Stad m Omgeving. Alkmaar-Bath in Hockey-sfeer Een belangrijk muzikaal gebeuren Het Derby String Orchestra concerteerde Ontvangst ten Raadhuize De gemeente een zuinige gastvrouwe Het ongeval op 't Waagplein In Novemher is de Grote Kerk gereed AGENDA Het collecte-vraagstuk VOOR DE POLITIERECHTER: Van oneerlijke vinders tot kijvende buren Geeft u op als Gezinsverzorgster Heiloo J. Senff opvolger van Joh. de Vries Doves bezet de 4e plaats Foresters-nieuws Dualmeet Amsterdam-Den Haag-Noord-Holland HSV b le in Adsp.-tournooi Marktberichten In het kader van de culturele uit wisseling tussen Haarlem en Derby- brengt het strijkorkest van deze laat ste stad het Derby String Orchestra een bezoek aan ons land o.a. om hier een aantal concerten te geven. Waarschijnlijk tengevolge van het' contact van onze stad met de Haarlem se Orkest Ver. dat naar Engeland zal gaan, kwam dit orkest gisteren naar Alkmaar. Gisterenmiddag vond om half vijf een officiële ontvangst van de leden van het Derby String Orchestra op het stadhuis plaats. De gemeentevlag en de driekleur hingen uit van de gevel en in de raadszaal waren ook ter versie ring Engelse en Nederlandse vlaggen aangebracht. De heer G. van Slingerland, loco burgemeester, verwelkomde (met enke le hartelijke woorden de gasten. Hij wees op het contact tussen de volken van Engeland en Nederland. Dat kan niet anders d-n aan de eenheid der volkeren ten goede komen. Al is Alk maar dan wel niet in het bezit van een dergelijk groot orkest, het weet ze zeker te waarderen. Hij zeide er niet aan te twijfelen of ook dit concert zal er toe medewerken de belangstelling hier voor Engelse or kesten en Engelse muziek te verhogen. De leider van het gezelschap, mr. Swart, sprak zijn hartelijke dank uit voor de ontvangst en zijn bewondering voor de schoonheid van Oud-Alkmaar. Nadien bleef men nog enige tijd bij een kopje thee gezellig bijeen. HET CONCERT Dit Engelse ensemble onder directie Van John Pritchard kwam .ons bewij zen dat ook een strijkorkest, wanneer het aan de hoogste eisen voldoet, vol komen artistiek kan bevredigen, al moet men dan ook de blaasinstrumen ten van het symphonie-orkest missen. Wat de uitvoering, en interpretatie van de dirigent betreft was het concert vol komen geslaagd. De grootste fout van de avond was wel de geringe belang stelling. De juist oorzaak hiervan na te speuren is wel heel moeilijk, maar het geeft een onbehaaglijk en teleur stellend gevoel. Met een Chaconne van Joh. Fachel- bel, werd het concert geopend. Reeds dadelijk bleek men met een superieur ensemble kennnis te maken, hoewel men nog even moest inspelen om de juiste klankverhouding te vinden. Hierna trad op de soliste van de avond, Olga Hegedus, met 't violoncel concert in bes gr. terts van Boccherini. Deze jeugdige celliste speelde zeer muzikaal, maar in haar voordracht wat gereserveerd. Niettegenstaande zij het Virtuoze element in dit concert niet het De gemeente sloeg gisteren bij de ontvangst ten raadhuize van het Derby String Orchestra een pover figuur, evenals bU een vorige „ont vangst" van de leden van de derde Nederlandse kunstweek, waarbij vertegenwoordigers uit vele Euro pese landen tegenwoordig waren. Behalve op een speech werden de gasten „onthaald" op een kopje thee. Als ze dan half verwachtend uitzien of er nog wat eetbaars bij zal komen, stapt de bode binnen met een tweede pot verse thee voor de liefhebbers. Een en ander lijkt ons wel een zeer kale vertoning. Waarom deze gasten, die van verre komen niet wat gebak en (of) siga retten voorgezet? Dan had zich de gemeente ook in deze een gastvrouwe getoond, die weet te ontvangen. Werkelijk, be halve woorden wil men ook wel eens iets anders te slikken krijgen. De kosten zal men zeggen. Och, dat zal niet meer dan enkele centen per inwoner bedragen Wij hopen, dat een volgende ont- vangst zó zal zijn, dat ze werkelijk wordt: een gastvrouwe als Alkmaar waardig. Het ongeval op het Waagplein, waar van wij gisteren melding maakten en waarvan de heer C. de Geus, een zeer bekende figuur op de markt, de dupe werd, is nog betrekkelijk goed afge lopen. Bij onderzoek in het Centraal Ziekenhuis bleek, dat de voet niet ernstig was verwond, zodat de heer de G. naar huis kon worden vervoerd, waar hij enige tijd rust zal moeten nemen. EERVOL ONTSLAG GEVRAAGD. De heer J. Ch. Peeair, voorheen kas sier van de boerenleenbank en hoofd van de landbouwschool te Spanbroek, thans leraar aan de Rijkstuinbouwwin- terschool te Alkmaar, heeft eervol ontslag uit zijn functie gevraagd, daar hij zich in het particuliere bedrijfsle ven wenst te begeven. DE BATH-BIBLOTHEEK In aansluiting op ons artikel van g' teren delen wij mede dat de Bath- bibliotheek geopend is op Woensdag en Vrijdagmiddag van 2—4.30 uur. volle pond gaf, kan toch van een zeer respectabele prestatie worden gespro ken. En hiermede oogstte zij dan ook een welverdiend succes. Vijf variaties over „De rijke man en de arme Lazarus" van Vaughan Wil liams, bleken spiritueel niet sterk ge noeg te zijn, om ondanks een perfecte reproductie te blijven boeien. Met de Serenade van Edward Elgar werden de schoonste ogenblikken van de avond wel bereikt, en kwam men onder de bekoring van dit vitale opus. Een waardig en interessant slot van de avond bleek de Suite in oude stijl van Ed. Grieg, omdat de componist hier sterk afwijkt van het zoetelijke genre bekend uit twee kleinere werk jes, welke we hier meerdere malen hoorden. Het beperkt aantal aanwezigen was buitengewoon enthousiast en Bet dit op zeer duidelijke wijze blijken: het applaus groeide aan tot een ware ovatie. Mr. Schuurman sprak dirigent en orkest op hartelijke wijze toe, en werd door John Pritchard eveneens sympa thiek en geestig bedankt. Zo is aan velen een belangrijke mu zikale gebeurtenis voorbij gegaan, wel ke zich vermoedelijk niet spoedig zal herhalen. MUSICUS. Dan is het wachten op de verwarming en het orgel De Grote Kerk, het machtige histo rische bouwwerk dat wij de laatste 8 jaren niet anders gezien hebben dan ontsierd door steigers, zal half Novem ber weer in volle pracht het middel punt van onze oude veste vormen. De afschuttingen, steenhopen en steigers zullen verdwenen zijn en men zal weer om de kerk heen kunnen lopen. Ook in de kerk is men reeds aange vangen met het verwijderen van de gro te houten afscheiding, die regelmatige kerkdiensten in een deel van de kerk, ondanks de restauratie, mogelijk maak te. In 1937 maakte men reeds een aanvang met opmetingen en tekenin gen en in het najaar van 1939 werd begonnen aan de practische uitvoe ring der restauratie. Acht jaar hebben deze werkzaamheden geduurd en dit was 2 jaar langer dan in de bedoe ling had gelegen; de oorzaak hiervan vindt men natuurlijk in de oorlogs omstandigheden. WANNEER DE EERSTE DIENST? Men kan jammer genoeg nog niet met zekerheid bepalen wanneer de eerste kerkdienst in de geheel vol tooide kerk zal plaats vinden. Dit is namelijk afhankelijk van de voltooi ing van de aan te brengen verwar mingsinstallatie en de komst van het grote orgel. Eerst wanneer dit in or- cïe is zal de officiële heropening plaats vinden. Alkmaars bevolking ziet met span ning die tijd tegemoet. NIEUWS VAN DE EVANG LUTH. GEMEENTE. De Evangelisch Lutherse Gemeente alhier zal ter versteviging van de ge meentekas op Dinsdag 4 November a.s. een bazar houden. Daarnaast wordt een verloting ge organiseerd waarvoor 2000 loten zul len worden aangeboden. Op Donderdag 18 September des avonds om 8 uur wordt in het kerk gebouw een z.g. „Gemeenteavond" be legd, waarin o.a. zal worden gespro ken over mogelijke samenwerking tus sen het rechtzinnige en het vrijzin nige deel der gemeente. BIOSCOPEN: Harmonie Theater, 8 uur: De zonden van Jody Norris (To each his own) 14 jaar. Woensdag matinee 2.30 u. Victoria Theater, 8 uur: De witte wals (14 jaar). Woensdag matinee 2.30 u Cinema Americain, 8 uur: De ridder der wraak. (14 jaar). Woensdag 2.30 uur matinee. Alkm. Bioscoop Theater, 8 uur: De ware glorie. (14 jaar). Woensdag matinee 2.30 uur. DINSDAG: Gulden Vlies, 8 u.: Feestavond RKAFC. WOENSDAG: Gulden Vlies: 8 u., Feestavond RKAFC. Aula Gymnasium: 8 uur Voordracht over Indië. AL TE VINDINGRIJK Drie jongens van tien jaar oud v.erden er op betrapt, dat ze. boven op het dak van de Ringers' fabriek lood wegnamen. Ze werden naar het politiebureau gebracht, waar ze ver klaarden, dat ze het lood nodig had den om hun hengels in orde te maken. Ze zijn na een flinke schrobbering naar huis gestuurd. VAN WIE IS DAT ZEIL? Tijdens de kermisweek werd een dekzeil van een auto aan het bureau gebracht. Tot nog toe is de eigenaar niet verschenen om het zeil af te halen. KRANEN UIT EINDHOVEN Twee timmerlieden te Eindhoven namen van een bouwwerk aldaar 12 verchroomde kranen weg, die ze ver kochten aan de Alkmaarse winkelier Z. Proces-verbaal werd opgemaakt. BRAND DOOR BENZINELAMP Gisteren brak er brand uit in de kuiperij van de heer Bakker aan de Dijk, doordat twee loodgieters met een benzinelamp de verf van het dak blakerden. Bij de komst van de brand weer was het vuur reeds door het personeel gedoofd. GEEN VOORRANG VERLEEND Een vrachtauto, die van de Tienen- wal kwam, verleende geen voorrang aan een van het Heiligeland komende wagen, waardoor een botsing niet uit bleef. Beide auto's werden beschadigd. Per soonlijke ongelukken kwamen echter niet voor. BOTSING Gistermiddag om twaalf uur kwa men op het Kerkplein een wielrijder en wielrijdster met elkaar in botsing. Schade werd niet aangericht. Een trein met Joden, vertrokken van de dokken van Hamburg, wacht by Lubeck, waar zij verder getransporteerd zullen worden naar het kamp te Poppendorf. Het debarkeren van de schepen en de reis per trein der Exodus-Joden verliep over het algemeen zonder ernstige stoornis. Er is een tijd geweest, dat men het collecteren in Alkmaar tot het hoogst noodzakelijke beperkt heeft omdat er bijna geen week voorbij ging of men kreeg op straat een rammelende bus onder de neus geduwd. Bovendien kwamen de collectanten dan met hun speldjesbakken bij me neer op 't kantoor, terwijl mevrouw thuis op een lijst mocht tekenen, zodat elke collecte een driedubbele ader lating betekende. De mensen werden, om het zo maar eens uit te drukken, collecte-moe en het gevolg daarvan was, dat men zo nu en dan wel eens een zijstraatje in liep als men in de verte een ramme lende bus hoorde, wat evenmin oe- vorderlijk was voor de opbrengsten der diverse collecten. De oplossing van het vraagstuk is allesbehalve gemakkelijk, want er zijn vele liefdadige instellingen, welke in zorgvolle omstandigheden verkeren en wat men de ene toestaat zal men de andere niet kunnen weigeren. Het begin van een gelukkige oplos sing is hier Zaterdag j.l. gedemon streerd, toen drie verschillende sana toria tezamen één collecte hebben ge houden, de zoogenaamde „drie-in-één- collecte" waarvan de opbrengstblijk baar broederlijk- gedeeld wordt. Maar wat zal men moeten doen als drie noodlijdende verenigingen om steun vragen welker doelen zo ver uit elkaar liggen, dat men ze moeilijk zal kunnen combineren? Hoe zal men gelijktijdig kunnen col lecteren voor een afdeling van het var kensstamboek, een biljartclub en een geheelonthoudersorganisatie? De eenvoudigste oplossing zou zijn de bussen maar in vakjes te verdelen en boven elke gleuf een briefje te plak ken voor welke organisatie de op brengst eigenlijk bestemd is. Maar het zou een bron van allerlei vervelende vergissingen kunnen wor den en wanneer een bijziende geheel onthouder vandaag of morgen zijn laatste kwartje aan de Badhuislievende leden van een reisgezelschap heeft ge offerd, is er kans, dat de man voor goed van het deelnemen aan elke lief dadigheidsactie afziet en op deze wijze zouden sanatoria en blindeninstituten daarvan weer de dupe worden. Het blijft een moeilijk vraagstuk en wij benijden B. en W. niet die daarvoor een oplossing moeten zoeken. De 35-jarige ontvangt Bath-hockeyers Ofschoon pas over ongeveer een maand de A.M.H.C., onze enige Alk maarse hockeyclub, haar 35-jarig be staan kan herdenken, heeft het be stuur besloten, de lustrumvie-ing vat vroeger te doen plaats vinden, -m- dat het dan in de gelegenheid zou zijn, 'n hockeyuitwisseling met Bath te kunnen organiseren. Dat is gelukt. En zo zullen aan het eind van deze week 26 dames en heren uit Bath met vun stick naar Alkmaar komen om er enige wed strijden te spelen tegen de A.M.H.C. Maar de gastvrouwe zou zich al heel slecht van haar taak kwijten, wanneer het bij het spelen van een paar wedstrijden bleef! Nee, zeiden de Alkmaarders, het moet een echt verbroederingsfeest wor den. De Engelsen moeten hier enige prettige dagen hebben, moeten Alk maar leren kennen en moeten kunnen genieten en dan nog liefst zo onge dwongen mogelijk. Al zal er ook c officieel tintje aan dit bezoek gegeven moeten worden. En zo kwam men tot het volgende programma: Aankomst in Hoek van Holland Vrij dagochtend a.s. en aankomst te Alk maar om 1 uur des middags. Daar volgt dan een voorlopige kennismaking in Kinheim en zal de speciale huisves tingscommissie de gasten verdelen on der de eigen leden. Die bijeenkomst in Kinheim .oet kort zijn, want er moet een lunch ge bruikt worden bij de gastheren en om 3 uur staat het gemeentebestuur -'an Alkmaar gereed om de Bath-vertegen- woordigers officieel ten stadhuize te ontvangen. Daarna gaat het naar hotel Irene, dat nu sinds 1 September werkelijk hotel Irene geworden is, waar de A.M.H.C. een tea aanbiedt en zijn gasten aan het einc. daarvan een wel-te-rusten bij de eigen leden wenst! De Zaterdagocntend is vrij, maar des middags is het aantreden geblaze. op het sportpark. Want om 1 uur vangt daar op het Alcmariaterrein de dames wedstrijd aan, die direct daarop ge volgd wordt door een match tussen de twee herenploegen. Na afloop daarvan zal het bestuur zich wel in officieel costuum kleden, want het recipieert die middag n.l. in Irene ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan der club: de eerste feestviering na het 25-jarig bestaan. Des avonds biedt de jubilerende vereniging een bal aan, een echt hockeybal in al de zalen van Irene, waar twee dansorkesten de moed er wel in zullen houden! Na een rustige Zondagochtend vol gen dan op het Sportpark om 1 - ir twee mixed-wedstrijden, om daarna het gezamenlijk diner te gebruiken. De Maandag wordt dan besteed om de gasten kennis te laten makep met Volendam en de grachten en havens van Amsterdam, terwijl de hele Dins dag is vrij gegeven. In de loop van de avond wordt afscheid genomen en de volgende dag zal Bath weer in Bath zijn! Eind October, begin November wordt dan een tegenbezoek aan Bath ge bracht. Het eigen terrein De lezer zal gezien hebben, dat de vier wedstrijden op het sportpark wor den gespeeld. Oorspronkelijk was het de bedoeling, om met deze wedstrijden de eigen velden in het Heilooër B te openen, maar deze velden zijn nog niet bruikbaar. De langdurige droogte en verschroeiende hitte zijn oorzaak ge weest, dat de verse grasmat niet vol doende is aangezet, zodat deze terrei nen voorlopig nog niet gebruikt kun nen worden. Twintig, missch:en wel dertig jaren heeft de A.M.H.C. op het sportpark ge speeld. Ze heeft er haar ups and downs gekend, ze heeft er het grootste deel van haar leven liggen. En nu gaat ze naar het Heilooër Bos, naar eigen vel den, naar een eigen home! En het meerit, dat het daar een nieuw tijdperk van bloei tegemoet gaat, juist omdat er nu een eigen home is! Nieuwe bloei? Maar de A.M.H.C. leeft! Ze heeft nog altijd een dikke honderd leden en ze speelt nog altijd met minstens drie heren- en twee damesteams in competitieverband: de heren in de Overgangsklasse, de dames in de tweede klasse. Dat gaat dus nog al! Maar er is ruimte voor meer leden en het zijn vermoedelijk in de eerste plaats de Middelbare scholen, die spe- lersmateriaal kunnen leveren. De club is gezond, en kan opgewekt het zevende lustrum vieren. Ze heeft altijd een apa-t -arakter gehad, ze is altijd een bolwerk voor de hockey- sport in Noord-Holland-Noord geweest en ze wil dat blijven. En ze zal het blijven, juist nu, terwijl er feest ge vierd wordt door een 35-jarige, die levenslustig en krachtig is! Voorlopig wensen we de A.M.H.C. en haar gasten een paar prettige dagen toe.' Een knecht van de kermistent van Mullens, Oene H. genaamd, vond op 25 Augustus j.l., tijdens de opbouw van de Alkmaarse kermis, een siga rettendoosje. Hij stak het in zijn zak en bemerkte later dat zich in 't doos je diverse gouden sieraden bevonden. Hoewel hij enkele uren daarna aan de weet kwam wie het doosje verloren had (het was het eigendom van de vrouw van zijn baas), hield hij het bij zich en verstopte het in zijn koffer. Maandag j.l. stond hij te dezer zake voor de politierechter te Alkmaar te recht, waar hij beweerde aldus te hebben gehandeld uit angst dat men hem voor dief zou aanzien. Mr. v. d. Wall Bake -hechtte aan deze bewering echter niet veel geloof en veroordeelde Oene tot een gevangenisstraf van 2 maanden met aftrek van preventieve hechtenis. Rijksbureau in rep en roer. Een andere jongeman, de Alkmaar der Antoon K, stal van een bureau van de fa. Koeten een toewijzing voor bloem. „U hebt het hele ambtelijk ap paraat in rep en roer gebracht wegens het vermissen van die toewijzing", ver weet hem de politierechter. Een boete van f 30, bij niet betaling te vervangen door 18 dagen hechtenis. „Vullisrapers". Of het als wraakoefening op hun grote naamgenoot, onze minister van financiën, bedoeld was weten wij niet, maar de drie gebroeders L. uit Egmond aan Zee ontvreemdden op zekere dag uit een bunker aldaar een 16-tal ijze ren platen, die, als oorlogsbuit, natuur lijk aan het Rijk toebehoorden. „Wij dachten dat het vullis was en dat wij het wel mochten meenemen", luidde hun verweer. „In ieder geval was het niet van u en dus moest u er afblijven", meende mr. Stoffels, en veroordeelde ieder der broeders tot een gevangenisstraf van twee weken, nadat de Officier 6 weken had geëist. Afbrekende opbouw. De metselaar, Andries M. uit Koe dijk, bouwde ten behoeve van de café houder H. een schuur, zonder de daar toe benodigde vergunningen te heb ben. Hij beweerde eerst herstelwerk zaamheden aan de schuur te hebben verricht en tijdens deze werkzaamhe den te hebben bemerkt dat gehele nieuwbouw noodzakelijk was. De politierechter meende deze gang van zaken in twijfel te moeten trek ken, daar verdachte reeds eerder een vergunning voor nieuwbouw had aan gevraagd, welke toen was geweigerd. Conform de eis werd M. veroordeeld tot het betalen van een boete vanflOO. Valsheid in geschrifte. Joseph v. d. G. uit Bergen, gedag vaard wegens verdacht van het foutief invullen van schadeformulieren, ont kende de ten laste legging geheel. Hij had n.l. als gevorderd opgegeven vier vrachtauto's die zijn eigendom waren. Dat deze auto's inderdaad ge vorderd waren, liet geen twijfel maar wel verkeerde men in twijfel over het feit of deze auto's inderdaad v. d. G's eigendom waren geweest. Verdachte had n.l. op het formulier ingevuld dat hij de eerste vrachtauto in 1934 had gekocht, doch toen was hij slechts 14 jaar oud. Ter zitting beweerde hij dat Honderden jongeren van ons volk hebben tijdens de bezetting getoond wat zij waard waren en gaven zich, vaak met gevaar voor eigen leven, voor de naaste en voor de gemeen schap. Deze geest van offerbereidheid leeft ongetwijfeld nog voort. Onze jongens tonen dit te land, ter zee en in de lucht! Maar ook het meisje in uniform heeft bewezen, als het moet, eigen belang achter te kunnen stellen bij dat van het vaderland. Toch vindt niet ieder meisje een plaats in de kazerne of op het schip en het zoekt daarom op andere wijze haar roeping te volgen en de hand uit de mouw te steken. Welnu, het thuisfront roept haar voor dienstneming op! In menig gezin waar de man, al dan niet wegens dienstplicht, afwezig en de vrouw door ziekte niet in staat is voor haar gezin te zorgen, is de plaats van de Gezinsverzorgster. Ook hier wordt „aantreden" gebla zen. En straks trekt zij op met het corps Gezinsverzorgsters om overal waar zij geroepen wordt, zich te ge ven in dienst van de medemens. Opleiding en vóóroefening zijn hier toe onmisbaar. De Commissie voor de Opleiding van Gezinsverzorgsters roept, met een fleu rige folder, alle meisjes van 19 jaar en ouder op aan deze opleiding deel te nemen. Vooraf wordt een gemeenschappe lijk week-end gehouden in een prettige omgeving. Hierna volgt de theoretische cursus van 3 maanden en 3 maanden praktijk met een aanvangsalaris. Als het diploma behaald is, wordt het uniform uitgereikt en gaat het volle salaris in, mét sociale verzeke ring. Neem deze dankbare taak ter hand; volg Uw roeping, wordt Gezinsver zorgster. Aanmelding bij de Commissie v. d. Opleiding van Gezinsverzorgsters, pa Sociale Raad, Langestraat 87, Alkmaar. dit 1938 had moeten zijn, doch bij de politie had hij gesproken van 1939. De heer J. Met, directeur van N.V. Jac. Met's autobedrijven, als getuige gehoord, verklaarde van verkoop van een vrachtauto aan verdachte niets af te weten. Hier beweerde verdachte echter dat de overleden directeur, de heer Luyting, de verkoop met hem zou hebben afgehandeld. In de boeken blijkt van deze verkoop echter niets. De politierechter achtte een nader onderzoek noodzakelijk, waarbij dan tevens als getuige zal worden gehoord de wachtmeester de Wijze, aan wie v. d. G. onmiddellijk na de bevrijding de vermissing zou hebben gemeld. ,Burenruzle. Tussen Bergen en Egmond, in twee huizen onder één dak, wonen de fa milies T. en W. Tezamen maken zij ge bruik van een pad dat naar de weg voert. De verstandhouding tussen de beide gezinnen is niet altijd even vlot. Dientengevolge ergerde het buurman T. buitengewoon dat op een avond, dat het echtpaar V. afwezig was, het door hen thuisgelaten kroost om het huis „verstoppertje" speelde. Een scheldparijtje tussen het echt paar T. en de kinderen V. ontstond en vond zijn einde in een paar rake klap pen, door buurman T. uitgedeeld, wes halve buurman voor het gerecht werd gedaagd en vier leden der familie V. als getuigen .verslag kwamen uitbren gen. De enige objectieve getuige, een 13-jarige jongen die ook had meege speeld, was echter niet verschenen en daarom achtte mr. v. d. Wall Bake het raadzaam de zaak nog aan te houden. Als eerste opvolger van Joh. de Vries, die bedankt heeft als gemeen teraadslid, komt in aanmerking de heer L. J. Hopman. Deze schijnt ech ter geen ambitie te hebben voor raadslid, terwijl de heer G. Jonker ons dorp reeds heeft verlaten. Daarop volgt dan de heer J. Senff, die van be roep P.T.T.-anjbtenaar is. Meisjesclubkampioenschap van Nederland Na een vermoeiende reis Heiloo Den Haag de meisjes moesten bijna de gehele reis bijna staan in de overvol le trein is het toch gelukt aan de Doves-meisjes een eervole plaats te bemachtigen in de strijd om het club kampioenschap van Nederland. Toch waren de Doves-leden niet zo., in vorm als wij dit de laatste tijd van haar ge wend zijn. Ongetwijfeld is het een keurige prestatie om tussen vereni gingen uit grote steden een 4e plaats te bemachtigen. Deelden wij bij de terrein-opening mede, dat H.S.V. binnenkort zou over gaan tot het aanbrengen van electn- sche verlichting rond het terrein voot a\ ond-training, óók de Foresters had den deze plannen. De plannen zijn reeds zover gevorderd, dat dezer dagen met de werkzaamheden een aanvang is gemaakt. De elftallen van de Foresters heb ben zich Zondag uitstekend geweerd. V/ist het le elftal een goede 4-0 over winning te behalen op Zaanse Boys I, het 2e elftal stuurde Zaanse Boys zelfs met 10-0 naar de Zaan terug. De Fo resters III wonnen eveneens. Alcma- ,ria Victrix IV ging met een 1-0 ne derlaag naar Alkmaar. In het adspi- ranten-tournooi wisten de Foresters geen succes te behalen. Zondag a.s. vindt te Amsterdam een dualmeet plaats tussen meisjes-athle- ten uit Amsterdam, Den Haag en Noord-Holland. Voor het samenstel len van de Noord-Hollandse ploeg wordt Donderdag a.s. te Zaandam een selectiewedstrijd gehouden, waarvoor een tiental Doves-leden uitgenodigd is. Het is ongetwijfeld een aardig suc ces voor H.S.V. B-tjes om Zondag j.l. in haar afdeling een le prijs te be machtigen, door in de 2e ronde met 4-2 van S.V.W. B te winnen, waar door zij in het bezit kwamen van de K.N.V.B., afd. N.H.-speldjes. ALKMAAR, 6/8 Sept. 1947. Opgave van het aangevoerde vee: 5 Paarden f 300—f 800; 6 Veulens f 120—f 160. Centrale: 70 Vette koeien, 15 Pinken, 2 Graskalveren, 48 Nuchtere kalveren; 332 Vette schapen. Verder: 54 Oude hoenderen f 2f 4, 36 Jonge hennen f 6 f 12.50, 34 Konijnen f 1.25—f 10 en Jonge haantjes f 0.50f 1.50. Alles p. st. ALKMAAR; 8 Sept. '47. (Alkmaarse Exportveiling)Andijvie f 14—f 30; Spi nazie f 22f 45; Postelein f 5f 45; Wortelen f 4.20f 14; Tomaten f 16— f 36; Groene kool f 11.50—f 23; Rode kool f 4.90—f 15; Gele kool f 10—f 15; Prei f 20; Uien f 7—f 19; Bieten f 3— f 13; Druiven f 76106; Sperciebonen f 52f 126; Stoksnijbonen f 62f 114; Pronksnijbonen f 49f 66; Bloemkool IA f 75f 114; Komkommers f 3f 16; Meloenen f 22106; Wortelen f 5f 16; Selderie f 1.50f 6; Peterselie f 14; Sla f 1.60f 15; Aardappelen: Eigenheimers f 7.50f 9. Alles per 100 kg, stuks, bos en/of krop.

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 2