk oijzonaer vennaaki en genoten van het uitmuntende spel. in ae xaoiiex van de conserven-fa- bri.tant Jonn neverick worden de si tuaties voor de ai-Deluers op wei Zeer moderne manier gewijzigd en wel on der invioed van zijn moderne zoon en op meesterkneent Keiver, maar tot wanhoop van John. 'lot welke zeer goede en soms zeer komische scènes oil alles leidt, is niet allemaal te ver tellen. De toestand wordt voor Beve- rick zeer critiek ais zijn crediet wordt opgezegd en bankier Drum bijzonder doortastende maatregelen neemt. Dan komt als redder in de nood de milii- onnair Craig, die abusievelijk voor een ontvluchte krankzinnige wordt aange zien en het derde bedrijf meteen tot een dolle klucht maakt. Maar aan 't slot is alles in orde. John en zijn mees terknecht worden weer de oude vrien den, Beverick Jr. zal trouwen met Marion en de rijdende auto-winkels zullen de firma Beverick tot een dei grootste van Amerika maken. Meer malen werden over de positie der «r- beiders in grote fabrieken heel goe de dingen gezegd. Het stuk werd vooral door het uit muntende spel tot een groot succes, want stuk voor stuk hebben de zes uitvoerenden in sluitend samenspel kranig gespeeld. Johan Kaart als John Beverick toon de zich een zeer knap en geroutineerd acteur, die ook in de meer ernstige gedeelten liet zien, dat hij de talenten bezit voor groot werk. Op bijzondere wijze werd hij ditmaal ter zijde ge staan door Johan Valk die als Albert Keiver, de meesterknecht beter speel de dan ooit te voren en een zeer ver diend succes behaalde. Met veel ge noegen zag men Mimi Lintvëlt als Marion. Zij verrastte door zeer na tuurlijk spel. Ben Aerden als de zoon Jack wist de rechten der arbeiders op kranige wijze te verdedigen, terwijl men verder nog een aardig getypeer de Drum zag (van Piet Urban) en een zeer goede Thomas Craig. „Moderne Tijd" was voor dit gezelschap een mooi succes. De toeschouwers hebben door een zeer hartelijk applaus ge toond stuk en spel bijzonder te waar deren. G SU' 'r 'WPP'V op He 2 K M. Te Zaandam werden Zaterdagmiddag zwemwedstrijden gehouden over 2 km Bij de heren werd de Alkmaarder Slikker tweede a<-Mer te Kloese van da Robben in 30 min. 42,2 sec. Het hoeft niet groot te zijn, om toch aantrekkelijk te zijn, het hoeft geen la waai te maken om toch de moeite van het aanzien zeker waard te wezen. Dat ondervonden wij bij onze wandeling ever de kermis in een héél klein tentje aan de Marktstraat, waar een minia tuur stoomcaroussel staat, die zo nauw keurig is uitgevoerd, dat wij de groot ste bewondering hebben voor de ma nier waarop hier met boutjes en pijp jes en stukjes koper is gewerkt. Een beetje meer belangstelling dan wij de eerste dagen aantroffen heeft dit klei ne tentje zeker wel verd ;nd! En toen werden wij ondergedompeld in het lawaai van de Alkmaarse ker mis, waar het Zaterdag druk was, zó druk, dat omstreeks tien uur een com pacte mensenkluwen zich perste door de nauwe geul op de Nieuwesloot en de enge straatjes, die de verschillende terreinen met elkaar verbinden. Ook Zondag wr de belangstelling enorm. Wij hebben geprobeerd eens te schatten, welke bedragen hier op één enkele avond worden omgezet, maar onze fantasie schoot tekort bij zulke astro nomische cijfers. De zweefmolen, die het gisteravond begaf, stond Zaterdag stil in zijn hoek je en werd niet gebruikt. Des te meer leven was er aan het begin van de Nieuwesloot, waar de ene luidspreker nog harder brulde dan de andere en waar de mechanische muziek de leem ten, die er nog mochten zijn, opvulde. In het établissement met de naam Zij zou over twee dagen in het huwelijksbootje stappen in de ver wachting haar geluk te vinden. Van te voren probeerde zij het met een lot op de kermis en ze had geluk. Ze mocht kiezen uit enkele voorwerpen van vrij grote waarde. De keuze was niet moeilijk. Trots ging ze met een kinderwa gen naar huis. Holly-holly stond het publiek te wach ten tot er nu eindelijk eens een jonge dame zou komen, die niét bedacht was op de luchtstroom tussen de roosters in de vloer. Mullens' variété stroomde vol, men waagde zijn kans bij de trek- tent, en probeerde steeds "opnieuw zijn geluk met de dikke tros touwtjes, men zag een schone jongedame veranderen in een geraamte, men sloeg op de kop van Jut, dat het daverde, men at zure bommen en haring, om van de paling maar niet te spreken, men gooide met ringen en vergokte kwartjes aan de behendigheidsautomaten. Een gedeelte 'van de Nieuwesloot stond Zaterdagavond in 't donker door storing in een transformatorhuisje. Een strop voor de ondernemers! Op het Doelenveld deinde de onaf zienbare mensenmenigte tussen de at tracties, die daar staan opgesteld. De stoomcaroussel met het verlichte front vol beelden, spiegels en verguldsel stootte schorre kreten uit, telkens, als er weer een rit begon. Daar staat ook de „Swing-mill" die ratelend en rammelend rondzwierde. Maar het „zware geschut" is opgesteld op het Canadaplein en de Paarden markt. Daar draait de Karimata en stelt de toppen van de oude bomen in de scha duw, wat de hoogte betreft. Daar slie ren de wagentjes van de Demon-Whirl in duizelingwekkende vaart onder si- rene-gehull langs elkaar, daar raast de RakéÉenbaan met een snelheid van zestig kilometer rond, daar zweven de vliegtuigjes van de hoge zweefmolen door het luchtruim, daar botsen de auto'tjes op de grote ijzeren platen te gen elkaar. Lezers, waarom zouden wij nog ver dér vertellen? Een Alkmaarse kermis is een jaarlijks terugkerende gebeurtenis die men zélf moet gaan beleven, en dan natuurlijk op de Steenenbrug moet besluiten met het eten van poffertjes in een echte ouderwetse kraam. Zweefmolen stort inéén Zondagavond omstreeks half negen had op de kermis een ongeluk plaats dat gezien de omstandigheden, won derlijk goed is afgelopen. De zweef-draaimolen van de firma Benner, die opgesteld was op het Hof plein, was op dat tijdstip goed bezet met voor het merendeel kinderen en zwierde in volle vaart rond. Een lid van het personeel zag de grote as, wa: omheen het geheel rond wentelt, langzaam zijwaarts hellen, en remde onmiddellijk af. Dank zij die tegenwoordigheid van geest had de molen bijna geen vaart meer, toer het gevaarte het geheel bergaf en de molen op zijn kant viel, gelukkig naar de zijde van de huizen en niet naar de overvolle variété-tent van Mulle s of naar de verkeer-weg. Het bleek, dat zowel de kinderen als de toeschouwers er vrij goed afgeko men waren, met slechts wat bloedende schaafwonden en schrammen. Erger was het met de man gesteld, die de molen afgeremd had. Hij lag onder het omgevallen ge- gevaarte en slechts met vereende krachten slaagde men erin de molen iets op te tillen en de man te bevrij den. De G.G.D. was inmiddels gewaar schuwd en het Rode-Kruis-personeel bracht het slachtoffer na-r de post in de garage van de Gebrs. Peereboom, waar de doktoren Lourens, Degenaar en Loyenga de eerste hu' verleenden. Ook enkele andere lichtgewonden werden daar behandeld, benevens een man, die door de schrik bewusteloos was geraakt. De gewonde werd per ziekenauto naar het Centraal Ziekenhuis gebracht, waar een gecombineerde kniebreuk werd geconstateerd. Rode kruis, politie en niet te verge ten de man aan de microfoon van de Paradetent Mullens werkten eendrach tig samen om ruim baan voor het twee tal ziekenauto's te maken, de laatste vooral door zijn uiterst suggestieve woorden door de luidsprekers. Spoedig golfde het publiek weer over het Hofplein en herinnerde alleen een zielig verbogen wrak aan een ongeluk, dat goed afliep, maar dat veel en veel ernstiger had kunnen zijn. Nader vernemen wij nog dat de om gevallen zweefmolen een waarde had van f 15.000.- en dat de schade door verzekering wordt gedekt. Hedenmorgen was de toestand van de man, die zijn kordate optreden met een gebroken knie moest bekopen, de 49-jarige timmerman J. Rovers uit Breda, redelijk wel, hoewel hij veel pijn leed. Een kermis kan niet bestaan zonder lawaai. Maar of het nu nodig is dat de lieden, di hun voorstellingen aan prijzen, hun luidsprekers afstellen alsof ze in het Stadion stonden, is een andere vraag. Geluidsterkte wordt in decibels uitgedrukt. En met een schat ting van enkele duizenden decibels alleen al op de Nieuwe Sloot zijn we de plank niet ver mis. Tegenover de St. Laurensstraat staat een meneer met een werptent en zijn stem is bij het Stadhuis te verstaan. Hetzelfde geldt voor de als fakir ver momde heer die even verder de attrac ties van zijn etablissement via een mi crofoon aanprijst. En zo zijn er nog meer. Waarom zó luid, mijne heren? Het is eenvoudig, enkele gunstige uitzonde ringen daargelaten, niet om aan te horen! Zou het niet in het belang zijn zo wel van de exploitanten als van het publiek als al die mechanische stem men wat minder decibels produceer den? Zaterdagmiddag is een 8-jarige jonge tje, dat een toertje in de auto-scootei maakte, met zijn kin op het stuurwiel gevallen. Het werd ernstig verwond en op het politie-bureau verbonden Daarna is hij naar het Centraal Ziekenhuis over gebracht en vandaar door de politie naar huis vervoerd. „DE HENGELAAR". Zqjidag heeft de visclub „De Henge laar" zijn derde onderlinge wedstrijd van dit seizoen gehouden. Er werd ge vist in de ringvaart te Oterleek en 59 baarsjes werden er gevangen. De prijs winnaars waren: 1. P. van Gulik 20 stuks; 2. H. Wester 18 stuks; 3. N. Nie- man 13 stuks en 4. N. v. d. Heide. Het College van Rijksbemiddelaars heeft de voor het bloembollenbedrijf in Noord- en Zuid-Holland benoorden de Waterweg voor 1947'48 afgesloten collectieve arbeidsovereenkomst met enige aanvullende bepalingen en wijzi gingen goedgekeurd en deze ook bin dend verklaard voor de niet-georgani- seerde werkgevers en werknemers. Zulks met terugwerkende kracht van 1 Maart 1.1. Het loon van de volwas sen vaste arbeiders van 21 jaar en ouder, alsmede van de losse van de zelfde leeftijd in het tijdvak Novem ber t.m. April bedraagt 39.per week en van 20 jaar ƒ35.19 jr. ƒ31.—, 18 jr. ƒ27.— en 17 jr. ƒ23.— en van de losse arbeiders in het tijd vak: Mei t.m. October 21 jr. en ouder ƒ43.—, 20 jr. 39.—, 19 jr. ƒ35.—, 18 jr. ƒ31.— en 17 jr. 27.De nor male arbeidstijd is van April t.m. Oct. van 718 uur met 2% uur schaft en van Nov. t.m. Maart van licht tot donker, doch niet vóór 7 uur en niet later dan 17.30 uur. Des Zaterdags tot 12 uur. Overwerk wordt betaald met 1.05, nachtarbeid met 1.50 per uur. Vaste arbeiders hebben recht op 6 dagen vacantie met behoud van loon, losse 1 dag per twee maanden dienst betrekking. Vaste arbeiders (gehuw de of kostwinners) hebben aanspraak op 30 Rijnl. Roeden gemest aardappel land of 60 R.R. paden plus voor elk kind beneden 15 jaar resp. 2% en 5 R.R. tot een maximum van resp. 20 en 40 R.R. In plaats van land mogen ook aardappelen worden verstrekt. Losse arbeiders met ten minste 5 maand onafgebroken dienstverband hebben recht op 10 H.L. goede cons.- aardappelen plus voor elk wettig kind 1% H.L. tot een maximum van 10 H.L. Accoordwerkzaamheden moe ten zoveel mogelijk worden beperkt. Voor delven, planten en rooien bevat de regeling tarieven. Boven deze ta rieven ontvangen de losse arbeiders in het tijdvak 3 Maart25 October 80 cent per dag of 4.per week. Bij werk in accoord wordt bij onderbre king wegens regen enz. geen loon be taald. Voor bollenpellen is het tarief ten hoogste 75 cent per mand en voor gladiolen schoonmaken ten hoogste 80 cent per mand. Voor werk, waarvoor geen tarieven zjjn vastgesteld, moet 't tarief zodanig zijn, dat bij behoorlijke prestatie ten minste 10% en ten hoog ste 30% hoven het tijdloon kan wor den verdiend. BOVENKARSPEL, 22 Aug. 1900 baal aardappelen, gr. Schotse 99.20; Deva 6.60; IJselster 8; Bevelander 7.10 7.50; Geelblom 7.207.6Ö; Koopmans Blauwe 8.709.10; Eigenh. 7.808; Vor- an 6.60; Evergood 6.80; Bintje 7.40; late aard. grof 6.407.10; 1700 st. bloemkool 0.240.37; *200 st. afw. 0.04 0.13; 70 zak slabonen dubb. 0.250.42; 20000 kg. rode kool 3.905.60 (10000 door); 2250 kg. gele kool 5.406.20. AVENHORN, 23 Aug. 950 kg. Koopmans blauwe 7.208.40; 850 kg. grove Schotse 66.20; 11650 kg. grote Schotse 78.70; 50 kg drielingen 2.70; 15275 kg. Eigenh. 4.60—8.20; 1150 kg. kriel 4.70; 500 kg. Bevelanders 8.10; 4200 kg. Wilde Due 5.20; 230 st. kom kommers 3-7; 3000 kg. witte kool 4.50; 24950 kg. rode kool 3.908.90; 900 kg. g»le kool 89.60; 720 kg. Clapps 25 41; 180 kg. Zigeunerinnen 2745; 100 kg. uien gr. m. 15.50; 10000 kg. gewone maat 11.3013; 2050 kg. drielingen 4.40 —6.50; 1725 kg. nep 16.90- "1.60; 50 kg. Triumph 2123; 14350 kg. bieten I 3 3.60; 7000 kg. II 3; 8775 kg. augufken klein 3.10, basterd 4.50; 703 zak sla- bonen dubb. 3.908.70; snijbonen 0.90 4.20; 1875 kg. peen I 6.90; 595 kg. peen II 4.20; 255 kg. suikerperen 1313.90; 105 kg. trosperen 7.309.80; 190 kg. Jac. Lebel 11—13; 150 kg. Yellow Cos 20- 25.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2