MIDDENSTflNDSOPLEIDING FEESTAVONDEN RMF.C. Dansinstituut HARMS Goederendiensten Kaan-Dsjes De Kermis gaat niet door Bergen aan Zee Koloniehuis „Voor jong Nederland" ofïiciëel heropend Droogteperiode voorbij Dispuut in de raad van St. Pancras De Rijp. Officiële receptie van de heer Sieswerda Concert vaa „Orpheus" Australië aanvaardt lidmaatschap Heer-Hu gowaa rd H .hu gowaard-Leidschendam Obdam BOELHUIS HALLO! HALLO! INSTITUUT GLOBE NIODE-VAKSCHOOL VERZENDT ÜW GOEDEREN EEN MEISJE voor de persafd. en EEN FLINKE STRIJKSTER. HERDENKING VAN HET 40-JARIG BESTAAN. Het was Zaterdag een grote dag voor de vereniging „Voor jong Nederland". Opgericht in 1907 mocht zij heden haar 40-jarig bestaan herdenken en kon zij tevens haar koloniehuis weer openen, nu de schade van de oorlogs jaren weer hersteld is. De voorzitter, dr. N. J. Heijbroek uit Amsterdam, heette de aanwezigen hartelijk welkom en richtte zich daar bij in het bijzonder tot mr. Schokking, wethouder te Amsterdam, dr. Dalmeyer van de geneeskundige dienst, de oud directrice, mej. Lely en burgemeester dr. W. Huygens te Bergen. In zijn kort historisch overzicht wees spreker er op. hoe reeds in het eerste jaar 46 kinderen konden worden uit gezonden naar bestaande koloniehui zen. Dank zij het werk van de com missie van bijstand, waarvan de heer Leonard Minkenhof de bezielende leider, de grote stuwkracht was, werd de vereniging in Amsterdam een goe de bekende. De kunstavonden in de Schouwburg werden een succes en be zorgden de vereniging een leger van contribuanten. In 1911 kon worden overgegaan tot stichting van een eigen koloniehuis te Bergen aan Zee. In 1925 maakte de aanleg van centrale ver warming ook winteruitzending moge lijk, waaraan in den beginne niet werd gedacht. In 1937 kwam de mooie -lig- hal tot stand. Het ging steeds excelsior en in 1939 draaide alles op volle toe ren. Toen was het „wel" voorbij en het „wee" kwam; op 25 Aug. 1939 met de vordering van het gebouw. Na de bevrijding kon worden be gonnen met de wederopbouw. Maar dit gaf zorgen en nog eens zorgen. Ge lukkig kon de secretaris-penning meester, de heer Leonard Minkenhof, de grote stuwkracht, na zijn terugkeer uit de ballingschap de teugels weer in handen nemen. Hij wist alle moeilijk heden te overwinnen en thans zullen er weer vrolijke kinderstemmen klin ken in huis en omgeving. Op directri ce en geleidsters rust een wel zeer zware taak." Waar van 790 uitgezon den kinderen er 362 waren opgeno men wegens vermoeidheid en 240 we gens zenuwstoring, toegeschreven aan omstandigheden in de grote stad, zal het zaak zijn, aldus spr., de oorzaken op te sporen om enige correctie aan te brengen. Het gaat er niet om of de kinderen een paar pondjes meer of minder aan komen, maar de geestelijke opvoeding vraagt alle aandacht. Spreker eindigde met een persoon lijk woord tot de secretaris-penning meester. Hij uitte niet alleen zijn grote waardering, maar ook zijn grote be wondering voor wat deze functionna' ris in de 40 jaren had tot stand ge bracht. Als herinnering aan deze dag werd de heer Minkenhof een fraai boek werk aangeboden. Mr. Schokking wenste de vereniging namens de gemeente Amsterdam alle goeds voor de toekomst. Zich tot de geleidsters richtende, zonder wie geen koloniewerk mogelijk is, sprak hij Aan het weeroverzicht van het K.N.M.I. te De Bilt ontlenen wij het volgende; Op wat langere termijn gezien kun nen wij verwachten, dat er geleidelijk meer buien zullen vallen en de neer slaghoeveelheden groter worden. De passerende storingsfronten zullen tij delijk toenemende bewolking veroor zaken, maar de perioden, die verlopen voordat een nieuwe depressie volgt zijn nog vrij lang, zodat er ook tame lijk langdurige opklaringen zullen kunnen voorkomen. De wind komt nu waarschijnlijk voor een behoorlijk lange periode in de Westhoek terecht en zal tijdelijk in kracht toenemen. De temperatuur zal niet veel meer boven de 20 graden uit kunnen komen, hoewel de hoge tem peratuur van het Noordzeewater er 'n garantie voor is, dat het niet al -te veel afkoelt. In de kuststreken zullen later plaatselijke zwaardere buien kunnen voorkomen als de van de Oceaan aangevoerde lucht nog wat meer afkoelt en de koude luchtlaag dikker wordt. Men kan zich dus nu gaan voorbereiden op het verrichten der werkzaamheden, die men al zo lang heeft moeten uitstellen, omdat er te weinig regen viel, hoewel het na een dergelijke abnormale droogte periode zeer veel moet regenen om de sterk uitgedroogde gronden tot op vol doende diepte vochtig te maken. Te De Bilt eindigde een periode van precies een maand met droog weer hoewel de afgetapte hoeveelheid neer slag nog maar enkele druppels ople verde. Het aantal zomerse dagen is in De Bilt inmiddels opgelopen tot 56 er zal voorlopig niet groter kunnen wor den. Dit aantal werd slechts overtrof fen door het jaar 1868 met 62 zomer se dagen. Ook aan de extreme warmte is nu een einde gekomen. zijn grote waardering uit voor de lief de, waarmee zij hier haar moeilijke werk verrichten, terwijl zij toch in een andere werkkring een veel gemakke lijker taak zouden kunnen vinden. De paarden, die de haver verdienen krij gen ze vaak niet, het is zaak, dat voor deze werksters aan de toekomst van ons land, ook arbeidsvoorwaarden ge schapen worden in overeenstemming met de grote verantwoordelijkheid, die op haar rust. Dr. Dallmeyer complimenteerde de vereniging namens de Geneeskundige Dienst in A'dam en de Amsterdamse Raad voor Kinderuitzending. Ook deze spreker hechtte bijzonder grote waar de aan de geestelijke verzorging, deze werkt nog jaren na in de gezinnen. Nadat nog dr. W. Huygens als bur gemeester van Bergen, en de heer Veis namens de zustervereniging te Schie dam, waarderende woorden hadden gesproken, was het woord aan de secretaris-penningmeester Leonard Minkenhof. Het was ook voor hem een dag van vreugde, maar toch niet van onverdeelde vreugde: van de initia tiefnemers in 1907 toch was hij de enig overgeblevene. Al de mannen en vrou wen, waarmee hij toen mocht samen werken, waren heengegaan. Nadat de aanwezigen zich enige ogenblikken van hun zetels hadden verheven als stille hulde aan de nagedachtenis van die velen, vervolgde spr.: „mijn ver dienste? Och, de een verzamelt post zegels, een ander voelt zich gelukkig met iets anders, mijn hobby is nu een maal kinderuitzending. Als ik de klei nen gezond en opgewekt zie terug keren, is dat voor mij een goede dag. Nadat de thee was rondgediend, werd de aanwezigen gelegenheid ge boden om onder deskundige leiding een bezoek te brengen aan de" ver schillende afdelingen. Allen waren vol bewondering voor wat hier tot stand was gebracht. Hondenbelasting verhoogd WINKEL, 8 Sept. Aardappelen f 5.30—f 8.10; Slabonen f 80—f 89; An dijvie f 17; Komkommers f 7f 8; Pe ren f 15—f 42; Appels f 12—f 45; Prui men f 35f 48. In voltallige zitting kwam de ge meenteraad van St. Pancras onder voorzitterschap van burgemeester P. Kroonenburg bijeen. Na voorlezing en goedkeuring der notulen kwamen enkele ingekomen stukken ter tafel, waaruit o.a. bleek, dat Ged. Staten hun goedkeuring had den gehecht aan de verhoging van de jaarwedde der wethouders van 100 op ƒ150.—. De brandweer heeft dringend be hoefte aan uniformkleding enz. Daar om stelden B. en W. de Raad voor een bedrag van 1300.uit te trekken te verdelen over tien jaar. Hiervoor zullen dan voor elk lid van de brand weer jekker, broek, helm en laarzen aangeschaft kunnen worden. Dit blijft natuurlijk' eigendom van de gemeen te. Een volgend voorstel tot het plaat sen van gaas op het sportveld achter het doel aan de Oostkant werd aan vaard. De kosten zullen ongeveer f 140 belopen. VERHOGING HONDENBELASTING Dit punt hield de gemoederen iets langer bezig. Vast kwam te staan, dat het aantal honden en daarmede het aantal klachten over wangedrag van deze dieren voortdurend groter wordt. Teneinde hier paal en perk aan te stellen, kwam het college van B. en W. met het voorstel de hondenbelas ting van f 3 en f 6 te verhogen tot f 5 voor z.g. bedrijfshonden en f 10 voor luxe honden. Uiteindelijk kwam dit zelfs op f 7.50 en f 10. De heer C. Burger (CPN) stemde tegen. Er zal voorts een hondenpenning worden in gevoerd. Dit ter controle van beta ling der belasting en om bij wange drag de eigenaar te kunnen ontdekken Honden, die na invoering geen pen ning dragen worden als behorende tot de catogorie „luxe" beschouwd en de eigenaar zal f 10 moeten betalen. Aan de land- en tuinbouwtentoonstel ling te Alkmaar zal f 25 subsidie wor den verleend. De heer de Waal (A.R.) zag hierin slechts een tuinbouwbelang en geen gemeentebelang. De andere heren ontdekten dit wél en de subsi die ging door, al zal deze vergezeld gaan met het verzoek zich voortaan in eerste instantie tot de tuinders zélf te 'richten. Aan de eerste ambtenaar Th. W. Bos zal een gratificatie van f 150 wor den uitbetaald als waardering voor 't vele extra werk door hem ter secre tarie verricht. De heer D. Bruin, die belast is met de uitvoering van de wet consumentencrediet zal hiervoor vanaf 1 October 1946 per jaar f 350 ontvangen. Deze kosten kunnen aan het Rijk gedeclareerd wofden. Een voorstel tot wijziging begroting 1947 in verband met uitkering der re tributie aan het gasbedrijf werd op aanwijzing van Ged. Staten aanvaard. Aan de vereniging van Brandweer commandanten zal een subsidie van f 25 worden verstrekt. Deze vereni ging bevordert op allerlei manieren de bekwaamheid van de brandweer in den lande: oefeningen, excursies en onderling contact. De subsidie zal ze ker nuttig zijn. A dviescommissie Woonruimte- wet. Ingevolge de in te voeren woon- ruimtewet 1947 zal de vorderingsbe voegdheid voortaan van de burgemees ter overgaan op het college van B. en W. daartoe gehoord een z.g. ad viescommissie. In deze commissie werden benoemd: mevr. Volkers en de heren Corn. Schut, Jac. Mulder, D. Bruin en P. Groen (raadslid). In overeenstemming met de rijksre geling werd de gratificatieregeling voor gemeente-ambtenaren van 2 pet. van het jaarinkomen (tot f 4000) max. f 50 aangenomen. Dit geldt alleen voor hen, die in dienst van de gemeente een volle dagtaak vervullen. Een voorstel tot aansluiting bij de Adviescommissie van Bouwontwerpen en uitbreidingsplannen, de z.g. schoon heidscommissie, werd aanvaard. Men zal deze commissie echter bij aanmel ding wel doen weten, dat de advie zen die men ontvangt ook zuiver als zodanig zullen worden beschouwd. Het besluit blijft bij de raad zelf. KERMIS OF VOLKSFEESTEN. Naar aanleiding van het voorstel van B. en W. om de kermis in de 2e week van Juli op Maandag en Dins dag weer in te stellen, ontspon zich een hevig dispuut. De tweedaagse volksfeesten, die in plaats van de kermis zouden komen, bleken zowel organisatorisch als fi nancieel moeilijkheden met zich 'te brengen. Men kan gerust van een mislukking spreken. B. en W. meenden nu dus maar weer met een kermis te moeten beginnen. De heer P. Groen vroeg of het een verlangen uit de gemeente was of lou ter een voorstel van B. en W. De voorzitter bevestigde de laatste veronderstelling. De heer K. Klooster boer wilde van de 5e Mei en de 31e Augustus iets méér maken. De voor zitter zag niet veel heil meer in volksfeesten. Tenslotte werd er gestemd. Vóór de heren de Vries, S: Kloosterboer (P. vd A.) en C. Burger (CPN). Te gen de heren Kraker, P. Groen CHU), de Waal en K. Kloosterboer (A.R.). Het voorstel Van B. en W. werd dus verworpen, wat de heer de Vries het woord „dictatuur" ontlokte. De oude toestand: 2-daagse volks spelen met behoud van dansen wordt dus bestendigd. Voorts werd besloten over te gaan tot het stichten van een lijkenhuisje op de begraafplaats. Om in de sfeer te blijven, wérd be sloten, dat indien de eigenaren van grafzerken verzuimen deze te on derhouden, dit zal geschieden voor f 2.50 per jaar. Ongeveer 100 bomen zijn o.a. ten gevolge van de droogte dood gegaan. Beslóten werd nieuwe bomen aan te kopen. Tenslotte bevestigde de raad, dat ér een uitbreidingsplan van de gemeente onderhanden is. Dit in verband met het aanvragen en mogen aanhouden van bouwvergunningen. Na deze langdurige en tóch vlot ver lopen zitting ging de raad nog voor een ogenblik in comité. Wanneer men van een officiële ge beurtenis verslag moet maken, dan denkt men dat het er officieel toe zal gaan. Integendeel hiermede maakten wij Donderdag iets mee wat zeldzaam genoemd mag worden. Een groot man gehuldigd op grootse wijze, door de gehele bevolking van en vertegen woordigd door afgevaardigden uit de Rijp, Graft, Beemster, Z.- en N.- Schermer en o ngering op een wijze die de jubilaris typeert. Eenvoudig, hartelijk, intiem en groot van ma oud. Even vóór twee uur opende ds. Keu- ning, in de rijk met bloemen versier de zaal van de heer Blokdijk, ds re ceptie, welke gehouden werd in vei band met het 40-jarig ambtsjubileum van de heer Sieswerda te de Rijp. Spr. verwelkomdp de jubilaris, zijn echtgenote en familie en overige aan wezigen. Het zou te ver voeren een volledig verslag te geven. Wij vols' ian daar om met de namen te noemen van rte sprekèrs. De heer P. Meurs namen= de gezamenlijke landbouworganisaties bood een schilderij aan. De .heer N. Bruin te Noord-Einde namens de Hol] Mij van Landbouw de heer G J. Visser namens LTB De heer A. Caton te West-Graftdiik na mens veefondsen. De heer Brinkman te Zaandam namens Arbitrage-com missie. De heer Hoogeboom uit Beem ster namens rundveefokvereniging en tbc-bestrijding. Burgemeester Dalenberg namens de gemeenten de Rijp en Graft en vleeskeuringsdienst, mr. Runter na mens Wit Gele Kruis en Wijkverple ging. De heer de Vries uit Purmerend namens kerkvoogdij en collega nota belen. Ds. Kastein namens kerkeraad, J. Dekker AW en de heer C. van Baarsen uit Beemster, vertolkten de dankbaarheid van de Beemster boe ren, verder o.a. een vriendschappelijk v/oord door ds. Keuning. Vele bloem stukken enz. werden overhandigd w.o. het historisch boek getiteld „Erf laters van onze beschaving" door Jan en Annie Foinein. Dat de heer Sieswerde zijn tijd niet in ledigheid heeft doorgebracht, daarvan getuigde de belangstelling maar dat hij zijn tijd nuttig besteed heeft kwam deze middag op ondubbelzinnige wijze tot uiting, zo zelfs dat het voor hen die „Sies" tam-lijk goed kennen nog een openbaring was. Op de bekende warme wijze dankte de heer Sieswerde, af en toe met moei te zijn ontroering bedwingende de aan wezigen. Het is voor mij moeilijk de juiste woorden te vinden, om U te danken voor al het gebodene. Met weemoed denk ik hierbij terug ook aan al mijn vrienden die helaas niet meer in ons midden kunnen zijn. Ik ben dankbaar voor de hartelijke woor den die tot mij zijn gericht en het doet mij, Goddank genoegen dat ik dit in gezondheid heb mogen meemaken. Dank, dank en nogmaals dank, zo besloot de heer Sieswerda, tot allen die medegewerkt hadden deze dag voor hem en zijn gezin tot een onvergetelijke te maken. Te ongeveer vijf uur sloot ds. Keuning deze schitterend ge slaagde receptie. Wij sluiten ons heel gaarne aan bij de wensen, deze mid dag door alle sprekers, in verschillen de bewoordingen geuit. Voor muziekliefhebbers is er in onze directe omgeving heel weinig gelegen heid om eens een goed concert bij te wonen. Nu zal echter, (bij voldoende belangstellinghet mannenkoor „Or pheus" uit Alkmaar, op Maandag 6 Oc tober a.s. een kerkconcert geven in de mooie Ned. Herv. kerk te De Rijp. Medewerking verleent mevr. P. L. de Boer-Harder, uit Santpoort, sopraan. De orgelbegeleiding is van de heer P. Kist te Alkmaar. De entréeprijs is zo gesteld, dat deze voor niemand 'n be zwaar zal zijn. Australië heeft zijn verkiezing door de Indonesische Republiek tot lid van de door de Veiligh eidsraad voorge stelde commissie van drie die het conflict tussen Nederland en de Re publiek zou moeten onderzoeken aanvaard. KRO ZENDT NEDERLAND- ZWITSERLAND UIT. Naar wij vernemen zal de K.R.O. op Zondag 21 September een ooggetuige- verslag geven van de internationale voetbalwedstrijd NederlandZwitser land. Verslaggever is Leo Pagano. Zaterdag 6 Sept. j.l. hadden de voet balelftallen, samengesteld uit de ge meente-ambtenaren van Heerhugowaard en Leidschendam, een belangrijke ont moeting op het sportterrein in laatst genoemde gemeente. Alvorens tot de wedstrijd werd overgegaan werd de ambtenaren van Heerhugowaard ten raadhuize een vriendschappelijke ont vangst bereid. De eerste indrukken, die zij daar opdeden, waren ongetwij feld buitengewoon goed. Leidschendam heeft een monumen taal raadhuis, dat net nog in 1940 in Kropholler-stijl gereed kwam. Na de inwendige mens met het aangebodene te hebben versterkt begaf men zich naar het sportveld. Om 4 uur begon de wedstrijd. Reeds dadelijk kon men zien, dat het enthousiasme in de beide clubs er wel in zat, doch het over wicht bij Heerhugowaard trad wel gauw aan de dag. Reeds om 4.16 nam deze gemeente de leiding en scoorde 10. Aanvankelijk werden de aanval len van Leidschendam krachtiger, doch zij konden slechts weinig doorbraken forceren. Acht en twintig minuten waren gespeeld toen Heerhugowaard de reeds ontstane voorsprong met een fraai schot op 20 bracht. De span ning nam, ondanks het gering aantal supporters, van minuut tot minuut toe. De aanvallen van Heerhugowaard konden door het bezit van meer goede spelers technisch beter worden opge bouwd. Hiervan werd een goed ge bruik gemaakt en opnieuw werd ge scoord. Nog probeerde Leidschendam de eer vóór de rust voor zich te red den, doch zij slaagde hierin niet. Na de rust verminderde de spanning niet. Om 5.15, na veel over en weer spe len, had keeper Comans opnieuw het nakijken (40). Nu was er geen hou den meer aan. Heerhugowaard kwam nog meer opzetten en na enkele minu ten scoorde Heerhugowaard voor de 5e maal (50). Leidschendam kreeg druk werk en probeerde enige malen van het defensief in het offensief over te gaan. Weer werd een aanval van Heerhugo waard gelanceerd, waarbij T. Hoen de hattrick verrichtte (60). Doch nu wer den de aanvallen van Leidschendam merkbaar verbeten, waarbij zij na enkele minuten de eer wist te redden. Een goed schot en de stand was 61. Weer nam de spanning toe. Na een minuut kwam de stand op 7—1. En om 5.36 vloog voor de laatste maal de bal in de Leidschendamse touwen (8—1), Leidschendam probeerde telkens het verschil in de stand te verkleinen. Doch daar floot reeds de scheidsrechter het einde en Heerhugowaard heeft daarbij een eminente overwinning geboekt Tijdens de wedstrijd gaf ook de burge. meester van Leidschendam, ondanks drukke werkzaamheden, van zijn be. langstelling blijk. Ongetwijfeld zal Leidschendam he aanbod van Heerhugowaard om ove enkele weken in die gemeente te ko men spelen, spontaan aannemen, ten einde op sportieve wijze te trachtei revanche te nemen. Dat de Heerhugowaarders in de bests stemming huiswaarts keerden behoef: geen nader betoog. KROOS ALS BEMESTING Nabij het watergemaal van de pol. der Heerhugowaard ligt een hoeveel heid kroos opgeslagen, naar schatting niet minder dan pl.m. 85000 kg. Het- polderbestuur stelt zich voor deze substantie te verkopen als be mesting. Een dergelijke bemesting blijkt uitstekend te voldoen en bij de tegenwoordige hoge prijzen voor kunstmeststoffen zeer „in de smaak" te vallen. Het vervoer dat, wil men enigszins effectief te werk gaan daarbij, alleen per auto met flink laadvermogen kan geschieden, brengt echter indien er van een grotere afstand sprake is, een zeer aanmerkelijke kostenverhoging. EEN HUISHOUDSCHOOL Aan de bijzondere school te Obdar zal een huishoudschool worden ve: bonden. NOORD-SCHARWOUDE, 9 Sept. 102000 kg witte kool f 8—f 19.50; 30.000 kg Rode kool f 6.90—f 13.80; 13000 kg Gele kool f 6.70—f 12.80;, 6000 kg Groe ne kool f 16.10f 20.50; 5000 kg Uienl f 13—f 13.80, grove f 13.80—f 19.10, drie ling f 6.90f 6.70 en nep f 6.10f 9: 8000 kg Bieten: I f 9.30f 8.90 en 1I[ f 2.40; 600 kg Peen II f 4.70—f 6.40 en' III f 4.90; 7000 kg Slabonen f 59f 107; 67000 kg Aardappelen: Bevelanders f 8.30f 8.80, blauwe eig. f 9f 9.60, Koopmans blauwe f 8.90f 9.80 en! eigenheimers f 8.10f 8.50. MEISJE GEVRAAGD voor dag en nacht in ge zin met drie kinderen, kleine fla€. prettige om geving. Goed loon. Brieven aan Mevr. M. C. GIJSELMAN, J. Obrecht- straat 62 b, Amsterdam Zd. Tel. 29185. ^Gevraagd in klein gezin 'te Alkmaar per 1 Nov. a.s. ZELFSTANDIGE HULP, geheel extern, van half 8 tot 12 en van 2 tot 6. Za terdags tot 4 uur, Zon dags vrij. Br. met uitv. inl. en met opgave van verlangd sal. onder No. 356 bur. v. d. bl. B.z.a. JUFFROUW IN DE HUISHOUDING bij wedn. of heer alleen. Kinderen geen bezwaar. Brieven onder No. 357 bur. van dit blad. Wegens vertrek naar bui tenland zoek ik per één October voor mijn prima huishoudster, oud 43 jaar, een GOEDE BÉTREKKING, liefst bij heer alleen. Brieven onder No. 100 bur. van dit blad. Gevraagd: FLINKE WINKELJONGEN. Het Goedkope 'iJzerma- gazijn «,,DE MAGNEET". N. Zomerdijk, Houttil 46. Biedt zich aan BEKWAAM HERENKAPPER. Br. onder No. 212 aan Adv.-Bur. „AVIS", Ileiloo. TE ALKMAAR Mr. JOH. G. C. ZIJNEN, notaris te Alkmaar, zal op WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1947. des voormiddags te 10 uur precies, in de Kolfbaan van het café „Central" aan het Hofplein te Alk maar in het openbaar ver kopen: DIVERSE MEUBILAIRE GOEDEREN, w.o. bankstel, kasten, stoelen, enig antiek meu bilair, kristal, klein Stoel tjesklokje, diverse vloer kleden. ongeveer 100-delig eetservies en ander por- celein en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Bezichtiging Dinsdag 9 Sept. a.s. van 25 uur. SOCIëTEIT „ONDER ONS" Invitatie- BRIDGEWEDSTRIJD om prijzen op a.s. Zater dag 13 Sept., 's avonds 7.30 uur, in Café SCHERMERHORN, Waagplein. Inleggeld f 1 per persoon. Opgave voor deelname (per paar) tot Vrijdagavond. Ook voor niet-leden. H.H. HERENKAPPERS Gevraagd: EERSTE BEDIENDE en AANK. BEDIENDE. JAC. SMIT, Ritsevoort 56. Ner persoon met veel vrije tijd ZOEKT WERK. Br. onder No. 360 bur. van dit blad. Jongedame, b.b.h.h. zoekt ONGEM. KAMERS met gebr. v. keuken. Br. onder No. 358 bui- van dit blad. Gevraagd: ONGEM. KAMERS met kookgelegenheid voor pas gehuwd paar. LANGESTRAAT 92. Alkmaar, Te koop z. g. a. nieuw MOTORRIJWIEL, D.K.W. '39, 98 cc, v.m. 11 uur. C. MAREES. He renweg C 57. Schoorl. Te koop een prima HERENRIJWIEL op luchtbanden. Adres LEEGWATER Jbz., Obdam A 6. Hier is de „VELO". Wij kunnen nog 40 men sen helpen aan EEN RADIO. Prijs 1 175.— Betaling in overleg. Inlichtingen Woensdag 10 Sept., Zaterdag 13 Sept. en Maandag 15 Sept., 's nam. van 48 uur, Fa. SWART, Ritsevoort 15, Alkmaar. Aanbevelend, J. KAANDORP, Hoogzijde E 100 A, SCHAGEN. fftaiulka Ce model ne-iielaaisveuorging GEMEENTE LANGEDIJK Leerling-ambtenaar ter secretarie. Ter secretarie der ge meente Langedijk is plaatsing voor een leer ling-ambtenaar ter secre tarie. Voor eventuele reis- en studiekosten wordt een toelage verleend, terwijl goede voorüftzicliten be staan voor benoeming tot vast ambtenaar. Minimum-eis: Bezit Mulo-diploma A. Sollicitaties te richten ■in de Burgemeester te - "ooi-ri-Scharwoude. Inlichtingen verstrekt de gemeente-secretaris. Verdronkepoord 5961, i Alkmaar. MONDELINGE, SCHRIFTELIJKE EN GE COMBINEERD SCHRIFTELIJK-MONDE- LINGE OPLEIDING VOOR DE PRAKTIJKEXAMENS. Machineschrijven Stenografie Talen Boekhonden Middenstandsopleiding. Inlichtingen en prospectus op aanvraag. Hedenavond voor Leden en hun Dames Morgenavond voor Donateurs, Adsp. en hun Ouders Zij, die geen uitnodiging hebben ontvangen, wen den zich tot P. C. HULSKAMP, Baansingel 14 Voor de cursus op Zaterdagavond in het WAPEN VAN HEEMSKERK, BREEDSTRAAT, kunnen nog slechts enkele dames en heren geplaatst worden. Inschr. elke avond van 78 aan de zaal. onze DAMES, bezoekt Oudegracht 176 Alkmaar De lessen voor opleiding eigen ge bruik beginnen September. Onze spec, knipcursus begint 1 Oct. Directrice N. NELIS. voor WIERINGEN en de WIERINGERMEER per Vertrektijden driemaal per week op Dinsdag, Donderdag en Zaterdag, telkens des morgens elf uur. Bestelkantoor: Fa. P. en P. ZUIDAM, Bierkade 9, Telefoon 2332. WASSERIJ „DE LELIE", Fa. C. VEER, Achter pad '16-17. Bergen, vraagt Aanmelden aan de fabriek iedere werkdag van 8—5 uur. Alkmaar, Zeglis 24 van 57 uur. KAMERS GEZOCHT., Alleenstaand heer, bezig heden buitenshuis, zoekt vrije zit- en slaapkamer eventueel zit-slaapkamer met volledig prima sion. Br. No. 359 van dit blad. pen- bur. WONINGRUIL LeeuwardenAlkmaar. Een ruim vrij huis op nette stand te Leeuwar den» huur f 7.50 per week, tegen dito woning te Alk maar. Brieven aan J- BESTEBREURTJE, Maria Louisastr. 11, Leeuwarden

Alkmaarsche Courant | 1947 | | pagina 4